Strona główna » Zdrowie i uroda » Stylizacja włosów » Ranking szamponów do włosów » Ranking suchych szamponów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Zdrowie i uroda » Stylizacja włosów » Ranking szamponów do włosów » Ranking suchych szamponów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking suchych szamponów – najlepsze suche szampony w 2023 roku

Prowadzisz nieregularny tryb życia i chcesz, by Twoje włosy wyglądały zawsze świeżo oraz naturalnie? A może wybierasz się pod namiot albo na biwak, więc potrzebujesz praktycznych środków higienicznych? W odpowiedzi na przykład na te potrzeby powstał ranking suchych szamponów. Pozwoli on porównać stosunek jakości do ceny, ułatwi wybór odpowiedniego wyrobu, a także pomoże zyskać dodatkowy efekt pielęgnacyjny. Dobry suchy szampon powinien też działać regenerująco oraz odbudowująco na pojedyncze włoski.

Ranking suchych szamponów – TOP 10 najlepszych suchych szamponów

Miejsce Nazwa suchego szamponu Cena Najtańsza oferta
1 Batiste Dry Shampoo Blush Suchy Szampon, 200ml 11 zł Sprawdź teraz
2 Klorane suchy szampon na bazie wyciągu z pokrzywy sebo-regulujący włosy ciemne 150ml 25 zł Sprawdź teraz
3 Balmain odświeżający suchy szampon do włosów Dry Shampoo 300ml 114 zł Sprawdź teraz
4 Tresemme Suchy Szampon Do Włosów Voluminous Lock Dry Shampoo For Fine To Oily Hair 250 ml 28 zł Sprawdź teraz
5 FARMONA Radical szampon suchy przeciw wypadaniu włosów 150ml 6 zł Sprawdź teraz
6 Wella Eimi Dry Me Suchy Szampon 180ml 26 zł Sprawdź teraz
7 Nioxin Instant Fullness Suchy szampon 65ml 20 zł Sprawdź teraz
8 Ecocera Suchy Szampon Do Włosów Ciemnych 15G 15 zł Sprawdź teraz
9 Klorane Owies Szampon Suchy Z Owsa Do Włosów Ciemnych W Odcieniu Naturalnym Od Brązu Do Czerni 150ml 29 zł Sprawdź teraz
10 Toni Guy Glamour Sky High Volume Dry Suchy Szampon do Włosów 250ml 75 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych suchych szamponów

1. Batiste Dry Shampoo Blush Suchy Szampon, 200ml

 Batiste Dry Shampoo Blush Suchy Szampon, 200ml

Cena: ok. 11 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zasadniczo, najlepszy suchy szampon musi cechować się atutami podobnymi do Batiste Dry Shampoo Blush. Przedstawiony produkt nadaje się do każdego rodzaju włosów. Można go więc bezpiecznie używać przy tych: koloryzowanych, zniszczonych, przetłuszczonych albo suchych. Co ważne, unosi on pojedyncze włoski od nasady, przywracając im świeżość oraz sprężystość. Ten suchy szampon warto mieć ze sobą wszędzie tam, gdzie dostęp do prysznica czy kąpieli byłby utrudniony. Czasem dotyczy to: podróży, pobytu w szpitalu albo czasu awarii wodociągu w domu. Batiste Dry Shampoo Blush cieszy się popularnością i uznaniem wśród wielu kobiet, także z uwagi na atrakcyjny zapach. Można w nim zauważyć nuty: lilii, pomarańczy, frezji, peonii oraz hibiskusa. Jego zastosowanie nada też włosom dodatkowej objętości, a wystarczy zastosować się do instrukcji użycia. Przed rozpyleniem należy intensywnie wstrząsnąć i nanieść szampon z odległości około 30 cm. Następnie zostaje już tylko całościowe rozczesanie preparatu.

2. Klorane suchy szampon na bazie wyciągu z pokrzywy sebo-regulujący włosy ciemne 150ml

 Klorane suchy szampon na bazie wyciągu z pokrzywy sebo-regulujący włosy ciemne 150ml

Cena: ok. 25 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wszystkie, najlepsze suche szampony odznaczają się walorami, które ma także Klorane na bazie Wyciągu z Pokrzywy Sebo-Regulujący Włosy Ciemne. Jest to produkt zdecydowanie godny polecenia, zwłaszcza dla osób zmagających się z widocznym problemem przetłuszczania. Jeśli dochodzi do tego brak dostępu do szybkiego odświeżenia, należy skorzystać z właściwej alternatywy. Sprawi ona, że włosy nie będą nadmiernie połyskliwe i ciężkie, odzyskując sprężystość, a także świeżość. Ten suchy szampon doskonale reguluje nadmierne wydzielanie łojotoku skórnego, przez co szybko przynosi zauważalny efekt wizualny. Klorane na bazie Wyciągu z Pokrzywy Sebo-Regulujący Włosy Ciemne w przeciwieństwie do innych wyrobów tej kategorii jest przeznaczony do stałego zastosowania. Naturalny wyciąg roślinny jest w pełni bezpieczny, a po rozczesaniu świetnie rozprowadza się na całej powierzchni głowy. Trzeba jedynie unikać przypadkowego kontaktu z oczami, ponieważ może wywołać niepotrzebne podrażnienie i zaczerwienienie.

3. Balmain odświeżający suchy szampon do włosów Dry Shampoo 300ml

 Balmain odświeżający suchy szampon do włosów Dry Shampoo 300ml

Cena: ok. 114 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odpowiedź na pytanie, jaki suchy szampon jest godny polecenia, bierze się z walorów danego produktu. Na przykład, Balmain Odświeżający do włosów Dry Shampoo cieszy się też uznaniem specjalistycznych salonów fryzjerskich. Jakość wyrobu wynika z błyskawicznego rezultatu rozprowadzenia preparatu. Nadaje on włosom: sprężystości, świeżości, objętości, a także powoduje ich delikatne zmatowienie. Ten ostatni aspekt wiąże się z regulowaniem wydzielania łojotoku, a więc zapobieganiem przetłuszczaniu. Częsty kontakt z: pyłami, kurzem oraz innymi zanieczyszczeniami  może wpłynąć na pojawienie się problemu nawet u osób, które wcześniej nie miały z nim do czynienia. W takim przypadku należy wybrać Balmain Odświeżający do włosów Dry Shampoo – przydatny w podróży albo na ekstremalnej wyprawie survivalowej. Zachowanie właściwego standardu higieny jest bowiem możliwie, niezależnie od aktualnych okoliczności. Ten suchy szampon zapobiegnie trwałemu sklejeniu albo silnemu zeschnięciu pod wpływem temperatury.

4. Tresemme Suchy Szampon Do Włosów Voluminous Lock Dry Shampoo For Fine To Oily Hair 250 ml

 Tresemme Suchy Szampon Do Włosów Voluminous Lock Dry Shampoo For Fine To Oily Hair 250 ml

Cena: ok. 28 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiony ranking suchych szamponów uwzględnia Tresemme do włosów Voluminous Lock Dry Shampoo For Fine To Oily Hair. Ten produkt reprezentuje naprawdę korzystny stosunek jakości do ceny, a jego zastosowanie niesie ze sobą szereg korzyści estetycznych i kosmetycznych. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na natychmiastowe ożywienie pojedynczych włosków bez konieczności spłukiwania. Jest to świetna metoda na poprawę wyglądu w terenie albo poza dostępem do łazienki. Specyfika zastosowania polega na uniesieniu kosmyków zeschniętych lub lekko sklejonych włosów i spryskaniu z odległości około 25 cm. Następnie wystarczy subtelne rozczesanie rozprowadzające preparat na powierzchni głowy. Tresemme do włosów Voluminous Lock Dry Shampoo For Fine To Oily Hair jest przeznaczony do okazjonalnego użycia pomiędzy następnymi myciami. Co ważne, nie pozostawia widocznych, białych śladów, a odpowiednie naniesienie zapewnia właściwy efekt estetyczny. Delikatne wmasowanie przyspiesza wchłonięcie szamponu.

5. FARMONA Radical szampon suchy przeciw wypadaniu włosów 150ml

 FARMONA Radical szampon suchy przeciw wypadaniu włosów 150ml

Cena: ok. 6 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Naprawdę dobry suchy szampon to dla niektórych nabywców Farmona Radical Przeciw Wypadaniu Włosów. Cała seria produktów sprawia, że można skutecznie powstrzymać przedwczesne łysienie, wynikające choćby ze stresu oraz nieprawidłowej diety. Wytwórca przygotował też rozwiązanie przydatne w podróży oraz okolicznościach związanych z brakiem dostępu do wody. Ten suchy szampon przyda się paniom podczas długiej pracy, gdzie stale trzeba prezentować się atrakcyjnie lub reprezentacyjnie. Farmona Radical Przeciw Wypadaniu Włosów to także wersja dla aktywnych mężczyzn, oczekujących szybkiego odświeżenia skóry głowy. Rozprowadzenie preparatu może równocześnie wpłynąć na modelowanie, nieco zmęczonych włosów. Do tego dochodzi rzecz jasna natychmiastowe oczyszczenie z: kurzu, pyłów i innych drobnoustrojów. Przyjemny oraz subtelny zapach dodatkowo potęguje uczucie czystości, które można uzyskać naprawdę szybko. Delikatne rozczesanie spowoduje, że nie pozostaną żadne, widoczne ślady użycia suchego szamponu.

6. Wella Eimi Dry Me Suchy Szampon 180ml

 Wella Eimi Dry Me Suchy Szampon 180ml

Cena: ok. 26 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobry suchy szampon będzie wyróżniał się zastosowaniem podobnym do Wella Eimi Dry Me. Należy w głównej mierze wskazać na efektywne: odświeżenie, zmatowienie, nawilżenie i rozdzielnie pojedynczych włosków. U niektórych osób każde zaniechanie umycia głowy wiąże się z widocznymi  oznakami zaniedbania. Jednak w niektórych sytuacjach można sobie skutecznie pomóc i przetrwać trudniejszy czas. Wella Eimi Dry Me sprawdzi się do każdego koloru, delikatnie utrwalając wymodelowaną fryzurę. Równocześnie nie posiada wad związanych z użyciem syntetycznego lakieru. Mogłyby to być widoczne pozostałości, a także sklejenie prowadzące nawet do wyrywania niektórych włosów. Głównym składnikiem jest skrobia z tapioki, zapobiegająca przetłuszczaniu. Tego, suchego szamponu należy używać okazjonalnie, do momentu właściwego umycia włosów. Nie zastąpi on bowiem całkowicie tradycyjnej higieny skóry głowy. Chwilowo usunie brud, który przy następnej okazji może ponownie się pojawić, ale schodzić już znacznie trudniej.

7. Nioxin Instant Fullness Suchy szampon 65ml

 Nioxin Instant Fullness Suchy szampon 65ml

Cena: ok. 20 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Specjalistyczny ranking suchych szamponów przedstawia też produkt Nioxin Instant Fullness, dostępny w mniejszych lub nieco większych pojemnościach. Zmienne warunki atmosferyczne i częste przebywanie w otwartej przestrzeni może odbijać się na kondycji włosów. U niektórych osób błyskawicznie tracą one objętość lub są widocznie sklejone. Jednak równie szybko można przywrócić ich pierwotny wygląd, poprzez zastosowanie Nioxin Instant Fullness. Ten suchy szampon pochłania sebum, a więc także wszelki brud przyczyniający się do wydzielania łoju skórnego. Co ważne, preparat ma przyjemny, delikatny zapach, który sprzyja całościowemu odświeżeniu. Włosy ponownie stają się sprężyste, jednak trzeba pamiętać też o tradycyjnym myciu. Taki środek jest wyłącznie zastępstwem w pewnych okolicznościach, wymagających naprawdę reprezentacyjnego wyglądu oraz nienagannej fryzury. Regularne stosowanie mocnych lakierów może zaś na trwałe uszkadzać cebulki i prowadzić do poważnych konsekwencji trychologicznych.

8. Ecocera Suchy Szampon Do Włosów Ciemnych 15G

 Ecocera Suchy Szampon Do Włosów Ciemnych 15G

Cena: ok. 15 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowane, najlepsze suche szampony wyróżniają się zastosowaniem podobnym do produktu Ecocera do Włosów Ciemnych. Posiadacze tego koloru są bardziej narażeni na zauważalne konsekwencje przetłuszczania, na skutek nadmiernego wydzielania łoju skórnego. Możliwość kontroli sebum wpływa na ograniczenie intensywności pojawiania się widocznych śladów. Ten problem nasila się pod wpływem przerw związanych z regularnym myciem głowy. Jednak można go zniwelować poprzez preparat Ecocera do Włosów Ciemnych. Co ważne, bazuje on wyłącznie na naturalnych składnikach i nie zawiera: alkoholu, parafiny, amoniaku, parabenów czy silikonu. Ma natomiast: l-argininę, ekstrakt z szałwii, bambus i tapiokę. Należy dodać, że ten suchy szampon ma przyjemny zapach białej herbaty i długi termin zdatności do użycia. Można go zatem umieścić w kosmetyczce oraz wykorzystać w konkretnych okolicznościach, związanych z podróżą czy inną aktywnością. Produkt jest naprawdę godny polecenia, również z uwagi na bezpieczeństwo.

9. Klorane Owies Szampon Suchy Z Owsa Do Włosów Ciemnych W Odcieniu Naturalnym Od Brązu Do Czerni 150ml

 Klorane Owies Szampon Suchy Z Owsa Do Włosów Ciemnych W Odcieniu Naturalnym Od Brązu Do Czerni 150ml

Cena: ok. 29 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozważając, jaki suchy szampon wybrać, warto sprawdzić Klorane Owies z Owsa do Włosów Ciemnych w Odcieniu Naturalnym od Brązu do Czerni. Jego właściwości higieniczne pozwalają na szybkie przywrócenie gęstości oraz świeżości. Jest to bardzo istotne w wielu sytuacjach życiowych lub zawodowych wymagających perfekcyjnego wyglądu niezależnie od okoliczności. Na pogorszenie stanu fryzury mają wpływ: niesprzyjające warunki atmosferyczne, zanieczyszczenie, stały stres czy inne czynniki ryzyka. Klorane Owies z Owsa do Włosów Ciemnych w Odcieniu Naturalnym od Brązu do Czerni bazuje na innowacyjnych pigmentach mineralnych, przyspieszających wchłanianie preparatu. Ponadto, w składzie można zauważyć mleczko z owsa, działające nawilżająco oraz ochronnie. Zapobiega występowaniu uczuleń lub podrażnień skórnych u osób wrażliwych na wszelkie zabiegi pielęgnacyjne. Taki, suchy szampon trzeba rozprowadzać na uniesione włosy z odległości około 30 cm. Następnie wystarczy całościowe rozczesanie tego środka.

10. Toni Guy Glamour Sky High Volume Dry Suchy Szampon do Włosów 250ml

 Toni Guy Glamour Sky High Volume Dry Suchy Szampon do Włosów 250ml

Cena: ok. 75 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepszy suchy szampon to dla wielu klientów Toni Guy Glamour Sky High Volume Dry. Ta ocena wynika przede wszystkim z właściwości preparatu. Do najważniejszych korzyści związanych ze stosowaniem można zaliczyć między innymi: błyskawiczny efekt objętości, odświeżenie, widoczne zmatowienie oraz przyjemny zapach. Całość pozwala niezwykle sprawnie przywrócić atrakcyjny wygląd wcześniej wymodelowanej fryzury. Tego typu środek nie wymaga spłukiwania, a jednocześnie bardzo szybko się wchłania. Wystarczy delikatne wmasowanie oraz rozprowadzenie po całej powierzchni głowy, by szybko zyskać zauważalny rezultat. Toni Guy Glamour Sky High Volume Dry pozwoli uniknąć zakładania czapki, w celu zamaskowania pewnych niedoskonałości związanych z włosami. Trzeba pamiętać, że taki, suchy szampon nie zastąpi tradycyjnej higieny. Stanowi jedynie jej pewne uzupełnienie, będąc wsparciem w określonych okolicznościach. Stąd należy go zestawić ze sprawdzoną, klasyczną wersją Toni & Guy Volume Addiction Shampoo.

Poradnik zakupowy suchego szamponu

Jak działa suchy szampon? Czy warto go stosować?

Przedstawiona kategoria artykułów to także dobre i tanie produkty, które mają swoje, unikalne właściwości. Z kolei, najlepsze suche szampony są naprawdę warte zastosowania, szczególnie w konkretnych okolicznościach. Chodzi o sytuacje, w których liczy się szybkie przywrócenie czystości i świeżości włosów, a równocześnie z różnych względów niemożliwe jest normalne umycie głowy. Ten produkt to rodzaj aerozolu, który daje się sprawnie rozprowadzić na całej powierzchni. Efektywnie usuwa: kurz, pyły i inne zabrudzenia nagromadzone w ciągu dnia. Tym samym zapewnia oczekiwany rezultat, czyli: zwiewność, połysk oraz brak uczucia ciężkości czy sklejania się włosków. Oczywiście takie rozwiązanie ma raczej charakter tymczasowy, jednak daje szansę na szybkie odświeżenie.

Najlepszy suchy szampon – z czego powinien się składać?

Każdy, najlepszy suchy szampon powinien cechować się składem zapewniającym najbardziej skuteczny efekt działania. Co ciekawe, niekoniecznie trzeba decydować się na produkt gotowy, a podstawową wersję tego środka można stworzyć całkowicie samodzielnie. Pozwoli to także pozbyć się resztek zaschniętego lakieru i innych pozostałości środków kosmetycznych. Domowy, suchy szampon może zawierać wyroby, takie jak:

  • skrobia kukurydziana,
  • mąka ziemniaczana,
  • kakao,
  • talk kosmetyczny,
  • olejki eteryczne,
  • alkohol.

Zasadniczo, taki skład powinien być jak najbardziej ekologiczny i bazować wyłącznie na naturalnych składnikach. Jednak zwykle jest nieco inaczej, ponieważ gotowy produkt zawiera wiele, syntetycznych środków oraz silnych gazów. Trzeba więc korzystać z niego rozsądnie, by na skórze nie wystąpiły podrażnienia.

Autor rankingu:
Joanna Fabera
Autor rankingu:
Joanna Fabera Kategoria: Stylizacja włosów joasia.fa@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *