Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking zmywarek wolnostojących » Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking zmywarek wolnostojących » Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm – najlepsza zmywarka wolnostojąca 60 cm 2021 / 2022 roku

Planujesz kupić zmywarkę, ale nie wiesz, jaki model wybrać? Dzisiaj to bardzo pomocny sprzęt w każdej kuchni. Wystarczy tylko umieścić w nim naczynia i detergent, wybrać odpowiedni program, a zmywarka zajmie się resztą. W sklepach czeka mnóstwo modeli, które różnią się pomiędzy sobą wieloma parametrami. Nasz ranking zmywarek wolnostojących o szerokości 60 cm to dobre i tanie urządzenia dostępne obecnie na rynku. Sprawdź już teraz, jaka jest najlepsza zmywarka wolnostojąca o szerokości 60 cm i zapomnij o ręcznym zmywaniu!

Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm – TOP 10 najlepszych zmywarek wolnostojących 60 cm

MiejsceNazwa zmywarki wolnostojącej 60 cmCenaNajtańsza oferta
1 Whirlpool WFC3C26X1332 złSprawdź teraz
2 Bosch SMS25AI03E1404 złSprawdź teraz
3 Whirlpool WFC3C261235 złSprawdź teraz
4 Whirlpool WFO3T2236.5PX1649 złSprawdź teraz
5 Siemens SN236I00NE2197 złSprawdź teraz

Opis najlepszych zmywarek wolnostojących 60 cm

1. Whirlpool WFC3C26X

 Whirlpool WFC3C26X

Cena: ok. 1332 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Whirlpool WFC3C26X to tania i przy tym dobra zmywarka wykorzystująca szereg zaawansowanych technologii, a także posiadająca wiele pozytywnych opinii od kupujących.

To model bazujący na innowacyjnej technologii 6. Zmysłu, który polega na automatycznym doborze czasu, mocy i temperatury zmywania, by zapewnić idealną czystość wszystkich naczyń. Oferuje ona także mnóstwo gotowych programów. Pozwala również na korzystanie ze zmywania strefowego Multizone – górnego lub dolnego kosza, gdy nie jest jeszcze całkowicie zapełniona, dzięki czemu umożliwia zaoszczędzenie wody i energii.

Inne zalety to: wysokie bezpieczeństwo pracy przez technologię zapobiegającą zalaniu, funkcja SaniRinse dla dezynfekcji naczyń, regulowany górny kosz, składane grzebienie w dolnym koszu, system NaturalDry System, który automatycznie otwiera drzwi podczas suszenia, by oszczędzać energię, a także praktyczne opóźnienie startu, aby zmywarka rozpoczęła pracę w wybranym momencie.

 • Klasa energetyczna: A++
 • Zużycie wody na cykl: 9,5 l
 • Liczba kompletów naczyń: 14
 • Poziom hałasu: 46 dB
 • Kolor: srebrny inox

2. Bosch SMS25AI03E

 Bosch SMS25AI03E

Cena: ok. 1404 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zmywarka Bosch SMS25AI03E to według wielu użytkowników najlepsza zmywarka wolnostojąca o szerokości 60 cm do małej kuchni. Łączy w sobie wysoką jakość i funkcjonalność.

To model bazujący na innowacyjnej technologii ActiveWater, która zapewnia niskie zużycie wody oraz energii dla ekologicznego zmywania. Zmywarka ta posiada też sensory załadunku i czystości wody AquaSensor oraz programy automatyczne, który dobierają indywidualnie ilość wody i energii, by uzyskać jeszcze większą oszczędność. Dużym ułatwieniem jest zastosowanie systemu koszów VarioFlex, które pozwalają na optymalizację przestrzeni wewnątrz zmywarki, aby znaleźć potrzebne miejsce na wszystkie naczynia.

Prezentowana zmywarka Bosch SMS25AI03E wyposażona jest również w: Asystenta Dozowania – specjalny pojemnik na tabletki, sensor zabezpieczający przed zalaniem, funkcję opóźnionego startu. Producent zapewnia na nią 10 lat gwarancji przed rdzewieniem.

 • Klasa energetyczna: A++
 • Zużycie wody na cykl: 9,5 l
 • Liczba kompletów naczyń: 12
 • Poziom hałasu: 46 dB
 • Kolor: srebrny inox

3. Whirlpool WFC3C26

 Whirlpool WFC3C26

Cena: ok. 1235 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nasz ranking prezentuje także zmywarkę Whirlpool WFC3C26, która wykorzystuje szeroką gamę specjalistycznych technologii. Ta dobra i dodatkowo tania zmywarka może być sprawdzonym zakupem do każdej kuchni.

Zastosowano w niej technologię 6. Zmysłu, która automatycznie dobiera parametry pracy urządzenia, dzięki czemu zapewnia skuteczne i oszczędne zmywanie. Funkcja zmywania strefowego Multizone wykorzystuje wybrany kosz, by nie musieć czekać, aż urządzenie zapełni się całe.

Prezentowany model Whirlpool WFC3C26 oferuje także szereg dodatkowych zalet, jak: składane grzebienie w koszu dolnym, regulowany górny kosz zmywarki, opóźnienie startu zmywania, aby zacząć je w dowolnym momencie, zabezpieczenie przed zalaniem, funkcja SaniRinse umożliwiająca dezynfekcję naczyń, a także ekologiczna funkcja NaturalDry System, która otwiera drzwi zmywarki automatycznie podczas suszenia, aby umożliwić cyrkulację powietrza i oszczędzać energię.

 • Klasa energetyczna: A++
 • Zużycie wody na cykl: 9,5 l
 • Liczba kompletów naczyń: 14
 • Poziom hałasu: 46 dB
 • Kolor: biały

4. Whirlpool WFO3T2236.5PX

 Whirlpool WFO3T2236.5PX

Cena: ok. 1649 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zmywarka Whirlpool WFO3T2236.5PX to energooszczędne urządzenie, które oferuje pełną gamę sprawdzonych technologii dla skutecznego zmywania z niskim zużyciem wody i energii elektrycznej.

Ta tania, dobra zmywarka wolnostojąca o szerokości 60 cm wyposażona jest w technologię 6. Zmysłu, która automatycznie dobiera parametry mocy, czasu oraz temperatury zmywania, aby zapewnić maksymalną skuteczność pracy. Oszczędną pracę oferuje także funkcja Multizone, która pozwala na zmywanie strefowe z użyciem tylko jednego kosza, by nie czekać, aż zmywarka zapełni się cała.

Urządzenie Whirlpool WFO3T2236.5PX może zaoferować także: zabezpieczenie przed zalaniem, regulację górnego kosza dla optymalnego wykorzystania przestrzeni, składane grzebienie w koszu dolnym, funkcję SaniRinse dla dezynfekcji naczyń, a także funkcję NaturalDry System, która otwiera zmywarkę automatycznie w fazie suszenia, by przyspieszyć je i zmniejszyć zużycie energii.

 • Klasa energetyczna: A++
 • Zużycie wody na cykl: 6,5 l
 • Liczba kompletów naczyń: 14
 • Poziom hałasu: 43 dB
 • Kolor: biały

5. Siemens SN236I00NE

 Siemens SN236I00NE

Cena: ok. 2197 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gdy nie wiesz, jaką zmywarkę wybrać, Siemens SN236I00NE to także model wart uwagi. To zmywarka wolnostojąca, która zaopatrzona jest wydajny, cichy silnik, a także oferuje pełną gamę praktycznych funkcji dla łatwego zmywania.

Zmywarka Siemens SN236I00NE jest wyposażona w praktyczny program auto współpracujący z czujnikami aquaSensor, dlatego automatycznie dobiera parametry pracy, by zmywanie było skuteczne i oszczędne. Posiada także funkcję Strefy Intensywnej, która mocniej czyści naczynia w dolnym koszu, a także varioSpeed Plus dla skrócenia czasu zmywania.

Siemens wyposażył zmywarkę w zabezpieczenie przed zalaniem aquaStop i zapewnia także dożywotnią gwarancję pokrycia szkód spowodowanych działaniem wody. Wśród innych zalet zmywarki znajdują się: Asystent Dozowania, który precyzyjnie dozuje detergenty w formie tabletek, powłoka antiFingerprint, która zabezpiecza przed śladami palców.

 • Klasa energetyczna: A++
 • Zużycie wody na cykl: 6,7 l
 • Liczba kompletów naczyń: 13
 • Poziom hałasu: 44 dB
 • Kolor: srebrny inox

Poradnik zakupowy zmywarki wolnostojącej 60 cm

Jak kupić dobrą zmywarkę do małej kuchni?

W 2021 / 2022 roku zmywarka powoli staje się niezbędnym wyposażeniem kuchennym. Również sprawdzi się w mniejszej kuchni, gdzie liczy się każdy centymetr. Jaka zmywarka będzie wtedy najlepsza?

Idealnym rozwiązaniem do małej kuchni będzie dobra zmywarka wolnostojąca o szerokości 60 cm, która nie zajmuje dużo miejsca, a przy tym świetnie sprawdzi się jako pomocnik w zmywaniu naczyń po całej rodzinie. Można kupić ją także bez konieczności zamawiania mebli na wymiar. Rozwiązaniem jest wtedy zmywarka wolnostojąca, którą po prostu ustawia się w miejscu szafki, na przykład przy zlewozmywaku. Dobra zmywarka 60 cm może zmieścić 12-14 kompletów naczyń, w tym także duże naczynia – garnki, patelnie. To bardzo praktyczny sprzęt kuchenny, z którym można w końcu zapomnieć o czasochłonnym, meczącym zmywaniu!

Nasz ranking zmywarek wolnostojących o szerokości 60 cm prezentuje urządzenia wielu marek dostępnych obecnie na rynku, które łączą w sobie dwie zalety – są dobre i tanie, a ponadto mają wiele pozytywnych opinii od klientów. Jaka zmywarka będzie najlepsza? Sprawdź nasz poradnik zakupowy, aby dowiedzieć się, co kupić w 2021 / 2022 roku!

Jakie parametry powinna mieć zmywarka wolnostojąca do szerokości 60 cm?

Czy powinna charakteryzować się najlepsza zmywarka wolnostojąca o szerokości 60 cm przeznaczona do małej kuchni? Warto postawić na solidne konstrukcje, nowoczesne technologie oraz sprawdzone marki.

Jak zmywarka będzie udanym zakupem? Sprawdź poniższe porady, aby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania dobrego urządzenia do swojej kuchni!

Zmywarka 60 cm – najważniejsze parametry:

Energooszczędność – zmywarka nie musi być urządzeniem generującym wysokie koszty. Aby je zminimalizować, warto wybrać energooszczędny model, który posiada wysoką klasę energetyczną. Optymalny wybór to A++ oraz A+.

Klasa zmywania i klasa suszenia – informują o tym, jak efektywnie urządzenie usuwa zanieczyszczenia oraz suszy naczynia. Klasy podawane są od A, czyli najlepszej, do G, czyli najgorszej.

Zużycie wody – im mniejsze zużycie wody na cykl, tym lepiej. Nowoczesne modele zmywarek automatycznie dozują wodę tak, aby zapewnić jednocześnie skuteczne i oszczędne zmywanie naczyń.

Pojemność – zmywarki o szerokości 60 centymetrów mogą pomieścić zwykle od 12 do 14 kompletów naczyń, które składają się z talerza dużego, małego, głębokiego, szklanki lub kieliszka, filiżanki oraz sztućców. Wybrane modele zmywarek posiadają opcje podnoszenia i obniżania koszów, składania grzebieni, specjalne szuflady na sztućce oraz inne opcje personalizacji przestrzeni, by można było dopasować je do swoich potrzeb.

Hałas – dobra zmywarka nie powinna być zbyt głośna, zwłaszcza wtedy, gdy będzie umieszczona w aneksie kuchennym. Warto poszukiwać modeli, których głośność plasuje się na poziomie do około 45-50 dB.

Automatyczne dopasowanie parametrów zmywania – to bardzo praktyczna funkcja, która niesie ze sobą dużą oszczędność energii i wody podczas zmywania. Producenci stosują różne technologie automatycznego dopasowania parametrów zmywania, które modyfikują moc, temperaturę oraz ilość wody, aby zmywanie było skuteczne i tanie.

Zmywanie 1/2 wsadu lub zmywanie strefowe – to funkcje, dzięki którym można zmywać mniejszą liczbę naczyń, dlatego nie trzeba wtedy czekać na zapełnienie się całej zmywarki. Urządzenie zużywa wtedy mniej wody i prądu, dlatego takie zmywanie także jest oszczędne. W przypadku zmywania 1/2 wsadu, czyli połowy załadunku naczynia można ustawić dowolnie, natomiast przy zmywaniu strefowym można wybrać jeden z koszów – dolny lub górny.

Standardowe programy zmywania – powinny być zróżnicowane, aby można było łatwo dopasować je do danych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na czas trwania najkrótszego programu, który sprawdzi się wtedy, gdy czyste naczynia będą potrzebne jak najszybciej.

Zabezpieczenie przed zalaniem – najczęściej bazuje na wykorzystaniu specjalnego pływaka, który zapobiega zalaniu przez automatyczne zablokowanie poboru wody wtedy, gdy dojdzie do wycieku.

Opóźniony start – to bardzo praktyczna funkcja, którą ma każda dobra i tania zmywarka w rankingu na naszej stronie. Dzięki niej można wybrać czas uruchomienia się zmywarki, na przykład w tańszej taryfie.

Dodatkowe funkcje i korzyści – dobra zmywarka może zaoferować również dostęp do innych funkcji, na przykład dezynfekcji naczyń, Asystenta Dozowania, który odpowiada za dokładne rozpuszczenie tabletki, może mieć zabezpieczenie przed palcowaniem, zabezpieczenie przed dziećmi, bezpiecznie mycie szkła.

Chcesz dowiedzieć się, jaka zmywarka 60 cm będzie najlepsza? Nasz ranking zmywarek wolnostojących o szerokości 60 cm to modele, które sprawdzą się w każdej kuchni. Zobacz, jaka dobra i tania zmywarka będzie strzałem w dziesiątkę!

Zmywarka wolnostojąca 60 cm – kiedy warto w nią zainwestować?

Mycie naczyń to mozolna, codzienna czynność niezbyt lubiana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Staje się tym bardziej uciążliwa, jeśli gotujemy i pieczemy w domu, a wszystkie przygotowywane dania wymagają użycia licznych naczyń, garnków oraz sprzętu pomocniczego typu rozdrabniacze, tarki, patelnie czy ubijaki. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo miejsca w kuchni lub niedawno wymienialiśmy nasze meble, a zabudowa urządzeń nie jest możliwa, przyda się zmywarka wolnostojąca 60. Taki sprzęt pomieści więcej naczyń i może być ustawiony wszędzie tam, gdzie możemy zapewnić przyłącz do wody i kanalizacji.

W wielu domach i mieszkaniach może to być oddzielne pomieszczenie gospodarcze lub każde, inne dogodne miejsce. Najlepiej oczywiście, aby jak najbliżej sąsiadowało z kuchnią, co pomoże w szybkich i sprawnych załadunkach i rozładunkach wkładu. Jeśli kupujesz zmywarki wolnostojące 60, to masz pewność, że nawet, kiedy któregoś dnia będziesz planować jej wymianę, możesz to zrobić bez remontu całej kuchni i w każdej chwili. Po prostu kupujesz nowe urządzenie o tych samych wymiarach, w dowolnej kolorystyce i być może lepszych parametrach technicznych, bo jak wiadomo postęp w tej dziedzinie jest ogromny i wystarczy kilka czy kilkanaście miesięcy, aby okazało się, że Twoja dotychczasowa zmywarka wolnostojąca 60 przechodzi już do historii, a jej następcy są bardziej oszczędni, ekologiczni i komfortowi w obsłudze.

Zmywarka wolnostojąca 60 cm – gdzie warto ją ulokować w mieszkaniu?

Nawet najlepsza zmywarka wolnostojąca 60 nie obsłuży się sama. Kiedy więc decydujesz o jej ustawieniu na terenie mieszkania czy domu, sprawdź wszystko, co wpłynie na komfort w jej codziennym użytkowaniu. Przede wszystkim musi mieć dostęp do przyłączenia bieżącej wody oraz odpływ kanalizacyjny do wypompowania tej brudnej po myciu. Bliskość gniazda elektrycznego to kolejny punkt w wyborze miejsca na zmywarki wolnostojące 60. Nie ma nic bardziej kłopotliwego, niż przeszkadzający pod nogami przedłużacz, doprowadzający prąd do urządzenia pracującego przecież w większości rodzin codziennie.

Dla każdej pani domu, ważne jest ergonomiczne urządzenie kuchni. Jeśli więc Twoja zmywarka stoi blisko zlewu i szafek z naczyniami, to regularnie wykonywane obowiązki przy rozładunku i załadunku urządzenia będą przebiegały szybko, sprawnie i bez zbędnych ruchów. Wiadomo, że część naczyń, zanim trafi do automatycznego mycia musi być oczyszczona z odpadków i przyschniętych resztek jedzenia, dlatego tak ważne jest, aby dostęp do zlew u i kosza na odpady był ułatwiony. Czyste naczynia będzie natomiast łatwiej ułożyć w szafkach, jeśli nie musisz po nie sięgać zbyt daleko i nosić przez całą szerokość kuchni.

Przy okazji urządzania zaplanuj też bezpieczne miejsce do przechowywania detergentów, które są potrzebne do każdorazowego uruchamiania zmywarki wolnostojącej 60 oraz jej czyszczenia. Zaplanuj więc dobrze, zanim wybierzesz miejsce dla Twojego pomocnika, bo warto!

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD wolnostojące arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.