Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking drzwi » Ranking drzwi zewnętrznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking drzwi » Ranking drzwi zewnętrznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking drzwi zewnętrznych – jakie drzwi zewnętrzne są najlepsze w 2022 / 2023 roku?

Wejście do domu jest pierwszą wizytówką, jaką dostrzegają zarówno przechodzący obok budynku, jak i zaproszeni goście. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać, aby nie tylko doskonale współgrały z całą elewacją budynku, ale też były funkcjonalne i wytrzymałe? Sprawdź nasz ranking drzwi zewnętrznych 2022 / 2023, w którym proponujemy dobre drzwi wejściowe do mieszkań i domów jednorodzinnych. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy tanie drzwi wejściowe to dobry pomysł?

Ranking drzwi zewnętrznych – TOP 10 najlepszych drzwi zewnętrznych

Miejsce Nazwa drzwi zewnętrznych Cena Najtańsza oferta
1 DRZWI ZEWNĘTRZNE ARTEMIDA ANTRACYT 55 80 P. ZEST. 598 zł Sprawdź teraz
2 Radex Drzwi Zewnętrzne-Pełne Linea – Winchester 969 zł Sprawdź teraz
3 Capital Kraina Drzwi Toronto Inox Duo 2929 zł Sprawdź teraz
4 Gerda Optima Tt 60 Modena W76 1970 zł Sprawdź teraz
5 Zitron 90 Lewe Antracyt 1298 zł Sprawdź teraz
6 Capek Drzwi Wejściowe – Uran 621 zł Sprawdź teraz
7 DRZWI ZEWNĘTRZNE ARTEMIDA ZŁOTY DĄB 55 90 P. 598 zł Sprawdź teraz
8 Hormann Techniczne T30 80 Uniwersalne Białe 568 zł Sprawdź teraz
9 Prado 90 Prawe Antracyt 998 zł Sprawdź teraz
10 Wikęd Wzór 26 2589 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych drzwi zewnętrznych

1. DRZWI ZEWNĘTRZNE ARTEMIDA ANTRACYT 55 80 P. ZEST.

 DRZWI ZEWNĘTRZNE ARTEMIDA ANTRACYT 55 80 P. ZEST.

Cena: ok. 598 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DRZWI ZEWNĘTRZNE OK DOORS ARTEMIDA ANTRACYT P55 są wyposażone w dwa niezależne zamki trzypunktowe oraz trzy regulowane zawiasy. Przeciwwyważeniowe bolce dają dodatkowe zabezpieczenie mieszkania czy domu. Polecane przez nasz ranking, dobre drzwi zewnętrzne Artemida są wykonane w modnym kolorze antracytu, który bardzo często jest używany w nowoczesnych projektach budynków. Wypełnieniem skrzydła drzwiowego wykonanego z blachy stalowej jest polistyren spieniony  Powierzchnia drzwi jest pokryta folią dekoracyjną o odporną na działanie promieniowania UV.. Polecane drzwi zewnętrzne Artemida to funkcjonalne i estetycznie wykonane pełne skrzydło o grubości 55 mm. Współczynnik przenikania ciepła: 1,5 W/(m2*K). Izolacja akustyczna – 29 dB. Wymiary zewnętrzne drzwi z ościeżnicą to:  2070 x 900 mm. Produkt jest objęty 12 – miesięczną gwarancją. W zestawie znajdują się okucia i ościeżnica.

2. Radex Drzwi Zewnętrzne-Pełne Linea – Winchester

 Radex Drzwi Zewnętrzne-Pełne Linea - Winchester

Cena: ok. 969 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Radex Drzwi Zewnętrzne-Pełne Linea – Winchester to wyprodukowane w Polsce skrzydło drzwiowe, dostępne w rozmiarach 80cm i 90cm. Tłoczone z blachy stalowej drzwi, mają wypełnienie z twardego polistyrenu spienionego i konstrukcję wykonaną z drewna sosnowego. Powierzchnia drzwi jest pokryta folią dekoracyjną PVC, odporną na działanie promieniowania słonecznego. Drewnopodobne skrzydło w kolorze Winchester doskonale dopasuje się do różnego stylu, w jakim wybudowany jest dom. Pełne dobre drzwi wejściowe zapewnią dobrą izolację cieplną i akustyczną. W drzwiach zamontowano trzy stałe bolce antywyważeniowe. Polecane drzwi zewnętrzne marki RADEX mają dwa 3-bolcowe zamki – górny oraz dolny. Wysokiej jakości uszczelka zapewnia komfortowe domykanie drzwi, a w komplecie z drzwiami otrzymujemy również próg ze stali nierdzewnej. W zestawie znajdują się także ościeżnica oraz okucia do drzwi. Produkt jest objęty 12- miesięczną gwarancją.

3. Capital Kraina Drzwi Toronto Inox Duo

 Capital Kraina Drzwi Toronto Inox Duo

Cena: ok. 2929 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Capital Kraina Drzwi Toronto Inox Duo to stylowe drzwi zewnętrzne z przeszkleniem. Wykonane z wysokiej jakości blachy stalowej, są laminowane okleiną PVC imitującą drewno. Wewnątrz znajduje się wypełnienie z polistyrenu spienionego. Antykorozyjna warstwa chroni drzwi przed szkodliwym działaniem wilgoci. Model polecany przez nasz ranking drzwi zewnętrznych 2022 / 2023 jest wyposażony w trzy zestawy zawiasów sworzniowych. Całość jest wyprodukowana w Polsce, wyłącznie z krajowych komponentów. Ramiak jest wykonany z wysokogatunkowej klejonki drewnianej. Drzwi Toronto Inox Duo mają współczynnik przenikalności cieplnej na poziomie 1,4 W/K*m2 i mają zainstalowane dwa wielopunktowe zamki wpuszczane wraz z cylindrycznymi wkładkami europrofilowymi, Komplet drzwiowy jest objęty 24-miesięczną gwarancją producenta, a powłoka 36-miesięcznym okresem gwarancyjnym. W zestawie z drzwiami otrzymujemy: ościeżnicę z progiem ( złożona ) , dwa niezależne zamki, dwa komplety wkładek z kluczami, zestaw uszczelek., zestaw montażowy .

4. Gerda Optima Tt 60 Modena W76

 Gerda Optima Tt 60 Modena W76

Cena: ok. 1970 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gerda Optima Tt 60 Modena W76 to najlepsze drzwi zewnętrzne, które sprawdzą się zarówno w mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych. Wyróżniają się dobrymi parametrami izolacji termicznej i akustycznej. Skrzydło drzwiowe marki GERDA ma grubość 61 mm i konstrukcje wykonaną z trójwarstwowego ramiaka z uszczelką dwukomponentową. Wypełnieniem izolacyjnym jest ekspandowany polistyren modyfikowany grafitem. W zestawie z drzwiami znajduje się stalowa ościeżnica FAP – PERFOTHERM oraz nierdzewny próg. Model Optima Tt 60 Modena W76 prezentowany w naszym rankingu uzyskał certyfikat 2 klasy bezpieczeństwa (RC2/RC2N) i zawiera szereg innowacyjnych rozwiązań zgodnych ze standardem bezpieczeństwa GERDA. Wysokość skrzydła drzwiowego wynosi: 2025 mm, a szerokość 800 mm. Drzwi mają w środkowej części wąską, pionową szybę otoczoną prostokątną, profilowaną ramą. Drzwi są dostępne w wersjach drewnopodobnych w różnych odcieniach lub w kolorach takich, jak: biały, stalowo-szary, antracyt i ciemny antracyt.

5. Zitron 90 Lewe Antracyt

 Zitron 90 Lewe Antracyt

Cena: ok. 1298 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zitron 90 Lewe Antracyt to dobre drzwi wejściowe w modnym kolorze. Model Zitron 90 prezentowany przez nasz ranking drzwi zewnętrznych sprawdzi się zarówno w domu jednorodzinnym, jak i firmie. Styropianowy wkład odznacza się dobrą izolacją akustyczną i termiczną. Jeśli zastanawiasz się, jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego będą najlepsze, sprawdź model Zitron 90. Funkcjonalne i jednocześnie atrakcyjne w formie skrzydło drzwiowe, jest dobrym zabezpieczeniem wejścia, dzięki zainstalowanym bolcom przeciwwyważeniowym. Ponadto drzwi nie ulegają odkształceniom pod wpływem wilgoci, a ich powierzchnia jest wykończona wysokiej jakości folią PVC. Znajdująca się w drzwiach szyba stopsol skutecznie zatrzymuje promienie słoneczne i zapewnia prywatność, uniemożliwiając zajrzenie do wnętrza domu. Dla mieszkańców stanowi natomiast dodatkowe doświetlenie pomieszczenia oraz pozwala sprawdzić, kto stoi przed wejściem. Efektowne, poziome tłoczenia na powierzchni  skrzydła drzwiowego podkreślają nowoczesny design modelu Zitron 90. Drzwi są wyprodukowane w Polsce. Szerokość skrzydła drzwiowego wynosi 90cm, a grubość 5,5cm. Przenikalność cieplna – 1,8 W/m2K. W zestawie znajdują się: ościeżnica stalowa z progiem, dwa zamki z wkładkami i klamka z szyldem górnym. Gwarancja: 2 lata.

6. Capek Drzwi Wejściowe – Uran

 Capek Drzwi Wejściowe - Uran

Cena: ok. 621 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Capek Drzwi Wejściowe – Uran to bardzo dobre drzwi zewnętrzne wykonane z wysokiej klasy blachy ocynkowanej, która zapewnia solidną i stabilną konstrukcję skrzydła oraz wzmacnia drzwi sprawiając, że są bardziej bezpieczne. Wypełnieniem skrzydła drzwiowego jest polistyren spieniony  będący bardzo dobrym izolatorem termicznym i akustycznym. Nie nasiąka również wodą, ani nie zmienia swojej formy. Model Uran, prezentowany w naszym rankingu ma grubość 40 mm i doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach technicznych czy gospodarczych. Drzwi są malowane proszkowo, łatwe w konserwacji i czyszczeniu, a ponadto odporne na działanie promieni słonecznych i niekorzystne warunki atmosferyczne. Firma Capek Sp.z o.o. jest polskim producentem specjalizującym się w wytwarzaniu drzwi i ościeżnic stalowych. Model Uran ma w zestawie: skrzydło drzwiowe. ościeżnicę kątową, zamek na wkładkę, wkładkę z kluczami, uszczelka obwiedniową i klamkę. Komplet drzwiowy jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta.

7. DRZWI ZEWNĘTRZNE ARTEMIDA ZŁOTY DĄB 55 90 P.

 DRZWI ZEWNĘTRZNE ARTEMIDA ZŁOTY DĄB 55 90 P.

Cena: ok. 598 zł
Znajdź najtańszą ofertę

OK DOORS ARTEMIDA ZŁOTY DĄB 55 to trwałe, dobre i tanie drzwi wejściowe do mieszkania. Drewnopodobna powierzchnia skrzydła jest dostępna w kolorze złotego dębu, bardzo popularnego wśród stolarki okiennej, stosowanej w budownictwie. Model Artemida doskonale dopasuje się do elewacji i ram okiennych, a przy tym prezentuje się stylowo i jest ponadczasowym wzorem pełnego skrzydła drzwiowego. Oferowany wraz z okuciami i ościeżnicą, ma powierzchnię wykończoną trwałą folią PVC odporną na działanie promieni słonecznych. Przenikalność cieplna drzwi to: 1,2 W/m2K. Izolacja akustyczna wynosi 29 dB. Drzwi są wyposażone w dwa zamki i wykonane z mocnej blachy. Wypełnieniem skrzydła jest polistyren spieniony, odporny na działanie wilgoci i nie zmieniający swoich parametrów pod wpływem temperatury. Mocne i dobre drzwi wejściowe firmy OK DOORS są instalowane na trzech zawiasach, co jest niezwykle istotną zaletą przy częstym użytkowaniu skrzydła drzwiowego. Wytrzymałe zawiasy chronią również drzwi przed opadaniem. Rozmiar drzwi wraz z ościeżnicą: 2070 x 1000 mm. Grubość – 55mm. Produkt jest objęty 12-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

8. Hormann Techniczne T30 80 Uniwersalne Białe

 Hormann Techniczne T30 80 Uniwersalne Białe

Cena: ok. 568 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Hormann Drzwi przeciwpożarowe Ei30 80 cm to najlepsze drzwi zewnętrzne z odpornością ogniową do 30 minut, chroniące przed rozprzestrzenianiem się pożaru Uniwersalne i funkcjonalne skrzydło drzwiowe ma jasny, biały kolor i stanowi dobrą ochronę przed hałasem z zewnątrz oraz odznacza się równie dobrą izolacją termiczną. Konstrukcja jest wykonana z metalu, a wypełnieniem jest wełna mineralna, dzięki czemu drzwi nie są ciężkie i nie opadają na zawiasach. Drzwi przeciwpożarowe marki Hormann są  malowane proszkowo, dzięki czemu są łatwe do konserwacji i utrzymania w czystości. Drzwi zostały wyposażone w przeciwpożarowe uszczelki pęczniejące, które również stanowią ochronę przed ogniem. W zestawie z drzwiami otrzymamy klamkę z czarnego tworzywa sztucznego ze stalowym rdzeniem wewnątrz, a także zamek z kluczem. W zestawie znajduje się także ościeżnica kątowa z uszczelką do osadzenia drzwi. Malowana proszkowo, posiada kotwy montażowe. Dwa bolce antywłamaniowe zapewniają dobrą ochronę. Wymiary drzwi do 80 x 200 cm. Produkt jest objęty 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

9. Prado 90 Prawe Antracyt

 Prado 90 Prawe Antracyt

Cena: ok. 998 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prado 90 Prawe Antracyt to dobre drzwi zewnętrzne wyprodukowane w Polsce. Mają podwyższoną odporność na odkształcenia oraz wilgoć. Wykonane z wysokiej jakości stali ocynkowanej są odpowiednie zarówno do budynków mieszkalnych, jak i handlowych czy usługowych. Zewnętrzną powłoką drzwi jest mocna i trwała folia PVC w modnym kolorze antracytowym. Skrzydło drzwiowe ma wypełnienie ze styropianu o dobrych parametrach izolacji termicznej. Przenikalność cieplna drzwi jest na poziomie 1,6 W/m2K. Zainstalowane w drzwiach zawiasy wykonano w technologii antywyważeniowej. Skrzydło marki Prado jest wyposażone w dwa zamki. Produkt jest objęty 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym. W komplecie z drzwiami znajduje się : ościeżnica stalowa z progiem, dwa zamki z wkładkami oraz klamka z szyldem górnym  Grubość drzwi to 55mm. Szerokość – 90cm.

10. Wikęd Wzór 26

 Wikęd Wzór 26

Cena: ok. 2589 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wikęd wzór 26 to bardzo dobre drzwi wejściowe wykonane z wysokiej jakości stali od polskiego producenta. Skrzydło drzwiowe o grubości 54 mm z uszczelką jest wypełnione spienionym polistyrenem  i wyposażone w 3 bolce antywyważeniowe. Drzwi mają trzy regulowane zawiasy. Model polecany w naszym rankingu ma pionową, wąską szybę w stalowej ramie i poziome tłoczenia na całej powierzchni skrzydła. W zestawie wersji Premium znajdują się: ościeżnica laminowana z uszczelką- zamek główny 4-ryglowy z wkładką Wilka (system 1 klucza)- zamek dodatkowy dolny 4-ryglowy (połączony z głównym)- zamek dodatkowy górny 4-ryglowy z wkładko-gałką Wilka (system 1 klucza) oraz komplet montażowy. Wysokość drzwi to 2015 mm, szerokość – „90”. W komplecie znajduje się także próg aluminiowy z uszczelką, okapnik dla drzwi otwieranych do wewnątrz oraz klamka TAHOMA INOX. Do wyboru są wersje kolorystyczne: orzech, złoty dąb oraz antracyt gładki.

Poradnik zakupowy drzwi zewnętrznych

Jakie drzwi zewnętrzne warto wybrać? Jaki materiał jest najlepszy?

Dobre drzwi wejściowe muszą nas chronić zarówno przed nieproszonymi gośćmi, jak i zapewniać dobrą izolację przed hałasem i niską temperaturą. Przy zakupie, warto więc sprawdzić współczynniki przenikania ciepła oraz izolację akustyczną. Mocne i wytrzymałe drzwi powinny również bardzo dobrze znosić trudne warunki atmosferyczne, zwłaszcza, jeśli właśnie zastanawiamy się, jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego będą najlepsze. Skrzydła drzwiowe wykonane z drewna nie najlepiej znoszą wilgoć, mocne nasłonecznienie czy różnicę temperatur, dlatego pomimo zabezpieczeń specjalnymi impregnatami, warto osadzać je w miejscach odpowiednio zadaszonych. Najlepsze drzwi zewnętrzne metalowe są wykonywane z wysokiej jakości blachy ocynkowanej, odpornej na korozję. W tym przypadku warto dowiedzieć się, jak grube są arkusze blachy oraz jakie jest wypełnienie drzwi. Ważna jest także trwałość użytej na ich powierzchni okleiny lub rodzaj farby.

Czy tanie drzwi wejściowe do mieszkania mogą być dobre?

Tanie drzwi wejściowe do mieszkania sprawdzą się z pewnością lepiej w budynkach wielorodzinnych, gdzie nie są narażone na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych takich, jak śnieg, deszcz czy mocne promieniowanie UV. Dodatkowym zabezpieczeniem są także zewnątrz klatkowe drzwi, dlatego równie mniejsze znaczenie ma tutaj izolacja cieplna, jak i aspekty antywłamaniowe, które w przypadku drzwi do wolnostojących domów odgrywają kluczową rolę. Pamiętajmy jednak o tym, że drzwi wejściowych używamy codziennie i często i że zazwyczaj mają nam służyć nam przez co najmniej kilka lat, dlatego nie mogą to być najtańsze drzwi zewnętrzne wykonane z niskiej jakości materiałów.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dom ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *