Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking materacy » Ranking materaców 90×200
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking materacy » Ranking materaców 90×200
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking materaców 90×200 – jaki materac 90×200 kupić?

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz – to znane przysłowie jest prawdziwe również w swoim dosłownym znaczeniu. Jednym z najważniejszych czynników decydujących o dobrym i komfortowym śnie jest odpowiedni materac. Poznaj ranking materaców 90×200, przeznaczonych do wąskich łóżek, aby wybrać najlepszy, który idealnie spełni twoje oczekiwania. Najlepszy materac 90×200 to taki, który zapewnia użytkownikowi wygodę i nie doprowadza do bólu pleców. Jaki materac 90×200 wybrać? To kwestia indywidualna, ponieważ wybór poza wypełnieniem materaca i jakością jego wykonania, zależy również od wagi samego użytkownika i dopasowanej do niej twardości.. Tani materac 90×200 może okazać się idealnym wyborem, jeśli będzie odpowiednio twardy, a przy tym elastyczny. Zapoznaj się z poniższym rankingiem, przeczytaj znajdujący się pod nich poradnik zakupowy i podejmij świadomą decyzję!

Ranking materaców 90×200 – top 10 materaców 90×200

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1ŚpijZdrowo Metis 90×200229 złSprawdź teraz
2Frankhauer Morfeusz 90×200599 złSprawdź teraz
3ŚpijZdrowo Milo 90X200205 złSprawdź teraz
4Hilding Step 90×200609 złSprawdź teraz
5Janpol Klio 90×200573 złSprawdź teraz
6Hilding Flamenco 90×2001175 złSprawdź teraz
7ŚpijZdrowo Home Plus 90×200259 złSprawdź teraz
8Hilding Flamenco 90×2001175 złSprawdź teraz
9Hilding Breakdance 90×200816 złSprawdź teraz
10ŚpijZdrowo Home Max 90×200252 złSprawdź teraz

Recenzje materaców 90×200

1. ŚpijZdrowo Metis 90×200

ŚpijZdrowo Metis 90x200

Cena: od. 229 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

ŚpijZdrowo Metis 90×200 to materac łączący w sobie najważniejsze zalety modeli piankowych oraz sprężynowych. Zastosowanie 2 cm warstwy pianki poliuretanowej o odpowiedniej gęstości sprawia, że materac nie jest podatny na odkształcenia i oferuje wygodny wypoczynek oraz sen. Zaletą sprężyn ukrytych w pojedynczych 12 cm kieszeniach jest natomiast idealnie równe rozłożenie masy na materacu. Na uwagę zasługuje staranne wykonanie tego materaca. Blisko 300 sprężyn na metra kwadratowy ukrytych w jego wnętrzu zostało poddane podwójnemu hartowaniu, dzięki czemu ich żywotność sięga nawet 30 lat! Kieszenie ze sprężynami od pianki oddziela specjalna przekładka tapicerska zwiększająca wytrzymałość materaca. Z zewnątrz jest on pokryty pikowanym pokrowcem premium o wydłużonym czasie ścierania. Ponadto, wyraźną zaletą pokrowca są właściwości antyalergiczne. Konstrukcja piankowo-sprężynowa pozwala w dowolnym momencie zdjąć i wyprać pokrowiec, co przekłada się na świeżość i najwyższy poziom higieny. ŚpijZdrowo Metis 90×200 to materac o klasie twardości H3, czyli średnio twardy. Ma więc uniwersalne przeznaczenie, ponieważ nadaje się dla użytkowników o wadze od 50 do 100 kg. Wygodnemu wypoczynkowi sprzyja podział kieszeni na 9 odrębnych stref.

