Strona główna » AGD » AGD do zabudowy » Ranking zlewozmywaków
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD do zabudowy » Ranking zlewozmywaków
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking zlewozmywaków

Organizując kuchnię, marzymy o tym aby była ona odpowiednio dostosowana do naszych potrzeb. Staramy się również dobrać takie narzędzia, które pozwolą nam zoptymalizować kuchnię pod kątem funkcjonalności. Podstawą wystroju kuchni jest zlewozmywak, i tutaj najczęściej będzie to zlewozmywak granitowy.

 

Warto dziś wybrać zlewozmywak o nowoczesnym i eleganckim wyglądzie. Podstawą jest też jego funkcjonalność, ale także odporność na zniszczenia, które w kuchni przecież mogą być nieuniknione. Doskonałym zatem rozwiązaniem będzie zlewozmywak granitowy, nam właśnie taką funkcjonalność i jakość. Po jakie zlewozmywaki warto sięgać? Możemy zerknąć w internecie na zlew granitowy opinie i dowiedzieć się, dlaczego i czy warto. Mogą być one jedno lub dwukomorowe.

Ranking najlepszych zlewozmywaków w 2023 / 2024 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Zlewozmywak Zlew Granitowy Dwukomorowy +bateria ++ 649 zł Sprawdź teraz
2 Quadron Zlewozmywak granitowy jednokomorowy 76*50*22 cm BENEDICT Workstation ONYX + syfon + dozownik + wkładka ociekowa + rollmata + deska 1 379 zł Sprawdź teraz
3 Laveo Zlewozmywak Granitowy Celia + Bateria Sztorcowa „U” Czarny Sjcg711T 479 zł Sprawdź teraz
4 Quadron Zlewozmywak granitowy jednokomorowy podwieszany/wpuszczany 58*43,5*22,5 cm CLARK 580 ONYX ze stalowym odpływem 949 zł Sprawdź teraz
5 Zlewozmywak granitowy z baterią Hunter 44×67 cm czarny 589 zł Sprawdź teraz
6 Laveo Zlewozmywak Granitowy Celia + Bateria Sztorcowa „U” Czarny Sjcg713T 627 zł Sprawdź teraz
7 Laveo Farmerski Granitowy Komodo 58X49cm Biały 1-Komorowy + Bateria Joga (SBK610ABZ32L02) 868 zł Sprawdź teraz
8 Quadron Zlewozmywak granitowy jednokomorowy 76*50*22 cm BENEDICT Workstation ALABASTER + syfon + dozownik + wkładka ociekowa + rollmata + deska 1 379 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych zlewozmywaków

1. Zlewozmywak Zlew Granitowy Dwukomorowy +bateria ++

Zlewozmywak Zlew Granitowy Dwukomorowy +bateria ++

Cena: od. 649 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Zlewozmywak jest bardzo ważnym elementem w każdej kuchni, dlatego każdy, kto kupuje nowe mieszkanie lub też robi remont w już zamieszkanym, będzie się zastanawiał nad wyborem zlewozmywaka do kuchni. Tutaj najlepszym wyborem będzie zlewozmywak granitowy, najlepiej dwukomorowy. Doskonałym producentami takich zlewozmywaków jest Granitan, zajmująca się już od wielu lat tego typu elementami do kuchni.

 

Kolor zlewozmywaka możemy dopasować oczywiście do własnych potrzeby, a w zestawie znajdziemy zazwyczaj dołączoną baterie, która idealnie będzie pasować do naszego zlewozmywaka. Wybierając zlewozmywak powinniśmy zwrócić uwagę na wiele elementów, przede wszystkim rozmiar, ale także stronę, w której znajduje się komora, jeśli sięgamy po zlewozmywak jednokomorowy. Warto też zwrócić uwagę na to, czy takie zlewozmywak nadaje się do szybkiego i łatwego czyszczenia. Nie jest to bez znaczenia, ponieważ możemy być pewni, że taki zlewozmywak będzie trzeba czyścić.

 

A czym czyścić zlew granitowy? Przede wszystkimi dostępnymi powszechnie środkami, bez zbędnego ścierania granitu.

 

2. Quadron Zlewozmywak granitowy jednokomorowy 76*50*22 cm BENEDICT Workstation ONYX + syfon + dozownik + wkładka ociekowa + rollmata + deska

Quadron Zlewozmywak granitowy jednokomorowy 76*50*22 cm BENEDICT Workstation ONYX + syfon + dozownik + wkładka ociekowa + rollmata + deska

Cena: od. 1 379 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Zlewozmywak granitowy Quadron to zdecydowanie nowoczesna rozwiązanie dla nowoczesnej kuchni. Firma przykłada maksymalne starania do tego, aby jakość produktu była najwyższej jakości, a proponowane zestawy stanowiły najlepszą ofertę doboru funkcji, jakie zlewozmywaka powinien pełnić w kuchni.

 

Prezentowany tutaj zlewozmywak granitowy to wyjątkowy i niepowtarzalny zestaw kuchenny, przy którym możemy kroić, płukać, odsączać i zmywać. Jesteś świetnym rozwiązaniem dla osób które oczekują funkcjonalności przy zlewie, gdyż ten właśnie zestaw jest tego najlepszym przykładem. Zestaw zawiera w sobie syfon, stalowe dozowniki na płyn, ociekacz i wiele innych produktów potrzebnych do złożenia zlewozmywaku całość. Zlewozmywak to wyjątkowy zestaw do każdej kuchni. Dziś każdy może nabyć taki zlewozmywak, który będzie spełniał jego oczekiwania. Zanim jednak zakupimy wybrany przez nas model, warto wcześniej upewnić się czym czyścić zlew granitowy? Wydawać się może że jest to sprawa prosta, ale warto zachować pewne środki ostrożności.

 

Zlewozmywak wyposażony jest odpływ stworzony ze stali szlachetnej, co to jest zdecydowanie wpływa na jego jakość. W zestawie otrzymały również syfon, który ma możliwość podłączenia zmywarki. W kuchni jest to bardzo ważne rozwiązanie. Sam montaż zlewozmywaka jest bardzo łatwy, a w zestawie otrzymamy wszystkie potrzebne do tego elementy.

 

3. Laveo Zlewozmywak Granitowy Celia + Bateria Sztorcowa „U” Czarny Sjcg711T

Laveo Zlewozmywak Granitowy Celia + Bateria Sztorcowa „U” Czarny Sjcg711T

Cena: od. 479 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ciekawym rozwiązaniem na zlewozmywak w kuchni jest produkt firmy Laveo. Prosty, jednokomorowy zlewozmywak, który praktycznie jest nie do zdarcia. Kolory dobieramy oczywiście według swojego uznania, a w zestawie otrzymamy baterię koloru czarnego, lub dopasowanego do naszej kuchni.

 

Zlewozmywak ma na blacie do ociekania dwa otwory, jeden służący właśnie do baterii, drugi również, dzięki czemu możemy odpowiednio odwrócić zlewozmywak w ramach naszych potrzeb w prawo lub lewo. Ociekacz zaprojektowany jest w taki sposób, że z powodzeniem oddaje wodę z położonych na ociekaczu naczyń. W 80% zlewozmywak jest wykonany zmielonego gresu granitowego, a w 20% z elementów akrylowych.

 

Zlewozmywak granitowy jest zatem świetnym rozwiązaniem do każdej kuchni, nawet takiej, która ma nas zaskoczyć swoim wyglądem. Zlewozmywak jest szeroki na 440 mm, a jego długość to 760 mm, czyli doskonale sprawdzi się w standardowej kuchni. Głębokość komory jest dosyć duża i w zupełności powinno wystarczyć na wszelkiego rodzaju prace, związane z wykorzystaniem tej 170 mm głębokiej komory. Warto wybrać właśnie ten rodzaj zlewozmywaka, jeśli cenimy sobie prostotę i dobrą jakość wykonania takiego produktu.

 

4. Quadron Zlewozmywak granitowy jednokomorowy podwieszany/wpuszczany 58*43,5*22,5 cm CLARK 580 ONYX ze stalowym odpływem

Quadron Zlewozmywak granitowy jednokomorowy podwieszany/wpuszczany 58*43,5*22,5 cm CLARK 580 ONYX ze stalowym odpływem

Cena: od. 949 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ciekawym rozwiązaniem do kuchni jest zlewozmywak granitowy, jednokomorowy firmy Quadron. Dość nietypowy wygląd takiego zlewozmywaka, daje zupełnie nowe możliwości. Jest to zlewozmywak wpuszczany, co oznacza, że na blacie wystają tylko jego krawędzie. Brak jest blatu roboczego, czy też ociekacza, ale jego styl budzi duże zaufanie do aktualnych trendów modowych.

 

Zlewozmywak jest wykonany w formie nowoczesnego wzornictwa, a do jego wytworzenia został wykorzystany najlepszy materiał kompozytowy, który jest połączeniem naturalnego granitu z włóknami szklanymi, co zapewnia najwyższą higieniczność, jakość i trwałość wyprodukowanego zlewozmywaka. Taki zlewozmywak granitowy nadaje się do nowoczesnej kuchni, a najlepiej, jeśli wykorzysta się ją w kuchniach z wyspą, na której zamontowany jest właśnie zlewozmywak. Atutem takiego zlewu jest to, że można zamontować go w dwojaki sposób, czyli sposób wpuszczany lub podwieszany. Panuje tutaj minimalizm ale też wszelkie elementy stalowe, które zostały wykonane ze stali szlachetnej, pozwalające na dłuższe ich użytkowanie. Wymiarowo zlewozmywak nie jest zbyt duży, a raczej tradycyjny.

 

Do takiego zlewozmywaka można wykorzystać dodatkowe elementy, które należy dodatkowo zakupić.

 

5. Zlewozmywak granitowy z baterią Hunter 44×67 cm czarny

Zlewozmywak granitowy z baterią Hunter 44x67 cm czarny

Cena: od. 589 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Kuchinox oferuje zlewozmywak granitowy z baterią Hunter, który zawiera jedną komorę i nadaje się właściwie do każdej kuchni. Ten zlewozmywak granitowy posiada uniwersalny wygląd, dlatego też sprawdzi się zarówno w kuchni nowoczesnej, jak również kuchni ze starszym stylem. W zestawie znajdziemy elastyczną baterię, która pozwala wygodnie manewrować wodą, podczas zmywania, czy opukiwania warzyw lub owoców.

 

Jest to stylowy rozwiązanie, z którego warto skorzystać w kuchniach, nadających się za jakiś czas do szerszego remontu. Zlewozmywak wykonany jest z granitu a jego szerokość to 67 centymetrów, natomiast długość to niespełna 44 cm. Ważnym elementem jest tutaj głębokość komory, która sięga niepełne 17 cm. Jakość granitu sprawia, że zlewozmywak ten jest bardzo trwały i może być tutaj wykorzystywany przez bardzo długi czas. Warto tutaj pamiętać również, żeby odpowiednio dbać o taki zlewozmywak granitowy.

 

Dlatego ważna jest wiedza czym czyścić zlew granitowy? Przede wszystkim, nie powinno się takich zlewów szorować, gdyż może to otworzyć mikroskopijne rysy, widoczna jednak gołym okiem. Zamiast tego, wystarczy zwykłe przetarcie ścierką z dodatkiem płynu. Zlewozmywak posiada również możliwość podłączenia syfonu, jak również odwrócenia w prawą, lub lewą stronę, w zależności od potrzeb podłączenia do blatu.

 

6. Laveo Zlewozmywak Granitowy Celia + Bateria Sztorcowa „U” Czarny Sjcg713T

Laveo Zlewozmywak Granitowy Celia + Bateria Sztorcowa „U” Czarny Sjcg713T

Cena: od. 627 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Laveo to sprawdzona Marka zlewozmywaków granitowych, która zdobywa dziś coraz więcej sympatyków. Prezentowany tutaj zlewozmywak granitowy Celia, to świetne rozwiązanie do każdej kuchni, która potrzebuje zlewozmywaka niewielkich rozmiarów.

 

W zestawie otrzymamy również baterię, która niestety nie posiada elastycznej szyjki, ale doskonale prezentuje się na tle samego zlewu. Niewielkiej długości ociekacz, doskonale sprawdzi się przy blatach o niewielkich rozmiarach, nie zabierając ten sposób zbyt dużo miejsca dla blatu roboczego. Zlewozmywak wykonany jest w całości z granitu, dlatego możemy spodziewać się jego trwałości i odporności na uszkodzenia. Jest to świetna rozwiązaniem w kuchniach, które tworzymy dla własnych celów, a także dla celów biznesowych, czyli dla mieszkań na wynajem. Jest to produkt o szerokości 440 mm, natomiast długość blatu to 650 mm.

 

Zlewozmywak posiada bardzo głęboką komorę, jak na swoje rozmiary. Jej głębokość to 170 mm. Sposób montażu jest bardzo prosty, gdyż jest to zlewozmywak wpuszczany.

 

7. Laveo Farmerski Granitowy Komodo 58X49cm Biały 1-Komorowy + Bateria Joga (SBK610ABZ32L02)

Laveo Farmerski Granitowy Komodo 58X49cm Biały 1-Komorowy + Bateria Joga (SBK610ABZ32L02)

Cena: od. 868 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Laveo to również marka produkująca zlewozmywaki w kolorze białym. Tutaj prezentujemy farmerski zlewozmywak granitowy Komodo w kolorze białym. Nazwa farmerski wynika z tego, że zlewozmywak posiada widoczne na przedniej stronie tak zwany fartuch.

 

W zestawie otrzymamy baterie oraz syfon. Przedni fartuch ułatwia przesunięcie zlewu do blatu, z późniejszym jego montażem. Ten piękny zlewozmywak granitowy pasuje przede wszystkim do jasnej w kuchni, ale z powodzeniem można go wnieść wykorzystać w pomieszczeniach socjalnych. Syfon dołączony do zestawu ma za zadanie oszczędzać miejsce, dlatego też możemy w nim znaleźć różne sposoby montażu. Wygląd i czysta biel zlewu sprawia, że doskonale nadaje się on do wnętrza w stylu skandynawskim, który charakteryzuje się przede wszystkim prostotą, ale także uniwersalnością i funkcjonalnością. Zlew ten znakomicie sprawdzi się właśnie w takich pomieszczeniach, spełniając oczywistą funkcję zlewozmywaka.

 

Jeśli zatem chcemy dobrać biały kolor zlewy do swojej kuchni to proponowane tutaj rozwiązanie będzie jednym z lepszych.

 

8. Quadron Zlewozmywak granitowy jednokomorowy 76*50*22 cm BENEDICT Workstation ALABASTER + syfon + dozownik + wkładka ociekowa + rollmata + deska

Quadron Zlewozmywak granitowy jednokomorowy 76*50*22 cm BENEDICT Workstation ALABASTER + syfon + dozownik + wkładka ociekowa + rollmata + deska

Cena: od. 1 379 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Doskonały zastaw, który sprawdzi się w każdej kuchni. W zestawie znajduje się syfon, dozownik do płynu, wkładka ociekowa, rollmata oraz deska, na której możemy kroić owoce, lub warzywa. Ten zlewozmywak granitowy stworzony jest na podstawie nowoczesnego wzornictwa, a jego wygląd dostosowany jest do aktualnych trendów. Jest to ciekawe rozwiązanie, które może zrealizować dla nas wiele funkcji.

 

Piękny i niepowtarzalny wygląd doskonale sprawdzi się w nowoczesnych kuchniach. Dodatkowa deska, popierające się o boki zlewozmywaka, pozwoli na zapewnienie nam higieny przygotowanych tam posiłków. Zlewozmywak napełnić określone funkcje, ale przede wszystkim, ma nam pozwolić na krojenie, płukanie, odsączanie i zmywanie. Zestaw ten jest świetnym rozwiązaniem na wyspę, na której ma być zamontowany zlewozmywak. Jakość materiału, z którego ten produkt został wykonany, jest bardzo wysoka i zapewnia nam długą trwałość prezentowanego zlewu.

