Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wałków do malowania
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wałków do malowania
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking wałków do malowania

Mimo iż, remont domu, mieszkania czy jakiegokolwiek budynku gospodarczego, może obejmować różne kwestie, to praktycznie w każdym przypadku przewidujemy malowanie ścian. Na efekt końcowy malowania składa się kilka czynników, rodzaj podłoża, gruntu, farby czy wilgoci panującej w pomieszczeniu. Znaczącą rolę w procesie malowania ścian odgrywa narzędzie, które zostanie zastosowane do wykończenia podłoża. Oczywistym jest fakt, iż malowanie ścian pędzlem nie jest efektywne, jak malowanie wałkiem. Powstaje więc pytanie, jaki wałek do malowania wybrać ?

 

Jakim wałkiem malować ściany? Wszystko zależy od rodzaju wybranej farby oraz podłoża, na które będzie nanoszony barwnik. Farba lateksowa będzie wymagać innego rodzaju włosia, niż farba emulsyjna, na co zwrócić uwagę podczas wyboru wałka ? Poniżej przedstawimy państwu, kilka z najbardziej polecanych wałków i zestawów malarskich, które będą przeznaczone do różnego rodzaju farb czy podłoża.

Ranking najlepszych wałków do malowania w 2022 / 2023 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Paint Roller Zestaw do malowania niekapiący wałek 6BCD-7212E 28 zł Sprawdź teraz
2 Black&Decker Narzędzie do malowania (BDPR400-XJ) 168 zł Sprawdź teraz
3 Silver Wałek Bezszwowy Niekapiący Do Malowania + Akcesoria Ex11000 61 zł Sprawdź teraz
4 WAŁEK DO MALOWANIA NAROŻNIKÓW HARDY 17 zł Sprawdź teraz
5 Jovi Zestaw Wałków Do Malowania Farbami 3 Sztuki 17 zł Sprawdź teraz
6 Mega Wałek Do Malowania Gąbkowy Z Rękojeścią 35x160mm (43128) 5 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych wałków do malowania

1. Paint Roller Zestaw do malowania niekapiący wałek 6BCD-7212E

Paint Roller Zestaw do malowania niekapiący wałek 6BCD-7212E

Cena: od. 28 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Wraz z podstawowym, niekapiącym wałkiem do malowania, w zestawie znajdują się także wałek kątowy oraz wałek wąski, za pomocą których możemy pomalować wszelkie trudno dostępne miejsca. Proces malowania ułatwią znajdujące się w opakowaniu – tacka na wałek, przedłużka, pojemniki do napełniania wałków czy, trzy wymienne rączki. Narzędzia skierowane są głównie do malowania amatorskiego, jednak z pewnością, zostaną docenione przez profesjonalistów. Niekapiące wałki do malowania ścian sprawdzą na powierzchniach drewnianych, tynkowych czy podczas klejenia tapet.

 

2. Black&Decker Narzędzie do malowania (BDPR400-XJ)

Black&Decker Narzędzie do malowania (BDPR400-XJ)

Cena: od. 168 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Niezwykle, szybki, funkcjonalny i ergonomiczny wałek do malowania ścian. Narzędzie do zera ogranicza ryzyko zachlapania malowanego podłoża i podłogi. Równomierne i precyzyjne nakładanie farby to zasługa umożliwia zainstalowanego dozownika o pojemności 650 ml. Zaletą wałka jest również głowica, która ma możliwość przesuwania, dzięki czemu mamy dużo łatwiejszy dostęp do malowania trudno dostępnych miejsc. Produkt, doskonale sprawdzi się jako wałek do farby ceramicznej, jednak może być stosowany różnego rodzaju barwników.

 

3. Silver Wałek Bezszwowy Niekapiący Do Malowania + Akcesoria Ex11000

Silver Wałek Bezszwowy Niekapiący Do Malowania + Akcesoria Ex11000

Cena: od. 61 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Profesjonalny zestaw malarski z przeznaczeniem amatorskim, w opakowaniu znajdziemy niekapiący wałek do malowania, wałek mały, przyrząd do malowania kątów, tacka, pojemnik na farbę oraz trzyczęściowa rączka. Komplet wałków umożliwia pracę z każdą powierzchnią jest zbawienny w przypadku trudno dostępnych miejsc czy sufitów. Zestaw posiada bardzo łatwą funkcję napełniania wałków. Poza możliwością pomalowania różnego podłoża, przybory malarskie charakteryzują się wysoką chłonnością i niezwykle równomiernym rozprowadzaniem barwnika, idealnie sprawdzą się jako wałki do farby lateksowej.

 

4. WAŁEK DO MALOWANIA NAROŻNIKÓW HARDY

WAŁEK DO MALOWANIA NAROŻNIKÓW HARDY

Cena: od. 17 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Wałek do malowania ścian w trudno dostępnych miejscach, głównie przeznaczony do rozprowadzania barwnika w narożnikach, załamaniach czy pod parapetami. Produkt stworzony do samodzielnego wykończenia ścian, którym nie pogardzą również profesjonaliści. Narzędzie o średnicy 10 cm zostało wykonane z poliestru, dzięki czemu nadaje się do wielu rodzaju farb, jednak najlepiej sprawdza się jako wałek do farby lateksowej. Rękojeść o długości 40 cm jest bardzo lekka, nie przeciąża dłoni, nawet przy długotrwałym użytkowaniu.

 

5. Jovi Zestaw Wałków Do Malowania Farbami 3 Sztuki

Jovi Zestaw Wałków Do Malowania Farbami 3 Sztuki

Cena: od. 17 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Jaki wałek do malowania dla dzieci ? Zestaw wałków Jovi jest skierowany do najmłodszych. Komplet wałeczków z gąbki to trzy różne wzory, które usprawnią kreatywność dziecka. Narzędzie zostało przeznaczone do malowania na płótnie malarskim, bądź zwykłym papierze. Wałeczki nadają się również do użycia na ścianach, na przykład w pokoju małego artysty, nadając pomieszczeniu oryginalnego wyglądu. Zaletą wałków Jovi jest możliwość wielokrotnego użytkowania oraz łatwość czyszczenia, wałki najlepiej myć pod ciepłą wodą.

 

6. Mega Wałek Do Malowania Gąbkowy Z Rękojeścią 35x160mm (43128)

Mega Wałek Do Malowania Gąbkowy Z Rękojeścią 35x160mm (43128)

Cena: od. 5 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Bardzo prosty i niezwykle uniwersalny produkt, o wymiarach 35 x 160 mm, który charakteryzuje się bardzo przystępną ceną. Gąbka została wykonana w 100% z pianki typu ester, dzięki czemu narzędzie, świetnie sprawdza się jako wałek do malowania mebli, powierzchni lakierowanych oraz gładkich. Ester wchłania lakier, nie powodując nadmiernej przepuszczalności, dzięki zdolności zatrzymania lakieru w gąbce, malowanie wałkiem staje bardzo efektywne. Narzędzie sprawdzi się również jako wałek do farby olejnej. Wygodna, bardzo dobrze leżąca w dłoni rączka to kolejny atut wałka. Rękojeść została wykonana z solidnego tworzywa, dzięki czemu narzędzie jest dodatkowo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

 

Poradnik zakupowy wałków do malowania

Jaki wałek do malowania kupić ?

To jaki wałek do malowania kupić zależy od tego, jaki rodzaj pracy mamy do wykonania. W przypadku jednorazowego remontu wystarczy zaopatrzyć w pojedynczy sprzęt, należy jednak pamięta, aby był on wygodny w obsłudze i mógł dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Warto zwrócić uwagę na rodzaj malowanego podłoża, oraz farbę, której użyjemy do malowania. Wałek do farby olejnej pewien być wykonany z gąbki, natomiast wałek do farby lateksowej z poliestru lub innego materiału sznurowanego.

W przypadku wałków, które będą używane częściej, niż tylko okazjonalnie warto zwrócić uwagę na narzędzia dodatkowe. Zestawy akcesoriów malarskich z reguły posiadają wszystkie potrzebne elementy do wykończenia ściany. Szczególną uwagę przy wyborze zestawów należy poświęcić jakości kuwety, jej jakość jest kluczowa, jeśli chcemy uniknąć większych zabrudzeń. Jeśli zestaw nie przewiduje wałka do malowania ścian w narożnikach, warto kupić go osobno.

Ułatwianie sobie pracy oszczędza wiele czasu oraz sił. Wałki z systemem dozowania to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu, osoby, które nie miały doświadczenia w malowaniu ścian, będą zadowolone z efektu końcowego. Uchwyt również wpłynie na jakość noszenia farb na daną powierzchnię, szczególnie w przypadku braku dozownika. Rękojeść powinna wygodnie leżeć w dłoni i być wykonana z wytrzymałych materiałów to w dużej mierze od wygody zależy, jaki wałek do malowania ścian ostatecznie kupimy.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *