Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking pieców » Ranking pieców akumulacyjnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking pieców » Ranking pieców akumulacyjnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking pieców akumulacyjnych – jaki piec akumulacyjny kupić?

Budujesz dom lub planujesz kapitalny remont? Twoją uwagę zwróci najlepszy piec akumulacyjny. Powinieneś wiedzieć, że to bardzo wydajny sposób ogrzewania pomieszczeń. Jego wykorzystanie pomoże znacząco ograniczyć koszty wydawane na utrzymywanie optymalnej temperatury zwłaszcza w sezonie grzewczym. Zastanawiasz się jaki piec akumulacyjny kupić, by świetnie się spisywał przez wiele kolejnych miesięcy? Nie wiesz czym się kierować podczas zakupu? Rozważ koniecznie te propozycje – oto najlepszy ranking 2021 / 2022.

Ranking pieców akumulacyjnych – top 6 pieców akumulacyjnych

MiejsceNazwaCenaNajtańsza oferta
1.Stiebel Eltron Shf 30002,905.88złSprawdź teraz
2.Dimplex Vfmi 403,290.00złSprawdź teraz
3.Piec akumulacyjny dynamiczny Dimplex VFE 20 K 2000W3,140.00złSprawdź teraz
4.Thermoval TX 2500224.66złSprawdź teraz
5.Dimplex FSR 20 GSK6,749.00złSprawdź teraz
6.Elektrotermia DOA 20/E.B2,949.54złSprawdź teraz

Poradnik zakupowy pieca akumulacyjnego

1.Stiebel Eltron Shf 3000

Stiebel Eltron Shf 3000

Cena: ok. 2,905.88zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zależy Ci na wydajnym ogrzewaniu domu lub pomieszczeń biurowych? Na szczególną uwagę zasługuje piec akumulacyjny Stiebel Eltron Shf 3000. Warto zaznaczyć, że jest on wyposażony w możliwość wygodnej regulacji temperatury w przedziale od +5 do +30 stopni Celsjusza. Podgląd najważniejszych parametrów umożliwia spory wyświetlacz LCD. Pracę urządzenia można zoptymalizować przełączając je na 2 zintegrowane tryby pracy, dodatkowo jeden można zaprogramować ręcznie, by dostosować temperaturę panującą w pomieszczeniach do swoich indywidualnych potrzeb. Na Twoją uwagę zasługuje funkcja „start adaptacyjny” umożliwiająca uczenie się w trybie programowania. Do swojej dyspozycji możne mieć takie programy jak komfort i ten przystosowany do pracy w nocy. Ważnym atutem tego pieca jest możliwość zmiany wykorzystywanej mocy przyłączeniowej urządzenia nawet do 75%, zmieniając okablowanie w listwie. Ten dobry piec akumulacyjny wyróżnia się ze względu na cichą pracę wentylatora. Jest ono wyposażone w filtr powietrza. Można je ustawić na podłodze lub pod podłogą używając do tego dedykowanych wsporników. Produkt zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa. Gwarancja 24 miesiące.

2.Dimplex Vfmi 40

Dimplex Vfmi 40

Cena: ok. 3,290.00zł
Znajdź najtańszą ofertę

Interesuje Cię tylko polecany piec akumulacyjny, który cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników nawet wiele miesięcy od dnia zakupu? Koniecznie sprawdź tą propozycję. Przypadnie Ci do gustu ze względu na wydajną, ale jednocześnie energooszczędną pracę. Znajdzie on zastosowanie zarówno w gospodarstwie domowym, jak i pomieszczeniach o przeznaczeniu komercyjnym. Cała konstrukcja grzewcza zabezpieczona jest obudową wykonaną z blachy wykonanej ze stali. Dodatkowo została ona pokryta farbą nakładaną metodą proszkową. Ogromną zaletą tego materiału jest odporność na działanie korozji, a izolacja jest uodporniona na wpływ wysokiej temperatury. Produkt ten jest wyposażony w wentylator, który zdmuchuje powietrze w odpowiednim kierunku tylko wtedy, gdy jest to naprawdę niezbędne. Regulator pozwala na stałe monitorowanie i zmianę temperatury. Ten tani piec akumulacyjny ma tylko 25 cm, dzięki czemu zajmuje stosunkowo niewiele miejsca. Warto podkreślić, że użytkownik w razie potrzeby może wymienić grzałki. Moc urządzenia 4kW. Producent daje 3-letnią gwarancję.

3.Piec akumulacyjny dynamiczny Dimplex VFE 20 K 2000W

Piec akumulacyjny dynamiczny Dimplex VFE 20 K 2000W

Cena: ok. 3,140.00zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zależy Ci na tym, żeby w energooszczędny sposób ogrzewać dom lub pomieszczenia biurowe? Ten piec akumulacyjny będzie strzałem w 10! Ogromnym udogodnieniem jest to, że można go podłączyć nawet po renowacji wcześniej istniejących systemów. Produkt współpracuje z sieciami smart Gird, które wykorzystują odnawialne źródła energii elektrycznej. Wygodną obsługę umożliwi wygodny wyświetlacz. Ekran się podświetla tylko w przypadku, kiedy najważniejsze parametry się zmieniają. Użytkownik ma do swojej dyspozycji kilka programów, w tym także główne dzienny i tygodniowy. Przypadnie Ci on do gustu również ze względu na funkcję wykrywania otwartych okien. Inteligentne funkcje ograniczają straty termiczne, co pozwala Ci na wymierne oszczędności. Jeżeli cenisz nowoczesne rozwiązania, ten piec akumulacyjny opinie, zasługuje na szczególną uwagę ze względu na współdziałanie ze Smart Climate System i bardzo skuteczną izolację cieplną. Obudowa jest wykonana ze stali wysokiej jakości malowanej sposobem proszkowym, który chroni przed powstawaniem korozji.

4.Thermoval TX 2500

Thermoval TX 2500

Cena: ok. 224.66zł
Znajdź najtańszą ofertę

Chcesz mieć dobry piec akumulacyjny elektryczny? Ta oferta zasługuje na Twoją szczególną uwagę! Na szczególne podkreślenie zasługuje spora moc urządzenia (2500 W) oraz wykorzystanie grzałki grzebieniowej. Jego ogromnym atutem jest obecność termostatu, który daje możliwość ustawienia aż 8 temperatur. Dzięki wykorzystaniu 2-stopniowego wyłącznika produkt może działać w trybie 1250 W lub 2500 W. Grzejnik posiada 8-stopniową regulację temperatury w przedziale od 6 do 30 stopni Celsjusza. Wyróżnia się on ze względu na zastosowanie funkcji chroniącej przed nadmiernym nagrzaniem, jak i działaniem mrozu. Ich wykorzystanie oznacza w praktyce, że wnętrze jest zabezpieczane przed wychłodzeniem, a w przypadku bardzo intensywnej pracy urządzenie wyłączy się automatycznie, co przekłada się na wysoki stopień bezpieczeństwa. Obudowa wykonana jest z wysokojakościowej stali, która została zabezpieczona przed negatywnym działaniem korozji. Całość pokryta jest lakierem piecowym – produktem uodpornionym na negatywny wpływ wysokiej temperatury. Kształt produktu nie jest przypadkowy – wywiera pozytywny wpływ na równomierne rozprowadzanie ogrzewanego powietrza w całym pomieszczeniu. W zestawie znajduje się termostat wraz z czujnikiem temperatury.

5.Dimplex FSR 20 GSK

Dimplex FSR 20 GSK

Cena: ok. 6,749.00zł
Znajdź najtańszą ofertę

Szukasz pieca akumulacyjnego, który będzie wykorzystywał wytwarzaną energię ze źródeł odnawialnych? To produkt dla Ciebie. Spełni on oczekiwania wszystkich użytkowników, którzy lubią urządzenia, w których stosowane są nowoczesne rozwiązania technologiczne. Z powodzeniem można je wykorzystać w domowym zaciszu, jak i pomieszczeniach biurowych ze szczególnym uwzględnieniem wnętrz reprezentacyjnych (oryginalny design utrzymany w nowoczesnej stylistyce). Podczas jego pracy można wykorzystać sieci Smart Grid. Ogromnym atutem tego produktu jest możliwość ustalenia źródła energii odnawialnej (np. fotowoltaika) jako głównego (priorytetowego). Urządzenie wyposażone jest w elektroniczny cyfrowy regulator ładowania z zastosowaniem dwóch wejść do ładowania w DC lub AC. Istnieje możliwość wygodnego sterowania za pomocą termostatu zamontowanego na ścianie w pokoju lub inny współpracujący z piecem. Produkt wyróżnia się ze względu na wykorzystanie nawet o 20% sprawniejszego systemu izolacji termicznej. Zastosowanie innowacyjnej konstrukcji pozwala na otrzymanie dodatkowych oszczędności zużycia energii Moc 2kW.

6.Elektrotermia DOA 20/E.B

Elektrotermia DOA 20/E.B

Cena: ok. 2,949.54zł
Znajdź najtańszą ofertę

Chcesz mieć wydajny i tani piec akumulacyjny? Koniecznie sprawdź ten produkt. Moc 2 kW wraz z blokiem wykonanym z cegieł magnetycznych, który ładuje się tylko kilka godzin ok. 8 godzin w nocy i dodatkowo 2 w dzień. Załączony zegar wyświetlający godzinę w czasie rzeczywistym umożliwia dokładne zaplanowanie pobierania energii elektrycznej. Przy zastosowaniu czujnika CTZ można włączyć lub wyłączyć sterownik. Produkt dostarczany jest w dwóch kompletnych częściach Obudowa jest wykonana z materiałów najwyższej jakości i załączona w formie całkowicie skręconej. Urządzenie wyposażone jest w czujnik umożliwiający pomiar temperatury zarówno wewnątrz ogrzewanego pomieszczenia, jak i na zewnątrz dzięki sterownikowi pogodowemu. Jego zastosowanie sprawia, że produkt może działać w pełni bezobsługowo. Do dyspozycji użytkownika jest możliwość zaprogramowania pożądanej temperatury. Ogromnym atutem tego pieca akumulacyjnego jest oszczędność i zrównoważony pobór prądu. Jest on objęty 24-miesięczną gwarancją producenta.

Poradnik zakupowy Ranking pieców akumulacyjnych – top 6 pieców akumulacyjnych

Dobry piec akumulacyjny – co to jest?

Piec akumulacyjny to urządzenie, które pod względem wyglądu i funkcji przypomina grzejnik. Jego cechą charakterystyczną jest to, że w środku wypełniony jest blokiem specjalnych cegieł magnetycznych. Znajdują się tam również odpowiednie grzałki a całość jest odpowiednio izolowana. Wnętrze nagrzewa się w ciągu kilku godzin do wskazanej temperatury, żeby następnie stopniowo oddawać ciepło. Aby piec akumulacyjny działał wydajnie potrzebne jest to, żeby podłączyć 2 taryfy.

Rodzaje pieców akumulacyjnych

Na rynku dostępne są dwa główne typy tych produktów:

  • Dynamiczne – ich działanie opiera się na tym, że oddają ciepło za pomocą wydmuchu ogrzanego powietrza. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych kanałów, które pod względem kształtu przypominają odwróconą literę U. Zamieszczone i wbudowane przysłony funkcjonują automatycznie i to właśnie przez nie zachodzi wydmuch powietrza. Do prawidłowego działania niezbędny jest programator temperatury, by móc ustalić ten najważniejszy czynnik. Dokładność w większości modeli można ustalić co do godziny w zależności od dnia tygodnia. Wyróżniają się ze względu na dużą wydajność i możliwość wykorzystania odnawialnych źródeł energii elektrycznej np. z fotowoltaiki lub pracy wiatraków.

  • Statyczne – ich działanie bazuje na ogrzewanie się i oddawanie ciepła na całej jego powierzchni. Cechują się nie tylko tym, że są nieprecyzyjne w zakresie oddawania temperatury i nagrzewania. Użytkownik ma do swojej dyspozycji ustalenie pożądanej temperatury pieca do momentu następnego cyklu pracy. Ich wadą jest to, że nie magazynują ciepła, dlatego oddają je natychmiast.

 

Wadą pieców akumulacyjnych jest ich wysoka cena oraz duże gabaryty. Są one w stanie głównie nagrzać tylko to wnętrze, w którym się znajdują. Wykorzystując je musisz się liczyć z tym, że długo się nagrzewają.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dom ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.