Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wyrzynarek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wyrzynarek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking wyrzynarek – najlepsze wyrzynarki w 2023 / 2024 roku

Szukasz odpowiedniego narzędzia do cięcia: drewna, miękkich metali i różnych tworzyw? A może potrzebujesz urządzenia do tworzenia nieregularnych lub nietypowych kształtów w tych materiałach? W odpowiedzi właśnie na te oczekiwania powstał ranking wyrzynarek. Umożliwi on porównanie stosunku jakości do ceny, ułatwi wybór odpowiedniego modelu, a także pomoże sprawdzić dodatkowe funkcjonalności. Dobra wyrzynarka będzie cechować się ogólną niezawodnością eksploatacyjną, w tym pewnością prowadzenia po danej strukturze.

Ranking wyrzynarek – TOP 10 najlepszych wyrzynarek

Miejsce Nazwa wyrzynarki Cena Najtańsza oferta
1 Sthor Wyrzynarka (78122) 47 zł Sprawdź teraz
2 Bosch PST 650 (06033A0720) 198 zł Sprawdź teraz
3 Makita 4329 277 zł Sprawdź teraz
4 Bosch GST 700 Professional (06012A7020) 309 zł Sprawdź teraz
5 Graphite Energy+ 58G011 143 zł Sprawdź teraz
6 Bosch GTS 8000 E 060158H000 344 zł Sprawdź teraz
7 Makita JV183DZ 287 zł Sprawdź teraz
8 Black&Decker BDCJS18 403 zł Sprawdź teraz
9 Stanley FME340K 345 zł Sprawdź teraz
10 Sthor Wyrzynarka Elektryczna 500W 79473 72 zł Sprawdź teraz

Najlepsze wyrzynarki – recenzje

1. Sthor Wyrzynarka (78122)

 Sthor Wyrzynarka (78122)

Cena: ok. 47 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tanie wyrzynarki to między innymi model Sthor 78122. Niewielki wydatek związany z zakupem tego urządzenia to tylko jedna z korzyści. Sprzęt cechuje się bowiem konkretnymi walorami użytkowymi. Są to na przykład: niski poziom drgań i wibracji, precyzja cięcia, bezstopniowa regulacja szybkości, beznarzędziowa wymiana brzeszczotów czy prędkość obrotowa na poziomie 2100 obr./min. Ta wyrzynarka nadaje się do zastosowania w: pleksi, drewnie, panelach podłogowych, płytach wiórowych, metalu oraz poliwęglanie komorowym. Typ Sthor 78122 jest raczej przeznaczony do domowego wykorzystania, choć przyda się także w niewielkim zakładzie produkcyjnym. Sporą zaletą z punktu widzenia użytkownika będzie szybkie ładowanie, które trwa około godziny. Można zatem sprawnie przygotować sprzęt do pracy, nawet gdy zapomniało się go wcześniej podłączyć do prądu. Wyrzynarka ma gumowaną rękojeść, zapewniającą stabilny chwyt. Wilgotna albo spocona dłoń nie będzie przeszkodą w dalszym kontynuowaniu precyzyjnych robót.

2. Bosch PST 650 (06033A0720)

 Bosch PST 650 (06033A0720)

Cena: ok. 198 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jaka wyrzynarka jest najlepsza, warto sprawdzić model Bosch PST 650. Indywidualna ocena użyteczności tego sprzętu zależy od oczekiwań klienta. Jednak należy wskazać na atuty związane z: miękką i elastyczną rękojeścią Softgrip, silnikiem o mocy 500W, niewielkim ciężarem, istotnym ograniczeniem drgań i wibracji oraz kompletnością zestawu. Znajdują się w nim bowiem: niezbędne brzeszczoty, instrukcja obsługi oraz wytrzymała walizka. Ta ostatnia ułatwia transport wyrzynarki i jej przenoszenie do miejsca robót. Bosch PST 650 ma też innowacyjny system SDS, który umożliwia sprawną wymianę brzeszczotów. Taka czynność odbywa się zaledwie w ciągu kilku sekund, a także nie wymaga użycia zewnętrznych narzędzi. Szeroki zakres regulacji metalowej stopy przekłada się z kolei na bezpieczeństwo operatora. I wreszcie, prace precyzyjne mogą odbywać się w czystości, dzięki przyłączu do odsysania pyłu. Jego usuwanie trwa na bieżąco. Ten model wyrzynarki jest zatem zdecydowanie godny rekomendacji.

3. Makita 4329

 Makita 4329

Cena: ok. 277 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wszystkie, dobre wyrzynarki będą mieć walory podobne do modelu Makita 4329. W głównej mierze chodzi o: niski poziom hałasu, ograniczenie nadmiernych wibracji, trzystopniową regulację podcinania, przesuwną osłonę przeciwpyłową czy moc 450 W. Silnik nie generuje bardzo wysokich prędkości, lecz ta wyrzynarka jest przeznaczona raczej do użytku domowego. Makita 4329 wyróżnia się także: stabilnym połączeniem z szyną prowadzącą, opcją przyłączenia odkurzacza i stosunkowo niewielkim ciężarem. Operowanie nią nie powinno stanowić problemu, nawet dla mniej doświadczonego nabywcy. Należy zaznaczyć, że w zestawie znajdują się też brzeszczot oraz klucz imbusowy. Uniwersalność zastosowania wynika również z zasilania elektryczno-sieciowego. W razie potrzeby można podłączyć wyrzynarkę do kontaktu. Choćby w sytuacji, gdy wcześniej zapomniało się ją naładować. Klient zyskuje rzecz jasna dwuletnią gwarancję zabezpieczającą od producenta. Sprzęt jest jednak bezawaryjny, więc ryzyko usterki będzie minimalne.

4. Bosch GST 700 Professional (06012A7020)

 Bosch GST 700 Professional (06012A7020)

Cena: ok. 309 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozważając, jaka wyrzynarka jest godna zakupu, warto przetestować model Bosch GST 700 Professional. W tej kategorii będzie to jedno z bardziej zaawansowanych urządzeń do prac precyzyjnych. Wśród jego zalet można wymienić na przykład: silnik o mocy 500W, system SDS usprawniający wymianę brzeszczotu, opcję podłączenia odkurzacza, ograniczenie skali drgań i wibracji. Wyrzynarka daje szansę na dostosowanie tempa pracy do specyfiki danego materiału. Wycinanie otworów czy kształtów może odbywać się w: drewnie, płycie wiórowej, stali albo aluminium. Bosch GST 700 Professional ma optymalnie wyprofilowaną rękojeść, która zapewnia stabilny chwyt. W kompletnym zestawie nabywca otrzymuje też: osłonę przeciwodpryskową, brzeszczot T 111 C, klucz imbusowy i instrukcję obsługi. Należy dodać, że wyrzynarka pozwala wykonywać zarówno delikatne, jak też agresywne cięcia. Jest przystosowana do pracy w systemie ciągłym, zapewniając oczekiwany rezultat. Ten sprzęt cechuje się też naprawdę niską awaryjnością.

5. Graphite Energy+ 58G011

 Graphite Energy+ 58G011

Cena: ok. 143 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model Graphite Energy+ 58G011 to tania wyrzynarka, która sprawdza się w określonych typach prac precyzyjnych. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż urządzenie nadaje się głównie do metalu i drewna. Wśród jego podstawowych zalet eksploatacyjnych należy wymienić: wbudowane doświetlenie LED poprawiające widoczność, stopę aluminiową z regulacją kąta nachylenia, dodatkową ochronę brzeszczotu przez powłokę poliwęglanową czy blokadę zabezpieczającą przed przypadkowym uruchomieniem. Graphite Energy+ 58G011 ma akumulatorowe zasilanie z użyciem wersji 18V Li-Ion GRAPHITE Energy+. Wyrzynarka zapewnia czystość robót, poprzez układ zdmuchujący oraz odprowadzający pył. Zdecydowanie poprawia on warunki pracy, zwłaszcza w perspektywie kilku godzin. W kompletnym zestawie znajdują się też klucz sześciokątny i prowadnica równoległa. Przydatne jest także bez wątpienia antypoślizgowe pokrycie rękojeści. Spocona lub wilgotna dłoń nie będzie wpływać na bezpieczeństwo oraz jakość pracy. To produkt godny polecenia.

6. Bosch GTS 8000 E 060158H000

 Bosch GTS 8000 E 060158H000

Cena: ok. 344 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozpatrując, jakie wyrzynarki są warte polecenia, można kupić model Bosch GTS 8000 E 060158H000. Taki wybór będzie uzasadniony zwłaszcza ze względu na: odporną, stalową stopę, blokadę włącznika w dwóch kierunkach, przeznaczenie do cięć zgrubnych i dokładnych, a także system szybkiej wymiany brzeszczotów SDS. Warto zwrócić uwagę na moc silnika, która wynosi 710 W. Jest to zatem urządzenie, które sprawdzi się w profesjonalnych zakładach wytwórczych. Doskonałe przystosowanie do pracy w trybie ciągłym w połączeniu z wydajnością gwarantują wykonanie każdego zadania. Bosch GTS 8000 E 060158H000 ma funkcję nadmuchu, która podczas cięcia na bieżąco pozbywa się zgromadzonego pyłu. W efekcie operator zyskuje czyste podłoże oraz dużo lepszą widoczność. Wyrzynarka nadaje się do tworzenia wyżłobień i innych kształtów w: drewnie, stali i aluminium. Niewielkim ograniczeniem może być zasilanie sieciowe, wymagające stałego podłączenia do kontaktu. Jednak przeważnie powinien on znajdować się w pobliżu.

7. Makita JV183DZ

 Makita JV183DZ

Cena: ok. 287 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsza wyrzynarka to dla niektórych klientów Makita JV183DZ. Opinia użytkowników jest wynikiem atutów eksploatacyjnych urządzenia. Wyróżnia się ono między innymi: trzystopniową regulacją podcinania, stabilną kontrolą prędkości obrotowej, przezroczystą osłoną zabezpieczającą oraz doskonałą widocznością w czasie robót. Ta wyrzynarka ma rękojeść pokrytą gumowaną powłoką. Ułożenie dłoni zapewnia więc stabilny chwyt, nawet przy zapoceniu. Równocześnie ogranicza zmęczenie spowodowane wielogodzinnym operowaniem. Makita JV183DZ to typ akumulatorowy bazujący wyłącznie na bateriach 18V Li-Ion BL1811G i BL1813G. Dodatkowo aluminiowa płyta podstawy odchyla się w obie strony o 45 stopni. Wyrzynarka jest ogólnie niezawodna oraz bezawaryjna, więc ryzyko wystąpienia usterki będzie minimalne. Prezentowany sprzęt nadaje się do cięcia w: aluminium, drewnie, a także miękkich metalach. Próba wykorzystania go do twardszych odmian mogłaby skończyć się trwałym uszkodzeniem brzeszczotu. Lepiej tego unikać.

8. Black&Decker BDCJS18

 Black&Decker BDCJS18

Cena: ok. 403 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiony ranking wyrzynarek prezentuje też model Black&Decker BDCJS18. Urządzenie nadaje się do cięcia w: drewnie, aluminium i metalu. Wśród konkretnych zalet sprzętu można wymienić również: niewielką wagę, kompaktowe wymiary, osłonę przy ostrzu, ograniczenie nadmiernych drgań czy wibracji, a także wyprofilowaną rękojeść. Ta ostatnia daje stabilność pracy operatora, chociażby poprzez pewny chwyt. Black&Decker BDCJS18 ma specjalny przełącznik blokujący przypadkowe uruchomienie. W ten sposób nawet drobna nieuwaga czy roztargnienie nie doprowadzą do poważniejszych konsekwencji. Wyrzynarka nadaje się zarówno do domowego, jak i profesjonalnego zastosowania. Opcja zasilania akumulatorowego pozwala na użycie sprzętu bez konieczności podłączania do prądu. Jednak, w razie potrzeby istnieje rzecz jasna możliwość pracy sieciowej. Urządzenie nie generuje także nadmiernego hałasu, który w dłuższej perspektywie mógłby być dość męczący i uciążliwy. Na szczęście, wyrzynarka jest od niego wolna.

9. Stanley FME340K

 Stanley FME340K

Cena: ok. 345 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsza wyrzynarka to dla dużej grupy użytkowników właśnie model Stanley FME340K. Taka ocena wynika przede wszystkim z konkretnych właściwości eksploatacyjnych urządzenia. Wśród jego największych zalet można wymienić na przykład: ponadprzeciętny komfort pracy, kompaktowe wymiary, ograniczenie nadmiernego hałasu czy szerokie możliwości zastosowania. Sprzęt nadaje się bowiem do cięcia w: drewnie, materiałach budowlanych, płytach wiórowych i aluminiowych, miękkiej stali, a także żywicy syntetycznej. Stanley FME340K ma oczywiście system szybkiej wymiany brzeszczotów SDS. Operacja zajmuje jedynie kilka sekund, po czym można powrócić do dalszej pracy. Wyrzynarka ma też tryb wyboru jednego z czterech ruchów wahadłowych. Daje to szansę na sprawne wykonanie nawet najbardziej skomplikowanego zadania. Sporą ochronę stanowi także kulkowe osadzenie kabla. W rezultacie nie ulegnie on skręceniu albo nadmiernemu napięciu, mogącemu wyrwać go z kontaktu. Wybór produktu okażę się więc dobrym zakupem.

10. Sthor Wyrzynarka Elektryczna 500W 79473

 Sthor Wyrzynarka Elektryczna 500W 79473

Cena: ok. 72 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zaprezentowany ranking wyrzynarek uwzględnia też model Sthor 79473. Jest to jedna z korzystniejszych propozycji pod względem kosztów zakupu. Nabywca może też liczyć na konkretne walory eksploatacyjne. Do głównych zalet urządzenia należy zaliczyć: moc silnika 500 W, ograniczenie hałasu i nadmiernych wibracji, dostępność części zamiennych, dość prostą oraz żywotną konstrukcję. Sprzęt cechuje się również: opcją szybkiej regulacji obrotów, dopasowaniem do brzeszczotu w wariancie U a także zasilaniem sieciowo-akumulatorowym. Sthor 79473 w razie potrzeby da się więc naładować, ale może być też stale podłączony do kontaktu. Całość uzupełniają nieskomplikowane, łożyskowane mechanizmy, odznaczające się odpornością na różną skalę obciążeń roboczych. Wyrzynarka jest polecana raczej do użytku domowego, choć powinna też sprawdzić się w niewielkim warsztacie wytwórczym. Duże zakłady produkcyjne mogą bowiem potrzebować wyposażenia o większej mocy. Klient jest chroniony dwuletnią gwarancją serwisową.

Poradnik zakupowy wyrzynarki

Jakie są rodzaje wyrzynarek?

Dobre i tanie urządzenia w tej kategorii sprzętów również mogą doskonale spełnić swoje przeznaczenie. Jednak komfort pracy operatora i dokładność wykonanych prac gwarantują przede wszystkim najlepsze wyrzynarki. Można wyróżnić wiele typów takich, ręcznych maszyn z uwagi na poszczególne parametry. Pod względem sposobu cięcia będzie to podział na odmiany:

  • stołowe,
  • włosowe,
  • z podcinaniem,
  • tradycyjne.

Gdy chodzi o typ zasilania, taka kategoryzacja obejmuje:

  • elektryczne,
  • akumulatorowe.

Odbiorcami sprzętów są zarówno osoby indywidualne, jak też zakłady produkcyjne szukające niezawodnego wyposażenia. Stąd, szerokie możliwości realizacji wielu prac precyzyjnych są w dużej części wynikiem zastosowania danej wyrzynarki. Do tego dochodzą umiejętności operatora.

Jak kupić dobrą wyrzynarkę?

Zasadniczo, decyzja o zakupie takiego urządzenia musi być poparta analizą stosunku jakości do ceny. Konkretny model powinien być żywotny i przystosowany do pracy w określonych warunkach roboczych. Dobre wyrzynarki muszą też cechować się właściwymi parametrami technicznymi. Są to przede wszystkim:

  • długość skoku brzeszczotu-powinna być możliwie jak największa,
  • potencjalna głębokość cięcia-wyraźnie odmienna dla danego materiału,
  • liczba obrotów brzeszczotu na minutę-również musi być jak najwyższa,
  • moc nominalna-uśredniając, sprawdza się już na poziomie 500-600 W, choć zakłady mogą potrzebować jeszcze większej.

Reasumując, warto zwrócić też uwagę na ogólną renomę marki, która może potwierdzać zasadność finalnego wyboru klienta.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *