Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking materacy
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking materacy
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking materacy – jaki materac wybrać w 2023 roku?

Jeśli zastanawiasz się, który materac jest aktualnie najlepszy na rynku – ten ranking będzie nieocenioną pomocą. Zbadaliśmy opinie konsumentów i wiemy, które materace to dobry punkt wyjścia dla Twoich poszukiwań idealnego miejsca do spania. Oczywiście szukając odpowiedzi na to, jaki materac wybrać – trzeba pamiętać, że dobry materiał dla każdego z nas może oznaczać coś nieco innego. Dla niektórych liczy się przede wszystkim wygoda, innym użytkownikom zależy na tym, aby produkt był tani – bez względu na to, czym Ty się kierujesz, z pomocą tego zestawienia dowiesz się, jakie produkty są teraz najbardziej polecane i z jakiego powodu. To zawsze wsparcie przy decyzji zakupowej, jaki materac wybrać, by naprawdę dobrze się wyspać – tym bardziej, że materace to inwestycja na lata.

Ranking materacy – TOP 10 najlepszych materacy

Miejsce Nazwa materaca Cena Najtańsza oferta
1 Emma Original 899,55 zł Sprawdź teraz
2 Hilding Flamenco 160×200 2059 zł Sprawdź teraz
3 Janpol Hermes 90×200 415 zł Sprawdź teraz
4 Hilding Dobranocka 60×120 180 zł Sprawdź teraz
5 Hilding Pasodoble 160X200 1829 zł Sprawdź teraz
6 Hilding Salsa 160×200 1899 zł Sprawdź teraz
7 Janpol Cora 160X200 1668 zł Sprawdź teraz
8 Hilding Rumba 160X200 2999 zł Sprawdź teraz
9 Hilding Zorba 160X200 1099 zł Sprawdź teraz
10 Materasso Termopur Comfort 90X200 968 zł Sprawdź teraz
11 HILDING DANCE 120×200 2799 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych materacy

1. Emma Original

 

Emma Original

Cena: ok. 899,55 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Najczęściej nagradzany materac w Europie wyposażony w innowacyjne sprężyny kieszeniowe Infinity. To właśnie sprężyny Edge to Edge zapewniają pełny przepływ powietrza, co z kolei oznacza, że w trakcie snu ciało zachowuje optymalną temperaturę. Ten 7-strefowy materac wyposażony został w piankę Halo Memory, która błyskawicznie dostosowuje się do kształtu ciała użytkownika. Pianka z pamięcią zapewnia plecom odpowiednie podparcie, a przy okazji otula ramiona czy biodra. Dzięki temu można budzić się każdego dnia pełnym energii.

Co więcej, materac Emma Original produkowany jest w sposób przyjazny dla środowiska, wykorzystując materiały pochodzące z recyklingu. Stal, używaną wcześniej, udało się zastąpić materiałami niskoemisyjnymi, zmniejszając tym samym emisję CO2. Produkt uzyskał akredytację Planetly przyznany przez OneTrust. Potwierdzenie jakości materaca stanowi również jego 10-letnia gwarancja. Ponadto każdy konsument ma możliwość wypróbowania go przez 100 nocy próbnych, by podjąć ostateczną decyzję o jego zakupie. Producent gwarantuje również bezpłatną dostawę jak i ewentualny zwrot.

 

2. Hilding Flamenco 160×200

 Hilding Flamenco 160x200

Cena: ok. 2059 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jest to wyjątkowy materac – Hilding Flamenco 160×200, produkt ceniony za wysokiej jakości wykonanie oraz niezrównany komfort w czasie snu i wypoczynku. Poza niezrównaną wygodą, jaką zapewnia – warto wspomnieć o walorach estetycznych, które wnosi do wnętrza sypialni. Producentowi udało się pogodzić designem z jakością i przyjemnością użytkowania w doskonały sposób. Hilding Flamenco 160×200 to gotowy sposób na przespanie nocy – spokojnie i miło. Użytkownicy cenią go za to, że nie jest ani za twardy, ani za miękki – optymalnie idealny nawet dla najbardziej wymagających śpiochów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zapewnia naprawdę dobre wsparcie dla kręgosłupa. Daje też wszechstronność, dzięki temu, iż jest dwustronny – zatem można go bez najmniejszego problemu dopasować pod siebie w zależności od preferencji, czy pory roku. Funkcjonalność i wytrzymałość tego materaca zostały dopełnione elastycznością, dzięki której można zażyć zasłużonego odpoczynku po ciężkim dniu, bez kompromisów.

3. Janpol Hermes 90×200

 Janpol Hermes 90x200

Cena: ok. 415 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Materace Janpol Hermes 90×200 to przyjemność snu na piankowej powierzchni o klasie twardości na poziomie H3. To produkt zbierający pozytywne opinie zarówno pod względem funkcjonalności, wytrzymałości, jak i estetyki wykonania. Oczywiście najważniejsza jest wygoda, jaką zapewnia – zadowalająca nawet bardzo wymagających użytkowników. Wyjątkowy komfort snu to cecha najważniejsza, ale równocześnie tylko jeden z atutów tego materaca. Wynika to z faktu, iż całość konstrukcji opiera się o rdzeń wykonany z nowoczesnej pianki, natomiast średnia twardość materaca jest na tyle wszechstronna i elastyczna, iż świetnie sprawdza, jeśli chodzi o dopasowywanie się do indywidualnych potrzeb – również w przypadku dzieci i młodzieży. Jest to też produkt lekki i o optymalnej wysokości, dzięki czemu nie będzie żadnego problemu z dopasowaniem go do łóżka 90×200 – również, jeśli chodzi o konstrukcje z wysuwaną szufladą, czy modele piętrowe. Natomiast dzięki możliwości obustronnego użytkowania – można liczyć na jego długą żywotność.

4. Hilding Dobranocka 60×120

 Hilding Dobranocka 60x120

Cena: ok. 180 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nazwa mówi sama za siebie! Dobranocka Hilding o wymiarach 60×120 cm naprawdę przyczynia się dobrego snu niemowląt – już od pierwszych dni spędzanych we własnym łóżeczku. Materac ten cieszy się niezwykłą popularnością wśród rodziców ze względu na kilka kluczowych cech, jak nieprzemakalność, możliwość prania i antyalergiczny charakter. Mamy więc do czynienia z niezwykle higienicznym produktem. Pianka Flexifoam, z której jest wykonany wkład dobranocki cechuje się wysoką elastycznością i przewiewnością. Na uwagę zasługuje jej porowata struktura, dzięki której w połączeniu z dodatkowymi nacięciami dobra wentylacja jest właściwie gwarantowana. Ta cecha w bezpośredni sposób przekłada się na zachowanie cech użytkowych przez długi czas użytkowania materaca, z jego oddychalnością na czele. Szukając materaca dla dziecka, który zapewni mu najwyższą jakość snu – nie trzeba patrzeć dalej niż ta propozycja od Hilding. Tym bardziej, że mamy do czynienia z materacem wyróżniony pozytywną opinią Instytutu Matki i Dziecka – co mówi samo za siebie.

5. Hilding Pasodoble 160X200

 Hilding Pasodoble 160X200

Cena: ok. 1829 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli chodzi o materace godne polecenia – nie mogło wśród nich zabraknąć modelu Hilding Pasodoble 160X200. To dopracowany w każdym szczególe produkt, którego wyróżnikiem jest zastosowanie w konstrukcji unikatowej kombinacji surowców o wyjątkowych właściwościach. Efektem tych starań jest twardy materac, który równocześnie pozwala na zagłębienie się ciała w punktach największego nacisku. To sprawdzony sposób na to, by za jednym zamachem zadbać o właściwe utrzymanie kręgosłupa i odpoczynek dla mięśni. Zdrowy i głęboki odpoczynek, jaki zapewnia Hilding Pasodoble 160X200 to również efekt zastosowania w nim sprężyn kieszeniowych, maty kokosowej i lateksu wyróżniającego się doskonałą sprężystością i elastycznością. Dodatkowo z jednej strony materaca użytkownik utrzymuje alternatywę w postaci włókna z agawy Sizal – coś idealnego dla miłośników spokojnego snu na twardej powierzchni. Warto również wspomnieć o przewiewności, oddychalności i solidności wykonania. To wszystko w bezpośredni sposób przyczynia się do pełnej satysfakcji z zakupu dla użytkowników szukających wypoczynku nocnego na wysokim poziomie.

6. Hilding Salsa 160×200

 Hilding Salsa 160x200

Cena: ok. 1899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Termoelastyczny Hilding Salsa 160×200 to materac spełniający wysokie oczekiwania. Jako produkt zaprojektowany i zbudowany na bazie wysoce plastycznej pianki – daje użytkownikowi dokładnie taki poziom sztywności, jakiego może oczekiwać względem komfortu snu. Zastosowanie FlexiFoam to również i inne zalety – jak właściwe wsparcie dla kręgosłupa, czy rozłożenie punktu nacisku na metaracu w możliwie najbardziej optymalny sposób. Siedem zróżnicowanych stref twardości to zdecydowany atut materaca Salsa – to dzięki nim mięśnie mogą się odprężyć i zregenerować w czasie nocnego wypoczynku, a nogi, biodra, ramiona i głowa będą mieć należyte wsparcie. Hilding Salsa o wymiarach 160×200 to także reagowanie na temperaturę ciała i dopasowywanie się do ciała użytkownika, w zależności od obranej pozycji snu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że na tym materacu śpi się nie tylko wygodnie, ale też i higienicznie. Pokrowiec materaca Salsa może być prana w temperaturze nieprzekraczającej 60°C – co stanowi dodatkowy atut tego produktu.

7. Janpol Cora 160X200

 Janpol Cora 160X200

Cena: ok. 1668 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jakość materaca, na którym śpimy w bezpośredni sposób przekłada się na jakość snu – dlatego warto zainwestować w wysokiej klasy materac. Janpol Cora 160×200 jest takim właśnie wyborem i tym samym nawet najbardziej wymagający użytkownik może naprawdę odpocząć i dobrze się wyspać korzystając z jego pięciu warstw. To propozycja nowoczesna i antyalergiczna, a dzięki zróżnicowanym komponentom również zapewniająca wiele poziomów twardości. Tutaj w jednym i tym samym materacu znalazło się miejsce na lateks, sprężyny kieszeniowe, jak również piankę poliuretanową znaną z niezwykłej elastyczności. Materiały zastosowane w tym materacu są nie tylko optymalnie dopasowujące się do potrzeb użytkownika, ale też wyróżniają się swoją trwałością – dzięki czemu można mieć pewność, że Janpol Cora to inwestycja w dobry sen na lata. Efektywne podparcie dla sylwetki w połączeniu z dużym komfortem nawet w sytuacji, gdy z materaca korzystają dwie osoby – to przepis na wyśmienity sen prosto z Fabryki Materacy Janpol.

8. Hilding Rumba 160X200

 Hilding Rumba 160X200

Cena: ok. 2999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Materac Hilding Rumba 160X200 to powierzchnia stworzona nie tylko dla spokojnego snu, ale i taka niosąca ze sobą wiele innych korzyści dla zdrowia użytkownika. Mamy tutaj do czynienia z dwoma rodzajami pianek, co przekłada się na wszechstronność wkładu. Jedna z nich – Visco to sprawdzony sposób na zmniejszenie napięcia w mięśniach i ich regenerację, druga – Velvet Touch to zabezpieczenie ciała przed jego nadmiernym zapadaniem się materac. Propozycja marki Hilding to także niezwykła sprężystość i twardość na optymalnym poziomie. Jednak prawdziwym wyróżnikiem materaca Rumba na tle innych jest fakt, że mamy tutaj do czynienia z aż 7 różnymi strefami twardości. Jest to więc naprawdę elastyczne rozwiązanie, dzięki któremu miejsca zwiększonego nacisku będą miały zapewnione mocniejsze wsparcie. Warto wiedzieć też, że jest to materac przeciwdziałający odleżynom i tym samym zyskał tytuł wyrobu medycznego klasy I, co jest ważną informacją dla wszystkich osób szukających takiego prozdrowotnego dopełnienia łóżka dla osoby chorej, czy starszej.

9. Hilding Zorba 160X200

 Hilding Zorba 160X200

Cena: ok. 1099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Interesująca propozycja zarówno dla seniorów, jak i par – szukających wysokiej jakości snu, to właśnie Hilding Zorba o wymiarach 160×200 cm. Materac wyróżnia się pieczołowicie przemyślanej konstrukcji, której sercem jest składająca się z 7 stref sprężyna kieszeniowa. To właśnie w ten sposób udało się uzyskać produkt zapewniający odpowiednio dopasowane do budowy ciała podłoże, stanowiące podstawę wygody w czasie snu i odpoczynku. Podział na strefy pozwala na pełen komfort, w którym właściwe podparcie zyskują poszczególne części ciała – od głowy, przez biodra i ramiona, aż po nogi. Warto również wspomnieć o dwóch warstwach pianki. Jedna z nich jest lateksowa i gwarantuje absolutną miękkość, druga wyróżnia się działaniem przeciwgrzybiczym i antybakteryjnym, a równocześnie wnosi do materaca Zorba pożądaną sprężystość. Warto również nadmienić o tym, że materac jest sprzedawany razem z pokrowcem, który nadaje się do prania – co podnosi higieniczność tego wyboru i przekłada się w bezpośredni sposób na przyjemność snu.

10. Materasso Termopur Comfort 90X200

 Materasso Termopur Comfort 90X200

Cena: ok. 968 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Luksus spania w najczystszej postaci – tym właśnie jest Materasso Termopur Comfort 90X200. Decydując się na ten produkt, zyskuje się do swojego użytki niezwykle wysoką jakość spania z właściwościami ortopedycznymi, dlatego nadaje się również dla osób zmagających się z różnego rodzajami schorzeniami kręgosłupa. Dużą zaletą materaca jest zastosowanie w nim pianki o parametrach termoplastycznych. Dzięki temu produktowi łatwiej jest minimalizować naciski z materaca na ciało, przy równoczesnym kopiowaniu jego naturalnych krzywizn. Ta ortopedyczna jakość przyniosła materacowi Termopur Comfort certyfikat wyrobu medycznego klasy I – co mówi samo za siebie o jakości jego wykonania. Jest to propozycja niezwykle sprężysta i elastyczna zarazem. Równocześnie mowa o produkcie gwarantującym odporność na temperaturę i wilgoć, jak również przewiewnym – dzięki temu będzie służyć jako sposób na dobry sen przez długi czas, bez kompromisów względem jakości. Ta przepuszczalność powietrza jest kluczowym punktem tej propozycji.

11. HILDING DANCE 120×200

 HILDING DANCE 120x200

Cena: ok. 2799 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kiedy przychodzi czas na zakup nowego materac, warto sprawdzić co do zaoferowania ma ta propozycja w naszym rankingu. Hilding Dance 120×200 to niezwykle wygodny materac zbudowany na bazie sprężynowych kieszeni. Charakteryzuje się wysoką elastycznością i daje konsumentom szeroki wybór, jeśli chodzi o pożądaną klasę twardości. Tutaj estetyka łączy się z funkcją i wytrzymałością, bowiem Dance zbiera pozytywne recenzje nie tylko za sam komfort snu, jaki zapewnia, ale i wygląd, który pasuje do nowoczesnych sypialni. Nie jest to propozycja ani za twarda, ani za miękka – dzięki swojej wszechstronności potrafi wpasować się w potrzeby komfortu nawet wybrednych użytkowników. Warto również wspomnieć, iż jest to dość wysoki materac o charakterze hybrydowym. Doskonałe wsparcie łącząc się z nim z elastycznością o punktowym charakterze idealnie wpisuje się w preferencje wszystkich, którzy marzą o pełnym wypoczynku w czasie snu. Również pod względem tego, jak przyjemny jest w kontakcie ze skórą – warto go rozważyć.

Poradnik zakupowy materaca do spania

Materace – jak wybrać najlepsze dla swoich potrzeb i nie przepłacić?

Jak w przypadku każdej dużej inwestycji, zakup nowego materaca również wymaga pewnych badań i strategii. Dowiedz się, jaki wybrać i jak możesz zaoszczędzić część ciężko zarobionych pieniędzy – kupując zupełnie nowy, najlepszy materac, korzystając z przygotowanego przez nas rankingu i naszego przewodnika poniżej.

Szukasz nowego materaca?

Pod wieloma względami wymiana starego materaca jest niczym zakup nowego samochodu. Średnia żywotność materaca i samochodu jest mniej więcej taka sama, przy czym najlepsze materace mają tendencję do trwałości przez kilka lat. Dlatego ważne jest, aby nie tylko patrzeć na to, aby był tani – ale przede wszystkim szukać funkcji, które w bezpośredni sposób przekładają się na jakość snu. W rezultacie kupując nowy materac, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, aby mieć pewność, że jest wystarczająco dobry dla osobistych preferencji.

Materace w sklepie stacjonarnym czy online?

W przeszłości kupowanie materacy zawsze oznaczało, że trzeba jechać do najbliższego sklepu z materacami, licząc, że tam znajdzie się ten “najlepszy”, a potem zwykle trzeba było poczekać kilka dni na dostarczenie zakupu. Kupowanie materacy w sklepach stacjonarnych obejmowało również wyjątkowe doświadczenia, takie jak możliwość położenia się na materacach testowych. Jednak od tego czasu świat zakupów mocno się zmienił i dzisiaj możliwość wyboru materaca online wcale nie odbiega od zakupu lokalnie, a pod niektórymi względami nawet to przewyższa.

Dlaczego warto rozejrzeć się online za materacem idealnym?

 • łatwe porównanie różnych marek i polecanych modeli materacy
 • zakupy z dowolnego miejsca z dostępem do sieci
 • większy wybór i przyjazne dla budżetu koszty zakupów
 • przystępne ceny i elastyczne zasady zwrotów

Dużo łatwiej też pozyskać opinie z wiarygodnych źródeł, które pochodzą od realnych użytkowników konkretnych modeli, a nie od sprzedawców mających prowizję od sprzedaży.

Na co zwrócić uwagę porównując materace przed zakupem?

Jest to prawdopodobnie oczywiste, ale jest to krok, którego wielu kupujących materace nie robi. Ważne jest, aby dokonać porównania, zanim zdecydujesz się na konkretny model – tak najłatwiej znaleźć odpowiedź na to, jaki kupić, a jaki lepiej omijać szerokim łukiem. Nawet jeśli skłaniasz się ku konkretnemu producentowi materacy, powinieneś rozważyć dodanie do wyszukiwania jednej lub więcej firm, aby móc mądrze wybierać.

Co ma znaczenie przy wyborze konkretnego materaca?

 • projekt/budowa
 • poziom twardości
 • funkcja
 • materiały
 • cechy szczególne
 • cena

Internet sprawił, że porównywanie podobnych modeli materacy różnych firm to bułka z masłem. Na przykład możesz chcieć porównać materace marki Hilding z propozycjami Janpol. Chociaż te modele oferują podobne funkcje i zalety – na podstawie konkretnych cech łatwiej będzie Ci zdecydować, która marka ma materac szyty bardziej na miarę Twoich potrzeb . Wyszukiwanie online ma kluczowe znaczenie dla poprawy umiejętności kupowania materacy. Poprawi to Twoje wrażenia, dzięki czemu będziesz wiedział, czego się spodziewać podczas procesu.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dom ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
2 odpowiedzi na “Ranking materacy”

 1. Emilka pisze:

  Moim zdaniem w tym rankingu powinien się również znaleźć materac od hildinga Breva. Dla mnie idealny. Ma same zalety. Przyjazdy dla środowiska, dwie twardości, można go odwracać co bardzo ułatwiają uchwyty, antyalergiczny. Do tego to materac z sprężynami kieszeniowymi. Nigdy wcześniej takiego nie miałam, a teraz nie wyobrażam sobie snu na żadnym innym. Zapomniałabym, a ogromny plusem jest możliwość prania pokrowca, dla mnie pomimo że materac już chwile ze mną jest wciąż jest świeży i jak nowy. Zdecydowanie mój numer 1

 2. ziele pisze:

  Sama mam w domu Hilding Pasodoble z 5 miejsca, faktycznie jest to świetny materac. Ostatnio synowi kupiłam Hilding Nevada. Jest całkiem podobny, z tą różnicą że jest z materiałów biodegradowalnych. Jest to na tyle duży atut, że w moim osobistym rankingu stawiam go nieco wyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *