Strona główna » Hobby » Gry » Ranking gier planszowych » Ranking gier planszowych dla dorosłych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Gry » Ranking gier planszowych » Ranking gier planszowych dla dorosłych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking gier planszowych dla dorosłych – polecane gry planszowe dla dorosłych w 2022 / 2023 roku

Ranking gier planszowych dla dorosłych 2022 / 2023 to zestawienie najbardziej popularnych, najczęściej wybieranych, ciekawych i świetnie wykonanych gier towarzyskich przeznaczonych dla osób pełnoletnich. Poznaj prezentowane przez nas gry planszowe dla dorosłych i wybierz grę, która stanie się atrakcją wszystkich wieczorów. Pokaż znajomym najlepszą grę planszową dla dorosłych – planszówkę pełną emocjonujących wyzwań, z nutką rywalizacji i zacięcia, wymagającą podejmowania niełatwych decyzji.

Ranking gier planszowych dla dorosłych – TOP 10 najlepszych gier planszowych dla dorosłych

Miejsce Nazwa gry planszowej dla dorosłych Cena Najtańsza oferta
1 Gra planszowa Galakta This War of Mine 169 zł Sprawdź teraz
2 Gra planszowa Rebel Zona: Sekret Czarnobyla 179 zł Sprawdź teraz
3 Gra planszowa Tactic Late Night Alias 60 zł Sprawdź teraz
4 Gra planszowa Rebel Tajniacy: Bez Cenzury 48 zł Sprawdź teraz
5 Gra planszowa Winning Moves Monopoly Gra O Tron 130 zł Sprawdź teraz
6 Gra planszowa Portal Narcos 149 zł Sprawdź teraz
7 Gra planszowa Winning Moves Cluedo Gra o Tron 98 zł Sprawdź teraz
8 Gra planszowa Gra do Piwka 31 zł Sprawdź teraz
9 Gra planszowa Nasza Księgarnia Nigdy W Życiu! 30 zł Sprawdź teraz
10 Gra planszowa Czółko Bez Cenzury 39 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych gier planszowych dla dorosłych

1. Gra planszowa Galakta This War of Mine

 Gra planszowa Galakta This War of Mine

Cena: ok. 169 zł
Znajdź najtańszą ofertę

GRA PLANSZOWA GALAKTA THIS WAR OF MINE to gra trudnych wyborów. Fabuła gry została oparta na bestsellerowej grze komputerowej 11 bit studios i nie przypomina innych gier planszowych dla dorosłych. Opiniowana gra jest trudna taktycznie. Dodatkowo stawia przed uczestnikiem niemałe wymagania – gracz musi wykazać się umiejętnościami przewidywania, planowania, wychodzenia z konfliktów. Każdy kolejny krok to walka o przetrwanie, w której nie brak trudnych moralnie wyborów. Podejmowane decyzje niosą konsekwencje, które mogą ujawnić się dopiero w następnych etapach gry (każda decyzja ma swój skutek). Tłem gry jest oblężone miast, w którym brakuje wody, jedzenia i leków. Walkę o przetrwanie wygra najsilniejszy. Tylko odporny gracz znajdzie sposób, by przetrwać kolejny dzień. Opracowanie odpowiedniej taktyki (zawarte sojusze, zasadzki na innych graczy lub ich eliminacja) może być szansą na przetrwanie w grze. Szukasz planszówki dla dorosłych, której nie rzucisz w kąt po pierwszej grze? GALAKTA THIS WAR OF MINE może okazać się najlepszą grą planszową dla dorosłych w Twojej kolekcji.

2. Gra planszowa Rebel Zona: Sekret Czarnobyla

 Gra planszowa Rebel Zona: Sekret Czarnobyla

Cena: ok. 179 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gry planszowe dla dorosłych mają zapewnić rozrywkę na długi czas. Jeśli więc szukasz odpowiedniej modnej gry dla dorosłych, a jesteś fanem przygód z zombi, GRA PLANSZOWA ZONA będzie najlepszym wyborem. Opiniowana gra to prawdziwa historia z zombi przełożona na planszę. Przygodę w klimatach survivalu może realizować jeden gracz lub w towarzystwie trzech innych uczestników. Gracze wcielają się w szperaczy – osoby, które wbrew obowiązującemu prawu i zastosowanym środkom przeniknęły do czarnobylskiej strefy wykluczenia. Mają oni spełnić swojego marzenia, dzięki mocy legendarnego Źródła. Gra wymaga od uczestników śmiałych i ryzykownych decyzji. Wybory, przed którymi będzie musiał stanąć każdy gracz będą związane z zasobnością ekwipunku i atrybutami danej postaci. Unikanie mutantów, anomalii i magicznych mocy nie jest wskazane, może bowiem przełożyć się na obniżenie jakości gry, która zyskała przecież miano – fajnej gry planszowej dla dorosłych. Ryzyko utraty życia, podjęcie śmiertelnego zagrożenia i wygranie wyścigu do Sarkofagu elektrowni atomowej jest celem gry, do którego powinien dążyć każdy odważny gracz.

3. Gra planszowa Tactic Late Night Alias

 Gra planszowa Tactic Late Night Alias

Cena: ok. 60 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gry planszowe dla dorosłych mają zapewnić ciekawą rozrywkę na najwyższym poziomie. Dlatego, jeśli szukasz planszówki dla dorosłych, która idealnie sprawdzi się podczas domówek i imprez przy winie – GRA PLANSZOWA TACTIC LATE NIGHT ALIAS może okazać się świetnym wyborem. Polecana gra jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich, które mają dystans do siebie, otaczającego ich świata i potrafią bawić się słowem. Jest to gra z nutką pikanterii, pełna frywolnych, lekkich słówek, które nie występowały w poprzednich wersjach gry Alias. Gracz zobowiązany jest wyjaśniać słowa „tylko dla dorosłych”. Musi również utrzymać swoją drużynę na prowadzeniu i podnieść stawkę, zapisując własne słowa do wyjaśnienia w trakcie gry. Dodatkowo gracz ściga się z czasem, by zdobyć jak najwyższy wynik. Gracz musi również uważać na używane słowa – nie może powiedzieć słów, które wyjaśnia. Ta ciekawa gra dla dorosłych jest gwarancją dobrej zabawy i oprócz znajomości pikantnych tematów jest w stanie zweryfikować kreatywność, logiczne myślenie, poczucie humoru i zasobności słów poszczególnych graczy.

4. Gra planszowa Rebel Tajniacy: Bez Cenzury

 Gra planszowa Rebel Tajniacy: Bez Cenzury

Cena: ok. 48 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W rankingu gier planszowych dla dorosłych 2022 / 2023 nie mogło zabraknąć dobrej i taniej GRA PLANSZOWA REB-EL TAJNIACY: BEZ CENZURY. Jest to samodzielna gra, można ją łączyć jednak z pierwszą wersją tajniaków. Minimalna liczba graczy to dwie osoby, lecz czy większa liczba osób w grze, tym większa satysfakcja. Ta dość fajna gra dla dorosłych wymaga niemałego zaangażowania. Każda z dwóch drużyn ma swojego Szefa Wywiadu, którego zadaniem jest nawiązanie jak najszybszego kontaktu ze wszystkimi swoimi agentami. Trudność polega na tym, że Szef Wywiadu może podawać swojej drużynie tylko jedno hasło na turę, którym powiąże ze sobą kilka widocznych dla wszystkich kryptonimów. Drużyna musi domyślić się, który z prezentowanych kryptonimów należy do agentów ich drużyny, omijając cudzych agentów. Niestety jeden z kryptonimów należy do zabójcy. Gra jest pełna dowcipu i emocji. Podawane hasła mogą kojarzyć się wieloznacznie i często wywołują śmiech. Utrudnieniem w grze jest ograniczony kontakt na gruncie Szefowie Wywiadów i drużyna. Co prawda Szef Wywiadu może komunikować się ze swoją drużyną, ale tylko jednym skojarzeniem na turę. Dodatkowo Szef Wywiadu nie może się niczym zdradzić i przez cały czas musi zachować powagę.

5. Gra planszowa Winning Moves Monopoly Gra O Tron

 Gra planszowa Winning Moves Monopoly Gra O Tron

Cena: ok. 130 zł
Znajdź najtańszą ofertę

GRA PLANSZOWA WINNING MOVES MONOPOLY GRA O TRON powstała na bazie kultowej gry MONOPOLY, lecz przedstawia baśniowy świat Westeros. MONOPOLY GRA O TRON stanowi wspaniałą rozrywkę dla fanów sagi Pieśni Lodu i Ognia i została przez nich okrzyknięta najlepszą grą planszową dla dorosłych. Pola tradycyjnej gry zostały zmienione i zastąpione zamkami i miastami (Winterfell, Czarny Zamek, Quarth, Królewska Przystań). Natomiast popularne koleje zamieniono w domy rodów – Starków, Lanisterów, Baratharionów i Targarianów. Na kartach Valar Morghulis czy Żelażny Tron widnieją cytaty z książki. To, co pozostało niezmienne, to zasady gry. Gracze ustawiają swoje pionki na polu Start, rzucają kostkami i okrążają planszę, kupując i sprzedając nieruchomości znajdujące się na polach, na których stają. Jeżeli mają kartę własności nieruchomości, na której zatrzymał się przeciwnik to musi on uiścić tzw. czynsz. Za każdym razem, gdy gracz przechodzi przez pole Startu, otrzymuje pensję. Sukces w grze zależy od trafnych decyzji finansowych, udanych inwestycji, mądrych transakcji i oczywiście szczęścia.

6. Gra planszowa Portal Narcos

 Gra planszowa Portal Narcos

Cena: ok. 149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gry planszowe dla dorosłych przeszły na inny wymiar. Dowodem wielkiej zmiany jest GRA PLANSZOWA PORTAL NARCOS, w której historię kolumbijskiej mafii przełożono na planszę. Każdy fan głośnych seriali Netfliksa będzie chciał mieć tę planszówkę dla dorosłych u siebie w domu. Podczas gry uczestnicy wcielają się w rolę najpotężniejszych bossów kolumbijskiej mafii narkotykowej i rozpoczynają polowanie na dotychczasowego barona narkotykowego świata. Gra jest wyścigiem o władzę, pieniądze i przetrwanie, bo choć El Patron z ukrycia rozbudowuje swoje imperium, na zewnątrz czyhają na niego pozostali gracze. Ich zadanie jest jedno – zniszczyć El Patrona. Gracze przeczesują kraj, szukają w laboratoriach i dżungli znienawidzonego konkurenta. Niestety król Narcos pomimo najlepszej ochrony pozostawia po sobie ślady. Aby chronić swoje życie wchodzi w politykę – chce objąć urząd prezydenta Kolumbii. Jego byt jest jednak nadal zagrożony. El Patron stał się głównym celem niezłomnych agentów DEA. Jak potoczą się losy założyciela narkotykowego imperium, czy gracz polegnie tak jak prawdziwy Pablo Escobar, czy jednak pokona rywali i w końcu spojrzy na nich i swoje imperium z góry.

7. Gra planszowa Winning Moves Cluedo Gra o Tron

 Gra planszowa Winning Moves Cluedo Gra o Tron

Cena: ok. 98 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gry planszowe dla dorosłych nie mogą być nudne. Jeśli szukasz atrakcyjnej, pełnej emocji planszówki to GRA PLANSZOWA WINNING MOVES CLUEDO GRA O TRON będzie strzałem w dziesiątkę. Jedna z najpopularniejszych gier detektywistycznych wróciła w edycji opartej na kultowym serialu Gra o Tron. Zadaniem gracza jest rozwiązać zagadkę – kto, gdzie i za pomocą jakiego narzędzia dopuścił się zbrodni. Kolejny gracz ma zatuszować ślady, sprowadzić “detektywa” na niewłaściwy trop, rozpuszczać plotki i nieprawdziwe informacje, zwodzić. Gra opiera się na logicznym myśleniu i dedukcji. Tylko zadając właściwe pytania można ustalić prawdę. Jeśli jesteś fanem rodów Starków, Lanisterów, Baratharionów i Targarianów i nie chcesz, aby Twoja historia z Wsteros dobiegła końca, wybór planszówki dla dorosłych opartej na fabule serialu, będzie najlepszą decyzją.

8. Gra planszowa Gra do Piwka

 Gra planszowa Gra do Piwka

Cena: ok. 31 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Szukasz dobrej i taniej gry planszowej dla dorosłych? GRA PLANSZOWA GRA DO PIWKA to sposób na udane wieczory w doborowym towarzystwie. Gra jest najlepszym przykładem gry towarzyskiej, w której może wziąć udział od trzech do sześciu graczy i co najważniejsze kosztuje naprawdę niewiele. Ta popularna gra dla dorosłych zawiera zestawienie wielu ciekawych zadań, które gwarantują najlepszą zabawę, pełną śmiechu i żartów. Mistrzowskie zadania wcale nie muszą zostać wykonane po mistrzowsku. Gracz może mieć pewne trudności i wówczas pomoc kolegi lub koleżanki może okazać się nieodzowna. Co więcej, jest to gra przy piwie i o piwo. Każdy łyk tego zasobnego trunku jest być skrupulatnie mierzony. Picie piwa jest ograniczone specjalną miarką i tylko najlepszych i najbardziej wytrwałych graczy czeka nagroda. Polecana gra przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich, które lubią piwkować i dobrze się bawić.

9. Gra planszowa Nasza Księgarnia Nigdy W Życiu!

 Gra planszowa Nasza Księgarnia Nigdy W Życiu!

Cena: ok. 30 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gry planszowe dla dorosłych mają bawić i cieszyć, obowiązują bowiem takie same zasady, jak w grach dla dzieci. Jednak wymagający, dorosły gracz szuka czegoś więcej – emocji, zapału, rywalizacji. GRA PLANSZOWA NASZA KSIĘGARNIA NIGDY W ŻYCIU! może okazać się faworytem rankingu gier planszowych dla dorosłych 2022 / 2023. Sprawdź, jak dobrze znasz swoich przyjaciół i znajomych? Czy na pewno są oni w stanie wykonać każde zadanie z wylosowanej karty gry? Na 80 dwustronnych kartach znajdziemy aż 320 pytań dotyczących teoretycznych sytuacji, wyzwań lub gustów uczestników zabawy. Bądź najlpeszy i wprowadź w grze. Pamiętaj, że tylko gracze, którzy obstawili poprawny wynik, zdobywają po jednym punkcie. Jeżeli nikt nie obstawił poprawnego wyniku, jeden punkt zdobywa osoba lub osoby, które obstawiły najbliższą wartość. Zabawa kończy się, gdy ktoś uzyska 12 punktów. Oczywiście szansę na wygraną ma ten uczestnik, który najlepiej zna swoich konkurentów.

10. Gra planszowa Czółko Bez Cenzury

 Gra planszowa Czółko Bez Cenzury

Cena: ok. 39 zł
Znajdź najtańszą ofertę

GRA PLANSZOWA CZÓŁKO BEZ CENZURY to kolejna w rankingu gier planszowych dla dorosłych gra karciana z pikantnymi hasłami. W zestawie znajduje się 220 kart podzielonych na 208 dwustronnych haseł i 12 trybów. Zasady są bardzo proste. W wariancie podstawowym jeden gracz bierze pięć kart z jednej kategorii, przykłada jedną z nich do czoła, tak aby nie widzieć hasła, a reszta graczy ma 30 sekund, żeby mu przekazać informacjw, o jakie hasło chodzi. Gracze mogą używać dowolnych słów, oprócz tego, które jest zakazane i napisano je pod hasłem. Jeśli gracz zgadł przed upływem czasu, to natychmiast odsłania przed resztą kolejną kartę i ma kolejne 30 sekund. Jeśli nie zgadł, to odkłada hasło na bok, jako nietrafione i gra dalej. Jego tura kończy się po pięciu kartach, a następnie przychodzi kolej drugiego gracza. W wariancie rozszerzonym są dwie zmiany – na każde hasło gra ma 75 sekund.

Poradnik zakupowy gry planszowej dla dorosłych

Dlaczego warto grać w gry planszowe dla dorosłych?

Gry planszowe dla dorosłych są świetną ucieczką przed pędzącym światem, codziennymi obowiązkami i trudnościami. Znakomicie odstresowują i poprawiają nastrój. Są również alternatywą dla gier komputerowych i aplikacji mobilnych na telefon, którymi na co dzień się posługujemy.

Najlepsza gra planszowa dla dorosłych pozwala aktywnie spędzać wolny czas z przyjaciółmi. Fajna gra może okazać się najlepszym lekarstwem na rozluźnienie atmosfery.

Propozycja ciekawej gry planszowej dla dorosłych nastawionej na współpracę może jeszcze bardziej pogłębić przyjaźń i dobre relacje.

Jakie zalety ma granie w planszówki?

Gry planszowe dla dorosłych są świetną propozycją podczas wspólnych wyjazdów. I choć niektórym wydaje się, że po planszówki sięga się tylko wtedy, kiedy na dworze pada deszcz, to prawda jest inna – najlepsza gra planszowa dla dorosłych może być znakomitym uzupełnieniem wakacyjnego urlopu.

Gra planszowa może dać wiele radości, rozbawić towarzystwo do łez i powalić ze śmiechu. Dobre gry planszowe dla dorosłych rozwijają myślenie, wymagają zaangażowania i często kładą nacisk na potrzebę zastosowania dystansu do siebie i otoczenia. Gry z pikantnymi słowami, czy poważnymi wyzwaniami pozwalają bardziej zbliżyć do siebie.

Co ważne, większość popularnych gier planszowych dla dorosłych nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Zasady gry są podobne – kupujemy, zgadujemy, odpowiadamy na pytania lub wykonujemy zadania.

Gry planszowe dla dorosłych – inne polecane tytuły

W sprzedaży coraz częściej pojawiają się nowe gry planszowe dla dorosłych. Nie należy ich jednak kojarzyć z grami erotycznymi czy typowymi grami dla par. Obecnie na rynku jest mnóstwo propozycji, przy których można miło spędzić czas, zarówno we dwoje jak też w gronie całej rodziny lub znajomych. Do polecanych tytułów należą też poniższe:

  1. Trefl, gra towarzyska Ego – gra ta pozwala sprawdzić, jak dobrze zna się swoich znajomych. Polega na odpowiadaniu na pytania i wystawianiu na próbę swojego ego. Dzięki tej grze można też dowiedzieć się, jak inni postrzegają poszczególnych graczy. Co ciekawe, w grze nie ma tematów tabu.
  2. TM Toys, gra strategiczna Rummikub – to kolejna polecana gra dla dorosłych. Wynika to z jej skomplikowania. Polega na pozbyciu się kostek z liczbami ze swojej tabliczki. Na stół należy wykładać sekwencje albo ciągi minimum 3-liczbowe. Jest tu możliwość ingerencji w wyłożone kostki. Można je przesuwać i dowolnie ustawiać. Trzeba tylko dostosować się do jednej zasady – minimum 3 kostki w sekwencji albo w ciągu.
  3. Trivial Pursuit Przyjaciele – to gra dla fanów szóstki przyjaciół znanych z serialu Przyjaciele. To quiz składający się z 600 pytań, które dotyczą tego właśnie filmu. W przyjemny sposób można sprawdzić swoją wiedzę i pamięć swoich przyjaciół. Gra ta przywołuje wspomnienia i czasy, w których film ten gościł na ekranach.

Do polecanych gier można zaliczyć również Albi, gra towarzyska Party Time. Częsty wybór też pada na Rebel, gra towarzyska Dylemat Wagonika. Wybór tytułów jest bardzo duży, a lista ta cały czas się wydłuża.

Analizując niejeden ranking, można z łatwością znaleźć świetną grę na wieczór z przyjaciółmi. Ich wybór jest bardzo zróżnicowany, więc bez problemu można znaleźć grę, która wszystkim przypadnie do gustu. Każdy jednak lubi coś innego, więc każdy będzie polecał inną. Ciekawe, najlepsze gry planszowe dla dorosłych można znaleźć w sklepach internetowych i tam warto się za nimi rozejrzeć. Nie tylko ze względu na dobrą dostępność polecanych tytułów, ale i ceny.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Gry mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *