Strona główna » Hobby » Muzyka » Ranking instrumentów » Ranking perkusji
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Muzyka » Ranking instrumentów » Ranking perkusji
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking najlepszych perkusji

Wybór instrumentu do grania nie zawsze jest prostym zadaniem. Wydawać by się mogło, że możemy praktycznie grać na wszystkim i jest w tym ziarenko prawdy. Ale są takie instrumenty, po które zdecydowanie sięgamy chętniej, gdyż właśnie z nimi się utożsamiamy.

 

Perkusja jest marzeniem wielu osób i część przyszłych grających zastanawia się, jaki sprzęt wybrać i gdzie znajdziemy perkusje tanie, które będą na naszą kieszeń. Możemy zakupić perkusję używane, które nie będą dawały nam tyle radości, co perkusja no. Poniżej przedstawiamy ranking perkusji, o której warto dziś sięgnąć.

Ranking najlepszych perkusji w 2023 / 2024 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Yamaha Rydeen 2017 Fusion BLG SET – perkusja akustyczna z hardwarem i zestawem talerzy 3 444 zł Sprawdź teraz
2 Alesis Turbo Mesh Kit – Perkusja Elektroniczna 1 346 zł Sprawdź teraz
3 Perkusja Ludwig Junior Outfit W/Hardware Blue 1 299 zł Sprawdź teraz
4 Perkusja Yamaha Rydeen Rdp0F5 Burgundy Glitter – Shell Pack 2 210 zł Sprawdź teraz
5 Gretsch Usa Brooklyn Grey Oyster – Perkusja Akustyczna 12 722 zł Sprawdź teraz
6 Mapex Venus VE5044FTC VJ – perkusja akustyczna 2 682 zł Sprawdź teraz
7 Roland TD-17KVX V-drums – perkusja elektroniczna z ramą 9 299 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych perkusji w 2023 / 2024 roku

1. Yamaha Rydeen 2017 Fusion BLG SET – perkusja akustyczna z hardwarem i zestawem talerzy

Yamaha Rydeen 2017 Fusion BLG SET - perkusja akustyczna z hardwarem i zestawem talerzy

Cena: od. 3 444 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Mamy tutaj zestaw perkusyjny zdecydowanie dla liderów grania na instrumencie perkusyjnym, ale także jest to doskonały zestaw perkusyjny dla początkujących. Możemy się tutaj spodziewać czy z tego brzmienia, zarówno bębnów jak i talerzy. Yamaha należy do takich firm, które w zdecydowany sposób dbają o jakość produkowanych instrumentów i ta perkusja do nich należy. Zestaw możemy nabyć w dwóch wersjach, pierwszą w wersji Standard, drugą wersję Fusion. Możemy śmiało powiedzieć że są to perkusje tanie, gdyż przedział cenowy to ponad 3500 zł. Wiemy zatem, jaki jest koszt takiej perkusji.

 

Perkusja bardzo popularna wśród bębnistów, którzy znają się na instrumentach i potrafią uderzać tak zwane talerze. Bardzo ważne jest tutaj że naciąg bębna basowego posiada doskonałe, które eliminuje niepotrzebne zakłócenia. Zrealizowany z drewnianych i metalowych elementów, zestaw doskonale nadaje się do nauki, jak również sprawdzi się świetnie na scenach estradowych. Może być również świetnym prezentem dla osób, które oczekują sprzętu wysokiej jakości. Choć cena może za jakością nie przemawia, to sama akustyka tego zestawu sprawi nam ogromną przyjemność.

 

2. Alesis Turbo Mesh Kit – Perkusja Elektroniczna

Alesis Turbo Mesh Kit - Perkusja Elektroniczna

Cena: od. 1 346 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Perkusja zupełnie innym wymiarze i zdecydowanie ciekawych właściwościach. Coraz częściej sięga się po tego typu urządzenie, a jest nim siedmioczęściowy elektroniczny zestaw perkusyjny, dostępny dla nas z naciągami siatkowymi. Jest to zdecydowanie idealne rozwiązanie dla początkującego gracza na perkusji, dlatego śmiało możemy powiedzieć że jest to perkusja dla początkujących. Chyba każdy początkowy gracz marzy o tego typu perkusji, Tym bardziej że jest ona bardzo atrakcyjna cenowo. Możemy się zastanawiać ile perkusja kosztuje, szczególnie w takiej formie elektronicznej. Jest to koszt około 1500 zł, w zależności od sklepu który wybierzemy.

 

Dla osoby początkującej nie powinien to być duży skok finansowy.

Ten zestaw perkusisty zawiera wszystko, czego tak naprawdę potrzebujemy. Po otwarciu zestawu siadamy i możemy właściwie grać. Musimy zwrócić uwagę tutaj na jakość brzmienia, gdyż będą to dźwięki elektroniczne. Ten zestaw perkusji sprawdzi się jednak dla wszystkich gatunków muzycznych. Mamy tutaj dostępny ekran LCD, dzięki temu możemy swobodnie dopasowywać dźwięki i sterować urządzeniem. Perkusja ma wbudowanych 30 ścieżek do gry.

 

Jeśli zatem szukamy świetnego sprzętu, w niedrogiej cenie, który pozwoli rozwinąć się naszym dzieciom pod względem muzycznym to zdecydowanie polecamy ten właśnie instrument i ten zestaw, który pozwoli stawiać dziecku pierwsze kroki w grze perkusyjnej.

 

3. Perkusja Ludwig Junior Outfit W/Hardware Blue

Perkusja Ludwig Junior Outfit W/Hardware Blue

Cena: od. 1 299 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Doskonała perkusja dla dziecka w wieku szkolnym, których chcę nauczyć się gry na tym instrumencie. Jest to świetny zestaw perkusyjny dla początkujących, pozwalający na naprawdę wydobycie dobrej jakości dźwięku, dlatego ucieszy on każdego przyszłego gracza perkusyjnego. Doskonała cena, gdyż koszt perkusji to niespełna 1300 zł, co pozwoli na zakup praktycznie dla każdego rodzica.

 

Jest to zestaw legendarnej marki Ludwig, teraz dostępnych serii junior. Wszystkie rozmiary bębnów i talerzy zostały pomniejszone, aby nawet najmłodsi mogli skorzystać z dobra tego sprzętu.

Cena jakoś nie powala, dlatego możemy się zasugerować, biorąc perkusję jako zabawkę. Nic bardziej mylnego, Jest to zdecydowanie pełnoprawny instrument, A my możemy zaliczyć ten sprzęt do takiego argumentu, że Ludwig proponuje nam perkusje tanie, o bardzo wysokiej jakości brzmienia.

 

Perkusja zdecydowanie warta swej ceny.

Należy pamiętać, że w zestawie nie znajdziemy pałeczek i stołeczka, które często są prezentowane na zdjęciach sprzedażowych.

Doskonały kolor, odzwierciedlających chłopięce marzenia o perkusji, gdyż zestaw stworzony w kolorze niebieskim. Znajdziemy tutaj bębny, werbel, talerze i statywy do podłączenia. W zestawie dostępne również pedały pod stopy do bębna basowego.

 

4. Perkusja Yamaha Rydeen Rdp0F5 Burgundy Glitter – Shell Pack

Perkusja Yamaha Rydeen Rdp0F5 Burgundy Glitter – Shell Pack

Cena: od. 2 210 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Jeśli szukamy dobre perkusje tanie to zdecydowanie Yamaha daje nam możliwość zakupu takiego zestawu.

Nie ma nic lepszego, jak doświadczony producent, udostępniający swoją perkusję po bardzo atrakcyjnej cenie, który koszt to około 2500 zł.

 

Jest to nowy zestaw Rydeen, który nadaje się dla nowych adeptów perkusyjnych, dlatego świetnie sprawdzi się jako zestaw perkusyjny dla początkujących. Perkusja ta została zaprojektowana również z myślą o średnio zaawansowanych perkusistach, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj swoje miejsce, cieszą się bezproblemową jakością tego zestawu.

Jest to sprzęt bardzo wysokiej jakości, tym bardziej, że Yamaha dwa właśnie o to, aby móc zaprezentować doskonały sprzęt swojemu użytkownikom.

 

Czyste brzmienie, doskonała jakość naciągu to tylko niektóre elementy wyróżniające tę perkusję. Korpusy bębnów samo grubości ponad 7 mm i zostały wykonane z sześciu warstw topoli, które wykończone są okleiną. Bębny zostały wykonane zatem z bardzo dobrych materiałów, z zastosowaniem precyzji, co świadczy o jakości wydobywanych dźwięków.

Zestaw posiada także solidne i trwałe, metalowe elementy osprzętu, dzięki czemu możemy zdecydowanie dłużej cieszyć się trwałością tych instrumentów. Jeśli zatem szukamy coś na początek drogi perkusisty to zestaw ten zdecydowanie polecamy.

 

5. Gretsch Usa Brooklyn Grey Oyster – Perkusja Akustyczna

Gretsch Usa Brooklyn Grey Oyster - Perkusja Akustyczna

Cena: od. 12 722 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Zestaw perkusyjny dla zaawansowanych graczy. Jest to 6-warstwowy korpus wykonany z klonu i topoli, a produkcja wykonana w Stanach Zjednoczonych.

Bardzo wysoka jakość perkusji, nadające się również jako zestaw perkusyjny dla początkujących, aczkolwiek cenowo zdecydowanie odbiegający od wyżej przedstawionych zestawów. Koszt takiej perkusji to nawet 13 000 zł, ale tutaj płacimy już zdecydowanie za jakość nie tylko samego brzmienia, ale również podzespołów perkusji.

 

Doskonały instrument na występy, gdyż brzmienie tej perkusji to czysto estradowa jakość.

Produkt pochodzi z Brooklynu, gdzie zapoczątkowana została jego historia. Możemy zatem mieć pewność, że jest to sprzęt najwyższej klasy, wybierany przez znanych perkusistów, dla których gra na perkusji jest codziennością.

 

Zestaw posiada stalowy obręcze, specjalnie podwójnie gięte, które mają dać zdecydowanie dłuższą żywotność instrumentem. Zobaczymy tutaj również chromowany hardware, który ma ogromne znaczenie w perkusji.

Korpus malowany wewnętrznie bardzo wydajną farbą, odporną na zarysowania i uderzenia.

Jeśli szukamy urządzenia perkusyjnego o bardzo wysokiej jakości to zdecydowanie ten zestaw spełni nasze oczekiwania.

 

6. Mapex Venus VE5044FTC VJ – perkusja akustyczna

Mapex Venus VE5044FTC VJ - perkusja akustyczna

Cena: od. 2 682 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Zestaw perkusji akustycznej, który zawiera absolutnie wszystko czego potrzebuje perkusista do gry. Zestaw zawiera 5 bębnów, które doskonale nadają się do nauki dowolnego stylu muzycznego, począwszy od jazzu aż po metal. Jest to doskonały zestaw perkusyjny dla początkujących, dlatego świetnie sprawdza się w szkołach muzycznych. Taka perkusja dla początkujących może okazać się również świetnym prezentem dla adeptów perkusyjnych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w tym stylu muzycznym.

 

Korpusy są brzozowe o 9 warstwach, wykończony sławnymi już krawędziami, które ułatwiają strojenie, A dzięki temu też dają potężny dźwięk, będący przyjemnym dla ucha zaskoczeniem. Komplet zawiera wszystko to, co powinna mieć perkusja.

Zestaw bardzo korzystny cenowo, gdyż jego koszt to około 2500 zł, dlatego wiele osób bez problemu skorzysta z tego narzędzia.

 

7. Roland TD-17KVX V-drums – perkusja elektroniczna z ramą

Roland TD-17KVX V-drums - perkusja elektroniczna z ramą

Cena: od. 9 299 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Perkusja elektroniczna z bardzo fajną ramą, która sprawia, że zestaw perkusyjny trzyma się naprawdę dobrze. Doskonały dla osób zaawansowanych, które cenią sobie świetny dźwięk i doskonałą jakość wykonania. Jest to również doskonały zestaw perkusyjny dla początkujących, po który może sięgnąć każdy nowy adept perkusyjnej muzyki.

 

Jest to zestaw, który doskonale dopasowuje się do perkusyjnych ambicji, każdego kto chce grać na tym instrumencie i traktuje tę kwestię bardzo poważnie.

Znajdziemy tutaj połączenie silnika brzmieniowego z nowo rozwiniętymi pedałami, które dają naprawdę bardzo zbliżone brzmienie do wersji akustycznej. Urządzenie może łączyć się za pomocą Bluetooth, dzięki któremu możemy też wybrać zestaw muzyczny, który pasuje do melodii, lub w stylu, jaki chcemy grać.

 

Cenowo perkusja z górnej półki, dużej koszt to około 10 000 zł. Jeśli zatem szukamy dobrego sprzętu, który będzie nas uczył grania na perkusji, to zdecydowanie polecamy ten zestaw, będący również bardzo dobrym nauczycielem. Zakupić go możemy za pomocą stron internetowych, które dystrybuują instrumenty muzyczne.

 

Poradnik zakupowy perkusji

Jak wybrać dobrą perkusję?

Instrumenty muzyczne to dziś dość powszechne i dostępne elementy właściwie dla każdego. Kiedy trzeba było wydać krocie i czekać jeszcze na dobry instrument. Dziś sytuacja się trochę zmieniła, choć niektóre instrumenty nadal są w cenie.

Perkusja to ciekawy instrument, ale przed jego zakupem, powinniśmy coś o nim wiedzieć, niż tylko tyle, że wali się w niego pałeczkami.

Musimy też mieć świadomość, że mamy dzisiaj perkusję różnego rodzaju, dlatego warto się wcześniej zastanowić, czy chcemy perkusję ma akustyczną, czy perkusję elektroniczną. Oba instrumenty mają dużą wartość muzyczną, ale jakość wydawanych dźwięków jest zróżnicowana i tutaj musimy się nad tym głęboko zastanowić.

Przede wszystkim powinniśmy sięgnąć po instrument na naszą kieszeń, ponieważ możemy kupić perkusję w różnej rozciągłości cenowej. Dla osób początkujących świetnym wyborem będą właśnie produkty nisko budżetowe. Tutaj nie musimy mieć obaw, może coś uszkodzimy. W dalszym rozwoju możemy pozwolić sobie na perkusję z wyższej półki cenowej.

Jeśli lubimy muzykę elektroniczną, to zdecydowanie przewagę tutaj ma perkusja elektroniczna. Dla akustyków warto wybrać perkusję akustyczną.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie perkusji?

Podstawą przy wyborze perkusji jest skład zestawu perkusyjnego. Jest on bardzo różnorodny i warto wcześniej zapoznać się z ilością elementów, który dobra perkusja powinna posiadać. Ważnym elementem jest również jakość wykonanego zestawu perkusyjnego, jego trwałość. Tutaj najlepiej sugerować się opinią innych i poradzić się sprzedawcy w sklepie muzycznym, do którego warto się po taki instrument udać. Możemy być wtedy przekonani, że otrzymamy najlepsze wsparcie.

Warto przyznać, że instrument ten nie należy do najtańszych, ale też wszystko zależy od tego, jakiej klasy cenowej sprzętu poszukujemy. Może to być perkusja dla początkujących, ale także dla zaawansowanych osób. Dziś wiemy że dużą popularnością cieszy się perkusja Tama, czyli bardzo dobrej firmy, która cieszy się dziś dużą popularnością.

W poniższym rankingu postaramy się przedstawić perkusję, po które warto dzisiaj sięgnąć. W wielu przypadkach będzie to zestaw perkusyjny dla początkujących, ale także wskażemy coś dla osób zdecydowanie częściej grających. Pochylimy się również nad zagadnieniem, nad którym wielu się zastanawia, czyli perkusja ile kosztuje. Jest to bardzo ważne zagadnienie, gdyż to na nim najczęściej będziemy opierali swój wybór.

Gdzie kupić zestaw perkusyjny?

Zestawy perkusyjne możemy zakupić przede wszystkim w sklepach muzycznych, które będą dostępne w wielu miastach i często będą to zostawię na zamówienie. Mam jednak już gotowe perkusje na wielu portalach internetowych, na których import taki osprzętu muzycznego nie stanowi większego problemu. Jeśli mam już upatrzony konkretny model i zweryfikowaliśmy jego możliwości już u kogoś, to bez problemu możemy dokonać zamówienia również za pośrednictwem internetu. Dziś infrastruktura transportowa jest tak rozwinięta, że nie musimy obawiać się dostawy uszkodzonego sprzętu.

Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Muzyka mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *