Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wyrzynarek » Ranking wyrzynarek włosowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wyrzynarek » Ranking wyrzynarek włosowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking wyrzynarek włosowych – jaką wyrzynarkę włosową wybrać?

Prace w stolarni lub garażu są Twoją pasją lub wyuczonym zawodem? Szukasz najlepszego sprzętu, który będzie świetnie spisywał się przez wiele długich miesięcy i pomagał w wykonywaniu bardziej wymagających zadań? Idealna wyrzynarka włosowa to istotny element wyposażenia każdej pracowni. Zastanawiasz się jaka wyrzynarka włosowa sprawdzi się u Ciebie najlepiej? Szukasz polecanego i wielofunkcyjnego urządzenia? Ranking 2021 / 2022 może pomóc Ci dokonać bardzo dobrego wyboru.

Ranking wyrzynarek włosowych – top 3 wyrzynarki włosowe

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1Luna Wyrzynarka Włosowa Bfs1601 262350101439 złSprawdź teraz
2Vidaxl Wyrzynarka Włosowa Z Lampką Stal 144017686 złSprawdź teraz
3Einhell TH-SS 405 E 4309040438 złSprawdź teraz

Recenzje wyrzynarek włosowych

1. Luna Wyrzynarka Włosowa Bfs1601 262350101

Luna Wyrzynarka Włosowa Bfs1601 262350101

Cena: od. 439 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Sprawdzi się u Ciebie tylko najlepsza wyrzynarka włosowa? Luna to znany i ceniony szwedzki producent, który od ponad 100 lat dostarcza na rynek sprzęt, który wyróżnia się ze względu na trwałość, wytrzymałość i niezawodność podczas codziennej pracy. Największym atutem tego produktu jest bezstopniowa regulacja prędkości – funkcja ta najlepiej sprawdza się do precyzyjnego cięcia materiałów takich jak na przykład drewno, stal, aluminium czy tworzywa sztuczne. 1- fazowe zasilanie o napięciu 200V doskonale sprawdza się do wykonywania nawet bardziej obciążających prac. Ta wyrzynarka włosowa opinie zasługuje na Twoją uwagę również wtedy, jeżeli bardzo cenisz sobie bezpieczeństwo podczas wykonywania wszystkich powierzonych zadań. Brzeszczot został dodatkowo zabezpieczony, a obecność oświetlenia sprawi, że korzystanie z urządzenia będzie jeszcze bardziej przyjemne. Ławka do pił wykonana z aluminium jest odchylana nawet do 45 stopni w lewo. Głębokość piłowania sięga do 57mm.

2. Vidaxl Wyrzynarka Włosowa Z Lampką Stal 144017

Vidaxl Wyrzynarka Włosowa Z Lampką Stal 144017

Cena: od. 686 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Chcesz mieć najlepszy sprzęt w swoim garażu, stolarni czy pracowni? Idealna wyrzynarka włosowa to niezbędne urządzenie. Obecność długiego brzeszczota pomaga w wykonaniu precyzyjnego cięcia – sprawdzi się zarówno przy obróbce twardego, jak i miękkiego drewna. Maksymalna wysokość wykonywanego cięcia wynosi aż 57 mm, dzięki czemu wykonanie nawet cięższych prac nie powinno przysparzać trudności. Głębokość wykonywanego cięcia wynosi maksymalnie 406mm. Duża moc, którą wyróżnia się ta dobra wyrzynarka włosowa -120 W sprawia, że urządzenie działa efektywnie i można z nią pracować długo bez wykonywania niezbędnych przerw. Dużym atutem tego sprzętu jest możliwość regulowania stołu roboczego w przedziale 0-45 stopni. Wyrzynarka jest wyposażona w 60 brzeszczotów, które mają 5 różnych rozmiarów, co ułatwia dopasowanie cięcia do indywidualnych potrzeb. Docenisz ją również ze względu na obecność oświetlenia, dzięki czemu możesz jeszcze bardziej precyzyjnie wykonywać wszystkie powierzone zadania.

3. Einhell TH-SS 405 E 4309040

Einhell TH-SS 405 E 4309040

Cena: od. 438 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Twoim marzeniem jest wyrzynarka włosowa opinie, która będzie dobrze się spisywała na co dzień? To bez wątpienia propozycja warta uwagi. Silnik o mocy 120 W pozwala na ekonomiczną pracę bez wykonywania niezbędnych przerw między kolejnymi etapami pracy. 14 mm skoki brzeszczotu pomagają w wykonaniu precyzyjnego cięcia. Standardowa długość ostrza wynosi aż 127 mm. Dzięki temu urządzeniu można wykonać cięcie pod kątem prostym o maksymalnej długości 52 mm. Blat roboczy można regulować w zakresie od 0 do 45 stopni. Sprzęt jest wyposażony w 2 brzeszczoty w komplecie, dlatego nie musisz się martwić o akcesoria na samym początku pracy. Moc silnika 120W pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów wykonywanych zadań. Nie musisz obawiać się o efektywność, ponieważ takie parametry umożliwiają bezproblemową obróbkę materiałów. Specjalny mechanizm umożliwia szybką i bezproblemową wymianę ostrzy. Osiągana prędkość maksymalna wynosi 1600 obr/min. Urządzenie waży 12 kg.

Poradnik zakupowy wyrzynarek włosowych

Do czego służy idealna wyrzynarka włosowa?

Na wstępie warto podkreślić, że dobra wyrzynarka włosowa to bardzo przydatne narzędzie, które jest przydatne podczas wykonywania różnych prac, zwłaszcza tych, które wymagają precyzji w zakresie cięcia. Urządzenie to służy do obróbki drewna, miękkich materiałów i tworzyw sztucznych. Ogromnym atutem tego sprzętu jest fakt, że można z jego pomocą wykonać obróbkę nie tylko w linii prostej, ale także zrobić zygzaki, a nawet wykonać łuki. Wyrzynarka świetnie się spisze, jeżeli musisz wykonać otwory o różnorodnych kształtach – koła, prostokąta lub innej figury o nieregularnych bokach. Właśnie z tego względu polecana wyrzynarka włosowa to niezbędny element wyposażenia zarówno w pracowni profesjonalisty, jak i garażowego majsterkowicza.

Jaka powinna być dobra wyrzynarka włosowa? Podpowiadamy!

Aby urządzenie sprawdzało się podczas precyzyjnej obróbki drewna, miękkiego metalu czy tworzyw sztucznych musi wyróżniać się ze względu na bardzo dobrą specyfikację techniczną. Ilość propozycji dostępnych na rynku sprawia, że niektórzy kupujący mogą czuć się zdezorientowani. Są jednak takie wskaźniki, które pomagają dokonać właściwego wyboru. Jednym z parametrów, który decyduje o funkcjonalności tego typu urządzeń jest moc silnika. Aby wyrzynarka włosowa ranking dobrze sprawdzała podczas codziennej pracy musi mieć optymalną moc. Zazwyczaj modele dysponują nie mniejszą niż 120 W. czynnik ten determinuje również taki parametr jak ilość obrotów na minutę – wpływa ona na jakość wykonywanego cięcia oraz szybkość jego wykonania oraz precyzję, która ma szczególne znaczenie podczas wycinania nieregularnych kształtów takich jak koła, kwadraty czy prostokąty. Najlepsza wyrzynarka włosowa powinna wyróżniać się również ze względu na możliwość wyregulowania położenia blatu roboczego. Zazwyczaj mieści się ona w przedziale 0-45 stopni. Duże znaczenie ma również wysokość cięcia brzeszczotem. Długość ostrza jest istotna – bardzo często bywa tak, że można wyjmować ten element, by dostosować cięcie do aktualnych potrzeb. Jeżeli wykorzystujesz ten sprzęt na co dzień zwróć szczególną uwagę na głębokość wykonywania cięcia – im jest większa, tym od razu wzrastają Twoje możliwości korzystania z urządzenia. Ciekawym rozwiązaniem wartym przemyślenia jest wykorzystanie specjalnego systemu odprowadzającego trociny.

Polecana wyrzynarka włosowa – garść praktycznych wskazówek

Dobra wyrzynarka włosowa wyróżnia się ze względu na jakość wykorzystanych materiałów i technologii podczas produkcji. Ten czynnik jest niesamowicie ważny, ponieważ przekłada się nie tylko na sposób wykonywania cięcia, ale przede wszystkim trwałość i wytrzymałość wyrzynarki. Wykorzystanie najlepszych gatunkowo produktów wpływa na to, że nawet w przypadku intensywnej eksploatacji koszty amortyzacji i utrzymania urządzenia w odpowiednim stanie technicznym jest nie tylko łatwiejsze, ale przede wszystkim sporo tańsze. Podczas zakupu sprzętu opłaca się zwrócić uwagę na ilość elementów obecnych w standardowym wyposażeniu. W niektórych modelach wyjściowa konfiguracja sprzętu jest bardzo podstawowa i wszystkie akcesoria są dodatkowo płatne. Z tego względu całkowity koszt zakupu znacznie przewyższa wyjściową cenę. Polecane wyrzynarki włosowe ranking 2021 / 2022 wyróżniają się ze względu na bardzo korzystny stosunek ceny do jakości – właśnie taki parametr cenią majsterkowicze i doświadczeni profesjonaliści.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.