Strona główna » Hobby » Muzyka » Ranking instrumentów » Ranking akordeonów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Muzyka » Ranking instrumentów » Ranking akordeonów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking akordeonów i poradnik zakupowy

Akordeon jest bardzo mało popularny instrumentem, ale doskonałym do nauki w zakresie wykorzystania klawiszy. Dziś coraz więcej osób sięga po tego typu instrument, a mając szeroką gamę wyboru, musimy się dobrze zastanowić przed jego zakupem. Zaglądać możemy w tym zakresie na forum akordeonowe, gdzie dowiemy się wielu ciekawych rzeczy. Tam też dowiemy się, jaki zakupić akordeon. Cena ma tutaj znaczenie.

 

Warto zwrócić na wiele elementów uwagę, gdyż ma to znaczenie dla przyszłego gracza na akordeonie, ale także na wiele innych elementów, jak chociażby brzmienie takiego instrumentu. Wskażemy te właściwości w poniższym rankingu.

Ranking najlepszych akordeonów w 2023 / 2024 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Hohner Morino V 120 De Luxe akordeon 33 500 zł Sprawdź teraz
2 Weltmeister Achat 80 34/80/III/5/3 10 500 zł Sprawdź teraz
3 Hohner Bravo III 120 RED 8 322 zł Sprawdź teraz
4 Weltmeister Topas 37/96/IV/11/5 Red Pearl 13 959 zł Sprawdź teraz
5 Startone FLIP 96 2 969 zł Sprawdź teraz
6 Weltmeister 37/96/IV/11/5 374 Cassotto 20 090 zł Sprawdź teraz
7 Startone Akordeon Piano 48 Black Mkii (513153) 2 120 zł Sprawdź teraz
8 Weltmeister Perle 26/48/II/3 8 200 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych akordeonów w 2023 / 2024 roku

1. Hohner Morino V 120 De Luxe akordeon

Hohner Morino V 120 De Luxe akordeon

Cena: od. 33 500 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Akordeon klawiszowy, tworzony przez firmę z półtora wiekowa tradycję, będącej twórcą akordeonów i harmonijek. Proponowane tutaj akordeon to klasyczny produkt firmy Hohner, zapewniający nam wysoką jakość dźwięku, które będą płynęły z akordeonu.

Producent zdecydowanie zwraca uwagę na jakość wydobywanych dźwięków spod klawisza akordeonu, dlatego możemy się tutaj spodziewać naprawdę doskonałych efektów muzycznych. Firma ta cieszy się również tym, że posiada jeden z najbardziej profesjonalnych akordeonów, które produkowane są w ich fabrykach.

 

Jest to fantastyczny instrument dla każdego użytkownika, który możemy wykorzystać w naprawdę wielu stylach muzycznych, jeśli nawet nie do wszystkich, co nie powinno stanowić problemu dla wprawionego muzyka. Jest to instrument profesjonalny, z uwagi na posiadanie pięciu chórów. To dzięki tej funkcjonalności nadaje się on do muzyki klasycznej, folkowej, popowej, rockowej, ale jest także wykorzystywany w orkiestrach i występach muzyki jazzowej.

Piękne brzmienie to element który wyróżnia akordeon wśród innych instrumentów, tego ważną cechą jest właśnie weryfikacja tego, jak instrument brzmi.

 

Przede wszystkim ważne jest, aby klawisze działały cicho, co w przypadku tego modelu jest podstawowym elementem. Klawisze powinny posiadać również wysoką klasą stroików i bardzo szeroki zakres dynamiki, a także element niepowtarzalnego brzmienia i to również zostało zapewnione w tym modelu akordeonu. Liczba klawiszy to 41, pięć chórów, siedem registrów basowych, a jego mega to ponad 12 kg.

 

2. Weltmeister Achat 80 34/80/III/5/3

Weltmeister Achat 80 34/80/III/5/3

Cena: od. 10 500 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Nowoczesny Akordeon klawiszowy, tworzony przez firmę z wieloletnim doświadczeniem, choć wspinającym się jeszcze na rynek producentów instrumentów wysokiej klasy.

Również, jak w powyższym przypadku, tak i tutaj producent zdecydowanie zwraca uwagę na jakość wydobywanych dźwięków spod klawisza akordeonu, dlatego możemy się tutaj spodziewać naprawdę doskonałych efektów muzycznych. Jest to właściwie podstawowa funkcja przy tego typu instrumentach.

 

Zdecydowanie fantastyczny instrument dla każdego użytkownika, który możemy wykorzystać w naprawdę wielu stylach muzycznych, tym bardziej, że nie jest plasowany na wysoką półkę cenową. Dla osób, które chcą grać na tym instrumencie to właśnie najlepszy wybór. Jest to instrument może mniej profesjonalny, niż inne, ale z uwagi na 34 klucze tonów wysokich, wiele osób po niego sięga. Akordeon zdecydowanie sprawdzi się w każdej muzyce i spełni on swoje oczekiwania.

 

Piękne brzmienie to element który wyróżnia akordeon wśród innych instrumentów, tego ważną cechą jest właśnie weryfikacja tego, jak instrument brzmi.

Przede wszystkim ważne jest, aby klawisze działały cicho i ten model zdecydowanie to nam zapewnia. Klawisze powinny posiadać również wysoką klasą stroików i bardzo szeroki zakres dynamiki, a także element niepowtarzalnego brzmienia i to również zostało zapewnione w tym modelu akordeonu. Doskonały dla szybko męczących się osób, gdyż jego waga to ponad 8 kg.

 

3. Hohner Bravo III 120 RED

Hohner Bravo III 120 RED

Cena: od. 8 322 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Piękny, czerwony akordeon, który ma naprawdę korzystną cenę, gdyż jest to niespełna ponad 8000 zł. Jest to nowa seria akordeonów Brawo znanej marki Hohner, który stanowi gałąź głównych dostawców takich instrumentów.

 

Jest to model chromatyczny, posiadający nowoczesny wygląd i cicho działające klawisze. Ilość klawiszy To 41 sztuk, natomiast model posiada trzy chóry i pięć barw. Doskonały dla osób, które dopiero zaczynają się uczyć gry na akordeonie, ale także świetny dla profesjonalistów. Model posiada 7 registrów i 120 basów. Kurwa sobie dostępne w czterech sztukach registry basowe w trzech, natomiast akordeon posiada standardowy stroiki. Jego waga to nieco ponad 9 kg, dlatego zdecydowanie warto go wybrać, jeśli ciężar jest dla nas problemem.

 

Seria tego modelu jest bardzo udaną serią i zawierają rozwiązania dostępne w znacznie droższych modelach.

Choćby z tego względu warto pochylić się nad tym modelem Bravo, przede wszystkim też dlatego, aby zobaczyć, jak bardzo charakteryzuje się on czystością dźwięku, szczególnie w zakresie basu.

Model co do zasady na każdą kieszeń finansową, biorąc pod uwagę, że znajdziemy akordeony droższe, o tych samych właściwościach.

Przy zakupie warto sprawdzić cichość klawiszy, ciężar akordeonu, który warto w tym celu na siebie założyć.

 

4. Weltmeister Topas 37/96/IV/11/5 Red Pearl

Weltmeister Topas 37/96/IV/11/5 Red Pearl

Cena: od. 13 959 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Akordeon zdecydowanie z wyższej półki cenowej, niż prezentowany wcześniej modele, ale cena nie jest aż tak porażająca. Akordeon posiada kolor perłowy, co zdecydowanie zachęca wielu chętnych do jego zakupu, gdyż jest to kolor piękny. W swoim zestawie posiadać 96 basów dla ręki lewej, znajdujących się w sześciu rzędach. Cztery chóry i pięć registrów, co zdecydowanie wprawi lewą rękę w możliwość zdecydowanego grania. Prawa ręka to 37 dźwięków, cztery chóry i 11 registrów.

 

Akordeon zdecydowanie cięższy, już jego waga to ponad 10 kg. Doskonale sprawdzi się na estradzie, jak również w celach prywatnych, wykorzystując rekordeon do nauki. Jest to świetne narzędzie muzyczne, które możemy nas obudzić najżywsze uczucia artysty.

Akordeony warty swej ceny i cieszący się dobrą opinią wśród użytkowników. Standardowy, kolor perłowy tego urządzenia to klasyk, którym warto się pochwalić na scenie. Konieczny dla osób, które już się znają na muzyce, lub chcą dopiero rozwijać swoje umiejętności.

 

5. Startone FLIP 96

Startone FLIP 96

Cena: od. 2 969 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Zdecydowanie jedna z tańszych opcji dostępnych na rynku. Akordeon standardowych rozmiarów w kolorze czarnym. Znajdziemy też dostępne inne kolory.

Jest to prosta akordeon, bez większych dodatków, zdecydowanie nie nadający się dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tym instrumentem. Cenowo przedstawia się dosyć dobrze, gdyż jest warty nie więcej niż 3000 zł. Dla osób które chcą się uczyć, ale jeszcze nie mają zdania na temat muzyki akordeonowej, będzie to zdecydowanie świetne rozwiązanie. Akordeon dostępny jest za pośrednictwem portali internetowych, ale kupimy go również w sklepach.

 

Posiada 37 klawiszy, trzy fury i siedem registrów. Dostępnych jest również 96 basów i trzeba przyznać, że dobywane z niego dźwięki są naprawdę dobrej jakości. Na początek w zupełności wystarczy. Jego waga to 10 kg, dlatego bez trudu poradzimy sobie z tym akordeonem na ramionach.

W zestawie otrzymamy akordeon, pasy i oczywiście pokrowiec.

Sam instrument prezentuje się bardzo dobrze i nawet profesjonalista w graniu na akordeonie nie powstydziłby się z nim wystąpić.

 

6. Weltmeister 37/96/IV/11/5 374 Cassotto

Weltmeister 37/96/IV/11/5 374 Cassotto

Cena: od. 20 090 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Akordeon zdecydowanie z wyższej półki cenowej, oraz lepszej marki. Jest to już nowoczesny instrument który spełnia oczekiwania muzyków, wykonujących różne gatunki i tworzących różną muzykę. Idealny dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

Standardowy wygląd jak na nowoczesny akordeon, zapewniający jednak nowoczesne brzmienie. Część melodyczna to 37 dźwięków, cztery chóry oraz siedem registrów. W części basowej znajdziemy, aż 96 basów, które znajdują się w sześciu rzędach. Klawisze basowe posiadają cztery chóry oraz pięć registrów.

 

Jego waga to ponad 10 kg, dlatego mieści się w standardzie. Produkowany w Niemczech.

Po zakupie tego instrumentu otrzymamy 24 miesiące gwarancji, dlatego możemy się spodziewać wysokiej jakości tego produktu i bardzo wytrzymałych elementów..

Firma Weltmister oferuję produkty tylko najwyższej jakości, a ten model akordeonu zdecydowanie się do nich zalicza. Jeśli zatem stoimy przed wyborem kupna takiego akordeonu, to będzie on świetnym prezentem dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych w taktykę grania na akordeonie.

 

Jest to świetny instrument, To o której powinniśmy sięgać zdecydowanie częściej, a jeśli już tak się zdarzy, to powinna to być zdecydowanie firma Weltmister, która udostępnia nam instrumenty naprawdę wysokiej jakości.

 

7. Startone Akordeon Piano 48 Black Mkii (513153)

Startone Akordeon Piano 48 Black Mkii (513153)

Cena: od. 2 120 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Akordeon zdecydowanie dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z tym instrumentem. Jest doskonały do nauki i zdobywania doświadczenia w graniu na akordeonie. Posiada 48 basów i zdecydowanie mniej klawiszów, niż w innych akordeonach, gdyż tutaj tylko 26. Akordeon posiada dwa zestawy stroików wiolinowych i 3 rejestry wiolinowe. Świetne dla dzieci, ponieważ jego waga to tylko 6 kg, co nie powinno stanowić problemu dla dziecka w wieku szkolnym. Jeśli zatem szukamy takiego instrumentu do nauki dla dzieci, to jak najbardziej powinien to być akordeon piano Black Mkii, gdyż dziecko będzie czuło się w nim swobodnie. Akordeon nie będzie przeciążał, a układ klawiszy pozwoli na zdecydowaną i szybką naukę.

 

Cenowa akordeon mieści się w granicach 2000 zł, co jest bardzo dobrą informacją, jeśli szukamy dobrego i taniego akordeonu. Doskonały do nauki, doskonały do pierwszych występów, doskonały do efektywnego spędzenia czasu. Czyste barwy dźwięków, nie przesadzone basy i przede wszystkim jego nietuzinkowy wygląd, podparty nie wielkością rozmiarów może sprawić, że będzie to ulubione, pierwsze narzędzie do nauki grania na akordeonie.

 

Akordeon ten możemy zakupić za pośrednictwem portali internetowych i bez problemu znajdziemy wiele takich ofert, wraz z dostawą do domu. Jeśli będziemy mieli możliwość zakupu w sklepie stacjonarnym, warto wcześniej przymierzyć dziecko ten instrument. Zostawię standardowo otrzymamy pokrowiec na akordeon i inne elementy.

 

8. Weltmeister Perle 26/48/II/3

Weltmeister Perle 26/48/II/3

Cena: od. 8 200 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Na koniec akordeon standardowym kolorze perłowym, pracujący się średniej półce finansowej, gdyż jego koszt zakupu to około 8 000 zł. Pięknie wyglądający i spełniający swoją funkcjonalność instrument, pozwalający zdobywać doświadczenie grania na akordeonie. Możemy tutaj doświadczyć czystości barw, a ułożenie klawiszy jest jak najbardziej przyswajalne dla każdej z dłoni.

 

Akordeon posiada 26 klawiszy i dwa chóry w części klawiszowej. Znajdziemy tutaj również trzy registry. W części basowej wychwycimy 48 klawiszy i 3 chóry.

Uwaga tego akordeonu jest bardzo przyjazna naszym plecom, już jest to ponad 5 kg. Doskonale sprawdzi się dla dziecka, który zaawansowany sposób gra już na akordeonie, ale też jest to świetne rozwiązanie dla osób, zajmujących się graniem profesjonalny sposób, którym zależy na lekkim instrumencie.

 

Poradnik zakupowy akordeonu

Jaki akordeon kupić?

Akordeon to instrument, który zdecydowanie warto sięgnąć, dlatego poniżej przyjrzymy się dostępnym na rynku moderom, dzięki którym będziecie mogli państwo sięgnąć po określony model. Znajdziemy też używane akordeony. Sprzedaż takich instrumentów bardzo dobrze się ma w obecnych czasach.

Powstaje zatem pytanie, czy kupić akordeon nowy, czy się myć raczej potem używany. Jeśli potrzebujemy tego instrumentu stricte do nauki, to na sam początek warto sięgnąć po akordeon używany. W przypadku zaawansowanego grania, warto sięgnąć po instrument nowy, który będzie stanowił dla nas także element i narzędzie pracy.

Granie na instrumencie jest dla wielu osób kluczowym elementem, gdyż rozwija w nas i wyobraźnię, ale również miłości do muzyki. Szeroka rama dostępnych dziś instrumentów sprawia, że szukamy tego jedynego.

Jeśli szukamy dobrego instrumentu, który zdecydowanie spełni nasze oczekiwania, to warto posiłkować się opiniami na ich temat, co pozwoli nam na zdecydowanie dobry wybór. Modeli akordeonów jest dziś bardzo dużo, dlatego warto wcześniej przemyśleć wybór firmy, która nam taki sprzęt oferuje.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie akordeonu?

Przede wszystkim musi być to doskonały instrument do nauki, ale także świetny do występów estradowych. Dla wielu osób będzie to świetne rozwiązanie w ramach nauki, ale także usłyszenia tego, jak pięknie i charakterystycznie brzmi akordeon. Zwróćmy zatem uwagę na rozłożenie klawiszy, zarówno tych basowych, jak również i klawisze białych. Powinniśmy też mieć na uwadze wielkość akordeonu, która powinna być dopasowana do osoby, mający na nim grać. Duża akordeon ma swoje zalety i wady i podobnie jest w przypadku akordeonu małego. Dużo akordeon może jednak zdecydowanie więcej, gdyż wydaje ją zdecydowanie więcej dźwięków, tego nie osiągniemy przy akordeonie małym. Niemniej jednak, powinniśmy mieć na uwadze wiek osoby grającej na tym instrumencie i oczywiście jego umiejętności w graniu na tym instrumencie.

Jeśli mamy uczyć się grać na akordeonie i ma być to nauka poważna, a nie jakieś chwilowe zauroczenie akordeonem to warto tutaj kupić akordeon z basami akordowymi zmniejszonymi. Wiele egzemplarzy posiada taki rząd klawiszy basowych i dla osoby początkującej najlepiej zacząć od takiego właśnie egzemplarza. Jeśli jednak chcemy grać estradową to powinniśmy sięgnąć po egzemplarze z wyższej półki cenowej, korzystając również z najlepszych marek tych instrumentów.

Gdzie możemy kupić akordeon?

Instrument ten możemy zakupić w sklepach muzycznych, ale bez problemu znajdziemy go również na portalach internetowych, które zajmują się sprzedażą wysyłkową. Jak w przypadku powyższych instrumentów, warto i tutaj dokonać pomiarów, Jeśli tylko będziemy mogli kupić taki instrument w sklepie stacjonarnym.

Zakup akordeonu wiąże się z poważną decyzją, dlatego warto mieć przy sobie również osobę, która może nam pomóc w podjęciu decyzji. Kluczowe jest, aby była to osoba, która gra już na takim instrumencie i doskonale będzie wiedziała, czego spodziewać się po takim akordeonie.

Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Muzyka mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *