Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking ekspresów do kawy » Ranking ekspresów kolbowych
Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking ekspresów do kawy » Ranking ekspresów kolbowych

Ranking ekspresów kolbowych – jaki ekspres kolbowy kupić w 2020 / 2021 roku?

Z pewnością są dla osoby, dla których kupno ekspresu to zupełnie niepotrzebny wydatek. Niemniej jednak są też tacy, którzy doceniają działanie dobrego ekspresu. W naszym rankingu znajdziesz ekspresy kolbowe do kawy. Ekspresy kolbowe powinny zainteresować wszystkich tych, którym marzy się pyszne espresso. Ranking powstał z myślą o osobach zainteresowanych jakością i korzystną ceną. Jeżeli interesuje Cię tani i dobry ekspres, gwarantujemy, że znajdziesz u nas coś na miarę oczekiwań. Szczegóły przy poszczególnych propozycjach.

Ranking ekspresów kolbowych – TOP 10 najlepszych ekspresów kolbowych

Miejsce Nazwa ekspresu kolbowego Cena Najtańsza oferta
1 Ekspres DE’LONGHI Dedica Style EC 685.BK 559 zł Sprawdź teraz
2 Ekspres De’Longhi EC 850.M stalowy 1177 zł Sprawdź teraz
3 Ekspres Sage SES875BSS 3339 zł Sprawdź teraz
4 Ekspres Breville Prima Latte VCF045X Srebrny 827 zł Sprawdź teraz
5 Ekspres De’Longhi EC 251.B Czarny 429 zł Sprawdź teraz
6 Ekspres Blaupunkt CMP601 529 zł Sprawdź teraz
7 Ekspres De’Longhi EC 151.B Czarny 339 zł Sprawdź teraz
8 Ekspres DE’LONGHI EC 685 W 770 zł Sprawdź teraz
9 Ekspres De’Longhi Icona ECO 311.W biały 629 zł Sprawdź teraz
10 Ekspres Amica Espris CD1011 129 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych ekspresów kolbowych

1. Ekspres DE’LONGHI Dedica Style EC 685.BK

 Ekspres DE'LONGHI Dedica Style EC 685.BK

Cena: ok. 559 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dedica Style EC 685.BK to model, który po prostu musiał znaleźć się w naszym rankingu. Dedica Style EC 685.BK to tani i dobry ekspres kolbowy. Model ten skierowany jest do wszystkich tych, którym zależy na intensywnym espresso z idealną pianką. Ponadto warto pamiętać o technologii Termoblok. Technologia Termoblok to gwarancja tego, że w pierwszej i ostatniej fazie temperatura będzie na dobrym poziomie. Dodatkowo nie zapomniano o miłośnikach kaw mlecznych – możesz cieszyć się regulowanym systemem spieniania cappuccino. Jakby tego było mało, zadbano o taki detal jak możliwość wyjęcia tacki ociekowej (jeżeli masz wysokie szklanki i kubki, taki szczegół może mieć znaczenie). Zresztą tym powinny charakteryzować się najlepsze ekspresy kolbowe do kawy – dbałością o każdy drobiazg. Do tego wszystkiego dochodzi także ciśnienie 15 barów (jak wiadomo, ciśnienie to jeden z czynników, na które należy zwrócić uwagę). Ciśnienie 15 barów pozwala uzyskać espresso mające bogaty aromat i delikatną piankę o orzechowej barwie.

 

2. Ekspres De’Longhi EC 850.M stalowy

 Ekspres De'Longhi EC 850.M stalowy

Cena: ok. 1177 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeżeli szukasz najlepszych ekspresów kolbowych do kawy, ekspres EC 850.M powinien Cię zainteresować. Ogromnym atutem jest choćby automatyczny system spieniania cappuccino. Dzięki temu systemowi jeden przycisk dzieli Cię od espresso czy gorącego mleka (to nie wszystkie propozycje, na które możesz liczyć). Warto też zwrócić uwagę na zastosowanie podwójnego termobloku. Zastosowanie podwójnego termobloku to coś, czego wymaga się od ekspresu kolbowego. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie temperatury między 65 a 70° (woda nie jest podgrzewana razem z mlekiem). Oczywiście nie można też zapominać o ciśnieniu, jak wiadomo, ciśnienie ma wpływ na końcowy efekt. EC 850.M to bez wątpienia dobry ekspres kolbowy – klienci mogą liczyć na ciśnienie 15 barów. Dla niezorientowanych – przyjmuje się, że minimalne ciśnienie to 9 barów. Do tego wszystkiego można jeszcze dodać wyjmowaną tackę ociekową. Wyjmowana tacka ociekowa sprawia, że można używać kubków do 12 cm. Przy sporych kubkach możliwość wyjęcia tacki może okazać się nieoceniona.

3. Ekspres Sage SES875BSS

 Ekspres Sage SES875BSS

Cena: ok. 3339 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zadajesz sobie pytanie, jaki ekspres kolbowy do kawy jest najlepszy? W takiej sytuacji warto zapoznać się z możliwościami zapewnianymi przez ekspres Sage SES875BSS. Ekspres Sage SES875BSS to gwarancja niezwykłej funkcjonalności, bogatego wyposażenia, doskonałej jakości materiałów i wyjątkowej troski. Wspomniany ekspres pozwoli Ci cieszyć się z idealnego smaku. To wszystko to wciąż dość ogólne określenie sprzętu. W przypadku ciekawych propozycji (a tylko takie znajdują się w rankingu) o możliwościach można mówić bardzo długo. Zresztą wystarczy wymienić choćby elektroniczny system kontroli temperatury (podczas ekstrakcji), automatyczne mielenie bezpośrednio do kolby oraz automatyczne i ręczne porcjowanie kawy. To oczywiście przykłady. Pamiętaj też o tym, że zawsze warto przyjrzeć się budowie i wyposażeniu. Przy modelu Sage SES875BSS mamy choćby metalowy tamper przechowywany w urządzeniu, wbudowany młynek stożkowy (z metalowymi kamieniami do mielenia) czy schowek na kabel zasilający. Jakby tego było mało, nowoczesna obudowa sprawia, że ekspres będzie pasować do wielu wnętrz.

4. Ekspres Breville Prima Latte VCF045X Srebrny

 Ekspres Breville Prima Latte VCF045X Srebrny

Cena: ok. 827 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeżeli rozglądasz się za ekspresem kolbowym, mamy dla Ciebie propozycję – ekspres Breville Prima Latte VCF045X. Breville Prima Latte VCF045X to kolejny model, który musiał znaleźć się w naszym rankingu ekspresów kolbowych 2020 / 2021. Kupno tego ekspresu sprawi, że tylko jeden przycisk będzie dzielił Cię od aromatycznego espresso, kremowego cappucino bądź czegokolwiek innego, czym się interesujesz.
Breville Prima Latte VCF045X to propozycja, którą zapewnia dwa w jednym – wygodę i elegancję. Do tego jeszcze dochodzi łatwość w użyciu. Jeżeli korzystanie z ekspresu jest dla Ciebie nowością, absolutnie nie ma się o co bać. Wszystko sprowadza się do wspomnianej już jednej decyzji. Ponadto pamiętaj o tym, że automatyczny spieniacz mleka gwarantuje delikatną i spienioną piankę.
Ten opis to tak naprawdę niewielka część tego, o czym należy wiedzieć. W naszym rankingu znalazły się ekspresy, które gwarantują wiele możliwości. Naturalnie najważniejsze jest jednak to, aby przygotowany napój spełniał najskrytsze oczekiwania.

5. Ekspres De’Longhi EC 251.B Czarny

 Ekspres De'Longhi EC 251.B Czarny

Cena: ok. 429 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeżeli interesuje Cię ranking ekspresów kolbowych, znajdujesz się w odpowiednim miejscu. Wśród proponowanych modeli można znaleźć choćby ekspres De’Longhi EC 251.B. De’Longhi EC 251.B to piękny ekspres, który zachwyca formą i smakiem. Propozycja idealna dla wszystkich tych, którym marzy się espresso w prawdziwie włoskim stylu. Odnosząc się do szczegółów, na pewno warto podkreślić ciśnienie – ciśnienie 15 barów pozwala uzyskać espresso charakteryzujące się bogatym aromatem. Ponadto delikatna pianka o orzechowej barwie – czy trzeba czegoś więcej? Skoro już mowa na temat pianki, De’Longhi EC 251.B to model, w przypadku którego możesz liczyć na manualny system spieniania cappucino. Dobrze też przy okazji zwrócić uwagę na tackę ociekową. Wyjęcie tacki ociekowej to dodatkowa przestrzeń, która może przydać się przy wysokich kubkach i szklankach. Jeżeli szukasz dobrego ekspresu do kawy, możesz zakończyć poszukiwania. Warto też pamiętać, że De’Longhi EC 251.B to model, który jest dobry i tani. Jak wiadomo, możliwości finansowe są czasem ograniczone.

6. Ekspres Blaupunkt CMP601

 Ekspres Blaupunkt CMP601

Cena: ok. 529 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie mogę znaleźć najlepsze ekspresy kolbowe? Tak się składa, że nasz ranking można określić jako odpowiedź. Ekspres Blaupunkt CMP601 to propozycja, nad którą koniecznie należy się zastanowić. Producent zadbał o wszystkich miłośników kaw – Blaupunkt CMP601 to model elegancki, funkcjonalny i prosty w obsłudze. Wydaje się, że w takim układzie zapewnione jest wszystko to, co najważniejsze. Warto też od razu dodać, że możesz parzyć kawę mieloną albo w saszetkach. Odnosząc się do działania, 6 podświetlanych przycisków umożliwia przygotowanie espresso, cappuccino oraz latte. Istotne jest też to, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby ilość kawy dowolnie regulować. Jest to związane, z tym że urządzenie zostało wyposażone w funkcję zatrzymania przepływu wody. Do tego dochodzą 3 podwójne filtry stalowe. To nie przypadek, że Blaupunkt CMP601 znalazł się w naszym rankingu. Blaupunkt CMP601 to dobry i tani ekspres kolbowy. Czy przy takim połączeniu można chcieć czegokolwiek więcej?

7. Ekspres De’Longhi EC 151.B Czarny

 Ekspres De'Longhi EC 151.B Czarny

Cena: ok. 339 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zadajesz sobie pytanie, jaki ekspres kolbowy będzie najlepszy? W przypadku takiego pytania należy liczyć się z różnymi odpowiedziami. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na nasz ranking ekspresów kolbowych 2020 / 2021. Ten ranking jest dowodem na to, że w 2020 / 2021 roku możemy znaleźć ekspres, który jest tani i dobry. Świetnym przykładem jest choćby De’Longhi EC 151.B. De’Longhi EC 151.B to propozycja, która powinna zostać doceniona przez wszystkich miłośników prawdziwej włoskiej kawy. Warto również dodać wygodę użytkowania dzięki możliwości stosowania wygodnych saszetek. De’Longhi EC 151.B można określić jako dwa w jednym. Dokładnie mówiąc, chodzi o filtr crema, który jest przystosowany do kawy mielonej i kawy w saszetkach. Do tego należy wspomnieć o systemie cappucino – system ten miesza parę, powietrze i mleko. Dzięki takiemu rozwiązaniu powstaje kremowa piana do doskonałej kawy. Najlepsze ekspresy kolbowe do kawy charakteryzują się dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Ekspres kolbowy EC 151.B może wyłączyć się automatycznie (wystarczy, że minie 9 minut od ostatniego użycia).

8. Ekspres DE’LONGHI EC 685 W

 Ekspres DE'LONGHI EC 685 W

Cena: ok. 770 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gdzie jest najlepszy ekspres kolbowy? Można przypuszczać, że jest to pytanie, które pojawia się stosunkowo często. Warto jednak pamiętać o tym, że najważniejsze są oczekiwania. Zresztą właśnie dlatego powstał nasz ranking ekspresów kolbowych. Takie rozwiązanie sprawia, że łatwiej znaleźć coś satysfakcjonującego. DE’Longhi EC 685 W to model, który powinien zainteresować wszystkich, którym zależy na wysokiej wydajności. Dokładnie mówiąc, zadbano o elektronicznie kontrolowaną temperaturę, dostosowywaną długość kawy i bardzo dobre ciśnienie parzenia. Jeżeli masz wysokie kubki i szklanki, nie ma najmniejszego powodu do obaw. Rozwiązanie double trip sprawia, że szklanka/kubek może mieć nawet 12 cm. Jakby tego było mało, wystarczy 40 sekund, aby ekspres mógł pracować. Kiedy interesuje Cię najlepszy ekspres kolbowy, warto pamiętać nie tylko o działaniu. Ważny jest jeszcze styl, sprzęt powinien się odpowiednio prezentować (wystarczy zwrócić uwagę na ekspres DE’Longhi EC 685). Dobry ekspres kolbowy spełnia wszelkie oczekiwania.

9. Ekspres De’Longhi Icona ECO 311.W biały

 Ekspres De'Longhi Icona ECO 311.W biały

Cena: ok. 629 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Często słyszysz, jaki ekspres kolbowy do domu wybrać? Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że o najlepszy ekspresach można mówić długo. Dla jednej osoby mogą liczyć się efekty, dla innej ważne jest, aby sprzęt nie kosztował wiele. Właśnie dlatego doszło do powstania naszego rankingu. Nasz ranking sprawia, że wszyscy mogą bez problemu znaleźć najlepsze ekspresy kolbowe. De’Longhi Icona ECO 311.W to model, z którym przynajmniej trzeba się zapoznać. Przede wszystkim ciśnienie – ciśnienie 15 barów gwarantuje bogaty aromat oraz delikatną piankę o orzechowej barwie. Do tego ręczny spieniacz mleka i możliwość wyboru między kawą mieloną a saszetkami. Warto jeszcze podkreślić, że mówimy o serii Icona. Seria Icona jest połączeniem funkcjonalności, pasji i stylu minionej dekady. Ponadto nowoczesne technologie, zamiłowanie do kolorów i wysokiej jakości materiały. Nie ulega wątpliwości, że De’Longhi Icona ECO 311.W to model, który zalicza się do najlepszych ekspresów kolbowych do kawy. Poza tym jest to model, który można określić jako dobry i tani.

10. Ekspres Amica Espris CD1011

 Ekspres Amica Espris CD1011

Cena: ok. 129 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zapewne często można zauważyć, że celem poszukiwań jest tani ekspres kolbowy. Ograniczone możliwości finansowe są jak najbardziej zrozumiałe, ale cena nie jest najważniejsza. Ponadto można też usłyszeć pytanie, jaki ekspres kolbowy do domu jest najlepszy? Odpowiedzią zawsze jest produkt, który można określić jako dobry i tani. Takie produkty naprawdę można znaleźć – przykładem Amica Espris CD1011.
Amica Espris CD1011 to ekspres o mocy 800 W. Patrząc pod kątem funkcji, warto wiedzieć, że możesz liczyć na spienianie mleka. Odnosząc się do samego użytkowania, wypada zwrócić uwagę na bojler ze stali szlachetnej i ruchomą dyszę z parą. Amica Espris CD1011 to model, który gwarantuje, że kawa stanie się bardziej kremowa. Dokładnie mówiąc, chodzi o zastosowanie specjalnego systemu.
Najlepsze ekspresy kolbowe do kawy powinny charakteryzować się wytrzymałością i solidnością na długie lata. Amica Espris CD1011 nie jest wyjątkiem – zastosowano elementy wykonane z niezwykle wytrzymałej i trwałej stali szlachetnej. W takiej sytuacji trudno narzekać.

Poradnik zakupowy ekspresu kolbowego

Jak działa ekspres kolbowy?

Ekspres kolbowy zaparza espresso dzięki temu, że przepuszcza wodę (wodę pod ciśnieniem) przez drobno zmieloną kawę. Warte podkreślenia jest również to, że kawa znajduje się w kolbie (stąd mowa o ekspresie kolbowym). Niemniej jednak wszystko po kolei.

Jeżeli chcesz umieścić kawę w kolbie, kawa musi zostać zmielona. Naturalnie możesz odrazu zdecydować się na kawę zmieloną, ale czy takie rozwiązanie jest właściwe? Teoretycznie nie ma nic złego w tym, aby kupić zmieloną kawę. W praktyce ważny jest czas, którego w przypadku kupionej kawy brakuje.

Jeżeli zależy Ci na smacznej kawie, ziarna powinno się zmielić tuż przed zaparzeniem. Ponadto odpowiedz sobie na pytanie, czy zmielenie kawy zawsze przebiega tak, jak należy? Wydaje się, że kawa ze sklepu często jest zmielona zbyt grubo. Dlatego warto zainwestować w młynek do kawy.

Jak wybrać dobry ekspres kolbowy? O czym pamiętać przed zakupem?

Jeżeli szukasz dobrego ekspresu kolbowego do kawy, konieczne jest zapoznanie się ze szczegółami parzenia. Przyjmuje się, że ciśnienie powinno mieć minimum 9 barów. Warto też mieć na uwadze, że może zdarzyć się tak, iż na ekspresie znajdziesz wyłącznie wartość maksymalną. Wodę należy zagrzać do wskazanej temperatury.

Kiedy znajdziesz właściwy sprzęt, wszystko jest w Twoich rękach.

Aktualizacja rankingu : 01-07-2021

Opinie

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do kuchni arek.z@najlepszy-ranking.pl