Strona główna » Hobby » Gry » Ranking gier planszowych » Ranking gier towarzyskich
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Gry » Ranking gier planszowych » Ranking gier towarzyskich
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking gier towarzyskich – najlepsze gry towarzyskie 2022 roku

Wspólne granie w najlepsze gry towarzyskie to świetny sposób na zabawę ze znajomymi. Dla jednych może to być dobra zabawa, a dla drugich po prostu relaks. Ważne jest, aby każdy czerpał z tego radość. Wybór ciekawych gier towarzyskich jest bardzo duży. Zajrzyj w ranking gier towarzyskich z bieżącego roku, aby dowiedzieć się jakie gry towarzyskie są obecnie najczęściej wybierane. Z pewnością znajdziesz tam wiele interesujących propozycji na spędzanie czasu z najbliższymi. Wybierz najlepszą grę towarzyską.

Ranking gier towarzyskich – TOP 10 najlepszych gier towarzyskich

MiejsceNazwa gry towarzyskiejCenaNajtańsza oferta
1 Gra planszowa Rebel Zamki Burgundii: BIG BOX151 złSprawdź teraz
2 Gra planszowa Lacerta Azul Letni Pawilon128 złSprawdź teraz
3 Gra planszowa Zombie Kidz: Ewolucja54 złSprawdź teraz
4 Gra planszowa Rebel Mandala62 złSprawdź teraz
5 Gra planszowa Viticulture: Essential Edition239 złSprawdź teraz
6 Gra planszowa Rebel Fallout Shelter Edycja Polska119 złSprawdź teraz
7 Gra planszowa FoxGames Nowy Wspaniały Świat110 złSprawdź teraz
8 Gra planszowa Foxgames Kroniki Zbrodni97 złSprawdź teraz
9 Gra planszowa Rebel Harry Potter: Hogwarts Battle150 złSprawdź teraz
10 Gra planszowa Galakta Gra o Tron 2 edycja180 złSprawdź teraz

Opis najlepszych gier towarzyskich

1. Gra planszowa Rebel Zamki Burgundii: BIG BOX

 Gra planszowa Rebel Zamki Burgundii: BIG BOX

Cena: ok. 151 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się jakie gry towarzyskie są obecnie najbardziej popularne, to musisz zajrzeć do naszego rankingu z bieżącego roku. Znajdziesz tam podpowiedzi dotyczące szukanego produktu. Między innymi dowiesz się, że najlepsza gra towarzyska Rebel Zamki Burgundii: BIG BOX jest jedną z najczęściej wybieranych gier przez miłośników dobrej zabawy. Polega ona na tym, że walczysz o dominację i rozszerzenie swojej włości o kolejne tereny. Zakładasz osady, rozwijasz szlaki handlowe oraz eksploatujesz okoliczne złoża srebra. Atutem tej gry jest to, że w jej zestawie oprócz gry podstawowej znajdziesz również zestaw rozszerzeń. Sprawi to, że twoja rozgrywka będzie jeszcze ciekawsza. W komplecie dołączone są jeszcze między innymi 4 dodatkowe żetony włości, posterunki graniczne, białe zamki, karczmy i wiele innych. Teraz już wiesz jaka gra towarzyska sprawi ci najwięcej przyjemności. Wybierz tę najlepszą Rebel Zamki Burgundii: BIG BOX i ciesz się z niesamowitych wrażeń podczas gry z przyjaciółmi.

2. Gra planszowa Lacerta Azul Letni Pawilon

 Gra planszowa Lacerta Azul Letni Pawilon

Cena: ok. 128 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gra planszowa Lacerta Azul Letni Pawilon jest jedną z najczęściej i najwyżej ocenianych gier w naszym rankingu w 2022 roku. Ta najlepsza gra towarzyska przeniesie cię do Portugalii. Będziesz budować tam Letni Pawilon z najlepszych materiałów. Pamiętaj jednak, aby zachować ostrożność i nie marnować swoich zasobów. Przetrwają najlepsi. Już dziś zaproś swoich znajomych do tej rewelacyjnej rozrywki. Warto tutaj dodać, że w zestawie Lacerta Azul Letni Pawilon znajdziesz aż 132 żywiczne płytki, 4 planszę graczy, 9 żetonów warsztatów, tekturową wieżę, planszę organizacyjną, 4 znaczniki punktacji oraz wiele innych elementów. Chcesz dowiedzieć się jakie komentarze wystawiają inni gracze? Zajrzyj w ranking gier towarzyskich 2022 i przekonaj się, że znajdują się tam same polecane gry towarzyskie. Lacerta Azul Letni Pawilon jest jedną z nich. Wybierz tą najlepszą formę rozrywki i ciesz się z długich spotkań ze znajomymi. Z pewnością będziesz zadowolony ze swojego przemyślanego i trafnego zakupu.

3. Gra planszowa Zombie Kidz: Ewolucja

 Gra planszowa Zombie Kidz: Ewolucja

Cena: ok. 54 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking gier towarzyskich 2022 dostarcza wielu cennych informacji w różnych kategoriach. Między innymi możesz się z niego dowiedzieć jakie ciekawe gry towarzyskie są obecnie najpopularniejsze. Jedną z najlepiej ocenianych gier planszowych jest Zombie Kidz: Ewolucja. Polecana jest w szczególności dzieciom. Dostępna już od 7 roku życia. Ta dobra i tania gra polega na tym, że szkoła atakowana jest przez zombiaków. Należy wcielić się w ucznia i bronić szkoły w czasie tej apokalipsy. Warto tutaj wspomnieć, że Zombie Kidz: Ewolucja uznana została za najlepszą grę planszową dla dzieci według serwisu BGG. Dodatkowo wyposażona została w zestaw naklejek zmieniających grę oaz tajne koperty z mocami. Teraz już wiesz jaka gra towarzyska dla dzieci będzie rozwijała i świetnie bawiła twoje dziecko. Wybierz jedną z najlepszych gier dostępnych na rynku. Zajrzyj do rankingu, aby przekonać się, że cieszy się ona wieloma pozytywnymi komentarzami. Na pewno będziesz zadowolony ze swojego trafnego wyboru.

4. Gra planszowa Rebel Mandala

 Gra planszowa Rebel Mandala

Cena: ok. 62 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wszystkie popularne gry towarzyskie znajdziesz w rankingu z bieżącego roku. Jedną z tych gier jest Rebel Mandala. Cieszy się ona wieloma pozytywnymi ocenami. W tej taniej i dobrej grze karcianej będziesz zbierał punkty, aby pokonać swojego przeciwnika. Przygotuj się na niesamowite emocje przy opracowywaniu strategii podczas tej rozgrywki. Na płóciennej macie do gry znajdziesz dwie mandale, które są obszarem gry. Dodatkowo podzielone są one na strefę wspólną i dwie części należące do graczy. Każdy z uczestników może zatem wykładać swoje karty na dwóch wspólnych strefach oraz dwóch częściach znajdujących się po jego stronie. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej najlepszej gry? Zajrzyj w ranking gier towarzyskich z bieżącego roku. Dowiesz się jakimi opiniami dzielą się pozostali użytkownicy. Przekonasz się, że gra planszowa Rebel Mandala jest grą godną uwagi. Jaka gra towarzyska będzie lepsza? Wybierz ten atrakcyjny produkt. Na pewno będziesz zadowolony ze swojego przemyślanego zakupu.

5. Gra planszowa Viticulture: Essential Edition

 Gra planszowa Viticulture: Essential Edition

Cena: ok. 239 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gra planszowa Viticulture: Essential Edition to najlepsza gra towarzyska. Polega na tym, że będziesz zarządzać zespołem pracowników i zapraszanych specjalistów w odziedziczonej winnicy w wiejskim rejonie Toskanii. Ponadto Viticulture: Essential Edition to strategiczna gra, która oparta jest na mechanice „worker placement”, gdzie oprócz umiejętności produkcji wina ważne jest również strategiczne planowanie. Podczas tej gry zaczynasz od kawałku gruntu, starej tłoczni, maleńkiej piwniczce oraz trzech pracowników. To od ciebie zależy jak to się dalej potoczy. Wybierz najlepszą grę Viticulture: Essential Edition i przekonaj się, czy nadajesz się do bycia właścicielem włoskiej winnicy. Obecność tej taniej i dobrej gry w rankingu świadczy o tym, że jest to bardzo popularna gra dostępna na rynku w bieżącym roku. Polecana jest przez graczy z całego świata. Jaka gra towarzyska będzie lepsza? Zaufaj Viticulture: Essential Edition. Spełnij swoje marzenie o posiadaniu najlepszej winnicy we Włoszech.

6. Gra planszowa Rebel Fallout Shelter Edycja Polska

 Gra planszowa Rebel Fallout Shelter Edycja Polska

Cena: ok. 119 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ciekawe gry towarzyskie cieszą się coraz większą popularnością. Jedną z najchętniej kupowanych gier jest Rebel Fallout Shelter Edycja Polska. Jest to postapokaliptyczna gra planszowa, przeznaczona dla 2 – 4 graczy. Ponadto nawiązuje stylistyką i tematem do gry komputerowej Fallout i rozgrywającą się w tym samym świecie. Co może być dużym atutem dla fanów tej gry. W Rebel Fallout Shelter wcielisz się w urzędnika krypt i będziesz rywalizował z pozostałymi graczami o stanowisko nadzorcy. Osoba, która na koniec rozgrywki będzie posiadała najwięcej jednostek zadowolenia, wygrywa całą rozgrywkę! Warto tutaj także dodać, że w zestawie tej taniej gry znajdziesz 30 pomieszczeń, 31 przedmiotów, 5 wind, 18 zagrożeń, 2 kości, 72 kostki zasobów, 28 mieszkańców oraz wiele innych elementów. Decydując się na tę najlepszą grę towarzyską, możesz być pewny, że wybierasz świetną zabawę. Świadczy o tym jej obecność w rankingu z bieżącego roku. Zaufaj grze Rebel Fallout Shelter i ciesz się z niesamowitych emocji.

7. Gra planszowa FoxGames Nowy Wspaniały Świat

 Gra planszowa FoxGames Nowy Wspaniały Świat

Cena: ok. 110 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się nad tym, jaka gra towarzyska będzie najlepszym zakupem? Zdecydowanie gra planszowa FoxGames Nowy Wspaniały Świat. Jest to obecnie jedna z najczęściej kupowanych gier dostępnych na rynku. Potwierdzają to liczne pozytywne komentarze, które możesz znaleźć w rankingu z 2022 roku. Chcesz zostać władcą międzynarodowego imperium? Zaufaj tej najlepszej grze i przenieś się w jej niesamowity klimat. Będziesz produkował surowce, wznosił majestatyczne konstrukcje oraz rozwijał nowoczesne technologie. To od ciebie będzie zależało czy poprowadzisz swoje imperium do zwycięstwa. W zestawie gry Fox Games Nowy Wspaniały Świat znajdziesz pięcioczęściową planszę, 5 dwustronnych kart imperium, ponad 150 kart, 170 zasobów oraz 80 żetonów. Wszystko to sprawia, że ta najlepsza gra towarzyska jest tak wysoko oceniana. Kup ją już dzisiaj i spędzaj niesamowite chwile razem ze swoimi znajomymi. Z pewnością będziesz zadowolony ze swojego przemyślanego zakupu. Wybierz FoxGames Nowy Wspaniały Świat.

8. Gra planszowa Foxgames Kroniki Zbrodni

 Gra planszowa Foxgames Kroniki Zbrodni

Cena: ok. 97 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Popularne gry towarzyskie odznaczają się wysokimi ocenami w rankingu. Dlatego, jeśli zastanawiasz się jakie gry towarzystkie są najczęściej polecane, to powinieneś tam zajrzeć. Czytając opinie użytkowników szybko stwierdzisz, że gra planszowa Foxgames Kroniki Zbrodni jest popularną grą towarzyską. Charakteryzuje się ona tym, że jest innowacyjnym połączeniem gry planszowej, aplikacji oraz wirtualnej rzeczywistości. Będziesz mógł wraz z pozostałymi graczami prowadzić dochodzenie i starać się rozwiązywać sprawy kryminalne, które doprowadzą was do finału. Warto tutaj jeszcze dodać, że ta dobra i tania gra towarzyska w wersji podstawowej oferuje 6 śledztw – jedno szkoleniowe, a pięć pełnych. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej najlepszej gry? Zajrzyj w ranking gier towarzyskich, w którym znajdziesz przydatne informacje. Dowiesz się ze szczegółami na czym polega cała rozgrywka. Ponadto będziesz mógł się zapoznać z opiniami innych użytkowników, które okażą się pomocne przy zakupie tej gry.

9. Gra planszowa Rebel Harry Potter: Hogwarts Battle

 Gra planszowa Rebel Harry Potter: Hogwarts Battle

Cena: ok. 150 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wszystkie polecane gry towarzyskie znajdziesz w rankingu z bieżącego roku. Oprócz tego dowiesz się także jakie gry towarzyskie nie należą do najczęściej kupowanych. Szukając najlepszej gry dla siebie i znajomych, znajdziesz Rebel Harry Potter: Hogwarts Battle. W tej popularnej grze karcianej będziesz mógł wcielić się w jedną z postaci: Harrego Potera, Rona, Hermionę czy też Nevilla. Ponadto w trakcie tej dobrej gry zmierzysz się z drużyną czarnych charakterów, która stopniowo próbuje podporządkować sobie świat czarodziejów. Ta najlepsza gra towarzyska składa się 7 scenariuszy o narastającym poziomie trudności, który kończy się ostateczną bitwą z SAMI-WIECIE-KIM. Rebel Harry Potter: Hogwarts Battle uznawana jest za jedną z najlepszych gier o Harrym Potterze. Polecana jest w szczególności dla jego najwierniejszych fanów. Jest prosta i przyjemna, więc z pewnością spodoba się twoim znajomym. Teraz już wiesz jaka gra towarzyska będzie najlepszym wyborem. Wybierz tę tanią i dobrą grę towarzyską.

10. Gra planszowa Galakta Gra o Tron 2 edycja

gra towarzyska gra o tron

Cena: ok. 180 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking gier towarzyskich 2022 jest źródłem ciekawych informacji, dzięki którym możesz dowiedzieć się, jakie gry towarzyskie są obecnie najczęściej polecane. Jedną z nich jest gra planszowa Galakta Gra o Tron 2 edycja. Oparta jest na bestsellerowej serii „Pieśń Lodu i Ognia” autorstwa George R. R. Martina – Game of Thrones. Ponadto jest to aktualizowane wydanie pierwszej edycji, która przyniosła wielki sukces. Galakta Gra o Tron 2 edycja pozwala przejąć kontrolę nad jednym z wiekich Domów Westeros oraz zażądać prawa do Żelaznego Tronu. Ta dobra i tania gra zawiera elementy z poprzednich dodatków – garnizony, karty „Dzikich” i oblężnicze oraz wprowadza jednocześnie wiele nowych innowacji. Warto także wspomnieć, że przeznaczona jest osób powyżej 14 roku życia, a jej czas gry może wynosić nawet do 180 minut. Galakta Gra o Tron 2 edycja to jedna z najlepszych gier. Świadczy o tym duża ilość pozytywnych komentarzy w rankingu z 2022 roku. Kup polecaną grę i sam przekonaj się o jej doskonałości.

Poradnik zakupowy gry towarzyskiej

Dlaczego warto wybrać gry towarzyskie na wieczór ze znajomymi?

Ciekawe gry towarzyskie są świetnym sposobem na spędzenie wspólnego wieczoru ze znajomymi. Nie zawsze wszyscy mają ochotę na wyjście do baru, pubu czy na dyskotekę. Czasami właśnie to spotkania w domowym zaciszu są najbardziej lubiane i wybierane. Podczas takich domówek więcej czasu spędza się na rozmowach, wspólnym gotowaniu czy właśnie na graniu. Więc jeśli wszyscy twoi goście lubią popularne gry towarzyskie, to zdecydowanie powinieneś zaproponować im ten sposób rozrywki. Szukając jakie gry towarzyskie będą dostarczały najwięcej zabawy, zerknij w ranking gier towarzyskich 2022. Znajdziesz tam gry dla każdej grupy wiekowej.

Czy warto zabrać gry towarzyskie na rodzinne spotkanie?

Rodzinne spotkania dla jednych są wielką radością, a dla innych lekko nużącym obowiązkiem. Jeśli członkowie rodziny znają się i lubią, to często i chętnie ze sobą przebywają. Dla nich gra towarzyska planszowa będzie jedną z ciekawych form wspólnej rozrywki. Co jednak z sytuacją, w której nasze kontakty rodzinne są raczej zdystansowane?

Być może polecane przez nasz ranking gry towarzyskie planszowe przełamią te lody? Wspólna zabawa przecież doskonale łączy, a przy tym można wybrać także grę, w której niekoniecznie liczy się rywalizacja, ale zgranie, współpraca w zespole i przede wszystkim dobra zabawa.

Przygotowany przez nas top gry towarzyskie zawiera doskonałe propozycje, które sprostają oczekiwaniom wszystkich członków rodziny, zarówno tym młodszym, jak i starszym. Warto wypróbować i zorganizować rodzinne rozgrywki, a może wówczas wcale nie będą podejmowane trudne i zbyt osobiste tematy, które nie każdy lubi poruszać w czasie familijnych spotkań?

Jakie są rodzaje gier towarzyskich?

Różne osobowości, pasje, predyspozycje i zainteresowania klientów sprawiają, że producenci przygotowują swoje najlepsze gry towarzyskie w różnorodnej tematyce. Rozgrywki logiczne, te obejmujące działania strategiczne, a także gry, w których liczy się refleks i szybkie podejmowanie decyzji. Są też gry, gdzie ważne jest planowanie długoterminowe oraz wykorzystanie wyobraźni, jak choćby te, w których możesz zostać władcą międzynarodowego imperium czy międzygalaktycznym podróżnikiem. A to tylko niektóre z propozycji.

Najpopularniejsze gry towarzyskie to między innymi kultowa „Gra o tron” oparta na bestsellerowej serii książek i serialu, a także „Harry Potter” czy kryminalne i detektywistyczne akcenty w planszówkach to propozycja dla wielbicieli nowoczesnych gier towarzyskich. Znajdą się też te dla miłośników historii czy geografii.

Dlaczego gry towarzyskie są tak popularne?

Mimo ciągłej obecności w mediach społecznościowych, codziennego pędu życia i wszechobecnej elektroniki, gry towarzyskie planszowe są wciąż lubiane i chętnie wybierane przez osoby w różnym wieku. Pozwalają na osobisty kontakt z przyjaciółmi, rodziną i bliskimi oraz spędzenie przyjemnych, relaksujących wspólnych chwil. Tworzą wspomnienia, a co ważne można w nie grać zarówno w domu, jak i na wspólnym pikniku czy wakacyjnym wyjeździe.

Dla koneserów i wielbicieli planszówek nie ma ograniczeń. To rodzaj pasji, a jednocześnie doskonała odskocznia od codziennego trybu życia. Czyż nie jest przyjemnie wybrać się w międzygalaktyczną podróż, aby terraformować planetę Mars albo przez kilka godzin poczuć się jak właściciel dużej osady, gdzie wciąż tyle się dzieje?

Oczywiście gry towarzyskie to także te wymagające konkurowania ze sobą, dlatego wśród wielu różnorodnych gatunków możesz wybrać ten, w którym najlepiej się czujesz i wiesz, że wspólnie z przyjaciółmi spędzicie miło czas, razem, a nie tylko przy ekranie monitorów czy smartfonów. Wspólna zabawa zbliża, a ponadto uczy, dlatego warto wybrać tę formę rozrywki, w której można dowiedzieć się mimowolnie bardzo wiele interesujących rzeczy.

Jakie inne popularne gry towarzyskie warto sprawdzić?

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo popularnych gier towarzyskich. Każdy z pewnością znajdzie grę, która będzie mu się podobała. Ciekawe gry towarzyskie mogą być zabawne, logiczne, poważne jak i zręcznościowe. Do najpopularniejszych gier towarzyskich zalicza się: Taboo – gra w kalambury z ponad 1000 haseł do odgadnięcia; Dixit – gra na skojarzenia z ponad 80 kartami z ilustracjami; Mafia – planszówka z policją i gangsterami; 5 sekund – gra z udzielaniem odpowiedzi na czas; Karty Dżentelmenów – gra z białymi kartami pytań i czarnymi kartami odpowiedzi; Tajniacy – gra szpiegowska i Czółko – gra z przyklejanymi do czoła kartkami z hasłami. To nie wszystkie polecane gry towarzyskie. Zajrzyj w ranking gier towarzyskich 2022 i znajdź najlepszą grę.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Gry mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.