 

Zlewozmywak został wyposażony również odpływ, który został wykonany ze stali nierdzewnej, co zapewnia wysoką jakość również tego produktu. Warto też pamiętać, czym czyścić zlew granitowy? Przede wszystkim nie powinniśmy takiego zlewozmywaka szorować. Granit wystarczy wytrzeć szmatką i opłukać wodą.

 

Poradnik zakupowy zlewozmywaków

Jaki zlewozmywak najlepiej zakupić?

W obecnych czasach mamy szeroki wybór zlewozmywaków. Oczywiście dzisiaj lepiej kupić zlewozmywak granitowy, ale dla każdej osoby, próbuję urządzić sobie kuchnię, jest to spore wyzwanie. Czym zatem kierować się podczas wyboru zlewozmywaka do swojej kuchni? Jaka funkcjonalność zlewozmywaka może mieć dla nas największe znaczenie? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

  • Liczba dostępnych komór. Tutaj wybór nie jest zbyt duży, ponieważ mamy modele jednokomorowe, dwukomorowe i te właściwie dostępne są najczęściej, ale znajdziemy również zlewozmywaki półtorakomorowe i zdecydowanie większe. Jeśli posiadamy dużą rodzinę, to wybór powinien paść na zlewozmywaki z dużymi komorami. Osoby samotne zazwyczaj będą sięgały po zlewozmywaki jednokomorowe. Tutaj wybór zależy od naszych potrzeb, ale to już od wielkości naszej kuchni, to nie masz duże znaczenie będzie miał tutaj blat roboczy, którego sporą część może właśnie zabrać zlewozmywak.
  • Sposób montażu zlewozmywaka. Większość zlewozmywaków jest nakładana na szafkę, ale coraz częściej znajdziemy zlewozmywaki podwieszane lub wpuszczane w blat. W kuchni sprawdzają się dzisiaj zlewozmywaki z takim właśnie parametrem montażu, jakim jest wpuszczenie w blat. Jest to praktyczne rozwiązanie, który zdobył dziś największą popularność. Wybierając zlewozmywak, warto sięgnąć właśnie po taki sposób montażu.
  • Kształt, głębokość i szerokość. Wybierając zlewozmywak powinniśmy zwrócić również uwagę na takie elementy jak kształt zlewozmywaka granitowego, gdyż mają one naprawdę różne kształty, zaczynając od kwadratowego, kończąc na owalnym i prostokątnym. Znajdziemy również zlewozmywaki narożne, dlatego musimy dobrze się nad tym elementem zastanowić. Kluczowa jest również głębokość komory, która przecież ma pomieścić określoną ilość naczyń. Szerokość zlewozmywaka to kolejny element, na który powinniśmy zwrócić uwagę, biorąc przy tym wyborze oczywiście wymiar zabudowy. Szerokość szafek kuchennych ma tutaj znaczenie i możemy się spotkać z wymiarami od 30, do nawet 120 cm.

Zlewozmywak granitowy, dlaczego warto go zakupić?

Przede wszystkim, kluczowa jest tutaj popularność takiego zlewozmywaka, który stanowi odpowiedni element funkcjonalności w kuchni, ale teraz zapewnia walory estetyczne.

Zlewozmywaki granitowe są przede wszystkim wytrzymałe i bardzo trwałe, Dlatego warto po nie sięgać, jeśli chcemy mieć w kuchni odporne zlewy na uderzenia, ale także na środki chemiczne różnego rodzaju. Zlewy tego rodzaju są bardzo proste w utrzymaniu czystości. Możemy je też bez problemu nabyć o różnym kształcie i w różnej formie, również jako zlewozmywak narożny. Modele granitowe są dostępne również z różną ilością komór.

Gdzie kupić zlewozmywak jakiego producenta?

Wybór jest dzisiaj bardzo duży, dlatego warto przemyśleć zakup, rozważając przedstawione przez nas oferty. Warto sięgnąć po zlewozmywaki takich producentów jak Blanco. Laveo, czy Quadron. Możemy je nabyć w wielu sklepach budowlanych, takich jak Mrówka, Obi, Castorama, ale także za pomocą serwisów internetowych, jak chociażby Allegro.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *