Strona główna » Hobby » Sport » Ranking rowerów » Ranking rowerów dla 9 latka
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking rowerów » Ranking rowerów dla 9 latka
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Jaki rower dla 9 latka wybrać? Ile cali? Jaki rozmiar roweru? TOP 10

Poniżej znajdą Państwo ranking rowerów dla 9 latka, w którym zamieściliśmy tyko te modele, które w opinii rodziców dzieci w tym wieku są najlepsze. Zastosowane w nich rozwiązania, rozmiar kół oraz całkowity ciężar sprawiają, że modele te sprawdzą się doskonale dla aktywnych i ruchliwych 9-latków. Wybór najlepszego rozmiaru ramy ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w przypadku dzieci drobniejszych lub wyższych niż przeciętnie. Sprawdź w poniższym rankingu, jaki rower dla 9 latka kupić.

Ranking rowerów dla 9 latka – TOP 10 najlepszych rowerów dla 9 latka

Miejsce Nazwa roweru dla 9 latka Cena Najtańsza oferta
1 Romet Rambler R6.0 Jr Czarno Czerwony 26 2019 859 zł Sprawdź teraz
2 Kross Scrapper Affix Boy Me Czarny Czerwony 26 2019 819 zł Sprawdź teraz
3 Romet Rambler R6.2 czarny czerwony 26″ 2019 1149 zł Sprawdź teraz
4 Kross Evado JR 1.0 biały turkusowy niebieski połysk 26″ 2019 1199 zł Sprawdź teraz
5 Romet Rambler R6.2 Czarny Biały 26″ 2019 1146 zł Sprawdź teraz
6 Kross LEA 2.0 srebrny biały różowy mat 26″ 2019 1259 zł Sprawdź teraz
7 Kellys Naga 70 Blue 26″ 2019 1259 zł Sprawdź teraz
8 Romet Jolene 6.1 różowy 26″ 2019 1059 zł Sprawdź teraz
9 Cube Acid 260 Green Blue 2022 / 2023 1999 zł Sprawdź teraz
10 Romet Rambler R6.3 Czarny Seledynowy 26″ 2019 1394 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych rowerów dla 9 latka

1. Romet Rambler R6.0 Jr Czarno Czerwony 26 2019

 Romet Rambler R6.0 Jr Czarno Czerwony 26 2019

Cena: ok. 859 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Stosunkowo niewysoka waga tego roweru sprawia, że to jeden z najlepszych modeli dla 9-latka, jaki można wybrać. To tani i dobry rower, który z pewnością posłuży maluchowi aż do czasu, gdy dorośnie do kolejnego modelu. Komfort jego użytkowania podnosi również odpowiednio wyprofilowana rama, dzięki której możliwe jest utrzymanie pozycji pionowej. Ta z kolei jest istotna nie tylko z punktu widzenia wygody i bezpieczeństwa, ale również – ochrony wciąż rozwijającego się kręgosłupa dziecka przed przeciążeniami. Model górski idealnie sprawdzi się zarówno do jazdy po mieście, jak trudniejszych terenach (na przykład leśnych). Świetnej jakości opony zapewniają idealne niwelowanie oporu otoczenia, a dodatkowo są na tyle szerokie, że idealnie sprawdzą się również do jazdy po lesie czy innych tego typu terenach. To jeden z najlepszych rowerów dla 9 latka, jakie można znaleźć na rynku w 2022 / 2023 roku.

2. Kross Scrapper Affix Boy Me Czarny Czerwony 26 2019

 Kross Scrapper Affix Boy Me Czarny Czerwony 26 2019

Cena: ok. 819 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rower typu górskiego o kołach 26 cali sprawdzi się idealnie dla nieco wyższych 9-latków. Rozwiązania, jakie zastosowano w tym modelu Krossa zapewniają dużą wygodę użytkowania oraz bezpieczeństwo dla dziecka. Optymalnych rozmiarów, wysokiej jakości rama umożliwia zachowanie komfortu zarówno podczas zabawy z kolegami na równym chodniku pod domem, jak i w trakcie górskiej wycieczki z rodzicami. Spośród wszystkich modeli górskich rowerów dla 9 latka jest to jedna z najlepszych, tanich opcji. Wygodne siodełko sprawia, że dziecko może jeździć na towerze nawet przez długie godziny. Optymalny kąt nachylenia ramy i związana z nim wyprostowana pozycja ciała są świetnym rozwiązaniem dla wciąż rosnącego dziecka i nie powodują nadmiernego obciążenia kręgosłupa. To prawdopodobnie jeden z najlepszych modeli rowerów dla 9 latka, jakie można kupić w 2022 / 2023 roku dla dziecka o standardowym wzroście i gabarytach.

3. Romet Rambler R6.2 czarny czerwony 26″ 2019

 Romet Rambler R6.2 czarny czerwony 26

Cena: ok. 1149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rower górski od firmy Romet to świetna propozycja dla każdego ruchliwego 9 latka. Jako że w przypadku tak małych dzieci szczególne znaczenie ma masa roweru, producent zrezygnował między innymi z błotników oraz bagażnika, aby obniżyć jego wagę do minimum. Aluminiowa konstrukcja oznacza świetną jakość wykonania, a także lekkość ramy. Jej odpowiednie wyprofilowanie sprawia, że zapewnia dziecku wyprostowaną pozycję, dzięki której można mieć pewność, że plecy i kręgosłup dziecka są chronione przed urazami i zwyrodnieniami. Dodatkowo, takie ułożenie ciała w znacznym stopniu poprawia widoczność dziecka – zarówno z jego perspektywy, jak i z punktu widzenia innych uczestników ruchu. Wygodne i bezpieczne, wszystkie modele rowerów Romet w dopasowanym rozmiarze świetnie sprawdzą się w przypadku kilkuletnich dzieci. Amortyzacja zapewnia dodatkową ochronę przed wstrząsami dla dziecka, dzięki czemu jest najlepszym wyborem na rower, który będzie użytkowany w mieście, na równych chodnikach i poza nim, na przykład na leśnych ścieżkach. Jeśli zastanawiasz się, jaki najlepszy rower dla 9 latka wybrać, koniecznie sprawdź ten model.

4. Kross Evado JR 1.0 biały turkusowy niebieski połysk 26″ 2019

 Kross Evado JR 1.0 biały turkusowy niebieski połysk 26

Cena: ok. 1199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wykonana z aluminium rama zapewnia idealną lekkość wyrobu. Producent doskonale zdaje sobie sprawę, że ten rozmiar opon roweru jest przeznaczony głównie dla dzieci około 9-letnich, dlatego postanowił dodatkowo obniżyć jego masę poprzez usunięcie błotników oraz bagażnika. Dzięki temu nawet drobniejsze dzieci nie mają problemów z jazdą na nim, a niewielki ciężar sprawia, że nie muszą się bardzo namęczyć – nawet jeśli jeżdżą po nierównym terenie. W opinii rodziców i zadowolonych użytkowników, model ten zapewnia idealny układ ciała. Dziecko jest wyprostowane, ale nie przeprostowane, a co za tym idzie – zachowuje optymalny komfort jazdy. Dodatkowo, takie ułożenie ciała chroni przed nadmiernymi obciążeniami w obrębie kręgosłupa i obręczy barkowej, które występują często w nieodpowiednio wyprofilowanych, wymuszających pochylenie ramach. Rozmiar opon umożliwia wygodną zabawę dzieciom, które mierzą między 120 a 145 cm (około). Fakt, że to model górski – sprawia, że rower Kross Evado może być stosowany zarówno w mieście, jak i podczas rodzinnych wycieczek po nierównościach.

5. Romet Rambler R6.2 Czarny Biały 26″ 2019

 Romet Rambler R6.2 Czarny Biały 26

Cena: ok. 1146 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rower typu górskiego z aluminiową ramą od polskiej firmy Romet to zdecydowanie jeden z najlepszych rowerów dla 9 latka. Lekki i wygodny, umożliwi komfortową zabawę w każdych warunkach: nie tylko na równym chodniku pod blokiem, ale również podczas górskich wycieczek po bezdrożach. Przednia amortyzacja poprawia komfort jazdy i jest szczególnie istotna w modelach dziecięcych ze względu na wciąż rozwijający się kościec. Rower typu górskiego zapewnia odpowiednią pozycję ciała. Dzięki temu, że dziecko pozostaje wyprostowane, chronimy jego kręgosłup przed zwyrodnieniami, a także zapewniamy znacznie lepsze pole widzenia. Rower, dzięki swej lekkości i zwrotności, to jeden z najlepszych, tanich modeli, jakie można kupić w 2022 / 2023 roku. Brak błotników oraz bagażnika dodatkowo zmniejsza jego masę, co czyni rower jeszcze lepszym wyborem dla nawet dość drobnego 9-latka.

6. Kross LEA 2.0 srebrny biały różowy mat 26″ 2019

 Kross LEA 2.0 srebrny biały różowy mat 26

Cena: ok. 1259 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To rowery, które ze względu na swą kolorystykę zostały stworzone głównie z myślą o dziewczynkach i nastolatkach. Lekka, solidna rama zapewnia komfort podczas zabawy. Jest odpowiednio wyprofilowana, dzięki czemu umożliwia zachowanie najlepszej, wyprostowanej pozycji podczas jazdy – i tym samym chroni przed jakimikolwiek zwyrodnieniami czy dolegliwościami bólowymi w obrębie kręgosłupa. Dopasowana, ergonomiczna pozycja i lekkość, jaką oferuje ten rower, to w opinii wielu rodziców nie jedyne jego zalety. Jest także bardzo solidny, a zamontowane w nim opony zapewniają odpowiednią przyczepność do podłoża i jednocześnie zmniejszają tarcie o podłoże, ułatwiając jazdę. To jeden z najlepszych, tanich rowerów typu górskiego, które sprawdzą się na każdej trasie. Z łatwością poradzi sobie w górskich, nierównych terenach na wystających korzeniach, jak i na prostej, miejskiej drodze. Jeśli zastanawiasz się, jaki dobry rower kupić dla 9 latki, zdecydowanie rozważ Kross Leę.

7. Kellys Naga 70 Blue 26″ 2019

 Kellys Naga 70 Blue 26

Cena: ok. 1259 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Idealne geometria oraz duża lekkość tego modelu sprawiają, że jest on świetnym rozwiązaniem dla większości 9-latków. Ciekawostką jest, że całość wygląda identycznie jak duży model o tej samej nazwie – z tym, że został rozmiarami dopasowany do dzieci. Lekki, solidny i pewny – to cechy, jakie w opinii wielu rodziców i małych użytkowników charakteryzują ten rower. To model górski, dzięki czemu sprawdzi się zarówno do rekreacyjnej jazdy „pod blokiem” z kolegami, jak i na większe wypady na leśne, rodzinne wycieczki. Jeśli poszukujesz dobrego i taniego roweru dla dziecka, koniecznie sprawdź Kellys Naga. Oprócz lekkości i dobrego wykonania, oferuje również świetne wyprofilowanie ramy, dzięki któremu dziecko nie siedzi na rowerze pochylone, ale wyprostowane. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wciąż rozwijających się kilkuletnich dzieci, bowiem ich kręgosłup jest szczególnie narażony na uszkodzenia i zwyrodnienia. Dlatego też każdy maluch powinien jeździć na rowerze, który daje możliwość zachowania pionowej pozycji – która jest bezpieczna dla jego pleców, a także podnosi widoczność.

8. Romet Jolene 6.1 różowy 26″ 2019

 Romet Jolene 6.1 różowy 26

Cena: ok. 1059 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobry rower dla 9 latka powinien być lekki i taki właśnie jest model Jolene polskiego producenta Romet. Dzięki niewielkiej wadze, którą uzyskano między innymi poprzez rezygnację z błotników oraz bagażnika, możliwym było uzyskanie masy całkowitej roweru wynoszącego 13 kg. To oznacza, że nawet drobne dziecko będzie w stanie sobie z nim poradzić bez większych trudności. Jeśli poszukujesz opcji, która da Twojemu dziecku możliwość zabawy zarówno na równych, miejskich chodnikach, jak i wycieczek po nierównych, górskich drogach. Dzięki temu, żer rower jest uniwersalny, to najlepszy wybór, gdy chcemy mieć możliwość podróżowania po różnych nawierzchniach. Wygodne siodełko zapewnia brak dolegliwości bólowych, a możliwość utrzymania wygodnej, wyprostowanej pozycji sprawia, że kręgosłup dziecka nie jest nadmiernie obciążony. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku dzieci, dlatego warto zwrócić na to baczna uwagę.

9. Cube Acid 260 Green Blue 2022 / 2023

 Cube Acid 260 Green Blue 2022 / 2023

Cena: ok. 1999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To zdecydowanie jeden z najlepszych modeli rowerów dla 9-latków. Lekka, aluminiowa rama jest solidna, dzięki czemu zapewnia bezpieczeństwo i wygodę jazdy, ale jednocześnie nie obciąża nadmiernie dziecka. Wygodne siodełko oznacza, że nawet podczas jazdy po nierównym terenie, 9-latkowi nie grożą żadne dolegliwości bólowe. Rower górski nadaje się zarówno do jazdy po płaskich, miejskich powierzchniach, jak i nierównych, pokrytych korzeniami miejsc. Brak bagażnika i błotników znacząco zmniejsza masę roweru, co jest szczególnie istotne w przypadku modeli, które mają być użytkowane przez dzieci. Odpowiednio wyprofilowana rama zapewnia utrzymywanie wyprostowanej pozycji. Ma to znaczenie z punktu widzenia rozwoju wad postawy (zapobiega wszelkim zwyrodnieniom spowodowanym jazdą), a także podnosi bezpieczeństwo: dziecko ma lepszy zakres widzenia, jak również jest lepiej widoczne dla innych. Jeśli szukasz dobrego i taniego roweru dla 9-latka, koniecznie sprawdź ten model.

10. Romet Rambler R6.3 Czarny Seledynowy 26″ 2019

 Romet Rambler R6.3 Czarny Seledynowy 26

Cena: ok. 1394 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się, jaki model roweru wybrać dla 9-latka, koniecznie sprawdź tę polską propozycję. Brak bagażnika oraz błotników pozwala w znacznym stopniu obniżyć masę roweru. W przypadku dzieci niska waga całej konstrukcji ma szczególne znaczenie, dlatego też Romet stworzył ten model jako idealną propozycję dla dzieci w wieku około 9 lat. Świetnej jakości koła zmniejszają opór podłoża, a dzięki odpowiednio wyprofilowanej ramie możliwe jest utrzymanie pionowej pozycji w trakcie jazdy. Ta z kolei jest istotna w z punktu widzenia bezpieczeństwa dziecka, gdyż maluch jest lepiej widoczny, a co za tym idzie – kierowcy szybciej go dostrzegą. Sam również ma szersze pole widzenia, a dodatkowo jego kręgosłup nie jest tak obciążony, jak by to miało miejsce, gdyby dziecko było zgarbione. Wygodna kierownica i siodełko umożliwiają komfortową zabawę nawet przez długie godziny.

Poradnik zakupowy roweru dla 9 latka

Jak wybrać dobry rower dla 9 latka?

W przypadku dzieci, ogromne znaczenie ma odpowiednia masa produktu: im lżejszy, tym lepiej. Z tego względu, aby wybrać najlepszy i stosunkowo tani model, należy zwrócić uwagę, by był możliwie najlżejszy. Umożliwia to aluminiowa rama, która jest znacznie lżejsza od tych wykonanych z innego materiału, jak również brak błotników czy bagażnika. Te elementy przy rekreacyjnej, dziecięcej jeździe są zbędne, a powodują dodatkowe obciążenie.

Wybierając najlepszy rower dla kilkulatka, koniecznie zwróć uwagę również na to, by zapewniał odpowiednią pozycję. Jest bardzo istotnym, by dziecko nie było pochylone do przodu, bowiem powoduje to znaczne obciążenie dla wciąż rozwijającego się kręgosłupa i może wywoływać zwyrodnienia.

Kolejną kwestią, która jest bardzo istotna, jest wybór odpowiedniego rodzaju roweru.

Jaki rower dla 9 latka jest najlepszy? Jaki rodzaj roweru wybrać?

Można wybierać pomiędzy rowerem typu górskiego i miejskim. Ten pierwszy zapewnia komfort jazdy po nierównych terenach (na przykład leśnych) i po prostych chodnikach. Rower miejski z kolei – nie jest odpowiedni do podróży po nierównościach ze względu na swą budowę. Jest też nieco cięższy, ale prezentuje się znacznie lepiej. świetnie sprawdzi się co codziennych zabaw pod domem lub dojazdów do szkoły.

Zastanawiając się, jaki rower będzie najlepszy dla dziecka, należy przemyśleć, do czego będzie on wykorzystywany. Jeśli nie planujemy dłuższych, rodzinnych wycieczek, możemy postawić na model miejski. W innej sytuacji – lepiej jest wybrać rower górski, który zapewni podwyższony komfort w trudnych warunkach.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *