Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking farb do ścian
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking farb do ścian
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking farb do ścian – najlepsze farby do ścian 2023 roku

Przydatne informacje, które zawiera popularny  ranking 10 najlepszych farb do ścian w 2023 roku, mogą być wskazówkami, pozwalającymi wybrać odpowiednie produkty malarskie do wykańczania powierzchni w domu lub w mieszkaniu. Dobre farby do ścian wyróżniają się wysoką koncentracją pigmentów i praktycznie bezzapachową formułą.  Nowoczesne i dobrze skomponowane, najlepsze farby do ścian, zapewniają maksymalne krycie powierzchni, już po jednej, zaaplikowanej warstwie tego rodzaju produktów. Tanie farby do ścian, dostępne na rynku, sprzedawane są w opakowaniach po 2, 3, 5 i 10 litrów.

Ranking farb do ścian – TOP 10 najlepszych farb do ścian

Miejsce Nazwa farby do ścian Cena Najtańsza oferta
1 Bondex Super Wall Dyroton 6 Lateksowa Do Ścian Wewnętrznych Biała 5L 73 zł Sprawdź teraz
2 V33 Farba Do Ścian I Sufitów Easy White 10l 155 zł Sprawdź teraz
3 Magnat Farba do sypialni/pokoju dziecka szlachetna biel 2,5l 88 zł Sprawdź teraz
4 Primacol Farba Lateksowa Do Wnętrz Qualita 5L Biała 52 zł Sprawdź teraz
5 Beckers Lateksowa do Ścian i Sufitów Designer Colour Silver Pearl 2,5L Mat (8428798008) 61 zł Sprawdź teraz
6 Dulux Farba Do Ścian I Sufitów Kolory Świata Skandynawska Prostota 5L 84 zł Sprawdź teraz
7 Śnieżka Farba do Ścian i Sufitów Satynowa Śnieżka Świetlisty Refleks 5L 89 zł Sprawdź teraz
8 Dekoral Polinak Plus Antyrefleksyjna Farba Akrylowa Przeznaczona Do Dekoracyjnego Malowania Ścian I Sufitów Śnieżnobiała 10L 69 zł Sprawdź teraz
9 Dulux Farba do ścian i sufitów Szary denim 2,5l 58 zł Sprawdź teraz
10 Beckers Farba Lateksowa Do Ścian I Sufitów Designer Kitchen & Bathroom hot cocoa mat 50ml 74 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych farby do ścian

1. Bondex Super Wall Dyroton 6 Lateksowa Do Ścian Wewnętrznych Biała 5L

 Bondex Super Wall Dyroton 6 Lateksowa Do Ścian Wewnętrznych Biała 5L

Cena: ok. 73 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Mocno kryjąca, tania farba do ścian, firmy Bodex, może służyć do zdobienia podłoży otynkowanych, betonowych i wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych. To wysokiej jakości produkt, który znajdzie zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach wewnętrznych. Farba tej firmy jest polecana do łazienek, kuchni i przedpokojów, a także wszędzie tam, gdzie koniecznością jest częste mycie i szorowanie powierzchni. To najlepsza farba do ścian, która tworzy odporną, trwałą powłokę, nieulegającą zmatowieniu i odbarwieniu, nawet pod wpływem działania na nią zasad, olejów syntetycznych, jak również innych środków chemicznych. To produkt, który może być wielokrotnie myty, bez ryzyka uszkodzenia ściany. Ta dobra emulsja jest odporna na starzenie się, a także łatwa w aplikacji. Doskonale przylega do ściany, nawet gdy wcześniej pokryta była ona warstwą starej farby.

2. V33 Farba Do Ścian I Sufitów Easy White 10l

 V33 Farba Do Ścian I Sufitów Easy White 10l

Cena: ok. 155 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Firma V33 ma w swojej ofercie wysokiej jakości emulsję o doskonałym stopniu krycia. Gwarantuje ona jednakowy kolor na wszystkich powierzchniach, malowanych przy pomocy tej farby. To produkt o matowym wykończeniu, który może być stosowany aż na 20 różnych powierzchniach. Doskonale sprawdzi się na sufitach, boazerii, ścianach, a także stolarce okiennej i grzejnikach. Ta tania farba do ścian świetnie sprawdzi się także jako produkt do renowacji sufitów, powierzchni drewnianych, a także wszystkich elementów, znajdujących się wewnątrz domu i mieszkania. Można pokrywać nią również tapety, części metalowe, kaloryfery żeliwne i stolarkę drzwiową. To idealna emulsja do malowania dekoracyjnego. Ta najlepsza farba do ścian ma optymalną przyczepność. Można ją nakładać na stare podłoże, bez potrzeby używania warstwy podkładowej czy gruntującej. Produkt wyróżnia się doskonałą siłą krycia i efektywnie kamufluje drobne uszkodzenia czy odbarwienia.

3. Magnat Farba do sypialni/pokoju dziecka szlachetna biel 2,5l

 Magnat Farba do sypialni/pokoju dziecka szlachetna biel 2,5l

Cena: ok. 88 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odpowiednio skomponowane, najlepsze farby do ścian, firmy Magnat, to kolekcja wysokiej jakości produktów, przeznaczonych do pokrywania nimi sypialni i pokojów dziecięcych. To farby ceramiczne o pojemności 2,5 l, które idealnie sprawdzą się w przypadku alergików i astmatyków, uczulonych na formaldehyd i metale ciężkie, unoszące się w powietrzu. Te dobre farby do ścian wyróżniają się bardzo łagodnym zapachem, który nie powoduje niekorzystnego oddziaływania na komfort i dobre samopoczucie domowników. Emulsje firmy Magnat są plamoodporne i zapobiegają namnażaniu się bakterii, grzybów i pleśni. Produkty tej firmy świetnie sprawdzą się także w pomieszczeniach, w których unosi się para wodna. Mogą one być stosowane do malowania kuchni, korytarzy i salonów z otwartym aneksem kuchennym. Najlepsze farby do ścian, firmy Magnat, to kolekcja produktów, które świetnie sprawdzą się w dekoracyjno-ochronnym malowaniu tapet z włókna szklanego.

4. Primacol Farba Lateksowa Do Wnętrz Qualita 5L Biała

 Primacol Farba Lateksowa Do Wnętrz Qualita 5L Biała

Cena: ok. 52 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Opracowany z udziałem specjalistów od robót wykończeniowych, ranking farb do ścian, zawiera bardzo dokładny opis produktu firmy Primacol. Ta tania farba do ścian jest bardzo wydajna i łatwa w aplikacji. To profesjonalna emulsja, która może być używana również przez osoby, pragnące samodzielnie wykonać prace remontowe w swoim domu lub mieszkaniu. Produkt przeznaczony jest nie tylko do odświeżania powierzchni, czy też nadawania im nowego koloru, ale również do dekoracyjnego malowania ścian i sufitów, wewnątrz wszystkich pomieszczeń, zarówno mieszkalnych, jak i użyteczności publicznych. Ta dobra farba do ścian charakteryzuje się wysoką odpornością na szorowanie z użyciem detergentów, jak również na przypadkowe zalanie. Produkt nie zawiera ołowiu, rozpuszczalników i dodatku benzyny ekstrakcyjnej.

5. Beckers Lateksowa do Ścian i Sufitów Designer Colour Silver Pearl 2,5L Mat (8428798008)

 Beckers Lateksowa do Ścian i Sufitów Designer Colour Silver Pearl 2,5L Mat (8428798008)

Cena: ok. 61 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tanie farby do ścian firmy Beckers, cieszą się ogromnym zainteresowaniem wielu klientów. Wynika to przede wszystkim z ich wysokiej jakości. Te wodorozcieńczalne emulsje lateksowe, gwarantują piękne, matowe wykończenie. Tworzą one trwałą powłokę, która jest bardzo odporna na mycie wodą z dodatkiem dowolnie wybranych detergentów. To najlepsze farby do ścian, które wyróżniają się doskonałym kryciem i ponadprzeciętną trwałością koloru. Wyroby marki Beckers nie wydzielają nieprzyjemnego i podrażniającego układ oddechowy zapachu, bez względu na to, w ilu warstwach są nanoszone na daną powierzchnię. Produkty tej marki zostały opracowane przy użyciu opatentowanych technologii, oznacza to, że bardzo łatwo się rozprowadzają, nie tworząc nieestetycznych smug i zacieków, a także nie chlapią w trakcie aplikacji. Te tanie farby do ścian są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

6. Dulux Farba Do Ścian I Sufitów Kolory Świata Skandynawska Prostota 5L

 Dulux Farba Do Ścian I Sufitów Kolory Świata Skandynawska Prostota 5L

Cena: ok. 84 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Polecana przez wielu klientów, najlepsza farba do ścian firmy Dulux z serii Kolory Świata, to emulsja, dostępna w pojemnikach 5 litrowych. To wysokiej jakości farba lateksowa do ścian i sufitów, przeznaczona do malowania ochronnego i dekoracyjnego wszystkich pomieszczeń, znajdujących się wewnątrz domu, mieszkania lub biura. Produkt może być stosowany na tynki cementowe i cementowo-wapienne, a także podłoża gipsowe, płyty kartonowo-gipsowe, tapety papierowe i  wykonane z włókna szklanego. Ta dobra farba do ścian tworzy trwałą i odporną na zmywanie powłokę, która jest paroprzepuszczalna, co umożliwia ścianom oddychanie i swobodną wymianę powietrza. Odpowiednia struktura sprawia, że ta najlepsza farba do ścian, nie ulega rozpryskiwaniu w czasie jej nanoszenia na daną powierzchnię. Dlatego też może być swobodnie nakładana przy pomocy wałka, pędzla ze syntetycznym włosiem, a nawet aplikatora, stosowanego w metodzie natryskowej.

7. Śnieżka Farba do Ścian i Sufitów Satynowa Śnieżka Świetlisty Refleks 5L

 Śnieżka Farba do Ścian i Sufitów Satynowa Śnieżka Świetlisty Refleks 5L

Cena: ok. 89 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wiele osób zastanawia się, jakie farby do ścian wybrać, aby były one trwałe i zapewniały doskonałe krycie. Produktami stworzonymi do tego celu, są emulsje marki Śnieżka. To znany i ceniony producent środków chemicznych, służących do zabezpieczającego i dekoracyjnego malowania ścian i sufitów. Opracowane przez producenta tanie farby do ścian Śnieżka Satynowa Świetlisty Refleks, to farby emulsyjne z innowacyjnym dodatkiem teflonu, ułatwiającego usuwanie plam i zabrudzeń. Produkty tej marki nie ulegają rozpryskiwaniu w trakcie ich nanoszenia. Wyróżniają się one bardzo łatwą aplikacją i maksymalnym stopniem krycia. To najlepsze farby do ścian w swojej kategorii cenowej z dużą wydajnością. Jeden litr farby starcza na pełne pokrycie dwoma warstwami aż 14 m² powierzchni. Dzięki temu są to produkty wydajne. Najlepsze farby do ścian firmy Śnieżka są certyfikowane przez PKN na zgodność z normą PN-EN C819 14: 2002.

8. Dekoral Polinak Plus Antyrefleksyjna Farba Akrylowa Przeznaczona Do Dekoracyjnego Malowania Ścian I Sufitów Śnieżnobiała 10L

 Dekoral Polinak Plus Antyrefleksyjna Farba Akrylowa Przeznaczona Do Dekoracyjnego Malowania Ścian I Sufitów Śnieżnobiała 10L

Cena: ok. 69 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Osoby, które zastanawiają się jaka farba do ścian zawiera komponenty, umożliwiające dekoracyjne malowanie ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń, powinna zainteresować się produktem firmy Dekoral. To antyrefleksyjna, dobra farba do ścian akrylowa, którą można pokrywać nie tylko ściany, lecz także sufity. Zawiera ona kompleks specjalnie dobranych składników chemicznych, które optycznie maskują niedoskonałości podłoża, jak również drobne ubytki i przebarwienia. To emulsja bardzo wygodna w aplikacji, która nakłada się bardzo prosto i szybko, nawet za pomocą pędzla syntetycznego czy metody natryskowej. To produkt, który pozostawia matowy efekt wykończenia. W składzie chemicznym tej emulsji znaleźć można komponenty, zapewniające prawidłową mikrowentylację pokrytych farbą powierzchni. To produkt, który nadaje się, zarówno do kuchni, jak i do łazienki.

9. Dulux Farba do ścian i sufitów Szary denim 2,5l

 Dulux Farba do ścian i sufitów Szary denim 2,5l

Cena: ok. 58 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej jakości, dobra farba do ścian, jest produktem, który przyda się w każdym domu. Osoby planujące remont, powinny zapoznać się z ofertą marki Dulux. To firma, która stworzyła najlepsze farby do ścian w modnych kolorach i o doskonałym stopniu krycia. To pierwsze na rynku produkty, które wyróżniają się właściwościami hydrofobowymi. Oznacza to, że na pomalowanych nimi powierzchniach powstaje trwała powłoka, która odpycha wodę i pozostałe, płynne zabrudzenia. Dzięki temu ściany i sufity nie ulegają przemoczeniu, a woda nie dostaje się w głąb ich powierzchni. Jest to szczególnie przydatne dla osób, posiadających lokale, narażone na zalanie przez sąsiada, jak również tych, obawiających się awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej w swoich pomieszczeniach. Te tanie farby do ścian, zapewniają matową powłokę i doskonale kamuflują niedoskonałości oraz nierówności podłoża. To produkty o wielu zaletach. Przede wszystkim są one odporne na szorowanie i gwarantują bezproblemową aplikację.

10. Beckers Farba Lateksowa Do Ścian I Sufitów Designer Kitchen & Bathroom hot cocoa mat 50ml

 Beckers Farba Lateksowa Do Ścian I Sufitów Designer Kitchen & Bathroom hot cocoa mat 50ml

Cena: ok. 74 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Na wielu forach internetowych, użytkownicy zadają pytanie, jakie farby do ścian dają matowy efekt i są wolne od szkodliwych związków chemicznych. Godnym uwagi produktem, który spełnia powyższe wymagania, jest farba lateksowa do ścian i sufitów marki Beckers. To emulsja polecana do pokrywania nią powierzchni, znajdujących się, szczególnie w kuchni i w łazience. Specjalnie dobrane składniki tej farby hamują rozwój grzybów pleśniowych i sprawiają, że powłoka na ścianie i suficie jest odporna na wilgoć i parę wodną. Dobre farby do ścian firmy Beckers mają najwyższą klasę odporności na szorowanie na mokro, według normy PN-EN1300. Zastosowana do produkcji tych wyrobów technologia enkapsulacji, gwarantuje powstanie powłoki o zwiększonej odporności na działanie mikroorganizmów, bytujących w zawilgoconych pomieszczeniach. Specjalnie opracowana receptura sprawia, że tanie farby do ścian  firmy Beckers zawierają środki hydrofobizujące i oleofobowe, które ograniczają wnikanie do powierzchni ścian zanieczyszczeń, tłuszczów i plam.

Poradnik zakupowy farb do ścian

Po czym poznać dobrą farbę do ścian?

Dobre farby do ścian powinny gwarantować powstanie powłoki o zwiększonej odporności na szorowanie, mycie przy użyciu detergentów, a także na zalanie wodą. Wybierając odpowiednie produkty, warto zwrócić uwagę na ich skład chemiczny. Specjalnie skomponowana receptura, gwarantuje,  że tanie farby do ścian zawierają wysokiej jakości środki oleofobowe lub hydrofobizujące, których działanie ma na celu eliminację ryzyka wnikania do powierzchni ścian tłuszczów, plam i zanieczyszczeń. Najlepsze farby do ścian wyróżniają się także dużą wydajnością, ponieważ jeden litr tego typu produktów starcza na pokrycie nim kilkunastu m² powierzchni.

Jaką farbę do ścian warto kupić? Najlepsi producenci

Na rynku pojawiły się dobre farby do ścian w zróżnicowanych cenach. W ofercie znanych i cenionych producentów, zajmujących się sprzedażą środków, służących do ochronnego i dekoracyjnego malowania ścian i sufitów, pojawiły się bardzo wydajne i nowoczesne produkty. Jedną z firm, polecanych przez klientów, jest oferująca dobre farby do ścian, marka Dulux. To jeden z najpopularniejszych producentów emulsji akrylowych, ceramicznych i wodorozcieńczalnych w Polsce. Stworzona przez niego kolekcja farb, zapewnia matową powłokę i doskonale kamufluje niedoskonałości i nierówności podłoża. W sprzedaży pojawiły się także najlepsze farby do ścian firmy Dekoral. To antyrefleksyjne emulsje akrylowe, przeznaczone do dekoracyjnego malowania ścian i sufitów, a także powierzchni, pokrytych tapetami papierowymi lub płytami gipsowo-kartonowymi. Dobre farby do ścian to produkty niezastąpione przy remoncie, odświeżaniu i dekorowaniu wybranych przez siebie powierzchni. Ich nowoczesna receptura sprawia, że są to środki bezpieczne, trwałe i wygodne w użyciu. W naszym zestawieniu znajdziesz między innymi wodorozcieńczalne farb lateksowe, które cechuje oryginalna kompozycja kolorów. Farby z serii Herbarium, wśród których dostępne są  głębokie maty niezbędne przy wykańczaniu wnętrz w wysokim standardzie. Warto zwrócić uwagę również na produkty z palety DESIGNER COLOUR, jeżeli szukasz wyjątkowej gamy barw. Gwarantują wyjątkową głębię koloru, dobre krycie i trwałość, nawet z upływem czasu pozostają nasycone, co więcej łatwo się je aplikuje.

Jak wybrać najlepszy odcień farby do domu?

Jakie farby będą najlepsze? Kolory ścian w Twoich wnętrzach muszą być dopasowane do wybranej aranżacji. Chociaż jeszcze kilka lat temu odważne, nasycone barwy cieszyły się największą popularnością, dziś tendencja jest odwrotna. Ściany powinny stanowić tło dla naszego życia codziennego oraz wystroju. Dobrze sprawdzą się jasne, stonowane barwy, szczególnie w pomieszczeniach, gdzie przestrzeń jest dość mocno ograniczona. Jasne pokoje będą wydawały się optycznie większe i bardziej przestronne. Jeżeli zależy nam na tym, aby zastosować kolor, najlepiej udekorować jedną, wybraną ścianę. Dzięki temu pomieszczenie nie będzie przytłoczone intensywną barwą, nie straci na przestronności, równocześnie będziemy w stanie osiągnąć pożądany efekt aranżacyjny. Jeżeli nie jesteśmy przekonani co do koloru, jaki chcemy zastosować na ścianach, dobrym rozwiązaniem będzie zakup próbek, które są dostępne w większości marketach  budowlanych oraz sklepach online. To najlepszy sposób na to, aby móc dokonać przemyślanego wyboru farby i cieszyć się z pięknie zaaranżowanego wnętrza. Nasze zestawienie pomoże Ci zaoszczędzić czas, bo nie będziesz musiał/musiała analizować każdej oferty z osobna oraz porównywać cen. To prosty i szybki sposób na to, aby zrobić przemyślane zakupy.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *