Strona główna » Zdrowie i uroda » Akcesoria zdrowotne » Ranking termometrów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Zdrowie i uroda » Akcesoria zdrowotne » Ranking termometrów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking termometrów – najlepsze termometry w 2023 / 2024 roku

Stworzony przez nas ranking 10 najlepszych termometrów w 2023 / 2024 roku, bardzo dokładnie opisuje wybrane modele sprzętów medycznych, przeznaczonych do pomiaru temperatury ciała, otoczenia, czy wybranych substancji. Dobre termometry są dostępne w ofercie znanych i renomowanych producentów, którzy od lat wytwarzają tego typu urządzenia. Przed podjęciem decyzji zakupowej, warto dokładnie ocenić wszystkie parametry techniczne tych produktów. Tanie termometry spełnią potrzeby każdej osoby. Mogą one być używane w domu, w placówkach medycznych i instytucjach publicznych.

Ranking termometrów – TOP 10 najlepszych termometrów

Miejsce Nazwa termometru Cena Najtańsza oferta
1 BRAUN THERMOSCAN 3 TERMOMETR ELEKTRONICZNY DO UCHA IRT3030 119 zł Sprawdź teraz
2 Microlife NC 100 149 zł Sprawdź teraz
3 Esperanza ECT002 Dr Lucas 159 zł Sprawdź teraz
4 Microlife NC200 249 zł Sprawdź teraz
5 HETAIDA HTD 8813 TERMOMETR BEZDOTYKOWY 107 zł Sprawdź teraz
6 Geratherm Termometr NonContact 189 zł Sprawdź teraz
7 DIAGNOSTIC NC300 117 zł Sprawdź teraz
8 Microlife MT 16C2 19 zł Sprawdź teraz
9 Gess bezdotykowy IR BK8005 122 zł Sprawdź teraz
10 Termometr bezdotykowy HT-668 110 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych termometrów

1. BRAUN THERMOSCAN 3 TERMOMETR ELEKTRONICZNY DO UCHA IRT3030

 BRAUN THERMOSCAN 3 TERMOMETR ELEKTRONICZNY DO UCHA IRT3030

Cena: ok. 119 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W zróżnicowanym asortymencie firmy Braun, znaleźć można najlepsze termometry w bardzo przystępnych cenach. To urządzenia nowoczesne, łatwe w obsłudze i bezawaryjne. Te dobre termometry są niezawodne i służą do szybkiego pomiaru. Ogromnym zainteresowaniem klientów cieszy się produkt marki Braun THERMOSCAN 3 Termometr elektroniczny do ucha IRT3030. To dobry termometr, który ma wiele dodatkowych funkcji, między innymi automatyczne wyłączanie, wskaźnik dźwiękowy, ostrzegający o gorączce, jak również odczyt w stopniach Celsjusza lub Fahrenheitz. Wyrób marki Braun wyposażono w automatyczne wyłączanie po 60 sekundach w celu zachowania dłuższej żywotności baterii. Produkt ma jednorazowe filtry soczewek, przeznaczone do higienicznego użytkowania, a także kapturki ochronne, zakładane na końcówkę, które są wolne od BPA i lateksu, dzięki czemu nie ma potrzeby ich dezynfekowania i czyszczenia po każdym użyciu tego termometru. Urządzenie firmy Braun ma dodatkowe akcesoria w postaci osłony sondy, obiektywu i komory baterii.

2. Microlife NC 100

 Microlife NC 100

Cena: ok. 149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, jaki termometr wybrać, aby dokładnie mierzył on temperaturę ciała po przystawieniu go do ucha. W opinii wielu lekarzy produktem godnym polecenia jest urządzenie firmy Microlife NC 100. To dobry termometr bezdotykowy, zasilany bateryjnie. Produkt jest wyposażony w wyświetlacz LCD, umożliwiający szybki odczyt wartości, nawet przez osoby z bardzo słabym wzrokiem. Ten najlepszy termometr w swojej kategorii cenowej, zapamiętuje aż 30 pomiarów. Posiada on wiele przydatnych funkcji, które można wykorzystać w trakcie jego codziennego użytkowania. Należy do nich alarm gorączki, automatyczne wyłączanie, a także pomiar mleka w butelce, temperatury wody do kąpieli dla dziecka i pomiar temperatury otoczenia. Dobry i tani termometr marki Microlife model NC 100 stworzony został na podstawie innowacyjnej technologii, gwarantującej precyzyjny odczyt.

3. Esperanza ECT002 Dr Lucas

 Esperanza ECT002 Dr Lucas

Cena: ok. 159 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobre termometry, które znajdują się w ogólnodostępnej sprzedaży, są urządzeniami bezdotykowymi. Można wykorzystać je do oceny wysokości temperatury ciała. Jednym ze sprzętów, który idealnie spełni oczekiwania, nawet najbardziej wymagających klientów, jest model marki Esperanza ECT002 Dr Lucas. Ten tani termometr umożliwia pomiar temperatury ciała, jak i powierzchni różnych materiałów i otoczenia. Został on wyposażony w funkcję alarmu z podświetleniem w różnych kolorach. Jest to bardzo przydatna opcja, szczególnie gdy mierzona temperatura znacznie przekracza tę standardową. Urządzenie potrzebuje zaledwie pół sekundy, aby wykonać precyzyjny i miarodajny pomiar, którego wynik wyświetlany jest na ekranie LCD. Ten najlepszy termometr może być przydatny w trakcie opieki nad dziećmi i osobami starszymi. Urządzenie ma zakres pomiaru temperatury ciała od 32 do 43 stopni z tolerancją 0,3 stopnia Celsjusza.

4. Microlife NC200

 Microlife NC200

Cena: ok. 249 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nie wiesz, jaki termometr przyda się w Twoim domu, to powinieneś zapoznać się z parametrami urządzenia, marki Microlife model NC200. To dobry termometr bezdotykowy z metodą mierzenia temperatury na czole. Wyrób jest zasilany bateryjnie i posiada kilka dodatkowych funkcji, do których należy alarm gorączki, lampka samokontroli, umieszczona z tyłu, a także informacja o nieprawidłowym użytkowaniu tego sprzętu. Najlepszy termometr bezdotykowy marki Microlife NC200, automatycznie wykonuje pomiar, gdy urządzenie wykryje obiekt w granicach do 5 cm. To sprzęt niezawodny, łatwy w obsłudze i nieulegający awariom, nawet pod wpływem zawilgocenia, czy też upadku z niewielkiej wysokości. Ten tani i dobry termometr wykonuje automatyczny pomiar z granicą błędu, wynoszącą 0,5 stopnia Celsjusz. Sprzęt jest dostępny w wytrzymałym i solidnie wykonanym etui, które chroni go przed uszkodzeniem mechanicznym,  a także promieniowaniem UV.

5. HETAIDA HTD 8813 TERMOMETR BEZDOTYKOWY

 HETAIDA HTD 8813 TERMOMETR BEZDOTYKOWY

Cena: ok. 107 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobry termometr przyda się w każdym domu. To urządzenie służące do pomiaru temperatury ciała. Najlepiej wybierać sprzęt bezdotykowy, zasilany bateryjnie z czytelnym wyświetlaczem LCD, który ułatwia odczyt, nawet osobom z poważną wadą wzroku. Produktem, który w stu procentach spełni swoje zadanie jest wyrób marki HETAIDA HTD 8813. To tani termometr, który nie wymaga dotykania osoby badanej, co eliminuje potrzebę odkażania i dezynfekcji tego sprzętu po każdym użyciu. To urządzenie niezawodne, przy pomocy którego można przebadać wiele osób w bardzo krótkim czasie, bez ryzyka przenoszenia bakterii, wirusów, grzybów i innych chorobotwórczych organizmów, bytujących na ciele danej osoby. To najlepszy termometr w swojej kategorii cenowej, który pozwala na bardzo dokładny pomiar w stosunkowo krótkim czasie. Sprzęt służy do oceny temperatury ciała poprzez bierne wykrywanie promieniowania podczerwonego, zebranego z czoła.

6. Geratherm Termometr NonContact

 Geratherm Termometr NonContact

Cena: ok. 189 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wielu producentów oferuje tanie termometry, które są urządzeniami, mogącymi służyć przez wiele sezonów użytkowania. Wyrobem, który zasługuje na szczególne uznanie, jest dobry termometr firmy Geratherm Termometr NonContact. To urządzenie bezdotykowe w wersji Sanity, które mierzy temperaturę po przystawieniu go do czoła. Model, oferowany przez markę Geratherm, jest zasilany bateryjnie. Jest on bardzo funkcjonalny i praktyczny. Jego wyświetlacz ledowy zapamiętuje do kilkudziesięciu pomiarów. Produkt wyposażono w przydatne funkcje dodatkowe w postaci alarmu gorączki, wskaźnika gorączki, a także automatycznego wyłączania po 30 sekundach bezczynności. Wizualny i akustyczny alarm informuje także o zakończeniu wykonywania pomiaru. Pozwala to na szybkie otrzymanie wyników i ich interpretację. Ten tani termometr bezdotykowy może być stosowany u niemowląt i bardzo małych dzieci.

7. DIAGNOSTIC NC300

 DIAGNOSTIC NC300

Cena: ok. 117 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Opracowany przez nas ranking termometrów opisuje znane i cenione przez wielu klientów modele tych urządzeń. Jednym z produktów, który w ostatnich kilku latach cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, jest urządzenie marki Diagnostic NC300. To aparat bezdotykowy w wersji Diagnosis, który mierzy temperaturę w okolicach czoła. To najlepszy termometr, który jest zasilany przy pomocy baterii typu AAA. Ma on funkcjonalny wyświetlacz cyfrowy, ułatwiający swobodny odczyt wartości, nawet w zaciemnionym pomieszczeniu. Ten tani sprzęt wykrywa nieprawidłową temperaturę ciała, o czym informuje poprzez wydawane bardzo głośne dźwięki i podświetlenie ekranu na intensywny kolor. To najlepszy termometr z funkcją automatycznego wyłączania, które ma na celu przedłużenie żywotności baterii. Produkt świetnie nadaje się dla dzieci i osób dorosłych. Przy jego pomocy można otrzymać dokładny i wiarygodny wynik w bardzo krótkim czasie. Urządzenie doskonale nadaje się do placówek medycznych i innych instytucji, świadczących pomoc dla swoich pacjentów.

8. Microlife MT 16C2

 Microlife MT 16C2

Cena: ok. 19 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Osoby, które potrzebują uzupełnić swoją domową apteczkę, bardzo często zastanawiają się, jaki termometr kupić, aby był to sprzęt funkcjonalny, tani i łatwy w obsłudze. Bardzo popularnym modelem jest urządzenie firmy Microlife MT 16 C2. To dobry termometr elektroniczny, służący do pomiaru pod pachą. Produkt jest polecany również dla kobiet, posługujących się termiczną metodą antykoncepcyjną. Specjalnie dobrana końcówka tego urządzenia medycznego, służy do wykonywania pomiaru temperatury ciała, również w pochwie. Duży, solidnie wykonany wyświetlacz LCD, ułatwia swobodny odczyt wyniku, który pojawia się z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. To najlepszy termometr o najwyższej klasie wodoszczelności. Jego solidnie wykonana obudowa jest w stanie wytrzymać duży nacisk, upadek z wysokości, a także przypadkowe uderzenie ciężkimi przedmiotami. Produkt informuje użytkownika o gotowości do pracy i o zakończeniu pomiaru.

9. Gess bezdotykowy IR BK8005

 Gess bezdotykowy IR BK8005

Cena: ok. 122 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze termometry marki Gess, to produkty, które bardzo szybko zrewolucjonizowały rynek wyrobów medycznych. Obecnie firma ta produkuje rocznie bardzo duże ilości termometrów z nowoczesnymi i zaawansowanymi funkcjami. Jednym z wyrobów tej marki, który został bardzo pozytywnie oceniony na targach medycznych, jest dobry termometr bezdotykowy IR BK 8005. To produkt, służący do pomiaru w okolicach czoła. Został on wyposażony w bardzo czytelny wyświetlacz LED, zapamiętujący do 32 pomiarów. Odpowiednie użytkowanie tego sprzętu gwarantuje szybkie wykrycie podwyższonej temperatury ciała. Tego typu informacja wyświetla się na ekranie LED, a także towarzyszy jej głośny sygnał dźwiękowy. Dobry termometr bezdotykowy, firmy Gess, umożliwia wykonanie pomiaru temperatury otoczenia z tolerancją błędu do 0,5 stopnia Celsjusza. To urządzenie, które można zabierać ze sobą w podróż, ponieważ posiada ono kompatybilne wymiary.

10. Termometr bezdotykowy HT-668

 Termometr bezdotykowy HT-668

Cena: ok. 110 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej jakości, dobry termometr, służący do pomiaru ciała i otoczenia, przyda się w każdym domu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej, warto przeanalizować wszystkie parametry tego urządzenia. Sprzętem polecanym przez osoby pracujące w branży medycznej, jest termometr bezdotykowy HT -668. To niezawodne urządzenie, które w 100% spełni swoje zadanie. To sprzęt, który ma bardzo niską tolerancję błędu, wynoszącą zaledwie 0,2 stopnia Celsjusza. Ten tani termometr jest bardzo komfortowy w użytkowaniu i nie wymaga przystawiania go do ciała. Dzięki temu można uniknąć potrzeby systematycznego odkażania tego sprzętu, szczególnie gdy pomiar dokonywany jest u osoby, cierpiącej na różnego rodzaju schorzenia zakaźne, wymagające hospitalizacji lub kwarantanny domowej. Najlepszy termometr bezdotykowy HT- 668 jest sprzętem zasilanym przy pomocy baterii typu AAA. To produkt, który można zabierać w podróż, ponieważ jest dostarczany do klienta w wytrzymałym i solidnie wykonanym etui.

Poradnik zakupowy termometru

Jakie są rodzaje termometrów? Jaki jest najlepszy termometr?

W sprzedaży dostępnych jest przynajmniej kilka rodzajów termometrów. Niektóre z tych urządzeń medycznych są dostosowane wyłącznie do wykonywania precyzyjnych pomiarów temperatury ciała. Dobre termometry mogą działać poprzez bierne wykrywanie promieniowania podczerwonego, zebranego z czoła lub małżowiny usznej. Oprócz tego, na rynku znaleźć można także najlepsze termometry, które mają specjalnie zaprojektowaną końcówkę, służącą do umieszczania jej w naturalnych otworach ciała. Są to urządzenia, które można wkładać w doły pachowe, pochwę lub odbyt. Dzięki nim można między innymi wykonać swobodny pomiar, który może być zapisywany w kalendarzyku antykoncepcyjnym, służącym do termicznej metody zapobiegania ciąży.

Jak wybrać dobry termometr?

Dobry termometr jest urządzeniem niezawodnym, bezawaryjnym i łatwym w obsłudze. Aby wybrać odpowiednie tego typu urządzenie, należy zastanowić się, do jakich celów ma być ono wykorzystywane. Tani termometr przyda się do pomiaru temperatury ciała u osób starszych, niemowląt i małych dzieci. Warto zwrócić uwagę na produkt bezdotykowy, ponieważ eliminuje on ryzyko przenoszenia bakterii, wirusów i innych chorobotwórczych organizmów z ciała osoby, zmagającej się z danym schorzeniem. Bezdotykowy pomiar jest równie miarodajny, jak ten wykonywany przy pomocy termometru, służącego do wkładania w naturalne otwory ciała. Producenci urządzeń medycznych stworzyli najlepsze termometry z tolerancją błędu, która wynosi zaledwie 0,2 do 0,5 stopnia Celsjusza. Tak niewielkie odchylenie nie ma wpływu na wiarygodność otrzymanych wyników, co przekłada się na ich prawidłową interpretację.

Dobre termometry, dostępne w sprzedaży, są produktami medycznymi, przeznaczonymi dla każdej osoby. Dzięki nim można wykonać prawidłowy pomiar, na podstawie którego możliwe jest wyciągnięcie odpowiednich wniosków, dotyczących stanu zdrowia danej osoby.

Autor rankingu:
Joanna Fabera
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *