Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking drzwi
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking drzwi
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking: Dobre drzwi – jakie drzwi do domu kupić w 2023 roku?

Zapraszamy na ranking drzwi. Znajdziesz w nim zarówno dobre drzwi na zewnątrz budynków, jak i te do pokoju, łazienek czy pomieszczeń gospodarczych. Jeśli właśnie decydujesz o tym, jakie wybrać drzwi do swojego domu czy mieszkania, zajrzyj na nasz ranking i sprawdź ofertę różnych producentów popularnych skrzydeł drzwiowych. Dobre i tanie drzwi znajdziesz w sklepach internetowych i stacjonarnych na terenie całego kraju.

Ranking drzwi – TOP 10 najlepszych drzwi

Miejsce Nazwa drzwi Cena Najtańsza oferta
1 Zitron 90 Lewe Antracyt 1298 zł Sprawdź teraz
2 Winfloor Kastel 80 Prawe Silver 198 zł Sprawdź teraz
3 Porta Verte Home Grupa G G.4 399 zł Sprawdź teraz
4 Gerda Optima Tt 60 Hanover 6 Ns6 2270 zł Sprawdź teraz
5 Gerda Optima Tt 60 Modena W76 1970 zł Sprawdź teraz
6 Dre Auri 385 zł Sprawdź teraz
7 Pol-Skone Fiord Pełne 00 419 zł Sprawdź teraz
8 Everhouse Roma 70 Prawe Akacja 148 zł Sprawdź teraz
9 DRZWI ZEWNĘTRZNE ARTEMIDA CIEMNY ORZ 55 80P. ZEST. 598 zł Sprawdź teraz
10 Dre Galeria Natura 20 579 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych drzwi

1. Zitron 90 Lewe Antracyt

 Zitron 90 Lewe Antracyt

Cena: ok. 1298 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zitron 90 Lewe Antracyt to dobre drzwi zewnętrzne, jakie spełniają nie tylko funkcje praktyczną, ale i estetyczną. Doskonałej jakości produkt jest dostępny w modnym, kolorze antracytowym, idealnie pasującym do nowoczesnych projektów w budownictwie. Model Zitron 90 prezentowany w naszym rankingu sprawdzi się zarówno w domu jednorodzinnym, jak i firmie. Styropianowy wkład dobrze izoluje pod względem termicznym oraz nie przepuszcza hałasu z zewnątrz. Jeśli kolorem dominującym na elewacji Twojego domu jest właśnie antracyt i zastanawiasz się, jakie drzwi wybrać, sprawdź model Zitron 90. Dzięki zainstalowanym bolcom przeciwwyważeniowym, są mocne i trwałe. Nie ulegają też odkształceniom pod wpływem wilgoci. Powierzchnia drzwi jest wykończona folią PVC, a szyba stopsol skutecznie zatrzymuje promienie słoneczne i zapewnia prywatność, uniemożliwiając zajrzenie do wnętrza domu. Dla jego mieszkańców stanowi natomiast dodatkowe doświetlenie pomieszczenia oraz pozwala sprawdzić, kto stoi po drugiej stronie drzwi. Efektowne, poziome tłoczenia na powierzchni  skrzydła drzwiowego są modną i nowoczesną ozdobą. Drzwi są wyprodukowane w Polsce. Szerokość wynosi 90cm, a grubość 5,5cm. Przenikalność cieplna – 1,8 W/m2K. W zestawie znajdują się: ościeżnica stalowa z progiem, dwa zamki z wkładkami i klamka z szyldem górnym. Gwarancja: 2 lata.

2. Winfloor Kastel 80 Prawe Silver

 Winfloor Kastel 80 Prawe Silver

Cena: ok. 198 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Winfloor Kastel 80 Prawe Silver to bardzo dobre i tanie drzwi pokojowe, idealne do pomieszczeń mieszkalnych, w których potrzebne jest rozjaśnienie wnętrza. Skrzydło ma kolor uniwersalnej i jednocześnie bardzo modnej i ponadczasowej szarości. Ten kolor pasuje do wnętrz nowoczesnych oraz tych, urządzonych w sposób klasyczny. Idealnie komponuje się z innymi barwami, zarówno w wersji stonowanej, jak i intensywnej. Szyba decormat doskonale doświetla wnętrza pomieszczeń z obu stron, ale jej mleczna powierzchnia pozwala na zachowanie prywatności i uniemożliwia zajrzenie do środka przez drzwi. Wiernie oddany wzór drewna nadaje drzwiom eleganckiego wyglądu, świetnie sprawdzając się w nowoczesnych aranżacjach mieszkań w stylu skandynawskim. Istnieje możliwość podcięcia drzwi i dopasowania ich do wysokości pomieszczeń. Powierzchnia drzwi jest wykończona folią typu „finish”, a wewnątrz znajduje się wypełnienie stabilizujące „plaster miodu”. Wymiary drzwi to: 844 x 2035 mm. Grubość – 40mm. Produkt jest objęty 2-letnim okresem gwarancyjnym.

3. Porta Verte Home Grupa G G.4

 Porta Verte Home Grupa G G.4

Cena: ok. 399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Porta Verte Home Grupa G G.4 to modne, białe drzwi wewnętrzne, polecane szczególnie do nowoczesnych wnętrz. Skrzydła ramowo – płycinowe są dostępne w wersji przylgowej lub bezprzylgowej. Ramiaki i płyciny są wyprodukowane z płyty MDF. Wąskie przeszklenia wykonano z matowej, hartowanej szyby o grubości 4mm. Polecane w naszym rankingu, dobre drzwi polskiej marki PORTA są przygotowane do skrócenia o maksymalnie 30 mm. Krawędzie są zabezpieczone przed wilgocią, a górny ramiak jest zadrukowany metodą Touchwood.  W zestawie z drzwiami otrzymamy zamek na klucz zwykły wielkości 72×55 mm , z blokadą łazienkową lub dostosowany pod wkładkę patentową, oraz 3 zawiasy czopowe typu standard. Model Verte Home G4 można kupić w wersji jednoskrzydłowej o rozmiarach: „60”, „70”, „80”, „90”, „100” . Dostępne są także opcje dwuskrzydłowe w szerokości:  „120” – „200”.

4. Gerda Optima Tt 60 Hanover 6 Ns6

 Gerda Optima Tt 60 Hanover 6 Ns6

Cena: ok. 2270 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gerda Optima Tt 60 Hanover 6 Ns6 to produkt znanej i cenionej na całym świecie firmy.. Jeśli nie wiesz, jakie drzwi do domu będą najlepiej spełniać swoją funkcję, sprawdź model Hanover. Nowoczesne i wytrzymałe, najlepsze drzwi zewnętrzne nie tylko ochronią Twój dom, ale też będą prezentować się niezwykle efektownie. Dwa zamki oraz bolce antywyważeniowe spełnią swoją swoją zabezpieczającą rolę, a ciemne drzwi ze srebrnymi elementami wykończenia i pionową mleczną szybą wyglądają modnie i stylowo. Długa, kwadratowa antaba zamiast tradycyjnej klamki dopełnia całości nowoczesnego designu. Konstrukcja drzwi opiera się na trójwarstwowym ramiaku z uszczelką dwukomponentową, a wypełnieniem izolacyjnym jest ekspandowany polistyren modyfikowany grafitem. W podstawowym wyposażeniu znajdują się: ościeżnica stalowa PERFOTHERM z perforacją i uszczelką, zamek górny 3-ryglowy klasy 6 GERDA ZW500, zamek główny 3-ryglowy klasy 7 GERDA ZW1000, zawiasy 2D regulowane, regulowany zaczep zamka, 3 bolce antywyważeniowe, próg aluminiowy lub drewniany, szyba MAT |MIRA STAR | BEZBARWNA, klamki Blok z wkładkami A-A, platyna lub srebro. Szerokość drzwi wynosi 80 cm, wysokość 202,50 cm, a grubość to 61 mm.

5. Gerda Optima Tt 60 Modena W76

 Gerda Optima Tt 60 Modena W76

Cena: ok. 1970 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gerda Optima Tt 60 Modena W76 to bardzo dobre drzwi zewnętrzne do mieszkań i domów, wyróżniające się dobrymi parametrami izolacji cieplnej i akustycznej. Skrzydło drzwiowe ma grubość 61 mm i konstrukcje z trójwarstwowego ramiaka z uszczelką dwukomponentową. Wypełnieniem izolacyjnym jest ekspandowany polistyren modyfikowany grafitem. W zestawie z drzwiami znajduje się stalowa ościeżnica FAP – PERFOTHERM oraz nierdzewny próg. Uniwersalne drzwi marki GERDA mają certyfikat 2 klasy bezpieczeństwa (RC2/RC2N) i zawierają szereg innowacyjnych rozwiązań zgodnych ze standardem bezpieczeństwa GERDA. Wysokość skrzydła drzwiowego wynosi: 2025mm, a szerokość 800 mm. Model Optima ma w środkowej części wąską, pionową szybę otoczoną prostokątną ramą. Drzwi są dostępne w wersjach drewnopodobnych o różnej kolorystyce lub w jednokolorowych opcjach: biały, stalowo-szary, antracyt i ciemny antracyt.

6. Dre Auri

 Dre Auri

Cena: ok. 385 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DRE Auri to bardzo dobre drzwi wewnętrzne o konstrukcji ramowej, wykonane z wytrzymałej płyty MDF. Wyróżniają się ponadczasowym wzornictwem i są wykończone okleiną w kolorze ciemnego drewna DRE-Cell Decor. Model polecany w naszym rankingu sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurowych. W zestawie ze skrzydłem drzwiowym znajdują się: zamek na klucz zwykły, blokada łazienkowa, wkładka patentowa lub zamek oszczędnościowy. Rozświetlające drzwi, wąskie, matowe szyby DECORMAT mają grubość 4 mm. Jeśli nie wiesz, jaki kolor drzwi wybrać, postaw na uniwersalność i ponadczasowość z DRE Auri. Skrzydła są dostępne w wersji przylgowej i bezprzylgowej. Wymiary standardowe drzwi to: wysokość -2043 mm; grubość- 40 mm; szerokość: „60”/„70”/„80” (za dopłatą „90”/„100”) W zestawie z drzwiami w wersji przylgowej znajdują się 3 zawiasy srebrne, krawędź prosta oraz zamek zasuwkowy 72 mm. Razem z drzwiami bezprzylgowymi otrzymamy zamek magnetyczny, krawędź bez przylgi oraz gniazda pod 3 zawiasy wpuszczane.

7. Pol-Skone Fiord Pełne 00

 Pol-Skone Fiord Pełne 00

Cena: ok. 419 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pol-Skone Fiord Pełne to nieprzeszklone dobre i tanie drzwi wewnętrzne o gładkiej powierzchni w kolorze białym i klasycznie prezentujących się wytłoczeniach. Połączenie funkcjonalności z estetycznym wykonaniem daje doskonałe efekty ponadczasowego wzornictwa. Drzwi są wykonane w systemie przylgowym i mają drewniany ramiak. Skrzydło drzwiowe prezentowane w naszym rankingu ma wypełnienie typu „plaster miodu” i jest wyposażone w zamek jednopunktowy, wpuszczany o rozstawie 72 mm na klucz, opcjonalnie zamek na wkładkę lub blokadę łazienkową. Ma również zawiasy czopowe – wkręcane – 2 sztuki, a w skzrzydłach „90” – 3 sztuki. W razie potrzeby, na zamówienie klienta, istnieje możliwość skrócenia drzwi o maksymalnie 10cm. Jasne drzwi, w uniwersalnym białym kolorze doskonale rozświetlą każde wnętrze, dodając mu elegancji oraz lekkości. Skrzydła drzwiowe marki POL SKONE to model, który doskonale sprawdzi się zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i usługowej.

8. Everhouse Roma 70 Prawe Akacja

 Everhouse Roma 70 Prawe Akacja

Cena: ok. 148 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Everhouse Roma 70 Prawe Akacja to dobre i tanie drzwi w tradycyjnym stylu. Niewielkie przeszklenie stanowią pionowe, satynowane szyby w lekko skośnym układzie. Drewnopodobna powierzchnia drzwi ma ciemno brązowy, szlachetny kolor, który doskonale sprawdzi się w wielu wnętrzach. Wypełnieniem jest stabilizujący „plaster miodu”, a całość drzwi pokrywa folia typu „finish”. Niewielkie przeszklenie pozwala na doświetlenie wnętrza, przy zachowaniu pełnej prywatności w pomieszczeniach. Skrzydło drzwiowe z serii Roma doskonale sprawdzi się zarówno w mieszkaniach, jak i w lokalach prowadzących działalność usługową. Wymiary drzwi to: 744 x 2035 mm. Grubość – 40 mm. Na życzenie klienta istnieje możliwość podcięcia skrzydła drzwiowego. Produkt jest objęty 2-letnim okresem gwarancyjnym.

9. DRZWI ZEWNĘTRZNE ARTEMIDA CIEMNY ORZ 55 80P. ZEST.

 DRZWI ZEWNĘTRZNE ARTEMIDA CIEMNY ORZ 55 80P. ZEST.

Cena: ok. 598 zł
Znajdź najtańszą ofertę

OK DOORS ARTEMIDA CIEMNY ORZECH 55 80P to najlepsze drzwi zewnętrzne, które sprawdzą się zarówno w tradycyjnych wnętrzach, jak i tych urządzonych w nowoczesny sposób. Prezentowane w naszym rankingu, pełne drzwi w kolorze ciemnego orzecha są oferowane w zestawie z ościeżnicą i okuciami. Grubość skrzydła drzwiowego wynosi 55 mm, przenikalność cieplna – 1,2 W/m2K, a izolacja akustyczna – 29 dB. Skrzydło drzwiowe marki OK DOORS jest wykonane z blachy stalowej i pokryte dekoracyjną folią, odporną na działanie promieni UV. Wypełnieniem jest spieniony polistyren. Dobre drzwi są odporne na blaknięcie i powstawanie przebarwień. Pełne i mocne drzwi są wyposażone w dwa zamki. Trzy regulowane zawiasy umożliwiają odpowiednie dopasowanie skrzydła drzwiowego. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją.

10. Dre Galeria Natura 20

 Dre Galeria Natura 20

Cena: ok. 579 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DRE Galeria Natura 20 to bardzo dobre drzwi wewnętrzne, przylgowe wykonane z drewna iglastego. Model pochodzi z serii, nawiązującej do naturalnych odcieni drewna i ma charakterystyczny podział powierzchni w poziomie na pięć równych części. Skrzydło drzwiowe jest dostępne zarówno w jasnej barwie bielonego dębu, jak i ciemnego wenge czy orzecha. Polecany w naszym rankingu model ma kolor jasnego dębu, który sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w różnym stylu. Pełne drzwi mają proste krawędzie, a okleina jest zabezpieczona lakierem chroniącym przed działaniem promieni UV. Wypełnieniem skrzydła drzwiowego jest płyta wiórowa otworowa. Drzwi są wyposażone w 2 lub 3 zawiasy w kolorze srebra, w zależności od szerokości skrzydła. Dodatkowo w zestawie znajduje się zamek, do wyboru: na klucz, wkładkę WC lub oszczędnościowy. Na zamówienie klienta istnieje możliwość wykonania skrzydła bezprzylgowego do systemu przesuwanego. Wymiary drzwi to: wysokość – 2043mm, szerokość – „60”/„70”/„80” , grubość – 40mm.

Poradnik zakupowy drzwi

Jakie są rodzaje drzwi? Jakie drzwi do domu warto wybrać?

Drzwi do domu i mieszkania to pierwsza wizytówka, jaką widzą wchodzący goście. Decydując się na zakup, zastanawiamy się więc nie tylko nad tym, z czego będą wykonane, ale też jaki kolor drzwi wybrać, aby dopasować go do reszty wyposażenia w domu czy stolarki okiennej na elewacji budynku. Dobre drzwi zewnętrzne muszą być również odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, takich, jak deszcz, promieniowanie UV czy niskie temperatury. Najlepsze drzwi wewnątrz klatkowe, które zakładamy do mieszkań, nie muszą wprawdzie spełniać bardzo wysokich wymagań, ale często ważnym elementem jest ich izolacja akustyczna oraz w zależności od rodzaju budynku, dobre parametry antywyważeniowe.

Jak kupić dobre drzwi? Jakie powinny być idealne drzwi?

Do wyboru mamy dobre drzwi zewnętrzne drewniane, metalowe, a w przypadku skrzydeł drzwiowych wewnętrznych również te wykonane z płyt HDF czy MDF. Mogą być lakierowane, foliowane, malowane czy okleinowane. W każdym przypadku warto zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów, aby podczas użytkowania można było je  zarówno łatwo wyczyścić, jak i użytkować bez obaw o ścieranie i nieestetyczne zarysowania czy zadrapania. Kupując drzwi zewnętrzne, warto zwrócić uwagę na rodzaj i liczbę zawiasów, proponowane rodzaje zamków, a także grubość skrzydła. Wpłynie to na późniejsze użytkowanie drzwi, które powinny być zarówno wytrzymałe, jak i funkcjonalne. Jeśli potrzebujesz doświetlenia korytarza, przedpokoju czy wiatrołapu, sprawdź również możliwość zastosowania szyb, z których najlepsze będą te nieprześwitujące i gwarantujące pełną prywatność mieszkańcom domu.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dom ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *