Strona główna » Zdrowie i uroda » Akcesoria zdrowotne » Ranking termometrów » Ranking termometrów bezdotykowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Zdrowie i uroda » Akcesoria zdrowotne » Ranking termometrów » Ranking termometrów bezdotykowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking termometrów bezdotykowych – kup tani i dobry termometr bezdotykowy w 2022 roku

Ranking termometrów bezdotykowych z pewnością pomoże wszystkim osobom, które chcą zakupić model praktyczny i wygodny w użytkowaniu. Prezentujemy urządzenia znanych i cenionych producentów, dzięki czemu mamy pewność, że posłużą niezawodnie przez długi czas. Dobry termometr bezdotykowy gwarantuje szybki pomiar. Dodatkowym atutem jest jego wysoka precyzja. Będzie on niezastąpiony w przypadku niemowląt i małych dzieci, ale nie tylko. Dobry termometr bezdotykowy również może być tani, a więc nie trzeba wydawać majątku.

Ranking najlepszych termometrów bezdotykowych w 2022 roku – TOP 10

Miejsce Nazwa termometru Cena Najtańsza oferta
1 Microlife NC 150 102 zł Sprawdź teraz
2 Braun BNT400 Termometr bezdotykowy do czoła TOW009395 174 zł Sprawdź teraz
3 MEDIVON Termometr bezdotykowy TB-08 80 zł Sprawdź teraz
4 Tech-Med TMB-COMPACT TMB-COMPACT 80 zł Sprawdź teraz
5 Termometr HI-TECH MEDICAL OROMED ORO-BABY COMPACT 54 zł Sprawdź teraz
6 Beurer FT 90 129 zł Sprawdź teraz
7 Mesmed Termometr TERMOMETR MM 007 FORST PLUS 77 zł Sprawdź teraz
8 Terraillon Thermo distance 120 zł Sprawdź teraz
9 Microlife Termometr bezdotykowy NC 200 *Etui* *IP22* 879 109 zł Sprawdź teraz
10 Tech-Med TM-F03B 84 zł Sprawdź teraz

Ranking najlepszych termometrów bezdotykowych w 2022 roku

1. Termometr bezdotykowy Microlife NC 150

termometr bezdotykowy ranking

Termometr elektroniczny bezdotykowy NC 150 marki Microlife to nowoczesne urządzenie, które przyda się w każdej domowej apteczce. Jest doskonałą, a jednoczenie bardzo bezpieczną alternatywą dla tradycyjnych termometrów. NC 150 marki Microlife posiada czujnik podczerwieni, który pozwala na bezdotykowe i bardzo szybkie dokonywanie wiarygodnych pomiarów temperatury ciała. Oprócz tego urządzenie wyposażone jest także w funkcję, która pozwala precyzyjnie mierzyć temperaturę powierzchni cieczy czy otoczenia. Urządzenie to z uwagi na swoją wszechstronność, bardzo często wybierane jest przez świeżo upieczonych rodziców. Pozwala na szybki pomiar temperatury mleka w butelce czy wody do niemowlęcej kąpieli. Ponadto wyjątkowo krótki czas pomiaru oraz brak kontaktu z ciałem, pozwala sprawdzić temperaturę ciała nawet u śpiących lub bardzo niespokojnych dzieci. Oczywiście urządzenie to sprawdza się także świetnie dla osób dorosłych.

Termometr bezdotykowy NC 150 Microlife charakteryzuje się najwyższą jakością wykonania. Został wyprodukowany przez markę, która jest jednym z najbardziej znanych a zarazem zaufanych producentów sprzętu medycznego. Przekłada się to na doskonałe parametry pracy oraz wyposażenie w praktyczne funkcje. Jego ergonomiczny kształt zapewnia proste oraz łatwe użytkowanie i stabilny chwyt. Kompaktowa budowa sprawia, że sprzęt zajmuje niewiele miejsca, a tym samym jest łatwy w przechowywaniu. Termometr NC 150 marki Microlife jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Uruchamia się go za pomocą funkcji ON/OFF. Pomiaru temperatury ciała i obiektów dokonuje się w odległości nie większej niż 5 cm. urządzenie pozwala na dokonywanie pomiarów w zakresie – pomiar temp. ciała: 34,0-42,2 °C (93,2-108,0 °F) oraz pomiar temp. obiektu: 0-100,0 °C (32-212,0 °F). Duży, podświetlany wyświetlacz LCD zapewnia doskonałą czytelność. Termometr wyposażony jest także w sygnał dźwiękowy, który informuje o podwyższonej temperaturze ciała oraz alarm gorączki. Ponadto urządzenie posiada funkcję automatycznego wyłączania. Termometr zasilany jest bateriami – 2 x bateria AAA 1,5V.

ZaletyWady
 • Bezdotykowy pomiar temperatury
 • Łatwość w użytkowaniu
 • Wielofunkcyjność
 • Czytelny, podświetlany wyświetlacz LCD
 • Sygnał dźwiękowy oraz alarm gorączki
 • Funkcja zapisu 30 ostatnich pomiarów
 • Automatyczne wyłączanie
 • Atrakcyjna cena
 • Zgodność z międzynarodowymi standardami
 • Podczas upadku z wysokości łatwy do uszkodzenia
 • Pomiaru dokonuje się przesuwając termometr od czoła w kierunku skroni, co zajmuje nieco więcej czasu

Cena: ok. 102 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

2. Termometr bezdotykowy Braun BNT400

najlepszy termometr bezdotykowy

Termometr bezdotykowy Braun BNT 400 to urządzenie, które sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających. Działa szybko i bardzo precyzyjnie – umożliwia dokładny pomiar temperatury w mniej niż 2 sekundy. Dlatego też jest bardzo chętnie kupowany przez rodziców małych dzieci, dla których pomiar temperatury jest kłopotliwy. Termometr posiada zaawansowane czujniki, które gwarantują lepsze oraz dokładniejsze zbieranie danych. Oprócz tego został wyposażony w innowacyjną funkcję Age Precision, która pozwala na interpretację wyników w zależności od wieku. Uwzględnione zostały trzy kategorie wiekowe: 0–3 miesiące, 3–36 miesięcy oraz 36+ miesięcy. Preferowany przedział wiekowy można zapisać, tak aby był wybierany automatycznie po włączeniu termometru. Termometr bezdotykowy Braun BNT 400 pozwala na pracę w dwóch trybach – bezdotykowym i dotykowym. Oprócz temperatury ciała urządzeniem można dokonywać pomiarów powierzchni cieczy i otoczenia – posiłków, mleka, napojów czy wody do kąpieli. Interpretację wyniku pomiaru ułatwia duży wyświetlacz, który posiada funkcję zmiany koloru podświetlenia.

 

Zielony kolor ekranu informuje, że temperatura mieści się w granicach normy, żółty kolor to znak, że występuje gorączka, a czerwony kolor alarmuje, że gorączka jest wysoka. Urządzenie jest bardzo higieniczne i bezpieczne w użytkowaniu, zapewnia dużo bardziej sterylne pomiary niż termometry odbytnicze. Bezdotykowy pomiar to gwarancja czystości oraz wyeliminowanie ryzyka przenoszenia drobnoustrojów. Temperatura mierzona jest w sposób bezinwazyjny. Termometr jest prosty w obsłudze i pozwala na pomiar temperatury nawet u śpiących dzieci. Automatyczne wyłączanie następuje około 30 sekund po dokonaniu ostatniego pomiaru. O tym czy wynik pomiaru mieści się w normie informuje dodatkowo sygnał dźwiękowy. Długi sygnał to informacja o normalnym zakresie, a kilka krótkich sygnałów informuje o gorączce. Możliwe jest także zupełne wyciszenie sygnałów dźwiękowych, które mogłyby budzić np. śpiące dziecko. Urządzenie zasilane jest dwiema bateriami typu AAA. Zakres pomiaru temperatury to 34°C – 43°C (93,2°F – 109,4°F).

 

ZaletyWady
 • Zarówno bezdotykowy, jak i dotykowy pomiar temperatury
 • Sygnalizacja dźwiękowa
 • Automatyczne wyłączanie
 • Czytelny wyświetlacz oraz zmiana koloru podświetlenia w zależności od wyniku pomiaru
 • Prosta i intuicyjna obsługa
 • Bardzo precyzyjne pomiary
 • Dodatkowa funkcja Age Precision
  • Wysoka cena
  Urządzenie łatwo uszkodzić podczas przypadkowego upadku z wysokości.

Cena: ok. 174 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

3. Termometr bezdotykowy MEDIVON TB-08

dobry termometr bezdotykowy

Termometr bezdotykowy MEDIVON TB-08 świetnie sprawdzi się dla osób, które szukają ekonomicznego, miarodajnego sprzętu do błyskawicznego pomiaru temperatury. Urządzenie dokonuje pomiaru zaledwie w sekundę, dlatego też jest ono szczególnie użyteczne dla osób, które szukają sprzętu dla małych dzieci i niemowląt. Jego praca jest niesłyszalna, dlatego też można bez obaw używać go nawet, kiedy dziecko śpi, bez obaw o przerwany sen. Pomiaru temperatury dokonuje się za pomocą podczerwieni z odległości 5-15 cm. Jeśli temperatura przekracza wartość alarmu, wówczas zostaniemy o tym powiadomieni sygnałem dźwiękowym, domyślna wartość to 38 °C, jednak można ją zmodyfikować zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Zarówno pomiaru, jak i zmiany funkcji dokonuje się w bardzo intuicyjny sposób, a wszystkie niezbędne informacje pojawiają się na czytelnym wyświetlaczu. Zarówno przyciski ustawień, jak i przycisk pomiarowy nie dostarczają, żadnych trudności w obsłudze, dlatego też bez większych problemów mogą z niego korzystać osoby w różnym wieku.

 

Urządzenie wyposażone zostało także w pamięć, która przechowuje ostatnie 32 pomiary, dzięki czemu w bardzo łatwy sposób można sprawdzić wyniki nawet z ostatnich kilku dni. Pomiary wyświetlane są w °C lub °F. Podświetlany wyświetlacz pozwala na pomiar temperatury zarówno dniem, jak i nocą. Termometry bezdotykowe MEDIVON TB-08 pozwalają także dokonywać pomiaru temperatury otoczenia, pożywienia oraz powierzchni cieczy. Dzięki temu można szybko sprawdzić, czy woda do niemowlęcej kąpieli nie jest zbyt zimna lub czy mleko nie jest za gorące. Termometr ma bardzo wygodny kształt oraz ergonomiczną rękojeść, dzięki czemu można trzymać go bardzo pewnie i stabilnie. Jego niewielki rozmiar sprawia, że jest on łatwy w przechowywaniu, ponieważ zajmuje mało miejsca. Urządzenie to cieszy się bardzo dużą popularnością wśród kupujących, co potwierdza ranking termometrów bezdotykowych. Przede wszystkim z uwagę na wygodę w stosowaniu, zwłaszcza u małych dzieci. Nie wymaga umieszczania pod pachą lub w odbycie, co w przypadku najmłodszych bywa często uciążliwe i problematyczne. Oprócz tego brak bezpośredniego kontaktu ze skórą zmniejsza ryzyko zakażenia oraz sprawia, że utrzymanie go w czystości jest łatwe.

 

ZaletyWady
 • Cena
 • Ergonomiczna rękojeść, ułatwiająca stabilny chwyt
 • Czytelny wyświetlacz
 • Szybkość pomiaru
 • Bezszelestna praca
 • Pamięć ostatnich 32 pomiarów
 • Intuicyjna obsługa
  Wysoka cena

 • Urządzenie łatwo uszkodzić podczas przypadkowego upadku z wysokości

Cena: ok. 80 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

4. Termometr bezdotykowy Tech-Med TMB-COMPACT TMB-COMPACT

ranking termometrów bezdotykowych

Termometr bezdotykowy Tech-Med TMB-COMPACT na podczerwień umożliwia szybki i dokładny pomiar temperatury ciała lub innej, wybranej powierzchni. Można więc zmierzyć temperaturę cieczy, np. mleka, napoju, zupy czy wody w wanience, jak i temperaturę innego obiektu, jak chociażby posiłku dla dziecka. Do pomiaru wykorzystywana jest technologia promieniowania podczerwonego, dzięki czemu nie jest wymagany bezpośredni kontakt ze ciałem. Największą zaletą takiego rozwiązania jest znaczne ograniczenie ryzyka przenoszenia bakterii i wirusów z jednej osoby badanej na drugą. Oprócz tego bezdotykowy pomiar temperatury to najlepsze rozwiązanie w przypadku małych dzieci i niemowląt, dla których np. pomiary odbytnicze są bardzo niekomfortowe i uciążliwe. To co wyróżnia prezentowany model to na pewno szybka i niezawodna praca, intuicyjna obsługa oraz prostota użytkowania. Po dokonaniu pomiaru temperatura ciała jest pokazywana na wyświetlaczu LCD zaledwie w ciągu 0,5 sekundy. Dzięki tak szybkiemu działaniu pomiar odbywa się praktycznie w niezauważalny sposób, co jest szczególnie ważne w przypadku noworodków i niemowląt.

 

Także noce pomiary temperatur są zdecydowanie bardziej wygodne, niż w przypadku tradycyjnych termometrów. Tech-Med TMB-COMPACT posiada ergonomiczny kształt, wyprofilowany tak, aby zapewnić wygodny oraz stabilny chwyt osobie dokonującej pomiaru. Jest niewielkich rozmiarów, zajmuje bardzo niewiele miejsca, więc jego przechowywanie także nie jest zbyt kłopotliwe. Jego nowoczesny, minimalistyczny design zapewnia dużą uniwersalność, sprawdza się zarówno w domach prywatnych, jak i innych miejscach, np. przedszkolach czy żłobkach. Urządzenie wyposażone zostało w alarm podwyższonej temperatury ciała. Istnieje możliwość ustawienia dowolnej wartości alarmu. Pomiaru można dokonywać zarówno w skali Fahrenheita, jak i Celsjusza. W pamięci termometru zostaje zapisany wynik ostatnich 32 pomiarów. Urządzenie automatycznie wyłącza się po 30 sekundach braku aktywności. Zakres pomiaru temperatury ciała wynosi 32,0°C – 42,0°C / 89,9°F – 109,2°F, a temperatury powierzchni 0,0°C – 100,0°C / 32,0°F – 212,0°F. Urządzenie zasilane jest bateriami AAA/2 sztuki.

 

ZaletyWady
 • Atrakcyjna cena
 • Wielofunkcyjność – pomiar temperatury ciała oraz innych powierzchni
 • Błyskawiczny czas pomiaru ≤ 1 sekundy
 • Czytelny wyświetlacz
 • Intuicyjna obsługa
 • Funkcja zapamiętywania ostatnich pomiarów
 • Automatyczne wyłączenie zapewniające oszczędność energii
 • Urządzenie można uszkodzić podczas przypadkowego upadku z wysokości

Cena: ok. 80 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

5. Termometr bezdotykowy HI-TECH MEDICAL OROMED ORO-BABY COMPACT

termometry bezdotykowe ranking

Termometr HI-TECH MEDICAL OROMED ORO-BABY COMPACT to propozycja dla osób, które szukają dobrego, a jednocześnie niedrogiego sprzętu do szybkiego i bezdotykowego pomiaru temperatur. Atrakcyjna cena urządzenia oraz nieskomplikowana obsługa sprawiają, że po termometr ten bardzo chętnie sięgają osoby, które szukają praktycznego urządzenia do pomiaru temperatury ciała. Prosta obsługa sprawia, że jest on także idealną propozycją dla seniorów, którzy stawiają intuicyjne sprzęty. Duży rozmiar ekranu oraz kontrast wyświetlacza zapewniają idealną przejrzystość i czytelność nawet starszym osobom. Oprócz tego urządzenie zapewnia łatwy dostęp do wszystkich funkcji, a zarazem posiada bardzo proste menu. Bardzo dużą zaletą jest czas pracy urządzenia. Termometr działa błyskawicznie, czas pomiaru to zaledwie 1 sekunda. Sprawdzi się więc doskonale przy małych dzieciach i niemowlętach oraz w czasie nocnych pomiarów. Z racji tego, że urządzenie charakteryzuje się niewielkim rozmiarem i małą wagą możliwe jest zabranie go w podróż czy na spacer. Z łatwością zmieści się w plecaku, torbie z niemowlęcą wyprawką czy damskiej torebce.

 

Urządzenie wyróżnia się klasyczną konstrukcją, zapewniającą wygodne użytkowanie. Termometr dobrze i stabilnie trzyma się w dłoni. Termometry bezdotykowe MEDICAL OROMED pozwalają na dokonywanie pomiaru temperatury bez konieczności kontaktu z ciałem chorego. Dlatego też są one bardziej higieniczne, niż tradycyjne termometry oraz nie wymagają każdorazowo przeprowadzania dezynfekcji. Ponadto eliminują możliwość przenoszenia drobnoustrojów. Urządzenie zostało wyposażone przycisk pomiarowy i przyciski ustawień. Dwa tryby pomiaru temperatury umożliwiają prezentowanie wyników w stopniach Celsjusza, jak i Fahrenheita. Funkcja pamięci pozwala na zapisanie aż 32 ostatnich wyników pomiaru. Dzięki specjalnemu trybowi oszczędzania energii, termometr wyłącza się automatycznie po 60 sekundach braku aktywności. Urządzenie zasilane jest dwiema bateriami AAA.

 

ZaletyWady
 • Bardzo szybki czas pomiaru, który wynosi zaledwie 1 sekundę
 • Czytelny wyświetlacz LCD
 • Sygnalizacja podwyższonej temperatury za pomocą dźwięku
 • Produkt testowany klinicznie
 • Bardzo atrakcyjna cena w stosunku do jakości sprzętu
 • Automatyczne wyłączanie po 60 sekundach od ostatniej aktywności
 • Dwa tryby pomiaru temperatury: skala Fahrenheita i Celsjusza
 • Nieskomplikowana obsługa
  Posiada mniej funkcji, niż droższe modele

 • Nieco archaiczna konstrukcja
 • Mało atrakcyjny wyświetlacz

Cena: ok. 54 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

6. Termometr bezdotykowy Beurer FT 90

dobry termometr bezdotykowy ranking

Termometr bezdotykowy Beurer FT 90 to urządzenie wyróżniające się doskonałymi parametrami oraz błyskawiczną pracą. Termometr jest całkowicie nieinwazyjny, wyposażony został w detektor podczerwieni, który pozwala dokonywać pomiaru temperatury ciała u dzieci i dorosłych w sposób bezdotykowy. Z uwagi na to, że produkt jest bardzo higieniczny i nie wymaga dezynfekcji po każdym użyciu jest często wykorzystywany jako narzędzie pomiarowe np. w punktach medycznych, żłobkach, przedszkolach, czy w gabinetach pielęgniarek szkolnych. Oprócz temperatury ciała termometrem bezdotykowym Beurer FT 90 można dokonać także szybkiego pomiaru temperatury otoczenia, powierzchni oraz cieczy. Co jest szczególnie użyteczne dla młodych rodziców, którzy muszą kontrolować temperaturę napojów, mleka, pożywienia czy wody w wanience. Pomiar temperatury odbywa się w ekspresowym tempie. Termometr oferuje bardzo rozmaite funkcje, które trudno znaleźć w innych urządzeniach, jak chociażby funkcja zapamiętywania aż 6o ostatnich pomiarów. Wyświetlacz prezentuje także temperaturę pomieszczenia, datę oraz godzinę.

 

Wyświetlanie temperatury możliwe jest zarówno w stopniach Fahrenheita, jak i Celsjusza. Zakres pomiaru temperatur na czole wynosi 34°C do 42,2°C (93,2°F do 108°F). termometr posiada także opcjonalny sygnał dźwiękowy, który informuje o zakończeniu pomiaru. Oprócz wysokiej funkcjonalności producent zadbał także o wyjątkowo przyjemną estetykę produktu. Na ekranie urządzenia można obserwować emotki, które w zależności od wyniku pomiaru są albo wesołe, lub smutne. W zestawie znajduje się także estetyczny futerał do bezpiecznego przechowywania urządzenia. Dzięki niemu można bez większych obaw zabrać ze sobą termometr na dłuższy wyjazd czy weekendowy wypad za miasto. Po zakończonym pomiarze urządzenie wyłączy się automatycznie, a w przy temperaturze od 38°C włączy się alarm podwyższonej temperatury. Termometr posiada nowoczesną i elegancką konstrukcję. Jego ergonomiczny kształt idealnie leży w dłoni, przez co zapewnia wygodne użytkowanie. Wskaźnik niskiego poziomu naładowania baterii informuje także o tym, kiedy należy je wymienić.

 

ZaletyWady
 • Sprzęt medyczny
 • Szybki pomiar zarówno temperatury ciała, jak i przedmiotów oraz otoczenia
 • Funkcja zapamiętywania ostatnich pomiarów (aż do 6o wyników!)
 • Emotikony odzwierciedlające wynik pomiaru
 • Wskaźnik niskiego naładowania baterii
 • Czytelny wyświetlacz zapewniający doskonałą widoczność nawet seniorom z problemami okulistycznymi
 • Nowoczesna, elegancka stylistyka
 • Dość wysoka cena produktu

Cena: ok. 129 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

7. Termometr bezdotykowy Mesmed MM 007 FORST PLUS

najlepsze termometry bezdotykowe

Termometr bezdotykowy Mesmed MM 007 FORST PLUS to urządzenie, które zapewnia doskonałą precyzję pomiarów. Temperatura może być mierzona zarówno na czole chorego, jak i za jego uchem. Oprócz tego urządzenie dokonuje również pomiaru temperatury otoczenia, przedmiotów czy cieczy. Ta funkcja jest bardzo potrzebna zwłaszcza młodym rodzicom, którzy muszą monitorować temperaturę pokarmów i wody do niemowlęcej kąpieli. Termometr ma bardzo prostą, a zarazem wygodną konstrukcję. Rękojeść zapewnia stabilny chwyt, przez co nie musimy martwić się o to, że urządzenie wypadnie z rąk w czasie dokonywania pomiarów. Wyświetlacz jest dość duży oraz bardzo czytelny, bez większych trudności pomiary mogą odczytać także osoby, które mają lekkie problemy ze wzorkiem. Ponadto termometr jest prosty w obsłudze, pomiary dokonywane są w sposób intuicyjny. Wyposażony jest w duży przycisk pomiaru oraz mniejsze przyciski funkcyjne. Termometr posiada pamięć ostatniego pomiaru oraz wyposażony został w sygnał dźwiękowy, który ostrzega o wysokiej temperaturze ciała. Pomiar temperatury może odbywać się pomiar temperatury w stopniach Fahrenheita, jak i Celsjusza. Zakres pomiaru temperatury ciała od 35,5 do 42,9°C (85,9-109,2°F), a temperatury otoczenia, przedmiotów, cieczy czy jedzenia od 0 do 118 °C(32-244 °F).

 

Termometr jest wyrobem medycznym, został bowiem zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Ponadto posiada certyfikat CE. Produkt jest lekki oraz posiada stosunkowo niewielki rozmiar, przez co jego przechowywanie nie dostarcza żadnych trudności. Z uwagi na niewielką wagę można go zabierać w dłuższe podróże czy na krótkie wycieczki, podczas których np. planujemy mierzyć temperaturę napoju dla dziecka. Termometr elektroniczny bezdotykowy to świetny wybór dla osób, które poszukują dobrej jakości sprzętu w rozsądnej cenie. Brak bezpośredniego kontaktu z ciałem jest gwarancją większej higieniczności urządzenia. Jest zasilany na baterie, dzięki czemu można z niego korzystać w dowolnym miejscu i czasie, także w nocy. Termometr gwarantuje łatwość pomiaru u dzieci oraz niemowląt, nawet gdy są bardzo ruchliwe. Jest zupełnie nieinwazyjny, więc w żaden sposób nie stresuje dzieci.

 

ZaletyWady
 • Sprzęt medyczny
 • Atrakcyjna cena
 • Błyskawiczny pomiar temperatury ciała, przedmiotów, cieczy i otoczenia
 • Czytelny wyświetlacz zapewniający doskonałą widoczność
 • Wygodna rękojeść, dzięki której chwyt jest bardziej stabilny i pewny
 • Niewielka waga
 • Prosta obsługa
 • Brak funkcji zapamiętywania pomiarów (widoczny tylko ostatni pomiar)
 • Brak wskaźnika informującego o niskim stanie baterii.

Cena: ok. 77 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

8. Termometr bezdotykowy Terraillon Thermo distance

termometr bezdotykowy najlepszy

Termometr bezdotykowy Terraillon Thermo distance to nowoczesne urządzenie na podczerwień, dzięki któremu możliwe jest szybkie i precyzyjne mierzenie temperatury ciała. Z racji tego, że pomiary dokonywane są w sposób bezdotykowy, urządzenie charakteryzuje się wysoką higienicznością i zapobiega przenoszeniu się bakterii i wirusów. Nie trzeba także czyścić urządzenia między każdym użyciem, tak jak ma to miejsce w przypadku termometrów odbytniczych. Wystarczy ustawić go w określonej odległości od ciała, a następnie dokonać pomiaru. Dlatego też sprawdza się on doskonale nie tylko w domu, ale także w punktach, gdzie czasem konieczne jest wykonywanie pomiaru u wielu osób, np. w przedszkolach czy ośrodkach zdrowia. Pomiar następuje w błyskawiczny sposób przez co mierzenie temperatury nie jest uciążliwe nawet w przypadku malutkich dzieci czy nocą. Urządzenia nie trzeba wsadzać pod pachę czy do ucha, dzięki czemu w czasie pomiaru dziecko nie budzi się ze snu.

 

Termometr bezdotykowy Terraillon Thermo distance wyróżnia się minimalistyczną, nowoczesną estetyką. Jest także bardzo kompaktowy i ergonomiczny. Dzięki tym cechom jego obsługa jest bardzo wygodna. Można korzystać z niego zarówno w domu, jak i na wyjazdach, ponieważ jest zasilany na baterie i nie wymaga dostępu do gniazdka zasilającego. Termometr jest bardzo intuicyjny w obsłudze, a ekran charakteryzuje się doskonałą widocznością i dużym kontrastem. Dlatego też będzie to doskonały wybór także dla seniorów, którzy szukają precyzyjnego termometru z prostą obsługą i dobrą widocznością pomiarów. Oprócz tego pomiar uzupełniony jest przez emotikony – smutne lub wesołe, w zależności od wyniku. W pamięci termometru zapisanych zostaje 9 ostatnich pomiarów. Termometr bezdotykowy Terraillon Thermo distance pozwala na pomiar temperatury ciała w zakresie od 32,0°C do 42.9°C, pomieszczenia od 5 do 59,9°C oraz przedmiotów od -22 do 80°C.

 

ZaletyWady
 • Pamięć 9 ostatnich pomiarów temperatury
 • Kompaktowy i ergonomiczny przekładający się na wygodne użytkowanie
 • Błyskawiczny pomiar w ciągu 1 sekundy
 • Bezszelestna praca, przez co nocne pomiary nie stanowią problemu
 • Bardzo czytelny wyświetlacz
 • Estetyczne wykonanie
 • Emotikony, które uzupełniają prezentowany wynik pomiaru
 • Prosta i intuicyjna obsługa
  Dość wysoka cena

 • Dla niektórych użytkowników pamięć 9 ostatnich pomiarów może być niewystarczająca
 • Tak, jak wszystkie urządzenia tego typu, wyróżnia się podatnością na uszkodzenia w przypadku upadku z wysokości
 • Brak sygnału dźwiękowego końca pomiaru

Cena: ok. 120 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

9. Termometr bezdotykowy Microlife NC 200 *Etui* *IP22* 879

ranking termometr bezdotykowy

Termometr bezdotykowy Microlife NC 200 wykorzystuje technologię promieni IR, która zapewnia szybki a zarazem bardzo precyzyjny pomiar temperatury. Pomiar dokonywany jest w sposób automatyczny, gdy urządzenie znajdzie się w odległości 5 cm od obiektu. Co szczególnie istotne termometry bezdotykowe Microlife NC 200 wykluczają przenoszenie zakażeń z jednej osoby na drugą. Dlatego też są one szczególnie cenne nie tylko do użytku domowego, ale także w miejscach pracy czy ośrodkach zdrowia, przedszkolach i żłobkach. Urządzenie jest bardzo praktyczne. Posiada wiele przydatnych funkcji, które podnoszą komfort użytkowania. przede wszystkim wyposażone jest w czytelny, estetyczny wyświetlacz, na którym w błyskawiczny sposób prezentowane są wyniki dokonanych pomiarów. Oprócz tego termometr posiada dużą pamięć, dzięki czemu jest w stanie zachować aż 30 ostatnich pomiarów. Termometr wyposażony jest także w alarm akustyczny, który informuje o podwyższonej temperaturze. Oprócz sygnału dźwiękowego wyświetlacz zmieni także kolor podświetlenia na czerwony. W razie konieczności, np. w czasie nocnych pomiarów, sygnał może został wyłączony. Wówczas urządzenie będzie działało bezszelestnie, tak by nie zakłócać snu chorego.

 

Termometr bezdotykowy Microlife NC 200 wyróżnia się delikatną, smukłą i niewielką konstrukcją. Jest lekki, łatwy w przechowywaniu i przenoszeniu. Bez trudu zmieści się w torbie z dziecięcą wyprawką, damskiej torebce czy torbie podróżnej. Można zabrać go ze sobą w dowolne miejsce, dzięki czemu w razie niepokojących sytuacji możliwe będzie monitorowanie temperatury ciała, mleka w butelce, wody czy temp otoczenia. prosta konstrukcja jest zarazem bardzo wygodna w użytkowaniu. Termometr świetnie leży w dłoni. Ważną kwestią jest także bardzo prosta i intuicyjna obsługa. Termometr posiada niewielka ilość przycisków funkcyjnych, przez co z jego obsługą radzą sobie doskonale niemal wszyscy użytkownicy, bez względu na wiek. Ponadto światło z tyłu urządzenia informuje o tym czy została zachowana odpowiednia odległość oraz czy miejsce pomiaru jest odpowiednie.

 

ZaletyWady
 • Szybki a zarazem bardzo precyzyjny pomiar temperatury
 • Możliwe mierzenie temperatury ciała, otoczenia, cieczy czy pożywienia
 • Bardzo prosta i intuicyjna obsługa
 • Pamięć umożliwiająca zachowanie ostatnich 30 pomiarów
 • Model spełniaj wymogi rygorystycznych norm międzynarodowych
 • Estetyczny wygląd
 • Dość wysoka cena
 • Tak jak w przypadku innych urządzeń tego typu, wymagana jest ostrożna obsługa, żeby wyeliminować ryzyko upadku

Cena: ok. 109 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

10. Termometr bezdotykowy Tech-Med TM-F03B

dobry termometr na podczerwień

Termometr bezdotykowy Tech-Med TM-F03B to bardzo praktyczne a zarazem ekonomiczne urządzenie, służące do bezinwazyjnego pomiaru temperatury. Jest on niezwykle wygodny i funkcjonalny w użytkowaniu, sprawdza się świetnie zwłaszcza do pomiaru temperatury ciała małych dzieci. Bezdotykowy pomiar w żaden sposób nie jest uciążliwy dla najmłodszych, przez co nie dostarcza im dodatkowych żadnych stresów i powodów do płaczu w czasie choroby. Oprócz tego bezdotykowy pomiar ro także gwarancja dużej higieniczności i zminimalizowania ryzyka przenoszenia drobnoustrojów. Termometr bezdotykowy Tech-Med TM-F03B został wyposażony w czytelny wyświetlacz z dobrym kontrastem, przez co wynik jest zawsze prezentowany w bardzo czytelny sposób. obsługa urządzenia nie jest skomplikowana. Pomiar odbywa się po wciśnięciu głównego przycisku. Oprócz niego na termometrze znajdują się przyciski funkcyjne, które pozwalają dopasować parametry pracy urządzenia do indywidualnych potrzeb.

 

Z obsługą urządzenia powinni sobie poradzić wszyscy użytkownicy, bez względu na wiek. Pomiary dokonywane są w błyskawicznym tempie, czas pomiaru to zaledwie 0,5 sekundy. Tak szybka praca sprawia, że bez większych trudności zmierzymy temperaturę ciała nawet bardzo aktywnym dzieciom. Oprócz temperatury ciała termometrem można także dokonywać pomiarów otoczenia, napojów, żywności i cieczy. Z tej funkcji najczęściej korzystają rodzice niemowląt, monitorując ciepłotę wody, mleka czy kaszek. Na pewno dużą zaletą termometru jest jego kształt, który został zaprojektowany z myślą o wygodnym użytkowaniu. Ergonomiczna rękojeść pozwala na stabilny chwyt oraz minimalizuje ryzyko wypuszczenia urządzenia. Niewielka waga termometru sprawia, że urządzenie jest bardzo wygodne w transporcie. Dlatego też może być używane zarówno w domu, jak i w czasie wyjazdu. Zakres pomiaru temperatury ciała 32.0-42,9°C oraz temperatury powierzchni 0-100°C. Ponadto urządzenie wyposażone zostało w funkcję alarmu w wypadku podwyższonej temperatury ciała oraz automatyczne wyłączanie w przypadku braku aktywności.

 

ZaletyWady
 • Błyskawiczny pomiar temperatury
 • Ergonomiczny kształt zapewniający dużą wygodę
 • Bardzo prosta obsługa
 • Czytelny wyświetlacz
 • Wielofunkcyjność – umożliwia dokonywanie pomiarów temperatury otoczenia, napojów, żywności i cieczy
 • Bardzo konkurencyjna cena w stosunku do wysokiej jakości oraz funkcjonalności
 • Pamięć 32 ostatnich pomiarów
 • Dość wysoka cena
 • Wymagana jest ostrożna obsługa, żeby wyeliminować ryzyko upadku
 • Estetyka oraz barwy mogą zniechęcić niektórych użytkowników

Znajdź najtańszą ofertę

Poradnik zakupowy termometru bezdotykowego

Komu potrzebne są termometry bezdotykowe?

Termometry bezdotykowe to urządzenia niezwykle funkcjonalne, bez których trudno wyobrazić sobie domową apteczkę, zwłaszcza jeśli w domu znajdują się małe dzieci. O ich zaletach nie trzeba nikogo przekonywać. Jedną z największych korzyści, jest oczywiście fakt, że dzięki nim możliwe jest błyskawiczne a zarazem nieinwazyjne dokonanie pomiaru. Oprócz tego są to urządzenia o wiele bardziej higieniczne, niż tradycyjne termometry, co ma szczególne znaczenie w przypadku miejsc, w których pomiarów dokonuje się na kilku osobach, np. w szpitalach, szkolnych gabinetach pielęgniarskich czy przedszkolach.
Oferta tych urządzeń jest tak ogromna, że czasem trudno wybrać konkretny model. Powyższy ranking termometrów bezdotykowych ma na celu pomóc dokonać najtrafniejszego wyboru. Zostały w nim zaprezentowane urządzenia, które cieszą się największą popularnością wśród użytkowników. Ranking termometrów bezdotykowych prezentuje urządzenia, które są odpowiednie zarówno do użytku domowego, a niektóre z nich są przeznaczone także do użytku medycznego, np. w szpitalach.

Jakie funkcje powinien mieć termometr bezdotykowy?

Termometry elektroniczne bezdotykowe wyposażone są zazwyczaj w wiele praktycznych funkcji, które mają usprawnić pracę urządzenia. Które z nich są najważniejsze? Na pewno wiele zależy od tego, do jakich celów potrzebny nam termometr. Rodzice małych dzieci z pewnością docenią możliwość błyskawicznego pomiaru zarówno temperatury ciała, jak i innych obiektów. Urządzenie to jest nieocenione przy mierzeniu temperatury jedzenia, wody do kąpieli czy mleka. Powyższy ranking termometrów bezdotykowych pokazuje także, że niektóre innowacyjne urządzenia, wyposażone są w innowacyjną funkcję Age Precision, która pozwala na dokładną interpretację wyników w zależności od wieku. W przypadku wyboru termometru do punktów medycznych czy szpitali, ważna może okazać się pamięć, umożliwiająca zapis ostatnio dokonanych pomiarów. Najlepsze urządzenia są w stanie zapisać ich ok 60. Z kolei seniorzy docenią na pewno prostą obsługę oraz czytelny wyświetlacz. Oprócz tego przydatny może być także sygnał dźwiękowy informujący o stanie gorączkowym.

Jak mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?

Termometry rtęciowe raczej nie dostarczały wielu problemów z pomiarem temperatury. Ich obsługa prawie zawsze wyglądała tak samo. Czy równie proste w obsłudze są termometry bezdotykowe? Ranking tych urządzeń pokazuje, że ich obsługa zależna jest od modelu. Z racji tego, że ich wybór jest naprawdę spory również metody pomiaru mogą się różnić. Jednak istnieje kilka uniwersalnych zasad, o których warto pamiętać, zanim przystąpimy do pomiarów termometrem bezdotykowym. Oczywiście priorytetem jest stosowanie się do zaleceń producenta. Szczególne znaczenie ma zachowanie odpowiedniej odległości oraz wybranie odpowiedniego miejsca. Przy pomiarze istotne jest, żeby czoła czy skroni nie zasłaniały włosy, ta zasada obowiązuje prawie wszystkie termometry bezdotykowe. Ranking modeli przedstawia także specjalne modele, które wyposażone są w czujniki informujące o niewłaściwej lokalizacji. Jeśli nie mamy pewności, że będziemy w stanie precyzyjnie wybrać miejsce, warto pomyśleć nad zakupem takiego urządzenia. Istotna kwestią jest także temperatura otoczenia, która ma wpływ na wynik odczytu. Nie powinno się dokonywać pomiarów w przypadku, gdy termometr długo znajdował się w niskiej temperaturze lub gdy dana osoba weszła dopiero do pomieszczenia, a na zewnątrz było bardzo zimno. Przy pomiarze warto zwrócić uwagę także na wiek osoby, u której mierzona była temperatura. Niektóre termometry bezdotykowe wyposażone są w funkcję, która pozwala optymalizować pomiary odpowiednio do wieku. Bardzo istotne są także kwestie ustawienia odpowiedniego programu, wykonywanie pomiaru w bezruchu oraz unikanie mierzenia temperatury na spoconej lub wilgotnej skórze.

Czy termometr bezdotykowy zawsze jest drogi?

Ranking termometrów bezdotykowych pokazuje, że ich ceny są bardzo różne. Na pewno są to urządzenia stosunkowo droższe, niż tradycyjne termometry, jednak ich funkcjonalność jest także zdecydowanie większa. Bardzo często górna półka cenowa zarezerwowana jest dla urządzeń o najwyższej jakości, przeznaczonych do użytku profesjonalnego, np. w szpitalach. Na rynku można znaleźć także dużo tańsze termometry bezdotykowe. Ceny tych urządzeń zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Tanie termometry bezdotykowe również mogą wyróżniać się dobrą jakością. Niektóre mogą posiadać mniej zaawansowane funkcje, jednak nie wszystkim użytkownikom niezbędne są każde z nich.

Jak dbać o termometr bezdotykowy?

Istotną kwestią jest także to, w jaki sposób dbamy o termometry bezdotykowe. Cena urządzenia, nawet najwyższa, nie gwarantuje odporności na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też z każdym urządzeniem tego typu należy obchodzić się delikatnie i uważać na to, by przypadkowo nie wypadło nam z rąk. Żeby termometr dokonywał precyzyjnych pomiarów ważna jest także to, żeby szkiełko przykrywające soczewkę było czyste. Jeśli będzie ono brudne lub tłuste, żadne urządzenie nie będzie w stanie przedstawić miarodajnego pomiaru. Oczywiście warto także dbać o higienę całego urządzenia, a nie tylko szkiełka.

Autor rankingu:
Joanna Fabera
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.