Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking pochłaniaczy wilgoci
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking pochłaniaczy wilgoci
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking pochłaniaczy wilgoci – jaki pochłaniacz wilgoci kupić w 2023 / 2024 roku?

Zalanie pomieszczeń czy mokra elewacja to częsty powód poszukiwania w sieci takiego zestawienia jak ranking 10 najlepszych pochłaniaczy wilgoci w 2023 / 2024 roku. Dostępność tego typu urządzeń, jakim jest dobry pochłaniacz wilgoci, sprawia, że skutecznie można pozbyć się tego rodzaju problemu. Sprzęt ten może pracować z maksymalną wydajnością, co gwarantuje szybkie usuwanie pary wodnej, znajdującej się w cyrkulującym w pomieszczeniu powietrzu. Estetycznie wykonany osuszacz powietrza do mieszkania, domu lub firmy, powinien być nie tylko zaawansowany technologicznie, ale i przystępny cenowo.

Ranking pochłaniaczy wilgoci – TOP 10 najlepszych pochłaniaczy wilgoci

Miejsce Nazwa pochłaniacza wilgoci Cena Najtańsza oferta
1 MalTec Osuszacz Powietrza Pochłaniacz Wilgoci DH-1800 279 zł Sprawdź teraz
2 BLAUPUNKT ADH501 798 zł Sprawdź teraz
3 Vaco VC2504 899 zł Sprawdź teraz
4 Haus & Luft Osuszacz HL-OS-10 680 zł Sprawdź teraz
5 Haus & Luft Osuszacz HL-OS-20 911 zł Sprawdź teraz
6 Woods Osuszacz Hybrydowy Wood’S Ad20 Hybrid 1899 zł Sprawdź teraz
7 Meaco Osuszacz Kondensacyjny 25 Low 1700 zł Sprawdź teraz
8 Osuszacz powietrza Atika ALE 500 50l 2584 zł Sprawdź teraz
9 Vidaxl Osuszacz z Systemem Odmrażania Gorącym Gazem 158L/24H 2000W 4003 zł Sprawdź teraz
10 FreshAir Osuszacz powietrza Pochałaniacz wilgoci iQUBE 199 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pochłaniaczy wilgoci

1. MalTec Osuszacz Powietrza Pochłaniacz Wilgoci DH-1800

 MalTec Osuszacz Powietrza Pochłaniacz Wilgoci DH-1800

Cena: ok. 279 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Firma Maltec stworzyła najlepszy pochłaniacz wilgoci, który idealnie spełni swoje zadanie, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w pomieszczeniach biurowych. To dobry pochłaniacz wilgoci, który likwiduje ten problem i zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów. Urządzenie może być wykorzystywane w przypadku przeprowadzania remontów bądź też w sytuacji przemoczenia elewacji, które wpływa na podwyższone koszty ogrzewania czy opóźnienie w pracach wykończeniowych. Ten dobry osuszacz powietrza do mieszkania, domu lub firmy, z powodzeniem zlikwiduje unoszący się w powietrzu bardzo nieprzyjemny zapach wilgoci i pleśni. Sprzęt ze względu na bardzo przystępną cenę, łatwość obsługi i niezwykle staranne wykonanie, cieszy się ogromnym uznaniem wśród wielu osób poszukujących tego typu urządzeń. Pochłaniacz ma moc 3,5 W, automatyczne rozmrażanie i wbudowany termometr.

2. BLAUPUNKT ADH501

 BLAUPUNKT ADH501

Cena: ok. 798 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zaproponowany przez internautów ranking osuszaczy powietrza bardzo wysoko ocenia model firmy Blaupunkt ADH501. To idealne urządzenie do miejsc, w których dużym problemem jest para wodna znajdująca się w powietrzu, powstająca w słabo lub nieprawidłowo wentylowanych pomieszczeniach. Ten dobry osuszacz powietrza poprawia komfort przebywania w pomieszczeniach, likwidując negatywny wpływ wilgoci na samopoczucie domowników czy osób przebywających w konkretnych pomieszczeniach firmowych. To markowy sprzęt, który można wykorzystać celu zapewnienia prawidłowego poziomu wilgoci w pokojach. Model marki Blaupunkt nie dopuszcza do ponownego zawilgocenia ścian, szczególnie po zalaniu mieszkania czy biur. To osuszacz kondensacyjny z wbudowanym, bardzo nowoczesnym kompresorem, charakteryzującym się maksymalną wydajnością osuszania na poziomie do 16 l na dobę. Gwarantuje to skuteczne osuszanie powietrza w pomieszczeniach o metrażu nieprzekraczającym 45 m2. Ten najlepszy osuszacz powietrza może być rownież pomocny w przypadku posiadania świeżo wyremontowanego pokoju lub zawilgoconej altanki na działce rekreacyjnej.

3. Vaco VC2504

 Vaco VC2504

Cena: ok. 899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Idealny do użytku domowego i biurowego najlepszy pochłaniacz wilgoci marki Vaco, gwarantuje skuteczne działanie oraz szybkie pozbycie się tego kłopotu. Producent stworzył mobilne urządzenie, które ma kompaktowe wymiary. Ten najlepszy osuszacz powietrza pomaga pozbyć się dużego zawilgocenia w mieszkaniu, w domu lub w biurze, negatywnie wpływającego na samopoczucie przebywających tam osób. Sprzęt firmy Vaco jest uniwersalnym osuszaczem powietrza, który wyróżnia się bardzo atrakcyjną ceną. Produkt posiada wiele zaawansowanych funkcji. Należą do nich 3- stopniowa regulacja prędkości wentylatora, czujnik pełnego zbiornika, wyłącznik czasowy, blokada rodzicielska czy możliwość podłączenia rurki odprowadzającej. Ten dobry pochłaniacz wilgoci ma możliwość ustawienia poziomu pożądanego osuszania oraz 3 -stopniową regulację prędkości wentylatora. Ułatwieniem w jego obsłudze jest duży, czytelny i widoczny z kilku metrów wyświetlacz LED, który wskazuje poziom zawilgocenia konkretnego pomieszczenia.

4. Haus & Luft Osuszacz HL-OS-10

 Haus & Luft Osuszacz HL-OS-10

Cena: ok. 680 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bardzo wielu właścicieli domów, mieszkań i biur zastanawia się, jaki osuszacz powietrza wybrać, aby pozbyć się problemów z nadmiernym zawilgoceniem pomieszczeń. Godnym polecenia jest sprzęt Haus & Luft. To profesjonalne urządzenie, zapewniające optymalne i zdrowe, suche powietrze w każdym budynku firmowym oraz mieszkalnym. Sprzęt ten jest zalecany do obsługi pomieszczeń o metrażu nieprzekraczającym 20 m2. Ten dobry pochłaniacz wilgoci wyróżnia się bardzo cichą pracą, którą gwarantuje specjalnie zamontowany reduktor decybeli. Urządzenie ma możliwość osuszania powietrza w zakresie od 35 do 80% HR. Maksymalna pojemność zbiornika wynosi aż 2,5 l. To zaawansowane i bardzo nowoczesne urządzenie, wyposażone w filtr węglowy, który ma za zadanie pochłaniać wszelkie zanieczyszczenia i alergeny, cyrkulujące w zawilgoconym powietrzu. Produkt ma wydajność osuszania w zakresie 10 l na dobę i działa z mocą maksymalną do 265 W.

5. Haus & Luft Osuszacz HL-OS-20

 Haus & Luft Osuszacz HL-OS-20

Cena: ok. 911 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Profesjonalne urządzenie, jakim jest dobry osuszacz powietrza firmy Haus & Luft, to sprzęt polecany każdej osobie, której zależy na suchym, zdrowym i czystym powietrzu w domu, mieszkaniu oraz w biurze. Urządzenie to zostało wyposażone w funkcjonalną lampkę UV, informującą użytkownika o poszczególnych trybach pracy. To dobry osuszacz powietrza do mieszkania, który pracuje bardzo cicho, dlatego nie wpływa na dyskomfort i obniżenie samopoczucia u osób przebywających w konkretnym pomieszczeniu. Wentylator w tym sprzęcie pracuje z mocą 180 m3 na godzinę, a cyfrowy wskaźnik aktualnego poziomu wilgotności względnej, ułatwia dopasowanie parametrów technicznych urządzenia oraz mocy tego sprzętu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zastosowany do produkcji tego urządzenia kolorowy wyświetlacz typu iluminator, wskazuje aktualny poziom zawilgocenia z możliwością zaprogramowania automatycznego wyłączenia sprzętu po osiągnięciu odpowiedniego stopnia wilgotności względnej.

6. Woods Osuszacz Hybrydowy Wood’S Ad20 Hybrid

 Woods Osuszacz Hybrydowy Wood'S Ad20 Hybrid

Cena: ok. 1899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wpisując w wyszukiwarkę pytanie, jaki osuszacz powietrza do mieszkania idealnie spełni swoje zadanie, w pierwszych 10 otrzymanych odpowiedziach pojawia się firma Wood’s. Zaprojektowała ona najlepszy osuszacz powietrza typu hybryda. Jest to kanadyjski sprzęt, który w ostatnich latach został sprzedany w ilości 400 000 egzemplarzy. Według zestawienia, jakim jest ranking osuszaczy powietrza, model marki Wood’s jest tanim, skutecznym i łatwym w obsłudze urządzeniem ułatwiającym pozbycie się nadmiernej wilgoci oraz bardzo nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniu. To najlepszy osuszacz powietrza, dostosowany do każdego rodzaju lokali, zarówno łazienek o niewielkim metrażu, jak i piwnic, komórek, strychów czy domków letniskowych. Produkt słynie ze swojej niezawodności, wydajności i najniższego na rynku zużycia energii elektrycznej. Obecnie firma Wood’s dystrybuuje swoje osuszacze powietrza do 15 krajów świata, w tym również do Szwecji.

7. Meaco Osuszacz Kondensacyjny 25 Low

 Meaco Osuszacz Kondensacyjny 25 Low

Cena: ok. 1700 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Decydując się na zakup takiego produktu jak dobry osuszacz powietrza do mieszkania, można być pewnym, że jest to urządzenie nowoczesne, wydajne w działaniu oraz energooszczędne. Taki, też jest osuszacz kondensacyjny Maeco. To dobry pochłaniacz wilgoci, który jest zaliczany do ekskluzywnej linii produktów z serii Platinum. Wyróżnia się on niezwykłą i przykuwające uwagę konstrukcją, która została opracowana przez najlepszych designerów zajmujących się zawodowo projektowaniem nowoczesnych apartamentów i luksusowych pomieszczeń biurowych. Ten najlepszy osuszacz powietrza jest wyposażony w silnik prądu stałego i sprężarkę inwerterową. Oprócz tego urządzenie to ma najwyższą klasę energooszczędności przy jednoczesnym bardzo niskim poziomie emitowanego hałasu i maksymalnej wydajności, w porównaniu z dostępnymi na rynku osuszaczami typu absorpcyjnego. Produkt z dwuletnią gwarancją na bezawaryjne działanie tego sprzętu.

8. Osuszacz powietrza Atika ALE 500 50l

 Osuszacz powietrza Atika ALE 500 50l

Cena: ok. 2584 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zaprojektowany przez firmę Atika najlepszy pochłaniacz wilgoci jest urządzeniem z wydajnością suszenia do 50 l na dobę. To bardzo nowoczesny, wydajny w działaniu i dobry osuszacz powietrza, który może być używany w warunkach przemysłowych. Doskonale nadaje się on do zakładów produkcyjnych i firm usługowych, w których pojawia się problem nadmiernego zawilgocenia powietrza, powstałego po remoncie lub też po zalaniu niektórych powierzchni. Urządzenie emituje niski poziom hałasu. Dostępna możliwość regulacji zakresu temperatury od 5 do 32 stopni Celsjusza. Sprzęt usuwa wilgoć w zakresie od 35 do 90% RH. Wydajność osuszania w zakresie od 30% w 80% RH i 30 stopniach Celsjusza wynosi aż 50 l na 24 godziny, co pozwala na bardzo szybkie i skuteczne pozbycie się nadmiaru wilgoci. Wbudowany w sprzęt zbiornik pomieści aż 5,8 l, co eliminuje potrzebę manualnej obsługi tego urządzenia.

9. Vidaxl Osuszacz z Systemem Odmrażania Gorącym Gazem 158L/24H 2000W

 Vidaxl Osuszacz z Systemem Odmrażania Gorącym Gazem 158L/24H 2000W

Cena: ok. 4003 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nie wiesz, jaki osuszacz powietrza kupić, to powinieneś zwrócić uwagę na model z systemem odmrażania gorącym gazem firmy VIDAXL.  To wydajny, nowoczesny i energooszczędny pochłaniacz wilgoci, który pomaga zwalczyć przykre zapachy, pleśń oraz nadmierne zawilgocenie ścian, mebli oraz innych elementów wyposażenia, jakie znajdują się w konkretnych pomieszczeniach. Produkt usuwa nadmiar wilgoci poprzez odprowadzony do niego wąż. To dobry osuszacz powietrza, który może pracować w temperaturze otoczenia w zakresie od 5 do 38 stopni Celsjusza. System podgrzewania gorącym gazem sprawia, że urządzenie to doskonale działa, nawet w bardzo niskich temperaturach powietrza. Model jest wyposażony w czytelny i łatwy w obsłudze ekran LED -owy, który zapewnia pełną kontrolę aktualnej temperatury oraz wilgotności pomieszczenia.

10. FreshAir Osuszacz powietrza Pochałaniacz wilgoci iQUBE

 FreshAir Osuszacz powietrza Pochałaniacz wilgoci iQUBE

Cena: ok. 199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Stworzony przez internautów ranking pochłaniaczy wilgoci zawiera szczegółowy opis modelu Freshair. To dobry osuszacz powietrza zaprojektowany zgodnie z najnowocześniejszymi wymogami, dotyczącymi usuwania zbyt zawilgoconego powietrza z domu, firmy lub mieszkania. To urządzenie, które zmniejsza ryzyko powstawania chorób układu oddechowego, w tym przeziębień i alergii. Jego niezawodna praca poprawia komfort przebywania w każdym pomieszczeniu oraz eliminuje nieprzyjemny zapach, jaki unosi się w powietrzu. To dobry osuszacz powietrza do mieszkania, który umożliwia usuwanie zawilgocenia na zasadzie technologii Peltiera. Wyróżnia go bardzo cicha praca, ponieważ model ten został pozbawiony, wydającego głośne dźwięki, kompresora. Urządzenie to nie wymaga dodatkowego zakupu wkładów i proszków, ponieważ do jego bezawaryjnego działania wystarczy tylko posiadanie gniazdka zasilania elektrycznego. To najlepszy pochłaniacz wilgoci, który ma bardzo małe rozmiary i nie zajmuje dużo miejsca.

Poradnik zakupowy pochłaniacza wilgoci

Kiedy warto kupić dobry pochłaniacz wilgoci?

Podjęcie decyzji zakupowej, dotyczącej takiego produktu jak najlepszy pochłaniacz wilgoci, jest najczęściej uwarunkowane indywidualnymi potrzebami osób będących właścicielami domów, mieszkań czy pomieszczeń firmowych. Dobry pochłaniacz wilgoci sprawdzi się wszędzie tam, gdzie unosząca się w powietrzu wilgoć jest bardzo poważnym problemem, mogącym powodować uszkodzenia sprzętów elektronicznych, mebli i innych elementów wyposażenia.

Po czym poznać, że w domu jest zbyt dużo wilgoci?

Wiele osób zastanawia się, jakie są symptomy świadczące o tym, że w domu jest zbyt duże zawilgocenie powietrza. Pierwszymi z nich z pewnością są częste awarie sprzętów elektronicznych i elektrycznych. Oprócz tego nadmierna wilgoć w mieszkaniu domu czy biurze powoduje pogorszenie samopoczucia, a także uszkodzenie ścian ozdobionych różnymi elementami dekoracyjnymi na przykład tapetami. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu może być zakup sprzętu, jakim jest dobry pochłaniacz wilgoci.

Jak działa osuszacz powietrza?

Tani i dobry osuszacz powietrza ma elegancki, nowoczesny wygląd oraz prostą obsługę. Wystarczy włączyć jeden przycisk, a urządzenie pracuje samodzielnie. Produkt ten ma wyjmowany zbiornik na wodę, do którego odprowadzany jest nadmiar wilgoci z powietrza. Czujnik, zamontowany w osuszaczach, odczytuje aktualną wilgotność pomieszczenia, w którym się znajduje I dostosowuje odpowiedni tryb pracy. To urządzenie, które nie wykorzystuje sprężarki, ale zintegrowany element Peltiera.

Osuszacz powietrza pomoże usunąć nadmiar wilgoci z cyrkulującego w pomieszczeniu powietrza. To sprzęt dostosowany do wymogów właścicieli zawilgotniałych domów, mieszkań, altanek, piwnic, strychów czy pomieszczeń biurowych.

Jak wybrać dobry pochłaniacz wilgoci?

Nadmierna wilgoć nie sprzyja naszym mieszkaniom. Jest zarówno pożywką do rozwoju niebezpiecznych grzybów, jak też przyczyną różnych chorób. Jaki pochłaniacz wilgoci wybrać, aby sprawdził się w naszym otoczeniu?

Wszystko zależy od tego w jakim stopniu wilgoć działa w powietrzu. Jej odpowiedni poziom jest potrzebny choćby po to, aby sprawniej pracował nasz układ oddechowy. Pochłaniacz wilgoci do domu przyda się jednak wtedy, gdy przekroczone są właściwe limity, mierzone higrometrami, Jednak w przypadku, gdy pojawia się już pleśń czy inne problemy związane z nadmierną wilgocią, należy działać również mocniejszymi środkami, bowiem nawet najlepszy osuszacz powietrza nie zlikwiduje grzybów ze ścian.

Dobry elektryczny pochłaniacz wilgoci do domu powinien być przede wszystkim dostosowany do jego powierzchni. Praca takiego urządzenia jest wyjątkowo skuteczna ze względu na automatyczne dostosowanie procesu osuszania do poziomu wilgotności. W rezultacie pochłania tylko tyle wilgoci,  aby zapobiegać przekroczeniu dozwolonych limitów, ale nie wysuszać nadmiernie powietrza. W urządzeniu znajdują się wskaźniki, które informują o zapełnieniu zbiornika na wodę i potrzebie jego opróżnienia. Różne tryby osuszania powietrza mogą być regulowane automatycznie, w wersji ekonomicznej czy w odpowiedniej intensywności.

Najlepszy osuszacz powietrza jest również wyposażony w sterowanie nadmuchem suchego powietrza, dzięki czemu można go skierować w odpowiednie miejsce na ścianie, podłodze czy suficie. Różna wydajność pochłaniaczy wilgoci oraz możliwość montażu na ścianie czy wykorzystywania stojących urządzeń, pozwala na dobranie odpowiedniego urządzenia do każdej powierzchni domów jednorodzinnych, mieszkań, a także pomieszczeń gospodarczych, domków letniskowych czy piwnic narażonych na nadmierną wilgoć.

Wydajne i energooszczędne osuszacze powietrza są także wykorzystywane w domowych pralniach w celu przyspieszenia suszenia prania, jak i zapobiegania pojawieniu się niebezpiecznych wykwitów na ścianach. Urządzenie warto sprawdzić pod względem głośności pracy. Hałasujące w mieszkaniu pochłaniacze wilgoci mogą bowiem skutecznie zakłócić codzienne życie i sprawiać dyskomfort, mimo pełnienia ich bardzo użytecznej roli.

Polecane pochłaniacze wilgoci do domu – najlepsi producenci

Nasz ranking przedstawia modele osuszaczy powietrza, jakie są dostępne w sklepach internetowych oraz stacjonarnych na terenie kraju. Jeśli właśnie zastanawiasz się, jaki pochłaniacz wilgoci sprawdzi się w Twoim domu, sprawdź opinie, jakie na temat tych urządzeń krążą wśród klientów. W zestawieniu zamieściliśmy pod każdym z produktów szczegółowy opis, który pozwoli zapoznać się z ich możliwościami.

Wśród popularnych produktów z pewnością można zauważyć powtarzające się nazwy firm proponujących wysokiej jakości sprzęt. To między innymi MEACO, producent najlepszych osuszaczy w Europie. To brytyjskie przedsiębiorstwo jest liderem na rynku europejskim i proponuje pochłaniacze wilgoci już od 30 lat, otrzymując wiele wyróżnień i nagród konsumenckich w wielu krajach.

Inną polecaną marką jest Stadler Form, czyli szwajcarska firma powstała w 1998 roku i zajmująca się produkcją urządzeń gospodarstwa domowego, a jej sztandarowymi artykułami są zarówno pochłaniacze wilgocie jak i nawilżacze oraz oczyszczacze powietrza, które wykonują z iście szwajcarską precyzją i starannością.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do domu arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *