Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking materacy » Ranking materaców przeciwodleżynowych
Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking materacy » Ranking materaców przeciwodleżynowych

Ranking materaców przeciwodleżynowych – jaki materac przeciwodleżynowy wybrać?

Odleżyny to poważny problem, z którym zmagają się osoby obłożnie chore. Ze względu na nacisk skóry na powierzchnię łóżka i słabe ukrwienie dochodzi do pojawienia się ran. Dobry materac przeciwodleżynowy może zapobiec tej przykrej dolegliwości. Na rynku są obecnie dostępne modele piankowe oraz nowocześniejsze – zmiennociśnieniowe. Dzięki nim narażone na ucisk partie ciała zyskują wytchnienie, a przy prawidłowym użytkowaniu w ogóle nie dochodzi do powstawania odleżyn. Jaki materac przeciwodleżynowy kupić? W podjęciu decyzji bardzo pomocny jest zaprezentowany poniżej aktualny ranking materaców przeciwodleżynowych dostępnych na rynku. Uwzględnia on modele wykonane w różnych technologiach, a także zróżnicowane cenowo. Wybierając produkt z tej kategorii nie warto kierować się wyłącznie ceną. Stosunkowo tani materac przeciwodleżynowy może pełnić swoją funkcję równie dobrze. Udostępniony pod rankingiem poradnik zakupowy prezentuje cechy, którymi powinien charakteryzować się idealny materac.

Ranking materaców przeciwodleżynowych – top 8 materaców przeciwodleżynowych

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1PNEUMATYCzNY MATERAC PRzECIWODLEŻYNOWY BĄBELKOWY129 złSprawdź teraz
2Antar Xiamen Materac Przeciwodleżynowy Rurowy z Funkcją Wentylacji E80D-285E4227 złSprawdź teraz
3Antar Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy /bez pompy/ 73 złSprawdź teraz
4Vermeiren Materac Przeciwodleżynowy Gąbkowy W Pokrowcu Bawełnianym (Goferb)369 złSprawdź teraz
5Timago Materac Przeciwodleżynowy Bąbelkowy z Pompą 110kg TGR-Y MB 001-1149 złSprawdź teraz
6Aston Poduszka Przeciwodleżynowa Gofer Do Siedzenia Elastanowa Poszewka Czarny 46 złSprawdź teraz
7Armedical Materac pneumatyczny przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy Bąbelkowy AR-92082 złSprawdź teraz
8Aston Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy Protector I1 złSprawdź teraz

Recenzje materaców przeciwodleżynowych

1. PNEUMATYCzNY MATERAC PRzECIWODLEŻYNOWY BĄBELKOWY

PNEUMATYCzNY MATERAC PRzECIWODLEŻYNOWY BĄBELKOWY

Cena: od. 129 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Pneumatyczny Materac Przeciwodleżynowy Bąbelkowy to stosunkowo prosty technicznie produkt o bardzo wysokiej skuteczności. Aby zapobiegać odleżynom, wystarczy ułożyć ten materac na standardowym materacu, w jaki wyposażone jest łóżko, przykryć prześcieradłem, a następnie uruchomić pompę. Zasada działania tego materaca nie jest skomplikowana. Materac jest podzielony na dwie sekcje, które dzięki pompie są naprzemiennie napełniane powietrzem, a następnie opróżniane. W ten sposób żadna z części ciała chorego nie styka się mocno z łóżkiem przez dłużej niż kilka minut. Do zalet tego materaca zalicza się możliwość zmniejszania i zwiększania ciśnienia zależnie od wagi pacjenta, dzięki czemu zachowuje on odpowiednią twardość i dopasowaną do ciała. Pneumatyczny Materac Przeciwodleżynowy Bąbelkowy wyróżnia się przy tym cichą pracą. Materac może być wykorzystywany w profilaktyce odleżyn, ale również do ich leczenia. Producent dołączył do niego dedykowany zestaw naprawczy.

2. Antar Xiamen Materac Przeciwodleżynowy Rurowy z Funkcją Wentylacji E80D-285E4

Antar Xiamen Materac Przeciwodleżynowy Rurowy z Funkcją Wentylacji E80D-285E4

Cena: od. 227 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Antar Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy doskonale wspiera pacjentów, którzy ze względu na różnorodne dolegliwości są zmuszeni do stałego przebywania w łóżku z ograniczoną możliwością ruchu. To model bąbelkowy – podzielony na sekcje, którego poszczególne części naprzemiennie wypełniają się powietrzem, dzięki czemu żadna część ciała chorego nie jest permanentnie narażona na docisk do łóżka, a przez to słabe ukrwienie i ryzyko powstawania ran odleżynowych. Antar Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy jest wytrzymały, bo wykonany z wysokiej jakości materiałów. Ciśnienie można dowolnie dopasować w zależności od wagi pacjenta – im jest ona wyższa, tym wyższe powinno być również ciśnienie powietrza. Do materaca należy jeszcze dokupić pompę, która również znajduje się w ofercie tego producenta.

3. Antar Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy /bez pompy/

Antar Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy /bez pompy/

Cena: od. 73 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jest to bardzo komfortowy i ekonomiczny materac, który dobrze chroni przed powstawaniem odleżyn. Jego bąbelkowa struktura jest pomocna także w leczeniu już powstałych odleżyn, zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza. Wyjątkowo cichy, aluminiowa osłona silnika pompy. Minimalizacja wibracji. Jest to szczególnie dobra propozycja w czasie wzmożonych upałów oraz przebywania w dusznych pomieszczeniach.Polecany materac przeciwodleżynowy posiada budowę opartą na niezależnych komorach powietrznych. Dzięki temu możliwe jest równomierne rozłożenie ciężaru ciała osoby chorej.

4. Vermeiren Materac Przeciwodleżynowy Gąbkowy W Pokrowcu Bawełnianym (Goferb)

Vermeiren Materac Przeciwodleżynowy Gąbkowy W Pokrowcu Bawełnianym (Goferb)

Cena: od. 369 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten model materaca został wykonany z pianki o wysokiej gęstości. Jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, u których występuje niskie ryzyko powstawanie odleżyn, a co za tym idzie ran. Materac zapobiega odleżynom pierwszego stopnia. Vermeiren Materac Przeciwodleżynowy Gąbkowy W Pokrowcu Bawełnianym (Goferb) ma na powierzchni strukturę gofrową – dzięki temu delikatna pianka odznacza się jeszcze lepszą redystrybucję ciśnienia, a ciało pozostaje mniej dociśnięty do powierzchni materaca. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać między innymi pacjenci, którzy z różnych przyczyn nie mogą używać modeli zmiennociśnieniowych. Ponadto, taka struktura materaca korzystnie wpływa na cyrkulację powietrza wokół pacjenta, co ma ważne znaczenie zwłaszcza w upalne dni. Vermeiren Materac Przeciwodleżynowy Gąbkowy W Pokrowcu Bawełnianym (Goferb) może zostać pokryty pokrowcem wykonanym z grubo plecionej bawełny.

5. Timago Materac Przeciwodleżynowy Bąbelkowy z Pompą 110kg TGR-Y MB 001-1

Timago Materac Przeciwodleżynowy Bąbelkowy z Pompą 110kg TGR-Y MB 001-1

Cena: od. 149 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten materac świetnie sprawdza się w profilaktyce i leczeniu odleżyn dzięki konstrukcji bąbelkowej. Jest wyposażony w kompresor, który zapewnia poszczególnym partiom materaca zmienne ciśnienie. Materac wytrzymuje obciążenie do 110 kg. Za sprawą cyklicznie zmieniającego się ciśnienia na różnych powierzchniach materaca wyposażonego w 130 bąbelków, poszczególne części ciała pacjenta nie są permanentnie narażone na silny docisk do podłoża. Zapobiega to powstawaniu i rozwojowi odleżyn oraz ran poprzez poprawę ukrwienia. Materiał, z którego materac został wykonany cechuje się dobrą izolacją powietrza, dzięki czemu pacjent zyskuje wysoki komfort temperaturowy. W skład zestawu wchodzi również pompa wyposażona w możliwość ręcznej regulacji ciśnienia. Cykl zmiany ciśnienia w dwóch sekcjach materaca trwa 12 minut. Jest to model bardzo ergonomiczny, ponieważ na jego końcówkach umieszczono specjalny wyłogi podwijane pod materac sypialny – takie rozwiązanie zapewnia konstrukcji stabilność. Producent dodaje do materaca zestaw naprawczy.

6. Aston Poduszka Przeciwodleżynowa Gofer Do Siedzenia Elastanowa Poszewka Czarny

Aston Poduszka Przeciwodleżynowa Gofer Do Siedzenia Elastanowa Poszewka Czarny

Cena: od. 46 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Aston Poduszka Przeciwodleżynowa Gofer Do Siedzenia Elastanowa Poszewka Czarny to produkt przeznaczony dla pacjentów spędzających wiele czasu w pozycji siedzącej, na przykład poruszających się na wózkach inwalidzkich. Doskonale sprawdza się w profilaktyce oraz leczeniu kłopotliwych odleżyn. Wewnątrz poduszki znajduje się polietylenowa, miękka pianka, która daje użytkownikowi duży komfort. Poduszka ma strukturę gofrową – zapewnia to zróżnicowany nacisk poszczególnych partii ciała, a więc mniejsze obciążenie. Takie rozwiązanie poprawia jednocześnie cyrkulację powietrza i komfort termiczny. Pokrowiec poduszki został wykonany z wysokiej jakości elastanu. Długość i szerokość poduszki wynoszą 40 cm, a jej grubość 10 cm.

7. Armedical Materac pneumatyczny przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy Bąbelkowy AR-920

Armedical Materac pneumatyczny przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy Bąbelkowy AR-920

Cena: od. 82 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten zmiennociśnieniowy materac pneumatyczny o konstrukcji bąbelkowej stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób narażonych na powstawanie odleżyn. Działanie urządzenia wyposażonego w pompę opiera się na cyklicznych zmianach ciśnienia w poszczególnych partiach materaca. Zmieniające się ciśnienie sprawia, że żadna część ciała pacjenta nie jest przez dłuższy czas narażona na podwyższony nacisk do podłoża. Poprawia to ukrwienie i w ten sposób zapobiega powstawaniu odleżyn oraz ran. Zmieniające się ciśnienie jednocześnie delikatnie masuje ciało pacjenta pobudzając krążenie i zapobiegając niedotlenieniu. Materac pracuję w 6-minutowych cyklach. Cicha pompa nie generuje hałasu i została wyposażona w możliwość płynnej regulacji ciśnienia, aby lepiej dopasować je do potrzeb konkretnego użytkownika. Producent dodał do opakowania przydatny zestaw naprawczy, co w połączeniu z doskonałej jakości pompą sprawia, że Armedical Materac pneumatyczny przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy Bąbelkowy AR-920 jest sprzętem praktycznie bezawaryjnym.

8. Aston Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy Protector I

Aston Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy Protector I

Cena: od. 1 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten przeciwodleżynowy pneumatyczny materac bąbelkowy działa na zasadzie regularnie zmieniającego się ciśnienia w poszczególnych sekcjach materaca. Za jego pracę odpowiada pompa, która reguluje ciśnienie w około 10-minutowych cyklach. Urządzenie świetnie sprawdza się zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu odleżyn. Głównym powodem powstawania odleżyn jest stały nacisk tkanek do podłoża, na który narażeni są pacjenci. Zmieniające się ciśnienie w dwóch sekcjach materaca pozwala na modyfikację nacisku – w ten sposób żadna z części ciała pacjenta nie jest permanentnie narażona na ucisk. Aston Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy Protector I został wyposażony w ergonomiczne wyłogi ułatwiające mocowanie urządzenia do standardowego materaca. Dużą zaletą tego modelu jest możliwość wytrzymania obciążenia do 130 kg. Znajdująca się w zestawie pompa odznacza się cichą pracą. Materiał, z którego wykonano materac pozwala na jego szybkie i wygodne czyszczenie, co jest bardzo ważne w przypadku obłożnie chorych pacjentów.

Poradnik zakupowy materaca przeciwodleżynowego

Idealnie dobrany materac przeciwodleżynowy potrafi zdziałać cuda. Nie tylko zapobiega rozwojowi odleżyn, ale przyczynia się również do ich leczenia, gdy już powstaną. Ciało pacjenta obłożnie chorego jest narażone na stały docisk do podłoża, co negatywnie wpływa na tkanki i prowadzi do ich niedokrwienia. Po dłuższym czasie w miejscu odleżyn powstają rany. Jaki materac przeciwodleżynowy kupić, aby zapewnić pacjentowi najwyższy komfort?

Jaki materac przeciwodleżynowy sprawdzi się lepiej – piankowy czy zmiennociśnieniowy?

Na rynku wciąż dostępne są modele piankowe, chociaż zdecydowana większość oferty to materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe. Na czym polega różnica pomiędzy nimi? Materac piankowy bądź gąbkowy jest stosunkowo tani i ma stałą strukturę. Miękka gąbka redukuje docisk ciała pacjenta do podłoża. Tego typu materace mają powierzchnię gofrową, co przyczynia się do lepszego ukrwienia i zróżnicowanego nacisku poszczególnych partii ciała, jednak rozwiązanie nie jest doskonałe. Materac przeciwodleżynowy gąbkowy jest polecany głównie pacjentom o stosunkowo niewielkich odleżynach, osobom, które nie są obłożnie chore, ale można go zastosować również wtedy, gdyż różnych powodów użycie materaca zmiennociśnieniowego jest wykluczone. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie stanowi skuteczny materac przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy. Urządzenia tego typu mają konstrukcję bąbelkową bądź rurkową i są podzielone na dwie sekcje. Działanie tego materaca opiera się na cyklicznie zróżnicowanym ciśnieniu w poszczególnych sekcjach, dzięki czemu żadna część ciała pacjenta nie jest permanentnie narażona na silny docisk do podłoża. Za regulację ciśnienia odpowiada połączona z materacem pompa, która pracuje w cyklach kilku- bądź kilkunastominutowych. Modele bąbelkowe są przeznaczone dla pacjentów z ryzykiem odleżyn bądź ich łagodną formą. W przypadku zaawansowanych odleżyn i ran lepiej postawić na materac zmiennociśnieniowy o strukturze rurkowej.

Do czego przydaje się regulacja ciśnienia w dobrych materacach przeciwodleżynowych?

Najlepsze materace przeciwodleżynowe są wyposażone w możliwość ręcznej regulacji ciśnienia. Taka opcja ma bardzo praktyczne znaczenie. Optymalna twardość materaca jest zależna od wagi użytkownika, ale również jego indywidualnych preferencji. Regulacja ciśnienia pozwala zatem w sposób dowolny manipulować twardością, co przyczynia się do wyższego komfortu użytkownika.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając idealny materac przeciwodleżynowy?

Wybierając idealny materac przeciwodleżynowy warto wziąć pod uwagę jego niezawodność. Aby terapia przynosiła efekt, pompa powinna pracować nieprzerwanie przez 24 godziny. Dobrze zapoznać się z opiniami dotychczasowych użytkowników poszczególnych materaców przeciwodleżynowych, aby przekonać się co do ich jakości. Materiał, z którego wykonany jest dobry materac przeciwodleżynowy powinien charakteryzować się strukturą umożliwiającą optymalną cyrkulację powietrza. Stały dostęp do tlenu dobrze wpływa na kondycję tkanek. Poza tym, wentylacja przynosi pacjentowi ulgę szczególnie w upalne dni i poprawia jego komfort termiczny. W przypadku osób obłożnie chorych kluczowe znaczenie przy wyborze materaca miewa również łatwość jego czyszczenia.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dom ola.g@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *