Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking wypiekaczy do chleba
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking wypiekaczy do chleba
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking wypiekaczy do chleba – jaki wypiekacz do chleba kupić w 2023 roku?

Świeży chleb to podstawa każdego domowego śniadania. Niestety pieczywo kupowane w sklepie spełnia nasze oczekiwania. Rozwiązaniem jest samodzielne pieczenia chleba w domu. Niektórzy obawiają się, że jest to trudne i wymaga wiele pracy. Tak rzeczywiście jest w przypadku bochenków pieczonych w piekarniku. Zupełnie inaczej jest jeśli korzystamy z wypiekacza do chleba. Jest to urządzenie praktycznie bezobsługowe, a chleb jest pyszny i zdrowy. Nasz ranking wypiekaczy ułatwi wybranie urządzenia spełniającego wszystkie wymagania.

Ranking wypiekaczy do chleba – TOP 10 najlepszych wypiekaczy do chleba

Miejsce Nazwa wypiekacza do chleba Cena Najtańsza oferta
1 Tefal PF611838 699 zł Sprawdź teraz
2 Tefal PF220838 548 zł Sprawdź teraz
3 Panasonic SD-ZB2512KXE 799 zł Sprawdź teraz
4 Tefal PF240E 469 zł Sprawdź teraz
5 Yoer BM01S 399 zł Sprawdź teraz
6 Tefal PF610138 729 zł Sprawdź teraz
7 Tefal PF250135 Pain & Tresors 499 zł Sprawdź teraz
8 Unold Backmeister ONYX 8695 425 zł Sprawdź teraz
9 Gorenje BM900WII 549 zł Sprawdź teraz
10 WMF Kult X 415140011 611 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych wypiekaczy do chleba

1. Tefal PF611838

 Tefal PF611838

Cena: ok. 699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bardzo dobry wypiekacz do chleba znanej firmy. Wbudowana waga pozwala na pieczenie chlebów w trzech rozmiarach – 750 g, 1000 g, 1500 g. Dzięki dwóm grzałkom (górna i dolna) wypieki są równiutko wypieczone. Dwa mieszadła idealnie łączą wszystkie składniki.

Urządzenie posiada aż 19 programów nie tylko do wypieku chleba i bagietek, ale także do wyrabiania ciasta drożdżowego, makaronowego oraz do smażenia dżemu. W dodatkowym wyposażeniu znajdują się dwie blachy na chleb i dwie na bagietki. Wypiekacz po wybraniu odpowiedniego programu automatycznie wybiera czas pracy oraz temperaturę. Wystarczy włożyć składniki i włączyć maszynę do chleba. Funkcja opóźnionego startu pozwala przygotować świeży chleb na śniadanie. Wypiekacz posiada program do wypieków bezglutenowych co jest bardzo ważne dla osób na diecie bezglutenowej. Wszystkie elementy pokryte są teflonem co bardzo ułatwia czyszczenie wypiekacza po pieczeniu. W naszym rankingu od użytkowników dostaje najwyższe oceny przede wszystkim za jakość i funkcjonalność.

2. Tefal PF220838

 Tefal PF220838

Cena: ok. 548 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kolejny produkt tej samej firmy. Wypieka chleby w trzech wagach, 500 g, 750 g i 1000 g. Do wyboru 3 stopnie przyrumienienia skórki. Wypiekacz posiada 17 programów, w tym 3 do wypieków bezglutenowych. Dodatkowo są programy do wyrabiania ciasta, gotowania produktów mlecznych i przygotowywania dżemów. Mimo pojedynczego mieszadła, wszystkie składniki są dokładnie wymieszane. Bardzo prosta obsługa ograniczająca się do włożenia produktów i wybrania programu za pomocą czytelnego wyświetlacza, który dodatkowo informuje o czasie jaki został do końca pieczenia. Wypiekacz posiada funkcję opóźnienia startu aż o 15 godzin, dzięki temu można przygotować świeży chlebek na śniadanie lub kolację. Elementy wypiekacza są łatwe do utrzymania czystości, można myć je nawet w zmywarce. W zestawie znajduje się książka z przepisami, która ułatwia rozpoczęcie przygodę z wypiekiem domowego chleba. W rankingach wypiekacz doceniany jest za funkcjonalność i stosunek jakości do ceny.

3. Panasonic SD-ZB2512KXE

 Panasonic SD-ZB2512KXE

Cena: ok. 799 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Firma Panasonic znana jest ze swojej solidności i innowacyjności. Tym razem także nie zawiodła. Wypiekacz jeszcze bardziej ułatwia uzyskanie pysznego chleba. Maszyna do chleba ma wbudowane 2 czujniki temperatury, jeden wewnętrzny, drugi zewnętrzny. Dzięki temu poszczególne etapy wyrabiania i rośnięcia chleba dobierane są automatycznie do warunków bez konieczności zmiany ostatecznego długości czasu pieczenia. Kolejną nowością są 2 automatyczne dozowniki, jeden dla drożdży, drugi na rodzynki orzechy, żurawinę lub inne dodatki. Dzięki temu wypiekacz dodaje je w najbardziej odpowiednim momencie. W wypiekaczu można piec 3 rozmiary chleba oraz wybrać 3 różne stopnie zrumienienia skórki. 17 programów pozwala na wypiekanie tradycyjnych chlebków drożdżowych oraz chlebów na zakwasie. Do wyboru także program do wyrabiania ciasta lub przygotowywania dżemów. Bardzo dobry i wygodny wypiekacz doceniany w rankingach za funkcjonalność i jakość.

4. Tefal PF240E

 Tefal PF240E

Cena: ok. 469 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bardzo funkcjonalny i praktyczny wypiekacz do chleba. Do wyboru 3 rozmiary chleba i 3 stopnie jego zrumienienia. Także 3 programy przeznaczone są do pieczywa bezglutenowego. Opóźnienie startu wynosi aż 15 godzin. Alarm dźwiękowy informuje o momencie dodania drożdży, a później innych dodatków. Zapewnia to właściwe wyrośnięcie ciasta i równomierne wymieszanie wszystkich składników. Maszyna do chleba ma aż 20 programów, dzięki którym można nie tylko upiec pyszny i zdrowy chleb, ale przygotować także posiłki mleczne na codzienne śniadanie. Do wyboru owsianka, płatki zbożowe, a nawet jogurt lub twaróg. Do zestawu dołączone są specjalne pojemniki do przygotowania produktów mlecznych. Jak w większości wypiekaczy można wyrabiać w nim ciasto drożdżowe, na makaron, pierogi i pizzę. W tym przypadku maszyna do chleba to nie tylko wypiekacz, jego zakup znacznie ułatwia wykonywanie codziennych czynności i oszczędza czas. Czołowe miejsce w rankingu wypiekaczy funkcjonalnych i tanich.

5. Yoer BM01S

 Yoer BM01S

Cena: ok. 399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kompaktowa maszyna do wypieku chleba, która dzięki prostokątnemu kształtowi łatwa jest do wpasowania w inne urządzenia AGD ustawione na blacie kuchennym. 19 automatycznych programów umożliwia nie tylko upieczenie ulubionego chleba, ale także wyrabianie różnych ciast, przygotowanie dżemów i jogurtów. Wypiekacz posiada dozownik do automatycznego dodawania do chleba ziaren i owoców. Dzięki intuicyjnemu panelowi sterującemu jest bardzo łatwy w obsłudze. Panel pozwala także śledzić poszczególne etapy wypieku. Tym co wyróżnia ten model od innych jest dodatkowa przystawka umożliwiająca przygotowanie domowych lodów. Specjalny pojemnik z podwójną obudową należy wcześniej zamrozić w zamrażarce. Potem wystarczy do niego wrzucić składniki, wstawić do maszyny i uruchomić odpowiedni program. Lody mają idealną konsystencję i rewelacyjny smak. W naszym rankingu dostaje bardzo dobre oceny za wielofunkcyjność, łatwość obsługi oraz w kategorii jakość do ceny.

6. Tefal PF610138

 Tefal PF610138

Cena: ok. 729 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nie ulega kwestii, że Tefal jest liderem na rynku wypiekaczy do chleba oferuje modele zróżnicowane cenowo i funkcjonalnie. Model Home Bread Baguettes umożliwia nie tylko upieczenie chleba, ale także lekkich bagietek. Pojemność wypiekacza umożliwia wypiek chlebów w rozmiarach od 750 g do 1000 g. Wypiekacz posiada dwa mieszadła, które nie tylko bardzo dokładnie wymieszają wszystkie składniki, ale wyrobią idealnie nawet najcięższe ciasto. Wśród 16 różnych programów znajduje się 1 program bezglutenowy, 3 programy do wypieków prozdrowotnych, programy do różnego rodzaju chlebów, programy do wyrobu ciasta drożdżowego, makaronowego oraz do przygotowywania dżemów domowej produkcji. Dołączone do zestawu tacki na bagietki ułatwiają uzyskanie idealnie równego kształtu. Wypiekacz automatycznie dostosowuje temperaturę i czas do wybranego rodzaju wypieku. Posiada funkcję opóźnionego startu. W rankingach zajmuje czołowe miejsce za wysoką jakość wykonania i funkcjonalność.

7. Tefal PF250135 Pain & Tresors

 Tefal PF250135 Pain & Tresors

Cena: ok. 499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wypiekacz PAIN & TRESORS firmy Tefal to kolejny model z bardzo bogatym oprogramowaniem. 20 automatycznie ustawianych programów pozwala na upieczenie dowolnie wybranego chleba. 3 programy przeznaczone są na wypieki bezglutenowe, pozostałe na pieczywo pszenne lub żytnie. Dodatkowe programy do wyrobu ciasta drożdżowego, makaronowego i na pierogi znacznie ułatwiają przygotowanie domowych posiłków. Wypiekacz umożliwia także samodzielne przygotowanie zdrowych jogurtów i dżemów z sezonowych owoców. Dzięki wbudowanej wadze maszyna umożliwia pieczenie 3 rozmiarów chleba od 500 do 1000 g i uzyskanie 3 poziomów zrumienienia skórki, w zależności od upodobań. Opóźniony start do 15 godzin pozwala cieszyć się świeżym chlebem o każdej porze dnia. Użytkownicy doceniają go za funkcjonalność, łatwość obsługi i niską cenę. Dzięki temu w czołówce różnych rankingów.

8. Unold Backmeister ONYX 8695

 Unold Backmeister ONYX 8695

Cena: ok. 425 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prosty i tani wypiekacz do chleba spełnia wszystkie funkcje, które są niezbędne do uzyskania wypieku bardzo dobrej jakości. 12 programów umożliwia wyrobienie i upieczenie chleba zgodnie ze standardowymi przepisami. Istnieje możliwość wybrania 1 z 3 poziomów przyrumienienia skórki. Dzięki wypielaczowi możemy także wyrobić różne rodzaje ciast bez konieczności ich pieczenia. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu, ale przede wszystkim pracy. Dobre wyrobienie ciasta drożdżowego lub makaronowego wymaga dużego wysiłku. Wypiekacz posiada funkcję opóźnienia startu. Zamieszczony w panelu wizjer umożliwia podgląd procesu wypieku chleba. Zdecydowany lider w rankingach jakość do ceny oraz funkcjonalność do ceny.

9. Gorenje BM900WII

 Gorenje BM900WII

Cena: ok. 549 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wypiekacz do chleba znanej słoweńskiej firmy. Można w nim wypiekać chleby o wadze między 750 a 900 g. do wyboru jest 15 programów, w tym do pieczenia chleba bezglutenowego. Dodatkowo można wymieszać ciasto drożdżowe lub makaronowe, albo przygotować domowy dżem. Misa do pieczenia chleba pokryta jest powłoką nieprzywierającą co dodatkowo ułatwia mycie po każdym pieczeniu. Wypiekacz do chleba posiada funkcję opóźnionego startu i podtrzymywania temperatury przez 1 godzinę. Dzięki temu można otrzymać świeży i ciepły chlebek o każdej porze, na śniadanie lub na kolację. Zaletą wypiekacza jest bardzo łatwy i intuicyjny panel sterowania. Klienci cenią ten model za funkcjonalność, prostotę obsługi i niską cenę. W rankingu tani wypiekacz do chleba zajmuje czołową pozycję.

10. WMF Kult X 415140011

 WMF Kult X 415140011

Cena: ok. 611 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prosty wypiekacz do chleba dający możliwość pieczenia bochenków o wadze do 750 g, a więc idealny dla gospodarstwa dwuosobowego. Zaletą jest niewielkie zużycie prądu (moc 450 W). Użytkownik ma do wyboru 12 programów umożliwiających pieczenie różnych chlebów. Panel sterowania jest intuicyjny i bardzo łatwy w obsłudze. Posiada program opóźnionego startu. Misa do pieczenia powleczona jest powłoką nieprzywierającą co bardzo ułatwia mycie po zakończeniu pieczenia. Użytkownicy doceniają przede wszystkim łatwość obsługi. W naszych rankingach doceniany jest za solidność wykonania.

Poradnik zakupowy wypiekacza do chleba

Jaki wypiekacz do chleba będzie najlepszy?

Dobrej jakości chleb to podstawa codziennych posiłków. Choć piekarnie oferują bogaty wybór chlebów, to jednak większość z nich zawiera dodatkowo różnego rodzaju polepszacze i sztuczne dodatki. Fajnie smakują zaraz po zakupie, ale na drugi dzień są czerstwe lub gumowate. Pieczywo naprawdę zdrowe i produkowane zgodnie z naturalnymi metodami jest natomiast bardzo drogie. To właśnie przede wszystkim z tych względów coraz więcej osób decyduje się na pieczenie chleba w domu. W piekarniku jest to trudne i czasochłonne, wymaga także dużego doświadczenia.
Znacznym ułatwieniem są domowe wypielacze do chleba. Cały proces wykonują od początku do końca. Mieszają składniki, dopasowują temperaturę do procesu rośnięcia, a później pieką chleb. Czynności ograniczają się do odpowiedniego odmierzenia składników (bardzo precyzyjnego) i umieszczenia ich w pojemniku.

Jak więc wybrać najlepszy wypiekacz do chleba i na co zwrócić uwagę?

Wybierając dobry wypiekacz do chleba należy zwrócić uwagę przede wszystkim na oferowane funkcje. Im jest ich więcej, tym przygotowanie posiłków jest łatwiejsze. Wielofunkcyjne wypiekacze pozwalają nie tylko na upieczenie smacznego chleba, ale także na wyrobienie ciasta na babki drożdżowe, makron lub pierogi. Te z wyższej półki umożliwiają także zrobienie domowych jogurtów i twarożków. Stanowią więc połączenie wypiekacza z jogurtownicą.

Wybierając wypiekacz do chleba trzeba przede wszystkim zwrócić uwagą na jego budowę. Miska na chleb wykonana z materiałów nieprzywierających ułatwia wyciąganie chleba i jej czyszczenie.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybranie wypiekacza z dwoma mieszadłami niż z jednym. Dzięki temu wszystkie składniki są równomiernie wymieszane i po bokach i nie zostają resztek mąki, które trzeba zagarniać przy pomocy specjalnej łopatki.

Wszystkie elementy wypiekacza powinny być łatwe do utrzymania w czystości, najlepiej by nadawały się do mycia w zmywarce.

Zwolennicy świeżego i chrupkiego pieczywa powinni wybierać wypiekacze z możliwością opóźnionego startu i funkcją podtrzymywania temperatury. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu programów można codziennie rano cieszyć się świeżym pieczywem. Smakosze pieczywa pszennego powinni zdecydować się na wybór maszyny do pieczenia bagietek, dołączone do zestawu tacki ułatwiają uzyskanie odpowiedniej formy.

Ceny wypiekaczy są zróżnicowane, ale ta różnica nie przekracza z reguły 300-400 zł, dlatego warto wybrać maszynę do pieczenia chleba z większą ilością programów, nawet jeżeli w chwili zakupu wydają się zbędne. W miarę nabierania wprawy w pieczeniu domowego chleba będziemy chcieli eksperymentować z nowymi smakami i rodzajami.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do kuchni arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *