Strona główna » Hobby » Sport » Ranking rowerów » Ranking rowerów dla 8 latka
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking rowerów » Ranking rowerów dla 8 latka
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking: Jaki rower dla 8 latka kupić w 2022 roku? Dobry rower dla 8 latka

Aby wybrać najlepszy rower dla 8 latka, należy zastanowić się, czego potrzebuje tak małe dziecko. Przede wszystkim – konieczny jest model dostosowany do jego rozmiarów oraz pokładów siły. To oznacza, że dobry rower dla 8 latka będzie stosunkowo lekki i zapewni odpowiednią amortyzację od podłoża. Poniżej przedstawiamy ranking rowerów dla 8 latka, w którym prezentujemy najlepsze modele 2022, które według opinii rodziców oraz samych użytkowników zapewniają dużą wygodę i podniesiony komfort oraz bezpieczeństwo podczas codziennych zabaw.

Ranking rowerów dla 8 latka – TOP 10 najlepszych rowerów dla 8 latka

Miejsce Nazwa roweru dla 8 latka Cena Najtańsza oferta
1 Indiana Rock Jr 24 Czarno Zielony 24 2022 999 zł Sprawdź teraz
2 Kross Hexagon JR 1.0 granatowy niebieski stalowy połysk 24″ 2019 999 zł Sprawdź teraz
3 Indiana Roxy Jr 24 Błękitny 24 2022 999 zł Sprawdź teraz
4 Kross Lea JR 1.0 biały różowy fioletowy połysk 24″ 2019 899 zł Sprawdź teraz
5 Kross Dust JR 1.0 czarny limonkowy mat 24″ 2019 989 zł Sprawdź teraz
6 Kross Esprit Jr B 24 2019 899 zł Sprawdź teraz
7 Romet Rambler Dirt 24 Czarny 24″ 2019 1018 zł Sprawdź teraz
8 Kross Dust Jr 2.0 24 Granatowy Limonkowy Mat 2022 2499 zł Sprawdź teraz
9 Romet Jolene 24 niebieski 24″ 2019 799 zł Sprawdź teraz
10 Merida M_Bike Junior 24 white grey mint 24″ 2019 1099 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych rowerów dla 8 latka

1. Indiana Rock Jr 24 Czarno Zielony 24 2022

 Indiana Rock Jr 24 Czarno Zielony 24 2022

Cena: ok. 999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten 18-biegowy rower jest tanią, dobrej jakości propozycją modelu dla każdego 8-latka. Rozmiar kół jest dostosowany do dzieci o wzroście między 120 a 140 cm, co czyni z niego idealną propozycję dla energicznych kilkulatków. Brak bagażnika oraz błotników znacznie zmniejsza jego masę, a to – zgodnie z opinią samych zadowolonych użytkowników – czyni z niego doskonały wybór, który jest nie tylko komfortowy, ale i lekki. Odpowiednio zbudowana rama pozwala na zachowanie pionowej pozycji i sprawia, że dziecko nie pochyla się do przodu. Dzięki temu, nie dochodzi do żadnych zwyrodnień w obrębie kręgosłupa, który jest szczególnie narażony na uszkodzenia w okresie wzrostu. To bardzo wygodna propozycja dla każdego dziecka, nawet dość drobnego 8-latka, który może nie mieć dość siły na jazdę na bardziej zabudowanych modelach.

2. Kross Hexagon JR 1.0 granatowy niebieski stalowy połysk 24″ 2019

 Kross Hexagon JR 1.0 granatowy niebieski stalowy połysk 24

Cena: ok. 999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To rower górski stworzony z myślą o najmłodszych użytkownikach modeli dwukołowych. To niezaprzeczalnie jedna z najlepszych propozycji w 20020 roku, która zapewnia najwyższy możliwy komfort użytkowania. Rower jest lekki, dzięki czemu nawet drobne dziecko z łatwością się na nim przemieszcza. Dobrze dopasowane opony sprawiają, że opór podłoża jest zminimalizowany, a jazda nie jest szczególnie utrudniona ani w przypadku przemieszczania się po nierównych, błotnistych ścieżkach, ani prostych, miejskich chodnikach. Dzięki temu dziecko może wykorzystywać go do zabawy w każdy możliwy sposób. Zgodnie z opinią rodziców, pozycja malucha na rowerze nie jest nadmiernie pochylona, co chroni jego kręgosłup. A jak twierdzą same dzieci, ten model ma jedno z najwygodniejszych siodełek, jakie są dostępne w rowerach o kołach 24 cale. W rowerze zastosowano specjalną, dość nisko osadzoną rurkę, która umożliwia wygodne wsiadanie i zsiadanie z roweru nawet drobniejszym dzieciom, co czyni z niego najlepszą propozycję dla tych maluchów, które uwielbiają spędzać wolny czas na rowerze, ale nie są wysokie. Świetniej jakości hamulce reagują bardzo szybko i zapewniają zwiększone bezpieczeństwo dziecka nawet w trudnych warunkach. Reagują szybko i pewnie, pozwalając uniknąć nawet przeszkody zauważonej w ostatniej chwili.

3. Indiana Roxy Jr 24 Błękitny 24 2022

 Indiana Roxy Jr 24 Błękitny 24 2022

Cena: ok. 999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nowoczesna konstrukcja ram i świetny wygląd zostały stworzone z myślą o najmłodszych użytkownikach rowerów dwukołowych. To jeden z najlepszych rowerów górskich dla energicznego 8-latka. Świetnie wyprofilowana, lekka, aluminiowa rama sprawia, że rower nie przeciąża dziecka, a dodatkowo zapewnia odpowiednią pozycję. Dzięki temu, maluch nie jest pochylony do przodu, a jego kręgosłup nie przyjmuje dodatkowych wstrząsów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dzieci, które wciąż rosną i są narażone na znaczne uszkodzenia w obrębie aparatu ruchu, jeśli wybierzemy dla niego nieodpowiedni rower. Brak bagażnika i błotników obniża masę roweru, dzięki czemu może on być użytkowany nawet przez młodsze dzieci, które mogłyby nie mieć siły jeździć na cięższych rowerze. Według opinii rodziców, amortyzacja którą oferuje ten model jest świetna, a w dodatku rower jest bardzo zwrotny i jeździ się na nim niesamowicie wygodnie.

4. Kross Lea JR 1.0 biały różowy fioletowy połysk 24″ 2019

 Kross Lea JR 1.0 biały różowy fioletowy połysk 24

Cena: ok. 899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model Lea został stworzony głównie z myślą o młodych rowerzystkach. Jego budowa i kolorystyka są wzorowane na modelu Lea przeznaczonym dla dorosłych pań. Świetne rozwiązania pełnowymiarowego modelu przeniesiono na znacznie mniejszy rower dla dziewczynek o wzroście między 120 a 140 cm. Wygodne siodełko, według opinii samych użytkowniczek, zapewnia duży komfort nawet podczas jazdy po bezdrożach. Jak przystało na rower górski, Kross Lea może być wykorzystywany zarówno na równych terenach miejskich, jak i górskich bezdrożach, które wymagają podniesionej amortyzacji i świetnego ogumienia. Dodatkowych argumentem, który sprawia, że ten rower jest jedną z najlepszych propozycji dla 8-latki w 2022 roku jest fakt, że istnieje późniejszy, większy model. W ten sposób zapoznajemy dziecko z rozwiązaniami, które są dostępne w rowerach dla dorosłych.

5. Kross Dust JR 1.0 czarny limonkowy mat 24″ 2019

 Kross Dust JR 1.0 czarny limonkowy mat 24

Cena: ok. 989 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rower o kołach 24 cale jest jednym z najlepszych, tanich wyborów dla 8-latka w 2022 roku. Świetnie wyprofilowana rama zapewnia ogromny komfort podczas jazdy po różnych nawierzchniach, a dodatkowo zapewnia wyprostowaną sylwetkę, niezwykle istotną z punktu widzenia rozwijającego się, dziecięcego kręgosłupa. Jak przystało na rower górski, Kross Dust zapewnia optymalną wygodę nawet podczas jazdy po bezdrożach. Świetnie sprawdzi się również podczas zabaw pod blokiem – co sprawia, że jest to bardzo uniwersalny rower. Jeśli zastanawiacie się, jaki rower dla 8 latka wybrać – według opinii rodziców w bieżącym roku ciężko znaleźć lepszy model od Dusta. Jest on nie tylko lekki, ale również bardzo wygodny. Szerokie siodełko oznacza wysoki komfort, dzięki czemu możliwe jest zapewnienie dziecku świetnej zabawy bez jakiegokolwiek ryzyka. Wybierając tani i dobry rower dla dziecka, zdecydowanie warto rozważyć Krossa Dust.

6. Kross Esprit Jr B 24 2019

 Kross Esprit Jr B 24 2019

Cena: ok. 899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kross ma świadomość, że lekkość ramy jest podstawową kwestią w przypadku rowerów dziecięcych, dlatego też oferuje najlepsze, lekkie modele dostępne w 2022 roku. Wykonane z odpornego aluminium, pozbawione bagażnika oraz błotników, rowery są maksymalnie lekkie, a co za tym idzie, sprawdzą się również u drobniejszych dzieci, które po prostu nie miałyby siły na jazdę na większych rowerach. Zapewniają odpowiednią pozycję ciała, nie powodując nadmiernego garbienia się. Jest to niezwykle istotne z dwóch aspektów: po pierwsze, wyprostowana sylwetka nie powoduje nadmiernego obciążenia kręgosłupa. Po drugie – dziecko, które nie jest zgarbione, jest po prostu lepiej widoczne dla kierowców, co znacznie podnosi jego bezpieczeństwo podczas jazdy po mieście. Według opinii zadowolonych użytkowników oraz ich rodziców – rower ten sprawdzi się zarówno do jazdy po mieście, jak i podróży po leśnych, nierównych i zabłoconych bezdrożach. Wygodne siodełko sprawia, że dziecko może jeździć bez bólu nawet przez wiele godzin. Mocne hamulce zapewniają natychmiastową reakcję, a co za tym idzie – lepsze bezpieczeństwo.

7. Romet Rambler Dirt 24 Czarny 24″ 2019

 Romet Rambler Dirt 24 Czarny 24

Cena: ok. 1018 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Koła 24 cale są odpowiednie dla dzieci mierzących między 120 a 140 cm wzrostu, dlatego też rower ten jest idealnym rozwiązaniem dla przeciętnego wzrostu 8-latków. Jeśli zastanawiasz się, jaki rower dla 8 latka wybrać, zdecydowanie weź pod uwagę ten model od polskiego producenta Romet. To rower dość lekki, aby poradziło sobie z nim nawet drobne dziecko. Zapewnia optymalną pozycję ciała, a co za tym idzie – maluch nie garbi się, zatem jego plecy są chronione przed wszelkiego rodzaju zwyrodnieniami. Ma to bardzo duże znaczenie z punktu widzenia wciąż rozwijających się dzieci, u których mogłoby dojść do nieodwracalnych zmian w budowie, gdyby jeździły pochylone. Wygodne siodełko tego roweru górskiego sprawdza się zarówno podczas codziennego użytkowania, jak i na górskie wycieczki. To zdecydowanie jedna z najlepszych i najtańszych opcji pośród rowerów dla 9 latków.

8. Kross Dust Jr 2.0 24 Granatowy Limonkowy Mat 2022

 Kross Dust Jr 2.0 24 Granatowy Limonkowy Mat 2022

Cena: ok. 2499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To jeden z najlepszych rowerów dla 8-latków dostępnych na rynku w 2022 roku. Dzięki odpowiedniej budowie pozwala na zachowanie pozycji pionowej w trakcie jazdy. Ma to duże znaczenie nie tylko z punktu widzenia komfortu jazdy, ale również bezpieczeństwa: po pierwsze, dziecko pochylone mogłoby nabawić się poważnych zwyrodnień kręgosłupa, po drugie – jest po prostu mniej widoczne dla kierowców. Również fakt, że malec więcej widzi, zapewnia mu lepsze bezpieczeństwo. Jak przystało na jeden z najlepszych rowerów górskich roku 2022, Kross Dust zapewnia komfort zarówno podczas jazdy po błotnistych, leśnych bezdrożach, jak i w trakcie zabaw z kolegami pod domem. Odpowiednio wyprofilowana, wygodna i lekka rama aluminiowa sprawia, że rower jest na tyle lekki, że sprawdzi się nawet u drobniejszych dzieci. Łatwo na niego wsiąść i zsiąść, a dobrej jakości opony pozwalają bez problemów pokonać opór podłoża.

9. Romet Jolene 24 niebieski 24″ 2019

 Romet Jolene 24 niebieski 24

Cena: ok. 799 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jedna z najlepszych, tanich propozycji rowerów dla 8-latków. Koła w dopasowanym do małych użytkowników rozmiarze i idealne wyważenie sprawia, że jazda na nim jest prawdziwa przyjemnością. Według opinii zadowolonych użytkowników, dzięki zastosowaniu w rowerze dobrej jakości kół, które zapewniają dużą wygodę, możliwe jest bezproblemowe poruszanie się zarówno po miejskich alejkach, jak i nierównych, błotnistych ścieżkach poza miastem. Jego uniwersalność sprawia, że jest odpowiedni nie tylko na niedzielną wyprawę poza miasto z rodzicami, ale również jako forma dojazdu do szkoły. Aluminiowa rama jest niezwykle lekka, co sprawia że rower jest odpowiedni nawet dla młodszych dzieci. Dobry rower powinien być odpowiednio wyprofilowany, aby zapewnić ergonomiczną pozycję ciała – i taki właśnie jest Romet Jolene. Dziecko nie garbi się na rowerze ani nie jest nienaturalnie pochylone, co ma ogromne znaczenie z punktu widzenia jego prawidłowego rozwoju: kręgosłup nie jest obciążony, dzięki czemu nie dojdzie do żadnych zwyrodnień.

10. Merida M_Bike Junior 24 white grey mint 24″ 2019

 Merida M_Bike Junior 24 white grey mint 24

Cena: ok. 1099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W rankingu polecanych rowerów dla 8-latków 2022 nie mogło zabraknąć również tej niezwykle komfortowej propozycji od firmy Merida. Jak w większości przypadków modeli dziecięcych, rower jest pozbawiony bagażnika oraz błotników. Ma to na celu maksymalne obniżenie wagi pojazdu, który sam w sobie jest znacznym obciążeniem dla małego dziecka. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć masę roweru, zastosowano w nim solidną, aluminiową ramę. Jest ona wyprofilowana tak, aby dziecko pozostawało w wyprostowanej pozycji przez cały czas. Dzięki temu jego kręgosłup nie jest obciążony, a maluch może w pełni bezpiecznie cieszyć się z zabawy. Jak przystało na model górski, rower ten jest odpowiedni zarówno do jazdy po prostym, miejskim terenie, jak i do wycieczek po górskich bezdrożach. Zdaniem zadowolonych użytkowników, jest na tyle lekki i zwrotny, że radzi sobie nawet na leśnych korzeniach czy błocie. Do tego dołączono wygodne siodełko, które nie wbija się boleśnie podczas podróży po nierównym terenie.

Poradnik zakupowy roweru dla 8 latka

Jak wybrać najlepszy rower dla 8 latka i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Odpowiednio dopasowany rower dziecięcy powinien być przede wszystkim lekki. Jako że 8-latek nie ma jeszcze za wiele siły, trzeba zapewnić mu maksymalnie lekką ramę (najlepiej aluminiową), a także zadbać o to, by koła były odpowiednich rozmiarów. Przeciętne dziecko w tym wieku osiąga między 120 a 140 cm wzrostu i dla takich maluchów najlepsze są opony o rozmiarze 24 cali.

Wybierając najlepszy rower dla swojego dziecka, koniecznie zwróć również uwagę na jakość jego wykonania. Solidnie zrobiony rower ma szansę posłużyć aż do wyrośnięcia z niego nawet przy częstym użytkowaniu. Jeśli planujecie jeździć rekreacyjnie poza miastem, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są modele górskie, o lepszej amortyzacji i zwiększonej lekkości.

Dla maluchów ogromne znaczenie ma również prawidłowa postawa podczas jazdy na rowerze: pochylenie lub garbienie wywoła zbędny nacisk na kręgi szyjne i obciąży kręgosłup w ogóle. Dlatego też ogromne znaczenie ma, by rama roweru była wyprofilowana w sposób, który umożliwia siedzenie w wyprostowanej pozycji. Prócz ochrony kręgosłupa, wartością dodaną jest zwiększone bezpieczeństwo dziecka na drodze, które jest po prostu lepiej widoczne, gdy jeździ wyprostowane.

Zwróć szczególną uwagę na dopasowanie rozmiaru roweru: zbyt mały spowoduje dyskomfort podczas jazdy i może zniechęcić malucha do korzystania z pojazdu. Za duży z kolei będzie problematyczny przy wsiadaniu i zsiadaniu, a także samym pedałowaniu.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.