Strona główna » Hobby » Sport » Ranking rowerów » Ranking rowerów górskich
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking rowerów » Ranking rowerów górskich
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking rowerów górskich – najlepsze rowery górskie w 2023 roku

Ranking rowerów górskich 2023 roku powstał po to, by każdy mógł zapoznać się z dobrymi markami rowerów tego typu i mógł wybrać najlepszy rower górski stworzony do własnych preferencji. W zestawieniu są przede wszystkim polecane rowery górskie, które cechuje wysoka jakość wykonania i idealny stosunek jakości do ceny. W zestawieniu występują rowery górskie nadające się do jazdy po różnego typu nawierzchniach. Ranking pomaga zdecydować, jaki rower górski wybrać, by mógł on być w pełni wykorzystany do zamierzonego celu.

Ranking rowerów górskich – TOP 10 najlepszych rowerów górskich

Miejsce Nazwa roweru górskiego Cena Najtańsza oferta
1 Kross Hexagon 6.0 czarny grafitowy czerwony mat 29″ 2019 1999 zł Sprawdź teraz
2 Indiana X-Pulser 5.9 Czarny Grafitowy 29 2019 2799 zł Sprawdź teraz
3 Kross Hexagon 5.0 grafitowy srebrny niebieski mat 29″ 2019 1799 zł Sprawdź teraz
4 Kross Evado 5.0 czarny czerwony mat 28″ 2019 2250 zł Sprawdź teraz
5 Kross Hexagon 2.0 Czarny Biały Limonkowy Mat 27,5″ 2019 1399 zł Sprawdź teraz
6 Kross Evado 1.0 biały turkusowy połysk 28″ 2019 1124 zł Sprawdź teraz
7 Kross Hexagon 5.0 czarny grafitowy niebieski 2018 1608 zł Sprawdź teraz
8 Kross Hexagon 3.0 czarny czerwony srebrny mat 27,5″ 2019 1439 zł Sprawdź teraz
9 Indiana X-Pulser 1.6 Czarno Czerwony 26 2023 999 zł Sprawdź teraz
10 Kross Evado 3.0 czarny czerwony połysk 28″ 2019 1480 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych rowerów górskich

1. Kross Hexagon 6.0 czarny grafitowy czerwony mat 29″ 2019

 Kross Hexagon 6.0 czarny grafitowy czerwony mat 29

Cena: ok. 1999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rower górski skonstruowany w sposób umożliwiający jazdę po różnego typu nawierzchniach. Jest to polecany rower górski typu MTB, który będzie bardzo dobrym wyborem do jazdy po płaskich odcinkach, a także nieutwardzonych nawierzchniach. Występuje w wielu rozmiarach, a dostępność dwóch wielkości kół daje możliwość dopasowania roweru do własnego stylu jazdy. Konstrukcja roweru pozwala na komfortową jazdę, mimo że posiada on cechy roweru sportowego. Dzięki tym właściwościom jest dobrym środkiem transportu podczas codziennego miejskiego przemieszczania, a także podczas wyjazdów w wyboiste tereny. Model ten posiada 24 biegi, które wpływają na wygodę podczas jazdy, ponieważ każdy może dostosować pojazd do swojego stylu jazdy. Szeroki wybór zmiany biegów pozwala także rozpędzać się do bardzo szybkich prędkości i radzić sobie z trudniejszymi podjazdami. Osprzęt do roweru zapewnia Shimano z przerzutką Alivio. Specjalnie dopasowany przedni amortyzator SR Suntour XCT pozwala zaoszczędzić energię na płaskim terenie.

2. Indiana X-Pulser 5.9 Czarny Grafitowy 29 2019

 Indiana X-Pulser 5.9 Czarny Grafitowy 29 2019

Cena: ok. 2799 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nie mogło zabraknąć w tym rankingu roweru od producenta INDIANA. Proponowany rower górski wiąże się z ogromnym komfortem jazdy. Posiada zamontowaną innowacyjną ramę, dającą wygodę podczas pokonywania dłuższych i trudniejszych odległości. Zamontowany osprzęt pochodzi o topowych światowych producentów, którzy tworzą swoje produkty z pełną starannością. Jest to jeden z tych rowerów, które zasługują na docenienie w 2023 roku. O komfort użytkowania dba osprzęt od japońskiej cenionej marki Shimano. Zapewni bezpieczeństwo zwłaszcza podczas jazdy po trudnym terenie. Rower górski będzie dobrym wyborem, jeśli planowane trasy będą bogate w wysokie wzniesienia, a także w mniej pewne kamieniste nawierzchnie. Jest to rower górski MTB, który będzie również dobrze się sprawował jako rower uniwersalny. Można korzystać z niego w czasie codziennych miejskich przejażdżek. Wielkie 29 calowe koła pozwalają na sprawne rozpędzanie się do szybszych prędkości. To bardzo polecany rower górski przez jego użytkowników.

3. Kross Hexagon 5.0 grafitowy srebrny niebieski mat 29″ 2019

 Kross Hexagon 5.0 grafitowy srebrny niebieski mat 29

Cena: ok. 1799 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten rower górski MTB należy do tanich i dobrych dwukołowców, które nadają się do uniwersalnej jazdy. Jego użytkowanie wiąże się z bardzo komfortową jazdą, ponieważ posiada lekką aluminiową ramę, a cała jego geometria pozwala na przyjmowanie dosyć wyprostowanej pozycji za kierownicą. Dzięki tym cechom jest rowerem sportowym, ale nadającym się również do codziennej, zwykłej jazdy po twardszych i płaskich nawierzchniach. Występuje w różnych rozmiarach, a producent zapewnia wybór dwóch wielkości kół. Geometria roweru jest przemyślana. Lekka aluminiowa rama pozwala na przyjmowanie pozycji, która nie obciąża przedramion, a widoczność w trakcie jazdy jest o wiele większa. Ta dogodność sprawdzi się zwłaszcza podczas jazdy po ulicznych drogach lub ścieżkach rowerowych. W rowerze został zamontowany osprzęt Shimano, który jest gwarancją bezpiecznej i komfortowej jazdy. Dbałość o szczegóły pozwala na precyzyjną zmianę biegów. Odpowiednio przygotowany przedni amortyzator zapewni mniej męczącą jazdę po płaskich terenach.

4. Kross Evado 5.0 czarny czerwony mat 28″ 2019

 Kross Evado 5.0 czarny czerwony mat 28

Cena: ok. 2250 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nie mogło zabraknąć w tym rankingu rowerów crossowych. Proponowany rower górski Evado 5.0 jest dostosowany do użytku na różnego rodzaju nawierzchnie. Jego zaletą jest możliwość przyjęcia wyprostowanej pozycji za kierownicą. Posiada wielkie 28 calowe koła, które pozwalają na rozwijanie szybkich prędkości w dosyć krótkim czasie. Na kołach zostały zamontowanie uniwersalne opony, które dają możliwość stabilizacji na miększych powierzchniach. Istnieje możliwość wyboru modelu męskiego i damskiego. Bez względu na konkretny wybór modelu, rowery są skonstruowane tak, by zapewnić maksymalną wygodę użytkowania. Nie obciążają przedramion ani całego kręgosłupa. Dzięki temu komfortowi można liczyć na niemęczącą podróż nawet na bardzo długich dystansach. Rower został wyposażony w profesjonalny osprzęt, który umożliwia szybkie pokonywane tras i sprawne wjazdy na wzniesienia. Napęd posiada szeroki zakres zmian przełożenia, a zamontowane hamulce tarczowe – skuteczne hamowanie w każdych warunkach atmosferycznych.

5. Kross Hexagon 2.0 Czarny Biały Limonkowy Mat 27,5″ 2019

 Kross Hexagon 2.0 Czarny Biały Limonkowy Mat 27,5

Cena: ok. 1399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tani i dobry rower górski proponowany od producenta KROSS. Jest to polecany przez swoich użytkowników rower górski MTB, który efektownie łączy cechy roweru sportowego z przemyślaną i komfortową geometrią. Dzięki temu można użytkować go w czasie zwykłych codziennych przejażdżek miejskich, ale sprawdzi się bardzo dobrze na dalszych wyprawach bogatych we wzniesienia i nawierzchnie różnego typu. Jest to rower polecany przez swoich użytkowników, ponieważ można dopasować go do indywidualnych preferencji, np. przez wybór rozmiaru kół. Producent daje możliwość wyboru kół 26 i 27,5 calowych. Jedną z cech, która zapewnia bezpieczną jazdę po miejskich zatłoczonych drogach, jest wygodna pozycja za kierownicą, która pozwala na lepszą widoczność. Wpływa ona także na mniejsze obciążenie przedramion podczas jazdy. Rower górski został wyposażony w osprzęt marki Shimano, więc można spodziewać się w pełni profesjonalnego dwukołowca w korzystnej cenie.

6. Kross Evado 1.0 biały turkusowy połysk 28″ 2019

 Kross Evado 1.0 biały turkusowy połysk 28

Cena: ok. 1124 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bardzo dobry rower górski wyposażony w pełni profesjonalny osprzęt, który pozwala na pewną i bezpieczną jazdę. Sprawdzi się jako rower rekreacyjny codziennego użytku. Bez wątpienia będzie wygodnym środkiem transportu, który zapewni przyjemny dojazd do szkoły czy pracy. Ten stosunkowo tani rower górski został wyposażony w duże 28 calowe koła umożliwiające sprawne rozpędzenie się do szybszych prędkości. Założone opony są przeznaczone na różnego typu nawierzchnie. Ten jednośladowiec będzie zatem dobrze sprawował się na twardszych i miększych nawierzchniach. Występuje w dwóch wariantach: damskim i męskim. Jego konstrukcja zapewnia wygodną pozycję, co wiąże się zwłaszcza z komfortem w czasie dłuższych przejażdżek. Wpływa także pozytywnie na kręgosłup i przedramiona jego użytkownika. Dzięki wyprostowanej pozycji siedzącej istnieje możliwość lepszej obserwacji otoczenia, co jest kluczowe zwłaszcza w czasie poruszania się po miejskich ulicach. W rowerze górskim został zamontowany w pełni profesjonalny osprzęt od producenta Shimano.

7. Kross Hexagon 5.0 czarny grafitowy niebieski 2018

 Kross Hexagon 5.0 czarny grafitowy niebieski 2018

Cena: ok. 1608 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rower górski, który jest polecany i uważany za bardzo dobry jednośladowiec przez jego użytkowników. Został wyprodukowany z myślą o codziennych przejażdżkach po różnego rodzaju nawierzchniach, czy to twardszych, czy miększych. Wzoruje go ogromna staranność wykonania, co idealnie przekłada się na stosunek jakości do ceny. Użytkownicy tego roweru chwalą jego solidność i bezproblemowość. Posiada bardzo dobry napęd i skuteczny tarczowy układ hamulcowy. W przedstawianym rowerze górskim zostały zaprogramowane aż 24 biegi, które wpływają na komfort jazdy dzięki dostosowaniu pracy pojazdu do własnych preferencji. Posiada sprawdzony osprzęt profesjonalnej i cenionej marki Shimano. Wszystkie te cechy sprawiają, że będzie to świetny wybór dla średnio-zaawansowanych rowerzystów. Został wyprodukowany w 2018 roku, więc wciąż jest stosunkowo nowym produktem na rynku. Został wyposażony w koła o średnicy 27,5 cala. Przednia amortyzacja zapewnia komfort jazdy nawet po wyboistym terenie.

8. Kross Hexagon 3.0 czarny czerwony srebrny mat 27,5″ 2019

 Kross Hexagon 3.0 czarny czerwony srebrny mat 27,5

Cena: ok. 1439 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeden z tych rowerów górskich, w których producent zapewnia wybór średnicy koła. Do wyboru są dwa różne rozmiary: koła 26 calowe i 27,5 calowe. Możliwość dopasowania modelu do własnych preferencji i budowy ciała sprawia, że jest on bardzo uniwersalnym jednośladowcem. W tym stosunkowo tanim, a dobrym rowerze zostały zamontowane profesjonalne hamulce tarczowe, które są gwarancją bezpiecznego hamowania we wszystkich warunkach atmosferycznych. Nie niszczą one dodatkowo obręczy koła. W zależności od wspomnianego wyboru średnicy kół dopasowywana jest aluminiowa rama odpowiedniego rozmiaru. Materiał, z którego jest wykonana, to wytrzymały stop aluminium, który wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki zastosowanemu aluminium do produkcji całej konstrukcji rower nie wykazuje zbyt dużej wagi. Jest to bardzo dobry wybór, ponieważ opisywany rower górski nada się nie tylko w dalsze trasy, ale również do komfortowej codziennej jazdy po miejskich ulicach. Jest polecany przez swoich użytkowników.

9. Indiana X-Pulser 1.6 Czarno Czerwony 26 2023

 Indiana X-Pulser 1.6 Czarno Czerwony 26 2023

Cena: ok. 999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeden z najtańszych wyborów w tym rankingu. Mimo tego, jest to bardzo dobry rower przeznaczony do codziennego użytku. Zapewnia komfort jazdy przez długie godziny. Znajdzie swoje zastosowanie jako rower górki, który zapewni pewny dojazd do szkoły czy pracy, a także sprawdzi się na dalszych wyprawach. Cała konstrukcja roweru jest bardzo przemyślana, ponieważ pozycja siedzącego jest pionowa, co zwiększa wygodę jazdy na dłuższych przejażdżkach. Pomaga w lepszej obserwacji otoczenia, dlatego ten rower górski będzie sprawdzał się także jako zwykły rower miejski. Lepsza widoczność użytkownika roweru pozwoli na bezpieczniejszą jazdę wśród ulicznego ruchu. W rowerze został zamontowany osprzęt japońskiego topowego dostawcy Shimano. Gwarantuje on jeszcze większą wygodę, która podkreślona jest pierwiastkiem bezpieczeństwa. Użytkownik posiada pewność, że nic złego w czasie dłuższej wyprawy się nie wydarzy. Rower jest polecany przez wielu użytkowników.

10. Kross Evado 3.0 czarny czerwony połysk 28″ 2019

 Kross Evado 3.0 czarny czerwony połysk 28

Cena: ok. 1480 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiany rower górski od producenta Kross to jeden z tych rowerów, którego nie mogło zabraknąć w tym rankingu najlepszych rowerów górskich 2023 roku. Jest to jeden z najlepszych i polecanych rowerów w tej półce cenowej. Wyposażony w duże 28 calowe koła pozwala na sprawne rozpędzanie się do większych prędkości. Zamontowane natomiast opony w rowerze są przeznaczone do różnego typu nawierzchni. Zapewnią pewną drogę po twardej nawierzchni, a także miękkiej kamienistej ścieżce. Producent oferuje ten rower górski w dwóch wariantach: damskim i męskim. I jeden i drugi wybór dają gwarancję komfortowej jazdy, która nie obciąża pracy kręgosłupa i przedramion. Wygodna i pionowa pozycja rowerzysty pozwala na lepszą obserwację otoczenia. Dzięki temu rower będzie dobrym zamiennikiem dla miejskiego jednośladowca. W rowerze został zamontowany osprzęt marki Shimano, który jest gwarancją bezpieczeństwa na każdego typu nawierzchniach. Zamontowane natomiast hamulce to typ V-Brake.

Poradnik zakupowy roweru górskiego

Dlaczego warto kupić dobry rower górski?

Dobrej jakości rower górski zapewnia wiele możliwości. Wybór odpowiedniego dla siebie roweru górskiego, który został wyprodukowany z pełną starannością, jest gwarancją bezpieczeństwa i pewnej wyprawy. Rowery tego typu są tak skonstruowane, by radziły sobie z każdą napotkaną nawierzchnią. Dzięki niemu nie trzeba obawiać się, kiedy zjedzie się z twardej i płaskiej nawierzchni na pełną wzniesień i nierówności boczną drogę. Rower górski jest bardzo stabilnym jednośladowcem, zapewnia pewną pozycję za kierownicą. Zwykle jest wyposażony w koła o dużej średnicy, które umożliwiają sprawne rozpędzanie się do bardzo szybkich prędkości. W dodatku na kołach zastosowane są grube opony, które nadają się do nawierzchni twardych i miękkich. Pozwalają utrzymywać rower pod kontrolą nawet na kamienistej i piaszczystej drodze. Dobrze sprawują się również na mokrych nawierzchniach, na których inne opony mogłyby wpaść w poślizg. Produkuje się obecnie bardzo wygodne rowery górskie, które łączą cechy roweru sportowego z rowerem rekreacyjnym. Ich użytkownicy mogą przyjąć bardzo wygodną dla siebie pozycję, która umożliwia lepszą obserwację otoczenia, co jest korzyścią po jeździe w zatłoczonych miastach. W dodatku budowa roweru, który zapewnia w miarę wyprostowaną pozycję za kierownicą, pozwala odciążyć kręgosłup i przedramiona. Dobrej jakości rower górski pozwoli także wyjechać poza miasto na często dzikie tereny. Nie trzeba się obawiać, mając dobrej klasy rower z profesjonalnym osprzętem, że nie poradzimy sobie w przejażdżce w nieznane.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *