Strona główna » Motoryzacja » Oleje » Ranking olejów silnikowych » Ranking olejów silnikowych 5w30
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Motoryzacja » Oleje » Ranking olejów silnikowych » Ranking olejów silnikowych 5w30
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking olejów silnikowych 5w30 – najlepsze oleje silnikowe 5w30

W Polsce i większości krajów europejskich przy poszukiwaniu oleju silnikowego najczęściej zostają wybierane właśnie 5w30. Pasują one do wielu silników, a klasa lepkości jest odpowiednia przy naszych warunkach klimatycznych. Stanowią również sporą część oferty wśród najbardziej znanych producentów olejów samochodowych. Posiadając własne auto dobrze jest obeznać się w tym temacie, by uniknąć błędów w eksploatacji. W wypadku naszej słabej orientacji można zaufać olejowi 5w30, ponieważ jest bardzo uniwersalny. Na rynku znajdziemy wielu dobrych producentów olejów, a w naszym rankingu wybraliśmy trzy produkty, będące według nas najlepszą opcją. Grunt to zadowolenie z zakupu, dlatego w naszym rankingu przybliżymy wam ich specyfikację

Ranking olejów silnikowych 5w30 – top 4 oleje silnikowe 5w30

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1Castrol Edge 5W30 LongLife Titanium FST 4L131 złSprawdź teraz
2General Motors Gm DEXOS2 5W30 – 5L85 złSprawdź teraz
3LOTOS SYNTHETIC A5/B5 SAE 5W30, poj. 4L65 złSprawdź teraz

Recenzje olejów silnikowych 5w30

1. Castrol Edge 5W30 LongLife Titanium FST 4L

Castrol Edge 5W30 LongLife Titanium FST 4L

Cena: od. 131 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

To syntetyczny olej silnikowy idealny dla nowoczesnych konstrukcji. Dedykowany jest głównie silnikom benzynowym i Diesla koncernu Volkswagen. Został wyposażony w innowacyjną technologię TITANIUM FST. Gwarantuje ona solidną ochronę podczas eksploatacji niezależnie od warunków, skrajnej temperatury czy też prędkości. Jego nowoczesna formulacja została przygotowana zgodnie ze standardem norm VW 504 00/507 00 sprecyzowanych w 2014 roku. Nowe testy odbywają się między innymi na silnikach Audi- 3.0 TDI Bi-Turbo, 4.0 TFSI oraz 5.2 V10 FSI. Spełnia również wymagania najnowszych wersji specyfikacji ACEA, Mercedes- Benz a także Porsche. Dzięki olejowi silnikowemu Titanium nasze auto bez problemu będzie mogło osiągnąć i utrzymać maksymalną moc. Nie zmieni się to nawet w warunkach wysokiego ciśnienia. Produkt potrafi zwiększyć obroty naszego silnika, a wszystko za sprawą umiejętności usuwania szkodliwych osadów. Zachowuje go również w niezachwianej sprawności, co potwierdzają wszystkie testy jakości. Nie musimy też bać się skrajnych temperatur, ponieważ poziom bezpieczeństwa mamy zapewniony w każdych warunkach. Olej zalecany jest przy autach takich jak: Audi, Honda, Hyundai, Volkswagen, Kia, Škoda, Mercedes- Benz, Subaru, Mitsubishi, Seat czy Smart. Ten powstały z pomocą Volkswagena produkt gwarantuje nam obniżenie szkodliwych emisji spalin dzięki nowym standardom czystości silnika, dbających o środowisko. Technologia w nim zastosowana wydłuża trwałość układów katalitycznych. Oprócz tego posiada system zabezpieczający przed zużyciem, zapewniając ochronę nowoczesnych jednostek FSI, TDI i turbodoładowanych silników benzynowych. Klasą jakości produktu jest ACEA A3/B3/B4. Można mieszać go z olejami spełniającymi klasyfikację API SH/ SJ/ SM/ SL. Dzięki niemu zadbamy nie tylko o środowisko, ale również o koszty utrzymania. Zmniejszy się bowiem zużycie paliwa, a przeglądy będą rzadsze niż dotychczas. Ten olej silnikowy może być strzałem w dziesiątkę i idealną opcją dla naszego samochodu.

2. General Motors Gm DEXOS2 5W30 – 5L

General Motors Gm DEXOS2 5W30 - 5L

Cena: od. 85 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

To syntetyczny olej silnikowy idealny dla wysokoprężnych silników montowanych w samochodach koncernu GM, silników benzynowych czy Diesla spełniających wymogi Euro5. Posiada niską zawartość popiołu, siarki i fosforu. To zaawansowana formulacja oleju bazowego z innowacyjnymi komponentami jakościowymi. Są one w pełni kompatybilne z filtrami cząstek stałych oraz katalizatorami trójdrożnymi. Dzięki olejowi silnikowemu DEXOS2 nasze auto będzie posiadało wydłużony okres eksploatacji, a okres starzenia produktu będzie wyjątkowo stabilny termicznie. Produkt potrafi zwiększyć obroty naszego silnika, a wszystko za sprawą umiejętności usuwania szkodliwych osadów. Zachowuje go również w niezachwianej sprawności, co potwierdzają wszystkie testy jakości. Nie musimy też bać się skrajnych temperatur, ponieważ poziom bezpieczeństwa mamy zapewniony w każdych warunkach. Olej zalecany jest przy autach takich jak: Vauxhall,Chevrolet, Opel czy Saab. Nada się również przy markach BMW, Mercedes i Volkswagen. Produkt posiada atesty GM-LL-A-025, GM-LL-B-025, Mercedes- Benz MB229.31 i MB229.51, Volkswagen 502.00/505.00/505.01 oraz API SM/SL/CF. Ten powstały dla koncernu General Motors olej, gwarantuje nam obniżenie szkodliwych emisji spalin dzięki nowym standardom czystości silnika, dbających o środowisko. Oprócz technologii wydłużającej trwałość układów katalitycznych posiada udoskonalone właściwości smarne, które redukują tarcie i poprawiają dzięki temu ekonomikę spalania, zapewniając nam większą dbałość o środowisko. Klasą jakości produktu jest ACEA A3,B3/B4, C3 a do posiadanych kwalifikacji należą API SN/CF.Dzięki niemu zadbamy nie tylko o naszą planetę ale również o koszty utrzymania. Ten olej silnikowy może rozwiązać nasze problemy i być naszym numerem jeden wśród produktów.

3. LOTOS SYNTHETIC A5/B5 SAE 5W30, poj. 4L

LOTOS SYNTHETIC A5/B5 SAE 5W30, poj. 4L

Cena: od. 65 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

To syntetyczny produkt idealny dla silników benzynowych i wysokoprężnych, przy zaleceniu stosowania oleju klasy ACEA A5/B5. Dedykowany jest specjalnie dla samochodów osobowych marki Ford o jakości WSS M2C913-D i WSS M2C913-C. Gwarantuje optymalne warunki pracy przez cały cykl życia jednostek napędowych wymagających jakości OEM. Zapewnia solidną ochronę podczas eksploatacji niezależnie od warunków czy skrajnej temperatury. Dzięki olejowi silnikowemu Lotos Synthetic nasze auto bez problemu będzie mogło osiągnąć i utrzymać maksymalną moc. Nie zmieni się to nawet w warunkach wysokiego ciśnienia. Zachowuje go również w niezachwianej sprawności, co potwierdzają wszystkie testy jakości. Olej zalecany jest przy autach takich jak: Kia, Ford i Renault, w modelach, w których wymagane są w/w poziomy jakości OEM albo klasa jakości API lub ACEA. Ten powstały z myślą o Fordach produkt gwarantuje nam obniżenie szkodliwych emisji spalin dzięki nowym standardom czystości silnika, dbających o środowisko. Technologia w nim zastosowana wydłuża trwałość układów katalitycznych. Oprócz tego posiada system zabezpieczający przed zużyciem, zapewniając ochronę nowoczesnych jednostek FSI, TDI i turbodoładowanych silników benzynowych. Klasą jakości produktu jest ACEA A5/B5. Posiada klasyfikacje API CF/SL. Dzięki niemu zadbamy nie tylko o środowisko, ale również o koszty utrzymania. Zmniejszy się bowiem zużycie paliwa, a przeglądy będą rzadsze niż dotychczas. Ten olej silnikowy może być strzałem w dziesiątkę i zyskać u nas bardzo przychylną opinię.

Poradnik zakupowy oleju silnikowego 5w30

Dlaczego olej silnikowy 5W30?

Olej silnikowy 5W30 jest jednym z najczęściej wybieranych nie bez powodu. To produkt niezwykle uniwersalny i idealnie pasujący lepkością do naszego klimatu. Baza zastosowana w nim jest zarówno syntetyczna, jak i niesyntetyczna. W tym wypadku jednak najbardziej należy kierować się lepkością produktu. To ona wpływa na stopień ochrony auta przed mrozem oraz zapewnia odpowiednie smarowanie nawet mocno rozgrzanym silnikom.

Co oznacza 5W30 w nazwie oleju silnikowego?

Oznaczenie w oleju silnikowym ma podawać poziom jego lepkości podczas okresu zimowego i letniego. W tym przypadku przy mrozie poziom wynosi 5, a w upale 30. Dzięki temu olej będzie zachowywał dobrą rzadkość w każdych warunkach. Nie wiesz jaki produkt kupić? Możesz zaufać, że oleje silnikowe 5W30 będą idealnym rozwiązaniem. W lato, dzięki swojej rzadszej konsystencji, silnik będzie powodował mniejsze opory między współpracującymi ze sobą mechanicznymi elementami. Niższa lepkość oznacza bowiem mniejszy opór oleju, a wyższa lepsze zabezpieczenie silnika. Dlatego to tak ważne, by w każdym okresie wartość lepkości była inna.

Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz
Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz Kategoria: Oleje czarek.ko@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.