Strona główna » Motoryzacja » Oleje » Ranking olejów silnikowych » Ranking olejów silnikowych 15w40
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Motoryzacja » Oleje » Ranking olejów silnikowych » Ranking olejów silnikowych 15w40
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking olejów silnikowych 15w40 – jaki olej silnikowy 15240 wybrać?

Czym jest olej silnikowy 15W40? To olej silnikowy powstały na bazie mineralnej. Dla wielu kierowców znany jest z użytku przy samochodach starszej generacji. Dzieje się tak ze względu na to, że były stosowane przez wiele lat, utrzymując przy tym status podstawowego środka smarnego. Oleje silnikowe 15W40 do dziś cieszą się dużą popularnością wśród kierowców, którzy cenią sobie stosowanie właśnie tego produktu. Jeśli nie wiesz, jaki olej silnikowy kupić, zapraszamy do naszego rankingu najlepszych produktów. Przedstawimy Ci oleje wiodących marek, które gwarantują dobrą jakość i zadowolenie z zakupu.

Ranking olejów silnikowych 15w40 – top 3 oleje silnikowe 15w40

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1Orlen Platinum Classic Mineral 15W40 4,5L52 złSprawdź teraz
2Motul 4000 Motion 15W40 4 Litry75 złSprawdź teraz
3Mobil Super 1000 X1 15W40 5L77 złSprawdź teraz

Recenzje olejów silnikowych 15w40

1. Orlen Platinum Classic Mineral 15W40 4,5L

Orlen Platinum Classic Mineral 15W40 4,5L

Cena: od. 52 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Olej silnikowy Orlen Platinum Classic 15W40 to najwyższej jakości olej mineralny. Zapewnia doskonałą ochronę silnika w każdych warunkach. Jest produktem wielosezonowym nadającym się do samochodów osobowych, lekkich dostawczych i furgonetek. Może być stosowany w pojazdach starszej generacji. Idealnie sprawdza się przy silnikach benzynowych oraz Diesla. Dzięki niemu osiągniemy świetne parametry i najwyższą ochronę przed korozją. W każdych warunkach eksploatacyjnych wykaże się skutecznym smarowaniem. Olej silnikowy Orlen Platinum Classic 15W40 spełnia normy MB 229.1. Podlega specyfikacjom API CF i SL oraz ACEA A3 i B3. To idealny olej silnikowy dla naszego auta, jeśli chcemy osiągnąć maksymalne rezultaty. Zapobiega osadom, pozostawiając czystość przez cały czas. Zapewnia bezawaryjną pracę silnika i skuteczne uszczelnienie układu tłoka. Jeśli nie wiesz, jaki olej silnikowy wybrać, możesz zaufać Orlen Platinum Classic 15W40. Jest to produkt najlepszej jakości, często wybierany przez kierowców.

2. Motul 4000 Motion 15W40 4 Litry

Motul 4000 Motion 15W40 4 Litry

Cena: od. 75 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Olej silnikowy Motul 4000 Motion 15W40 to najwyższej jakości olej mineralny. Zapewnia doskonałą ochronę silnika w każdych warunkach. Może być stosowany w pojazdach starszej jak i nowszej generacji. Dobry będzie także dla konstrukcji z turbodoładowaniem, wolnossących, z wtryskiem paliwa lub gaźnikiem, posiadających lub nieposiadających katalizator. Olej idealnie sprawdza się przy silnikach benzynowych oraz Diesla. Jest odpowiedni do wszystkich rodzajów paliwa. Obniża współczynnik tarcia na powierzchni ruchomych podzespołów silnika. W każdych warunkach eksploatacyjnych wykaże się skutecznym smarowaniem. Olej silnikowy Motul 4000 Motion 15W40 spełnia normy MB 229.1. Podlega specyfikacjom API CF,SJ i SL oraz ACEA A3 i B3. To idealny olej silnikowy dla naszego auta, jeśli chcemy osiągnąć maksymalne rezultaty. Zapobiega osadom, pozostawiając czystość przez cały czas. Dodatkowo, przy krążeniu w obiegu odprowadza ciepło z najmocniej obciążonych cieplnie elementów silnika. Jeśli nie wiesz, jaki olej silnikowy wybrać, możesz zaufać Motul 4000 Motion 15W40. Jest to produkt najlepszej jakości, często wybierany przez kierowców.

3. Mobil Super 1000 X1 15W40 5L

Mobil Super 1000 X1 15W40 5L

Cena: od. 77 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Olej silnikowy Mobil Super 1000 X1 15W40 to najwyższej jakości olej mineralny. Zapewnia doskonałą ochronę silnika w każdych warunkach. Jest produktem wielosezonowym nadającym się do samochodów osobowych oraz dostawczych. Może być stosowany w pojazdach starszej generacji. Idealnie sprawdza się przy silnikach benzynowych oraz Diesla. Dzięki mieszaninie wyselekcjonowanych olejów mineralnych z nowoczesnymi dodatkami, uzyskamy działanie przeciwzużyciowe, antykorozyjne, myjące i przeciwutleniające. Produkt w każdych warunkach eksploatacyjnych wykaże się skutecznym smarowaniem. Olej silnikowy Mobil Super 1000 X1 15W40 spełnia normy MB 229.1 i VW 505.00. Podlega specyfikacjom API CF, SJ i SL oraz ACEA A3 i B3. To idealny olej silnikowy dla naszego auta, jeśli chcemy osiągnąć maksymalne rezultaty. Zapobiega osadom, pozostawiając czystość przez cały czas. Zapewnia dobre właściwości ochronne w wysokich temperaturach. Jeśli nie wiesz, jaki olej silnikowy wybrać, możesz zaufać Mobil Super 1000 X1 15W40. Jest to produkt najlepszej jakości, często wybierany przez kierowców.

Poradnik zakupowy oleju silnikowego 15w40

Olej silnikowy 15W40 jest olejem mineralnym.

To z pierwszych stosowanych olejów lecz nadal pozostaje w użytku i cieszy się dużym zainteresowaniem. Przy wyborze oleju najlepiej jest kierować się lepkością produktu. To ona wpływa na stopień ochrony auta przed mrozem oraz zapewnia odpowiednie smarowanie nawet mocno rozgrzanym silnikom. Olej silnikowy 15W40 zachowuje swoją oryginalną lepkość do temperatury -20 stopni Celsjusza. Gęstnieje za to przy większym mrozie. Liczba 40 w oznaczeniu 15W40 odnosi się do letniej klasy lepkościowej, zapewnianej przez oleje mineralne, syntetyczne i półsyntetyczne. To stopień ochrony w momencie rozgrzania temperatury silnika, do tej, wyznaczonej przez producenta. Oznaczenie w oleju silnikowym ma podawać poziom jego lepkości podczas okresu zimowego i letniego. W tym przypadku przy mrozie poziom wynosi 15, a w upale 40. Dzięki temu olej będzie zachowywał dobrą lepkość w każdych warunkach. Nie wiesz jaki produkt kupić? Dowiedz się co do powiedzenia ma producent samochodu. To on zazwyczaj najlepiej wie, co będzie dobre dla Twojego auta, gdyż każde zawiera inne specyfikacje. Oleje silnikowe 15W40 mogą być idealnym rozwiązaniem dla Twojego pojazdu. Jeśli już wiesz, że to odpowiedni wybór dla Twojego samochodu, to produkty z naszego rankingu sprawdzą się u Ciebie rewelacyjnie. W lato, dzięki swojej rzadszej konsystencji, silnik będzie powodował mniejsze opory między współpracującymi ze sobą mechanicznymi elementami. Niższa lepkość oznacza bowiem mniejszy opór oleju, a wyższa lepsze zabezpieczenie silnika. Dlatego to tak ważne, by w każdym okresie wartość lepkości była inna.

Gdzie sprawdzi się olej silnikowy 15W40?

To olej odpowiedni zarówno do silników benzynowych, jak i Diesla z przebiegiem najlepiej powyżej 100 tysiąca km. Dzięki swojej uniwersalności potrafi sprawdzić się również u samochodów z instalacją gazową. Na rynku występuje wiele olejów silnikowych 15W40 dodatkowo ulepszonych lub wzbogaconych w oleje mineralne. Dzięki temu sprawdzają się podczas eksploatacji w pojazdach o wielu konstrukcjach. Należą do nich te wielozaworowe, wolnossące czy turbodoładowane, posiadające lub nieposiadające katalizatora spalin. Olej silnikowy 15W40 jest idealny zarówno dla samochodów starszej, jak i nowszej generacji.

Jaki olej silnikowy 15W40 wybrać?

Nasz ranking przedstawia najlepiej dobrane oleje silnikowe, dzięki czemu każdy może wybrać ten odpowiedni dla siebie. Co zatem ma wpłynąć na nasz wybór? Przy dobieraniu zwróćmy uwagę na normy i specyfikacje produktu, który chcemy wybrać. To one pomogą nam w doborze oleju odpowiadającemu naszemu samochodowi. Innym krokiem będzie dopasowanie pod nasz silnik czy też konstrukcje samochodowe. Gdy wiemy, że wszystko odpowiednio sprawdzi się przy naszym pojeździe, sprawdźmy największe zalety pojazdu: jego funkcjonalność przy niskich temperaturach oraz np. czy produkt zapewnia czystość i czy zapobiega osadom. Gdy już dopasujemy wszystkie informacje, należy jedynie wybrać najlepszy produkt z naszego rankingu. Możemy być pewni, że nas nie zawiedzie i znakomicie spełni swoją rolę w pojeździe. Każdy z nich zawiera świetne opinie oraz gwarancję jakości.

Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz
Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz Kategoria: Oleje czarek.ko@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.