Strona główna » Hobby » Gry » Ranking gier planszowych
Strona główna » Hobby » Gry » Ranking gier planszowych

Ranking gier planszowych – najlepsze gry planszowe w 2021 roku – zobacz tanie i fajne gry planszowe

Chcesz poznać fajne gry planszowe? Stworzone przez nas zestawienie z pewnością przypadnie Ci do gustu. To sprawdzone hity imprez oraz spotkań z przyjaciółmi. Ranking gier planszowych to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy oczekują nieprzeciętnej rozrywki. Prezentujemy zarówno produkty dla dzieci, jak i osób starszych. Wbrew pozorom najlepsze gry planszowe nie muszą kosztować majątku. Ponadto systematycznie pojawiają się rozmaite promocje i zniżki, dzięki którym można sporo zaoszczędzić.

Ranking najlepszych gier planszowych w 2021 roku – TOP 10

MiejsceNazwa gry planszowejCenaNajtańsza oferta
1Hasbro Monopoly Classic95 złSprawdź teraz
2Rebel Dixit90 złSprawdź teraz
3FoxGames Reef114 złSprawdź teraz
4Galakta Gra o Tron Catan Braterstwo Straży245 złSprawdź teraz
5Mattel Scrabble Original105 złSprawdź teraz
6Mindok Carcassonne 2.070 złSprawdź teraz
7Galakta Talisman: Magia i Miecz178 złSprawdź teraz
8Granna Cvlizacje68 złSprawdź teraz
9Tactic Alias: Kobiety vs Mężczyźni22 złSprawdź teraz
10Rebel Terraformacja Marsa111 złSprawdź teraz

Ranking najlepszych gier planszowych w 2021 roku

1. Gra planszowa Hasbro Monopoly Classic

najlepsze gry planszowe

Interesują Cię tanie gry planszowe? Koniecznie sprawdź prezentowany tytuł. To klasyka, która zdobyła uznanie niemal na całym świecie. Opisywana gra dedykowana jest graczom od 8 lat. Warto wspomnieć, że wersja podstawowa jest najbardziej rozchwytywana. Z czasem można dokupić również inne planszówki maki Hasbro. Zasady rozgrywki są bardzo proste. Na start otrzymujemy konkretną ilość gotówki, którą możemy zainwestować w dowolny sposób. Okrążając planszę odwiedzamy kolejne rejony Warszawy. Możemy kupować oraz sprzedawać nieruchomości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wznieść własne domki oraz hotele. Trzeba jednak uzbierać odpowiednią ilość środków finansowych. Należy dodać, że im więcej nieruchomości będziemy posiadać, tym lepiej. Oczywiście trzeba liczyć się także z opłatami – ponosimy je zawsze wtedy, gdy trafiamy na nieruchomość należącą do innego gracza. Przedstawiany tytuł wymaga nie tylko logicznego myślenia, ale również biznesowego podejścia. To fantastyczna zabawa dla całej rodziny.

Cena: ok. 95 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

2. Gra planszowa Rebel Dixit

gry planszowe ranking

Lubisz spędzać czas w gronie znajomych lub rodziny? Sprawdź nasze top gry planszowe. Opisywany tytuł wymaga sporej kreatywności. Polega on na wymyślaniu rozmaitych skojarzeń to wylosowanych kart. Osoba wymyślająca skojarzenia jest bajarzem. Pozostali gracze muszą wybrać kartę, która opisywana jest przez bajarza. Wydaje się być to łatwe, jednak niektóre obrazku są zaskakujące, a jednocześnie trudne w opisaniu. Punkty otrzymują wyłączni ci, którym udało się bezbłędnie zgadnąć. W zestawie znajdują się 84 karty. Oprócz tego każdy gracz otrzymuje króliczka, dzięki któremu może poruszać się po planszy. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy przetasować karty – każdej osobie przypada 6 sztuk. To, w jaki sposób zostanie opisana kara zależy wyłącznie od kreatywności narratora. Nie muszą być to wyłącznie słowa. Niektóre hasła można opisać przy użyciu dźwięków. Bajarz nie otrzyma punktów w sytuacji, gdy wszyscy wskazali prawidłową kartę lub nikt tego nie zrobił.

Cena: ok. 90 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

3. Gra planszowa FoxGames Reef

ranking gier planszowych

W naszym rankingu 2021 można znaleźć wyłącznie najlepsze planszówki, które pochodzą od znanych i cenionych producentów. Świetnym przykładem jest opisywany tytuł. Powstał on z myślą o młodszych graczach. Gra pozwala nam poznać piękno rafy koralowej. Jest ona dedykowana dzieciom od 8 lat. Zalecana liczba graczy to 2-4. Z uwagi na małe elementy nie jest to produkt zalecany smykom do lat 3. Rozgrywka nie jest skomplikowana. Każdy uczestnik ma za zadanie stworzyć unikatową, a zarazem piękną rafę koralową. W każdej rundzie gracz otrzymuje kartę, która wskazuje konkretne elementy struktury. Oznacza to, że nie mamy pełnej swobodny podczas budowania rafy. Sporo zależy od tego, czy mamy szczęście, czy nie. Ponadto za konkretny układ przyznawane są punkty. Jest to gra logiczna, która wymaga od maluchów strategicznego myślenia. Być może zasady wydają się być skomplikowane, jednak bardzo łatwo je przyswoić. Średni czas zabawy to 40 minut.

Cena: ok. 114 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

4. Gra planszowa Galakta Gra o Tron Catan Braterstwo Straży

fajne gry planszowe

W naszym zestawieniu można znaleźć ciekawe gry planszowe, które w ostatnim czasie cieszą się sporym zainteresowaniem. Prezentowany tytuł z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom Gry o Tron. Jest ona dedykowana graczom od 10 lat. W rozgrywce może wziąć udział 3-4 graczy. Średni czas trwania zabawy to 75 minut. Musimy wcielić się w skórę dowódców Nocnej Straży. Głównym celem jest to, aby odeprzeć ataki nadchodzące z północy. Priorytetem jest uratowanie Muru przed zniszczeniem. Z drugiej strony barykady znajdują się Dzicy, którzy chcą zniszczyć Mur, a tym samym przedostać się na południe. Nie jest to typowa gra kooperacyjna, jednak gracze muszą ze sobą współpracować. Istotne jest to, aby na Murze znajdowała się wystarczająca liczba strażników. Należy ją systematycznie uzupełniać. Przełamanie Muru oznacza klęskę, a więc nie można do tego dopuścić. Warto wspomnieć o kartach rozwoju, które czynią rozgrywkę jeszcze bardziej ekscytującą.

Cena: ok. 245 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

5. Gra planszowa Mattel Scrabble Original

tanie gry planszowe

Opisywany tytuł to dla wielu osób najlepsza gra planszowa. Jest to produkcja, która wymaga logicznego myślenia. Jest to wyśmienita rozrywka nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Zasady zabawy są bardzo proste, co stanowi sporą zaletę. W zestawie znajduje się 98 płytek z literami alfabetu. Za każdą literkę przyznawana jest konkretna liczba punktów. Na uwagę zasługują również dwie puste płytki, które mogą zostać zastąpione dowolnie wybranymi literkami. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie można ich zmienić w momencie, gdy znajdują się na planszy. W każdej rundzie gracz losuje z woreczka siedem przypadkowych płytek. Każda osoba musi stworzyć słowo z posiadanych płytek. Im więcej słów na planszy, tym trudniejsze jest to zadanie. Należy dodać, że nie ma konieczności wykorzystywania wszystkich posiadanych płytek. Czasami można dołożyć tylko jedną z nich. Po ułożeniu słowa dobierane są literki z woreczka – na stojaku gracza zawsze musi znajdować się siedem płytek.

Cena: ok. 105 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

6. Gra planszowa Mindok Carcassonne 2.0

top gry planszowe

W naszym rankingu można znaleźć wciągające planszówki, które zadowolą nawet najbardziej wymagających. Prezentowany tytuł pozwala budować łąki, twierdze, a nawet miasta. Reguły rozgrywki nie są zbyt skomplikowane – jest to produkcja dedykowana graczom od 8 lat. Każda osoba losuje elementy planszy, a następnie układa je w taki sposób, aby stworzyć nowe obiekty np. zamki, pastwiska, łąki. Oczywiście należą one do nas, a więc możemy nimi zarządzać. Im więcej żetonów, tym więcej obiektów. Po pewnym czasie mogą one ze sobą się łączyć. Trzeba zaznaczyć, że punkty otrzymujemy wyłącznie wtedy, gdy obiekt zostanie w całości ukończony. Musimy rozważnie śledzić, gdzie znajdują się znaczniki kontroli. Jeśli są one porozstawiane w innych częściach planszy, to nie będziemy mogli ukończyć przedsięwzięcia, a tym samym nie otrzymamy punktów. Zalecana liczna graczów to 2-5. W zestawie znajdują się żetony wykonane z solidnych materiałów, a także drewniane pionki.

Cena: ok. 70 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

7. Gra planszowa Galakta Talisman: Magia i Miecz

najlepsze planszowki

Pragniesz zakupić fajną planszówke, jednak nie wiesz, jaką decyzję podjąć? Sprawdź nasz ranking, gdzie znajdują się wyłącznie polecane tytuły. Jest to wyśmienita opcja dla niezdecydowanych. Przedstawiana gra pozwala przenieść się do magicznej krainy, która przepełniona jest magią oraz tajemniczymi stworami. Spotkamy tutaj nawet smoki. Naszym głównym celem jest zdobycie legendarnej Korony Władzy. Oczywiście nie będzie to łatwym zadaniem. Każdy gracz może wcielić się w jednego z jedenastu dostępnych bohaterów. Trzeba wspomnieć, że każda postać posiada unikatowe zdolności oraz umiejętności. Sprawia to, że zabawa jest jeszcze bardziej wciągająca. Nawet po kilku godzinach nie mamy ochoty się od niej oderwać. Talizman może ochronić nas przed niebezpiecznymi pułapkami oraz innymi zagrożeniami. Jego odnalezienie stanowi jednak nie lada wyzwanie. Rekomendowana liczba graczy to 2-6. Średni czas rozgrywki wynosi 120-180 minut.

Cena: ok. 178 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

8. Gra planszowa Granna Cvlizacje

najlepsza gra planszowa

Potrzebujesz dobrej, a zarazem taniej gry towarzyskiej. Opisywany tytuł z pewnością spełni twoje oczekiwania. Powstał on z myślą o tych, którzy cenią sobie produkcje strategiczne. Należy wspomnieć, że jest ona inspirowana wyjątkowo popularną grą komputerową o nazwie Civilization. Podczas zabawy możemy przemieszczać się między stuleciami. Możemy poznać charakterystyczne pojęcia, budowle, czy też osobistości danej epoki. Należy jednak dodać, że wiedza historyczna została przekazana z przymrużeniem oka. Nie trzeba więc obawiać się, że rozgrywka będzie nudna i monotonna. Opisywana planszówka pozwala nam wcielić się w skórę władcy. Jesteśmy w pełni odpowiedzialni za naszych podwładnych, a każdy wykonany przez nas ruch niesie za sobą konsekwencje. Gra podzielona jest na trzy epoki, a każda z nich składa się z trzech rund. Ponadto runku są podzielone na fazy, gdzie musimy operować kartami zgodnie z instrukcją. Zwycięzcą jest ta osoba, która na koniec zgromadzi największą ilość uśmiechniętych buziek.

Cena: ok. 68 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

9. Gra planszowa Tactic Alias: Kobiety vs Mężczyźni

ciekawe gry planszowe

Rozważasz zakup ciekawej gry towarzyskiej, jednak nie wiesz, który tytuł będzie najlepszy? Nasze zestawienie powstało z myślą o Tobie! Przedstawiana produkcja jest przeznaczona głównie dla nastolatków oraz osób dorosłych. Zalecana liczba graczów to więcej niż 4. Średni czas zabawy wynosi 30-60 minut, jednak wszystko zależy od osobistych preferencji. Podczas rozgrywki bierzmy udział w walce słownej pomiędzy kobietami oraz mężczyznami. Przedstawiany tytuł daje wiele okazji do śmiechu. Kobiety losują hasła znane z męskiego świata. Panowie muszą zmierzyć się z typowo kobiecymi wyrażeniami. Każda drużyna przedstawia wylosowane hasło, a strona przeciwna musi go odgadnąć. Trzeba wspomnieć, że czas jest ograniczony, co gwarantuje jeszcze więcej emocji. Klepsydra odmierzająca cenne sekundy stanowi spore utrudnienie, zwłaszcza jeśli prezentowane zagadnienie nie należy do łatwych. Każda poprawna odpowiedź umożliwia przesunięcie pionka do przodu.

Cena: ok. 22 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

10. Gra planszowa Rebel Terraformacja Marsa

gra planszowa ranking

Stworzony przez nas ranking gier planszowych w 2021 roku powstał w oparciu o rzeczywiste opinie użytkowników. Opisywana planszówka wydaje się być genialną propozycją dla tych, którzy poszukują czegoś niebanalnego. Jest to tytuł dedykowany od 10 lat. Średni czas zabawy to 90-120 minut. Reguły mogą wydawać się skomplikowane, jednak nie potrzeba dużej ilości czasu, aby je przyswoić. Przenosimy się do czasów, kiedy życie na Marsie staje się możliwe. Planeta musi jednak przejść transformację – wszystko po to, aby dopasować warunki do potrzeb ludzkości. Naszym zadaniem jest kupowanie kart, które oznaczają rozmaite inwestycje. Pamiętajmy, że każda decyzja powinna być przemyślana. Im wyższy Współczynnik Terraformacji (WT), tym lepiej. Wygrywa ta osoba, która zdobędzie najwięcej Punktów Zwycięstwa (PZ). Ciekawym jest, że czas odmierzany jest tutaj w pokoleniach. Prezentowana planszówka cieszy się większym zainteresowaniem osób dorosłych.

Cena: ok. 111 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Poradnik zakupowy gry planszowej

Ranking gier planszowych według graczy – jakie jeszcze planszówki są teraz na topie?

Fajne planszówki dla młodych graczy, ciekawe i wciągające rozgrywki dla nastolatków, a może towarzyskie gry dla dorosłych? Szukając wśród wielu produktów dostępnych na rynku, znajdziesz coś ciekawego dla każdej z tych grup odbiorców. Sprawdź top planszówki, jakie przedstawia nasz najnowszy ranking. Jeśli kojarzysz Monopoly, to nie zawiedziesz się. Ta gra się nie starzeje. Począwszy od jej wersji sprzed lat pod nazwą Eurobusiness, poprzez grę przygotowaną dla najmłodszych adeptów biznesu, aż po najnowsze wydania. Wszystkie opierają się na zasadzie dobrej organizacji i zarządzania wydatkami. To pierwszy krok ku własnej działalności gospodarczej, więc być może i w Twoim otoczeniu znajdą się potencjalni kandydaci na rekiny biznesu?

Jeśli lubisz międzygalaktyczne podróże w wyobraźni, to być może skorzystać z okazji pobytu na Marsie? Oczywiście również w wersji świetnej i polecanej planszówki. Zagospodarowanie nowej planety wymaga nie lada odwagi, pomysłowości i świetnej strategii, bo przecież masz konkurentów. Nie zapominając o dorosłych graczach, warto podsunąć ciekawą rozrywkę na spotkania towarzyskie czy rodzinne. To nie popularny przed laty flirt, ale świetna okazja do ciętej riposty oraz poznania płci przeciwnej. Kobiety są podobno z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Mówiąc rożnymi językami probóują od wieków się porozumieć, czy wiesz dlaczego to nie zawsze wychodzi? Gra planszowa Alias świetnie pokaże w czym rzecz.

Wśród wielu planszówek dostrzegamy również pewnego rodzaju must have, czyli gry strategiczne oraz te, które od lat możemy znaleźć na półkach wielu domów. Zabawa w tworzenie słów jest jedną z takich pozycji. Scrabble, bo o nim mowa rozwija słownictwo, uczy myślenia i koncentracji, a przy tym jest rozrywką, która wciąga osoby w różnym wieku, więc jest idealna dla całej rodziny.

Dlaczego warto grać w planszówki?

Polecane przez nasz ranking gry to doskonała alternatywa dla rozrywki przed ekranem i oderwanie od świata elektroniki, co właściwie w wielu współczesnych rodzinach powinno wystarczyć jako argument do wybrania właśnie tego rodzaju gier. Zbliżają wszystkich graczy i sprawiają, że mają do osiągnięcia ten sam cel. Jeśli rozgrywka przebiega w zespołach, to uczy również współpracy w grupie. Ponadto wyzwala potrzebę samodzielnego myślenia, o którą coraz trudniej w świecie pelnym manipulacji poprzez medialne treści.

Tworzenie skojarzeń i pobudzenie wyobraźni to kolejne zalety gier planszowych, które sprawdzają się świetnie zarówno w gronie rodziny, jak i przyjaciół i rówieśników spędzających wspólnie czas wolny. Planszówki możesz też zabrać na wakacje, kiedy wszyscy są zrelaksowani i nie muszą zajmować się niczym ważnym, ale poświęcić w pełni wspólnym rozrywkom.

Fajne gry planszowe to zabawa dla całej rodziny

Rodzina to zarówno rodzice i dzieci, jak i często dziadkowie mieszkający blisko lub w wielopokoleniowych domach. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji, żeby wspólnie zagrać. Wystarczy tylko wybrać taką grę, które będzie odpowiednia dla wszystkich i nie podzieli według różnic pokoleniowych. Można również stworzyć mieszane zespoły, które będą świetnie współpracować i dzielić się swoimi możliwościami i wiedzą. Najpopularniejsze, fajne gry mają często bardzo szeroki zakres wiekowy, więc warto próbować.

Polecane gry planszowe rozwijają umysł

Począwszy od wspomnianej wcześniej gry Monopoly uczącej myślenia ekonomicznego, przez slowotwórstwo w Scrabble, aż po rozwijanie wyobraźni jako międzygalaktyczny podróżnik lub władca osady średniowiecznej. To wszystko możesz znaleźć w planszówkach. W naszym rankingu znajdziesz najlepsze gry o różnej tematyce, a dostępne na rynku produkty to niezliczona tematyka i jednocześnie rozwijająca różne obszary poznawcze. Pomocna staje się zarówno dobra strategia, jak i logiczne myślenie.

Detektywistyczne zagadki kryminalne czy refleks przy reagowaniu na nagłą zmianę akcji przyda się w wielu nowoczesnych planszówkach poruszających się również w tematyce science fiction. Ta ulubiona strefa współczesnej młodzieży skutecznie może zachęcić do zapoznania się z innym, niż filmowy i znany z komputerowych gier światem fantastyki. Co ważne wiele z dostępnych planszówek jest przygotowane na temat wydarzeń historycznych lub wiedzy, która przyda się również w innych dziedzinach życia. Podczas wspólnej gry, można ją przyswoić łatwo i skutecznie.

Planszówki działają odstesowująco

Bez ekranu męczącego oczy, bez fal emitowanych przez sieć internetową. Spokojnie, na stole, na dywanie, przed kominkiem czy w zacisznym pokoju dziecięcym. Wszędzie w domu możesz rozłożyć planszówki, aby w pełnym spokoju i relaksie przeżyć chwile wspólnej zabawy z dziećmi lub przyjaciółmi. Bez pośpiechu i obaw o brak zasilania, a co ważne również w podróży, na wakacjach i pod namiotem. Gry planszowe, karciane i w rozmaitych wersjach do wyboru. Sprawdź, które z nich przypadną Ci do gustu i zaciekawią zarówno Ciebie, jak i Twoich bliskich. Odtąd nikt już nie powie, że się nudzi, a rodzice nie będą musieli siłą odrywać swoich dzieci od małych i większych ekranów.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Gry mikolaj.p@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *