Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking ekspresów do kawy » Ranking automatycznych ekspresów do kawy
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking ekspresów do kawy » Ranking automatycznych ekspresów do kawy
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking automatycznych ekspresów do kawy – najlepsze ekspresy do kawy 2022 roku

Planujesz zakup automatycznego ekspresu do kawy, jednak gubisz się w gąszczu propozycji produktowych? Nie wiesz, który model będzie odpowiadał Twoim potrzebom oraz zapewni bezproblemowe użytkowanie przez dłuższy czas? Z myślą o rozwiązaniu powyższych dylematów stworzyliśmy ranking ekspresów automatycznych. Ułatwi on zweryfikowanie poszczególnych funkcji, pozwoli na porównanie stosunku jakości do ceny i wreszcie pomoże w dokonaniu właściwego wyboru. Przekonaj się, jakie urządzenia są polecane w 2022 roku.

Ranking ekspresów automatycznych do kawy – TOP 8 najlepszych automatycznych ekspresów

Miejsce Nazwa ekspresu automatycznego do kawy Cena Najtańsza oferta
1 Ekspres De’Longhi ECAM 21.117.B 1299 zł Sprawdź teraz
2 Ekspres De’Longhi Magnifica ESAM 3550.B 1749 zł Sprawdź teraz
3 Ekspres Saeco PicoBaristo SM5470/10 Czarny 2502 zł Sprawdź teraz
4 Ekspres PHILIPS 3000 HD8827/09 CZARNY 1431 zł Sprawdź teraz
5 Ekspres De’Longhi ECAM 23.120.B 1699 zł Sprawdź teraz
6 Ekspres De’Longhi Autentica ETAM 29.510.SB 1598 zł Sprawdź teraz
7 Ekspres Melitta Purista F23/0-102 Czarny 1567 zł Sprawdź teraz
8 Ekspres Sencor SES 8010CH 1250 zł Sprawdź teraz

Najlepsze automatyczne ekspresy do kawy – recenzje

1. Ekspres De’Longhi ECAM 21.117.B

 Ekspres De'Longhi ECAM 21.117.B

Cena: ok. 1299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Szczegółowa analiza modelu pozwala określić, jaki ekspres do kawy automatyczny ostatecznie kupić. Opcją godną rozważenia jest bez wątpienia DeLonghi ECAM 21.117.B. Ta ceniona i renomowana marka to gwarancja wysokiej jakości urządzenia, które spełni potrzeby potencjalnego nabywcy. Przedstawiony sprzęt odznacza się między innymi: opcją przygotowania kawy tylko przez pojedyncze naciśnięcie, automatycznymi systemami płukania i czyszczenia, analizą twardości wody czy samoczynnym wyłączaniem. Ten ekspres do kawy automatyczny w rankingu znalazł się nieprzypadkowo, gdyż kolejnym argumentem za zakupem jest atrakcyjna cena. Idzie za nią klasa urządzenia, które ogranicza też ryzyka związane z niewłaściwą temperaturą czy mało dokładnym zmieleniem. Odpowiedź na pytanie, jaki ekspres automatyczny ma zbliżone zalety będzie wymagała dokładnej i niezwykle skrupulatnej analizy ofert. DeLonghi ECAM 21.117.B utrzymuje higienę w dużym stopniu automatycznie, zaś inne wyjmowane elementy można umieścić w zmywarce.

2. Ekspres De’Longhi Magnifica ESAM 3550.B

 Ekspres De'Longhi Magnifica ESAM 3550.B

Cena: ok. 1749 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odpowiedź na pytanie, jaki ekspres automatyczny odpowiada potrzebom klienta zależy głównie od stosunku jakości do ceny. Interesująca analiza może dotyczyć także modelu DeLonghi ESAM 3550.B Magnifica. Koszt ewentualnego zakupu jest równoważony przez świetną funkcjonalność urządzenia. Posiada ono między innymi: 13-stopniową regulację mielenia ziaren, pełną kontrolę spienienia mleka i temperatury napoju, opcję czyszczenia z wykorzystaniem pary wodnej. Przygotowanie kawy staje się proste, a także nie zajmuje wiele czasu. Szybkie Espresso przed pójściem do pracy będzie przygotowane nawet podczas przypadkowego zaspania. Po skończeniu danej akcji sprzęt automatycznie się wyłączy, więc użytkownik nie musi martwić się o poziom zużycia energii. DeLonghi ESAM 3550.B Magnifica jest także opcją ciekawą wzorniczo, która cechuje się nowoczesnością i dopasowaniem do aktualnie obowiązujących trendów aranżacyjnych. Opisany ekspres będzie przecież częścią określonej przestrzeni kuchennej lub jadalnianej.

3. Ekspres Saeco PicoBaristo SM5470/10 Czarny

 Ekspres Saeco PicoBaristo SM5470/10 Czarny

Cena: ok. 2502 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking automatycznych ekspresów do kawy zawiera również model SAECO SM5470/10. Pomimo faktu iż zakup urządzenia wiąże się z konkretnym wydatkiem, przyszły posiadacz zyskuje wymierne korzyści. Wśród podstawowych funkcjonalności sprzętu można wymienić między innymi: personalizację i zapamiętywanie indywidualnych ustawień, konfigurację mocy oraz aromatu, a także możliwość przygotowania aż dziesięciu napojów. Są nimi na przykład: Americano, Cappuccino, Espresso, Latte Crema i Ristretto. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na precyzyjne kanały informacji oraz komunikacji z użytkownikiem. Oprócz donośnego sygnału dźwiękowego będą to wszelkie wskaźniki kontrolne, przekazujące określone parametry działań. W ten sposób można stwierdzić, jaki ekspres do kawy automatyczny będzie najlepiej odpowiadał indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom. Zaprezentowany sprzęt cechuje się też niską awaryjnością, zapewniając tym samym nabywcy bezproblemowe funkcjonowanie przez długi czas.

4. Ekspres PHILIPS 3000 HD8827/09 CZARNY

 Ekspres PHILIPS 3000 HD8827/09 CZARNY

Cena: ok. 1431 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepszy ekspres automatyczny to często również docenienie korzyści płynących z zakupu konkretnego modelu. Na przykład, Philips 3000 HD8827/09 Czarny wyróżnia się nieskomplikowaną budową, przekładającą się jednocześnie na łatwość obsługi. Jednak sam sprzęt oferuje mnóstwo funkcjonalności. Wśród praktycznych możliwości trzeba wymienić na przykład: regulację ilości parzonej kawy, zapamiętywanie indywidualnych ustawień, automatyczne czyszczenie po każdorazowym użyciu, szybkość przygotowywania napoju czy wydajność pracy dyszy spieniającej mleko. Ekspres bez kłopotu odnajdzie się zatem w warunkach domowych, jak też mniejszej i większej przestrzeni biurowej. Nie ustawi się do niego kolejka pracowników, ponieważ każdy w krótkim czasie przygotuje własną kawę. Może to być: klasyczna czarna, Espresso czy Espresso lungo. Warto dodać, że można skorzystać wyłącznie z gorącej wody, dającej możliwość zaparzenia herbaty czy zjedzenia popularnej zupki błyskawicznej. Cena urządzenia jest również atrakcyjna.

5. Ekspres De’Longhi ECAM 23.120.B

 Ekspres De'Longhi ECAM 23.120.B

Cena: ok. 1699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiony ranking ekspresów automatycznych prezentuje również model DeLonghi ECAM 23.120.B. Jego obecność w zestawieniu wynika z innowacyjnych możliwości wykorzystania, które są rzadko spotykane w tradycyjnych wersjach tych sprzętów. Warto tu wskazać między innymi na: możliwość równoczesnego wykorzystania odmiany ziarnistej i mielonej, regulację wysokości adaptera, dodatkowe systemy ograniczające pobór energii czy też bardzo cichy młynek. Ostatnia z opcji jest niezwykle przydatna w warunkach biurowych, kiedy to natężenie korzystania z urządzenia jest naprawdę duże. Jego praca nie zaburza komfortu pozostałych osób, które mogą skoncentrować się na określonych obowiązkach. Ten automatyczny ekspres do kawy jest w naszym rankingu także dzięki różnorodności napojów, jakie można przygotować. Są nimi chociażby: Caffe Lungo, Cappuccino, Espresso, Latte Crema, Caffe Latte i Americano. Prosta obsługa oraz krótki czas oczekiwania na kawę sprawiają, że można ją wypić nawet będąc już lekko spóźnionym.

6. Ekspres De’Longhi Autentica ETAM 29.510.SB

 Ekspres De'Longhi Autentica ETAM 29.510.SB

Cena: ok. 1598 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Każdy, dobry ekspres do kawy automatyczny powinien posiadać walory podobne do modelu DELONGHI Autentica ETAM 29.510.SB. Nowoczesna stylistyka, kompaktowe rozmiary oraz mnogość możliwości użytkowych przekładają się na popularność wśród nabywców. Dzięki temu nawet posiadając tylko podstawową wiedzę z zakresu parzenia można przygotować prawdziwą, włoską kawę. Wystarczy zapoznać się z ogólnymi zasadami obsługi, a także podstawowymi funkcjami. Wśród tych ostatnich można wymienić na przykład: system grzewczy Termoblok, 13-stopniową regulację mielenia i możliwość przyrządzania dwóch kaw jednocześnie. Ostatnia z opcji skraca czas oczekiwania, co zwłaszcza w warunkach biurowych stanowi duży atut. Nie trzeba ustawiać się w kolejce, by szybko odebrać odpowiedni napój. Całościowa ocena wpływa na uproszczenie analizy, jaki ekspres automatyczny do kawy należy wybrać. Przedstawiona opcja może stanowić interesującą alternatywę dla pozostałych modeli, zwłaszcza zestawiając ogólny stosunek jakości do ceny.

7. Ekspres Melitta Purista F23/0-102 Czarny

 Ekspres Melitta Purista F23/0-102 Czarny

Cena: ok. 1567 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nasz ranking automatycznych ekspresów do kawy przedstawia także model Melitta F23/0-102 1450W Czarny. Spośród niestandardowych funkcji na uwagę zasługuje chociażby opcja podgrzewania filiżanek, które na przykład wcześniej były płukane w zimnej wodzie. Podnosi to komfort spożycia danego napoju, który zostanie przygotowany w oparciu o konkretne wskazanie użytkownika. Urządzenie daje możliwość zapamiętania dotychczasowych ustawień, w tym: mocy, charakterystyki zmielenia czy temperatury. W rezultacie każde, następne wykorzystanie polega tylko na pojedynczym przyciśnięciu. Ten ekspres ciśnieniowy automatyczny znalazł się w rankingu również z uwagi na prostą obsługę, którą ułatwia czytelny, kolorowy wyświetlacz. Posiadacze wskazują także na: pełne menu w języku polskim, wyciszenie pracy młynka oraz automatyczne czyszczenie. Wszystkie funkcje przekładają się na wygodę i standard codziennego użytkowania ekspresu. Ogranicza on ilość czynności, które należy wykonać dla uzyskania właściwego efektu.

8. Ekspres Sencor SES 8010CH

 Ekspres Sencor SES 8010CH

Cena: ok. 1250 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nie zawsze tanie modele sprzętu muszą oznaczać niską jakość. Doskonałym przykładem jest między innymi  Sencor SES 8010CH, który przy naprawdę niewielkim wydatku zapewnia właściwą jakość użytkowania. W niektórych obszarach jest ona zbliżona do dużo droższych modeli. Urządzenie umożliwia chociażby: automatyczne wyłączanie po zakończonej pracy, spersonalizowanie ustawień, świetne spienienie mleka, określanie mocy i aromatu kawy czy czas przygotowania poniżej minuty. Sencor SES 8010CH generuje też pewne właściwości estetyczne. Są nimi opcje podświetlenia filiżanki, które zwłaszcza w przyciemnieniu stwarzają wyjątkowy nastrój oraz klimat relaksu. Oczywiście da się też przygotować gorącą wodę do zaparzenia herbaty lub przyrządzenia zupki instant. Sprzęt można zatem bez problemu wykorzystać w warunkach biurowych, przy stałej obecności wielu osób. Często upraszcza on rozważanie, jaki automatyczny ekspres do kawy ostatecznie wybrać. Jest to propozycja dla klientów dysponujących nieco mniejszym budżetem.

Decydując się na zakup określonego modelu urządzenia, każdy klient liczy na dokonanie właściwej inwestycji zakupowej. Dany produkt powinien więc odzwierciedlać odpowiednią funkcjonalność oraz prezentować się zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami nabywcy. Podjęcie decyzji nie jest proste tym bardziej, że często o ostatecznym wyborze decydują niuanse lub detale. Ekspresy automatyczne, które przedstawia ranking, są racjonalnymi i interesującymi propozycjami z punktu widzenia przyszłego użytkownika.

Poradnik zakupowy automatycznego ekspresu do kawy

Jak wybrać dobry automatyczny ekspres do kawy?

Ostateczny wybór urządzenia jest zależny od charakterystyki przeznaczenia czyli intensywności codziennego użytkowania oraz konkretnych potrzeb. Można jednak wyróżnić pewien zestaw uniwersalnych cech na które należy zwrócić szczególną uwagę. Pozwolą one na właściwą ocenę parametrów technicznych oraz zapoznanie się ze skalą dostępnych możliwości. Dobry ekspres do kawy automatyczny to przede wszystkim:

  • atrakcyjny stosunek jakości do ceny,
  • intuicyjna oraz łatwa obsługa,
  • dostępność funkcji oczekiwanych z punktu widzenia klienta,
  • wydajny filtr zanieczyszczeń.

Dwa, pierwsze czynniki są dość czytelne, więc warto skupić się na pozostałych. Głównymi atutami, które mogą przesądzić o wyborze określonego modelu są: ilość napojów możliwych do przygotowania, efektywne spienianie mleka, czas przygotowania kawy, pełna kontrola nad temperaturą oraz mocą i aromatem. Większość zainteresowanych osób rozważając, jaki ekspres automatyczny wybrać zwraca też uwagę na automatyczne czyszczenie elementów. Skraca ono czas potrzebny na utrzymanie właściwej higieny, co zwłaszcza przy codziennym uruchamianiu ma duże znaczenie. Trzeba podkreślić, że nowoczesne wersje posiadają naprawdę wydajne filtry zanieczyszczeń. Przechwytują one osad i pewne metale ciężkie obecne w obiegu wody, jeśli mimo wstępnych działań nadal mogłyby być zawarte w kawie. Sporym problemem wielu mieszkańców osiedli jest także twardość wody przekładająca się na jej: kolor, smak i inne właściwości. Regularne obciążenie tego typu może wręcz prowadzić do kłopotów z kamicą nerkową. Najlepszy ekspres automatyczny ma szansę wyraźnie zredukować takie ryzyko tym bardziej, że można nim podgrzewać wodę na herbatę lub do zupki błyskawicznej. Jego wykorzystanie wychodzi zatem poza przygotowywanie kawy. Warto skoncentrować się na uniwersalności, ponieważ ta przydatność może pojawić się nagle i niezależnie od wstępnie założonych oczekiwań. Dla niektórych osób znaczenie ma także renoma marki kojarzonej z niezawodnością lub doskonałą żywotnością.

Czym charakteryzuje się automatyczny ekspres do kawy?

Niezależnie od indywidualnej decyzji dotyczącej zakupu określonego produktu, popularność urządzenia wynika głównie ze specyfiki jego działania oraz udogodnień w stosunku do dotychczasowych rozwiązań. Zaprezentowane możliwości, jakie daje dobry ekspres do kawy automatyczny biorą się przecież zarówno z charakterystyki konstrukcyjnej, jak też innowacyjnych wariantów technologicznych. Właściwości odnoszące się do budowy mogą być związane z dostępnymi rodzajami sprzętu, którymi są też odmiany ciśnieniowe, automatyczne. Są one najbardziej zaawansowane i składają się między innymi z: pojemników, zbiorników, młynków, sitek i spieniaczy. Duże znaczenie ma również klasa zastosowanych materiałów, wśród których można znaleźć stal nierdzewną oraz elastyczne, a równocześnie wytrzymałe tworzywa sztuczne. Najlepszy ekspres automatyczny będzie oczywiście spełniał indywidualne potrzeby, lecz można wskazać na pewne, uniwersalne właściwości. Chodzi o możliwość wygenerowania stosownego ciśnienia, które przekłada się na uzyskanie optymalnego aromatu i mocy danego napoju. W ten sposób można przyrządzać różne rodzaje kawy, począwszy od tradycyjnej, czarnej, aż po wyszukane propozycje baristów, takie jak Latte macchiato czy Americano. Zasadniczo, znaczenie ciśnienia jest fundamentalne, gdyż wraz z jego generowaniem wzrasta szansa na wydobycie z ziaren pełnej klasy smakowej. Nowoczesny ekspres automatyczny to również zapamiętywanie indywidualnych ustawień konfiguracyjnych. Wybór właściwych parametrów w postaci oczekiwanej: mocy, temperatury czy stopnia spienienia mleka pozwala powtórzyć czynność za pojedynczym przyciśnięciem. Jest to duże ułatwienie, skracające czas niezbędny na przygotowanie danej kawy. I wreszcie dylemat, jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać to też prosta konserwacja sprzętu oraz wymiana niektórych części eksploatacyjnych. Użytkownik w większości wariantów ma możliwość łatwego dostępu do poszczególnych komponentów. Bez problemu może więc poradzić sobie z usunięciem zużytego elementu.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do kuchni arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.