2. Frankhauer Morfeusz 90×200

Frankhauer Morfeusz 90x200

Cena: od. 599 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten innowacyjny materac jest skonstruowany ze sprężyn kieszeniowych oraz warstw dodatkowych w formie maty kokosowej. Taka konstrukcja daje użytkownikowi niezwykły komfort, ponieważ materac nie jest podatny na odkształcenia. Co więcej maty kokosowe są surowcem w pełni ekologicznym, bo zgodnie ze swoją nazwą powstają ze skorupy orzecha kokosowego. Ich kolejną zaletę stanowi fakt, że doskonale odprowadzają wilgoć. Elegancki i przyjemny w dotyku pokrowiec dostępny w kilku wariantach kolorystycznych stanowi powłokę o właściwościach antyalergicznych, antygrzybicznych oraz antybakteryjnych. Wykorzystana tkanina pozwala na jego częste pranie bez powstawania uszkodzeń, co jest rozwiązaniem niezwykle higienicznym. Frankhauer Morfeusz 90×200 ma uniwersalne przeznaczenie, ponieważ przeciwne strony materaca charakteryzujących się odmiennym stopniem twardości. Strona średnio twarda – H2 to dobry wybór dla osób ważących od 60 do około 80 kg. Z kolei strona twarda – H3 zapewnia wygodny sen i wypoczynek osobom o wadze do 110 kg.

3. ŚpijZdrowo Milo 90X200

ŚpijZdrowo Metis 90x200

Cena: od. 229 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten pikowany materac został stworzony na bazie sprężyn kieszeniowych i naturalnego wkładu kokosowego. Takie połączenie zapewnia użytkownikom najwyższą wygodę. 289 sprężyn na metr kwadratowy ukrytych w kieszeniach przekłada się na 9 odrębnych stref twardości. Obecność wkładu kokosowego pozwala na lepszą wentylację i odprowadzanie wilgoci, co jest niezwykle ważne w trakcie snu.
Konstrukcja materaca uwzględnia też użycie tapicerowanej przekładki, które zwiększa jego wytrzymałość. Wykorzystane sprężyny są podwójnie hartowane, dzięki czemu mogą służyć użytkownikom przez wiele lat. Ważnym elementem tego materaca jest ponadto zdejmowany i odporny na ścieranie pokrowiec o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych. Bez przeszkód można go regularnie prać zgodnie z zaleceniami producenta, co podwyższa poziom higieny. ŚpijZdrowo Milo 90X200 to materac dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy to wariant H3, czyli średnio twardy – dedykowany przede wszystkim osobom o wadze od 60 do 100 kg. Wariant twardy – H4, powinni wybrać użytkownicy, którzy legitymują się wagą przekraczającą 100 kg. Prawidłowy wybór zapewni wygodny odpoczynek i spokojny sen.

4. Hilding Step 90×200

Hilding Step 90x200

Cena: od. 609 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Materac Hilding Step 90×200 zapewnia swojemu użytkownikowi komfortowy sen i wypoczynek ze względu na połączenie sprężyn kieszeniowych ze specjalną pianką Flexifoam. Taka konstrukcja,w której każda sprężyna posiada własną kieszeń znakomicie podpiera ciało, ponieważ uginają się pod nim włącznie obciążone sprężyny. Kolejne sprężyny nie przenosząc drgań, dzięki czemu materac jeszcze lepiej dopasowuje się do ciała użytkownika. Bardzo miękka pianka dodatkowo podwyższa komfort. Materac Hilding Step 90×200 posiada aż 7 stref twardości. Jego wysokość to 19 cm. Produkt jest dostępny w trzech wariantach różniących się od siebie stopniem twardości – H2, H3 i H4. W ten sposób idealny materac dla siebie mogą znaleźć osoby legitymujące się różną wagą. Ważnym elementem materaca jest pokrowiec charakteryzujący się eleganckim wyglądem. Wykonanie z przepuszczalnej tkaniny ułatwia jakże ważną w trakcie snu wentylację. Wykorzystanie tego typu pokrowca zapobiega gromadzeniu się alergenów. Ponadto jest on z łatwością zdejmowany, stosunkowo lekki i nadaje się do prania w temperaturze 60 stopni Celsjusza, co pozwala zachować odpowiedni poziom higieny.

5. Janpol Klio 90×200

Janpol Klio 90x200

Cena: od. 573 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Janpol Klio 90×200 to materac o konstrukcji kieszeniowo-piankowej. Jego wysokość wynosi 18 cm. Zwieńczenie materaca stanowi 2 cm warstwa pianki poliuretanowej, która jest miękka i elastyczna, dzięki czemu przekłada się na najwyższy komfort wypoczynku i snu. Pod pianką znajduje się wkład złożony ze sprężyn kieszeniowych wysokich na 12 cm. Fakt, że każda sprężyna jest umieszczona we własnej kieszeni zapobiega przenoszeniu się drgań, a tym samym sprawia, że materac idealnie dopasowuje się do ciała spoczywającej na nim osoby. O walorach materaca decyduje także wyposażony w zamek rozdzielczy pokrowiec. Materiał, z którego jest on wykonany charakteryzuje się przyjemnym dotykiem i delikatną, a jednocześnie wytrzymałą strukturą. Specjalna powłoka Sanitized zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów oraz bakterii, przy okazji redukując także możliwość powstawania plam i nieprzyjemnego zapachu. Na uwagę zasługuje elegancka struktura tkaniny pokrowca. Materac jest dostępny w trzech klasach twardości – H2, H3 i h4. Może być wykorzystywany w łóżeczkach dziecięcych, o czym świadczy pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka.

6. Hilding Flamenco 90×200

Hilding Flamenco 90x200

Cena: od. 1175 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Materac Hilding Flamenco 90×200 odznacza się najwyższym poziomem wygody podczas wypoczynku i snu. Wszystko za sprawą jego konstrukcji. Wewnątrz znajdują się sprężyny kieszeniowe – każda spoczywa we własnej kieszeni, dzięki czemu drgania nie są przenoszone, a materac idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika. Nad sprężynami znajduje się warstwa lateksu odpowiadającego za miękkość i elastyczność, co jeszcze bardziej podwyższa komfort. Perfekcyjne dopasowanie przekłada się na fakt, że materac nie zapada się. Ciekawą innowacją wykorzystaną w materacu Hilding Flamenco 90×200 jest możliwość użytku dwustronnego – każda ze stron charakteryzuje się odmienną klasą twardości. W przypadku tego modelu użytkownik może wybierać spośród twardości na poziomie H2 oraz H3, czyli materaca twardego i średnio twardego. Ważnym elementem materaca jest elegancki, pokryty antyalergiczną powłoką pokrowiec. Tkanina, z której został wykonany zapewnia prawidłową wentylację podczas snu i zapobiega ryzyku przegrzania. Producent udziela na materac aż 15-letniej gwarancji.

7. ŚpijZdrowo Home Plus 90×200

ŚpijZdrowo Home Plus 90x200

Cena: od. 259 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

ŚpijZdrowo Home Plus 90×200 to materac o wysokości 15 cm wyposażony w sprężyny kieszeniowe oraz wkład kokosowy. Taka konstrukcja przekłada się na ogromną wygodę użytkownika. Sprężyny ukryte w osobny w kieszeniach nie przenoszą drgań, dzięki czemu powierzchnia materaca idealnie dopasowuje się do ciała, przy zachowaniu odpowiedniej twardości. Istotną funkcję pełni wkład kokosowy, który posiada właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne. Zwieńczenie materaca stanowi gruba na 2 cm pianka poliuretanowa o podwyższonej gęstości. Jest elastyczna i miękka, ale przy tym nie odkształca się w niepożądany sposób, co podwyższa trwałość materaca. Pikowany antyalergiczny pokrowiec złożony z membranowej struktury charakteryzuje się wydłużonym cyklem ścieralności, dzięki czemu bez przeszkód można go prać i dłużej cieszyć się jego doskonałą kondycję. Materiał zapewnia prawidłową wentylację i zapobiega przegrzaniu podczas snu. Materac jest dostępny w wersji twardej i średnio twardej.

8. Hilding Flamenco 90×200

Hilding Flamenco 90x200

Cena: od. 1175 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Hilding Flamenco 90×200 to ciekawy materac wyposażony w sprężyny kieszeniowe, jak również dodatkowe warstwy wykonane z pianki lateksowej oraz pianki wysokoelastycznej. Sprężyny schowane we własnych kieszeniach pozwalają materacowi doskonale dopasować się do ciała użytkownika, jednocześnie nie przenosząc drgań. Materac został zaprojektowany między innymi z myślą o osobach zmagających się z alergią. Dzięki nowatorskiej konstrukcji z materaca można korzystać dwustronnie. Sprężysta i elastyczna pianka lateksowa znajdująca się po jednej stronie, podobnie jak umieszczona po drugiej stronie pianka wysokoelastyczna gwarantują ciału doskonały wypoczynek. Jednocześnie charakteryzują się odmiennym poziomem twardości, dzięki czemu użytkownik może wybrać jedną ze stron dopasowując tym samym twardość materaca do swojej wagi i preferencji. Materac Hilding Flamenco 90×200 dostępny jest w wariantach z dwoma pokrowcami. Oba można z łatwością prać w temperaturze nawet 60 stopni Celsjusza. Jeden pokrowiec wykonany z wiskozy doskonale absorbuje nadmiar wilgoci, jest delikatny i zapobiega podrażnieniom skóry oraz rozwojowi bakterii. Alternatywny pokrowiec wyposażony w mikrokapsułki uwalniające probiotyki chroni materac przed alergenami i czynnikami wywołującymi astmę. Produkt został objęty 15-etnią gwarancją

9. Hilding Breakdance 90×200

Hilding Breakdance 90x200

Cena: od. 816 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Hilding Breakdance 90×200 to ciekawy materac piankowy wyposażony w możliwość wyboru stopnia twardości. Jego wypełnienie stanowi specjalnie profilowana pianka Pianka Flexifoam, która charakteryzuje się doskonałą elastycznością, sprężystością i jest miękka. Jej struktura sprawia, że materac świetnie dopasowuje się do pozycji śpiącego bądź wypoczywając tego użytkownika.
Materac Hilding Breakdance 90×200 został wyposażony w dwie warstwy takiej pianki. To ciekawe rozwiązanie pozwala użytkownikowi wybrać jedną ze stron materaca, aby dopasować jego twardość do swoich indywidualnych preferencji oraz wagi ciała. Produkt został wyposażony w najwyższej jakości pokrowiec Young charakteryzujący się ponadprzeciętną odpornością na ścieranie i rozciąganie. Dzięki temu intensywnie używany materac przez długi czas nie traci swoich właściwości. Ciekawy motyw graficzny umieszczony na pokrowcu sprawia, że jest on atrakcyjny dla młodzieży. Tkanina pozwala na pranie pokrowca w temperaturze nawet 60 stopni.

10. ŚpijZdrowo Home Max 90×200

ŚpijZdrowo Home Max 90x200

Cena: od. 252 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

ŚpijZdrowo Home Max 90×200 wyróżnia się wysokością 24 cm. Główny element tej konstrukcji stanowią sprężyny kieszeniowe – rozwiązanie, które zapobiega przenoszeniu drgań i pozwala materacowy doskonale dopasować się do ciała użytkownika przy zachowaniu należytej twardości. Oprócz sprężyn materac wyposażono we wkład kokosowy. Ten naturalny materiał legitymuje się właściwościami antyalergicznym i antygrzybicznymi, co jeszcze bardziej poprawia jakość snu. Kolejną warstwę stanowi elastyczna pianka poliuretanowa o zwiększonej gęstości znajdująca się tuż pod pokrowcem. ŚpijZdrowo Home Max 90×200 to model wyposażony w antyalergiczny pokrowiec przyjemny w dotyku i posiadający membranową strukturę. Materiał charakteryzuje się wyższą odpornością na ścieranie. Umożliwia to częste pranie pokrowca bez ryzyka jego szybkiego zniszczenia, co pozwala na sen i wypoczynek w higienicznych warunkach. Jednocześnie tkanina charakteryzuje się dobrą wentylacją.

Poradnik zakupowy materaca 90×200

Dobry materac 90×200, czyli przeznaczony do wąskiego bądź dziecięcego łóżka to taki, który po prostu zapewnia najwyższy komfort jego użytkownikowi. Każdy ma swoje indywidualne preferencje, dlatego nie istnieje jedno kryterium, na podstawie którego można wybrać idealny materac 90×200. Opinie użytkowników są podzielone pomiędzy materace piankowe, lateksowe lub wyposażone w sprężyny kieszeniowe. Warto natomiast dokonać świadomego wyboru i zapoznać się z dostępnymi na rynku możliwościami i cechami poszczególnych materaców.

Sprężynowy, piankowy czy lateksowy? Jaki materac 90×200 sprawdzi się najlepiej?

Dostępne na rynku materace 90×200 mogą bardzo różnić się od siebie konstrukcją. Do najprostszych modeli należą materace piankowe, wykonane zgodnie ze swoją nazwą z pianki poliuretanowej. Ten rodzaj wypełnienia odznacza się wysoką plastycznością i gęstością, dzięki czemu dobrze podpiera sylwetkę użytkownika. Ponadto pianka zapewnia dobrą wentylację, co jest bardzo istotne w kontekście ewentualnego przegrzania ciała w trakcie snu.
Alternatywne rozwiązanie stanowią materace lateksowe, często wzbogacone dodatkowo o naturalne mleczko kauczukowe. Ten materiał jest niezwykle sprężysty i odporny na odkształcenia. Materac lateksowy zazwyczaj składa się perforowanych płyt, co podobnie jak w przypadku pianki sprzyja dobrej cyrkulacji powietrza. Model lateksowy to szczególnie polecany materac 90×200 z punktu widzenia alergików, bo mała skłonność do odkształceń zapobiega rozprzestrzenianiu się kurzu i innych alergenów. Warto jednak pamiętać, że dużo w tej kwestii zależy od pokrowca. Nowoczesne materace sprężynowe nie mają wiele wspólnego ze swoimi dawnymi, cieszący mi się kiepską sławą odpowiednikami. Dziś każda sprężyna spoczywa we własnej kieszeni, a strukturę materaca tworzą jednocześnie setki takich sprężyn. Ma to ogromne znaczenie praktyczne, ponieważ materace kieszeniowe słabo przekazując drgania. Dzięki temu ruchy użytkownika nie odkształcają powierzchni materaca, a ten może świetnie dopasować się do ciała. Jaki materac wybrać 90×200 wybrać dysponując taką wiedzą? Najlepsze materace korzystają dzisiaj z kilku rozwiązań jednocześnie. Podstawę dobrego materaca 90×200 mogą stanowić kieszenie ze sprężynami, nad którymi spoczywać będzie stosunkowo cienka warstwa piankowa bądź lateksowa.

Jak dopasować twardość materaca?

Warto pamiętać, że inwestycja w dobry materac 90×200 to jednocześnie inwestycja we własne zdrowie. Kluczowym czynnikiem przy wyborze konkretnego modelu powinna być jego twardość. Zbyt miękki bądź zbyt twardy materac przyczynia się niestety do późniejszych problemów z kręgosłupem i stawami. Pod tym względem ranking materaców 90×200 powinien przede wszystkim uwzględniać wagę użytkownika. Najpopularniejszy podział materaców ze względu na twardość opiera się na czterech klasach, do których należą:

  • H1 to materace miękkie, przeznaczone przede wszystkim dla dzieci oraz osób, których waga nie przekracza 60 kg
  • H2 to materace średnio miękkie, dla użytkowników o wadze od 60 do 80 kg
  • H3 to materace średnio twarde, polecane dla osób o wadze pomiędzy 80 a 100 kg
  • H4 to materace twarde, które są odpowiednie dla osób ważących powyżej 100 kg
  • Poszczególni producenci mogą podawać nieco inne przedziały wagowe dla poszczególnych klas – warto pamiętać, że idealny, wygodny materac zależy także od indywidualnych preferencji.

Czym są strefy twardości w materacu?

Dobry materac 90×200 niezależnie od swoich stosunkowo małych rozmiarów, Powinien być podzielony na tak zwane strefy twardości. Obecność przynajmniej kilku stref zapewnia sylwetce optymalne dopasowanie twardości do ułożenia ciała. Wystarczy wspomnieć że stosunkowo ciężka i szeroka miednica potrzebuje innego podparcia niż na przykład głowa i stopy. Obecność stref w połączeniu z optymalnym doborem twardości materaca sprawi, że we wszystkich pozycjach przyjmowanych podczas snu kręgosłup pozostanie wyprostowanej. Aby wybrać najlepszy materac 90×200 dokonując zakupów internetowych, warto posiłkować się rankingiem i dobrze zapoznać się z opisami przygotowanymi przez producentów. Dobry punktem odniesienia bywa także dotychczasowy materac – jeśli prawidłowo spełniał swoją funkcję, warto poszukać modelu o zbliżonych właściwościach. W przeciwnym razie, użytkownik wyposażony w odpowiednią wiedzę będzie doskonale zdawał sobie sprawę, jakie niedostatki poprzedniego materaca może zniwelować kupując nowy model.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dom ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.