Strona główna » Hobby » Sport » Ranking rowerów » Ranking: Jaki rower dla 10 latka?
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking rowerów » Ranking: Jaki rower dla 10 latka?
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Jaki rower dla 10 latka wybrać? Jaki rozmiar? Ile cali? Najlepsze modele 2022 roku

Poniżej przedstawiamy ranking rowerów dla 10 latka. Poniżej zestawiliśmy wszystkie modele, jakie sprawdzą się dla dzieci w tym wieku o przeciętnym wzroście, bez zbędnego ryzyka dla maluchów. Dobry rower dla 10 latka musi być również lekki, dlatego też w większości modeli zrezygnowano ze zbędnych obciążeń, takich jak błotniki czy bagażnik. Według opinii zadowolonych rodziców i ich użytkowników, to jedne z najlepszych rowerów, jakie można dostać na rynku dziecięcym.

Ranking rowerów dla 10 latka – TOP 10 najlepszych rowerów dla 10 latka

Miejsce Nazwa roweru dla 10 latka Cena Najtańsza oferta
1 Author A Matrix Sl 24 Czerwono Czarny 2022 1376 zł Sprawdź teraz
2 Kross LEA 2.0 srebrny biały różowy mat 26″ 2019 1259 zł Sprawdź teraz
3 Kellys Naga 70 Blue 26″ 2019 1259 zł Sprawdź teraz
4 Kross Scrapper Affix Boy Me Czarny Czerwony 26 2015 819 zł Sprawdź teraz
5 Romet Rambler R6.0 Jr Czarno Czerwony 26 2019 859 zł Sprawdź teraz
6 Romet Rambler R6.2 czarny czerwony 26″ 2019 1149 zł Sprawdź teraz
7 Kross Evado JR 1.0 biały turkusowy niebieski połysk 26″ 2019 1199 zł Sprawdź teraz
8 Le Grand Pave Jr Seledynowy 24″ 2019 899 zł Sprawdź teraz
9 Cube Acid 260 Disc Mint Blue 26 2022 1999 zł Sprawdź teraz
10 Kross Level Jr Te 26 Czerwony Biały Połysk 2022 2699 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych rowerów dla 10 latka

1. Author A Matrix Sl 24 Czerwono Czarny 2022

 Author A Matrix Sl 24 Czerwono Czarny 2022

Cena: ok. 1376 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Stworzony na osprzęcie Shimano rower jest jednym z najlepszych wyborów wśród rowerów dla dziecka. Model ten jest nie tylko tani, ale również dobry. Idealnie sprawdzi się jako pierwsza propozycja dla 10-latka. Rozmiar kół 24″ sprawdzi się w przypadku dzieci, które mierzą między 120 a 145 cm – czyli dokładnie tyle, ile ma średniego wzrostu dziecko w wieku 10 lat. Wygodna kierownica zapewnia pionową pozycję, co jest bardzo istotne nie tylko z punktu widzenia wygody dziecka, ale również bezpieczeństwa w aż dwóch aspektach: pierwszy z nich to zwiększone pole widzenia malucha, a drugi – większa ochrona dla wciąż rozwijającego się kręgosłupa. Na rowerach starszego typu, gdzie dzieci były mocno zgarbione, szybko dochodziło do dość dużych zwyrodnień. Dobrej jakości opony zapewniają idealną przyczepność i komfort podczas jazdy, niezależnie od tego, czy trwa ona kilka minut, czy kilka godzin. To prawdopodobnie najlepszy rower dla 10 latka, który możesz sprawić maluchowi w takiej cenie.

2. Kross LEA 2.0 srebrny biały różowy mat 26″ 2019

 Kross LEA 2.0 srebrny biały różowy mat 26

Cena: ok. 1259 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To idealny model roweru dla dzieciaków, które planują jeździć w okolicach domu po w miarę równej nawierzchni, a także wybierać się z rodzicami na wyprawy po trudniejszych, nierównych szlakach. Solidna konstrukcja sprawia, że rower przetrwa nawet intensywne użytkowanie, a prostota obsługi sprawia, że to jeden z najlepszych wyborów dla dziecka 10-letniego. Kolorystyka rowerów Lea jest skierowana do dziewczynek i kobiet, dlatego też ich delikatne odcienie z pewnością urzekną niejedną panią niezależnie od wieku. Odpowiednio dopasowane siodełko zapewnia duży komfort podczas jazdy, co ma ogromne znaczenie w przypadku dzieci, które potrafią spędzać na rowerze bardzo dużo czasu. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu, rower zapewnia jazdę w pozycji pionowej, która znacząco odciąża kręgosłup i łopatki, co ma jeszcze większe znaczenie w przypadku dzieci. To tani i dobry rower, dzięki któremu każda 10-latka będzie mogła jeździć wygodnie i bardzo bezpiecznie.

3. Kellys Naga 70 Blue 26″ 2019

 Kellys Naga 70 Blue 26

Cena: ok. 1259 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rowery Kellys są jednymi z najbardziej polecanych dla dzieci. Jakość ich wykonania, niezawodność oraz świetny design – to wszystko sprawia, że są niezwykle popularne. Naga 70 to rower typu górskiego, który pozwala na zachowanie wyprostowanej pozycji, tak istotnej z punktu prawidłowego rozwoju kośćca dziecka. Rozmiar opon sprawia, że to najlepszy wybór dla 10-latków, którzy mierzą sobie około 140-150 cm wzrostu. Wykonana z doskonałej jakości materiałów rama jest bardzo wytrzymała i nie zmienia swoich właściwości. Świetnie wyważony, nie jest zbyt ciężki nawet dla drobnych dzieci. Dodatkowo, dzięki świetnej jakości oponom oraz przerzutkom daje możliwość jazdy w wybranym przez dziecko tempie bez ryzyka, że coś się uszkodzi lub maluchowi stanie się krzywda. Według opinii zadowolonych rodziców, to zdecydowanie jeden z najlepszych rowerów dla 10-latka – szczególnie jeśli wyróżnia się wzrostem spośród rówieśników.

4. Kross Scrapper Affix Boy Me Czarny Czerwony 26 2015

 Kross Scrapper Affix Boy Me Czarny Czerwony 26 2015

Cena: ok. 819 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To jeden z najlepszych modeli dziecięcych firmy Kross dostępnych w 2022 roku. Rower typu górskiego zapewnia świetny komfort przemieszczania się zarówno po bezdrożach, jak i miejskich uliczkach. Dzięki temu, to najlepszy rower dla tych dzieci, które korzystają ze sprzętu zarówno w towarzystwie kolegów przy domu, jak i wybierają się na dłuższe, na przykład leśne, wycieczki z rodzicami. Odpowiednio wyprofilowana rama sprawia, że 10-latek siedzi wygodnie i nie garbi się ani nie jest pochylony. To znaczne odciążenie dla wciąż rozwijającego się kręgosłupa, który w pozycji pochylonej byłby po prostu mocno obciążony. Jeśli zastanawiasz się, jaki rower dla 10 latka wybrać – koniecznie sprawdź tę propozycję od firmy Kross. To połączenie najwyższej jakości i niskiej ceny. To zdecydowanie rower, który zapewni dziecku nie tylko świetną zabawę, ale również bezpieczeństwo w wielu jego aspektach. Zgodnie z opiniami zadowolonych rodziców, nawet drobniejsze 10-latki nie mają kłopotów z jazdą na tym rowerze, bowiem nie jest on zbyt ciężki dla dzieci.

5. Romet Rambler R6.0 Jr Czarno Czerwony 26 2019

 Romet Rambler R6.0 Jr Czarno Czerwony 26 2019

Cena: ok. 859 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To prawdopodobnie najlepszy górski rower dziecięcy. W opinii wielu zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowania: wygodne siodełko sprawia, że dziecko nie męczy się jazdą nawet podczas dłuższej wycieczki, gdyż po prostu jest mu wygodnie. Dodatkowo, dzięki odpowiednio wyprofilowanej ramie, zapewnia optymalną, wyprostowaną pozycję, dzięki której możliwa jest nie tylko ochrona wciąż rosnącego kręgosłupa, ale również zapewnienie lepszego bezpieczeństwa: dziecko, będąc wyprostowane, po prostu lepiej widzi. Rozmiar kół (26″) jest odpowiedni dla nieco większych 10-latków, choć sprawdzi się również dla tych nieco drobniejszych. To świetne rozwiązanie na rower dziecięcy przeznaczony do jazdy po równym terenie miejskim i do wycieczek po nieco bardziej wymagających miejscach, jak lasy czy góry. Jeśli szukasz roweru, który jest tani i dobry, koniecznie sprawdź ten model Rometa.

6. Romet Rambler R6.2 czarny czerwony 26″ 2019

 Romet Rambler R6.2 czarny czerwony 26

Cena: ok. 1149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To jeden z najlepszych rowerów dla 10-latków. Możliwe jest dobranie go rozmiarem pod wzrost dziecka, dzięki czemu każdy zachowa komfort podczas jazdy. To model typu górskiego, który zapewnia dużą wygodę nie tylko podczas jazdy miejskiej z kolegami po równych terenach, ale również podczas dłuższej wycieczki rodzinnej po bezdrożach. Odpowiednio wyprofilowane, wygodne siodełko sprawia, że dziecko może jeździć na rowerze nawet przez długi czas i nie będą mu doskwierać z tego tytułu żadne dolegliwości bólowe. Aby zapewnić maksymalny komfort poruszania się a każdych warunkach, rower wyposażono w amortyzację. Świetnej jakości opony są dość grube, aby zapewnić wygodę jazdy po nierównościach, ale równocześnie świetnie odnajdą się podczas przejażdżek po mieście, znacząco zmniejszając opór otoczenia i tym samym podnosząc wygodę podróży. Podobnie jak większość modeli, jakie prezentuje ten ranking rowerów dla 10 latka, również Romet Rambler 6.2 zapewnia ergonomiczną, wyprostowaną pozycję, która chroni młody układ kostny dziecka.

7. Kross Evado JR 1.0 biały turkusowy niebieski połysk 26″ 2019

 Kross Evado JR 1.0 biały turkusowy niebieski połysk 26

Cena: ok. 1199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się, jaki tani i dobry rower dla 10-latka wybrać, koniecznie sprawdź ten model od Kross. Odpowiednich rozmiarów koła zapewnią świetny komfort jazdy każdemu dziecku, które miedzy między 130 a 145 cm, dlatego też jest idealnym wyborem dla nieco wyższych 10-latków. Wykonana z doskonałej jakości materiałów rama zapewnia dużą wygodę podczas jazdy, a także oferuje wyprostowaną pozycję, w której wciąż rozwijające się plecy i kark dziecka są w znacznej mierze chronione przed uszkodzeniami. Dzięki tylnej amortyzacji, rower odnajdzie się nawet podczas jazdy po nieco trudniejszym terenie. To stanowczo jeden z najlepszych modeli dla dzieci, jaki można zakupić w 2022 roku: uniwersalność i jakość to jego główne zalety. Dziecko może wykorzystywać go zarówno do okolicznych przejażdżek z kolegami po równej nawierzchni, jak i do dalszych wycieczek z rodzicami – na przykład do lasu. To dobry i tani rower, który z pewnością posłuży do momentu, w którym dziecko po prostu z niego wyrośnie.

8. Le Grand Pave Jr Seledynowy 24″ 2019

 Le Grand Pave Jr Seledynowy 24

Cena: ok. 899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rower o kołach w rozmiarze 24″ świetnie sprawdzi się w przypadku każdego 10-latka o przeciętnym wzroście. Jego kolorystyka z pewnością spodoba się wielu dzieciom, a świetny design sprawi, że koledzy będą go zazdrościć. Jako że Le Grand ma świadomość, że dzieci nie do końca uważają podczas najlepszej zabawy – wyposażył ten model roweru w wygodne błotniki, które ochronią odzież malucha. To rower typu miejskiego, który idealnie poradzi sobie na równiejszych, miejskich nawierzchniach. Odpowiedni do dojazdów do szkoły oraz codziennych zabaw z kolegami – podobnie jak wszystkie dobre i tanie modele zawarte w tym rankingu rowerów, pozwala na zachowanie wyprostowanej pozycji. To nie tylko bardzo zdrowe rozwiązanie dla pleców (zmniejsza nacisk na kręgosłup), ale również poprawiające widoczność dziecka na drodze. Aluminiowa rama jest dość lekka, a to ważny parametr, gdy poszukujemy roweru, który ma poprowadzić 10-latek.

9. Cube Acid 260 Disc Mint Blue 26 2022

 Cube Acid 260 Disc Mint Blue 26 2022

Cena: ok. 1999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To jedna z najlepszych propozycji, jakie można wybrać. Rower ten stanowi miniaturową wersję roweru Acid dla dorosłych. Dzięki odpowiednim, wysokiej jakości komponentom, zapewnia zbliżony komfort podróży co jego duży odpowiednik – tyle że dla maluchów. Jest to rower typu górskiego, a zatem odnajdzie się nie tylko przy codziennych zabawach pod domem, ale również na nieco bardziej wymagające wycieczki, na przykład po terenie leśnym. Optymalnie wyprofilowana rama została wykonana z aluminium, a jej kształt sprawia, że pozwala na zachowanie wyprostowanej pozycji, w której kręgosłup dziecka nie jest przeciążony. Takie ustawienie ciała to również znacznie lepsza widoczność zarówno dla dziecka, jak i innych uczestników ruchu – co w dużym stopniu zwiększa jego bezpieczeństwo. Jeśli zastanawiasz się, jaki dobry i tani rower dla 10-latka kupić, sprawdź ten model Cube: jego jakość nie zawodzi i to jedno z najlepszych rozwiązań dziecięcych, jakie możesz dostać w 2022 roku.

10. Kross Level Jr Te 26 Czerwony Biały Połysk 2022

 Kross Level Jr Te 26 Czerwony Biały Połysk 2022

Cena: ok. 2699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To jedna z najprostszych, a jednocześnie tanich i dobrych propozycji. Nowoczesny, modny rower typu górskiego zapewni dziecku wysoki komfort podczas jazdy w różnych warunkach. Świetnej jakości opony zmniejszą opór otoczenia w mieście i pomogą w jeździe w bardzo trudnych warunkach, na przykład w lesie. Rozmiar ramy i kół ma ogromne znaczenie w przypadku dzieci, a w tym modelu ich rozmiary są idealnie dopasowane do wymiarów około 10-letniego dziecka. To świetny model roweru zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców, a jego uniwersalność sprawia, że możesz go kupić nawet na prezent i mieć pewność, że obdarowane dziecko będzie zadowolone. Optymalnie wyprofilowana rama zapewnia ergonomiczną, wyprostowaną sylwetkę. Całość jest na tyle lekka, że dziecko z pewnością poradzi sobie z rowerem podczas jazdy. Wygodne siodełko zapewnia idealny komfort nawet podczas nieco dłuższych podróży, gdy tak bardzo niezbędna jest wygoda, aby później nie doskwierał ból. Ten model z pewnością posłuży aż do końca rowerowej przygody dziecka.

Poradnik zakupowy roweru dla 10 latka

Najlepszy rower dla 10 latka – jaki rodzaj roweru wybrać?

Można zdecydować się na rower typu górskiego lub miejskiego, a jego ostateczny wybór powinien być uzależniony w głównej mierze od potrzeb dziecka, które będzie na nim jeździć. Jeśli nie planujecie rodzinnych wycieczek po bezdrożach – wystarczającym wyborem będzie model miejski, który zapewni maluchowi odpowiedni komfort jazdy. To bardzo istotne, aby dopasować model do potrzeb: choć rower górski w jeździe miejskiej jeszcze „ujdzie”, to miejski model w lesie – może powodować znaczny dyskomfort z powodu budowy ramy i braku amortyzacji. Zatem należy dokładnie przemyśleć potrzeby dziecka w tym zakresie i dopiero na tej podstawie zdecydować. Jeśli nie masz pewności, że rower będzie wykorzystywany jedynie do zabaw z kolegami pod domem, lepiej zdecyduj się na któryś z modeli górskich: komfort, jaki oferują one w każdym rodzaju jazdy jest niezaprzeczalnie lepszy niż w przypadku modeli miejskich.

Jak dobrać rozmiar ramy i kół do wzrostu dziecka?

Odpowiednie wymiary w przypadku 10-latka i dziecka w każdym wieku mają ogromne znaczenie. Decydują o jego komforcie, a także w dużej mierze bezpieczeństwie jazdy. Dlatego też w celu zakupu najlepiej jest ustalić, jakiego wzrostu jest dziecko i na tej podstawie dopasowywać model roweru. Większość przeciętnego wzrostu 10-latków posiada modele o rozmiarach kół 24″, a ci nieco wyżsi – tak zwane małe górale, czyli rowery o kołach w rozmiarze 26″. W razie wątpliwości, najbezpieczniej jest po prostu pozwolić dziecku na dokonanie przymiarki: w ten sposób przekonamy się, czy to dla niego dobry rozmiar.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *