Strona główna » Motoryzacja » Inne akcesoria » Ranking olejów do motocykla
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Motoryzacja » Inne akcesoria » Ranking olejów do motocykla
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking olejów do motocykla – jaki olej do motocykla kupić w 2021 / 2022 roku?

Wybór oleju do motocykla przysparza sporo trudności, szczególnie niedoświadczonym motocyklistom. Zakup motocykla to poważna inwestycja. Zazwyczaj w ten sposób mężczyzna spełnia swoje ogromne marzenie. Chociaż dzisiaj nie powinno się mówić tylko o mężczyznach zakochanych w motocyklach, ponieważ bardzo często jest to również hobby kobiet. Panie i panowie, którzy zakochani są w motocyklach, chcą dla swoich maszyn jak najlepiej, stąd zamiłowanie do olejów dobrej jakości, które nie będą szkodzić motocyklowi, a wręcz przeciwnie.

Ranking olejów do motocykla – TOP 10 najlepszych olejów do motocykla

MiejsceNazwa oleju do motocyklaCenaNajtańsza oferta
1 Motul 7100 10W30 1L47 złSprawdź teraz
2 Motul Olej Do Motocykla 300V Faktory Line Road Racing 10W40 1L68 złSprawdź teraz
3 Olej do motocykla ENEOS MAX Performance OFF ROAD 10W40 4L99 złSprawdź teraz
4 Amsoil Zestaw Do Motocykla Harley-Davidson Olej Plus Filtry332 złSprawdź teraz
5 Liqui Moly 20459 2-Takt Motoroil Do Dwusuwów 1L Lim2045942 złSprawdź teraz
6 Silkolene 4T V-Twin 20W50 1L Sg; Sh; Sj Jaso Ma-2 Mineralny Polecany Do Cruiserów Z Vtwin20W501L30 złSprawdź teraz

Opis najlepszych olejów do motocykla

1. Motul 7100 10W30 1l

 Motul 7100 10W30 1L

Cena: ok. 47 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Motul 7100 10W30 1L to olej syntetyczny, a ranking olejów motocyklowych potwierdza jego wysoką pozycję, jeżeli chodzi o ocenę przez użytkowników. Klasa lepkości 10W30, trzeba dodać, niska klasa lepkości, to dobry parametr, który świadczy o wysokiej jakości płynu. Należy tutaj podkreślić renomę producenta, czyli koncernu z Francji, który obecnie uchodzi za przodującego producenta rozwiązań dla motoryzacji. Wyczynowe motocykle to „konik” tego producenta, producent oferuje najbardziej nowatorskie rozwiązania na rynku. Jako kolejną zaletę można wymienić pełną kompatybilność z mokrymi sprzęgłami. Najlepsze, dobre, a także relatywnie tanie oleje dla wyczynowych motocykli to właśnie Motul, a tysiące zadowolonych użytkowników jest w stanie w każdej chwili o tym zaświadczyć. Nie warto więc dłużej się wahać. Warto za to wybrać olej Motul i samemu się przekonać o jego wspaniałej jakości.

2. Motul Olej Do Motocykla 300V Faktory Line Road Racing 10W40 1l

 Motul Olej Do Motocykla 300V Faktory Line Road Racing 10W40 1L

Cena: ok. 68 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Motul Olej Do Motocykla 300V Faktory Line Road Racing 10W40 1L to syntetyczny olej silnikowy. Jego parametry przyczyniają się do utrzymania w czystości wnętrza silnika. Można wybrać się w naprawdę dłużą podróż bez troski o zużywanie się części motocykla. Ranking najlepszych, a przy tym tanich, czyli korzystnych cenowo olejów, plasuje ten olej na wysokim miejscu. Najlepszy olej do motocykla to dla wielu użytkowników właśnie Motul Olej Do Motocykla 300V Faktory Line Road Racing 10W40 1L. Utrzymanie wysokiej mocy na stałym poziomie to dla wielu motocyklistów priorytet, a z tym olejem jest to w pełni możliwe. Skład oleju pozwala wydłużyć czas ekslopatacji napędu. Wielu motocylistów jednogłośnie mówi o tym, że olej Motul to znakomity wybór i nigdy nie zawiedli się oni na tej marce, ponieważ producent przykłada ogromną wagę co jakości produktów. Z takim olejem można wyruszyć i bez stresu dokończyć swoją podróż w założonym czasie i miejscu, ponieważ z motocyklem nic się nie stanie.

3. Olej do motocykla ENEOS MAX Performance OFF ROAD 10W40 4l

 Olej do motocykla ENEOS MAX Performance OFF ROAD 10W40 4L

Cena: ok. 99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Olej do motocykla ENEOS MAX Performance OFF ROAD 10W40 4L zaliczyć można do grupy syntetycznych olejów silnikowych. Cechuje go wysoka wydajność. Jeśli zatem wybrać olej tani, lecz dobrej jakości, wydajny, uważany przez wielu użytkowników za najlepszy, to jest to zdecydowanie dobry wybór, które absolutnie żaden z użytkowników nie żałuje. Ranking olejów motocyklowych potwierdza jego wysoką pozycję. Zadowoleni są zarówno posiadacze motocykli starszych, jak też właściciele nowych modeli. Podkreślana jest tutaj znakomita ochrona dla silnika. Sprzęgło oraz skrzynia biegów działają nienagannie, niezależnie od warunków jazdy. Użytkownicy i producent zaznaczają też, że priorytetem jest płynna jazda, pozbawiona tak zwanych szarpnięć, które w wielu przypadkach odbierają komfort jazdy i sprawiają, że kierowca i pasażerowie odczuwają mniejszą wygodę. Wybór tego oleju to gwarancja, że nie będzie szarpnięć, a jazda będzie prawdziwą przyjemnością. Warto zainwestować w ten właśnie olej.

4. Amsoil Zestaw Do Motocykla Harley-Davidson Olej Plus Filtry

 Amsoil Zestaw Do Motocykla Harley-Davidson Olej Plus Filtry

Cena: ok. 332 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Amsoil Zestaw Do Motocykla Harley-Davidson Olej Plus Filtry to faworyt w swojej klasie. Któż nie słyszał o marce Harley-Davidson? Jego obecność, jeśli chodzi o ranking olejów motocyklowych nie jest przypadkowa. Zestaw składa się z trzech części i zawiera olej w czterech butelkach, filtr oleju motocyklowego, a także O-ring dla korka spustowego. To całkowity i pełny, doskonały zestaw dla każdego motocyklisty, który ceni produkty wysokiej jakości, wytworzone przez renomowanego producenta. Warto zauważyć, że są tutaj aż 4 butelki oleju, co sprawia, że zestaw ma wystarczyć na dłużej. Dobry olej do motocykla to za mało na określenie produktów marki Harley-Davidson. Tutaj trzeba użyć słów najlepszy olej motocyklowy, na podkreślenie jego doskonałości i znakomitej jakości. Jeśli więc ktoś ma wątpliwości, jaki olej do motocykla wybrać, to analiza tego oleju i przytoczenie opinii motocyklistów powinna tych wątpliwości pozbawić właśnie na korzyść oleju Harley-Davidson, który jest zdecydowanym faworytem w branży.

5. Liqui Moly 20459 2-Takt Motoroil Do Dwusuwów 1l Lim20459

 Liqui Moly 20459 2-Takt Motoroil Do Dwusuwów 1L Lim20459

Cena: ok. 42 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Liqui Moly 20459 2-Takt Motoroil Do Dwusuwów 1L Lim20459 to olej półsyntetyczny, cieszący się bardzo dobrymi opiniami ze strony użytkowników. Przeznaczony jest do tych silników, które chłodzi się powietrzem i cieczą. Jego najważniejszym zadaniem jest ochrona tłoka przed zatarciem. Motocykliści podkreślają, że dobry olej do motocykla
i tani olej do motocykla to właśnie ten olej co zaświadcza jego pozycja w rankingu takim, jakim jest ranking olejów motocyklowych. Użytkownicy cenią stosunek jakości do ceny, a także doskonałą ochroną, wydajność i jakość. Kiedy zarówno niedoświadczeni, jak i doświadczeni motocykliści zastanawiają się jaki olej motocyklowy wybrać, rekomendacja tego właśnie oleju będzie bardzo dobrą rekomendacją, która z pewnością przełoży się na wysoką wydajność pojazdu i utrzymanie w dobrym stanie wszystkich części motocykla, a przecież na tym właśnie zależy motocyklistom, którzy kochają swoje maszyny.

6. Silkolene 4T V-Twin 20W50 1l Sg; Sh; Sj Jaso Ma-2 Mineralny Polecany Do Cruiserów Z Vtwin20W501l

 Silkolene 4T V-Twin 20W50 1L Sg; Sh; Sj Jaso Ma-2 Mineralny Polecany Do Cruiserów Z Vtwin20W501L

Cena: ok. 30 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Silkolene 4T V-Twin 20W50 1L Sg; Sh; Sj Jaso Ma-2 Mineralny Polecany Do Cruiserów Z Vtwin20W501L to olej mineralny o pojemności 1 L. Przeznaczony jest do motocykli 4-suwowych. Jego stosunkowa niska cena w połączeniu z bardzo dobrą jakością i znakomitą wydajnością sprawia, że marka ta i konkretnie ten model oleju jest często wybierany przez motocyklistów, którzy doceniają takie rozwiązanie. Wybór olejów i płynów w zakresie motoryzacji to niełatwe zadanie, ponieważ wybór ten wprost ma przełożenie na to, w jakiej kondycji będzie motor za kilka czy kilkanaście lat. Dlatego też każdorazowo do tego wyboru należy podejść z pokorą i wcześniej zaczerpnąć opinii bardziej doświadczonych użytkowników i ekspertów. Są takie marki, które produkują tylko dobre oleje, bo nie pozwalają sobie na wypuszczanie bubli. Tak właśnie jest z tym olejem i z tą marką. Można kupować w ciemno, a wysoka pozycja w rankingu tylko potwierdza, z jak dobrym olejem mamy tutaj do czynienia. Warto więc inwestować w takie oleje, aby cieszyć się znakomitym stanem motocykla w przyszłości. To dobra inwestycja, na długie lata.

Poradnik zakupowy olejów do motocykla

Jak wybrać dobry olej do motocykla?

Oleje do motocykla można zakupić zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet, w wielu sklepach. Oferta na rynku jest ogromna, a producenci prześcigają się w pomysłach jak przyciągnąć i utrzymać klienta. Na pewno nie każdy olej na sklepowej półce jest wart uwagi. Część olejów to oleje kiepskiej jakości, zazwyczaj ich cena również jest niska. Nie wolno jednak przy zakupie sugerować się tylko ceną, ponieważ czasem wysoka cena wcale nie idzie w parze z wysoką jakością. Co innego renoma producenta. Są tacy producenci, którzy nigdy nie pozwoliliby sobie na wypuszczenie bubla, jak to się kolokwialnie mówi. Zawsze jednak warto popatrzeć na opinie o konkretnym modelu oleju. Pomocne na pewno będą opinie innych użytkowników, a więc innych motocyklistów. Gdzie takie opinie znaleźć? Internet to zawsze dobre źródło informacji, ale można też zapytać motocyklistów na przykład w życiu realnych, na różnego rodzaju zlotach czy innych spotkaniach, gdzie można podzielić się doświadczeniami nie tylko o wyborze oleju, ale też ogólnie porozmawiać o tym, jak dbać o swoją maszynę. Takie rozmowy z pewnością dużą wniosą do życia motocyklisty i pomogą mu jeszcze lepiej zatroszczyć się o pojazd.

Jak wymienić olej motocyklowy?

Kupić najlepszy olej do motocykla to jedno, ale trzeba jeszcze prawidłowo go wymienić. Wielu motocyklistów zastanawia się, czy jest w stanie zrobić to samodzielnie. Mając na uwadze doświadczenia z samochodem, a więc fakt, że olej wymienia raczej wykwalifikowany mechanik, można obawiać się tej czynności. Czy warto więc sięgać po instrukcję i samodzielnie zmieniać olej? To oczywiście zależy i ciężko jest udzielić odpowiedzi jednoznacznej. To zależy także od tego, jak dużą satysfakcję chce mieć motocyklista. Niektórzy bardzo lubią wychodzić ze swojej strefy komfortu i ciągle uczyć się nowych rzeczy, szczególnie jeśli chodzi o pasję, którą jest motoryzacja. Takim osobom z pewnością będzie łatwiej przełamać bariery i zmienić olej. Jaki olej motocyklowy wybrać, to jeden problem i jedno wyzwanie, ale wymiana oleju też dostarczy wrażeń. W niektórych modelach trzeba będzie tylko coś odkręcić, a w innych zrobić zdecydowanie więcej. Czasem trzeba będzie mechanicznie oczyścić części. Na pewno trzeba pamiętać o ochronie środowiska naturalnego i absolutnie nie wylewać zużytego oleju do studzienki w kanalizacji. Grozi to poważnym zanieczyszczeniem środowiska naturalnego. Kiedy zleca się zadanie wymiany profesjonalnemu warsztatowi, nie trzeba się tym przejmować, ponieważ płyn zostanie zutylizowany w sposób profesjonalny.

Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz
Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz Kategoria: Inne akcesoria czarek.ko@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.