Strona główna » Zdrowie i uroda » Higiena jamy ustnej » Ranking past do zębów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Zdrowie i uroda » Higiena jamy ustnej » Ranking past do zębów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking past do zębów – najlepsze pasty do zębów 2023 / 2024 roku

Osoby, które pragną zadbać o zdrowie swojej jamy ustnej, często przeglądają ranking 10 najlepszych past do zębów w 2023 / 2024 roku. Zawiera on opis najpopularniejszych produktów, służących do wybielania zębów, usuwania kamienia i osadów, a także zwalczających halitozę. Najlepsze pasty do zębów powinny zawierać bogactwo składników aktywnych, wspomagających remineralizację szkliwa. To produkty, które warto również, by usuwały nieestetyczne przebarwienia, powstałe w wyniku spożywania produktów barwiących; buraków, kawy herbaty czy czerwonego wina.

Ranking past do zębów – TOP 10 najlepszych past do zębów

Miejsce Nazwa pasty do zębów Cena Najtańsza oferta
1 BIAŁA PERŁA System 5 dni żel z aplikatorem+ Pasta do zębów przed wybielaniem + Płyn do płukania jamy ustnej ZESTAW 47 zł Sprawdź teraz
2 GC Tooth Mousse Płynne szkliwo bez fluoru truskawka 35ml 51 zł Sprawdź teraz
3 ELGYDIUM Anti-Plaque antybakteryjna pasta do zębów 75ml 18 zł Sprawdź teraz
4 Ultrablanc Wybielająca pasta do zębów z węglem aktywnym 75ml 14 zł Sprawdź teraz
5 Parodontax Complete Protection Whitening Pasta do zębów przeciw krwawieniu dziąseł 75ml 12 zł Sprawdź teraz
6 Colgate Duraphat 5000 Pasta do Zębów 51g 29 zł Sprawdź teraz
7 BLANX White Shock Formula pasta wybielająca 75ml 17 zł Sprawdź teraz
8 Biosfera Ecodenta Pasta Do Zębów Wybielająca Czarny Węgiel 100ml 10 zł Sprawdź teraz
9 Aquafresh Intense Clean Lasting Fresh Pasta do zębów 75ml 7 zł Sprawdź teraz
10 Elmex Sensitive Professional plus pasta do zębów 75ml 9 zł Sprawdź teraz

Najlepsze pasty do zębów – recenzje

1. BIAŁA PERŁA System 5 dni żel z aplikatorem+ Pasta do zębów przed wybielaniem + Płyn do płukania jamy ustnej ZESTAW

 BIAŁA PERŁA System 5 dni żel z aplikatorem+ Pasta do zębów przed wybielaniem + Płyn do płukania jamy ustnej ZESTAW

Cena: ok. 47 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wybierając najlepsze pasty do zębów, masz pewność, że prawidłowo dbasz o higienę swojej jamy ustnej. Do kategorii wysokiej jakości produktów do pielęgnacji jamy ustnej należy Biała Perła System 5 dni + żel z aplikatorem + pasta do zębów + płyn do płukania jamy ustnej. To zestaw trzech produktów będący profesjonalną kuracją wybielającą zęby w warunkach domowych. Bardzo nowoczesna formuła wybielania oksydacyjnego zębów, zastosowana w tym zestawie, pozwala na usunięcie głębokich przebarwień oraz enzymów. System Biała Perła gwarantuje pełne oczyszczenie zębów z powierzchniowych nalotów na szkliwie. Zgodne z zaleceniami producenta stosowanie tego zestawu, umożliwia skuteczne i trwałe wybielanie zębów aż do 8 odcieni w bardzo krótkim czasie. To produkty, które mogą być stosowane od 5 do 14 dni. System 5 dni plus został przebadany w testach klinicznych pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności działania.

2. GC Tooth Mousse Płynne szkliwo bez fluoru truskawka 35ml

 GC Tooth Mousse Płynne szkliwo bez fluoru truskawka 35ml

Cena: ok. 51 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W ofercie firmy GC znajdziesz dobre pasty do zębów pozbawione fluoru o smaku truskawki. To produkty zaliczane do kategorii płynnego szkliwa, przeznaczone do miejscowego stosowania. Zawierają one aktywny węgiel i fosforany na bazie wody. Ich rewolucyjny składnik Caldent, pochodzi z białka mleka, czyli kazeiny i wykazuje działanie ochronne na szkliwo zębowe. Składnik ten dostarcza zębom jonów wapniowych i fosforanowych o działaniu wzmacniającym. Pasty GC hamują erozję kwasową szkliwa i przyspieszają jego remineralizacji. Najlepsze pasty do zębów GC Tooth Mousse sprzyjają utrzymaniu właściwego PH w ustach. To produkty, które są w stanie zlikwidować białe plamki na zębach, zmniejszyć nadwrażliwość dziąseł oraz zamknąć otwarte kanały zębinowe. Produktów tych można używać po profesjonalnym piaskowaniu zębów, a także po zakończonej kuracji ręcznego lub ultradźwiękowego usuwania kamienia nazębnego. To pasty do zębów rekomendowane pacjentom, należącym do grupy wysokiego ryzyka próchnicy.

3. ELGYDIUM Anti-Plaque antybakteryjna pasta do zębów 75ml

 ELGYDIUM Anti-Plaque antybakteryjna pasta do zębów 75ml

Cena: ok. 18 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Na wielu stronach internetowych, poświęconych dbaniu o prawidłową higienę jamy ustnej, pojawia się ranking past do zębów. W zestawieniu tym wysokie miejsce zajmuje produkt Elgydium Anti- Plaque. To dobre pasty do zębów, zawierające kompleks składników antybakteryjnych, zapobiegających tworzenie się płytki nazębnej i kamienia, będących również przyczyną problemów ze zdrowiem dziąseł. Najlepsze pasty do zębów Elgydium Anti- Plaque zawierają chlorheksydynę, która przyspiesza proces eliminacji płytki bakteryjnej i zapobiega jej odbudowie. Drugim składnikiem, który w wysokim stężeniu występuje w pastach tej firmy, jest węglan wapnia. Wykazuje on działanie homeostatyczne i przyspiesza regenerację kolagenu. To dobre pasty do zębów, które chronią przed zapaleniem dziąseł i chorobami przyzębia oraz działają bakteriobójczo na płytkę nazębną. Produkty te likwidują podrażnienie i zaczerwienienie dziąseł oraz są pomocne w leczeniu paradontozy, szczególnie w przypadku zauważenia zmian w obrębie tkanek podtrzymujących zęby.

4. Ultrablanc Wybielająca pasta do zębów z węglem aktywnym 75ml

 Ultrablanc Wybielająca pasta do zębów z węglem aktywnym 75ml

Cena: ok. 14 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Produkty UltraBlanc to wybielające pasty do zębów z wysoką zawartością węgla aktywnego. Te doskonałe produkty skutecznie wybielają szkliwo i zapobiegają tworzeniu się przebarwień. To najlepsze pasty do zębów, które pomagają zwalczać nieświeży oddech, a także posiadają bardzo łagodny, miętowy smak. Aktywny węgiel, który jest głównym składnikiem past UltraBlanc, skutecznie likwiduje wszelkiego typu przebarwienia, również te trudne do usunięcia. To produkty, które działają bardzo łagodnie, ponieważ nie uszkadzają szkliwa zębowego oraz pochłaniają związki garbnikowe z powierzchni zębów, odpowiadające za nieestetyczny kolor. Regularne stosowanie tego typu produktów chroni przed powstawaniem osadów i przebarwień. To dobre pasty do zębów z dodatkiem aktywnych i naturalnych wyciągów roślinnych o działaniu łagodzącym podrażnienia dziąseł.

5. Parodontax Complete Protection Whitening Pasta do zębów przeciw krwawieniu dziąseł 75ml

 Parodontax Complete Protection Whitening Pasta do zębów przeciw krwawieniu dziąseł 75ml

Cena: ok. 12 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Osoby mające problemy ze zdrowiem jamy ustnej, zastanawiają się, jaka pasta do zębów pomoże zwalczyć im uporczywe krwawienie dziąseł. Polecanymi produktami są wyroby firmy Paradontax Complet Protecting White. To najlepsze pasty do zębów, które poradzą sobie z cofaniem się dziąseł, zagrożeniem utratą zębów, nieświeżym oddechem oraz krwawieniem, pojawiającym się w trakcie szczotkowania i codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Te dobre pasty do zębów mogą być używane codziennie. Posiadają one delikatne właściwości wybielające oraz dogłębnie oczyszczające całą powierzchnię zębów. Odpowiednio dobrany skład tego typu produktów wzmacnia szkliwo oraz zapobiega pojawieniu się halitozy. Pasty do zębów Paradontax redukują zaczerwienienia i stan zapalny dziąseł oraz pomagają powstrzymać pojawiające się krwawienia, dotyczące tych okolic.

6. Colgate Duraphat 5000 Pasta do Zębów 51g

 Colgate Duraphat 5000 Pasta do Zębów 51g

Cena: ok. 29 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pasty do zębów Colgate Duraphat 5000 to produkty polecane do higieny jamy ustnej. Te najlepsze pasty do zębów mają właściwości wzmacniające szkliwo i zapobiegające powstawaniu próchnicy. Są to wyroby zalecane dla młodzieży powyżej 16 roku życia i osób dorosłych, zagrożonych pojawieniem się ubytków, szczególnie w obrębie korony zębów lub korzeni. To dobre pasty do zębów, rekomendowane także klientom, którzy borykają się z upośledzeniem wydzielania śliny. Regularne stosowanie past marki Colgate Duraphat 5000 widocznie zmniejsza rozpuszczalność szkliwa w kwaśnym środowisku, a także skutecznie aktywizuje jego remineralizację, w trakcie pojawienia się próchnicy. Produkty Colgate mają opatentowaną formułę, która zwiększa ochronę przed próchnicą oraz jest znacznie bezpieczniejsza w życiu niż ta w tradycyjnie dostępnych pastach z dużą zawartością fluoru.

7. BLANX White Shock Formula pasta wybielająca 75ml

 BLANX White Shock Formula pasta wybielająca 75ml

Cena: ok. 17 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Znajdujący się w sieci ranking past do zębów zawiera bardzo dokładny opis produktów firmy Blanx White Shock Formuła. To skoncentrowane i bardzo dobre pasty do zębów o działaniu wybielającym, które posiadają opatentowaną i chronioną przez właścicieli tej marki formułę. Zawiera ona unikalne połączenie składników aktywnych, zabezpieczających zęby przed pojawieniem się na nich uporczywych przebarwień. To produkty, które eliminują odkładanie się kamienia nazębnego oraz osadów na powierzchni zębów. Opatentowana formuła jest aktywna przez 24 godziny na dobę i naturalnie, ale bardzo bezpiecznie, wybiela szkliwo zębowe, bez jego uszkadzania. To dobre pasty do zębów, które są bezpieczne dla dziąseł, ponieważ nie zawierają szkodliwego nadtlenku. Najnowocześniejsza technologia, użyta do produkcji tego typu wyrobów, umożliwia ich regularne stosowanie, bez ryzyka podrażnienia jamy ustnej.

8. Biosfera Ecodenta Pasta Do Zębów Wybielająca Czarny Węgiel 100ml

 Biosfera Ecodenta Pasta Do Zębów Wybielająca Czarny Węgiel 100ml

Cena: ok. 10 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Coraz więcej osób zastanawia się, jaka pasta do zębów delikatnie i bezpiecznie wybieli szkliwo oraz zapobiegnie powstawaniu nowych przebarwień. Godnymi polecenia są produkty marki Biosfera Ekodent. To nowoczesne pasty do zębów, które przydają się w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Zawierają one czarny węgiel drzewny o działaniu wybielającym i likwidującym namnażające się bakterie. Nowoczesna formuła tego typu produktów została wzbogacona o naturalny ekstrakt z zielonej herbaty bezkofeinowej, który zabezpiecza zęby przed pojawieniem się kamienia nazębnego, a także wykazuje bardzo delikatne działanie bakteriobójcze i chroniące jamę ustną przed powstawaniem aft i pleśniawek. To dobre pasty do zębów z wysokim stężeniem propolisu, wspomagającego walkę z paradontozę i chroniącego przed pojawieniem się tej choroby.

9. Aquafresh Intense Clean Lasting Fresh Pasta do zębów 75ml

 Aquafresh Intense Clean Lasting Fresh Pasta do zębów 75ml

Cena: ok. 7 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Używając takich produktów jak najlepsze pasty do zębów firmy Aquafresh, można pozbyć się wielu problemów związanych z osadem nazębnym czy przebarwieniami. To produkty z mikrokryształkami czyszczącymi, które chronią zęby przed próchnicą i wzmacniają szkliwo. Delikatny, miętowy smak pomaga na dłużej zachować świeży oddech. To najlepsze pasty do zębów, które zwalczają osad i płytkę nazębną i troszczą się o zdrowe dziąsła, bez podrażnień. Dzięki mikrokryształkom czyszczącym, produkty marki Aquafresh docierają do trudno dostępnych miejsc, takich jak przestrzenie międzyzębowe i z łatwością usuwają nagromadzone tam zanieczyszczenia, osad, a także namnażające się bakterie beztlenowe. To pasty do zębów wspomagające walkę z uporczywym osadem i płytką nazębną.

10. Elmex Sensitive Professional plus pasta do zębów 75ml

 

pasta do zebow elmex

Cena: ok. 9 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Decydując się na codzienne używanie takich produktów jak dobre pasty do zębów Elmex Sensitive Professional, można zadbać właściwie o zdrowie jamy ustnej. To wyroby ze specjalną formułą, opracowaną na potrzeby pacjentów, borykających się z długotrwałą nadwrażliwością zębową. Te nowoczesne pasty do zębów przynoszą natychmiastową ulgę w bólu, która pojawia się po spożyciu gorących lub bardzo zimnych pokarmów. Produkty firmy Elmex zawierają monofluorofosforan sodu w bardzo wysokim stężeniu, a także aminofluorek, które tworzą na powierzchni zębiny trwałą warstwę ochronną. Regularne stosowanie past do zębów Elmex Sensitive Professional, eliminuje dolegliwości bólowe, które występują pod wpływem bodźców zewnętrznych. To pasty zawierające aktywne substancje czyszczące i zapobiegające pojawianiu się problemów z osadem i płytką nazębną. Produkty Elmex Sensitive Professional bardzo delikatnie czyszczą zęby i nie powodują ich abrazji.

Poradnik zakupowy pasty do zębów

Jaką pastę do zębów wybrać? Jakie są rodzaje past do zębów?

Odpowiednio dobrana pasta do zębów powinna być dostosowana do problemów, z jakimi boryka się osoba, która będzie jej używać. Na rynku pojawiły się najlepsze pasty do zębów dla osób z paradontozą, nadwrażliwością dziąseł, a także skłonnościami do powstawania ubytków próchniczych. Produkty te różnią się od siebie składem oraz stężeniem poszczególnych komponentów aktywnych. Dobre pasty do zębów, które chronią je przed próchnicą i wzmacniają szkliwo, powinny zawierać kompleks czyszczący; między innymi w postaci mikrokryształków, docierających do trudno dostępnych miejsc i pomagających pozbyć się nagromadzonych tam osadów, zanieczyszczeń i bakterii.

Lepiej wybrać pastę do zębów z fluorem czy bez?

Coraz więcej osób zastanawia się, jaka pasta do zębów będzie odpowiednia do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. W sprzedaży pojawiły się produkty z zawartością fluoru oraz te, z których wyeliminowano ten składnik. Zdaniem specjalistów, którzy stworzyli ranking past do zębów 2023, fluor zawarty w tego typu produktach, wspomaga mineralizację i wzmacnia szkliwo zębów. Może być on szkodliwy tylko dla tych osób, które są uczulone na ten składnik, a ich dziąsła reagują alergicznie poprzez pojawienie się podrażnień czy skłonności do zaczerwienień. Stosowanie pasty do zębów z fluorem, które jest zgodne z zaleceniami producenta, jest w pełni bezpieczne. Osoby, które obawiają się, że związek ten może podrażnić ich wrażliwą jamę ustną, powinny sięgnąć po ekologiczną, ziołową alternatywę w postaci past do zębów na bazie propolisu, oleju kokosowego czy węgla aktywnego.

Jak prawidłowo dbać o zęby?

Prawidłowa higiena jamy ustnej zapewnia nam lepsze zdrowie, a także komfort psychiczny. Pomocna przy tym będzie najlepsza pasta do zębów dobrana odpowiednio pod nasze wymagania. To jaka pasta do zębów będzie najlepiej się sprawdzać warto skonsultować ze stomatologiem.

Aby móc cieszyć się pięknym uśmiechem watro odpowiednio dbać o stan zębów, a także dziąseł. Oto najważniejsze zasady, których należy przestrzegać, aby nie narażać się na wysokie koszty leczenia:

  • Prawidłowa technika szczotkowania zębów. Nawet najlepsze pasty do zębów nie sprawdzą się, jeżeli nie będziemy umieli z nich odpowiednio korzystać.
  • Zdrowa dieta, w której ograniczone są ilości cukru, a także węglowodanów.
  • Unikanie słodzonych napoi.
  • Regularne mycie zębów.
  • Regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym

Dobre pasty do zębów będą mogły pomóc tylko wtedy, jeżeli będą odpowiednio dostosowane. Na rynku do wyboru mamy pasty dla osób nadwrażliwych, pasty chroniące dziąsła, a także pasty wybielające. To jaka pasta będzie dla nas bezpieczna jest zależne od tego co poleci nam lekarz.

Jak często szczotkować zęby?

W dzisiejszym świecie nie każdy ma czas na szczotkowanie zębów po każdym posiłku. Najbardziej powszechne jest szczotkowanie zębów dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Stomatolodzy jednak starają się przekonać pacjentów, że szczotkowanie zębów po każdym posiłku uchroni ich od wcześniejszej próchnicy.

Jeżeli nie jesteśmy w stanie myć zębów za każdym razem, gdy sięgamy po przekąskę lub pijemy słodki napój, starajmy się używać odpowiednich produktów. Przy zakupie środków do higieny jamy ustnej, zwróćmy uwagę na polecane pasty do zębów. Wśród nich na pewno znajdują się takie, które odpowiednio zadbają o nasze uzębienie.

Najważniejsze jest mycie zębów rano. Wtedy oczyszczamy płytkę z nagromadzonego przez noc osadu, a także zabezpieczmy zęby na cały dzień. Samo szczotkowanie zębów przy użyciu zwykłej szczoteczki powinno trwać około 3 minut, natomiast jeśli korzystamy ze szczoteczki elektrycznej, możemy ograniczyć ten czas do 2 minut. Pamiętajmy przy tym, aby na każdy ząb przeznaczyć odpowiednią ilość czasu.

Pasty do zębów to produkty służące do codziennej higieny i pielęgnacji jamy ustnej. Ich działanie polega nie tylko na eliminacji nagromadzonych bakterii, ale także na poprawie wyglądu szkliwa czy przyśpieszeniu jego mineralizacji. Dobre pasty do zębów mogą również wspomagać leczenie paradontozy i nadwrażliwości szyjek zębowych.

Autor rankingu:
Joanna Fabera
Autor rankingu:
Joanna Fabera Kategoria: Higiena jamy ustnej joasia.fa@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *