Strona główna » Hobby » Muzyka » Ranking instrumentów » Ranking pianin cyfrowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Muzyka » Ranking instrumentów » Ranking pianin cyfrowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking pianin cyfrowych – jakie pianino cyfrowe wybrać w 2023 / 2024 roku?

Zakup instrumentu muzycznego często wiąże się z wieloma wątpliwościami. Nasz ranking pianin cyfrowych 2023 / 2024 pomoże  je rozwiać. Bez względu na to, czy wybierasz właśnie pierwszy instrument dla dziecka rozpoczynającego naukę gry, czy może szukasz dla siebie nowego hobby, sprawdź, jakie cechy powinno mieć dobre pianino cyfrowe. Najlepsze modele od znanych producentów są propozycją, którą warto przejrzeć, zanim zapadnie ostateczna decyzja. Najlepsze pianino cyfrowe może być też tanie, bowiem najlepsze nie oznacza skomplikowane.

Ranking pianin cyfrowych – TOP 10 najlepszych pianin cyfrowych

Miejsce Nazwa pianina cyfrowego Cena Najtańsza oferta
1 Roland Go 88P piano pianino cyfrowe 1629 zł Sprawdź teraz
2 Casio CdpS100 Bk Pianino Cyfrowe 1899 zł Sprawdź teraz
3 Yamaha P-125 B 2639 zł Sprawdź teraz
4 Casio PX-5S WE 2899 zł Sprawdź teraz
5 Casio PX-770 BK Czarne 3399 zł Sprawdź teraz
6 Yamaha P 515 B pianino cyfrowe stage piano (czarne) 6980 zł Sprawdź teraz
7 VidaXL Cyfrowe pianino ze stojakiem na nuty 1362 zł Sprawdź teraz
8 Casio Px-S3000 – Pianino Cyfrowe 4099 zł Sprawdź teraz
9 Ringway Rp35 – Pianino Cyfrowe 1930 zł Sprawdź teraz
10 Artesia Ap-100 Wh – Pianino Cyfrowe 3390 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pianina cyfrowe

1. Roland Go 88P piano pianino cyfrowe

 Roland Go 88P piano pianino cyfrowe

Cena: ok. 1629 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ROLAND GO 88P PIANO PIANINO CYFROWE to lekkie i przenośne urządzenie, na którym zagra zarówno profesjonalista, jak i początkujący użytkownik rozpoczynający swoją przygodę z muzyką. Klawiatura z 88 klawiszami daje możliwość wykorzystania pianina nawet przez dwóch graczy jednocześnie i wykonania utworów na cztery ręce. Prezentowany w naszym rankingu sprzęt grający daje również możliwość podłączenia dodatkowych źródeł GO:MIXER PRO, takich jak mikrofon lub inny keyboard. Dzięki połączeniu ze smartfonem czy tabletem, możesz natomiast w łatwy sposób tworzyć wysokiej jakości nagrania. Urządzenie posiada możliwość działania bezprzewodowego  z zasilaniem bateryjnym i łącznością Bluetooth. Model posiada 4 brzmienia: piano, e.piano, organ i strings. Wybierz dźwięk, jaki najbardziej lubisz i ciesz się własnymi wykonaniami znanych utworów.

Wymiary pianina:

 • Szerokość: 1283 mm
 • Wysokość: 87 mm (252 mm z podkładem muzycznym)
 • Głębokość: 291 mm (397 mm z podkładem muzycznym)
 • Waga: 7,0 kg

2. Casio CdpS100 Bk Pianino Cyfrowe

 Casio CdpS100 Bk Pianino Cyfrowe

Cena: ok. 1899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

CASIO CDPS100 BK PIANINO CYFROWE to nowoczesne dobre pianino cyfrowe japońskiej firmy znanej z produkcji sprzętu elektronicznego. Model, który prezentuje nasz ranking pianin cyfrowych ma kompaktowe rozmiary i może działać na baterie. Klawiatura młoteczkowa ma 88 klawiszy. Wbudowane głośniki zachwycają dźwiękami o 10 różnych brzmieniach, które możesz ustawić tak, jak lubisz. Urządzenie posiada gniazdo USB do komunikacji z komputerem, metronom, możliwość wykorzystania efektów cyfrowych i gniazdo słuchawkowe. Opcjonalnie można również zamówić statyw, ułatwiający korzystanie z pianina oraz pokrowiec do przechowywania i transportowania instrumentu. Zasilanie z baterii wystarcza na około 13 godzin gry.

 • wymiary: 1322 x 232 x 99 mm
 • waga: (bez baterii)10,5 kg

 

3. Yamaha P-125 B

 Yamaha P-125 B

Cena: ok. 2639 zł
Znajdź najtańszą ofertę

YAMAHA P-125 B to kompaktowe bardzo dobre pianino cyfrowe, oferujące wysokiej jakości brzmienie. Minimalistyczny, elegancki design i dobra praca klawiszy to niewątpliwe zalety tego modelu. Instrument ma intuicyjną obsługę, dlatego kiedy chcesz możesz użyć go jako klasyczne pianino albo zmienić brzmienie na nowoczesne, elektroniczne dźwięki. Idealnie wyważone klawisze pozwalają na grę, w której przechodząc przez kolejne oktawy, rozpoznasz lekkość i doskonałość najlepszych tradycyjnych instrumentów. Innowacyjne technologie wykorzystasz natomiast do stworzenia nowoczesnych aranżacji. Instrument YAMAHA P-125 B , jaki prezentuje nasz ranking pianin cyfrowych 2023  jest w pełni kompatybilny z darmową aplikacją Yamaha Smart Pianist.  Klawiatura ma 88 klawiszy, które mogą służyć, aby grać utwory aż w 24 rodzajach brzmienia. Połączenie do smartfona lub tabletu ułatwi dostęp do nut i funkcji, z którymi nagrasz najlepsze, nowocześnie zaaranżowane utwory. Urządzenie posiada metronom i dostępne funkcje: Tryb Dual, Tryb Split, Rytmy 20 (perkusja + bas), Tryb Duo. Efekty: Damper Resonance, Reverb, Sound Boost, Stereophonic Optimizer, Korekcja dźwięku.

 • Wymiary (szerokość x głębokość x wysokość): 1326 x 166 x 295 mm
 • Kolor: czarny
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Waga: 11.8 kg

4. Casio PX-5S WE

 Casio PX-5S WE

Cena: ok. 2899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

CASIO PX-5S WE to najlepsze pianino cyfrowe łączące możliwości stage piana i syntezatora, wraz z rozbudowanymi funkcjami edycyjnymi. Doskonała propozycja dla profesjonalnych muzyków. Lekki i łatwy w transporcie, ma 88-klawiszową klawiaturę z systemem młoteczkowym. Gra, porównywalna z tradycyjnym instrumentem klawiszowym daje wiele możliwości tworzenia efektów, dzięki 256-głosowej polifonii. Istnieje możliwość podziału klawiatury na 4 niezależne strefy, które jednocześnie mogą obsługiwać wewnętrzne brzmienia oraz zewnętrzne źródła dźwięku. Precyzyjny i niezwykle realny dźwięk gwarantuje najlepszy, opatentowany przez firmę CASIO silnik AiR. Z wbudowanych głośników usłyszysz dźwięki tradycyjnego fortepianu, electric piano, klawesynu czy klawikordów elektronicznych. Do sterowania brzmieniem służą 4 pokrętła i 6 suwaków. Instrument posiada ekran LCD z podświetleniem.

 • Brzmienia: 340 barw
 • Wymiary ( szer x gł x wys ): 1322 x 286 x 135 mm
 • Waga: 11,1 kg (bez statywu)
 • Gwarancja: 36 miesięcy.

5. Casio PX-770 BK Czarne

 Casio PX-770 BK Czarne

Cena: ok. 3399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

CASIO PX-770 BK CZARNE to dobre pianino cyfrowe z nowym, stereofonicznym brzmieniem fortepianu. Trzy – czujnikowa 88-klawiszowa klawiatura może zabrzmieć w 19 różnych dźwiękach tradycyjnych i elektronicznych. Instrument można połączyć z urządzeniami PC, Mac, iOS oraz Android przez złącze USB bez żadnych dodatkowych sterowników.. W muzycznej bibliotece znajduje się 60 utworów i miejsce na 10 dodatkowych, stworzonych przez użytkownika. Model CASIO PX-770 BK, który prezentuje nasz ranking piani cyfrowych to możliwość 128-głosowej polifonii z nowoczesnym systemem wzmocnienia, krystalicznie czystego dźwięku. Instrument dostępny jest w czarnym, brązowym oraz białym wykończeniu. Ma kompaktową i elegancką obudowę z wysuwaną klapą klawiatury. To sprzęt muzyczny doskonały do cichej pracy, dzięki możliwości podłączenia dwóch zestawów słuchawkowych.

 • Wymiary: 1,393 x 299 x 798 mm (z pulpitem)
 • Waga: 31,5 kg

6. Yamaha P 515 B pianino cyfrowe stage piano (czarne)

 Yamaha P 515 B pianino cyfrowe stage piano (czarne)

Cena: ok. 6980 zł
Znajdź najtańszą ofertę

YAMAHA P 515 B PIANINO CYFROWE STAGE PIANO (CZARNE) to profesjonalne, najlepsze pianino cyfrowe, odtwarzające doskonały dźwięk fortepianu koncertowego Yamaha CFX oraz Bösendorfer Imperial. Oprócz klasycznego instrumentu może grać w ponad 500 brzmieniach, w tym  18 zestawów perkusyjnych/SFX oraz 480 brzmień XG. Połączenie doświadczeń tradycyjnych instrumentalistów z nowoczesną technologią cyfrową daje efekt niezwykle twórczej i komfortowej gry. Intuicyjna i łatwa obsługa ekranu umożliwia szybki dostęp do wszystkich funkcji i ustawień oraz utworów w muzycznej bibliotece. Polerowana obudowa z drewnianymi elementami to styl, który nawiązuje do klasycznych instrumentów. Prezentowany w naszym rankingu model YAMAHA P 515 B ma 256- głosową polifonię i 40 rytmów (perkusja, bas). Niezwykle realistyczny dźwięk i klawisze, wykonane z najwyższej jakości drewna,
wykończonego syntetyczną kością słoniową i czarnym hebanem to kolejne detale, które nadają instrumentowi wyjątkowego stylu.  Czysty i precyzyjny dźwięk gwarantuje 2-drożny system głośnikowy redukujący szumy. Możliwość wykorzystania 40 akompaniamentów, perfekcyjnie dopasowuje się do różnych gatunków muzycznych wzbogaci tworzone przez Ciebie utwory. Połączenie z urządzeniami mobilnymi ułatwi zapis i podzielenie się efektami Twojej pracy.

7. VidaXL Cyfrowe pianino ze stojakiem na nuty

 VidaXL Cyfrowe pianino ze stojakiem na nuty

Cena: ok. 1362 zł
Znajdź najtańszą ofertę

VIDAXL CYFROWE PIANINO ZE STOJAKIEM NA NUTY to bardzo dobre elektroniczne pianino z klawiaturą wyposażoną w standardowe 88 klawiszy. Oferuje 50 wbudowanych utworów demo, 128 rodzajów brzmienia oraz 100 różnorodnych akompaniamentów. Nowoczesny wyświetlacz LCD oraz funkcje nagrywania i pamięci, pozwolą Ci skupić się wyłącznie na grze i ułatwią naukę. Wejście na słuchawki umożliwia pełną koncentrację i jednocześnie izoluje dźwięk, zapewniając komfort innym domownikom. Elegancka obudowa i klapa z podstawką na nuty, daje nie tylko wygodę, ale i poczucie gry na tradycyjnym, drewnianym instrumencie. Czytelny panel i wyświetlacz ułatwią szybki dostęp do wykorzystania wielu funkcji, jakimi dysponuje ten nowoczesny sprzęt grający. Model jest odpowiedni zarówno do gry dla dorosłych, jak i nauki dla dzieci rozpoczynających przygodę z muzyką.

 • Wymiary: 132,5 x 39 x 77,5 cm (dł. x szer. x wys.)

8. Casio Px-S3000 – Pianino Cyfrowe

 Casio Px-S3000 - Pianino Cyfrowe

Cena: ok. 4099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

CASIO PX-S3000 – PIANINO CYFROWE to połączenie innowacyjnej technologii z klasyczną techniką gry na instrumencie klawiszowym. Eleganckie i nowoczesne wzornictwo urzeka doskonałą  imitacją czarnego hebanu i kości słoniowej, na 88- klawiszowej klawiaturze. Przyciski dotykowe do uruchamiania funkcji dodatkowych instrumentu, są widoczne po podłączeniu zasilania. Niemal 700 brzmień, 192-głosowa polifonia i 200 rytmów wyzwala kreatywność i daje energię do tworzenia wszechstronnie zaaranżowanych utworów. Nowoczesne funkcje łączące z aplikacjami czy Bluetooth to dodatek, wprowadzający muzykę w świat wirtualnych systemów i braku ograniczeń twórczych. System nagłośnieniowy i możliwość pracy na bateriach to kolejne zalety tego kompaktowego instrumentu. Do modelu CASIO PX-S3000, znajdującego się w naszym rankingu, można dokupić statyw CS-68, moduł z trzema pedałami SP-34, a także pokrowiec SC-800P.

 • Wymiary:1322 x 232 x 102 mm
 • Waga: 11,4 kg.

9. Ringway Rp35 – Pianino Cyfrowe

 Ringway Rp35 - Pianino Cyfrowe

Cena: ok. 1930 zł
Znajdź najtańszą ofertę

RINGWAY RP35 – PIANINO CYFROWE to nowoczesny, dobry instrument klawiszowy z akompaniamentem. Standardowa klawiatura młoteczkowa z 88 klawiszami i 8 brzmień zapewnia realizację wielu twórczych pomysłów. Możliwość połączenia z komputerem przez wbudowany interfejs USB daje szansę na współpracę w nowoczesnym stylu, który pozwoli wykorzystać nagrania i pamięć cyfrową podczas nauki czy tworzenia utworów. Stosunkowo tanie dobre pianino cyfrowe oferuje równie inspirujące możliwości, co jego muzyczne odpowiedniki, dostępne w znacznie wyższej cenie. Jeśli właśnie szukasz instrumentu i nie wiesz, jakie pianino cyfrowe kupić dla uczących się gry dzieci, wypróbuj właśnie ten model. Dwa, wbudowane głośniki o mocy 10W, mogą być wyciszone przez system słuchawkowy i nie przeszkadzać pozostałym domownikom podczas żmudnych ćwiczeń. Dla zaawansowanych odtwórców istotną rolę pełni 64-głosowa polifonia, 100 dostępnych stylów i 137 barw dźwięku.

 • Wymiary: 1143x310x515 mm,
 • Waga: 17,1 kg
 • Gwarancja: 24 miesiące

10. Artesia Ap-100 Wh – Pianino Cyfrowe

 Artesia Ap-100 Wh - Pianino Cyfrowe

Cena: ok. 3390 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ARTESIA AP-100 WH – PIANINO CYFROWE to styl, elegancja i czysty, doskonały dźwięk. Kwintesencja muzycznego zachwytu, wyrażona dodatkowo w śnieżnobiałej obudowie instrumentu łączy tradycję z nowoczesnością. Wbudowany metronom, rejestrator i funkcja duetu sprawiają, że nauka gry staje się łatwiejsza i daje radość. Instrument jest kompatybilny z iPadem, co umożliwia współpracę z aplikacjami do nauki gry. Wyjątkowe realistyczne brzmienie zachwyca i pozwala cieszyć się muzycznym hobby. Pełnowymiarowa, młoteczkowa klawiatura ma 88 klawiszy. Nowoczesny wyświetlacz LCD umożliwia szybki, intuicyjny dostęp do 14 utworów demonstracyjnych i 55 przeznaczonych do nauki. Trzy stopniowa czułość klawiatur, 64-głosowa polifonia i 128 różnych brzmień, to kolejne zalety tego cyfrowego pianina. Istnieje również możliwość szybkiego nagrywania, a trzy pedały pianina pozwalają na ekspresyjnie przekazywanie emocji poprzez dźwięki. Klasyczny stojak na nuty to zarówno pomoc przy odtwarzaniu muzyki, jak i stylowy dodatek, nawiązujący do tradycyjnych instrumentów koncertowych.

 • Wymiary: 1360 x 384 x 775 mm
 • Waga: 42 kg

Poradnik zakupowy pianina cyfrowego

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pianina cyfrowego?

Zakup instrumentu muzycznego to inwestycja na co najmniej kilka lat. Warto więc przemyśleć, czego potrzebujemy i co właściwie jest dla nas najbardziej istotne. Powyższy ranking pianin cyfrowych przedstawia różnorodne modele instrumentów, które pozwolą zarówno rozpocząć przygodę, jak i kontynuować ją, rozwijając swoje umiejętności. Jakie pianino cyfrowe będzie najlepsze dla początkującego dorosłego muzyka, a które wybrać dla dziecka? Tutaj wiek nie odgrywa aż tak dużej roli. Bardziej liczą się umiejętności, które być może małe dziecko zechce rozwijać znacznie bardziej, aniżeli dorosły hobbysta. Standardowa klawiatura, jaką ma dobre pianino cyfrowe, często do złudzenia przypomina tę, z klasycznych, drewnianych instrumentów. Liczne brzmienia, jakie uzyskamy dzięki nowoczesnej technologii, równie wiernie oddają dźwięki fortepianu koncertowego, jak i elektronicznych organów czy klawikordów. Do nauki przyda się metronom, a niektóre z firm dodają również funkcje lekcji. Lekkie i łatwe do ustawienia w domu, najlepsze pianino cyfrowe z pewnością docenią osoby, które kiedykolwiek próbowały sił z przenoszeniem klasycznych instrumentów. Nowoczesne instrumenty nie wymagają również regularnej konserwacji i strojenia, co znacznie obniża koszty ich użytkowania. Pomocną opcją jest funkcja nagrywania, która pozwoli na samodzielne kontrolowanie efektów nauki. Niezwykle istotnym parametrem jest też możliwość wpięcia słuchawek i odizolowania się od otoczenia. Za tę funkcję instrumentu z pewnością wdzięczni będą zarówno inni domownicy, jak i sąsiedzi, szczególnie w początkowej fazie nauki.

Lepiej wybrać pianino elektryczne czy klasyczne?

To, czy wybieramy pianino elektryczne czy klasyczne, zależy od naszych potrzeb, możliwości i preferencji. Na duży, drewniany instrument na pewno trzeba przygotować odpowiednie miejsce. I już sama ta okoliczność determinuje wiele wyborów, zwłaszcza u mieszkańców wielorodzinnych budynków z niewielkimi pokojami. Drugą ich cechą, dotyczącą mieszkania we wspólnocie jest brak możliwości wyciszenia pianina klasycznego podczas długich i żmudnych ćwiczeń, co w przypadku urządzeń elektrycznych jest rozwiązane z pomocą podłączenia słuchawek.

Kolejną przewagą na korzyść nowoczesnych instrumentów jest ich waga. Duże i ciężkie pianina klasyczne sprawiają kłopot podczas każdej przeprowadzki czy przemeblowania, a pianino elektryczne po prostu możesz przenieść w odpowiednim opakowaniu w każde miejsce. Ta cecha z pewnością przyda się w czasie długich wyjazdów, kiedy potrzebne są stałe ćwiczenia i kontakt z instrumentem dla Ciebie lub Twojego dziecka.

Trudno znaleźć minusy pianin elektrycznych, gdyż nawet ich brzmienie niemal idealnie naśladuje klasyczne instrumenty klawiszowe. Co więcej, ma także dodatkowe funkcje zarówno zmiany rodzaju instrumentów, jak i różnorodnych aranżacji i podkładów. Lekcje wprowadzane do pamięci urządzeń pomagają rozwijać umiejętności, a co ważne pianina elektryczne nie tylko mają wbudowane metronomy, ale i nie wymagają strojenia, co w przypadku klasycznych instrumentów jest niezbędne i dość kosztowne.

Czy tanie pianino klasyczne może być dobre?

Stare powiedzenie mówi o tym, że „co tanie, to drogie” i jest w tym dużo prawdy. Dobre pianino klasyczne to większy wydatek, nawet, gdy kupujemy je z drugiej ręki. Jeśli nie kosztuje dużo, to możemy spodziewać się albo wady, która wkrótce zamieni się w wydatek finansowy albo ogólna jakość instrumentu odbiega znacznie od najlepszych. Brzmienie pianina kształtuje nie tylko naszą wrażliwość, ale i wpływa na to, w jaki sposób postrzegamy swoje efekty nauki. Chcemy przecież, żeby były jak najlepsze, dlatego warto zainwestować już na początku, jeśli oczekujemy prawdziwych postępów.

A jakie pianino wybrać w przypadku, gdy dziecko dopiero rozpoczyna swoją przygodę z muzyką? Kupując klasyczny instrument, wiemy, że nie będzie służył do rozrywki, a raczej systematycznej nauki, więc lepiej wiedzieć, czy zapał nie minie po pierwszych kilku tygodniach. Warto przeczekać i kiedy zapadnie decyzja na „tak” wybrać to, co najlepsze, bo klasyka oznacza piękno i zawsze procentuje.

Rodzaje klawiatur w pianinach elektrycznych

Nasz ranking pianin cyfrowych przedstawia sprzęt różnych marek. Łączy je jednak utrzymanie pewnych standardów, które obowiązują przy wytwarzaniu najlepszej jakości instrumentów. Klawiatura pełna, czyli 88 klawiszy to ilość, którą posiadają klasyczne pianina akustyczne drewniane. Jeśli myślimy o muzyce w kategoriach utworów klasycznych, musimy mieć pełny zakres klawiszy.

Klawiatury dynamiczne (dynamic keyboard) pozwalają na uzyskanie różnego natężenia dźwięku pod wpływem nacisku na klawisze. To niezwykła cecha, jaką posiadają instrumenty elektroniczne, które z wyjątkową czułością i precyzją oddają zamierzenia osoby grającej. W tym wykonaniu każde „piano” i „forte” będzie brzmieć wyraziście.

Trzecim rodzajem jest klawiatura młoteczkowa, która imituje tradycyjne młoteczki znajdujące się w pianinach klasycznych. Brak nowoczesnych udogodnień amortyzujących uderzenie w klawisze, powoduje, że każdy uczeń „wyczuje” klawiaturę w sposób, jaki pozwala na to drewniany instrument akustyczny. Umożliwia to również odpowiednie wyważenie nacisku i zdobycie umiejętności płynnego przechodzenia palcami po klawiszach, bardzo istotne podczas początkowego etapu nauki gry na pianinie.

Najlepsze pianino cyfrowe – polecane marki

Najlepsze pianino cyfrowe nie musi być drogie. Wszystko zależy od tego, czy potrzebujemy instrument do nauki klasycznej gry, czy wersję rozbudowanego sprzętu do tworzenia muzyki i eksperymentowania z możliwościami aranżacyjnymi. Tanie i dobre pianino cyfrowe można kupić od producentów znanych i docenianych za wysoką jakość oraz posiadających wieloletnie doświadczenie w branży muzycznej. Marki takie, jak ROLAND, YAMAHA czy CASIO to przedsiębiorstwa z dalekiej Japonii, słynącej z wyjątkowej precyzji, najlepszej jakości wykonania swoich produktów, jak i pasji do sprzętu elektronicznego. Do tych dwóch cech, warto by dodać również ogromne zamiłowanie do instrumentów klawiszowych, co widać na każdym z polskich konkursów pianistycznych, gdzie liczna reprezentacja japońskich muzyków, przyjeżdża i często staje na najwyższym podium. Czy trzeba więcej, aby uwierzyć, że instrumenty pochodzące z takiego kraju muszą być po prostu najlepsze?

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Muzyka mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *