Strona główna » Hobby » Turystyka » Ranking wykrywaczy metali
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Turystyka » Ranking wykrywaczy metali
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking wykrywaczy metali – najlepsze wykrywacze metali w 2023 / 2024 roku

Dobry wykrywacz metali to taki, który spełni oczekiwania zarówno początkujących użytkowników, jak i zapalonych poszukiwaczy skarbów. Ranking wykrywaczy metali jest niezwykle pomocny, jeśli pragnie się w niedługim czasie zapoznać z ofertą najbardziej polecanych modeli. Ranking najlepszych wykrywaczy metali to gwarancja, że kupi się sprawdzone urządzenie, które może być zarówno dobre, jak i tanie. Ostateczny wybór jest zwykle uzależniony od własnych preferencji, a także od stopnia zaawansowania danego wykrywacza.

Ranking wykrywaczy metali – TOP 10 najlepszych wykrywacze metali

Miejsce Nazwa wykrywacza metali Cena Najtańsza oferta
1 Garrett Ace 250 + osłona cewki + słuchawki 1139070 1079 zł Sprawdź teraz
2 Nokta Makro Simplex+ 1299 zł Sprawdź teraz
3 Garrett Ace 150 789 zł Sprawdź teraz
4 Garrett Ace 400i 1739 zł Sprawdź teraz
5 Steinberg Systems Wykrywacz Metali 100Cm Wodoodporny Sbs-Md-8 (Sbsmd8) 199 zł Sprawdź teraz
6 Deteknix Wykrywacz Metali Quest Q20 (288013) 1159 zł Sprawdź teraz
7 Maclean Wykrywacz Metali Mce965 Z Dyskryminacja (1239101) 222 zł Sprawdź teraz
8 Garrett AT Pro 2819 zł Sprawdź teraz
9 Maclean Wykrywacz Metalu Mce969 449 zł Sprawdź teraz
10 Nokta Makro PulseDive Scuba + 2w1 Czarny (2019nmpdsb) 849 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych wykrywaczy metali

1. Garrett Ace 250 + osłona cewki + słuchawki 1139070

 Garrett Ace 250 + osłona cewki + słuchawki 1139070

Cena: ok. 1079 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Poszukując wykrywacza metali, który był atrakcyjny zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych, warto zwrócić uwagę na model GARRETT ACE 250. Jest to nowoczesny przyrząd do wykrywania metali, w którym producent zastosował sprawdzone technologie Garrett Electronics, Inc. Dzięki nim poszukiwanie określonych przedmiotów jest niezwykle skuteczne, niezależnie od tego, w jakim środowisku korzysta się z tego urządzenia. Dodatkowym atutem jest ergonomiczna konstrukcja i stosunkowo niewielka waga. Takie parametry mają wpływ na komfortowe użytkowanie wykrywacza, nawet jeśli poszukiwania trwają dłużej. Niezależnie od stopnia wtajemniczenia w kwestie techniczne, każdy poszukiwacz może łatwo określić, czy znalazł coś godnego uwagi, czy nie. Umożliwia to graficzny obraz właściwości przewodzących znalezionego przedmiotu. Ponadto do wyboru są dyskryminacje Visual Target ID, a także Graphic Target Analyzer™ (GTA™), które dają łącznie aż 12 zakresów rozróżniania. Dodatkowym atutem jest wodoodporna cewka RHINO TOUGH PROformance, która ułatwia wykrywanie metali, a także gwarantuje stabilną pracę.

2. Nokta Makro Simplex+

 Nokta Makro Simplex+

Cena: ok. 1299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli interesuje nas uniwersalny wykrywacz metali, NOKTA MAKRO SIMPLEX+ to model, który idealnie wpisuje się w takie kryterium. Zadowoli zarówno początkujących poszukiwaczy skarbów, jak też doświadczone osoby. Urządzenie to jest dobre i tanie, dlatego może sprostać oczekiwaniu niejednego zainteresowanego. Jest wykonane z wytrzymałych materiałów wysokiej jakości, które jednak są wyjątkowo lekkie. Dlatego też użytkowanie tego modelu nie wiąże się z poczuciem dyskomfortu, czy z dużym wysiłkiem fizycznym. Jest to również bardzo poręczny detektor, ponieważ jego długość po złożeniu wynosi zaledwie 63 cm, co znacznie ułatwia jego transport w razie potrzeby. Oprócz lekkiej i prostej konstrukcji na uwagę zasługuje niezwykła czułość i szybkość, z jaką udaje się wykrywać poszczególne metale. Z tego modelu można korzystać zarówno na lądzie, jak też w wodzie, w tym w pełnym zanurzeniu. Umożliwiają to cztery dostępne warianty pracy: all metal, pole, park i tryb plażowy. Detektor jest również wyposażony w wodoszczelną cewkę DD MAKRO – dzięki niej wykrywacz pracuje stabilny bez względu na rozmiary przedmiotu, czy głębokość, na jakiej się go poszukuje.

3. Garrett Ace 150

 Garrett Ace 150

Cena: ok. 789 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiając się nad tym, jakie wykrywacze metali są najlepsze, być może dla wielu osób będzie to właśnie model GARRETT ACE 150. Na tle innych detektorów wyróżnia się tym, że jest to urządzenie nie tylko dobre, ale również tanie. Niewielki koszt dotyczy zarówno jego ceny, jak i eksploatacji. Wykrywacz ten nie pobiera bowiem zbyt dużo energii, a przy tym zapewnia wydajną pracę przez długi czas, zasilany wyłącznie 4 bateriami AA, bądź akumulatorkami. Ze względu na trzy tryby, w jakich urządzenie pracuje, można z powodzeniem wykryć zarówno wszystkie rodzaje metali, jak i biżuterię, czy monety. Za każdym razem, gdy wykrywacz natrafi na jeden z przedmiotów, który odpowiada trybowi dyskryminacji, użytkownik jest o tym informowany za pomocą sygnału dźwiękowego. Z uwagi na obecność wodoszczelnej cewki, a także na solidne wykonanie, detektor ten jest idealny dla młodych osób, które poszukują cennych przedmiotów przede wszystkim na plaży. Urządzenie to wyszukuje poszczególne obiekty z niezwykłą czułością, dlatego można z powodzeniem wykrywać nawet nieduże przedmioty.

4. Garrett Ace 400i

 Garrett Ace 400i

Cena: ok. 1739 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Chcąc wziąć pod uwagę wyłącznie dobre wykrywacze metali, warto skupić się na modelach serii ACE, w tym na urządzeniu GARRETT ACE 400I. Z jednej strony jest to model niezwykle prosty w obsłudze, a z drugiej nie odbiega niczym bardziej zaawansowanym technologicznie produktom z tego asortymentu. To sprawia, że będą z niego zadowoleni zarówno osoby rozpoczynające przygodę z poszukiwaniem cennych przedmiotów, jak też bardziej doświadczeni poszukiwacze. Dlaczego warto rozważyć wybór tego modelu – przede wszystkim jest on energooszczędny, więc tani w regularnej eksploatacji. Poza tym poszukiwanie poszczególnych obiektów jest dzięki niemu wyjątkowo skuteczne i wydajne. Wpływ ma na to i zastosowana technologia, i prosta obsługa. W tym modelu można regulować czułość, z jaką wyszukuje się poszczególne metale. Przydatna jest również wodoodporna cewka DD 8.5″ x 11″ (22 x 28cm) PROformance™, która ułatwia znajdywanie przedmiotów. Model ten jest także wyposażony w regulowany uchwyt, dlatego wykrywanie przedmiotów jest komfortowe, niezależnie od ukształtowania terenu, czy wzrostu poszukiwacza.

5. Steinberg Systems Wykrywacz Metali 100Cm Wodoodporny Sbs-Md-8 (Sbsmd8)

 Steinberg Systems Wykrywacz Metali 100Cm Wodoodporny Sbs-Md-8 (Sbsmd8)

Cena: ok. 199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobry wykrywacz metali to wszechstronne urządzenie, które jest niezawodne w wielu sytuacjach. Taki jest właśnie WYKRYWACZ METALI 100CM WODOODPORNY SBS-MD-8 (SBSMD8) od producenta Steinberg Systems. Przy pomocy tego detektora można z powodzeniem przeszukiwać takie tereny, jak: plaże, pola dawnych bitew, czy tereny, na których niegdyś znajdowały się historyczne osady. Dzięki niemu udaje się wyszukać przedmioty typu: monety, biżuteria, złoto, srebro i wiele więcej, jeśli tylko poszczególne obiekty są wykonane z magnetycznego, bądź niemagnetycznego metalu. Za pomocą łatwego w obsłudze panelu można precyzyjnie określić, czy poszukuje się obiektu wykonanego z dowolnego metalu, czy określonego typu. Poza tym urządzenie to przydaje się również do poznania przebiegu przewodów umieszczonych w ścianie, suficie lub w podłodze budynku. Wykrywanie poszczególnych obiektów jest niezwykle skuteczne głównie za sprawą wyjątkowej czułości cewki. Jej obecność sprawia, że udaje się znaleźć cenne przedmioty nawet na głębokości do 100 cm. Ponadto jest ona wodoodporna, co sprawia, że poszukiwanie przedmiotów sprawdza się także wtedy, gdy pada deszcz.

6. Deteknix Wykrywacz Metali Quest Q20 (288013)

 Deteknix Wykrywacz Metali Quest Q20 (288013)

Cena: ok. 1159 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki wykrywacz metali wybrać, warto zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach można poszukiwać określonych przedmiotów. Jeśli zdecydujemy się na model QUEST Q20 (288013) marki Deteknix, wtedy wykrywanie można będzie przeprowadzić zarówno wtedy, gdy pogoda dopisuje, jak i w deszczowy dzień. Jest to możliwe głównie ze względu na to, że model ten jest wodoodporny (wodoodporność IP66). Dodatkowym ułatwieniem pracy jest duży wyświetlacz znajdujący się na panelu, gdzie łatwo można zapoznać się z informacją, jakiego typu przedmiot został zidentyfikowany ze względu na rodzaj metalu. Do udogodnień można również zaliczyć dostępną dyskryminację – dzięki niej bardzo łatwo udaje się pominąć wszystkie te przedmioty, które dla poszukiwacza nie mają większej wartości. Przy pomocy tego detektora pracuje się komfortowo w trzech możliwych trybach wykrywania: biżuteria, monety, dowolny metal. Urządzenie to jest również wyjątkowo wydajne z uwagi na obecność liniowego akumulatora 1200 mAh – można je użytkować bez przerwy przez 20 godzin. Zaletą jest również to, że urządzenie pozostaje komfortowe dla osób prawo- i leworęcznych.

7. Maclean Wykrywacz Metali Mce965 Z Dyskryminacja (1239101)

 Maclean Wykrywacz Metali Mce965 Z Dyskryminacja (1239101)

Cena: ok. 222 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jaki wykrywacz metali wybrać – takie pytanie może zadawać sobie zarówno początkujący hobbysta, jak i bardziej zaawansowany poszukiwacz. Warto wziąć pod uwagę model w dobrej cenie, czyli na przykład detektor metali MCE965 z dyskryminacją (1239101), którego producentem jest firma Maclean. Urządzenie to można zaliczyć do uniwersalnych wykrywaczy, ponieważ jest przeznaczone praktycznie dla każdego zainteresowanego. Jego uniwersalność dotyczy również przedmiotów, które udaje się wykryć. Są to zarówno niewielkie monety, jak i duże belki ze stali, które znajdują się albo w podłodze, albo w ścianie danego obiektu. Za pomocą tego urządzenia wykrywanie poszczególnych przedmiotów jest wyjątkowo skuteczne, ponieważ jest ono wyposażone we wskaźnik czułości. Model wyróżnia się także ergonomią z uwagi na komfortowy uchwyt, który znajduje się pod ramieniem, a także ze względu na możliwość regulowania długości ramienia sondy. Za każdym razem, kiedy udaje się znaleźć przedmiot odpowiadający parametrom wyszukiwania, otrzymuje się stosowny pomiar na wskaźniku, a także określony dźwięk.

8. Garrett AT Pro

 Garrett AT Pro

Cena: ok. 2819 zł
Znajdź najtańszą ofertę

By wybrać najlepsze urządzenie do wykrywania metali, warto zwrócić uwagę na to, czy detektor można określić mianem wszechstronnego. Nie będzie z tym problemu, jeśli uwzględni się model GARRETT AT PRO. Jest to co prawda najnowszy typ wykrywacza, jaki proponuje firma Garrett, jednak to sprawia, że urządzenie przez długi czas może spełniać swoją rolę. Szczególnie, jeśli poszukiwacz nie ogranicza terenu wyłącznie do lądu, ale także wyszukuje przedmiotów znajdujących się pod wodą. Ten detektor z uwagi na swoją wodoszczelność sprawdzi się w każdym środowisku. Urządzenie to jest wyjątkowo użyteczne, między innymi dlatego, że można poszukiwać określonych przedmiotów przełączając model na pracę w trybie PRO. W ten sposób detektor staje się bardziej czuły na obiekty wykonane z konkretnego, pożądanego rodzaju metalu. Poza tym w razie, gdyby udało się znaleźć atrakcyjny obiekt, tryb poinformuje o tym bez względu na głębokość, na jakiej się znajduje przedmiot. Zatem nie trzeba wyrabiać w sobie nawyku regularnego spoglądania na wyświetlacz. Pełna dyskryminacja pozwala natomiast w łatwy sposób pominąć wszystkie te przedmioty, które dla wykrywającego nie mają większej wartości.

9. Maclean Wykrywacz Metalu Mce969

 Maclean Wykrywacz Metalu Mce969

Cena: ok. 449 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobre wykrywacze metali powinny umożliwiać wyszukanie zarówno niewielkich przedmiotów, jak i tych o większych rozmiarach. Chcąc wybrać właśnie takie urządzenie, atrakcyjnym może wydać się model MCE969 producenta Maclean. Nie dość, że pozwala on znaleźć monety, jak i stalowe belki w budynku, to jeszcze ma dopasowany zakres głębokości, na jakiej wyszukuje przedmioty o określonych wymiarach. Z uwagi na ten szczegół detektor jest wyczulony na obiekty, które znajdują się na głębokości: do 20 cm (drobne przedmioty), do 40 cm (obiekty średniej wielkości, np. broń), do 80 cm (większe przedmioty typu zbroja), a także do 160 cm (obiekty o znacznych rozmiarach, jak czołg). Jak można dowiedzieć się, że urządzenie coś wykryło? Za pomocą sygnału dźwiękowego – niższy informuje o stopie żelaza, a wyższy o przedmiocie, który nie jest z żelaza. Komfortową obsługę zapewnia natomiast specjalna podpórka pod ramię, a także dostępne cztery tryby użytkowania. Zawsze też ma się świadomość, jak długo można pracować przy pomocy wykrywacza. Jest on bowiem wyposażony w specjalną diodę LOW BAT, która sygnalizuje, kiedy bateria jest na wyczerpaniu.

10. Nokta Makro PulseDive Scuba + 2w1 Czarny (2019nmpdsb)

 Nokta Makro PulseDive Scuba + 2w1 Czarny (2019nmpdsb)

Cena: ok. 849 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze detektory powinny cechować się niezawodnością w różnych warunkach. Tak jest wtedy, gdy mówimy o modelu PULSEDIVE SCUBA + 2W1 CZARNY (2019NMPDSB) oferowanym przez firmę Nokta Makro. Wyróżnia się on przede wszystkim szerokim zasięgiem pracy. Można bowiem dzięki niemu z powodzeniem poszukiwać określonych przedmiotów na lądzie, jak i w wodzie – nawet do 60 m głębokości. Dodatkowym atutem jest wyposażenie wykrywacza metali w akumulator 2w1. Dzięki niemu użytkowanie tego urządzenia jest bardziej komfortowe – wystarczy tylko naładować sprzęt, by był gotowy do pracy, nie martwiąc się o to, gdzie kupić baterie. Urządzenie to pracuje w trzech różnych trybach: dźwięk, wibracje lub dźwięk i wibracje. Wykrywacz jest również wyposażony w latarkę LED, która szczególnie często przydaje się podczas wyszukiwania obiektów znajdujących się pod wodą, bądź też poszukiwanych w pochmurne dni. Prostą obsługę tego modelu za pomocą jednego przycisku zapewnia z kolei opcja retune. Podczas pracy na większej głębokości można skorzystać natomiast z trybu nurkowania. Dzięki niemu łatwiej panować nad urządzeniem pod wodą i chronić je przed nadmiernym ściskaniem wody.

Poradnik zakupowy wykrywacza metali

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie wykrywacza do metalu?

Najlepsze wykrywacze metali są wyposażone w liczne funkcje. Jednak najważniejsze parametry, jakie warto uwzględnić podczas dokonywania wyboru, to przede wszystkim dostępne tryby pracy, rodzaj zastosowanej dyskryminacji, czy typ cewki. Ponadto przydatne informacje, jakie warto mieć na względzie to te, które dotyczą zastosowanej sondy, rodzaju zasilania, a także warunków, w jakich można korzystać z danego modelu i na jakim obszarze. Oprócz skuteczności wykrywania określonych przedmiotów ważne jest też to, by urządzenie zapewniało wygodę użytkowania. Z tego względu należy się zorientować, czy wybrany detektor jest wyposażony w komfortowy podłokietnik, bądź wysięgnik. Inne przydatne parametry, jakie mogą zadecydować o wyborze wykrywacza, to: dostępne głośniki, rodzaj kabla sondy, strojenie do gruntu, czy obecność manipulatora, który umożliwia odpowiednie ustawienie detektora.

Dlaczego warto kupić polecany wykrywacz do metalu?

Wybierając polecany wykrywacz metali, można mieć pewność, że jest to solidne urządzenie. Zwracając uwagę na ranking, można również szybko otrzymać zestawienie najlepszych modeli tego typu, które są również tanie, bądź w atrakcyjnej cenie. Korzystając z takiej podpowiedzi, można zdać się na doświadczenie innych, którzy wiedzą, jakie parametry i rozwiązania wpływają na wysoką jakość danego urządzenia. Wybór polecanego modelu ma więc sens, jeżeli dopiero planuje się rozpocząć swoją przygodę z poszukiwaniem cennych przedmiotów. Ranking wykrywaczy metalu gwarantuje także błyskawiczny dostęp do modeli cieszących się największym zaufaniem.

Jak działa wykrywacz metali?

Historyczne znaleziska czy ciekawostki kryjące się pod ziemią, a może te najlepsze niespodzianki, czyli skarb, który ktoś ukrył przed laty? To wszystko zachęca do poszukiwań wielu entuzjastów przygody i historii. Pomocny w odnajdywaniu przedmiotów wykrywacz metali możesz albo wypożyczyć albo kupić na własność. A jak właściwie działa to urządzenie, których użytkowanie w niektórych sytuacjach jest nawet zabronione?

Dobry i skuteczny detektor metali działa na zasadzie zjawiska indukcji elektromagnetycznej. Urządzenie wytwarza pole magnetyczne, które przenika w głąb ziemi. Jeśli znajduje się tam przedmiot wykonany z metalu, on również tworzy swoje pole elektromagnetyczne. To spotkanie dwóch pól jest wkrótce zasygnalizowane charakterystycznym dźwiękiem, drganiem igły na wskaźniku lub sygnałem świetlnym. Wśród nowoczesnych urządzeń, dostępnych na rynku znajdziesz także innowacyjne wykrywacze metali, w których możesz wybrać opcje  dotyczące rodzaju swoich poszukiwań, jak na przykład monety, biżuteria czy militaria albo ustawienia głębokości, na jakiej chcesz sprawdzać teren.

Jak przygotować się do użytkowania wykrywacza metali?

W zależności od tego, w jakim celu potrzebujesz stosować wykrywacz metali, warto poznać jego podstawowe cechy i możliwości oraz ważne zasady jego użytkowania. Jeśli Twój detektor ma służyć rozwijaniu pasji historycznych, to obowiązujące przepisy nakazują uzyskania pozwolenia z Urzędu Ochrony Zabytków. W każdym innym przypadku wybierając obszar poszukiwań należy powiadomić o tym jego właściciela. Musimy też określić, jaki będzie zakres naszego działania zarówno co do powierzchni, jak i celu, w którym to robimy. Brak takich pozwoleń, może w razie kontroli grozić zarówno karą grzywny lub innymi problemami, które będą egzekwowane przez stróżów prawa.

Dobry wykrywacz metali w odpowiednim modelu to także forma zabezpieczeń przy wejściach do placówek czy miejsc szczególnie chronionych. Cena za standardowy wykrywacz metali dla początkujących poszukiwaczy waha się w granicach 150 do 300 złotych.

Wykrywacze metali w Polsce – czy to legalne?

Legalność w przypadku posiadania wykrywacza metali zależy od nas samych. Oznacza to bowiem, iż powinniśmy wystąpić o pozwolenie na poszukiwania. Od 1 stycznia 2018 zmieniły się między innymi przepisy dotyczące kwalifikacji czynu nielegalnych poszukiwań zabytków – przed tym terminem było to wykroczenie, a obecnie jest już przestępstwem. Złożenie wniosku do wojewódzkiego konserwatora zabytków i uiszczenie odpowiedniej opłaty skarbowej pozwala na zajęcie się historyczną pasją zgodnie z prawem.

Jeśli na przykład mamy ochotę przeszukiwać nadmorską plaże, powinniśmy zgłosić taki zamiar w zarządzającym nią urzędzie miejskim czy innej instytucji lub u właściciela odpowiedzialnego za ten teren. Oczywiście nie można zapomnieć o prawie własności do każdego obszaru, dlatego zanim rozpoczniemy przeszukiwanie, dowiedzmy się do kogo należy interesujące nas miejsce. Mogą to być zarówno prywatne tereny, jak i należące do lasów państwowych, gmin, instytucji czy innych konkretnych jednostek.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Turystyka mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *