Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wiertarek » Ranking wiertarek kolumnowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wiertarek » Ranking wiertarek kolumnowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking wiertarek kolumnowych – jaką wiertarkę kolumnową wybrać?

Stoisz przed wyborem najlepszej wiertarki kolumnowej? Modele, które znalazły się w naszym rankingu są trwałe, precyzyjne, a do tego bardzo skuteczne i ergonomiczne. Tego typu urządzenia powinny być także intuicyjne w obsłudze. Warto dokładnie sprawdzić rynek, zanim dokonamy wyboru odpowiedniego sprzętu. Zatem – jaką wiertarkę kolumnową kupić?

Ranking wiertarek kolumnowych – top 4 wiertarki kolumnowe

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1Scheppach Wiertarka Stołowa Kolumnowa Z Laserem 500W Sch5906810901438 złSprawdź teraz
2Optimum RB 6 T stołowa kolumnowa z napędem pasowym 230V AMK30091612354 złSprawdź teraz
3Optimum Quantum B32 30083235021 złSprawdź teraz
4Scheppach DP 13449 złSprawdź teraz

Recenzje wiertarek kolumnowych

1. Scheppach Wiertarka Stołowa Kolumnowa Z Laserem 500W Sch5906810901

Scheppach Wiertarka Stołowa Kolumnowa Z Laserem 500W Sch5906810901

Cena: od. 438 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ta polecana wiertarka kolumnowa marki Scheppach jest niezwykle funkcjonalna. Ułatwia wiercenie otworów w drewnie, metalu, a także w tworzywach sztucznych. Urządzenie zostało wyposażone w uchwyt zębaty o rozwarciu szczęk od 3 do 16 mm. Ma także laser, który pozwala na precyzyjne wiercenie. Wiertarkę kolumnową Scheppach charakteryzuje stalowa, bardzo trwała konstrukcja. Doskonale sprawdzi się zatem w warsztacie rzemieślniczym, a także w przydomowych robotach. Ponadto jest bardzo wszechstronna. Prędkość jaką osiąga ta jakościowa dobra wiertarka kolumnowa to aż 2500 obrotów na minutę. Ma także możliwość dostosowania prędkości do naszych potrzeb. Imadło, które ma na wyposażeniu pozwala na ustabilizowanie pozycji obrabianego elementu. Moc silnika tego urządzenia to 500 W, a maksymalna grubość wiertła opiewa na 50 mm. Całkowita masa sprzętu to 17 kg. Jest bardzo wygodna w użytkowaniu i idealnie leży w dłoni.

2. Optimum RB 6 T stołowa kolumnowa z napędem pasowym 230V AMK3009161

Optimum RB 6 T stołowa kolumnowa z napędem pasowym 230V AMK3009161

Cena: od. 2354 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Według opinii wiertarka kolumnowa Optimum jest jedną z najlepszych na rynku. Jej niewątpliwym atutem jest najlepsze przeniesienie mocy przez aluminiowe koła pasowe w połączeniu ząbkowanym pasem. Urządzenie ma ponadto wrzeciono wiertarskie z precyzyjnym łożyskiem kulkowym. Dzięki osłonie paska klinowego z wyłącznikiem bezpieczeństwa, możemy ze spokojem używać tego sprzętu. Bardzo ważnym elementem jest ogranicznik głębokości wiercenia, który wpływa na efektywność pracy. Maszyna ma uchwyt wiertarski z wieńcem zębatym. Wiertarka kolumnowa idealnie sprawdzi się zarówno dla domowych majsterkowiczów, jak i doświadczonych rzemieślników. Pozwala na wiercenie w stali, drewnie i tworzywach sztucznych. Jest bardzo ergonomiczna i wygodna w użytkowaniu. Moc jej silnika opiewa na 750 W. Prędkość wrzeciona osiąga zawrotne 3000 obrotów na minutę. Całkowity ciężar maszyny to 40 kg. 9-częściowe imadło sprawia, że elementy, które obrabiamy przy użyciu tej wiertarki nie przesuwają się.

3. Optimum Quantum B32 3008323

Optimum Quantum B32 3008323

Cena: od. 5021 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ta wiertarka kolumnowa to doskonała inwestycja. Jest nie tylko bardzo wydajna, ale również wykonana z najwyżej jakości surowców. Ponadto jest niezwykle dokładna. Producent gwarantuje dokładność współosiowości mniejszą od 0.03 mm mierzoną w osi tulei wrzeciona. Ma także precyzyjnie osadzony stół roboczy z diagonalnymi rowkami teowymi, który pochylony jest do +/-45° i obrotowy o 360°. Tania wiertarka kolumnowa nie ma tak bogatego wyposażenia. Ten model ma uchwyt szybkomocujący, co znacząco przyspiesza pracę, Pozwala na wiercenie otworów w drewnie, tworzywach sztucznych, a nawet w metalu. Dzięki zastosowaniu zębatych kół pasowych uzyskano lepszą jakość przeniesienia napędu oraz zmniejszenie poślizgu. Moc silnika tego urządzenia to 1,1 kW. Duża, regulowana na wysokość, szybka ochronna z wyłącznikiem bezpieczeństwa zapewniająca maksymalną ochronę

4. Scheppach DP 13

Scheppach DP 13

Cena: od. 449 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Wiertarka kolumnowa marki Scheppach model DP 13 musiała znaleźć się w tym zestawieniu. Jest bowiem bardzo wydajna i uniwersalna. Można wykorzystać ją do wiercenia otworów w drewnie, tworzywach sztucznych i metalu. Bez problemu poradzi sobie nawet z bardzo śliską i twardą powierzchnią. Ma także standardowy uchwyt wiertarski szybkozaciskowy. Ponadto wyposażona została w regulowaną na 5 poziomach prędkość, która osiągnąć może od 600 do 2600 obrotów na minutę. Ma też niezwykle wytrzymała konstrukcję wykonaną z żeliwna. Wiertarka kolumnowa DP 13 ma wysokowydajny silnik o mocy 350 W. Model wyposażony został także w stabilne wrzeciono. Urządzenie z powodzeniem wykorzystać można do obróbki hobbystycznej, a także profesjonalnej. Niemiecka marka ma w swojej ofercie również piły ukosowe i stołowe, heblarki czy stołowe szlifierki tarczowe, które doceniane są w wielu zakładach na całym świecie.

Poradnik zakupowy wiertarki kolumnowej

Jaką wiertarkę kolumnową wybrać?

Wiertarki kolumnowe używane są zazwyczaj do wiercenia otworów w elementach wykonanych z metalu, plastiku oraz drewna. Ich ogromny atutem jest fakt, że mocowane są stabilnie do stołów roboczych. Dzięki temu uzyskać można możliwość pracy z trudniejszymi elementami, a także dokładniej wykonać sam proces obróbki. Urządzenia te zostały zaprojektowane z myślą o regularnym korzystaniu. Wybierając odpowiedni sprzęt należy zwrócić uwagę na jakość, a także wydajność i prędkość sprzętu. Aby wiertarka kolumnowa była dobrze dobrana, należy zwrócić szczególną uwagę na trzy parametry techniczne. Oto one:

  • Moc
  • Jak w przypadku każdego elektronarzędzia im większa moc, tym lepiej. Moc przekłada się bezpośrednio na twardość materiałów, które możemy poddać obróbce. Zatem spokojnie można stwierdzić, że twardsze materiały wymagają użycia specjalnego wiertła i dużej mocy. Nawet jeśli obróbce poddane będą mniej wymagające materiały, warto mieć pewien zapas mocy. Dzięki temu zapewnimy sobie dłuższy czas korzystania ze sprzętu, ponieważ silnik mniej zmęczy się podczas pracy i nie będzie maksymalnie wyeksploatowany.

  • Średnica wierteł
  • W każdej wiertarce kolumnowej znajdziemy ograniczenia średnicy wierteł. Znajdują się one zarówno u góry, jak i u dołu. Można nimi oczywiście operować. W tym miejscu warto zaznaczyć, że mocniejsze wiertarki zwykle pozwalają na wykonywanie większych obrotów. Jednak na rynku znaleźć można i takie modele, które mimo słabszej mocy, operują mocniejszymi wiertłami. Bardzo ważna w tym przypadku jest również średnica wiertła. Należy sprawdzić także minimalną średnicę, często wykonuje się bowiem, bardzo małe otwory. Wartości te najlepiej dobierać do własnych potrzeb.

  • Prędkość obrotowa
  • Tak samo jak w przypadku średnicy wierteł, ważne są obie granice zakresu prędkości obrotowej. Im większa wartość, tym szybciej wykonanym naszą pracę. Warto pamiętać, że ta zasada nie dotyczy twardych materiałów, których nie da się obrabiać z wysoką prędkością. Wymagają one wolniejszego wiercenia, ponieważ wtedy lepiej odprowadzane jest ciepło i nie dochodzi do uszkodzenia, ani wiertła, ani obrabianego elementu. Rozsądną wartością będzie tu prędkość w okolicy 2500 obrotów na minutę. Przy mniej twardych elementach, im mniej obrotów, tym lepiej.

Jak skonstruowana jest wiertarka kolumnowa?

Wiertarka kolumnowa, która zwana jest także stołową posłużyć może nie tylko do wykonywania pojedynczych odwiertów, ale także całej serii. Sprawdza się przy wielu materiałach od tworzyw sztucznych, przez drewna, aż po metal. Klasyczna wiertarka w niczym nie przypomina wiertarki kolumnowej. Zasadnicza różnica widoczna jest na pierwszy rzut oka. Wiertarka stołowa nie jest pistoletem. Nie ma uchwytów, które pozwalają na wygodną pracę. Przytwierdza się ja do stołu i tworzy z nim integralną całość. Stabilność konstrukcji nadaje metalowe imadło. Ponieważ nie została wyposażona w udar, można używać jej do drewna i metalu, a także do miękkiego tworzywa sztucznego. Z pewnością nie użyjemy jej do wiercenia w ścianie. Za serce urządzenia uważana jest głowica robocza, w której znajduje się trzpień. Na końcu sprzętu musi znaleźć się uchwyt, który umożliwia instalowanie różnych końcówek i wierteł. Mogą to być nawet otwornice i gwintowniki. Bardzo istotny jest fakt, że wiertarka kolumnowa może wykonywać otwory w idealnie prostej względem materiału linii. Jest to bardzo precyzyjne i funkcjonalne urządzenie.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.