Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking spawarek
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking spawarek

Ranking spawarek – dobre i tanie spawarki – jaką spawarkę kupić w 2021 roku?

Poszukujesz niezawodnego sprzętu do łączenia różnych typów metali i niektórych tworzyw sztucznych? A może dotychczasowe urządzenie nie spełniło Twoich potrzeb lub oczekiwań? W odpowiedzi właśnie na te sytuacje powstał ranking spawarek. Umożliwi on porównanie stosunku jakości do ceny, ułatwi wybór odpowiedniego modelu, a także pomoże sprawdzić dodatkowe funkcjonalności. Dobra spawarka musi cechować się ogólną niezawodnością eksploatacyjną, a także bezpieczeństwem oraz komfortem pracy dla operatora.

Ranking spawarek – TOP 10 najlepszych spawarek

MiejsceNazwa spawarkiCenaNajtańsza oferta
1 Lincoln Electric SpeedTec 200C4214 złSprawdź teraz
2 Bester Spawarka Inwertorowa 210-Nd619 złSprawdź teraz
3 Kraft&Dele KD 1855319 złSprawdź teraz
4 Magnum MMA POWER VIP 4000393 złSprawdź teraz
5 MAGNUM SPAWARKA MIG 208 ALU SYNERGIA1690 złSprawdź teraz
6 Kraft&Dele Kd1856299 złSprawdź teraz
7 Ideal PRAKTIK 205 DIGITAL PRAKTIK205D399 złSprawdź teraz
8 Lincoln Electric Bester Powertec i320C ADVANCED8799 złSprawdź teraz
9 Bester Midimagster-18011904 złSprawdź teraz
10 Welder Fantasy ARC MMA ADORE X/160 IGBT X160320 złSprawdź teraz

Opis najlepszych spawarek

1. Lincoln Electric SpeedTec 200C

 Lincoln Electric SpeedTec 200C

Cena: ok. 4214 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dla dużej części klientów najlepsza spawarka to Lincoln Electric SpeedTec 200C. Taka ocena wynika przede wszystkim z konkretnych atutów użytkowych sprzętu. Są to między innymi: kolorowy i czytelny wyświetlacz TFT, mnogość schowków przydatnych do niewielkich akcesoriów, multifunkcyjność spawalnicza czy opcja pracy z wykorzystaniem przedłużacza. Trzeba dodać, że nabywca może liczyć na zmniejszone zużycie energii elektrycznej, co ma odzwierciedlenie w rachunkach za prąd. Ten atut jest uzyskiwany, dzięki specjalnemu modułowi PFC. To cewka o znacznej indukcyjności umieszczona w zasilaczu, która poprawia współczynnik mocy. Lincoln Electric SpeedTec 200C ma zastosowanie dla: CO2, argonu czy gazów mieszanych. Dodatkowo ta spawarka w kompletnym zestawie uwzględnia przewody: masowe, gazowe i zasilające, a także niezbędne rolki. Choć waga całej konstrukcji jest dość znaczna, to ewentualny transport ułatwiają wbudowane kółka. Nie powinno być zatem większych problemów z przewozem tego urządzenia.

2. Bester Spawarka Inwertorowa 210-Nd

 Bester Spawarka Inwertorowa 210-Nd

Cena: ok. 619 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jaka spawarka jest godna zakupu, warto przetestować model Bester Inwertorowa 210-Nd. Zasadność pozyskania sprzętu wynika z konkretnych walorów użytkowych. Wśród najistotniejszych można wymienić na przykład: kompaktowe rozmiary ułatwiające przenoszenie, precyzyjny, cyfrowy wyświetlacz, świetne parametry spawalnicze czy intuicyjność ustawień wartości. Bester Inwertorowa 210-Nd ma także technologię IGBT, która oznacza połączenie tranzystorów bipolarnego z polowym typu MOS. Rezultatem jest łatwość sterowania, wpływająca również na bezpieczeństwo operatora. Przedstawiona spawarka ma moduł Lift TIG, który przekłada się na szybsze zajarzanie. Obudowa jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, będące ryzykiem realizacji niektórych działań spawalniczych. Model jest przeznaczony przede wszystkim do łączenia metalowych struktur o niewielkiej grubości. Sprawdzi się do użytku domowego i typowo na własne potrzeby. Spawarka jest godna rekomendacji, również w odniesieniu do kosztów zakupu.

3. Kraft&Dele KD 1855

 Kraft&Dele KD 1855

Cena: ok. 319 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wszystkie, dobre spawarki będą miały walory podobne do modelu Kraft&Dele KD 1855. Głównymi zaletami eksploatacyjnymi sprzętu są między innymi: kompaktowe wymiary, łatwość przenoszenia i transportu, generowanie trwałego łuku elektrycznego, a także spora uniwersalność zastosowania. Ostatnia kwestia odnosi się na przykład do łączenia: stali węglowej, stopowej, nierdzewnej, miedzi oraz elementów nieżelaznych. Ponadto, należy wskazać na opcję zasilania z sieci i agregatu prądotwórczego. Jest to korzystne w przypadku trudnej dostępności do miejsca pracy, a wraz z tym kontaktu. Kraft&Dele KD 1855 odznacza się również obecnością technologii PWM. Wytwarza ona dużą energię, umożliwiającą także cięcie danego surowca. Spawarka ma w kompletnym zestawie: tarczę ochronną, przewody masowe i spawalnicze oraz instrukcję obsługi. Bez kłopotu zmieści się do każdego bagażnika samochodowego, a do wyciągnięcia nie będzie potrzebna pomoc. Waży bowiem około czterech kilogramów. Jest więc niezwykle praktyczna.

4. Magnum MMA POWER VIP 4000

 Magnum MMA POWER VIP 4000

Cena: ok. 393 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozważając, jaka spawarka jest godna polecenia, warto sprawdzić model Magnum MMA POWER VIP 4000. Szeroka funkcjonalność obejmuje, chociażby: szybkie zajarzanie łuku, sprawność spawalniczą na poziomie około 60%, wykonanie w technice inwertorowej czy łatwość obsługi. Jest to sprzęt dla użytkowników, którzy nie mają większego doświadczenia i dopiero zapoznają się z tymi pracami. Spawarka ma również liczne układy zabezpieczające przed przypadkowym: przegrzaniem, zmiennym napięciem, przeciążeniem albo brakiem stabilnego zasilania. Magnum MMA POWER VIP 4000 korzysta z modułu Anti Stick. Jego aktywność jest zauważalna podczas zwarcia elektrody oraz spawanego materiału. Umożliwia szybkie odcięcie napięcia i oderwanie elementu. W zestawie znajduje się pas nośny, który w razie potrzeby można przymocować do obudowy. Pozwala on na przeniesienie spawarki na ramieniu bez konieczności dźwigania. Moc 200 A jest wystarczająca do łączenia: stali nierdzewnej i żaroodpornej, miedzi, aluminium oraz żeliwa.

5. MAGNUM SPAWARKA MIG 208 ALU SYNERGIA

 MAGNUM SPAWARKA MIG 208 ALU SYNERGIA

Cena: ok. 1690 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobra spawarka powinna cechować się atutami użytkowymi, podobnymi do modelu Magnum MIG 208 Alu Synergia. Wśród najważniejszych atutów urządzenia można wymienić: czas cyklu pracy na poziomie 40%, średnicę elektrody 5mm, automatyczne i manualne ustawienia parametrów, a także mnogość akcesoriów dodatkowych. W opcjonalnym zestawie można bowiem znaleźć: przyłbicę samościemniającą, reduktor z dwoma manometrami, druty spawalnicze, butlę wielokrotnego użytku, izolatory, łączniki, dysze czy końcówki. Ta spawarka ma specjalne programy dostosowujące moduły do charakterystyki połączonych elementów. Mogą to być materiały z: żeliwa, stali, aluminium i części nieżelaznych. Magnum MIG 208 Alu Synergia zapewnia także doskonałą kontrolę nad łukiem, która zdecydowanie poprawia precyzję działania operatora. Do tego należy wskazać na tryb lutospawania, przydatny zwłaszcza do interwencji w karoserii samochodowej. Wszystko po to, by zyskać trwałość oraz stabilność zespolenia elementów z blach ocynkowanych.

6. Kraft&Dele Kd1856

 Kraft&Dele Kd1856

Cena: ok. 299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model Kraft&Dele Kd1856 to tania spawarka, która ma swoich zagorzałych zwolenników. Większość użytkowników wskazuje w głównej mierze na: kompaktowe rozmiary, niewielką wagę, łatwość transportu, czas cyklu pracy wynoszący 60%, wysokowydajny inwerter oraz technologię PWM. Ta ostatnia pozwala również na cięcie elementów, bez konieczności używania innego urządzenia. Spawarka daje możliwość zastosowania różnych elektrod, w tym: kwaśnych, zasadowych i celulozowych. Kraft&Dele Kd1856 nie wymaga wyłącznie podłączenia do kontaktu, gdyż da się wykorzystać agregat prądotwórczy. Jest to przydatne, gdy dane materiały znajdują się w trudnodostępnym miejscu. Trybami zabezpieczającymi przed przypadkowym przegrzaniem albo przeciążeniem są czujnik termiczny oraz wentylator chłodzący. Użytkownik ma też ochronę w postaci programu Anti Stick, dzięki któremu elektroda nie będzie całkowicie wypalona. Oznacza to natychmiastowe odcięcie prądu oraz oderwanie od materiału. Bywają to: stal, żeliwo albo aluminium.

7. Ideal PRAKTIK 205 DIGITAL PRAKTIK205D

 Ideal PRAKTIK 205 DIGITAL PRAKTIK205D

Cena: ok. 399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozpatrując, jakie spawarki są niezawodne, warto też kupić model Ideal Praktik 205 Digital Praktik205D. Potencjalny nabywca sprzętu z pewnością doceni: lekkość i kompaktowość konstrukcji, jednofazowe zasilanie, pracę metodą MMA, wyraźny, cyfrowy wyświetlacz oraz elektroniczne sterowanie. Niewątpliwie, przydatne są technologie, takie jak Hot Start czy Arc Force. Pierwsza z nich ułatwia zajarzanie łuku, ponieważ mniej doświadczeni operatorzy miewają kłopot z zapłonem elektrody. Z kolei druga to zapobieganie przypadkowemu wygaszeniu. Może do niego dojść przy zetknięciu kropli z jeziorkiem spawalniczym. Ideal Praktik 205 Digital Praktik205D w kompletnym zestawie ma: przewód masowy i spawalniczy, instrukcję obsługi oraz pasek naramienny. Taka spawarka wyróżnia się wydajnym układem chłodzenia, zapobiegającym nadmiernemu przegrzaniu urządzenia. Całość uzupełnia ochrona przeciwzwarciowa Anti Stick. Natychmiast odcina ona prąd, dzięki czemu można oderwać przyklejoną elektrodę od danego elementu.

8. Lincoln Electric Bester Powertec i320C ADVANCED

 Lincoln Electric Bester Powertec i320C ADVANCED

Cena: ok. 8799 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsza spawarka to dla wielu użytkowników właśnie model Lincoln Electric Bester Powertec i320C Advanced. Ta opinia jest przede wszystkim wskaźnikiem niezawodności oraz możliwości praktycznego zastosowania. Najważniejszymi walorami tego sprzętu są: nowoczesna ergonomia, świetne parametry łuku, wytrzymała konstrukcja oraz cyfrowy wyświetlacz. Spawarka ma także intuicyjny panel sterowania, ułatwiający obsługę. Po wstępnym instruktażu nawet mniej doświadczony operator nie powinien mieć większych problemów z zastosowaniem urządzenia. Lincoln Electric Bester Powertec i320C Advanced to również automatyczny zapis preferowanych ustawień. W przypadku często powtarzanych czynności nie trzeba zatem za każdym razem weryfikować parametrów. Należy dodać, że klienta chroni aż trzyletnia gwarancja zabezpieczająca, potwierdzająca jakość tej maszyny. Jest ona przystosowana do najbardziej wymagających warunków przemysłowych. Żywotność da się jeszcze zwiększyć ustawiając specjalny tryb True Heavy Duty.

9. Bester Midimagster-1801

 Bester Midimagster-1801

Cena: ok. 1904 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowany ranking spawarek uwzględnia model Bester Midimagster-1801, którego zakup będzie oznaczał szereg korzyści. Wśród najistotniejszych atutów urządzenia można wymienić: ochronę termiczną przed przegrzaniem, specjalną półkę na butlę z gazem, regulację wysuwania drutu, dwurolkowy zespół podający oraz intuicyjność obsługi. Sprzęt nadaje się do zespalania elementów z aluminium i stali: niskostopowej, nierdzewnej, a także niskowęglowej. Bester Midimagster-1801 ma też pełen zestaw akcesoriów dodatkowych. Tworzą go między innymi: przyłbica pasywna, wąż gazowy, spray antyodpryskowy, rękawice, uchwyty magnetyczne, dysze, reduktor i końcówki. Maszyna jest oczywiście przystosowana do zasilania sieciowego. Należy wskazać, że jest to jeden z najchętniej wybieranych półautomatów. Wszystko ze względu na szerokie spectrum potencjalnych nabywców. Są to przeważnie wyspecjalizowane warsztaty i zakłady, ale też osoby indywidualne. Klient jest oczywiście zabezpieczony dwuletnią gwarancją producenta.

10. Welder Fantasy ARC MMA ADORE X/160 IGBT X160

 Welder Fantasy ARC MMA ADORE X/160 IGBT X160

Cena: ok. 320 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tanie spawarki również mogą doskonale spełniać swoje przeznaczenie, co udowadnia model Welder Fantasy ARC MMA ADORE X/160 IGBT X160. Racjonalny stosunek jakości do ceny to tylko jedna z wielu zalet sprzętu. Wśród pozostałych są między innymi: kompaktowe wymiary, dość lekka konstrukcja, łatwość przenoszenia i transportu, sprawność na poziomie 60% oraz cyfrowy wyświetlacz. Spawarka doskonale nadaje się do różnych typów elektrod, w tym: celulozowych, zasadowych i rutylowych. Welder Fantasy ARC MMA ADORE X/160 IGBT X160 wyróżnia się też stabilną oraz łatwą regulacją natężenia prądu. Dodatkowo ma systemy chroniące przed gwałtownym przegrzaniem albo brakiem stabilnego zasilania. W kompletnym zestawie akcesoriów znajdują się również: szczotko-młotek, maska spawalnicza, uchwyt masowy i elektrodowy. Jest to zatem pełne wyposażenie operatora, który zyskuje liczny osprzęt. Spawarka będzie wykorzystywana do łączenia metodą MMA, z bezpośrednim użyciem elektrody otulonej. Produkt jest godny polecenia.

Poradnik zakupowy spawarki

Jak kupić najlepszą spawarkę? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Dobre i tanie urządzenia w tej kategorii sprzętów również mogą doskonale spełniać swoje przeznaczenie. Najlepsze spawarki będą mieć konkretne walory eksploatacyjne, przekładające się na klasę ich użytkowania. Przy zakupie należy więc zwrócić uwagę na parametry techniczne, takie jak:

 • pobór mocy,
 • czas cyklu pracy,
 • specyfika wersji transformatorowej lub inwertorowej,
 • rodzaj podajnika drutu,
 • prąd spawania,
 • średnica elektrody.

Ostateczna charakterystyka wybranej spawarki będzie też zależeć od docelowego przeznaczenia. Dane urządzenie może bowiem służyć do ciągłej pracy w niewielkim warsztacie mechanicznym albo okazjonalnego wykorzystania w przydomowym garażu. Jednak kluczowe znaczenie mają też rodzaj oraz grubość najczęściej spawanego materiału.

Najlepsze spawarki – polecani producenci

Stopień niezawodności urządzenia oraz poziom zaawansowania konkretnych parametrów wyróżniają wszystkie, dobre spawarki. Decydując się na zakup określonego sprzętu, trzeba też wziąć pod uwagę renomę marki. Niektórzy producenci dostarczają naprawdę bezawaryjne i żywotne urządzenia. Są one przystosowane do najbardziej wymagających zadań, a także danego otoczenia przemysłowego. Takimi, cenionymi dostawcami są między innymi:

 • Welder Fantasy,
 • Aspa,
 • Magnum,
 • Tiger,
 • Telwin,
 • Bester,
 • Lincoln,
 • Deca,
 • Sherman.

Mnogość możliwości wyboru sprawia, że zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy mogą kupić optymalną spawarkę. Co ważne, taka inwestycja w wyposażenie nie zawsze będzie wiązać się z dużym wydatkiem. Ten sprzęt powinien być też łatwy w transporcie oraz przenoszeniu.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.g@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *