Ranking gier planszowych – najlepsze gry planszowe w 2020 roku – zobacz tanie i fajne gry planszowe

Chcesz poznać fajne gry planszowe? Stworzone przez nas zestawienie z pewnością przypadnie Ci do gustu. To sprawdzone hity imprez oraz spotkań z przyjaciółmi. Ranking gier planszowych to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy oczekują nieprzeciętnej rozrywki. Prezentujemy zarówno produkty dla dzieci, jak i osób starszych. Wbrew pozorom najlepsze gry planszowe nie muszą kosztować majątku. Ponadto systematycznie pojawiają się rozmaite promocje i zniżki, dzięki którym można sporo zaoszczędzić.

 

Na tej stronie znajduje się ranking wszystkich rodzajów gier planszowych. Jeśli szukasz konkretnego rodzaju gry planszowej skorzystaj z poniższych linków, aby przejść do odpowiedniego rankingu.

Ranking najlepszych gier planszowych w 2020 roku – TOP 10

Miejsce Nazwa gry planszowej Cena Najtańsza oferta
1 Hasbro Monopoly Classic 95 zł Sprawdź teraz
2 Rebel Dixit 90 zł Sprawdź teraz
3 FoxGames Reef 114 zł Sprawdź teraz
4 Galakta Gra o Tron Catan Braterstwo Straży 245 zł Sprawdź teraz
5 Mattel Scrabble Original 105 zł Sprawdź teraz
6 Mindok Carcassonne 2.0 70 zł Sprawdź teraz
7 Galakta Talisman: Magia i Miecz 178 zł Sprawdź teraz
8 Granna Cvlizacje 68 zł Sprawdź teraz
9 Tactic Alias: Kobiety vs Mężczyźni 22 zł Sprawdź teraz
10 Rebel Terraformacja Marsa 111 zł Sprawdź teraz

Ranking najlepszych gier planszowych w 2020 roku

1. Gra planszowa Hasbro Monopoly Classic

najlepsze gry planszowe

Interesują Cię tanie gry planszowe? Koniecznie sprawdź prezentowany tytuł. To klasyka, która zdobyła uznanie niemal na całym świecie. Opisywana gra dedykowana jest graczom od 8 lat. Warto wspomnieć, że wersja podstawowa jest najbardziej rozchwytywana. Z czasem można dokupić również inne planszówki maki Hasbro. Zasady rozgrywki są bardzo proste. Na start otrzymujemy konkretną ilość gotówki, którą możemy zainwestować w dowolny sposób. Okrążając planszę odwiedzamy kolejne rejony Warszawy. Możemy kupować oraz sprzedawać nieruchomości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wznieść własne domki oraz hotele. Trzeba jednak uzbierać odpowiednią ilość środków finansowych. Należy dodać, że im więcej nieruchomości będziemy posiadać, tym lepiej. Oczywiście trzeba liczyć się także z opłatami – ponosimy je zawsze wtedy, gdy trafiamy na nieruchomość należącą do innego gracza. Przedstawiany tytuł wymaga nie tylko logicznego myślenia, ale również biznesowego podejścia. To fantastyczna zabawa dla całej rodziny.

Cena: ok. 95 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

2. Gra planszowa Rebel Dixit

gry planszowe ranking

Lubisz spędzać czas w gronie znajomych lub rodziny? Sprawdź nasze top gry planszowe. Opisywany tytuł wymaga sporej kreatywności. Polega on na wymyślaniu rozmaitych skojarzeń to wylosowanych kart. Osoba wymyślająca skojarzenia jest bajarzem. Pozostali gracze muszą wybrać kartę, która opisywana jest przez bajarza. Wydaje się być to łatwe, jednak niektóre obrazku są zaskakujące, a jednocześnie trudne w opisaniu. Punkty otrzymują wyłączni ci, którym udało się bezbłędnie zgadnąć. W zestawie znajdują się 84 karty. Oprócz tego każdy gracz otrzymuje króliczka, dzięki któremu może poruszać się po planszy. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy przetasować karty – każdej osobie przypada 6 sztuk. To, w jaki sposób zostanie opisana kara zależy wyłącznie od kreatywności narratora. Nie muszą być to wyłącznie słowa. Niektóre hasła można opisać przy użyciu dźwięków. Bajarz nie otrzyma punktów w sytuacji, gdy wszyscy wskazali prawidłową kartę lub nikt tego nie zrobił.

Cena: ok. 90 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

3. Gra planszowa FoxGames Reef

ranking gier planszowych

W naszym rankingu 2020 można znaleźć wyłącznie najlepsze planszówki, które pochodzą od znanych i cenionych producentów. Świetnym przykładem jest opisywany tytuł. Powstał on z myślą o młodszych graczach. Gra pozwala nam poznać piękno rafy koralowej. Jest ona dedykowana dzieciom od 8 lat. Zalecana liczba graczy to 2-4. Z uwagi na małe elementy nie jest to produkt zalecany smykom do lat 3. Rozgrywka nie jest skomplikowana. Każdy uczestnik ma za zadanie stworzyć unikatową, a zarazem piękną rafę koralową. W każdej rundzie gracz otrzymuje kartę, która wskazuje konkretne elementy struktury. Oznacza to, że nie mamy pełnej swobodny podczas budowania rafy. Sporo zależy od tego, czy mamy szczęście, czy nie. Ponadto za konkretny układ przyznawane są punkty. Jest to gra logiczna, która wymaga od maluchów strategicznego myślenia. Być może zasady wydają się być skomplikowane, jednak bardzo łatwo je przyswoić. Średni czas zabawy to 40 minut.

Cena: ok. 114 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

4. Gra planszowa Galakta Gra o Tron Catan Braterstwo Straży

fajne gry planszowe

W naszym zestawieniu można znaleźć ciekawe gry planszowe, które w ostatnim czasie cieszą się sporym zainteresowaniem. Prezentowany tytuł z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom Gry o Tron. Jest ona dedykowana graczom od 10 lat. W rozgrywce może wziąć udział 3-4 graczy. Średni czas trwania zabawy to 75 minut. Musimy wcielić się w skórę dowódców Nocnej Straży. Głównym celem jest to, aby odeprzeć ataki nadchodzące z północy. Priorytetem jest uratowanie Muru przed zniszczeniem. Z drugiej strony barykady znajdują się Dzicy, którzy chcą zniszczyć Mur, a tym samym przedostać się na południe. Nie jest to typowa gra kooperacyjna, jednak gracze muszą ze sobą współpracować. Istotne jest to, aby na Murze znajdowała się wystarczająca liczba strażników. Należy ją systematycznie uzupełniać. Przełamanie Muru oznacza klęskę, a więc nie można do tego dopuścić. Warto wspomnieć o kartach rozwoju, które czynią rozgrywkę jeszcze bardziej ekscytującą.

Cena: ok. 245 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

5. Gra planszowa Mattel Scrabble Original

tanie gry planszowe

Opisywany tytuł to dla wielu osób najlepsza gra planszowa. Jest to produkcja, która wymaga logicznego myślenia. Jest to wyśmienita rozrywka nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Zasady zabawy są bardzo proste, co stanowi sporą zaletę. W zestawie znajduje się 98 płytek z literami alfabetu. Za każdą literkę przyznawana jest konkretna liczba punktów. Na uwagę zasługują również dwie puste płytki, które mogą zostać zastąpione dowolnie wybranymi literkami. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie można ich zmienić w momencie, gdy znajdują się na planszy. W każdej rundzie gracz losuje z woreczka siedem przypadkowych płytek. Każda osoba musi stworzyć słowo z posiadanych płytek. Im więcej słów na planszy, tym trudniejsze jest to zadanie. Należy dodać, że nie ma konieczności wykorzystywania wszystkich posiadanych płytek. Czasami można dołożyć tylko jedną z nich. Po ułożeniu słowa dobierane są literki z woreczka – na stojaku gracza zawsze musi znajdować się siedem płytek.

Cena: ok. 105 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

6. Gra planszowa Mindok Carcassonne 2.0

top gry planszowe

W naszym rankingu można znaleźć wciągające planszówki, które zadowolą nawet najbardziej wymagających. Prezentowany tytuł pozwala budować łąki, twierdze, a nawet miasta. Reguły rozgrywki nie są zbyt skomplikowane – jest to produkcja dedykowana graczom od 8 lat. Każda osoba losuje elementy planszy, a następnie układa je w taki sposób, aby stworzyć nowe obiekty np. zamki, pastwiska, łąki. Oczywiście należą one do nas, a więc możemy nimi zarządzać. Im więcej żetonów, tym więcej obiektów. Po pewnym czasie mogą one ze sobą się łączyć. Trzeba zaznaczyć, że punkty otrzymujemy wyłącznie wtedy, gdy obiekt zostanie w całości ukończony. Musimy rozważnie śledzić, gdzie znajdują się znaczniki kontroli. Jeśli są one porozstawiane w innych częściach planszy, to nie będziemy mogli ukończyć przedsięwzięcia, a tym samym nie otrzymamy punktów. Zalecana liczna graczów to 2-5. W zestawie znajdują się żetony wykonane z solidnych materiałów, a także drewniane pionki.

Cena: ok. 70 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

7. Gra planszowa Galakta Talisman: Magia i Miecz

najlepsze planszowki

Pragniesz zakupić fajną planszówke, jednak nie wiesz, jaką decyzję podjąć? Sprawdź nasz ranking, gdzie znajdują się wyłącznie polecane tytuły. Jest to wyśmienita opcja dla niezdecydowanych. Przedstawiana gra pozwala przenieść się do magicznej krainy, która przepełniona jest magią oraz tajemniczymi stworami. Spotkamy tutaj nawet smoki. Naszym głównym celem jest zdobycie legendarnej Korony Władzy. Oczywiście nie będzie to łatwym zadaniem. Każdy gracz może wcielić się w jednego z jedenastu dostępnych bohaterów. Trzeba wspomnieć, że każda postać posiada unikatowe zdolności oraz umiejętności. Sprawia to, że zabawa jest jeszcze bardziej wciągająca. Nawet po kilku godzinach nie mamy ochoty się od niej oderwać. Talizman może ochronić nas przed niebezpiecznymi pułapkami oraz innymi zagrożeniami. Jego odnalezienie stanowi jednak nie lada wyzwanie. Rekomendowana liczba graczy to 2-6. Średni czas rozgrywki wynosi 120-180 minut.

Cena: ok. 178 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

8. Gra planszowa Granna Cvlizacje

najlepsza gra planszowa

Potrzebujesz dobrej, a zarazem taniej gry towarzyskiej. Opisywany tytuł z pewnością spełni twoje oczekiwania. Powstał on z myślą o tych, którzy cenią sobie produkcje strategiczne. Należy wspomnieć, że jest ona inspirowana wyjątkowo popularną grą komputerową o nazwie Civilization. Podczas zabawy możemy przemieszczać się między stuleciami. Możemy poznać charakterystyczne pojęcia, budowle, czy też osobistości danej epoki. Należy jednak dodać, że wiedza historyczna została przekazana z przymrużeniem oka. Nie trzeba więc obawiać się, że rozgrywka będzie nudna i monotonna. Opisywana planszówka pozwala nam wcielić się w skórę władcy. Jesteśmy w pełni odpowiedzialni za naszych podwładnych, a każdy wykonany przez nas ruch niesie za sobą konsekwencje. Gra podzielona jest na trzy epoki, a każda z nich składa się z trzech rund. Ponadto runku są podzielone na fazy, gdzie musimy operować kartami zgodnie z instrukcją. Zwycięzcą jest ta osoba, która na koniec zgromadzi największą ilość uśmiechniętych buziek.

Cena: ok. 68 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

9. Gra planszowa Tactic Alias: Kobiety vs Mężczyźni

ciekawe gry planszowe

Rozważasz zakup ciekawej gry towarzyskiej, jednak nie wiesz, który tytuł będzie najlepszy? Nasze zestawienie powstało z myślą o Tobie! Przedstawiana produkcja jest przeznaczona głównie dla nastolatków oraz osób dorosłych. Zalecana liczba graczów to więcej niż 4. Średni czas zabawy wynosi 30-60 minut, jednak wszystko zależy od osobistych preferencji. Podczas rozgrywki bierzmy udział w walce słownej pomiędzy kobietami oraz mężczyznami. Przedstawiany tytuł daje wiele okazji do śmiechu. Kobiety losują hasła znane z męskiego świata. Panowie muszą zmierzyć się z typowo kobiecymi wyrażeniami. Każda drużyna przedstawia wylosowane hasło, a strona przeciwna musi go odgadnąć. Trzeba wspomnieć, że czas jest ograniczony, co gwarantuje jeszcze więcej emocji. Klepsydra odmierzająca cenne sekundy stanowi spore utrudnienie, zwłaszcza jeśli prezentowane zagadnienie nie należy do łatwych. Każda poprawna odpowiedź umożliwia przesunięcie pionka do przodu.

Cena: ok. 22 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

10. Gra planszowa Rebel Terraformacja Marsa

gra planszowa ranking

Stworzony przez nas ranking gier planszowych w 2020 roku powstał w oparciu o rzeczywiste opinie użytkowników. Opisywana planszówka wydaje się być genialną propozycją dla tych, którzy poszukują czegoś niebanalnego. Jest to tytuł dedykowany od 10 lat. Średni czas zabawy to 90-120 minut. Reguły mogą wydawać się skomplikowane, jednak nie potrzeba dużej ilości czasu, aby je przyswoić. Przenosimy się do czasów, kiedy życie na Marsie staje się możliwe. Planeta musi jednak przejść transformację – wszystko po to, aby dopasować warunki do potrzeb ludzkości. Naszym zadaniem jest kupowanie kart, które oznaczają rozmaite inwestycje. Pamiętajmy, że każda decyzja powinna być przemyślana. Im wyższy Współczynnik Terraformacji (WT), tym lepiej. Wygrywa ta osoba, która zdobędzie najwięcej Punktów Zwycięstwa (PZ). Ciekawym jest, że czas odmierzany jest tutaj w pokoleniach. Prezentowana planszówka cieszy się większym zainteresowaniem osób dorosłych.

Cena: ok. 111 zł
Znajdź najtańszą ofertę