Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking pochłaniaczy wilgoci » Ranking pochłaniaczy wilgoci do samochodu
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking pochłaniaczy wilgoci » Ranking pochłaniaczy wilgoci do samochodu
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking pochłaniaczy wilgoci do samochodu – najlepsze pochłaniacze do samochodu 2023 / 2024 roku

Samochodowe pochłaniacze wilgoci to sposób na pozbycie się zarówno wciąż zaparowanych szyb, jak i przykrego zapachu stęchlizny, który coraz częściej dokucza podczas jazdy. Jeśli wewnątrz samochodu zauważymy też ślady rdzy na elementach metalowych to wówczas koniecznie musimy zaradzić narastającym problemom. Na takie sytuacje są szczególnie narażone auta niegarażowane, stojące na zewnątrz w różnych warunkach atmosferycznych. Który pochłaniacz jest dobry i skuteczny? Zapraszamy na nasz ranking!

Ranking pochłaniaczy wilgoci do samochodu – TOP 10 najlepszych pochłaniaczy wilgoci do samochodu

Miejsce Nazwa Cena Najtańsza oferta
1 Sakosta Osuszacz Pochłaniacz Wilgoci Do Samochodu (772250) 22 zł Sprawdź teraz
2 Samochodowy Pochłaniacz Wilgoci. 32 zł Sprawdź teraz
3 Auto Dry Pochłaniacz Wilgoci Do Aut 10 zł Sprawdź teraz
4 Pochłaniacz wilgoci do auta 869 zł Sprawdź teraz
5 K&M Pochłaniacz Wilgoci Do Samochodu Autodry Ak102 9 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pochłaniaczy wilgoci do samochodu

1. Sakosta Osuszacz Pochłaniacz Wilgoci Do Samochodu (772250)

 Sakosta Osuszacz Pochłaniacz Wilgoci Do Samochodu (772250)

Cena: ok. 22 zł
Znajdź najtańszą ofertę

2. Samochodowy Pochłaniacz Wilgoci.

 Samochodowy Pochłaniacz Wilgoci.

Cena: ok. 32 zł
Znajdź najtańszą ofertę

3. Auto Dry Pochłaniacz Wilgoci Do Aut

 Auto Dry Pochłaniacz Wilgoci Do Aut

Cena: ok. 10 zł
Znajdź najtańszą ofertę

4. Pochłaniacz wilgoci do auta

 Pochłaniacz wilgoci do auta

Cena: ok. 869 zł
Znajdź najtańszą ofertę

5. K&M Pochłaniacz Wilgoci Do Samochodu Autodry Ak102

 K&M Pochłaniacz Wilgoci Do Samochodu Autodry Ak102

Cena: ok. 9 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Poradnik zakupowy pochłaniacza wilgoci do samochodu

Jak działa samochodowy pochłaniacz wilgoci?

Wilgoć dostaje się do kabiny samochodu zarówno z zewnątrz z powodu słabo chroniących uszczelek, jak i powstaje w wyniku nieprawidłowego sprzątania auta. Niedosuszone dywaniki czy wilgotna tapicerka, którą zmoczyły przypadkiem wylane płyny albo mokry parasol czy płaszcz rzucony na siedzenie. To tylko niektóre z przyczyn zawilgocenia samochodowego wnętrza. Należy jednak działać szybko, aby nie dopuścić do rozwinięcia niebezpiecznych grzybów czy problemów innych związanych z wilgocią.

Pochłaniacz wilgoci w samochodzie zbiera ją i dzięki odpowiedniej reakcji pozbywamy się jej systematycznie z kabiny auta. Najlepsze urządzenia i akcesoria działają już po kilkudziesięciu minutach po włożeniu ich do samochodu. Osuszacze zapobiegają powstawaniu pleśni, parowaniu szyb i pojawieniu się przykrych zapachów. Proste urządzenia w postaci poduszeczek wypełnionych specjalnymi granulkami wchłaniają wilgoć, którą później oddają, kiedy regenerujemy je nagrzewając w elektrycznym piekarniku, mikrofali, a nawet na kaloryferze. W tym ostatnim przypadku suszenie trwa jednak znacznie dłużej, o czym informuje każdy producent w załączonej ulotce.

Wśród różnych rodzajów samochodowych pochłaniaczy wilgoci znajdziemy też jednorazowe produkty, które pomogą nam w pozbyciu się problemu przez około trzy miesiące. Po tym czasie należy wymienić je  na nowe. Taki pochłaniacz należy umieścić możliwie blisko źródła wilgoci. Jest bezpiecznym sposobem na ograniczenie parowania szyb i innych negatywnych skutków wilgoci. Neutralizuje również przykre zapachy wewnątrz auta, związane z nadmierną wilgocią.

Dostępne na rynku osuszacze w postaci małego plastikowego pojemnika z wymiennym wkładem pochłaniającym wilgoć to kolejna propozycja tak do pomieszczeń w domu, jak i również do samochodu. W niewielkim zbiorniku zbiera się woda, co często zniechęca niektórych kierowców do używania tego typu pochłaniacza wilgoci w samochodzie, ze względu na możliwość wylania płynu i dodatkowych problemów.

Bardziej zaawansowane technologie przychodzą nam również z pomocą. Na rynku są dostępne  ładowane elektrycznie osuszacze powietrza ze wskaźnikami pokazującymi temperaturę oraz poziom wilgotności. Cicha i wydajna praca bez specjalnych wkładów pozwala na znaczącą poprawę stanu powietrza w samochodzie. Urządzenia wykorzystujące zasadę działania systemu Peltiera mają zintegrowaną dmuchawę pobierającą wilgotne powietrze z pomieszczenia i przekierowują ją na chłodną stronę elementu, gdzie zostaje wytrącona woda, zbierana później w specjalnym zbiorniku. Suche powietrze jest natomiast oddawane na gorącą stronę elementu i wydalane na zewnątrz, co powoduje skuteczne poniesienie temperatury do oczekiwanego poziomu.

Najlepsze samochodowe pochłaniacze wilgoci – polecani producenci

Wśród producentów urządzeń pomocnych i wykorzystywanych w samochodach znajduje się marka BASEUS. Charakterystyczna nazwa pochodzi od wyrażenia „base on user”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że dla firmy bardzo ważny jest użytkownik jej akcesoriów.

Marka proponuje nie tylko dobre samochodowe pochłaniacze wilgoci, ale też wiele innych produktów przydatnych kierowcom. Są wśród nich ładowarki indukcyjne, funkcjonalne uchwyty do telefonów, a także oczyszczacze powietrza do kabin, posiadające wskaźniki poziomu niebezpiecznego dla zdrowia formaldehydu.

Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *