Aktualizacja rankingu : 01-04-2021

Ranking kotłów gazowych – wybierz najlepszy kocioł gazowy w 2020 / 2021 roku

Ogrzewanie pomieszczeń wymaga posiadania odpowiednich urządzeń. Wybór sprawdzonego modelu gwarantuje ranking 10 najlepszych kotłów gazowych/pieców gazowych w 2020 / 2021 roku. Zawiera on opis urządzeń zaliczanych do techniki grzewczej, które wyróżniają się m.in. kompaktowymi wymiarami czy nowoczesnymi funkcjami. Najlepsze piece gazowe gwarantują także ich komfortową obsługę i wieloletnie użytkowanie. Oferowany przez znanych producentów dobry kocioł gazowy jest w stanie spełnić swoje zadanie, zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i w budynkach firmowych.

Ranking kotłów gazowych – TOP 10 najlepszych pieców gazowych

Opis najlepszych pieców gazowych

1. Vaillant Ecotec Pure 226/7-2

 Vaillant Ecotec Pure 226/7-2

Cena: ok. 4389 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Firma Vaillant od wielu lat produkuje najlepsze piece gazowe serii Ecotec Pure. To funkcjonalne, estetycznie wykonane i trwałe kotły kondensacyjne, które mają gwarancję najwyższej jakości oraz mają szeroki zakres zastosowań. Te najnowsze kotły gazowe, jakie pojawiły się na rynku, są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Urządzenia z tej kategorii to bardzo nowoczesny sprzęt, służący do ogrzewania oraz przygotowywania ciepłej wody. Zastosowana w nich zaawansowana technologia umożliwia intuicyjne sterowanie oraz ograniczoną do minimum obsługę. Te najlepsze kotły gazowe posiadają szeroki wybór zasobników służących do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Urządzenia marki Vaillant serii Ecotec Pure wyróżniają się zastosowaniem pompy o wysokiej efektywności, a także bezpośrednim dostępem do głównych komponentów w czasie wykonywania prac serwisowych i obowiązkowych, okresowych przeglądów.

2. Viessmann Vitodens 200-W B2HE 1,9-26kW + Regulator E3 (Z018563)

 Viessmann Vitodens 200-W B2HE 1,9-26kW + Regulator E3 (Z018563)

Cena: ok. 10100 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zdaniem autorów zestawienia, jakim jest ranking kotłów gazowych, urządzenie marki Viessmann Vitodens to nowa generacja kotłów kondensacyjnych, wyróżniających się wyższą efektywnością, prostą obsługą i niższą emisję gazów cieplarnianych. Są to urządzenia nowoczesne, trwałe i posiadające panel sterowania w wersji cyfrowej. Marka Viessmann stworzyła najlepsze piece gazowe z inteligentną centralą energetyczną gwarantującą maksymalny komfort ogrzewania. Wykorzystane do produkcji tego typu sprzętów, nowoczesne, funkcjonalne wzornictwo, umożliwia bezproblemowe wkomponowanie tego urządzenia w dowolną aranżację mieszkania, domu czy firmy. Na uwagę zasługuje przestawny wyświetlacz, który zapewnia wygodną obsługę, dostosowaną do wzrostu konkretnego właściciela pieca grzewczego. Te najlepsze kotły gazowe w swojej kategorii cenowej, wyróżniają się posiadaniem palnika o niskiej emisji substancji szkodliwych.

3. Termet EcoCondens Gold Plus 25 (WKJ4621000000)

 Termet EcoCondens Gold Plus 25 (WKJ4621000000)

Cena: ok. 3749 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Estetycznie wykonany, dobry piec gazowy Termet Ecocondens Gold Plus 25, powstał w odpowiedzi na coraz większe oczekiwania klientów w kwestii niezawodności, oszczędności, a także bezpieczeństwa użytkowania kotłów kondensacyjnych. To produkt, który doceniła komisja ekspertów i który uhonorowano Złotym Medalem 2016 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Urządzenie to wyróżnia się nowoczesną konstrukcją pozwalającą na osiągnięcie wyższej temperatury mieszanki, co sprawia, że proces spalania zachodzi ze znacznie większą sprawnością. Użycie wewnętrznego mieszania gwarantuje ekonomiczną pracę kotła i w związku z tym ogranicza wydzielanie, szkodliwych dla środowiska naturalnego, gazów cieplarnianych. To najlepszy piec gazowy dla początkujących użytkowników tego typu sprzętu, ponieważ jest łatwy i wygodny w montażu oraz nieskomplikowany w codziennej obsłudze.

4. Immergas Nike Star 24 3.027062

 Immergas Nike Star 24 3.027062

Cena: ok. 2290 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Stworzony ranking kocioł kotłów gazowych dokładnie opisuje urządzenie marki Immergas Nike Star, które w tym zestawieniu zajmuje bardzo wysoką pozycję. To sprzęt, który charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, eleganckim wzornictwem, wysoką jakością i zwiększoną funkcjonalnością. Ten dobry kocioł gazowy ma moc nominalną 24 kW, zarówno przy produkcji ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania, jak i w kwestii procesu przygotowania ciepłej wody użytkowej. To najlepszy piec gazowy, który został wyposażony w mikroprocesorowy system sterowania i regulacji, gwarantujący dokładniejszą kontrolę parametrów codziennej pracy i zabezpieczenie przed ryzykiem awarii. Zamontowany w urządzeniu cyfrowy wyświetlacz o zmiennej barwie pozwala na dokładne sterowanie i kontrolowanie procesu grzewczego. Stworzony przez firmę Immergas najlepszy kocioł gazowy posiada mikroprocesorową płytę sterującą i wymiennik podwójny, pozwalający na szybkie dostarczanie ciepłej wody i ogrzewanie oraz funkcję regulacji czasowej mocy palnika.

5. Vaillant Vc 206/5-5 Ecotec Plus

 Vaillant Vc 206/5-5 Ecotec Plus

Cena: ok. 5820 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Marka Vaillant stworzyła najlepsze piece gazowe, dostosowane do potrzeb osób będących właścicielami domów, mieszkań i pomieszczeń biurowych. Urządzenia te wyróżniają się szerokim zakresem nominalnej mocy cieplnej oraz dużą mocą maksymalną przy podgrzewaniu wody użytkowej. To najlepsze kotły gazowe, które wyróżnia wysokie ciśnienie dyspozycyjne, solidnie wykonane przyłącza gazu, zasilania i powrotu, a także ciepłej i zimnej wody. Wbudowane w urządzenie zabezpieczenie chroni je przed ryzykiem poważnej awarii. Odpowiednia konstrukcja sprawia, że ten najlepszy piec gazowy gwarantuje znacznie mniejsze zużycie energii niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych urządzeń, zaliczanych do techniki grzewczej i wyposażonych w pompy elektroniczne. Szeroki zakres modulacji od 20 do 100%, pozwala na idealne dopasowanie parametrów technicznych tego urządzenia do indywidualnych potrzeb jego właściciela. Najlepsze kotły gazowe z serii pakiet Ecotec VC Plus, umożliwiają termiczną dezynfekcję zasobnika C.W.U. i ochronę przed namnażaniem się bakterii legionella.

6. Immergas VICTRIX EXA 24 X ErP (3.025780)

 Immergas VICTRIX EXA 24 X ErP (3.025780)

Cena: ok. 4299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Coraz więcej klientów zastanawia się, jaki kocioł gazowy wybrać do swojego domu lub mieszkania. Odpowiedź na to pytanie staramy się podać w naszym rankingu. Warto zainwestować w urządzenie firmy Immergas. To kondensacyjny kocioł jednofunkcyjny wykonany ze stali emaliowanej o pojemności 100 litrów. Ten podstawowy zestaw domowej kotłowni wyróżnia się niewielkimi rozmiarami, intuicyjną obsługą oraz zróżnicowaną gamą funkcji. To najlepszy kocioł gazowy do domów i mieszkań, bez względu na ich metraż. W komplecie z zasobnikiem gwarantuje on dostęp do ciepłej wody użytkowej przez 365 dni w roku. Stworzony przez markę Immergas, nowy model kotła kondensacyjnego o wysokiej efektywności energetycznej, zapewnia funkcjonalne podgrzewanie wody użytkowej oraz ogrzewanie pomieszczeń. To wydajne urządzenie, które wyróżnia się niskim zużyciem energii oraz wytrzymałą i odporną na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych obudową.

7. Junkers CERAPUR SMART ZSB 24-5C [7736901033]

 Junkers CERAPUR SMART ZSB 24-5C [7736901033]

Cena: ok. 5500 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Marka Junkers jest znana wielu właścicielom pieców gazowych. Stworzyła ona zaawansowane technologicznie urządzenie, które uważane jest za bardzo dobry piec gazowy. Model Cerapur Smart to wiszący kocioł kondensacyjny, który ma zaledwie 44 cm szerokości. Dzięki temu ten najlepszy piec gazowy może być montowany również w niewielkich wnękach, znajdujących się w pomieszczeniach kuchennych lub w łazience. Tym, co wyróżnia ten dobry kocioł gazowy, jest nowoczesny wygląd oraz bardzo niska emisja dźwięku, umożliwiająca instalację kotła również w pomieszczeniach mieszkalnych, znajdujących się nieopodal sypialni czy salonu. Zastosowanie technik kondensacyjnych sprawia, że ten dobry kocioł gazowy gwarantuje oszczędność energii, mniejsze koszty ogrzewania i ochronę środowiska naturalnego. Wbudowany w kocioł panel sterowania zapewnia łatwą obsługę urządzenia i możliwość jego współpracy z regulatorami pokojowymi i pogodowymi.

8. Termet Ecocondens Gold Plus 25 3-25kW Dwufunkcyjny (WKD4611000000)

 Termet Ecocondens Gold Plus 25 3-25kW Dwufunkcyjny (WKD4611000000)

Cena: ok. 3749 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej klasy, najlepsze piece gazowe stworzone przez markę Termet zostały docenione przez wielu klientów. To urządzenia niezawodne, energooszczędne i gwarantujące pełne bezpieczeństwo obsługi. Firma Termet stworzyła najlepsze kotły gazowe, wzbogacone o technikę kondensacyjną. To urządzenia, które zostały wielokrotnie wyróżnione w konkursach, organizowanych na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zastosowanie najnowszej generacji wymiennika ciepła ze stali nierdzewnej z aluminiowymi drzwiami palnika sprawia, że urządzenia marki Termet ograniczają straty ciepła. Wysoko efektywna pompa obiegowa, zapewnia wydajność grzewczą przez cały okres użytkowania tego urządzenia. To najnowsze kotły gazowe z bardzo wydajnym wentylatorem, posiadającym płynną regulacją obrotów. Jest on sterowany elektronicznie.

9. Viessmann Vitodens 100-W B1HC 6,5-26kW (B1HC033)

 Viessmann Vitodens 100-W B1HC 6,5-26kW (B1HC033)

Cena: ok. 6269 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Firma Viessmann od wielu lat produkuje najlepsze piece gazowe, stworzone dla klientów prywatnych i właścicieli przedsiębiorstw. To urządzenia o kompaktowych wymiarach, niewielkim ciężarze i bardzo wydajnej, ale cichej pracy. Mogą one znaleźć się w dowolnie wybranym pomieszczeniu. Te najnowsze kotły gazowe są dostępne w wersji jednofunkcyjnej i dwufunkcyjnej. Mogą one realizować podgrzewanie ciepłej wody użytkowej, ale również zapewniać sprawne ogrzewanie wszystkich pomieszczeń Według stworzonego zestawienia, jakim jest ranking kotłów gazowych, urządzenia z serii Vitodens zostały ocenione jako niezwykle wydajne i łatwe w obsłudze. To kotły, które mogą współpracować z dowolnym zasobnikiem, odpowiednim do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Najlepsze piece gazowe Vitodens można przystosować do pracy z gazem ziemnym lub też innym rodzajem gazu poprzez przezbrojenie urządzenia. To sprzęt, który jest także łatwy do podłączenia do sieci gazowej, znajdującej się w domu lub w budynku firmowym.

10. Ariston One Med 24 Net Kocioł Gazowy + Zasobnik + Regulator (Pakiet) (Znonemed+Net)

 Ariston One Med 24 Net Kocioł Gazowy + Zasobnik + Regulator (Pakiet) (Znonemed+Net)

Cena: ok. 4949 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wybierając najlepszy piec gazowy, wiele osób decyduje się na kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem, regulatorem pogodowym i zdalnym sterowaniem przy pomocy dostępnej aplikacji na smartfony. Tego typu zadanie w 100% spełni urządzenie marki Ariston. To kocioł gazowy, który wyróżnia się doskonałymi parametrami technicznymi. Wykorzystany do jego produkcji wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej, gwarantuje wysokie osiągi i niezawodność w czasie całego okresu eksploatacji kotła. To najlepszy piec gazowy, który ogranicza ryzyko zatkania się kanałów przepływu i wykazuje bardzo wysoką wydajność, nawet w czasie awarii jednego z podzespołów. Ten model urządzenia zaprojektowano i stworzono we Włoszech. Gwarantuje on optymalizację przepływu wody i procesu wymiany ciepła ze spalinami. Ten najlepszy piec gazowy umożliwia osiągnięcie klasy energetycznej A +.

Jakie są rodzaje kotłów gazowych?

Wydajne, najlepsze kotły gazowe są stale gotowe do pracy i wyróżniają się bardzo prostą obsługą. Nowoczesne modele nie wymagają posiadania zbyt dużego miejsca do ich montażu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu urządzeń. Dlatego też warto dowiedzieć się, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami kotłów. Dobry kocioł grzewczy może być jedno lub dwufunkcyjny. Ten z jedną funkcją zapewnia jedynie sprawne ogrzewanie pomieszczeń, z kolei urządzenia dwufunkcyjne mogą również służyć do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dostępne są także kotły wiszące, stojące, dostosowane do możliwości instalacyjnych danego użytkowania, a także urządzenia z otwartą i zamkniętą, bardziej bezpieczną komorą spalania.

Jaki kocioł gazowy warto kupić?

Decydując się na kupno takiego urządzenia, jak najlepszy kocioł grzewczy, warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników. Po pierwsze należy wybierać piec o klasie energetycznej A lub A+. To najbardziej wydajne, a jednocześnie ekonomiczne w użyciu sprzęty. Oprócz tego dobry kocioł gazowy powinien posiadać zabezpieczenie przed wydobywaniem się pyłu oraz ochronę antybakteryjną, głównie przez namnażaniem się bakterii bytujących we wnętrzu kotła kondensacyjnego. Jeśli nie wiesz, jaki piec gazowy kupić, to powinieneś zapoznać się z jego parametrami technicznymi. Ważny jest tutaj panel sterowania z intuicyjną obsługą i możliwością zdalnego uruchamiania oraz wyłączania przy pomocy urządzeń typu smartfon. Najlepszy piec gazowy musi także mieć kompaktowe wymiary i łatwy dostęp do podzespołów, co umożliwia jego serwisowanie i wykonywanie przeglądów okresowych.

 

Kotły gazowe to urządzenia, które zapewniają ciepłą wodę użytkową i ogrzewanie pomieszczeń. Nowoczesne modele są łatwe w obsłudze, jak również ekonomiczne w użyciu, ponieważ ograniczają wydatki na energię elektryczną.

Zatwierdź swoją opinię
1
2
3
4
5
Zatwierdź
     
Anuluj

Dodaj opinię