Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking drzwi » Ranking drzwi wewnętrznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking drzwi » Ranking drzwi wewnętrznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking drzwi wewnętrznych – jakie drzwi wewnętrzne warto kupić w 2022 / 2023 roku?

Remontujesz mieszkanie lub właśnie decydujesz o elementach wykończenia nowo wybudowanego domu? Zastanawiasz się jakie drzwi wewnętrzne wybrać? Szeroka oferta sklepów to nie tylko różnorodność materiałów wykończeniowych, ale i wyjątkowo modne drzwi wewnętrzne, które świetnie podkreślą charakter wnętrz. Jak znaleźć funkcjonalne, wytrzymałe i jednocześnie stylowe skrzydła drzwiowe? Nasz ranking drzwi wewnętrznych pomoże poznać tanie i droższe, bardzo dobre modele najlepszych producentów drzwi drewnianych i płytowych.

Ranking drzwi wewnętrznych – TOP 10 najlepszych drzwi wewnętrznych

Miejsce Nazwa drzwi wewnętrznych Cena Najtańsza oferta
1 Porta Wiedeń 289 zł Sprawdź teraz
2 Porta Verte Home Grupa G G.4 385 zł Sprawdź teraz
3 Dre Auri 385 zł Sprawdź teraz
4 Erkado Juka 3 199 zł Sprawdź teraz
5 Porta Vector E 480 zł Sprawdź teraz
6 DRE Idea 100 324 zł Sprawdź teraz
7 DRE Trevi 1 489 zł Sprawdź teraz
8 Dre Sinco 317 zł Sprawdź teraz
9 Voster Vanilla 10 385 zł Sprawdź teraz
10 Porta Koncept A.9 530 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych drzwi wewnętrznych

1. Porta Wiedeń

 Porta Wiedeń

Cena: ok. 289 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PORTA WIEDEŃ – to eleganckie, modne drzwi wewnętrzne, przylgowe, w kolorze subtelnej bieli. Pełne, z tłoczeniami w charakterystycznym obrysowym kształcie, dzielącym skrzydło na trzy części. Wewnątrz znajduje się wypełnienie stabilizujące obłożone dwustronnie płytą HDF. Malowane farbą wodną akrylową w kolorze białym i lakierowane. Na powierzchni okleiny są widoczne słoje drewna. Boki i góra skrzydła są oklejone w kolorze skrzydła

Wymiary standardowe drzwi:

 • wysokość [mm]: 2030
 • grubość [mm]: 40
 • szerokość: „60”/„70”/„80”/„90”

Na zamówienie klienta, polecane w naszym rankingu skrzydło drzwiowe można skrócić – maksymalnie o 60 mm. W zestawie z drzwiami znajduje się zamek na klucz na wkładkę patentową, z blokadą łazienkową lub na klucz zwykły oraz 2 zawiasy czopowe standard („60″-„90″).

2. Porta Verte Home Grupa G G.4

 Porta Verte Home Grupa G G.4

Cena: ok. 385 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PORTA VERTE HOME GRUPA G G.4 to nowoczesne skrzydła drzwiowe wewnętrzne ramowo – płycinowe, wykonane z płyty MDF. Dostępne w wersji przylgowej lub bezprzylgowej. Na drzwiach znajduje się hartowana szyba matowa o grubości 6 mm lub płycina w tych samych wymiarach. W zestawie znajduje się zamek na klucz zwykły, z blokadą łazienkową lub dostosowany pod wkładkę patentową lub bez nawiertu pod klucz oraz 3 zawiasy czopowe.

Dostępne wymiary drzwi:

 • jednoskrzydłowe „60”, „70”, „80”, „90”, „100”
 • dwuskrzydłowe: dowolna kombinacja powyższych wymiarów

Polecane drzwi wewnętrzne PORTA VERTE HOME są dostępne w kolorze modnej bieli, której jasna barwa doskonale rozjaśni pomieszczenia. Idealne do wnętrz w różnych stylach, nadają im lekkości i dopasowują się do innych barw używanych przy aranżacji.

3. Dre Auri

 Dre Auri

Cena: ok. 385 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DRE AURI to drzwi wewnętrzne o konstrukcji ramowej, wykonane z wytrzymałej płyty MDF. Okleina w kolorze ciemnego drewna DRE-Cell Decor, to ponadczasowy wzór, który sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurowych. W wyposażeniu znajduje się zamek na klucz zwykły, blokada łazienkową, wkładka patentowa lub zamek oszczędnościowy. Rozświetlające drzwi, wąskie, matowe szyby DECORMAT mają grubość 4 mm. Jeśli nie wiesz, jakie drzwi wewnętrzne wstawić, aby stworzyć nowoczesną, a jednocześnie ponadczasową przestrzeń, wybierz model DRE AURI. Skrzydła są dostępne w wersji przylgowej i bezprzylgowej.

Wymiary standardowe drzwi to:

 • wysokość [mm]: 2043
 • grubość [mm]: 40
 • szerokość: „60”/„70”/„80” (za dopłatą „90”/„100”)

W zestawie z drzwiami w wersji przylgowej znajdują się 3 zawiasy srebrne, krawędź prosta oraz zamek zasuwkowy 72 mm. Przy drzwiach bezprzylgowych otrzymamy zamek magnetyczny, krawędź bez przylgi oraz gniazda pod 3 zawiasy wpuszczane. Skrzydła bezprzylgowe są wykonywane na specjalne zamówienie klientów.

4. Erkado Juka 3

 Erkado Juka 3

Cena: ok. 199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ERKADO JUKA 3 to najlepsze drzwi wewnętrzne, które dopasują się do wnętrza zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. Wykonane z wysokiej jakości płyty MDF są oklejone folią GREKO w kolorystyce, którą można dobrać do wystroju i charakteru pomieszczenia. Dostępne wzory z charakterystycznymi słojami i naturalnymi sękami drewna można kupić w wersjach białej sosny, wiązu, dębu w różnych gatunkach, a także grafitowego jesionu, ciemnego orzecha czy intensywnie ciemnego wenge. Jeśli zastanawiasz się, jakie drzwi wewnętrzne będą odpowiednie do stylu minimalistycznego, wypróbuj kolekcję w kolorze białym. Skrzydło drzwiowe jest wykończone folią, imitującą powierzchnię malowaną. W drzwiach zamontowana jest wąska, hartowana szyba, którą można wybrać w wersji mlecznej lub przeźroczystej.

Rozmiary drzwi bezprzylgowych to:

 • jednoskrzydłowe „60”÷„100”,
 • dwuskrzydłowe przylgowe „120” ÷ „200”,

W standardowym zestawie znajdują się trzy srebrne zawiasy 2-czopowe z regulacją w płaszczyźnie poziomej, a także zamek na klucz, na wkładkę patentową, zamek oszczędnościowy lub łazienkowy.

5. Porta Vector E

 Porta Vector E

Cena: ok. 480 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PORTA VECTOR E to modne drzwi wewnętrzne w uniwersalnym, białym kolorze i delikatnymi, dzielącymi liniami poziomymi. Nowoczesny styl i stabilna konstrukcja gwarantuje funkcjonalność i estetyczny wygląd. Wypełnieniem jest tzw „plaster miodu”, który znacząco zmniejsza ciężar drzwi. Dwustronne obłożenie płytami HDF zapewnia wytrzymałość. Drzwi są pokryte lakierem typu Premium, odpornym na zarysowania podczas użytkowania.

Wymiary drzwi:

 • długość: 203 cm
 • szerokość: 64,4 cm
 • grubość skrzydła: 39 mm
 • waga: 25 kg.

Prezentowane w naszym rankingu pełne drzwi w kolorze białym idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz. Jasna barwa nadaje przestronności i wprowadza świeżość oraz lekkość w aranżacji. Bez względu na przeprowadzane metamorfozy wnętrza, białe drzwi sprawdzają się w połączeniu z każdą inną barwą czy wzorem.

6. DRE Idea 100

 DRE Idea 100

Cena: ok. 324 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DRE IDEA 100 to najlepsze drzwi wewnętrzne jednoskrzydłowe, idealne do pomieszczeń o różnym stylu i przeznaczeniu. Produkt jest dostępny w bogatej ofercie kolorystycznej. Wśród najchętniej wybieranych znajduje się dąb vintage, orzech ciemny ryfla, jesion czy heban. Konstrukcje wewnętrzną skrzydła stanowi „plaster miodu” lub za dopłatą płyta wiórowo – otworowa. Rama z drzewa iglastego nadaje konstrukcji stabilności i wytrzymałości. Biała, pionowo ustawiona szyba w środkowej części drzwi ma grubość 4 mm. W cenie drzwi w wersji przylgowej jest zamek jednopunktowy wpuszczany, rozstaw 72 mm; na klucz zwykły lub z blokadą łazienkową, a także model dostosowany pod wkładkę patentową, W zestawie znajdują się także 2 srebrne zawiasy wkręcane. W przypadku skrzydła bezprzylgowego, w komplecie jest krawędź bez przylgi, ramka przyszybowa płaska, płyciny płaskie, gniazda pod 2 zawiasy wpuszczane Estetic 80 (zawiasy stanowią wyposażenie ościeżnicy), zamek na klucz zwykły, blokadę łazienkową, wkładkę patentową lub zamek oszczędnościowy.

Wymiary:

 • drzwi jednoskrzydłowe o szerokościach: 60, 70, 80, 90, 100
 • Na zamówienie klienta istnieje możliwość wykonania podcięcia wentylacyjnego.

7. DRE Trevi 1

 DRE Trevi 1

Cena: ok. 489 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DRE TREVI 1 to polecane drzwi wewnętrzne do pomieszczeń o tradycyjnym i klasycznym charakterze. Eleganckie i stylowe drzwi są dostępne w różnorodnej kolorystyce. Wśród dostępnych wzorów znajduje się sosna biała, dąb piaskowy i szary tryfla, wiąz tabac i antracyt lub ciemne wenge. Ramiaki wykonano z płyty MDF, okleina DRE-Cell Decor zapewnia trwałe i odporne na zarysowania drzwi. W zestawie znajduje się zamek na klucz zwykły, blokadę łazienkową, wkładkę patentową lub zamek oszczędnościowy. W drzwiach można zainstalować dużą szybę DEKORMAT o grubości 4 mm i kolorze klasycznym, grafitowym lub brązowym. Skrzydło przylgowe ma w zestawie: krawędź prostą, 3 zawiasy srebrne i zamek zasuwkowy 72mm. W zestawie ze skrzydłem bezprzylgowym znajduje się: krawędź bez przylgi, zamek magnetyczny i gniazda pod 3 zawiasy wpuszczane. Skrzydła bezprzylgowe są wykonywane na specjalne zamówienie klienta.

Wymiary standardowe drzwi DRE TREVI 1 :

 • wysokość [mm]: 2043
 • grubość [mm]: 40
 • szerokość: „60”/„70”/„80”

8. Dre Sinco

 Dre Sinco

Cena: ok. 317 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DRE SINCO to modne drzwi wewnętrzne do różnego typu pomieszczeń. Ramowa konstrukcja jest wykonana w całości z płyty MDF. Skrzydło drzwiowe jest dostępne w różnej kolorystyce. Wśród proponowanych oklein znajduje się: dąb, wiąz bielony, dąb sonoma, orzech lub ciemny odcień koloru niagara. Duża przeszklona powierzchnia sprawia, że prezentowany model to najlepsze drzwi wewnętrzne do ciemnych wnętrz. Doskonale doświetli korytarz czy przedpokój, a matowa szyba zapewni intymność. W standardowym wyposażeniu skrzydła przylgowego znajdują się: krawędź prosta, 3 zawiasy wkręcane koloru srebrnego, zamek zasuwkowy na klucz zwykły, blokadę łazienkową, wkładkę patentową lub zamek oszczędnościowy. Zamontowana w drzwiach szyba MAT DRE ma grubość 4 mm. Wymiary dostępnych drzwi jednoskrzydłowych: 60, 70, 80 lub za dopłatą 90, 100. Na zamówienie klienta jest także wykonywane podcięcie wentylacyjne lub otwory na tuleje.

W zestawie znajdują się:

 • zamek: na klucz zwykły, z blokadą łazienkową, dostosowany pod wkładkę patentową lub oszczędnościowy
 • 3 zawiasy srebrne

9. Voster Vanilla 10

 Voster Vanilla 10

Cena: ok. 385 zł
Znajdź najtańszą ofertę

VOSTER VANILLA 10 to najlepsze drzwi wewnętrzne do domu czy biura. Przeszklone niewielkimi doświetlającymi szybami hartowanymi, są idealne do modnych i nowoczesnych pomieszczeń. Ramowa konstrukcja została wykonana z płyt MDF. Szerokość ramiaków pionowych wynosi 14 cm. W zestawie razem z drzwiami znajdują się trzy zawiasy czopowe wkręcane oraz zamek na klucz zwykły, z blokadą łazienkową lub dostosowany pod wkładkę patentową. Laminowane drzwi są wykończone modną i wytrzymałą okleiną 3D w różnych kolorach. Wśród wielu barw do wyboru jest: dąb norweski i szwedzki, orzech włoski i muscato, a także wiąz jasny i akacja oraz jesion. Na zamówienie klienta są dostępne tuleje wentylacyjne PVC lub mosiężne. Można także wykonać podcięcie wentylacyjne drzwi.

Dostępne szerokości drzwi: 60″, „70”, „80”, „90” oraz na zamówienie „100”.

10. Porta Koncept A.9

 Porta Koncept A.9

Cena: ok. 530 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PORTA KONCEPT A.9 to modne drzwi wewnętrzne o konstrukcji ramowej, w systemie przylgowym. Wykończone okleiną PORTADEKOR drewnopodobną lub w kolorze białym. Wąskie szyby doświetlające są wykonane z hartowanego szkła matowego wysokiej jakości. W standardowym zestawie z drzwiami znajdują się: zamek na klucz,na wkładkę patentową,z blokadą łazienkową lub oszczędnościowy oraz 3 zawiasy czopowe standard

Wymiary skrzydła:

 • wysokość: 2030 mm
 • grubość: 40 mm
 • szerokość: „60”/„70”/„80”/„90” oraz „100” wykonywana na zamówienie klienta

Na zmówienie, producent dołącza tuleje wentylacyjne oraz nakładki na zawiasy. Jako dodatkową usługę oferuje również możliwość podcięcia wentylacyjnego.

Poradnik zakupowy drzwi wewnętrznych

O czym należy pamiętać przy wyborze drzwi wewnętrznych?

Polecane drzwi wewnętrzne, jakie widzimy często w reklamach czy ofertach promocyjnych znanych sklepów, zaskakują nas nowoczesnym wzornictwem. Często sugerujemy się ich wyglądem, zapominając o praktycznych względach, którymi musimy również kierować przy ich wyborze. Jeśli remont czy wykończenie wnętrz zlecamy specjalistom, to zazwyczaj właśnie oni podpowiedzą, jakie drzwi wewnętrzne będą dla nas najlepsze. Znając rozkład naszego mieszkanie, wymogi budowlane, zainstalują je poprawnie i nam pozostanie jedynie decyzja w sprawie wyglądu. W wielu przypadkach musimy jednak sami nadzorować zakup, dlatego warto wiedzieć jakie drzwi wewnętrzne wybrać, aby ich użytkowanie było funkcjonalne, a jednocześnie cieszyło nasze oczy. Istotnym elementem jest wybór ościeżnicy. Stała lub regulowana, z odpowiednio dopasowanymi wymiarami, musi idealnie współgrać z grubością ściany i wyglądem wnęki. Droższe, regulowane ościeżnice mają listwy maskujące, które ułatwią montaż.

Jakie drzwi wewnętrzne kupić, jeśli ogranicza nas budżet? Drewniane skrzydła będą na pewno droższym produktem, jednak wysokiej jakości modne drzwi wewnętrzne są też produkowane z najlepszych płyt MDF. Lekkie wypełnienie typu „plaster miodu” sprawia, że nasze mieszkania zyskują nowoczesny wygląd za wyjątkowo korzystną cenę. Jeśli pomiędzy pokojami nie potrzebujemy specjalnej izolacji cieplnej czy dźwiękowej, z pewnością będziemy zadowoleni z takiego wyboru. Warto zwrócić uwagę na jakość okleiny, która powinna być odporna na zarysowania, jak i łatwa do czyszczenia. Jakiekolwiek, najmodniejsze drzwi wewnętrzne znajdziemy na rynku, nie możemy zapomnieć o ich późniejszym otwieraniu. Prawe lub lewe skrzydło, to istotna decyzja, zwłaszcza w takich pomieszczeniach, jak łazienka oraz wszędzie tam, gdzie przy jednoczesnym otwarciu dwóch czy więcej skrzydeł drzwiowych mogłyby ona zachodzić na siebie, zderzać się czy blokować przejście.

Polecane drzwi wewnętrzne – renomowani producenci

Nasz ranking drzwi wewnętrznych przestawia propozycje różnych modeli, które możemy znaleźć na rynku artykułów do wyposażenia wnętrz. Najmodniejsze drzwi wewnętrzne to często skrzydła pełne, bez szyb. Pamiętajmy jednak, iż przeszklone powierzchnie, doskonale doświetlą nasz przedpokój czy korytarz za dnia. Decydując o tym, jakie drzwi wewnętrzne wybrać pamiętajmy o naszych, najlepszych polskich producentach. Renomowane firmy, działające na rynku od wielu dekad zapewniają zarówno wysoką jakość, jak i modne, nowoczesne wzornictwo. Firma KORZEKWA, istniejąca od ponad 70 lat proponuje solidne i niepowtarzalne modne drzwi wewnętrzne do różnych wnętrz. Kolejnym, prężnie działającą polskim producentem jest firma PORTA, która dostarcza najmodniejsze drzwi wewnętrzne na rynki krajowe i zagraniczne. Wysokiej jakości modne drzwi wewnętrzne proponuje także firma DRE.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *