Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking kuchenek mikrofalowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking kuchenek mikrofalowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking mikrofalówek – najlepsze mikrofalówki w 2023 roku?

Publikowany w Internecie ranking 10 najlepszych mikrofalówek w 2023 roku, zawiera przegląd nowoczesnych modeli, które pojawiły się na rynku w tym roku. Coraz więcej osób pragnie wyposażyć swoją kuchnię w takie urządzenia jak dobra kuchenka mikrofalowa. To sprzęt, który służy do obróbki cieplnej potraw, jak również może posiadać dodatkowe funkcje – np. opcję grillowania czy rozmrażania potraw z zaprogramowaniem w czasie. Najlepsze kuchenki mikrofalowe są energooszczędne, komfortowe w obsłudze i łatwe do utrzymania w czystości.

Ranking kuchenek mikrofalowych – TOP 10 najlepszych kuchenek mikrofalowych

Miejsce Nazwa kuchenki mikrofalowej Cena Najtańsza oferta
1 Amica AMG20M70V 231 zł Sprawdź teraz
2 Samsung GE83X 429 zł Sprawdź teraz
3 Sharp R20DW 258 zł Sprawdź teraz
4 Kuchenka mikrofalowa Amica AMGB20E1GB FUSION 615 zł Sprawdź teraz
5 Samsung ME83X 374 zł Sprawdź teraz
6 Whirlpool MWP101SB 249 zł Sprawdź teraz
7 Amica AMMF20E1W 264 zł Sprawdź teraz
8 Kuchenka mikrofalowa Bosch BEL554MS0 1307 zł Sprawdź teraz
9 BEKO MOC20100S 289 zł Sprawdź teraz
10 Amica AMG17M70V 233 zł Sprawdź teraz

Najlepsze kuchenki mikrofalowe – recenzje

1. Amica AMG20M70V

 Amica AMG20M70V

Cena: ok. 231 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Znana wielu osobom marka Amica słynie z produkcji takich sprzętów jak dobre kuchenki mikrofalowe. Model AMG20M70V to wolnostojąca kuchenka mikrofalowa, która zapewnia równomierne podgrzewanie potraw i szybkie rozmrażanie czasowe. Zastosowana tutaj technologia MultiWave gwarantuje perfekcyjne rozprowadzanie fal, dzięki czemu każdy posiłek, bez względu na jego wagę, jest odpowiednio podgrzany. To najlepsza mikrofalówka dla osób, którym często zdarza się zapomnieć o wyłączeniu urządzenia po zakończeniu jego pracy. Wyraźny sygnał dźwiękowy, który pojawia się tuż po podgrzaniu potrawy, jest gwarancją bezpiecznego gotowania. To wysokiej klasy urządzenie polskiego producenta, które posiada także wbudowaną funkcję rozmrażania czasowego. Jest to bardzo przydatna opcja dla osób, które przygotowują w pośpiechu mrożone dania i nie dysponują dużą ilością czasu, jaka wymagana jest do ich naturalnego rozmrożenia. Kuchenka marki Amica umożliwia także rozmrażanie wagowe takich produktów jak owoce, warzywa czy zioła.

2. Samsung GE83X

 Samsung GE83X

Cena: ok. 429 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Stworzona przez markę Samsung dobra kuchenka mikrofalowa o pojemności 23 l i mocy 800 W. posiada także opcję grillowania, gotowania, podgrzewania i rozmrażania. Moc grilla wynosi 1100 W. Urządzenie to wyróżnia się automatycznym określaniem czasu, jaki potrzebny jest do całkowitego podgrzania lub rozmrożenia wybranej potrawy. Dzięki przestrzennemu systemowi rozchodzenia się mikrofal ta ekonomiczna w użyciu kuchenka zapewnia równomierne podgrzanie każdego posiłku. Model GE83X to dobra mikrofalówka, sterowana elektronicznie z opcją bocznego otwierania drzwi. Wykończone emalią ceramiczną wnętrze kuchenki jest łatwe do czyszczenia i eliminuje ryzyko namnażania się szkodliwych drobnoustrojów; bakterii, grzybów czy pleśni. Sprzęt posiada 10 programów automatycznych i 6 poziomów mocy, a także funkcję kombi i system TDS. To urządzenie zaliczane do kategorii małe AGD z wbudowaną blokadą rodzicielską, która zabezpiecza sprzęt przed przypadkowym włączeniem go przez znajdujące się w pomieszczeniu kuchennym dzieci.

3. Sharp R20DW

 Sharp R20DW

Cena: ok. 258 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W publikowanym na stronach internetowych zestawieniu, jakim jest ranking kuchenek mikrofalowych, pojawia się także sprzęt renomowanego producenta marki Sharp. To najlepsza mikrofalówka o mocy 800 W i pojemności 20 l. Posiada ona funkcje podstawowe, czyli podgrzewanie i rozmrażanie, a także 5 poziomów mocy i sygnał dźwiękowy, uruchamiający się po zakończeniu pracy. To urządzenie z systemem rozprowadzania mikrofal z pojedynczego źródła. Emaliowane wykończenie wnętrza zapobiega pojawianiu się osadów i zanieczyszczeń wewnątrz kuchenki mikrofalowej, a także namnażaniu się wszelkiego typu drobnoustrojów. To produkt sterowany mechanicznie z możliwością bocznego otwierania drzwi w lewą stronę. Sprzęt posiada talerz obrotowy o średnicy 25,5 cm, który umożliwia podgrzanie i rozmrożenie wielu potraw. To doskonałe rozwiązanie dla ludzi żyjących w pośpiechu. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom ta dobra mikrofalówka jest doskonałą propozycją dla właścicieli kuchni o małym metrażu.

4. Kuchenka mikrofalowa Amica AMGB20E1GB FUSION

 Kuchenka mikrofalowa Amica AMGB20E1GB FUSION

Cena: ok. 615 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli interesują Cię dobre kuchenki mikrofalowe, przeznaczone do zabudowy, to warto, byś zwrócił uwagę na model polskiego producenta marki Amica z serii Fusion. To dobra mikrofalówka o nowoczesnym wyglądzie, sterowana elektronicznie. Kuchenka ma pojemność 20 l i wyposażona jest w grill kwarcowy o mocy 900 W, a także wiele funkcji dodatkowych. To urządzenie z programami gotowymi, które samodzielnie dobierają moc i czas grzania pod kątem rodzaju przygotowywanej potrawy. Oprócz tego można skorzystać także z opcji quick start, która doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy potrzebne jest bardzo szybkie przygotowanie potrawy za pomocą jej podgrzania lub rozmrożenia. Model marki Amica jest przystosowany także do podgrzewania dań kuchni włoskiej. Dzięki równomiernemu rozchodzeniu się mikrofal możliwe jest perfekcyjne przygotowanie lazanii, pizzy, ravioli czy innych specjałów. Kilka punktów emisji mikrofal w połączeniu z obrotowym talerzem, gwarantuje równomierne podgrzewanie potraw z ziemniaków, makaronu oraz zapiekanek, zarówno z zewnątrz, jak i w środku.

5. Samsung ME83X

 Samsung ME83X

Cena: ok. 374 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Marka Samsung stworzyła dobre kuchenki mikrofalowe, które umożliwiają gotowanie i podgrzewanie potraw. To urządzenia o mocy mikrofal 800 W i pojemności 23 l. Czarno-lustrzana obudowa sprawi, że ta mikrofala będzie doskonałym sprzętem podkreślającym design nowoczesnej i awangardowej kuchni. Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza mikrofalówka do szybkiego rozmrażania i gotowania, to sprzęt Amica w 100% spełni to zadanie. Posiada on funkcję automatycznego doboru czasu, jaki przeznaczony jest na obróbkę termiczną wybranego dania. Łatwe i komfortowe sterowanie elektroniczne, a także 6 poziomów mocy, system TDS i blokada rodzicielska, to jedne z wielu zalet, jakie ma ta wysokiej jakości kuchenka mikrofalowa. Urządzenie zostało wykończone od środka emalią ceramiczną, która jest nie tylko łatwa do czyszczenia, ale także chroni przed namnażaniem się w we wnętrzu mikrofali wszelkiego typu patogenów w postaci bakterii czy pleśni. Produkt posiada timer i zegar, a także talerz obrotowy o średnicy 28,8 cm, co umożliwia szybkie podgrzanie pizzy, zarówno włoskiej, jak i rzymskiej.

6. Whirlpool MWP101SB

 Whirlpool MWP101SB

Cena: ok. 249 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się, jaką mikrofalówkę kupić, to warto, abyś zainteresował się produktem marki Whirlpool. To kuchenka o pojemności 20 l i maksymalnej mocy mikrofal 700 W. Posiada ona 6 stopni regulowania mocy i drzwi otwierane na bok. To prosta w obsłudze, dobra mikrofalówka, sterowana przy pomocy pokrętła oraz znajdujących się na przednim panelu przycisków. Sprzęt umożliwia szybkie rozmrażanie produktów, dostosowane do ich wagi, a także łatwe i ekonomiczne podgrzewanie. To markowy wyrób, który posiada mechaniczną blokadę dostępu, a także opcję równomiernego podgrzewania i rozmrażania mięsa, ryb, drobiu i warzyw. Ta dobra kuchenka mikrofalowa nadaje się do topienia masła, zmiękczania lodów i sera, a także do podgrzewania gulaszu, jaj i wszelkiego typu napojów; wody, zup, kawy czy herbaty. Urządzenie WHIRLPOOL MWP101SB, dzięki wbudowanej funkcji rozpoznawania wagi danej potrawy, nie dopuszcza do przypadkowego przywarcia podgrzewanych dań, szczególnie gdy są one poddawane obróbce cieplnej z małą ilością wody.

7. Amica AMMF20E1W

 Amica AMMF20E1W

Cena: ok. 264 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dostępny na wielu stronach internetowych ranking kuchenek mikrofalowych, zawiera dokładny opis zalet, jakie posiada sprzęt marki Amica, a konkretnie model AMMF20E1W. To dobra kuchenka mikrofalowa o kompaktowych wymiarach, pojemności 20 l i mocy 700 W. Jest ona sterowana mechanicznie. Jej obudowa, uchwyt i przyciski są dostępne w kolorze białym i pokryte specjalną, odporną na wysokie temperatury emalią. Dzięki 8 programom gotowania i łatwemu wyborowi ustawień urządzenie to jest dostosowane do podgrzewania i rozmrażania różnego rodzaju potraw. Funkcja quick start umożliwia bardzo szybkie podgrzanie wody, napojów, sosów czy rozmrożenie mięsa, a także stopienie masła i sera. Wyświetlacz elektroniczny, który zastosowano w tym sprzęcie, podaje aktualną godzinę i wybierane w danej chwili ustawienia. To najlepsza mikrofalówka dla osób, które często zapominają o wyłączeniu urządzenia po zakończeniu jego pracy. Zapobiega temu wyraźny sygnał dźwiękowy, który powiadamia użytkownika o potrzebie odłączenia sprzętu z gniazdka sieciowego.

8. Kuchenka mikrofalowa Bosch BEL554MS0

 Kuchenka mikrofalowa Bosch BEL554MS0

Cena: ok. 1307 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wiele osób rozważa, jaką kuchenkę mikrofalową wybrać do zabudowy. Doskonałym rozwiązaniem jest propozycja marki Bosch. To polecana przez wielu klientów, bardzo dobra kuchenka mikrofalowa ze stalową obudową w kolorze czarno-srebrnym, która umożliwia szybkie przygotowanie, rozmrażanie i podgrzewanie dań. Funkcja autopilota usprawnia bardzo korzystanie z tego urządzenia. Wbudowane, automatycznie otwierane drzwi są sterowane elektronicznie przy pomocy przycisku sensorowego. To najlepsza mikrofalówka, wyposażona w funkcję grillowania, dzięki której można uzyskać perfekcyjnie przygotowane potrawy mięsne i warzywne, bez ryzyka ich przypalenia czy nadmiernego wysuszenia. Obsługa urządzenia odbywa się przy pomocy białego wyświetlacza LED, który jest widoczny nawet z bardzo dużej odległości. Duża moc sprzętu – 900 W oraz grill 1,2 kW, zapewniają doskonałą obróbkę termiczną potraw. To urządzenie, które daje możliwość korzystania z mikrofali i grilla osobno lub łącznie.

9. BEKO MOC20100S

 BEKO MOC20100S

Cena: ok. 289 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dostępny w sieci ranking mikrofalówek umożliwia wybór wysokiej jakości tego rodzaju urządzenia. Warta polecenia jest kuchenka mikrofalowa marki Beko o pojemności 20 l i mocy mikrofal 700 W. To urządzenie sterowane mechanicznie, które posiada kilka bardzo przydatnych funkcji. Ta dobra kuchenka mikrofalowa zapewnia idealne rozmrażanie, zarówno mięsa, owoców, warzyw, jak i ziół. Dla użytkowników tego sprzętu bardzo pomocne w obsłudze jest intuicyjne sterowanie, które odbywa się przy wsparciu dwóch pokręteł. Sprzęt ten, dzięki kompaktowym wymiarom, świetnie odnajdzie się, zarówno w kuchni o bardzo małym metrażu, jak i w pokoju socjalnym dla pracowników. Ta wolnostojąca, dobra mikrofalówka w kolorze inox, posiada system rozprowadzania mikrofal, który umożliwia równomierne podgrzanie każdej potrawy. Ten sprzęt marki Bosch jest łatwy do utrzymania w czystości, ponieważ jego wnętrze pokryte jest wysokiej jakości emalią. To mikrofalówka z talerzem obrotowym o średnicy 24,5 cm, a także drzwiami otwieranymi jednostronnie.

10. Amica AMG17M70V

 Amica AMG17M70V

Cena: ok. 233 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze kuchenki mikrofalowe powinny być łatwe w obsłudze oraz posiadać funkcję równomiernego podgrzewania i rozmrażania czasowego. Takie opcje ma również urządzenie polskiego producenta marki Amica. To sprzęt, który gwarantuje perfekcyjne podgrzanie każdego posiłku, dzięki równomiernemu rozprowadzaniu fal we wszystkich kierunkach. To dobra mikrofalówka, która ma możliwość programowania na rozmrażanie czasowe, co gwarantuje, że włożony do jej wnętrza produkt zostanie poddany rozmrożeniu w ustalonym przez Ciebie czasie. To najlepsza kuchenka mikrofalowa dla osób, które bardzo często pozostawiają posiadany przez siebie sprzęt AGD w opcji stand by. Wbudowana funkcja sygnalizowania zakończenia pracy informuje użytkownika mikrofali, że powinien on wyłączyć urządzenie i wyjąć kabel sieciowy z gniazdka elektrycznego. Model marki Amica jest sterowany manualnie przy pomocy dwóch szerokich pokręteł w kolorze białym oraz dużego przycisku, znajdującego się z przodu obudowy.

Poradnik zakupowy mikrofalówki

Jakie funkcje ma dobra kuchenka mikrofalowa?

Publikowany w sieci ranking kuchenek mikrofalowych zawiera modele, które są wyposażone w nowoczesne funkcje. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego sprzętu, warto wziąć pod uwagę kwestię, że najlepsze kuchenki mikrofalowe są wyposażane w funkcję rozmrażania, podgrzewania oraz grillowania. Dzięki temu urządzenie to może zastąpić używany w kuchni opiekacz czy sprzęt przeznaczony do przygotowywania niskokalorycznych, smacznych i pożywnych potraw bez użycia tłuszczu.

Jak kupić dobrą mikrofalówkę?

Jeśli zastanawiasz się, jaką mikrofalówkę kupić, musisz dokładnie przeanalizować, do czego będziesz wykorzystywał ten sprzęt. W przypadku, gdy Twoja kuchenka ma służyć tylko do podgrzewania napojów, topienia sera i masła czy szybkiego rozmrażania, możesz zainwestować w sprzęt o mocy do 700 W. Dobra mikrofalówka o podstawowych opcjach w zupełności spełni Twoje potrzeby. Jeśli jednak potrzebujesz dodatkowych funkcji, możesz zdecydować się na bardziej zaawansowane technologicznie urządzenie o dużo wyższej mocy.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Przy wyborze odpowiedniej kuchenki mikrofalowej warto zwrócić uwagę na jej pojemność, moc i opcje dodatkowe np. blokadę rodzicielską. Najlepsze kuchenki mikrofalowe są wyposażone w timer, zegar, elektroniczne sterowanie i otwieranie drzwi przy pomocy przycisku sensorowego. Można wybrać urządzenie z intuicyjnie obsługiwanym wyświetlaczem LED, który ułatwia wybór konkretnych funkcji. Dobre mikrofalówki powinny być wyposażone w sygnał dźwiękowy, informujący o zakończeniu pracy urządzenia.

Kuchenka mikrofalowa jest przydatnym sprzętem AGD, który znajdzie zastosowanie w prawie każdym domu. To sprzęt, który gwarantuje bardzo szybką obróbkę termiczną potraw, co ułatwia i skraca proces ich przygotowania.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *