Strona główna » Motoryzacja » Oleje i chemia » Ranking olejów silnikowych » Ranking olejów silnikowych 10w40
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Motoryzacja » Oleje i chemia » Ranking olejów silnikowych » Ranking olejów silnikowych 10w40
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking olejów silnikowych 10w40 – najlepsze oleje silnikowe 5w40

Czym jest olej silnikowy 10W40? To kompromis między olejami syntetycznymi i mineralnymi oraz produkt dużej uniwersalności, o bardzo dobrych parametrach. Jest tani i bardzo popularny na rynku samochodowym. Posiada najpopularniejszą letnią klasę lepkości oraz standardową przy olejach półsyntetycznych klasę zimową. Jeśli nie wiesz, jaki olej silnikowy kupić, zapraszamy do naszego rankingu najlepszych produktów. Przedstawimy Ci oleje wiodących marek, które gwarantują dobrą jakość i zadowolenie z zakupu.

Ranking olejów silnikowych 10w40 – top 3 oleje silnikowe 10w40

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1Mobil Super 2000 X1 10W40 4L51 złSprawdź teraz
2Castrol Magnatec A3/B4 10W40 4l85 złSprawdź teraz
3Elf Evolution 700 STI 10W40 4L55 złSprawdź teraz

Recenzje olejów silnikowych 10w40

1. Mobil Super 2000 X1 10W40 4L

Mobil Super 2000 X1 10W40 4L

Cena: od. 51 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Mobil Super 2000 to najwyższej jakości olej semisyntetyczny. Zapewnia doskonałą ochronę i świetną jakość sprawności silnika. Jest produktem wielosezonowym nadającym się do samochodów osobowych i dostawczych. Najlepiej sprawdza się przy nowoczesnych silnikach benzynowych oraz Diesla. Dzięki niemu uzyskamy łatwy rozruch nawet przy niskich temperaturach. W każdych warunkach eksploatacyjnych wykaże się skutecznym smarowaniem. Olej silnikowy Mobil Super 2000 spełnia normy MB 229.1;VW 501.01;VW 505.00. Podlega specyfikacjom API CF i SL oraz ACEA A3 i B3. To idealny olej silnikowy dla naszego auta, jeśli chcemy osiągnąć maksymalne rezultaty. Zapobiega osadom, pozostawiając czystość przez cały czas. Zapewnia doskonałą ochronę wysokotemperaturową oraz ochronę przed zużyciem. Jeśli nie wiesz, jaki olej silnikowy wybrać, możesz zaufać Mobil Super 2000, który posiada lepszą sprawność oraz ochronę silnika niż przy olejach konwencjonalnych. Jest to produkt najlepszej jakości, często wybierany przez kierowców.

2. Castrol Magnatec A3/B4 10W40 4l

Castrol Magnatec A3/B4 10W40 4l

Cena: od. 85 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Castrol Magnatec to najwyższej jakości olej półsyntetyczny. Zapewnia doskonałą ochronę i świetną jakość sprawności silnika. Jest produktem nadającym się do samochodów osobowych i tych wysokoprężnych, wyposażonych w turbosprężarki czy intercoolery. Olej silnikowy zawiera inteligentne molekuły. Dzięki nim mamy zapewnienie stałej, aktywnej ochrony silnika. Następuje to już od momentu rozruchu i podgrzewania.W każdych warunkach eksploatacyjnych wykaże się skutecznym smarowaniem. Olej silnikowy Castrol Magnatec spełnia normy MB Approval 229.1; VW 501.01; VW 505.00 i Fiat 9.55535-D2. Podlega specyfikacjom API CF i SL oraz ACEA A3 i B4. To idealny olej silnikowy dla naszego auta, jeśli chcemy osiągnąć maksymalne rezultaty. Zapobiega osadom, pozostawiając czystość przez cały czas. Zapewnia doskonałą ochronę wysokotemperaturową oraz ochronę przed zużyciem. Jeśli nie wiesz, jaki olej silnikowy wybrać, możesz zaufać Castrol Magnatec, który posiada lepszą sprawność oraz ochronę silnika niż przy olejach konwencjonalnych. Jest to produkt najlepszej jakości, często wybierany przez kierowców.

3. Elf Evolution 700 STI 10W40 4L

Elf Evolution 700 STI 10W40 4L

Cena: od. 55 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Elf Evolution 700 STI to najwyższej jakości olej semisyntetyczny. Zapewnia doskonałą ochronę i świetną sprawność pojazdu. Jest produktem nadającym się do silników benzynowych, także tych wysokoprężnych najnowszej konstrukcji. Należą do nich wielozaworowe, wolnossące, turbodoładowane, z wałkami rozrządu w głowicy, z katalizatorem spalin czy też te zasilane benzyną bezołowiową. Olej odpowiedni jest dla samochodów osobowych i dostawczych, użytkowanych w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych. Szczególnie zaleca się go przy zasilaniu gazem propan-butan. Dzięki niemu uzyskamy łatwy rozruch nawet przy niskich temperaturach. Wycisza pracę rozrządu w przypadku silników z hydraulicznym sterowaniem zaworów. Ma bardzo wysoką odpornosć na ścinanie polimerów zastosowanych w składzie oleju. To zapewnia wyjątkową stabilność wskaźnika lepkości.Olej silnikowy Elf Evolution 700 STI spełnia normy MB 229.1; VW 501.01; VW 505.00. Podlega specyfikacjom API CF i SL oraz ACEA A3 i B4. To idealny olej silnikowy dla naszego auta, jeśli chcemy osiągnąć maksymalne rezultaty. Zapobiega osadom, pozostawiając czystość przez cały czas. Posiada szczególnie niską lotność, dzięki czemu starczy nam go na dłużej. Ma doskonałe właściwości antykorozyjne i antywapienne, a oprócz tego niską temperaturę krzepnięcia oleju. Samochód będzie użytkowany nawet w najgorszych warunkach. Jeśli nie wiesz, jaki olej silnikowy wybrać, możesz zaufać Elf Evolution 700 STI, który posiada lepszą sprawność oraz ochronę silnika, niż w przypadku olejów konwencjonalnych. Jest to produkt najlepszej jakości, często wybierany przez kierowców.

Poradnik zakupowy oleju silnikowego 10w40

Dlaczego olej silnikowy 10W40?

Olej silnikowy 10W40 jest olejem półsyntetycznym. Znaczy to, że baza zastosowana w nim jest zarówno syntetyczna, jak i niesyntetyczna. W tym wypadku jednak najbardziej należy kierować się lepkością produktu. To ona wpływa na stopień ochrony auta przed mrozem oraz zapewnia odpowiednie smarowanie nawet mocno rozgrzanym silnikom. Olej silnikowy 10W40 nadmiernie gęstnieje w temperaturze -25 stopni Celsjusza. Oznaczenie ,,40” odnosi się do letniej klasy lepkościowej zapewnianej przez oleje mineralne, syntetyczne i półsyntetyczne.Oznaczenie w oleju silnikowym ma podawać poziom jego lepkości podczas okresu zimowego i letniego. W tym przypadku przy mrozie poziom wynosi 10, a w upale 40. Dzięki temu olej będzie zachowywał dobrą lepkość w każdych warunkach. Nie wiesz jaki produkt kupić? Dowiedz się co do powiedzenia ma producent samochodu. To on zazwyczaj najlepiej wie, co będzie dobre dla Twojego auta, gdyż każde zawiera inne specyfikacje. Oleje silnikowe 10W40 mogą być idealnym rozwiązaniem dla Twojego pojazdu. Jeśli już wiesz, że to odpowiedni wybór dla Twojego samochodu, to produkty z naszego rankingu sprawdzą się u Ciebie rewelacyjnie. W lato, dzięki swojej rzadszej konsystencji, silnik będzie powodował mniejsze opory między współpracującymi ze sobą mechanicznymi elementami. Niższa lepkość oznacza bowiem mniejszy opór oleju, a wyższa lepsze zabezpieczenie silnika. Dlatego to tak ważne, by w każdym okresie wartość lepkości była inna.

Gdzie sprawdzi się olej silnikowy 10W40?

To olej odpowiedni zarówno do silników benzynowych, jak i Diesla. Dzięki swojej uniwersalności potrafi sprawdzić się również w samochodach z instalacją gazową. Na rynku występuje wiele olejów silnikowych 10W40 dodatkowo wzbogaconych lub ulepszonych tak, by sprawdzały się podczas eksploatacji w pojazdach o wielu konstrukcjach. Należą do nich te wielozaworowe, wolnossące czy turbodoładowane, posiadające lub nieposiadające katalizatora spalin.

Jaki olej silnikowy 10W40 wybrać?

Nasz ranking przedstawia najlepiej dobrane oleje silnikowe, dzięki czemu każdy może wybrać ten odpowiedni dla siebie. Co zatem ma wpłynąć na nasz wybór? Przy dobieraniu zwróćmy uwagę na normy i specyfikacje produktu, który chcemy wybrać. To one pomogą nam w doborze oleju odpowiadającemu naszemu samochodowi. Innym krokiem będzie dopasowanie pod nasz silnik czy też konstrukcje samochodowe. Gdy wiemy, że wszystko idealnie sprawdzi się przy naszym pojeździe, sprawdźmy największe zalety pojazdu: jego funkcjonalność przy niskich temperaturach oraz np. czy produkt zapewnia czystość i czy zapobiega osadom. Gdy już dopasujemy wszystkie informacje, należy jedynie wybrać najlepszy produkt z naszego rankingu. Możemy być pewni, że nas nie zawiedzie i znakomicie spełni swoją rolę w pojeździe. Każdy z nich zawiera świetne opinie oraz gwarancję jakości.

Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz
Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz Kategoria: Oleje i chemia czarek.ko@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.