Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking suszarek do grzybów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking suszarek do grzybów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking suszarek do grzybów – najlepsze suszarki do grzybów w 2023 roku

Zastanawiasz się, jaka suszarka do grzybów będzie odpowiednia do suszenia owoców, warzyw i mięs? Poznaj przygotowany przez nas ranking suszarek do grzybów – zestawienie, które zawiera tylko dobre i tanie suszarki do grzybów i wybieraj spośród najlepszych urządzeń dostępnych obecnie na rynku.

 

Pamiętaj, że dobra suszarka do grzybów nie musi kosztować dużo, może jednak zapewnić Ci zdrową i pożywną przekąskę przez cały rok!

Ranking suszarek do grzybów – TOP 10 najlepszych suszarek do grzybów

Miejsce Nazwa suszarki do grzybów Cena Najtańsza oferta
1 Suszarka do owoców i warzyw Yoer Suszarka Do Grzybów Vitasave Fd01S 279 zł Sprawdź teraz
2 Suszarka do owoców i warzyw Blow Suszarka do grzybów (44170) 129 zł Sprawdź teraz
3 Suszarka do owoców i warzyw ESPERANZA EKD003 DELICATESSE 77 zł Sprawdź teraz
4 Suszarka do owoców i warzyw Niewiadów 970.02 PS 144 zł Sprawdź teraz
5 Suszarka do owoców i warzyw Esperanza EKD002 78 zł Sprawdź teraz
6 Suszarka do owoców i warzyw CONCEPT SO 1060 226 zł Sprawdź teraz
7 Suszarka do owoców i warzyw Sencor SFD 851GR 140 zł Sprawdź teraz
8 Suszarka do owoców i warzyw TEESA TSA3031 131 zł Sprawdź teraz
9 Suszarka do owoców i warzyw Saturn ST-FP0114 139 zł Sprawdź teraz
10 Suszarka do owoców i warzyw Luxpol TS-9688-3 109 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych suszarek do grzybów

1. Suszarka do owoców i warzyw Yoer Suszarka Do Grzybów Vitasave Fd01S

 Suszarka do owoców i warzyw Yoer Suszarka Do Grzybów Vitasave Fd01S

Cena: ok. 279 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Ranking suszarek do grzybów otwiera Suszarka do owoców i warzyw Yoer Suszarka Do Grzybów Vitasave Fd01S.

 

Jest to solidne, dobre urządzenie, które posiada pięć przegród – każda wyposażona w regulowane sita o łącznej powierzchni 4000 cm2. Taka przestrzeń pozwala na wysuszenie za jednym razem dużej ilości grzybów lub ulubionych owoców – jabłek, gruszek, śliwek, czy moreli, a także warzyw, mięsa i ziół. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych sit – ilość według uznania. Ta być może najlepsza suszarka do grzybów posiada moc nominalną 450W potwierdzoną na tabliczce znamionowej. Taka moc daje najlepsze efekty suszenia przy zachowaniu aż 97% wartości suszonych produktów (witamin i minerałów).

 

Polecaną suszarkę do grzybów charakteryzuje szybka i cicha praca. Na uwagę zasługują materiały, z których zostało wykonane urządzenie. Sita wolne są BPA – plastik, z którego zostały wykonane nie zawiera szkodliwego Bisfenolu A (BPA). Użyte sita można śmiało czyścić pod bieżącą wodą i myć w zmywarce. Są one odporne na uszkodzenia i korozję. Podczas użytkownia na sitach nie powstają przebarwienia i nie osadza się rdza.

 

2. Suszarka do owoców i warzyw Blow Suszarka do grzybów (44170)

 Suszarka do owoców i warzyw Blow Suszarka do grzybów (44170)

Cena: ok. 129 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Nasze zestawienie to najlepsze suszarki do grzybów. Dlatego w rankingu nie mogło zabraknąć Suszarka do owoców i warzyw Blow Suszarka do grzybów (44170).

 

Jest to tania suszarka do grzybów, w którą warto zainwestować. Opiniowany model został wyposażony w pięć transparentnych sit oraz optymalną moc 125V. Taka moc pozwala na szybkie i bezpieczne suszenia. Np. morele, nektarynki, brzoskwinie można właściwie ususzyć w czasie od 20 do 28 godzin, banany w 6 do 10, natomiast jagody, żurawinę i borówki w czasie od 10 do 15 godzin. Równie szybko suszy się warzywa i grzyby. W tym miejscu należy wspomnieć, iż suszenie warzyw i owoców jest jedną z najlepszych form przechowywania żywności. Taka obróbka cieplna pozwala zachować najwyższą jakość produktów. Np. w suszonych owocach znajduje się o 3% mniej wody, jednak tyle witamin co w owocach świeżych.

 

Wybierając polecaną suszarkę do grzybów, masz szansę nabyć odpowiednie urządzenie w dobrej cenie oraz komfort użytkowania, bez potrzeby zastanawiania się, jaka temperatura do suszenia grzybów w suszarce jest najlepsza.

 

3. Suszarka do owoców i warzyw ESPERANZA EKD003 DELICATESSE

 Suszarka do owoców i warzyw ESPERANZA EKD003 DELICATESSE

Cena: ok. 77 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Najlepsze suszarki do grzybów nie muszą dużo kosztować. Dlatego, jeśli nie chcesz wydawać sporych kwot, poznaj Suszarka do owoców i warzyw ESPERANZA EKD003 DELICATESSE. Ta dobra i tania suszarka do grzybów może przynieść Ci satysfakcję z zakupu przez długi czas.

 

Jest to urządzenie, które pozwoli Ci każdego dnia cieszyć się zdrową żywnością. Nadaje się bowiem idealnie do suszenia grzybów, owoców, warzyw, ziół, a nawet mięsa. Wybierając opiniowanie suszarkę, możesz zapewnić swojej rodzinie zdrowe chipsy jabłkowe, gruszkowe lub marchwiowe, po które choć być może trudno uwierzyć chętnie sięgają również dzieci. Polecana suszarka pozwala na szybkie suszenie dzięki zastosowaniu wydajnej dmuchawicy o mocy 50W.

 

Na uwagę zasługują parametry i specyfikacja techniczna urządzenia. Zostało ono wyposażone w cztery sita o średnicy 23,5 cm każde (wysokość talerzy wynosi aż 2,5 cm), regulację temperatury w przedziale od 35 do 70°, moc 2500W, zasilanie: 220-240 V 50/60 Hz oraz zabezpieczenie przez przegrzaniem (suszarka może pracować nocą oraz pod nieobecność użytkownika).

 

4. Suszarka do owoców i warzyw Niewiadów 970.02 PS

 Suszarka do owoców i warzyw Niewiadów 970.02 PS

Cena: ok. 144 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Zastanawiasz się, jaka suszarka do grzybów spełni Twoje oczekiwania? Poznaj Suszarka do owoców i warzyw Niewiadów 970.02 PS. Jest to urządzenie, które powinien posiadać w swojej kuchni każdy miłośnik zdrowego jedzenia. Dlatego, jeśli marzą Ci się pyszne przekąski z suszonych owoców, warzyw lub dania z dodatkiem grzybów i ziół Twój wybór powinien paść na polecane urządzenie.

 

Jest to bowiem bez wątpienia dobra i tania suszarka do grzybów, którą charakteryzują dwa stopnie mocy suszenia. Rekomendowany model posiada również podwójne zabezpieczenie termiczne oraz automatyczny czujnik. Przed przegrzaniem chroni suszarkę wbudowany ogranicznik temperatury. W skład zestawu wchodzą cztery przezroczyste sita o wysokości 5 cm i średnicy 30 cm. Użytkownik ma szansę powiększyć suszarkę o dodatkowe sita, dokupując odpowiednią ilość. Urządzenie posiada moc 500W.

 

Jeśli do chwili obecnej nie wiedziałeś, jaką suszarkę do grzybów wybrać śmiało możesz postawić na polecany model wyprodukowany w Polsce z najlepszych, bezpiecznych komponentów.

 

5. Suszarka do owoców i warzyw Esperanza EKD002

 Suszarka do owoców i warzyw Esperanza EKD002

Cena: ok. 78 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Ranking suszarek do grzybów to zestawienie, które zawiera jedynie najlepsze suszarki do grzybów. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Suszarka do owoców i warzyw Esperanza EKD002.

 

Jest to tania suszarka do grzybów, która gwarantuje optymalne suszenie w prosty sposób bez angażowania czasu i pracy użytkownika. Wybierając rekomendowana suszarkę, możesz przez cały rok delektować się najlepszym smakiem ulubionych suszonych warzyw i owoców. Suszarka posiada aż pięć wygodnych, przeźroczystych sit o wymiarze 22-25 cm. Wygodna odległość pomiędzy sitami (25 mm) pozwala pomieścić większe grzyby (dostojne kapelusze bez potrzeby ich dzielenia na części) oraz większe owoce.

 

Wbudowany wentylator posiada osiem programów suszenia. Urządzenie charakteryzuje duża moc grzewcza – 250W. Jest to więc suszarka, którą warto mieć w domu.

 

6. Suszarka do owoców i warzyw CONCEPT SO 1060

 Suszarka do owoców i warzyw CONCEPT SO 1060

Cena: ok. 226 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Jeśli nie wiesz jaką suszarkę do grzybów wybrać nie musisz się martwić – jesteśmy dopiero w połowie rankingu. Przyszedł jednak czas, by zarekomendować Suszarka do owoców i warzyw CONCEPT SO 1060.

 

Jest to urządzenie z najwyższej półki i być może najlepsza suszarka do grzybów w naszym rankingu. Polecaną suszarkę charakteryzuje, aż dziewięć sit suszących w zestawie w prostokątnym kształcie oraz regulacja temperatury w zakresie do 35 do 70°C. Każde sito posiada optymalne pole do wykorzystania – wymiary sita to 31,3×25,5 cm. Ta dobra suszarka do grzybów została wyposażona w wygodny i łatwy w odczycie wyświetlacz cyfrowy.

 

Na uwagę zasługuje również specjalnie zaprojektowany wentylator zapewniający równomierne suszenie oraz technologia zabezpieczająca suszarkę przed przegrzaniem. Moc grzewcza urządzenia to aż 245 W. Nie można również nie wspomnieć o cichej pracy na poziomie jedynie 46 dB.

 

7. Suszarka do owoców i warzyw Sencor SFD 851GR

 Suszarka do owoców i warzyw Sencor SFD 851GR

Cena: ok. 140 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Przygotowane zestawienie to najlepsze suszarki do grzybów. Masz więc szansę dokonać słusznego zakupu. Jeśli jednak nadal nie podjąłeś decyzji, jaka suszarka do grzybów będzie właściwa, poznaj Suszarka do owoców i warzyw Sencor SFD 851GR.

 

Ten znakomity model w niskiej cenie oferuje aż pięć pojemnych tac do suszenia z ustawianą wysokością (jest to funkcja niezwykle pożądana przez wymagających użytkowników). Zintegrowany wentylator wspiera równomierne suszenie we wszystkich piętrach bez względu na to, ile tac zostanie w jednym czasie wykorzystanych. Przezroczyste wieko oraz wykonane z tego samego materiału tace pozwalają na kontrolę wzrokową stanu suszenia.

 

Na uwagę zasługuje również podświetlany wyświetlacz LED, który pokazuje czas i temperaturę suszenia. Ta dobra suszarka do grzybów została również wyposażona w regulację temperatury w zakresie 35-70°C. Urządzenie posiada bezpiecznik termiczny zapobiegający przegrzaniu.

 

8. Suszarka do owoców i warzyw TEESA TSA3031

 Suszarka do owoców i warzyw TEESA TSA3031

Cena: ok. 131 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Jaka suszarka do grzybów sprawdzi się lepiej niż Suszarka do owoców i warzyw TEESA TSA3031. Ta dobra suszarka do grzybów pozwoli Ci stworzyć własne, pyszne i bardzo zdrowe smakołyki z suszonych warzyw i owoców. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak smakują chipsy buraczane, czas to zmienić!

 

Polecana suszarka do grzybów pozwoli Ci bowiem bez żadnych problemów ususzyć ulubione warzywa – marchew, ziemniaki, fasolę, owoce – jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, a także mięso, zioła i kwiaty. Cały przebieg suszenia jest niezwykle prosty – wystarczy włożyć wybrany produkt do sita, ustawić temperaturę suszenia i włączyć urządzenie. Polecana suszarka posiada pięć wygodnych sit o średnicy 32 cm każde. W jednym czasie suszarka może pomieścić aż 5 kilogramów wybranych produktów.

 

Użytkownik może dowolnie regulować temperaturę, korzystając z zakresu od 40-70°C oraz czas działania – włącznik czasowy od 1 do 48 godzin. Wszystko jest widoczne na wbudowanym wyświetlaczu LED. Maksymalna moc suszarki to 250W.

 

9. Suszarka do owoców i warzyw Saturn ST-FP0114

 Suszarka do owoców i warzyw Saturn ST-FP0114

Cena: ok. 139 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Suszarka do owoców i warzyw Saturn ST-FP0114 to model, który reprezentuje dobre i tanie suszarki do grzybów.

 

Rekomendowana suszarka została wyposażona w cztery wygodne i pojemne sita o udźwigu 1kg każde. Na uwagę zasługuje wbudowana funkcja timera z automatycznym wyłączeniem oraz rewelacyjna funkcja szybkiego suszenia, czyli funkcja turbo, która znacznie skraca czas suszenia. Niemniej jednak to sam użytkownik decyduje o czasie suszenia. W jego gestii leży ustawienie timera. Użytkownik do wyboru ma możliwość ustawienie czasu suszenia na 2, 5, 10, a nawet 15 godzin. Po tym czasie ta dobra i tania suszarka do grzybów wyłącza się sama. O zakończeniu pracy użytkownik informuje sygnał dźwiękowy.

 

Polecana suszarka dzięki mocy 500W idealnie sprawdza się podczas suszenia grzybów, owoców i warzyw. Jest również wykorzystywana do suszenia mięs i wędlin, a także ziół i kwiatów. Dlatego, jeśli do tej pory nie wiedziałeś, jaka suszarka do grzybów jest super wydajna i kosztuje nie dużo, teraz możesz śmiało wybrać rekomendowany model.

 

10. Suszarka do owoców i warzyw Luxpol TS-9688-3

 Suszarka do owoców i warzyw Luxpol TS-9688-3

Cena: ok. 109 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Ranking suszarek do grzybów zamyka Suszarka do owoców i warzyw Luxpol TS-9688-3. Ta tania suszarka do grzybów może okazać się najlepszym zakupem. Jest to urządzenie, które można wykorzystywać nie tylko w okresie, kiedy w lasach występują grzyby, lecz przez cały rok.

 

Polecana suszarka do grzybów z powodzeniem sprawdza się przy obróbce warzyw, owoców, mięs, ryb oraz ziół. Rekomendowany model został wyposażony w moc grzewczą 250W. Ciepłe powietrze jest stale kontrolowane wewnątrz urządzenia, dlatego wybrane produkty nie tracą na wartości zachowując praktycznie 100% właściwości odżywczych. W skład zestawu wchodzi pięć sit o wysokości 3,3 cm (znacznie więcej niż w większości popularnych suszarek do grzybów). Każde sito ma taką samą średnicę – 26,3 cm i może pomieścić do kilograma wybranych produktów.

 

Użytkownik może swobodnie regulować temperaturę suszenia w zakresie od 35-70°C. Model został wyposażony w automatyczny wyłącznik oraz ogranicznik temperatury.

 

Poradnik zakupowy suszarki do grzybów

Dlaczego warto zainwestować w suszarkę do grzybów?

Dobra suszarka do grzybów to urządzenie, z którego można korzystać przez cały rok. Nie można bowiem nie wspomnieć, że najlepsze suszarki do grzybów nadają się do konserwacji różnych produktów spożywczych. Najczęściej suszymy:

 • owoce – jabłka, gruszki, morele, śliwki, brzoskwinie, winogrona, banany, jagody
 • warzywa – marchew, fasolę, ziemniaki, dynię
 • mięso
 • ryby
 • kabanosy i inne kiełbasy
 • zioła – mięta, melisa, tymianek, majeranek
 • kwiaty – płatki róży, nagietka.

Wybierając w ten sposób zabezpieczone jedzenie, można zyskać zdrowe i smaczne przekąski w postaci np. chipsów jabłkowych lub bananowych. Z suszonych malin, jagód i ziół można wykonywać kojące napoje. Dlatego, jeśli do tej pory myślałeś, że suszarka do grzybów to urządzenie, bez którego możesz się obyć, mam nadzieje, że teraz zmieniłeś zdanie.

Jak wybrać dobrą suszarkę do grzybów? Na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę?

Najlepsze suszarki do grzybów można kupić już za nieduże pieniądze. Cena nie powinna być jednak najważniejszym parametrem, którym należy się kierować. Oprócz ceny warto skupić się na właściwościach wybranej suszarki do grzybów.

Trzeba pamiętać, że dobre suszarki do grzybów:

 • posiadają odpowiednią moc – około 500W
 • są wyposażone w kilka swobodnie wyjmowanych sit o odpowiedniej wysokości (około 3 cm) i obciążeniu (około 1 kg)
 • mają regulowaną temperaturę suszenia – zakres, który może swobodnie dobierać sam użytkownik
 • zostały wykonane z bezpiecznych i zdrowych dla człowieka komponentów
 • są łatwe w utrzymaniu czystości – wyjmowane sita można myć również w zmywarce
 • zostały wyposażone w dodatkowe funkcje zabezpieczające m.in. kontrolę grzania i automatyczne wyłączanie w razie wykrycia awarii.

Jeśli nie wiesz, jaką suszarkę do grzybów wybrać możesz posłużyć się przygotowanym przez nas rankingiem i wybierać spośród najlepiej opiniowanych modeli.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do kuchni arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *