Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking zamrażarek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking zamrażarek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking zamrażarek – najlepsze i tanie zamrażarki w 2023 roku

Czy dziś osobna zamrażarka jest potrzebna w gospodarstwie domowym? Coraz więcej osób odpowiada na to pytanie twierdząco. Możliwość mrożenia własnych warzyw, owoców, mięsa czy też gotowych dań jest nie do przecenienia. Docenią ją także miłośnicy grzybów. Ale jaką zamrażarkę kupić? Bardzo pomoże ranking zamrażarek, który zestawia najlepsze zamrażarki na rynku. Podpowiemy też, czym się kierować przy wyborze, aby najlepiej dopasować urządzenie do domowych potrzeb.

Ranking zamrażarek – TOP 10 najlepszych zamrażarek

Miejsce Nazwa zamrażarki Cena Najtańsza oferta
1 Amica FZ208.3AA 1099 zł Sprawdź teraz
2 Amica FZ133.4 729 zł Sprawdź teraz
3 MPM MPM-46-ZS-01B 599 zł Sprawdź teraz
4 Whirlpool WHS 2121 894 zł Sprawdź teraz
5 MPM MPM-80-ZS-06 759 zł Sprawdź teraz
6 Whirlpool W55ZM 111W 833 zł Sprawdź teraz
7 Gorenje FN6191DHW 1949 zł Sprawdź teraz
8 Beko HSA 29520 1279 zł Sprawdź teraz
9 Amica FS201.3C 899 zł Sprawdź teraz
10 Whirlpool WHS1421 737 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych zamrażarek

1. Amica FZ208.3AA

 Amica FZ208.3AA

Cena: ok. 1099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

AMICA FZ208.3AA – nieduża, ale pojemna wolnostojąca zamrażarka szufladowa. Jej pojemność to aż 140 l. W ciągu 24 godzin zamraża 10 kg żywności. W razie braku zasilania przez 22 godziny produkty są bezpiecznie przechowywane i nie ulegają rozmrożeniu.
Cztery wygodne i pojemne szuflady wykonane z wytrzymałego tworzywa oraz zamykana półka pozwalają bezproblemowo i wygodnie rozmieścić wszystkie mrożonki. Tworzywo jest przeźroczyste, co ułatwia wyszukiwanie określonego produktu wzrokowo. Dzięki temu można skrócić czas otwarcia zamrażarki.
Urządzenie ma klasę energetyczną A++, więc zużycie prądu jest niewielkie. Dużą zaletą jest cicha praca, poziom głośności to tylko 40 dB. Zamrażarka jest sterowana mechanicznie.
Antybakteryjna powłoka nie tylko pozwala na lepsze i trwalsze przechowywanie mrożone, ale i ułatwia utrzymanie sprzętu w czystości. Dzięki obustronnemu montażowi drzwi można ją ustawić w dowolnym miejscu.

2. Amica FZ133.4

 Amica FZ133.4

Cena: ok. 729 zł
Znajdź najtańszą ofertę

AMICA FZ133.4 – niewielka, elegancka zamrażarka o pojemności 78 l. Ten wolnostojący, szufladowy sprzęt jest bardzo przydatny jako dodatkowe urządzenie do zamrażania i przechowywania mrożonek, oprócz głównej chłodziarko-zamrażarki. Doskonale nadaje się do małych gospodarstw domowych. Klasa energetyczna A+ zapewnia niewielkie zużycie prądu.
Nowoczesny wygląd zapewnia transparentne wykończenie i wytrzymałe półki z hartowanego szkła oraz wygodne przeźroczyste szuflady. Na półkach można na nich stawiać nawet ciężkie naczynia. Przeźroczyste półki bardzo ułatwiają znalezienie potrzebnych mrożonek.
Dzięki możliwości dowolnego montażu drzwi, po prawej lub po lewej stronie, zamrażarkę można umieści w każdym miejscu. Budowa drzwi i ich zamontowanie daje też możliwość całkowitego wyciągnięcia szuflady już przy otwarciu ich pod kątem prostym.
Dla wielu osób sporą zaletą będzie także cicha praca agregatu zamrażarki. Wynosi ona jedynie 41 dB.
Zamrażarka jest bardzo sprawna. W ciągu doby zamraża nawet 10,5 kg. Bez zasilania temperatura utrzyma się przez 14 godzin.

3. MPM MPM-46-ZS-01B

 MPM MPM-46-ZS-01B

Cena: ok. 599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

MPM MPM-46-ZS-01B – mała, ale wyjątkowo pojemna zamrażarka szufladowa. Doskonała do niewielkich kuchni, domków letniskowych, zmieści się nawet w przyczepie kempingowej.
Niewielkie wymiary (wysokość 51 cm, szerokość 44 cm, głębokość 47 cm) dają sporą pojemność 34 l. Wnętrze jest podzielone drucianą siatką na dwie części. Można ją wysunąć, dzięki czemu jest możliwość wstawiania np. wyższych naczyń.
Niewielki pobór prądu (klasa energetyczna A+) oraz cicha praca (41 dB) sprawiają, że świetnie się sprawdza jako wyposażenie kempingu. Do tego dochodzą drzwi montowane po prawej lub lewej stronie oraz regulowany termostat.
Zamrażarka zamraża ok. 2 kg żywności w ciągu 24 godzin. W razie awarii prądu przez 14 godzin mrożonki są bezpieczne w odpowiedniej temperaturze.
Sprzęt idealnie nadaje się do przechowywania lodów czy kostkowanego lodu do napojów, a ze względu na niewielką wagę można go bez problemu przestawić w pobliże planowanej imprezy.

4. Whirlpool WHS 2121

 Whirlpool WHS 2121

Cena: ok. 894 zł
Znajdź najtańszą ofertę

WHIRLPOOL WHS 2121 – zgrabna, ustawna, wolnostojąca zamrażarka skrzyniowa o pojemności 204 l. Dzięki niej można zrobić duże zapasy i zamrozić praktycznie wszystko, co się da mrozić.A zamrażać można aż 15 kg na dobę. W zamrażarce wykorzystano technologię FastFreezing, która pozwala na znaczne przyspieszenie szybkości mrożenia. To z kolei przekłada się na lepsze zachowanie smaku, wartości odżywczej oraz wyglądu.
Dzięki doskonałej klasie energetycznej A+ urządzenie nie jest pożeraczem prądu. W razie braku zasilania przez 36 utrzymywana jest optymalna temperatura w skrzyni. Zamrażarka chodzi bardzo cicho (głośność 41 dB), dzięki czemu nie zakłóca spokoju mieszkańcom.
Mechaniczne sterowanie pozwala idealnie dobrać temperaturę mrożenia oraz przechowywania.
Ta stosunkowo tania zamrażarka ma najwyższą klasę zamrażania. Oznacza to, że osiąga minimum -24 stopnie, co pozwala przechowywać zamrożoną żywność nawet przez rok.
Produkowana jest w kolorze białym.

5. MPM MPM-80-ZS-06

 MPM MPM-80-ZS-06

Cena: ok. 759 zł
Znajdź najtańszą ofertę

MPM MPM-80-ZS-06 – ciekawa propozycja niedużej zamrażarki szufladowej wolnostojącej. Kompaktowe wymiary pozwalają ją ustawić w dowolnym miejscu, a ułatwiają to drzwi, które można montować po prawej lub lewej stronie urządzenia.
Mimo małych rozmiarów zamrażarka ma aż 60 l pojemności, co pozwala na sporządzenie sporych zapasów. Trzy transparentne szuflady pomagają w wygodnym ułożeniu, a potem znalezieniu mrożonek.
W urządzeniu można zamrozić 3 kg żywności na dobę. Mrożenie i przechowywanie ułatwia regulacja temperatury, która ma 3 stopnie. Stopień MIN stosuje się do krótkiego przechowywania żywności, NORMAL nadaje się do dłuższego przechowywania. Stopień MAX należy używać przy mrożeniu oraz przechowywaniu mrożonek przez długi czas.
Urządzenie utrzymuje temperaturę w przypadku awarii prądu przez 18 godzin. Pracuje w klasie energetycznej A+, więc zużycie prądu jest stosunkowo niewielkie. Natężenie dźwięku o wysokości 41 dB jest praktycznie niezauważalne, co jest dodatkową zaletą tego interesującego sprzętu.

6. Whirlpool W55ZM 111W

 Whirlpool W55ZM 111W

Cena: ok. 833 zł
Znajdź najtańszą ofertę

WHIRLPOOL W55ZM 111W – nowoczesna podblatowa zamrażarka o sporej pojemności 102 l. Nieduża wysokość urządzenia (84 cm) i zdejmowany blat pozwalają ją bez trudu zmieścić pod kuchennym blatem. Drzwi mają dwustronne zawiasy, dzięki czemu mogą się otwierać się w prawą lub lewą stronę. To zdecydowanie ułatwia ustawienie zamrażarki w zaplanowanym miejscu w kuchni.
Zamrażarka ma trzy wygodne, pojemne szuflady. Dzięki temu, że są wykonane z przeźroczystego tworzywa, nie trzeba ich wyciągać, żeby znaleźć szukaną żywność.
Klasa energetyczna A+ oznacza, że sprzęt zużywa niewiele energii elektrycznej, zachowując jednocześnie wszystkie zalety. A należy do nich wyjątkowo cicha praca oraz mrożenie 7,5 kg żywności w ciągu doby. Temperatura -18 stopni, która panuje w zamrażarce, pozwala na bezpieczne i trwałe przechowywanie mrożonek przez rok. Przy braku prądu, przez 16 godzin nie trzeba się martwić o zamrożone zapasy.
Klasa klimatyczna tej zamrażarki to SN-T, czyli będzie ona najlepiej pracowała w temperaturach od 16 do 38 stopni.

7. Gorenje FN6191DHW

 Gorenje FN6191DHW

Cena: ok. 1949 zł
Znajdź najtańszą ofertę

GORENJE FN6191DHW – duża, sterowana elektronicznie zamrażarka dla wymagających. Pojemność 277 l pozwala na przechowywanie i mrożenie dużych ilości żywności. Wszystko można wygodnie rozmieścić w sześciu przeźroczystych szufladach. Drzwi z możliwością zamykania w prawo lub lewo pozwolą ustawić sprzęt w najlepszym miejscu. Wygodny uchwyt pozwala na łatwe otwieranie zamrażarki.
Wielką zaletą tego urządzenia jest system NoFrost. Dzięki niemu nie trzeba go ręcznie odmrażać, bo lód i szron nie gromadzą się na ściankach.
Zamrażarka ma oszczędną klasę energetyczną A+. Dodatkowo wyposażona jest w program EcoMode, który optymalizuje utrzymanie temperatury i zużycie prądu podczas dłuższej nieobecności domowników. W razie awarii prądu temperatura utrzymuje się przez 15 godzin.
Dodatkowe zalety sprzętu to duża ilość produktów, które można zamrozić w ciągu doby – aż 18 kg. Ułatwia to funkcja FastFreeze, dzięki której lepiej zachowywane są składniki odżywcze. Zamrażarka jest wyjątkowo cicha, natężenie hałasu wynosi tylko 42 dB.

8. Beko HSA 29520

 Beko HSA 29520

Cena: ok. 1279 zł
Znajdź najtańszą ofertę

BEKO HSA 29520 – duża zamrażarka skrzyniowa o pojemności 284 l w doskonałej cenie. Trzy pojemne kosze pomagają utrzymać porządek we wnętrzu urządzenia. Niezbędna w większym gospodarstwie domowym, szczególnie przydatna dla miłośników ogrodnictwa, którzy uprawiają różne warzywa i owoce. Dzięki tej zamrażarce mogą się nimi cieszyć także zimą i wiosną.
Urządzenie ma klasę energetyczną A+, która gwarantuje niskie zużycie prądu. Dzięki temu robienie zapasów staje się wyjątkowo ekonomiczne. Bez zasilania zamrażarka wytrzymuje aż 67 godzin. W ciągu doby można zamrozić 15 kg żywności.
Jedną z ciekawszych zalet tego urządzenia jest prawidłowe działanie nawet przy -15 stopniach. To nowatorskie rozwiązanie pozwala ją bez problemu ustawić w nieogrzewanym pomieszczeniu np. garażu, gdzie temperatura jest dużo niższa niż w pomieszczeniach mieszkalnych.
Cicha praca (43 dB) oraz możliwość zamknięcia klapy na klucz to kolejne argumenty za posiadaniem tej pojemnej zamrażarki.

9. Amica FS201.3C

 Amica FS201.3C

Cena: ok. 899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

AMICA FS201.3C – spora zamrażarka skrzyniowa w budżetowej cenie. Duża pojemność, bo aż 194 l, pozwala wygodnie i bez problemu zamrozić wszystkie niezbędne produkty. Dwa wygodne, druciane kosze przydają się do trzymania mniejszych opakowań mrożonek. Dzięki temu można je łatwo odnaleźć. Klapa ze specjalnymi zawiasami, która utrzymują ją w określonej pozycji, pozwala bez trudu wyszukać i wyciągnąć niezbędne produkty. Zamontowane rolki jezdne pomagają przy przesuwaniu urządzenia.
Klasa energetyczna A+ gwarantuje niskie zużycie energii. Brak zasilania przez 32 godzin nie jest problemem, bo zamrażarka wtedy utrzymuje odpowiednią temperaturę.
Jednorazowo można zamrażać sporo ilości produktów, bo producent przewidział zamrażanie nawet 15 kg na dobę. Bardzo pojemna mimo niewielkich rozmiarów, które pozwalają ją ustawić nawet w niewielkiej kuchni. Wyjątkowo cicha praca tego urządzenia (tylko 40 dB) jest dodatkową zaletą, którą docenią np. rodzice malutkich dzieci.

10. Whirlpool WHS1421

 Whirlpool WHS1421

Cena: ok. 737 zł
Znajdź najtańszą ofertę

WHIRLPOOL WHS1421 – kompaktowa zamrażarka skrzyniowa o pojemności 133 l. Niewielkie rozmiary pozwalają na łatwe jej ustawienie w mieszkaniu właściwie w dowolnym miejscu. Nie będzie przeszkadzać, ponieważ pracuje bardzo cicho (41 dB). Dodatkowym atutem jest elegancki, nowoczesny wygląd oraz wygodny kosz na drobne mrożonki.
Mimo małych gabarytów w ciągu 24 godzin zamrażarka skutecznie zamraża 13 kg produktów. Funkcja szybkiego zamrażania sprawia, że żywności jest smaczniejsza i zachowuje lepszy wygląd oraz więcej substancji odżywczych. Właściwe ustawienie zamrażarki ułatwia jej elektroniczne sterowanie.
Pracująca zamrażarka nie będzie też dużym obciążeniem dla domowego budżetu, ponieważ jej klasa energetyczna A+ gwarantuje niskie zużycie energii elektrycznej (ok. 193 kWh rocznie). W przypadku braku prądu zapasy będą całkowicie bezpieczne przez 28 godzin. Użytkownicy cenią ją przede wszystkim za dużą pakowność.

Poradnik zakupowy zamrażarki

 

Jaką zamrażarkę wybrać? Jakie mamy rodzaje zamrażarek?

Zamrażarka staje się coraz potrzebniejszym sprzętem w każdym mieszkaniu. Dlatego coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na jej zakup. Przed kupnem należy się dobrze zastanowić, jaka zamrażarka będzie najlepsza do określonych potrzeb.
Wyróżnia się dwa podstawowe typy zamrażarek:

  • skrzyniowe
  • szufladowe.

Zamrażarki szufladowe można podzielić na wolnostojące i do zabudowy. Natomiast zamrażarki skrzyniowe są wyłącznie wolnostojące. Wymusza to sposób otwierania (klapa podnoszona do góry).
Jeśli chcemy zamrażarkę do kuchni, to zwykle lepiej sprawdzają się tu zamrażarki szufladowe. Ich odmiana w postaci zamrażarek do zabudowy będzie najlepsza, gdy wygląd kuchni ma być decydujący.
Z kolei zamrażarki skrzyniowe lepsze są przy dużej ilości zamrażanych produktów. Można je ustawić w różnych spiżarniach czy nawet w garażu. Przydają się też w nietypowo urządzonych kuchniach.

Na jakie parametry techniczne zwrócić uwagę przy zakupie zamrażarki?

Po decyzji, jaką zamrażarkę wybrać, skrzyniową czy szufladową, należy dokładnie przyjrzeć się parametrom technicznym poszczególnych modeli.
Na początku trzeba się przyjrzeć wymiarom zamrażarki oraz możliwości mocowania i otwierania drzwi w różnych kierunkach. Wymiary decydują, gdzie zamrażarka się zmieści.
Następnie należy sprawdzić klasę energetyczną. Zamrażarka powinna mieć klasę co najmniej A+. Im więcej plusów, tym mniej prądu sprzęt zużywa.
Kolejne istotne parametry to wydajność oraz czas utrzymania temperatury w przypadku braku zasilania. Wydajność oznacza, ile kg produktów można zamrozić w ciągu 24 h.
Dla wielu osób ważna będzie głośność. Coraz więcej zamrażarek pracuje cicho, w granicach ok. 40 dB.
Coraz częściej zamrażarki mają ciekawe funkcje, takie jak szybkie mrożenie czy elektroniczne sterowanie.

Jakie dodatkowe funkcje mają zamrażarki?

Wybór zamrażarki bywa trudnym zadaniem. Często nie wiadomo czy lepsze będą te droższe modele, czy jednak te tanie też są godne uwagi. Dlatego warto zapoznać się z dodatkową funkcjonalnością zamrażarek i wybrać taką, która będzie posiadała pożądane funkcje. Do najlepszych można zaliczyć:

  • system nofrost – eliminuje konieczność odmrażania, odszraniana, usuwania lodu i śniegu ze ścianek,
  • system allfrost – rozprowadza zimne powietrze w komorze zamrażarki,
  • komorę szybkiego mrożenia – supermrożenie – przełącza na mocniejsze mrożenie w wymaganej chwili, po osiągnięciu danej temperatury, automatycznie wraca do normalnego tryby pracy,
  • statyczny typ chłodzenia,
  • dobre oświetlenie,
  • komfortowy wyświetlacz – umożliwia sterowanie temperaturą.

Najlepsze zamrażarki – polecani producenci

Przeglądając ranking z pewnością znajdziesz wiele inspiracji. Znajdziesz tam zamrażarki szufladowe, które oceniane są bardzo wysoko. Cieszą się ciągle dużym zainteresowaniem. Oprócz tego rodzaju zobaczysz również zamrażarki skrzyniowe. Wybór jest bardzo duży. Poza typem i specyfikacją warto też wziąć pod uwagę polecanych producentów. Obecnie największą popularnością cieszy się Whirlpool. Produkuje on najwyższej jakości zamrażarki. Często kupowane są też urządzenia od Amica. Ich zamrażarki są najlepsze i charakteryzują się trwałością oraz niezawodnością. Klienci chwalą także produkty BEKO i Samsunga. Od niedawna dużym zainteresowaniem odznaczają się zamrażarki Zanussi.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD wolnostojące arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *