Strona główna » Hobby » Gry » Ranking gier planszowych » Ranking gier planszowych dla całej rodziny
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Gry » Ranking gier planszowych » Ranking gier planszowych dla całej rodziny
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking: Jaką grę planszową dla całej rodziny wybrać? Najlepsze propozycje 2022 roku

Ranking najlepsze gry planszowe dla całej rodziny ma na celu wyłonić te egzemplarze, które szczególnie przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Gry planszowe to znakomita forma rozrywki dla całej rodziny. Dzięki nim pogłębiają się więzi rodzinne, miło spędza się czas i bardzo często rozwija się w formie zabawy. Taka rozrywka jest szczególnie ważna dla dzieci, które właśnie w ten przyjemny sposób lepiej przyswajają wiedzę. Co ważne, gdy planszowe sprawdzą się jako pomysł na prezent. Są alternatywą dla komputera i gier dla konsoli. Zatem, jakie gry planszowe dla całej rodziny kupić?

Miejsce Nazwa Cena Najtańsza oferta
1 Wsiąść do pociągu: Europa 124,03 zł Sprawdź teraz
2 Rebel Wsiąść Do Pociągu: Polska 68,90 zł Sprawdź teraz
3 Hasbro Monopoly Polska 01610 88,00 zł Sprawdź teraz
4 Hasbro Monopoly Super Electronic Banking E8978 119,00 zł Sprawdź teraz
5 Lacerta Patchwork 58,67 zł Sprawdź teraz
6 TM TOYS GRA MILIONERZY 308295 68,90 zł Sprawdź teraz
7 Lucky Duck Calico 96,31 zł Sprawdź teraz
8 Nasza Księgarnia Draftozaur 47,20 zł Sprawdź teraz
9 Zielona Sowa Dolina Królików 55,48 zł Sprawdź teraz

Ranking: Gry planszowe dla całej rodziny

1. Wsiąść do pociągu: Europa

Wsiąść do pociągu: Europa

Cena: ok. 124,03 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wsiąść do pociągu to jednak z najlepszych gier planszowych dla całej rodziny na rynku. Producent zadbał o to, aby była wciągająca i odpowiadała całej rodzinie. Według poleceń gra planszowa dla całej rodziny podróż po Europie znakomicie sprawdzi się dla dorosłych i dzieci. Gra polega na pięknej podróży przez urwiste wzgórza malowniczego Edynburga, po skąpanych w słońcu nabrzeżach Stambułu, a także dusznych alejach Pampeluny. Podróż kończy się w Berlinie. Ta ogromna podróż po Europie u progu stulecia będzie znakomitą zabawą dla całej rodziny, bez wyjątku. Masz kilka możliwości. Możesz przebyć podróż tunelami w Szwajcarii, a także promem przez Morze Czarne. Dzięki konkretnej strategii możesz w jednej chwili stać się magnatem kolejowym całej Europy. Na samym początku gry każdy z uczestników otrzymuje karty biletów, które określają cele do zrealizowania. Aby zwyciężyć, należy połączyć nieprzerwaną trasę kolejową między nazwami miast, które znajdują się na bilecie. W tracie gry każdy członek rodziny dobiera kolorowe karty wagonów, aby następnie zebrać je kolory i połączyć w odcinek torów. Do zajęcia poszczególnych odcinków wymagane będzie ustawienie na ich powierzchni plastikowych figurek. Ważne jest szybkie i taktyczne myślenie. Wygrywa gracz, który jak najszybciej dojdzie do celu. Gra jest prosta i ciekawa dlatego sprawdzi się nawet dla młodszych dzieci.

2. Rebel Wsiąść Do Pociągu: Polska

Rebel Wsiąść Do Pociągu: Polska

Cena: ok. 68,90 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Według opinii gra planszowa dla całej rodziny Wsiąść Do Pociągu: Polska jest jedną z najciekawszych tego typu propozycji na rynku. Podróż przebywa się tym razem po Polsce. Od morza aż po Tatry. Podczas gry mijamy piękne tereny polskiej ziemi. Jeśli masz ochotę poobserwować żubry w cieniu Puszczy Białowieskiej, czy pospacerować klimatycznymi uliczkami Wrocławia, wystarczy, że wybierzesz właśnie tę drogę. Wsiąść Do Pociągu: Polska to gra planszowa dla całej rodziny idealnie nadająca się nawet dla maluchów. Dzięki niej będą nie tylko znakomicie się bawić, ale również nauczą się topografii kraju. Jest zatem rozwijająca i interesująca. Z pewnością szybko nie znudzi się zarówno małym, jak i dużym. Producent gry zadbał o to, aby podróż wychodziła również poza granice państwa. Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób. Plansza stanowi mapę Polski, a uczestnicy, aby wygrać muszą nie tylko jak najszybciej dotrzeć do celu, ale również zbudować jak najwięcej połączeń. Połączenia można budować zarówno między miastami w Polsce, jak i poza granicami kraju, z państwami sąsiadującymi. Dzięki temu można zdobyć monopol na połączenia w komunikacji publicznej. Gra rozpoczyna się od wylosowania karty losu, która ma za zadanie wskazać dwa miasta między, którymi należy utworzyć połączenie. Warto pamiętać, że im dłuższa trasa, tym więcej punktów można otrzymać. Natomiast, jeśli nie uda nam się zrealizować planu, musimy liczyć się ujemną punktacją. Podczas gry dobierane są kolorowe karty, które imitują wagony. Trasę można układać według konkretnego koloru. Warto zatem zbierać te same kolory, dzięki temu bez trudu dotrzesz do celu. Zwycięża osoba, która połączy poszczególne odcinki w najdłuższe trasy.

3. Hasbro Monopoly Polska 01610

Hasbro Monopoly Polska 01610

Cena: ok. 88,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się jaką grę planszową dla całej rodziny wybrać, ta pozycja z pewnością przypadnie Ci do gustu. W przypadku tej gry gracze korzystają z planszy, na której znajdują się 22 polskie miasta. Co ciekawe, zostały one wybrane przez internautów w głosowaniu online. Podczas tego konkursu oddane zostało ponad 2 miliony głosów. Gra ma za zadanie uczynić Cię najbogatszą osobą na planszy. Aby wygrać, należy uruchomić wyobraźnię. To od Ciebie zależy czy postawisz hotel we Wrocławiu, a może wykupisz prywatną plażę w Gdyni. Jeśli najszybciej zbijesz majątek, wygrasz! Monopol to klasyczna gra, w nowoczesnym wydaniu. Jest ponadczasowa, a każdy gracz pokocha ja od pierwszej rundy. Pamiętaj, aby nie oszukiwać!

4. Hasbro Monopoly Super Electronic Banking E8978

Hasbro Monopoly Super Electronic Banking E8978

Cena: ok. 119,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ta gra planszowa dla całej rodziny to odświeżona wersja starej dobrej gry Monopoly. Planszówka przeznaczona jest dla graczy od 8 roku życia. Preferowana ilość graczy to od 2 do 4. Warto pamiętać, aby dołączyć do gry 3 bateria paluszki AAA. Możesz już zacząć rozgrywkę. Na początku rozgrywki otrzymujesz kartę płatniczą odpowiadającą twojemu pionkowi. Co ważne każda gra ma inną nagrodę, która przydzielana jest graczom po wykonaniu konkretnego zadania. Terminal, który znajduje się w grze planszowej Monopoly Super Electronic Banking mają wielofunkcyjne zastosowanie, a terminal oferuje możliwość zapłaty zbliżeniowej. Gra jest zdecydowanie bardziej dynamiczna niż tradycyjny Monopol. Nowością jest także możliwość podróżowania przy użyciu samolotu. Nie musisz już kupować dworców, wystarczy, że polecisz na dowolne pole na planszy, używając samolotu! Gra jest znakomita dla wszystkich członków rodziny, ciekawa, nowa formuła sprawia, że rozgrywka będzie dużo ciekawsza.

5. Lacerta Patchwork

Lacerta Patchwork

Cena: ok. 58,67 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten model gry planszowej dla całej rodziny to masa roboty. Gra polega na wykonaniu z wielu materiałów znajdujących się w warsztacie, przepięknej kołdry. Na doczepianie guzików warto poświęcić 30 minut. Wygrywa gracz, który najlepiej połączy poszczególne materiały, a do tego ułoży je w najbardziej efektowny sposób. Gra przeznaczona jest na 2 osoby, dla dzieci o 8 roku życia. Doskonale bawić się będą przy niej także dorośli. Ta stosunkowo tania gra planszowa na całej rodziny jest świetną pozycją na prezent.

6. TM TOYS GRA MILIONERZY 308295

TM TOYS GRA MILIONERZY 308295

Cena: ok. 68,90 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gra to nowa, polska edycja kultowego telewizyjnego teleturnieju „Milionerzy”. Jest to jedna z najlepszych gier planszowych dla całej rodziny na rynku. Czy zaryzykujesz, żeby wygrać milion? Uczestnicy wcielają się w różne role, prowadzącego i uczestnika. Kolejno odpowiadają na ciekawe i zabawne pytania, aby dotrzeć do miliona. Szata graficzna gry odpowiada programowi telewizyjnemu emitowanemu na TVN. W pudełku znajduje się plansza z pionkami, czeki, a także 600 nowych pytań!

7. Lucky Duck Calico

Lucky Duck Calico

Cena: ok. 96,31 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zadaniem graczy jest uszycie dobrze wyglądającego i wygodnego kocyka dla kotków. Ta gra planszowa dla całej rodziny jest uwielbiana przez dzieci. Aby ułożyć wzór kołdry, należy używać skrawków materiału w różnych wzorach i kolorach. Wszystkie elementy umieszczone są na planszy. Wygrywa osoba, która ułoży taki wzór, który przyciągnie wzrok tych puchatych czworonogów. Do poszczególnych kafelków należy dobrać także odpowiednie guziki. Ta planszówka pomaga rozwijać się intelektualnie, a także rozpala do czerwoności zwoje mózgowe. Gra będzie znakomita zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Gra oferuje gotowe scenariusz, które pozwalają osiągać kolejne cele. Można także tworzyć własne projekty, co sprawia, że każda rozgrywka jest niepowtarzalna i pozwala tworzyć różne scenariusze. W opakowaniu znajdują się:

 • instrukcja
 • 4 dwustronne plansze graczy
 • 145 kafelków
 • 132 żetony
 • 1 płócienny woreczek
 • 1 notes do zapisywania punktów

8. Nasza Księgarnia Draftozaur

Nasza Księgarnia Draftozaur

Cena: ok. 47,20 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Twoje dziecko kocha dinozaury? Zatem ta gra planszowa dla całej rodziny będzie znakomity rozwiązaniem. Musisz postarać się, aby na Twojej planszy znalazły się dinozaury. Dzięki temu zdobędziesz najwięcej drogocennych punktów. Jednak nie będzie to łatwe. Bowiem na każdym polu otrzymujesz punkty za inne gatunki dinozaurów. Ten model gry planszowej zawiera dwa warianty: lato i zimę. Co ważne, każdą z nich rozgrywa się na innej planszy. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia. Znakomicie sprawdzi się także dla dorosłych. Przeznaczona jest od 2 do 5 graczy. Dla minimalnie 2, a maksymalnie 5 graczy. Zawartość pudełka:

 • 60 drewnianych pionków
 • kostka
 • 5 dwustronnych plansz
 • miseczki na pionki
 • woreczek do losowania dinozaurów
 • instrukcja

9. Zielona Sowa Dolina Królików

Zielona Sowa Dolina Królików

Cena: ok. 55,48 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gra Dolina Królików od Zielonej Sowy, będzie znakomita dla każdego członka rodziny. Rozgrywka jest niezwykle wartka, a wszystko na planszy dzieje się bardzo szybko. Królicze rodziny powiększają się w zawrotnym tempie. Wystarczy jedne „kic” i pojawia się nowy członek rodziny. Gra planszowa dla całej rodziny – Dolina Królików będzie znakomita dla osób w różnym wieku. Aby zwyciężyć, warto uważnie obserwować ruchy pozostałych graczy. Podczas rozgrywki należy utworzyć królicze rodziny zgodnie z obowiązującymi zasadami. Należy realizować przy tym zadania, które zapisane są na kartach misji. Należy jednak pamiętać, że grę wygrywa jedna osoba. Ta, która zdobędzie najwięcej punktów i stworzy największą króliczą rodzinę! W opakowaniu znajdziesz:

 • instrukcję
 • planszę ogródka
 • 51 kart królików
 • 16 kart domków
 • 9 kart lasu
 • 4 karty pomocy
 • znacznik Pierwszego Gracza
 • znacznik rundy
 • 8 znaczników pozycji/li>
 • 12 znaczników graczy
 • 60 żetonów surowców
 • 9 kolorowych kości

Poradnik zakupowy gry planszowej dla całej rodziny

Dlaczego warto kupić grę planszową?

Planszówki mają niezliczone zalety. Jakie plusy mają dobre gry planszowe? Przede wszystkim wspierają rozwój kompetencji społecznych i poznawczych. Dzięki grom planszowych uczymy się zdrowej rywalizacji oraz gry fair play. Zdobywamy również wiedzę na temat działania w grupie i  współpracy. Podczas gry uczymy się jak poradzić sobie z sukcesem i porażką, wyrabiamy w sobie nawyk umiejętności zarówno wygrywania jak i przegrywania. Podczas gry z rodziną lub przyjaciółmi zacieśniamy więzi i odreagowujemy stres. Dzieci uczą się czytania ze zrozumieniem, ale też rozwijają logiczne myślenie, wyobraźnię i układanie strategii. Najlepsze gry planszowe wspomagają również koncentracje uwagi, dzięki swej atrakcyjności i za pomocą rozrywki dostarczają też wiedzę. Wszystkie te umiejętności przydadzą nam się również w codziennym życiu, w pracy i w szkole.

Jak wybrać najlepszą grę planszową?

Wybierając grę planszową dla siebie lub członka rodziny, dziecka, pierwsza rzecz, na którą musimy zwrócić uwagę to wiek przyszłego użytkownika. To bardzo istotna kwestia, aby gra była dopasowana do wieku graczy. Inaczej młodsi uczestnicy nie rozumiejąc gry, mogą się zniechęcić. Kolejna kwestia to ilość graczy potrzebnych do przebiegu gry i oczywiście zasady gry. Czy są wystarczająco interesujące, aby podjąć się gry? Gra planszowa “Wsiąść do pociągu” to interesująca, wciągająca gra dla osób powyżej 8 roku życia. Gry planszowe “Wsiąść do pociągu” są tanie, nie wymagają dużych nakładów pieniężnych, a dają sporo atrakcji i rozrywki graczom Jeśli chcesz sprawdzić opinie innych graczy, czy użytkowników, sprawdź ranking gier. W ten sposób poznasz opinie na temat produktu, elementów gry, a także wskazówki odnośnie samego grania, instrukcje gry. Być może, wśród opinii zostaną polecone Tobie gry o podobnej tematyce. Rankingów gier planszowych jest bardzo dużo. Warto sprawdzić kilka różnych stron, aby mieć pewność, że wybrało się właściwy produkt.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Gry mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *