Strona główna » Hobby » Sport » Ranking rowerów » Ranking rowerów elektrycznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking rowerów » Ranking rowerów elektrycznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking rowerów elektrycznych – jaki rower elektryczny kupić w 2022 roku?

Ranking rowerów elektrycznych 2022 roku powstał, by każdy zainteresowany tego typu jednośladowcem mógł wybrać dla siebie najlepszy rower elektryczny dostępny obecnie na rynku. Zestawienie ma na celu przedstawić polecane rowery elektryczne i pokazać, jaki rower elektryczny kupić. Wszystkie opisywane w rankingu rowery elektryczne są dobrym wyborem podczas zakupu. Zbierają one mnóstwo pozytywnych opinii, które dowodzą wysokiej jakości ich wykonania. Ranking pomaga zdecydować o wyborze roweru zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Ranking rowerów elektrycznych – TOP 10 najlepszych rowerów elektrycznych

Miejsce Nazwa roweru elektrycznego Cena Najtańsza oferta
1 Torpado Venus 26 Czarny 26 2019 3599 zł Sprawdź teraz
2 Skymaster E-motion Raptor czarny 4999 zł Sprawdź teraz
3 Wayscral Everyway E100 26″ Czarny 2999 zł Sprawdź teraz
4 Kross Hexagon Boost 1.0 29 Czarny Grafitowy Czerwony Mat 2022 4499 zł Sprawdź teraz
5 Kawasaki KX-E-MTBFRONT-RBA czarny zielony 2018 7999 zł Sprawdź teraz
6 Romet Legend E02 wiśniowy (czerwony) 28″ 2019 3799 zł Sprawdź teraz
7 Le Grand Elille 1 Grafitowy Seledynowy 28″ 2018 4199 zł Sprawdź teraz
8 Kawasaki K-XE-Treklady 51 czarny 2018 6999 zł Sprawdź teraz
9 Ktm Country Star 26 Uni Lightgrey Matt (Darkblue) 26 2022 2792 zł Sprawdź teraz
10 Cube Acid Hybrid One 400 29 Grey N White 2019 6974 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych rowerów elektrycznych

1. Torpado Venus 26 Czarny 26 2019

 Torpado Venus 26 Czarny 26 2019

Cena: ok. 3599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeden z rowerów, którego nie mogło zabraknąć w rankingu najlepszych rowerów elektrycznych. Jeśli zastanawiasz się, jaki rower elektryczny wybrać w 2022 roku, to ten wybór będzie jak najbardziej odpowiedni. Polecany przez swoich użytkowników rower elektryczny od producenta Torpado jest stworzony do wygodnej, rekreacyjnej i codziennej jazdy. Może być bez wątpienia użytkowany przez dłuższy czas. Pozwala na to bardzo solidnie wykonana rama, którą wzoruje niezwykła wytrzymałość. Rower elektryczny posiada wygodne siodełko, które zapewni bezproblemową jazdę rekreacyjną przez długie godziny. Natomiast zamontowany szeroki bagażnik pozwoli na transport zakupów. Rower elektryczny został wyposażony w silnik Shengyi o mocy 250 W. Jest on zasilany baterią litowo-jonową, której pojemność wynosi 13 Ah. Producent zaznacza, że maksymalny zasięg roweru na pełnym naładowaniu baterii wynosi do 60 kilometrów. Rozmiar zamontowanych kół to 26”. Rower posiada funkcjonalny wyświetlacz LED.

2. Skymaster E-motion Raptor czarny

 Skymaster E-motion Raptor czarny

Cena: ok. 4999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeden z proponowanych rowerów hybrydowych. Konstrukcja przypomina zwykły tradycyjny rower, choć został w nim zamontowany silnik o mocy 250 W. Umożliwia on rozpędzenie roweru do prędkości 25 km/h. Silnik pozwala manipulować 9 poziomami mocy, co łatwo jest dopasować do danej trasy i spotykanych na niej trudnościach. Dzięki temu szerokiemu wyborowi poziomów mocy można łatwo utrzymywać proporcję między wkładanym wysiłkiem a wspomaganymi elektronicznymi watami. Ten rower elektryczny z całą pewnością sprawdzi się nie tylko jako rower miejski, ale także jako rower offroadowy. Zapewnia bezpieczeństwo w czasie dalszych wypraw, ponieważ wspomaga w momentach zmęczenia. Mimo wszystko pozwala zużyć tyle samo energii jego użytkownikowi, co zwykły tradycyjny dwukołowiec. Rower pozwala na sprawne decydowanie o swojej jeździe. Jeśli chce się użytkować rower wyłącznie z używaniem własnych sił, nie ma problemu, by jeździć w sposób tradycyjny. W momencie wzniesienia zawsze istnieje możliwość elektronicznego wspomagania.

3. Wayscral Everyway E100 26″ Czarny

 Wayscral Everyway E100 26

Cena: ok. 2999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Polecanym rowerem elektrycznym, którego cechuje uniwersalność użytkowania, jest rower elektryczny od producenta Wayscral. Jest to produkt w dobrej cenie, jak na ten typ roweru. Bez wątpienia musiał się znaleźć w rankingu rowerów elektrycznych 2022 roku. W proponowanym w tym zestawieniu dwukołowcu znalazło się miejsce na zamontowanie bagażnika, który pozwoli na przewożenie niewielkich pakunków, np. zakupów. Został wyposażony w dzwonek, który zapewni gwarancję bezpiecznej jazdy przez zatłoczone miasto. Producent zadbał także o zamontowanie oświetlenia, a więc korzystanie z niego po zmroku również będzie niezagrożone. Rower elektryczny został wyposażony w dosyć duże, bo 26 calowe koła. Dzięki nim można w łatwy i tradycyjny sposób rozpędzić się do szybszej prędkości. Nie zabrakło w tym rowerze elektrycznym błotników, które pozwolą na schludną jazdę nawet w gorszych warunkach pogodowych, kiedy towarzyszy jadącemu deszcz. W rowerze zostały zamontowane hamulce typu V-brake. Posiada on zewnętrzną przerzutkę.

4. Kross Hexagon Boost 1.0 29 Czarny Grafitowy Czerwony Mat 2022

 Kross Hexagon Boost 1.0 29 Czarny Grafitowy Czerwony Mat 2022

Cena: ok. 4499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rower elektryczny, który został stworzony, by dopasować się do 2022 roku. Został on wyposażony w silnik Bafang RM G010, którego cechuje moc 250 W. Producent zapewnia pokonanie trasy na jednym naładowaniu baterii litowo-jonowej, w zależności od dostosowanego stylu jazdy, do 90 kilometrów, a więc całkiem sporo. Rower, dzięki wbudowanemu elektronicznemu napędowi, pozwala rozwinąć bez problemu prędkość do 25 km/h. Czas ładowania baterii do pełnego poziomu wynosi do 5 godzin. Istnieje także możliwość sprawnej i łatwej zmiany baterii w tym rowerze elektrycznym. Rower został wyposażony w funkcjonalny wyświetlacz, który zapewnia kontrolę nad własną jazdą. Odpowiednio dopasowana aplikacja na telefon pozwala połączyć się przez bluetooth z systemem roweru, by móc jeszcze wygodniej monitorować przebyte kilometry na trasie. Konstrukcja roweru jest wytrzymała. Został stworzony z lekkiej aluminiowej ramy, która daje możliwość uzyskania komfortowej geometrii, co wpływa na wyprostowaną pozycję jadącego.

5. Kawasaki KX-E-MTBFRONT-RBA czarny zielony 2018

 Kawasaki KX-E-MTBFRONT-RBA czarny zielony 2018

Cena: ok. 7999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rower elektryczny, który swoją budową przypomina rower górski przeznaczony na różnego rodzaju trasy, zarówno na powierzchnie płaskie i twarde, jak również nawierzchnie miękkie i wyboiste. To bardzo solidny i profesjonalny rower elektryczny, którego cechuje najwyższa klasa wykonania. Przemyślane umiejscowienie silnika o mocy 250 W sprawia, że na pierwszy rzut oka wydaje się on być zwykłym rowerem górskim. Nic nie stoi na przeszkodzie, by użytkować go w sposób tradycyjny, a w przypadku trudniejszej i górzystej trasy, można wspomagać swoje mięśnie napędem elektrycznym. Ciekawą funkcją jest tryb WALK, który ułatwia prowadzenie jednośladowca. Daje ona możliwość samodzielnego poruszania się roweru elektrycznego z prędkością 6 km/h. Rower posiada mechaniczne hamulce tarczowe, które wpłyną na bezpieczną jazdę w każdych warunkach atmosferycznych. Posiada on 7 biegów, co daje komfort podczas jazdy. Jest to jeden z najlepszych rowerów elektrycznych dostępnych na rynku, który jest polecany przez swoich użytkowników.

6. Romet Legend E02 wiśniowy (czerwony) 28″ 2019

 Romet Legend E02 wiśniowy (czerwony) 28

Cena: ok. 3799 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To rower elektryczny, który posiada wielkie koła o średnicy 28 cali. Rower przypomina tradycyjny rower dla kobiet dzięki zamontowanej damskiej ramie. Wzbogacony o silnik Bafang H G370, który jest umieszczony w przednim kole, zapewnia komfortową jazdę bez zmęczenia. Zamontowany natomiast akumulator to Bafang o pojemności 340 Wh przy napięciu 43 V. Nada się on znakomicie do miejskiej jazdy. W rowerze elektrycznym zostały zamontowane błotniki oraz osłona na łańcuch, które zapewnią schludną jazdę w czasie gorszych warunków pogodowych. Nie trzeba martwić się o brudne ubrania po najechaniu w kałużę. Jako przydatny dodatek można zaliczyć domontowanie podpórki, która pozwala postawić rower bez opierania go o ścianę czy płot. Został także wyposażony w pełne oświetlenie, które umożliwi bezpieczną jazdę po zmroku. Jeśli nie chce się w danej chwili korzystać z napędu elektrycznego, to można używać go jako tradycyjny rower. By ułatwić jazdę bez wspomagania, producent wyposażył rower w 7 biegów.

7. Le Grand Elille 1 Grafitowy Seledynowy 28″ 2018

 Le Grand Elille 1 Grafitowy Seledynowy 28

Cena: ok. 4199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rower elektryczny, który musiał znaleźć się w tym rankingu najlepszych rowerów elektrycznych 2022 roku. Model ten jest znakomitym sposobem poruszania się po zatłoczonych miastach. Wspomaganie elektrycznie pozwoli na jego użytkowanie zwłaszcza przez starsze osoby, dla których tradycyjne rowery nie są już wskazane. Pozwoli on na ekologiczną jazdę po mieście w porównaniu z samochodem spalinowym. Mimo zamontowanego silnika, rower wymaga pedałowania, więc w dalszym ciągu wpływa pozytywnie na zdrowie fizyczne. Silnik Bafang o mocy 250 W jednak znacząco ułatwia przejażdżkę i pomaga zwłaszcza podczas trudnych podjazdów. Czas ładowania baterii wynosi niespełna 5 godzin, a bateria naładowana do pełnego poziomu umożliwia jazdę nawet do 100 kilometrów, co z pewnością starczy na codzienną jazdę po mieście lub w jego okolicach. Na kierownicy zamontowany jest jednak specjalny pilot, który będzie kontrolował stan naładowania baterii, więc nie trzeba martwić się w czasie dalszych wypraw.

8. Kawasaki K-XE-Treklady 51 czarny 2018

 Kawasaki K-XE-Treklady 51 czarny 2018

Cena: ok. 6999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeden z najlepszych wyborów rowerów elektrycznych w 2022 roku. Polecany przez swoich użytkowników rower elektryczny od producenta Kawasaki to jeden z najlepszych dostępnych rowerów damskich z zamontowanym silnikiem. Posiada wbudowaną najnowocześniejszą technologię, która sprawia, że jest to rower najwyższej jakości. Każdy element roweru został stworzony z pełną starannością. Dzięki profesjonalnemu podejściu podczas całej produkcji rower robi ogromne wrażenie wizualne. Jest to bardzo ekskluzywny jednośladowiec. Silnik Bafang o mocy 250 W został zamontowany w tylnym kole. Całkowite naładowanie baterii o pojemności 9 Ah umożliwia jazdę nawet przez kilkudziesiąt kilometrów na jednym naładowaniu. Został tak skonstruowany, by móc wykorzystywać go na różnego typu nawierzchniach. Nada się znakomicie do jazdy miejskiej, jak i na wyprawy poza miasto. Jeśli jednak niekoniecznie potrzeba wykorzystania napędu elektrycznego, to można korzystać z zamontowanego systemu 7 biegów, które znacząco wpływają na komfort jazdy.

9. Ktm Country Star 26 Uni Lightgrey Matt (Darkblue) 26 2022

 Ktm Country Star 26 Uni Lightgrey Matt (Darkblue) 26 2022

Cena: ok. 2792 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się nad rowerem elektrycznym, którego cechuje stosunkowo niska cena, jak na sprzęt tego typu, to ten rower elektryczny jest jednym z najlepszych wyborów. Znakomicie sprawdza się w tym przypadku stosunek jakości wykonania do ceny tego jednośladowca. Będzie to również bardzo dobry wybór do jazdy miejskiej. Można jeździć w tradycyjny sposób, wkładając jedynie własną energię. Można wspomagać swoją pracę mięśni przy pomocy zamontowanego napędu elektrycznego, który przyda się zwłaszcza podczas podjazdów na wzniesienia. Producent KTM zadbał o możliwość przewożenia różnych produktów, np. zakupów, montując z tyłu bagażnik. Rower sprawdzi się także podczas jazdy w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Zamontowane błotniki zabezpieczą ubrania przed ubrudzeniem po jeździe po kałużach. Rower jest wykonany z pełną starannością, prezentuje się bardzo dobrze. Jest polecany przez wielu swoich użytkowników.

10. Cube Acid Hybrid One 400 29 Grey N White 2019

 Cube Acid Hybrid One 400 29 Grey N White 2019

Cena: ok. 6974 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten męski rower elektryczny to jest z najlepszych produktów w tym rankingu, który zestawia najlepsze rowery elektryczne dostępne na rynku w 2022 roku. Skonstruowany jest z pełną starannością, wzoruje go wytrzymałość. Przypomina tradycyjny rower górki. Solidna konstrukcja zapewni bezpieczne przejażdżki po różnego typu nawierzchniach. Wyposażony jest w silnik Boscha, którego cechuje cicha praca w trakcie pedałowania. Został on umieszczony w części centralnej roweru, co tworzy całość z pięknie prezentującą się ramą. Rower posiada system 9 biegów, który wpływa na komfortową jazdę. Zamontowane hydrauliczne hamulce tarczowe od producenta Shimano zapewnią bezpieczeństwo podczas jazdy i skuteczne i płynne hamowanie. Rower znajdzie zastosowanie przy codziennej miejskiej jeździe, a także na wyprawach poza miasto. Szerokie opony zapewnią kontrolę podczas jazdy po twardych i miękkich nawierzchniach. Rower jest polecany przez wszystkich swoich użytkowników, a potwierdzeniem są pozytywne opinie.

Poradnik zakupowy roweru elektrycznego

Na jakie aspekty zwrócić uwagę przy zakupie roweru elektrycznego?

Jedna z rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie roweru elektrycznego, to lokalizacja zamontowanego silnika. Na rynku dostępne są modele, które umieszczają silnik elektryczny na przedniej piaście, tylnej piaście lub w części centralnej roweru. Zaleca się kupowanie rowerów z zamontowanym silnikiem w części centralnej. W takiej konstrukcji może on osiągać największy moment obrotowy. Montowanie silnika w przedniej piaście najczęściej spotyka się w rowerach należących do niższej półki, które nie osiągają zbyt dużych prędkości. Wyposażenie natomiast roweru w silnik w tylnej piaście obciąża dodatkowo jednośladowiec, na który wpływa już obciążenie jadącego i przewożonych bagaży.

Ważną kwestią jest także rodzaj i pojemność akumulatora. Warto kupować rowery, w których wykorzystano baterię litowo-jonową. Jest ona o wiele lżejsza od baterii żelowych. Warto inwestować w akumulatory o wyższej pojemności, ponieważ wystarczą one na dłuższe przejażdżki. Producent zwykle podaje zasięg danego akumulatora, więc warto sugerować się tymi danymi, by móc dopasować odpowiedni rower do własnych preferencji.

Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na typ roweru. Powinno wybrać się rower, który spełni nasze oczekiwania. Jeśli zamierzamy wyjeżdżać poza miasto i przemieszczać się bocznymi drogami, to warto wybrać elektryczny rower górski lub trekingowy. Uniwersalnym rowerem elektrycznym może być natomiast rower crossowy. Warto także pamiętać o odpowiednim osprzęcie i dodatkach.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.