Strona główna » Komputery » Drukarki i skanery » Ranking drukarek » Ranking drukarek do zdjęć
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Komputery » Drukarki i skanery » Ranking drukarek » Ranking drukarek do zdjęć
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking drukarek do zdjęć – jaka drukarka do zdjęć jest najlepsza w 2022 roku

Zdjęcia w najwyższej jakości można wydrukować także w domowym zaciszu. Do tego celu potrzebna jest dobra drukarka fotograficzna, która wyróżnia się wysoką rozdzielczością i realistycznym odwzorowaniem kolorów.

W sprzedaży można znaleźć drukarki do zdjęć od wielu marek w różnych przedziałach cenowych. Jaka drukarka fotograficzna sprawdzi się do wydruku pamiątek z wakacji lub w biurze profesjonalnego fotografa? Zobacz nasz ranking drukarek fotograficznych 2022, aby przekonać się, jaka drukarka do zdjęć jest najlepsza!

Ranking drukarek do zdjęć – TOP 10 najlepszych drukarek fotograficznych

MiejsceNazwa drukarki do zdjęćCenaNajtańsza oferta
1 Urządzenie wielofunkcyjne Hp Deskjet Ink 3790 (T8W47C)299 złSprawdź teraz
2 Urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet Ink Advantage 3789278 złSprawdź teraz
3 Drukarka Epson EcoTank L8051299 złSprawdź teraz
4 Urządzenie wielofunkcyjne HP OfficeJet PRO 6950 AiO (P4C78A)439 złSprawdź teraz
5 Urządzenie wielofunkcyjne Brother InkBenefit Plus DCP-T510W899 złSprawdź teraz
6 Urządzenie wielofunkcyjne Brother InkBenefit Plus MFC-T910DW1499 złSprawdź teraz
7 Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet Ink Advantage 5075 (M2U86C)549 złSprawdź teraz
8 Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 2630 (V1N03B)229 złSprawdź teraz
9 Polaroid Zip Printer Biała (SB3103)559 złSprawdź teraz
10 Urządzenie wielofunkcyjne Brother InkBenefit Plus DCP-T500W969 złSprawdź teraz

Opis najlepszych drukarek do zdjęć

1. Urządzenie wielofunkcyjne Hp Deskjet Ink 3790 (T8W47C)

 Urządzenie wielofunkcyjne Hp Deskjet Ink 3790 (T8W47C)

Cena: ok. 299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Firma HP oferuje szeroką gamę drukarek o różnorodnym przeznaczeniu – nasz ranking drukarek do zdjęć prezentuje również popularny model tej marki HP Deskjet Ink Advantage 3790 (T8W47C), który ma uniwersalne zastosowanie.

HP Deskjet Ink Advantage 3790 to urządzenie wielofunkcyjne, które służy jako drukarka, skaner i kopiarka. Niewielkie wymiary powodują, że zmieści się na każdym biurku. To urządzenie atramentowe, wyposażone w dwa pojemniki na tusz – czarny i kolorowy. Drukuje maksymalnie w formacie A4. Wysoka rozdzielczość w kolorze i żywe barwy powodują, że to także dobra drukarka fotograficzna do użytku domowego.

Prezentowane urządzenie korzysta z technologii bezprzewodowej – dokumenty można drukować z komputera, smartfona, tabletu. Sprzęt umożliwia również drukowanie dokumentów w podróży dzięki usłudze HP ePrint. Łatwe sterowanie umożliwia czytelny panel z wyświetlaczem.

Najważniejsze właściwości:

 • urządzenie wielofunkcyjne atramentowe
 • rozdzielczość druku: 4800×1200 dpi
 • obsługiwane formaty: do A4
 • obsługa technologii druku bezprzewodowego

2. Urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet Ink Advantage 3789

 Urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet Ink Advantage 3789

Cena: ok. 278 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gdy nie wiesz, jaka drukarka do zdjęć, ale również do dokumentów sprawdzi się w domu, weź pod uwagę model HP Deskjet Ink Advantage 3789. To dobra i tania drukarka, która jednocześnie pełni rolę skanera i kopiarki, dlatego sprawdzi się w wielu pracach.

HP Deskjet Ink Advantage 3789 to urządzenie atramentowe, które bazuje na dwóch pojemnikach na tusz – czarnym i kolorowym. Posiada kompaktowe wymiary, dlatego zmieści się bez trudu na biurku. Za łatwą obsługę odpowiada czytelny panel z wyświetlaczem LCD. Urządzenie również obsługuje technologię druku bezprzewodowego – można zlecać go także z urządzeń mobilnych.

Drukarka HP Deskjet Ink Advantage 3789 często polecana jest jako najlepsza drukarka do zdjęć w niskiej cenie – wysoka rozdzielczość druku powoduje, że przygotowane na niej zdjęcia wyróżniają się bardzo wysoką precyzją, a także są nasycone pod względem kolorów.

Najważniejsze właściwości:

 • urządzenie wielofunkcyjne atramentowe
 • rozdzielczość druku: 4800×1200 dpi
 • obsługiwane formaty: do A4
 • możliwy druk bezprzewodowy

3. Drukarka Epson EcoTank L805

 Drukarka Epson EcoTank L805

Cena: ok. 1299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gdy potrzebna jest profesjonalna drukarka do zdjęć, która jednocześnie będzie przygotowywała je w niskiej cenie, model Epson EcoTank L805 to strzał w dziesiątkę! Ta ekonomiczna drukarka fotograficzna jest polecana dla fotografów, agencji reklamowych, czyli tam, gdzie ważna jest najwyższa jakość wydruku.

Epson EcoTank L805 to według wielu najlepsze drukarki do zdjęć pracujące w technologii atramentowej i piezoelektrycznej, która zapewnia lepszą jakość przejść tonalnych i dłuższą żywotność urządzenia. Wyposażona jest w zaawansowany system stałego zasilania w atrament, który obejmuje duże pojemniki na tusz w wielu kolorach – można uzupełniać je z butelek z atramentem. Na uwagę zasługuje również wysoka rozdzielczość druku dla jeszcze bardziej precyzyjnych obrazów.

Dodatkowym atutem jest możliwość zlecenia druku przez sieć. Według wielu użytkowników to najlepsza drukarka fotograficzna, która sprawdzi się także jako urządzenie do użytku profesjonalnego.

Najważniejsze właściwości:

 • drukarka atramentowa piezoelektryczna
 • rozdzielczość druku: 5760×1440 dpi
 • obsługiwane formaty: do A4
 • wspiera druk bezprzewodowy

4. Urządzenie wielofunkcyjne HP OfficeJet PRO 6950 AiO (P4C78A)

 Urządzenie wielofunkcyjne HP OfficeJet PRO 6950 AiO (P4C78A)

Cena: ok. 439 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysoka wydajność oraz jakość wydruków – także w kolorze to urządzenie wielofunkcyjne HP OfficeJet PRO 6950 AiO (P4C78A). To dobre i tanie rozwiązanie przeznaczone specjalnie dla firm, które sprawdzi się także w użytku domowym. Umożliwia drukowanie, skanowanie i kopiowanie w większych nakładach.

HP OfficeJet Pro 6950 sprawdzi się nie tylko do wydruku dokumentów – to także dobra drukarka fotograficzna, z która można łatwo przygotować materiały cechujące się wysoką jakością druku w kolorze. Rozdzielczość 4800×1200 dpi oraz wysokiej jakości tusze zapewniają bardzo dobre odwzorowanie fotografii.

To prezentowane przez nasz ranking drukarek do zdjęć urządzenie wielofunkcyjne HP OfficeJet Pro 6950 umożliwia drukowanie mobilne i bezprzewodowe, dlatego zlecenia druku można wysyłać także ze smartfonów i tabletów. Prostą obsługę wspiera kolorowy, intuicyjny ekran dotykowy.

Najważniejsze właściwości:

 • urządzenie wielofunkcyjne atramentowe
 • rozdzielczość druku: 4800×1200 dpi
 • obsługiwane formaty: do A4
 • umożliwia bezprzewodowy druk

5. Urządzenie wielofunkcyjne Brother InkBenefit Plus DCP-T510W

 Urządzenie wielofunkcyjne Brother InkBenefit Plus DCP-T510W

Cena: ok. 899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze drukarki fotograficzne wcale nie muszą być drogie w użytkowaniu – urządzenie wielofunkcyjne Brother InkBenefit Plus DCP-T510W to dobry wybór dla tych, którzy poszukują uniwersalnego modelu do domu oraz do małego biura.

Urządzenie wielofunkcyjne Brother InkBenefit Plus DCP-T510W to model przeznaczony do drukowania, skanowania i kopiowania, który świetnie nadaje się tam, gdzie przygotowuje się każdego dnia dużo dokumentów. Także sprawdzi się jako dobra drukarka fotograficzna, która daje wysoką jakość wydruków.

W prezentowanej drukarce zastosowano specjalny system pojemników na tusze kolorowe i tusz czarny, które mogą być uzupełniane bezpośrednio z butelki – dzięki temu jest ona tania w eksploatacji. Prostą obsługę za pomocą czytelnego panelu z wyświetlaczem umożliwia również łączność Wi-Fi, która pozwala na zlecanie druku bezprzewodowo.

Najważniejsze właściwości:

 • urządzenie wielofunkcyjne atramentowe
 • rozdzielczość druku: 6000×1200 dpi
 • obsługiwane formaty: do A4
 • dostępny druk przez Wi-Fi

6. Urządzenie wielofunkcyjne Brother InkBenefit Plus MFC-T910DW

 Urządzenie wielofunkcyjne Brother InkBenefit Plus MFC-T910DW

Cena: ok. 1499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Sprawdzi się jako profesjonalna drukarka do zdjęć, a także wielofunkcyjny sprzęt przeznaczony do użytku domowego i biurowego – Brother InkBenefit Plus MFC-T910DW to niezawodny zakup dla osób poszukujących uniwersalnego sprzętu.

Prezentowany model obsługuje cztery funkcje – drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie. Świetnie nadaje się do szybkiego druku zarówno w mono, jak i w kolorze. Ma także rozbudowany podajnik na kartki A4, arkusze, ADF. Dzięki temu, że wyposażono go w moduł Wi-Fi, druk można zlecać bezprzewodowo. Przedni panel z wyświetlaczem wspiera intuicyjną obsługę.

Opisywany przez nasz ranking drukarek do zdjęć model Brother InkBenefit Plus MFC-T910DW jest wyposażony w system wbudowanych pojemników, które można bezpośrednio uzupełniać tuszem. Zastosowano osobne tusze na kolory. Wysoka jakość kolorów oraz rozdzielczość powodują, że sprawdzi się też jako bardzo dobra drukarka fotograficzna.

Najważniejsze właściwości:

 • urządzenie wielofunkcyjne atramentowe
 • rozdzielczość druku: 6000×1200 dpi
 • obsługiwane formaty: do A4
 • wyposażony w moduł Wi-Fi

7. Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet Ink Advantage 5075 (M2U86C)

 Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet Ink Advantage 5075 (M2U86C)

Cena: ok. 549 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gdy chcesz dowiedzieć się, jaka drukarka do zdjęć może drukować je w wysokiej jakości i niskiej cenie, to urządzenie wielofunkcyjne daje taką możliwość. HP DeskJet Ink Advantage 5075 (M2U86C) to wszechstronny sprzęt, z którym można drukować, kopiować i skanować dokumenty w czerni i kolorze i przygotowywać efektowne zdjęcia.

HP DeskJet Ink Advantage 5075 to urządzenie dedykowane do użytku w domu, które dzięki nowoczesnym wkładom atramentowym HP daje żywe kolory fotografii. Wysoka rozdzielczość druku wspomaga ich jakość, dlatego to sprawdzony model do wydruku fotografii z wakacji, przyjęć. Dla niektórych użytkowników to najlepsza drukarka do zdjęć w niskiej cenie.

Dodatkowym atutem tego modelu jest jego łączność bezprzewodowa, która pozwala na prowadzenie wydruków przez Wi-Fi. Umożliwia także łatwe drukowanie ze smartfonów i tabletów.

Najważniejsze właściwości:

 • urządzenie wielofunkcyjne atramentowe
 • rozdzielczość druku: 4800×1200 dpi
 • obsługiwane formaty: do A4
 • łączność bezprzewodowa

8. Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 2630 (V1N03B)

 Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 2630 (V1N03B)

Cena: ok. 229 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Co prawda nie jest to profesjonalna drukarka do zdjęć, ale także bardzo dobrze radzi sobie z tym zadaniem – urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 2630 (V1N03B) pozwala na drukowanie, skanowanie i kopiowanie w niskich cenach. To praktyczny sprzęt, który sprawdzi się w każdym domu.

Urządzenie HP DeskJet 2630 (V1N03B) prezentowane przez nasz ranking drukarek fotograficznych wyposażone jest w wydajne atramenty firmy HP, które pozwalają na drukowanie nawet dwukrotnie większej liczby stron. Specjalny odbiornik papieru redukuje ryzyko zakleszczenia się kartek. Kompaktowa obudowa powoduje, że bez problemu sprawdzi się na każdym biurku.

Jakość wydruków zapewniają wysoka rozdzielczość oraz specjalne atramenty, dlatego to także dobry wybór do domowego druku zdjęć. Prostą obsługę wspomaga czytelny panel sterowania na obudowie. Urządzenie może być obsługiwane bezprzewodowo – również z urządzeń mobilnych.

Najważniejsze właściwości:

 • urządzenie wielofunkcyjne atramentowe
 • rozdzielczość druku: 4800×1200 dpi
 • obsługiwane formaty: do A4
 • drukowanie bezprzewodowe

9. Polaroid Zip Printer Biała (SB3103)

 Polaroid Zip Printer Biała (SB3103)

Cena: ok. 559 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To przedstawiane przez nasz ranking drukarek do zdjęć urządzenie jest ciekawym wyborem dla osób, które chcą drukować zdjęcia w dowolnym miejscu – ze smartfona i tabletu. Polaroid Zip Printer to mała drukarka kieszonkowa, która umożliwia natychmiastowy wydruk zdjęć wykonanych za pomocą urządzeń mobilnych. Nie wymaga podłączania do prądu – jest wyposażona w akumulator, który pozwala na druk do 30 zdjęć na jednym ładowaniu.

Polaroid Zip Printer to drukarka do zdjęć natychmiastowych obsługująca łączność Bluetooth oraz NFC w celu szybkiego przesyłu zdjęć – jest bardzo prosta w obsłudze dzięki dołączonej aplikacji i kompatybilna z wszystkimi urządzeniami mobilnymi z systemami Android oraz iOS.

Druk odbywa się na specjalnym papierze fotograficznym ZINK PAPER – nie wymaga dodatkowych atramentów. Wydrukowane zdjęcia są odporne na wilgoć, płowienie, przedarcia.

Najważniejsze właściwości:

 • drukarka bez atramentów – stosuje specjalny papier
 • wymiary urządzenia: 11,5 x 7,5 x 2 cm
 • druk z urządzeń mobilnych

10. Urządzenie wielofunkcyjne Brother InkBenefit Plus DCP-T500W

 Urządzenie wielofunkcyjne Brother InkBenefit Plus DCP-T500W

Cena: ok. 969 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Według wielu to najlepsza drukarka do zdjęć, która sprawdzi się w domu i w biurze – urządzenie wielofunkcyjne atramentowe Brother InkBenefit Plus DCP-T500W pozwala na przygotowywanie wydruków, kopiowanie oraz skanowanie w kolorze i w czerni.

Urządzenie Brother InkBenefit Plus DCP-T500W jest niezawodnym pomocnikiem w pracach biurowych i domowych. Pozwala na drukowanie dokumentów i zdjęć wysokiej jakości. Wyposażone jest w system czterech zbiorników na tusz, które mogą być uzupełniane ręcznie. Umieszczone są z przodu urządzenia za transparentną ścianką, dlatego można na bieżąco kontrolować ich poziom. Łatwą obsługę umożliwia także łączność bezprzewodowa.

Gdy nie wiesz, jaka drukarka fotograficzna będzie dobra do użytku domowego, ten model zasługuje na szczególną uwagę. Jest wydajny, tani w eksploatacji, a przy tym zapewnia bardzo dobrą jakość wydruków.

Najważniejsze właściwości:

 • urządzenie wielofunkcyjne atramentowe
 • rozdzielczość druku: 6000×1200 dpi
 • obsługiwane formaty: do A4
 • druk zlecany bezprzewodowo

Poradnik zakupowy drukarki do zdjęć

Jak wybrać najlepszą drukarkę do zdjęć? Na co zwrócić uwagę?

Chociaż dzisiaj zdjęcia najczęściej przechowujemy w formatach elektronicznych na komputerze, smartfonie i tablecie, to jednak te najważniejsze warto wydrukować, by były piękną pamiątką i ozdobą. Do tego celu przyda się dobra drukarka fotograficzna, która drukuje na papierze fotograficznym w wysokiej jakości. Jaka drukarka do zdjęć jest najlepsza?

Najważniejsze paramenty drukarek do zdjęć:

 • Rodzaj drukarki – za najlepsze drukarki fotograficzne uznaje się te atramentowe.
 • Dodatkowe funkcje – drukarka może służyć również jako skaner, kopiarka, faks.
 • Rozdzielczość druku – im wyższa, tym zdjęcia będą bardziej szczegółowe.
 • Jakość tuszów – zależna od producenta, najlepiej wybierać tusze oryginalne.
 • Prędkość druku – ma duże znaczenie w przypadku częstego druku.
 • Uzupełnianie tuszów – najbardziej ekonomiczna opcja to drukarka z systemem napełniania, która jest tańsza w eksploatacji niż urządzenia z wymiennymi pojemnikami.

Najlepsze drukarki fotograficzne – polecani producenci

Sprzęt drukujący oferuje wielu producentów. Najlepsze drukarki do zdjęć to między innymi te od producentów HP, Brother czy Epson, które mają w swojej ofercie szeroką gamę modeli mogących spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających fotografów.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jaka jest najlepsza drukarka fotograficzna, skorzystaj z naszego zestawienia i porównaj ich parametry, by kupić taką, która sprawdzi się do użytku domowego i profesjonalnego. Zobacz ranking drukarek fotograficznych 2022 i wybierz dla siebie takie urządzenie, które wykonuje najlepsze zdjęcia!

Autor rankingu:
Michał Dzieleński
Autor rankingu:
Michał Dzieleński Kategoria: Drukarki i skanery michal.dz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.