Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking termoloków
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking termoloków
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking termoloków – najlepsze termoloki w 2023 roku

Wiele kobiet, którym zależy na eleganckiej fryzurze, decyduje się na zakup termoloków. Wybór nie jest prosty, ponieważ na rynku producenci oferują wiele modeli tego produktu. Użytkowniczkom przede wszystkim zależy na długotrwałym efekcie i zadbanych, zdrowych włosach. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jakie termoloki wybrać, aby spełniały nasze oczekiwania? Jak uzyskać upragnioną fryzurę w domowych warunkach? Przedstawiamy ranking termoloków, który podbiły serca, setek użytkowniczek.

Ranking termoloków – TOP 10 najlepszych termoloków

Miejsce Nazwa termoloków Cena Najtańsza oferta
1 BaByliss 3060E 139 zł Sprawdź teraz
2 Remington Termoloki Proluxe H9100 20szt. 214 zł Sprawdź teraz
3 Remington Fast Curls KF40E 180 zł Sprawdź teraz
4 Remington Jumbo H5670 140 zł Sprawdź teraz
5 BaByliss Pro BAB3025E 254 zł Sprawdź teraz
6 Remington H5600 139 zł Sprawdź teraz
7 BaByliss 3038E 124 zł Sprawdź teraz
8 Valera Quick 24 Plus 60502 279 zł Sprawdź teraz
9 BaByliss RS035E 229 zł Sprawdź teraz
10 Toni&Guy Extreme Volume Rollers 115 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych termoloków

1. BaByliss 3060E

 BaByliss 3060E

Cena: ok. 139 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nic dziwnego, że ranking termoloków uwzględnia produkt właśnie tej marki. Termoloki od Babyliss zapewniają piękną, podkreśloną i pełną objętości fryzurę, jednocześnie nie niszcząc przy tym włosów. Dzięki odpowiedniemu profilowi powierzchni termoloków możemy stworzyć piękne loki i fale, nie tracąc ich lekkości i puszystości. Powierzchnia jest również tak wykonana, aby zapewnić dokładne nakręcenie każdego pasma włosa, przy jednoczesnym zapewnieniu, że nie zostaną one uszkodzone. Objętość włosów natomiast, zostaje zachowana, dzięki wklęsłej formie, która zapewnia odbicie włosów od nasady. Końcówki wałków, nie nagrzewają się, co zapewnia komfort użytkowania i nawijania włosów. Ponadto, termoloki są wyposażone we wskaźnik temperatury, a temperatura maksymalna nie przekracza 115 stopni Celsjusza, dla bezpiecznego użytkowania. W zestawie znajdziemy 8 dużych wałków o średnicy 32 mm, 6 małych wałków o średnicy 19 mm, oraz 6 średnich o średnicy 25 mm, oraz 20 klipsów do podtrzymywania. Jak na najlepsze termoloki przystało, możemy je stosować na suche, ale również wilgotne włosy.

2. Remington Termoloki Proluxe H9100 20szt.

 Remington Termoloki Proluxe H9100 20szt.

Cena: ok. 214 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bardzo elegancka i dająca namiastkę luksusu propozycja od Remingtona. Jeżeli zastanawiacie się, jakie termoloki kupić ukochanej, lub przyjaciółce na prezent, to ten produkt może być odpowiedzią, na wasze pytanie. Remington H9100 daje możliwość uzyskania podkreślonych loków i fal, jednocześnie nie niszcząc przy tym włosów. Termoloki posiadają bowiem welurową powłokę, która chroni włosy. Natomiast użyta w produkcie technologia Dual Heat zapewnia długotrwały efekt przez cały dzień. Końcówki termoloków nie nagrzewają się, co zapewnia wysoki komfort użytkowania. W zestawie znajdziemy 20 wałków, o średnicach: 25 mm i 32 mm. Czas nagrzewania to zaledwie 90 sekund, dzięki czemu, możemy uzyskać upragnioną fryzurę, już w około 5 minut. Remington daje również bardzo długi okres gwarancji na sprzęt (aż 5 lat) z możliwością jego wydłużenia, po zarejestrowaniu produktu na stronie producenta.

3. Remington Fast Curls KF40E

 Remington Fast Curls KF40E

Cena: ok. 180 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Elegancki zestaw do termoloków od Remington, zapewnia profesjonalny efekt, pięknych loków i fal, niczym prosto z salonu fryzjerskiego. To propozycja, dla tych którzy cenią sobie nie tylko dobrej jakości sprzęt, ale także świetny design. Termoloki posiadają rdzeń, który jest wypełniony woskiem, dla szybszego nagrzewania. Jednocześnie producent zadbał, aby produkt posiadał jonizację, dzięki czemu nie osłabimy kondycji naszych włosów, a loki pozostaną lśniące i nieelektryzujące się. Zestaw zawiera 20 welurowych wałków, zapewniających delikatne tarcie, które utrwala skręt, w trzech rozmiarach, oraz klipsy to ich podtrzymywania. Dzięki różnym wielkościom możemy uzyskać bardzo podkreślony skręt. Im mniejszy wałek, tym bardziej sprężysty i podkreślony lok. Ponadto każdy wałek posiada wbudowany klips dla szybszego nakręcania. Sprzęt jest również wyposażony w wygodny wskaźnik oraz opcję szybkiego nagrzewania.

4. Remington Jumbo H5670

 Remington Jumbo H5670

Cena: ok. 140 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeżeli nie wiecie, jakie termoloki będą idealnie dla waszych grubych, długich i gęstych włosów, to Remington Jumbo z pewnością, jest odpowiedzią na wasze potrzeby. Dzięki rozmiarowi wałki zapewniają idealnie ukształtowane i duże pukle. Jednocześnie fryzura będzie bardzo trwała dzięki aksamitnej, welurowej powłoce, która nie tylko chroni włosy, ale właśnie wpływa na trwałość fryzury. W termolokach również zastosowano technologię jonizacji, dla lepszej ochrony włosa oraz wyeliminowania efektu elektryzowania się. W skład zestawu wchodzi 12 dużych wałków w dwóch rozmiarach: 40 mm oraz 35 mm. Rdzeń termoloków, jest wypełniony woskiem, dzięki czemu szybciej i na dłużej, uzyskamy upragniony efekt, pięknych loków lub hollywoodzkich fal. Aby prawidłowo wykonać zabieg, musimy mieć czyste, suche włosy. Następnie nagrzewamy termoloki i nakładamy, zawijamy w nie włosy, pozostawiamy, na dosłownie parę minut i fryzura gotowa. Kształt wałków, zapewnia również oszałamiającą objętość, dzięki czemu uzyskujemy efekt, zdrowych, gęstych włosów.

5. BaByliss Pro BAB3025E

 BaByliss Pro BAB3025E

Cena: ok. 254 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeżeli chcemy kupić najlepsze termoloki, to z pewnością powinnyśmy pod uwagę wziąć ten model od Babyliss. Linia PRO inspirowana jest profesjonalnym sprzętem fryzjerskim i charakteryzuje się wysoką dbałością o szczegóły. W termolokach zastosowano  technologię ceramiczno-turmalinową, która zapewnia profesjonalny efekt, bez niszczenia włosa. Wałki dodatkowo pokryte są aksamitną tkaniną, która chroni włosy i zapewnia długotrwały efekt. Niewielki ciężar chroni natomiast cebulki włosów, które szczególnie są narażone przy tego typu zabiegach. Ponadto urządzenie posiada opcję szybkiego i równomiernego nagrzewania, dzięki czemu w krótkim czasie osiągniemy, upragnione efekty. Jednocześnie, jak na urządzenie o tych parametrach jest dosyć tanie, dzięki czemu możemy uzyskać profesjonalny efekt, niedużym kosztem, w swoim domu. Zestaw wyposażony jest w 12 klipsów, długi kabel (2,7 m) oraz 12 metalowych klipsów do mocowania termoloków.

6. Remington H5600

 Remington H5600

Cena: ok. 139 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model H5600 to prawdziwy hit wśród miłośniczek stylizacji włosów. Posiada system jonizacji, dzięki czemu osiągamy zdrową, wypielęgnowana, nienaelektryzowaną fryzurę. Wałki pokryte są natomiast welurem, który chroni włosy i zapewnia długo trwały efekt, pięknych loków oraz fal. Zestaw wyposażony jest w 20 wałków, w 3 rozmiarach- 20 mm, 23 mm oraz 27 mm, oraz szpilki do mocowania. Włosy pozostają gładkie i zdrowe, a efekt jest godny czerwonego dywanu. W tym modelu również zastosowano woskowy rdzeń dla uzyskania szybkiego efektu, a wałki są tak wyprofilowane, aby móc je stosować przy samej nasadzie, nie nie niszcząc przy tym cebulek oraz nadając efektu odbicia włosów od głowy. Ponadto uroku zestawowi dodają kolorowe zapinki. Końcówki wałków nie nagrzewają się, dzięki czemu można bezpiecznie je użytkować. Pracę ułatwia prosty wskaźnik, który informuje, o tym, czy urządzenie jest gotowe do pracy.  Podobnie jak w przypadku większości produktów tej marki, jest możliwość wydłużenia gwarancji o rok, po zarejestrowaniu zakupu na stronie producenta.

7. BaByliss 3038E

 BaByliss 3038E

Cena: ok. 124 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ponownie propozycja dla posiadaczek bujnej fryzury. Chociaż zestaw może wydawać się niepozorny, poprzez swój rozmiar, to świetnie sprawdzi się w przypadku posiadaczek długi włosów, które marzą o eleganckiej fryzurze. Jeżeli w dalszym ciągu nie wiecie, jakie termoloki wybrać do swoich gęstych włosów, to 3038E może podbić wasze serca. Zestaw wyposażony jest w 5 grubych wałków, otulonych aksamitną powłoką, chroniącą włosy przed ciepłem, 5 spinek motylek i 5 spinek metalowych. Aby uzyskać najlepsze efekty, należy pozostawić wałki na włosach, aż do całkowitego ostygnięcia. Jednak nie musimy obawiać się, że włosy ucierpią. Wspomniana wcześniej powłoka, oraz dostosowana temperatura sprawią, że uzyskamy pożądany efekt, bez żadnych strat. Sposób nakładania nie różni się od tego, który stosujemy w przypadku normalnych wałków. Jednocześnie, możemy spokojnie kręcić włosy, aż do samej nasady, dzięki czemu uzyskamy efekt, oszałamiającej objętości.

8. Valera Quick 24 Plus 60502

 Valera Quick 24 Plus 60502

Cena: ok. 279 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Firma Valera, zajmuje się profesjonalnym sprzętem fryzjerskim. Jednak aby wyjść naprzeciw oczekiwań zwykłym użytkowniczkom, które chcą uzyskać profesjonalne efekty, w domowym zaciszu, stworzyła ten elegancki zestaw termoloków. Wałki bardzo szybko się nagrzewają, dzięki czemu cały proces stylizacji, może trwać zaledwie kilkanaście minut. Nienagrzewające się końcówki natomiast, zapewnią komfort nakładania, a wałki pokryte welurem, ochronę włosów. Kształt termoloków sprawia, że włosy unoszą się od nasady, przez co uzyskujemy naprawdę elegancki efekt.  W skład zestawu wchodzą 24 termoloki w trzech rozmiarach: 27 mm, 23 mm, 20 mm, oraz oczywiście klipsy. Długi kabel zapewnia wygodę użytkowania. Ponadto sprzęt prezentuje się po prostu zjawiskowo, dzięki czerwono-białemu, profesjonalnemu designowi. Z pewnością sprawdzi się również, jako prezent.

9. BaByliss RS035E

 BaByliss RS035E

Cena: ok. 229 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ceramiczne termoloki od Babyliss, które nie tylko pomogą stworzyć wymarzoną fryzurę, ale również zadbają o lśniący wygląd włosa. Dzięki powłoce i funkcji jonizacji, w krótkim czasie jesteśmy w stanie uzyskać jedwabiście miękkie, mięsiste fale i loki. Różne średnice wałków zapewniają komfort użytkowania, w zestawie znajdziemy również 20 metalowych spinek do mocowania oraz 10 pęset. Generator jonów ujemnych sprawia, że włosy nie elektryzują się. Powłoka ceramiczna, zapewnia bezpieczeństwo użytkowania, ale jednocześnie trwałość uzyskanej fryzury. Dodatkowo wałki pokryte są welurem, który utrzymuje włosy i wpływa na efekt końcowy, a wielkość termoloków pozwala, na wystylizowanie nawet krótszych włosów. Urządzenie jest wykonane w sposób staranny, do tego charakteryzuje się bardzo eleganckim designem. Włosy nie plączą się i pozostają lśniące i miękkie. Wałki należy nakładać na umyte i wysuszone włosy. Urządzenie nie zabiera wiele miejsca, jest łatwe w użytkowaniu, a na efekty nie trzeba długo czekać, dzięki funkcji szybkiego nagrzewania. Producent daje aż trzy lata gwarancji na sprzęt.

10. Toni&Guy Extreme Volume Rollers

 Toni&Guy Extreme Volume Rollers

Cena: ok. 115 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze termoloki od TONI&GUY  już w twoim domu, chociaż firma na co dzień zajmuje się profesjonalnym wyposażeniem salonów fryzjerskich, tym razem wyszła naprzeciw zwykłym użytkowniczkom. Extreme volume rollers, to bez wątpienia idealna propozycja dla tych, najbardziej wymagających. Profesjonalny design i technologia, która sprawia, że wyglądamy jak milion dolarów. Ciepło w wałkach  emitowane jest z rdzenia, dzięki czemu włosy są równomiernie podgrzane, dla lepszego efektu. Jednocześnie mamy również ciepło w zaciskach, przez co uzyskujemy dwa źródła ciepła, dzięki czemu w szybszym czasie uzyskujemy pożądaną fryzurę. Świetnie sprawdzą się na krótkich, ale także długich i grubych włosach. Wałki nagrzewają się w mniej niż dwie minuty, jednakże dzięki specjalnej powłoce nie niszczymy włosów i jeżeli farbujemy, nie tracimy również koloru. Producent daje na sprzęt aż 5-letnią gwarancję, dzięki czemu, długo możemy cieszyć się tym profesjonalnym, lecz prostym w obsłudze sprzętem.

Poradnik zakupowy termoloków

Jak działają termoloki?

Termoloki to wałki do włosów zasilane elektrycznie. Nagrzewamy je w bazie, do bezpiecznej, ustalonej przez producenta temperatury i następnie nakręcamy na włosy. W większości przypadków termoloki należy nakładać na suche, umyte włosy. Jeżeli zależy nam na efekcie podniesienia włosów od nasady, największe termoloki powinnyśmy nakładać blisko skóry głowy, natomiast jeżeli chcemy uzyskać efekt bujnych loczków, to najlepiej wybrać małe wałki. Aby termoloki właściwie skręciły nam włosy, należy je również zawijać w pasma, wcześniej przez nas podzielone. Najłatwiejszy jest podział włosów na trzy sekcje i stopniowe zawijanie pasm. Nie należy też przekraczać czasu, ustalonego przez producenta (około kilku-kilkunastu minut), aby nie zniszczyć włosów.

Jak wybrać najlepsze termoloki?

Jakie termoloki wybrać, aby spełniały nasze oczekiwania? Najlepsze termoloki, to te które:

 • posiadają w swoim zestawie różne wielkości wałków,
 • mają dodatkową ochronę termiczną, oraz funkcję jonizacji w celu uniknięcia elektryzowania się włosa,
 • szybko się nagrzewają, nie przekraczając bezpiecznej temperatury dla włosów (około 120 stopni),
 • wygodnym rozwiązaniem są termoloki z welurową lub aksamitną powłoką, ponieważ zapewniają dobre przyleganie włosa do wałka,
 • równomiernie rozprowadzają ciepło,
 • mają w zestawie klipsy, zwłaszcza jeżeli mamy śliskie lub gęste włosy.

Dodatkowo należy pamiętać, że moc urządzenia należy dobrać, do aktualnej kondycji włosa.

Czy termoloki niszczą włosy?

Szybka i skuteczna modyfikacja fryzury na wieczór lub szczególne wydarzenie może wymagać użycia sprzętu, takiego jak termowałki. Są to urządzenia termiczne przeznaczone do łatwego robienia loków, na przykład pod presją czasu. W przeciwieństwie do klasycznych wałków, użytkowniczka nie musi spędzać w nich kilku lub kilkunastu godzin. Nierzadko zakładając je bezpośrednio przed snem, co utrudnia normalne przespanie nocy. Tutaj wystarczy poczekać kilkanaście minut, by zyskać natychmiastowy efekt. Wiele kobiet nie decyduje się jednak na takie, praktyczne rozwiązanie w obawie przed zniszczeniem włosów. Czy słusznie? Stosując się do podstawowych zaleceń, absolutnie nie ma takiego ryzyka. Nie można używać ich codziennie oraz lepiej nakładać je na całkowicie wysuszone włosy. Wtedy będą zarówno zdrowe, jak i niezwykle efektownie lokowane.

Jaką powłokę powinny mieć idealne termowałki?

Profesjonalny ranking pokaże najlepsze wałki do włosów, ale zaprezentuje też wady niektórych modeli. To właśnie precyzyjna informacja na temat wszystkich parametrów sprzętu, pozwoli wybrać właściwy. Jedną z głównych cech polecanych termoloków będzie optymalna powłoka na wałkach termicznych. Ze względu na samoczynne wytworzenie wysokiej temperatury ma ona gwarantować: ochronę przed zeschnięciem, długotrwały rezultat i możliwie szybkie nagrzanie przed użyciem. Kolejny atut optymalnej struktury to właściwe przyleganie włosów do wałka. Takie walory dają przede wszystkim powłoki: ceramiczna, aksamitna i welurowa. Równocześnie w nawiązaniu do tego obszaru niezbędna jest funkcja jonizacji. Sprawia ona, że włosy nie będą się elektryzować. Dodatkowo stanowi spore ułatwienie przy dalszym modelowaniu fryzury już pozbawionej loków.

Używanie termowałków – instrukcja krok po kroku

Analizując, jakie termoloki wybrać, warto też wiedzieć jak właściwie korzystać z tego urządzenia. Choć samo stosowanie nie jest przesadnie skomplikowane, trzeba przestrzegać głównych wytycznych dla takich wałków termicznych. Cała instrukcja to kilka prostych kroków, czyli:

 • umycie, wysuszenie i rozczesanie włosów najlepiej okrągłą szczotką,
 • podłączenie termowałków do prądu oraz odczekanie do ich nagrzania,
 • wydzielenie konkretnych części do lokowania,
 • rozpoczęcie od góry aż po kilka centymetrów od nasady,
 • nawinięcie,
 • zabezpieczenie spinką-żabką dla komfortu przy poruszaniu głową,
 • użycie mniejszych termoloków do dolnych partii włosów,
 • pozostawienie do ostygnięcia.

Na końcu jest już tylko ściągnięcie, po którym nie należy rozczesywać końcówek włosów. Dla podniesienia efektu można jedynie nanieść niewielką warstwę lakieru.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do domu arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *