Strona główna » RTV » Audio » Ranking głośników » Ranking głośników do telewizora
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » RTV » Audio » Ranking głośników » Ranking głośników do telewizora
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking głośników do telewizora – jakie głośniki do telewizora kupić w 2022 / 2023 roku?

Informacje zawarte w zestawieniu, jakim jest ranking 10 najlepszych głośników do telewizora w 2022 / 2023 roku, mogą przydać się osobom, poszukującym tego rodzaju sprzętu. Według inżynierów akustycznych i profesjonalnych projektantów sprzętu muzycznego dobry głośnik do telewizora zapewnia doskonały odbiór utworów muzycznych i ścieżki dźwiękowej filmów. Bardzo popularne na rynku, tanie głośniki do telewizora, to wolnostojące kolumny o wysokości do 100 centymetrów. Mają one wbudowane subwoofery, gwarantujące redukcję zniekształceń dźwięku.

Ranking głośników do telewizora – TOP 10 najlepszych głośników do telewizora

Miejsce Nazwa głośników do telewizora Cena Najtańsza oferta
1 Indiana Line Nota 550 X Czarny 849 zł Sprawdź teraz
2 Tonsil Altus 300 czarny 989 zł Sprawdź teraz
3 Skytronic SHFT57B Tower 4x 6.5″ (zestaw 2 szt.) 591 zł Sprawdź teraz
4 Heco Aurora 700 czarny 1298 zł Sprawdź teraz
5 Magnat Transpuls 1500 1749 zł Sprawdź teraz
6 Dali Zensor 7 czarny 1490 zł Sprawdź teraz
7 Klipsch R-28F czarny 1349 zł Sprawdź teraz
8 Taga Harmony Platinum v.2 F-100 1099 zł Sprawdź teraz
9 Tannoy Mercury 7.4 orzech 1095 zł Sprawdź teraz
10 KEF Q950 czarny 3299 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych głośników do telewizora

1. Indiana Line Nota 550 X Czarny

 Indiana Line Nota 550 X Czarny

Cena: ok. 849 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej klasy, dobry głośnik do telewizora Indiana Line Nota, to kolumna podłogowa o bardzo estetycznie wykonanej obudowie w kolorze ciemnoszarego dębu. Ten tani sprzęt Hi-fi gwarantuje doskonałe brzmienie i wyróżnia się modnym designem. To najlepszy głośnik do telewizora, który wykorzystuje nowoczesne podzespoły, gwarantujące doskonały odbiór dźwięków. Konstrukcja tego urządzenia to trójdrożny układ z zastosowaną technologią wysokotonową i tylną, mocno wentylowaną komorą.  To dobry głośnik do telewizora, który świetnie odtwarza średnio-niskotonowe dźwięki.  Sprzęt jest pokryty wytrzymałą membraną, wykonaną z mieszanki polipropylenu i krzemu migowego. Gwarantuje to wysoką sztywność i właściwą sprężystość głośnika. Połączenie to redukuje zniekształcenia przy  odtwarzaniu średnich i niskich tonów. Frontowa płyta tego głośnika jest pokryta MDF i okleiną winylową z odpowiednim wygłuszeniem.

2. Tonsil Altus 300 czarny

 Tonsil Altus 300 czarny

Cena: ok. 989 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Opublikowany w sieci ranking głośników do telewizora, bardzo wysoko ocenił model Tonsil Altus 300. To sprzęt dla miłośników muzyki, którzy poszukują wysokiej jakości urządzeń w bardzo atrakcyjnej cenie. Produkt wyróżnia się doskonałą efektywnością i odpowiednią impedancją. Maksymalna moc tego urządzenia to 300 W. Ta kolumna podłogowa waży 24 kg i jest przeznaczona do odtwarzania muzyki i dźwięków, zarówno o niskich, jak i wysokich tonach. Świetnie nadaje się do słuchania muzyki rockowej i dyskotekowej, charakteryzującej się lekko wyostrzonym brzmieniem w średniowysokim zakresie częstotliwości. To tani głośnik do telewizora, w którym zastosowano podzespoły tubowe z ferro fluidami, wykorzystywanymi często do produkcji głośników profesjonalnych, szczególnie estradowych. To urządzenie, które wyróżnia się wysoką efektywnością i wieloma przydatnymi funkcjami. Możliwe jest podłączenie tego sprzętu do konwencjonalnych urządzeń RTV lub też bardzo nowoczesnych urządzeń.

3. Skytronic SHFT57B Tower 4x 6.5″ (zestaw 2 szt.)

 Skytronic SHFT57B Tower 4x 6.5

Cena: ok. 591 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Coraz więcej klientów zastanawia się, jaki głośnik do telewizora wybrać, aby idealnie spełnił on swoje zadanie. Godnym polecenia urządzeniem jest model Skytronic. To wysokiej klasy, eleganckie czterodrożne kolumny głośnikowe typu Tower o maksymalnej mocy 1200 W i niezwykłej czystości dźwięku. To tanie głośniki do telewizora, które zapewniają doskonałe brzmienie muzyki, szczególnie głębokich basów. Zamontowane w nim wydajnościowe głośniki basowe 6,5 cala, mogą współpracować praktycznie ze wszystkimi wzmacniaczami, jakie pojawiły się w sprzedaży rynkowej. To urządzenie charakteryzujące się bardzo estetycznym wykończeniem i interesującym designem, który podkreśla stylistykę salonu lub pomieszczenia, zaaranżowanego na domową salę kinową. Te dobre głośniki do telewizora dostępne są ze założonymi maskownicami, które można zdjąć w dowolnie wybranym momencie. Produkt firmy z Skytronic ma wysoką impedancję oraz czterodrożną konstrukcję. Moc maksymalna tego urządzenia wynosi 600 W, a pasmo przenoszenia 20-20000 Hz.

4. Heco Aurora 700 czarny

 Heco Aurora 700 czarny

Cena: ok. 1298 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Na rynku pojawiły się dobre głośniki do telewizora firmy Heco Aurora 700. To urządzenia o mocy muzycznej 300 W i mocy znamionowej RMS 200 wat. Sprzęt ten ma zakres częstotliwości od 25 do 42,5 khz oraz intencję nominalną 8 Q. Te tanie głośniki do telewizora mają konstrukcję trójdrożną  i zostały opracowane w technologii bass-reflex. Wyposażono je w odtwarzacz niskotonowy, wysokotonowy oraz częstotliwość zwrotnicy, która sięga poziomu 3,3 khz. Seria Aurora to sprzęt, który przyda się w każdym domu, ponieważ wyróżnia się bezawaryjnością, a także możliwością podłączenia do dowolnie wybranego modelu telewizora i innego urządzenia RTV. Najlepsze głośniki do telewizora marki Heco są dostosowane do odtwarzania najwyższej jakości dźwięku ze skuteczną redukcją szumów i zniekształceń. Produkty firmy Heco mogą być wykorzystane do stworzenia domowej sali kinowej, jak również doskonale sprawdzą się w kąciku muzycznym, urządzonym w salonie lub w gabinecie do pracy.

5. Magnat Transpuls 1500

 Magnat Transpuls 1500

Cena: ok. 1749 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Mocne i wytrzymałe, tanie głośniki do telewizora, firmy Magnat, to podłogowe kolumny, zaprojektowane w stylu retro. Te pełnowymiarowe głośniki podłogowe z 15-calowym odtwarzaczem niskotonowym i dynamicznym głośnikiem wysokotonowym, idealnie spełnią wymagania każdego klienta. To dobre głośniki do telewizora ze specjalnie zaprojektowaną obudową i czułymi podzespołami. Zostały one stworzone w najnowocześniejszej technologii, która jest wykorzystywana do produkcji profesjonalnych głośników estradowych. Produkty firmy Magnat wyposażone zostały w klasyczne elementy, jak również bardzo nowoczesne podzespoły – urządzenie do programowania w poszczególnych funkcji. To najlepsze głośniki do telewizora z laserowym systemem pomiarowym Kripple. Duża średnica każdego z zamontowanych w tej kolumnie głośnika niskotonowego sprawia, że odtwarzane dźwięki są pozbawione szumów i zniekształceń. To funkcjonalne i perfekcyjnie wykonane urządzenia, które mogą służyć do odtwarzania dźwięków kina domowego.

6. Dali Zensor 7 czarny

 Dali Zensor 7 czarny

Cena: ok. 1490 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Klienci, którzy zastanawiają się, jakie głośniki do telewizora wyróżniają się estetyczną obudową i wykończeniem przy użyciu błyszczącego lakieru, powinni zainwestować we flagowy model serii Zensor, czyli głośnik podłogowy o wysokości 97,8 cm. Te dobre głośniki do telewizora, podłogowe, mają większą powierzchnię kopułki w porównaniu do standardowych modeli, jakie są dostępne w sprzedaży rynkowej. To urządzenia, które mają wbudowane 7-calowe woofery i podzespoły, gwarantujące perfekcyjne odtwarzanie dowolnie wybranych dźwięków, w tym utworów muzycznych o niskich lub bardzo wysokich tonach. Sprzęt ten ma konstrukcję o połowę lżejszą niż inne dostępne w sprzedaży urządzenia, będące elementami kina domowego. Najlepsze głośniki do telewizora eliminują frakcje, a ich stylowo zaokrąglone brzegi minimalizują zniekształcenia dźwięku. Aluminiowe wstawki, umieszczone na podstawie, delikatnie unoszą głośnik ponad podłoże. To urządzenia ze zdejmowanym przednim panelem, tak zwanym grillem.

7. Klipsch R-28F czarny

 Klipsch R-28F czarny

Cena: ok. 1349 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej klasy, tani głośnik do telewizora firmy Klipsch. To kolumna podłogowa z serii Reference. Zastosowane w niej technologie to owoc wieloletniej pracy inżynierów, akustyków i osób zajmujących się zawodowo produkcją sprzętu muzycznego. Urządzenie te ma bardzo wysoką efektywność, a także doskonale odtwarza wszystkie dźwięki. Produkt jest stworzony do zestawów kina domowego, jak również może pełnić funkcję sprzętu muzycznego w domu lub w pomieszczeniach firmowych. Użyte do jego produkcji, bardzo nowoczesne materiały, przedłużają żywotność tego urządzenia i gwarantują jego bezawaryjność. To najlepszy głośnik do telewizora w swoim przedziale cenowym, który zapewnia doskonały odbiór dźwięku, bez względu na to, w jakiej części pomieszczenia się znajduje. To dobry głośnik do telewizora, który może być podłączony do dowolnego modelu sprzętu RTV. Produkt ma wbudowany reduktor szumów i zniekształceń, a także odpowiednie, bardzo nowoczesne podzespoły.

8. Taga Harmony Platinum v.2 F-100

 Taga Harmony Platinum v.2 F-100

Cena: ok. 1099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nowoczesny i dobry głośnik do telewizora firmy Taga, to doskonały sprzęt, który został zaprojektowany zgodnie z innowacyjną technologią, zastosowaną w serii Platinum. Konstruktorzy i inżynierowie akustyczni, współpracujący z firmą Taga, zaprojektowali najlepszy głośnik do telewizora  w wersji wysokotonowej, który składa się z czystego tytanu TPTD. To urządzenie, które oferuje świetne pasmo przenoszenia. Jego przednia pokrywa o specjalnej konstrukcji, pełni rolę dyfuzora, dzięki czemu rozprasza wysokie tony po całym pomieszczeniu, w którym znajduje się to urządzenie. Ten tani głośnik do telewizora ma górną pokrywę, która obniża szumy i zniekształcenia,  pojawiające się na tylnych falach stojących. Produkt posiada odpowiednio umieszczonego Tweetera, co gwarantuje zwiększenie zakresu pola dźwiękowego o prawie 60%. Urządzenie marki Taga jest sprzętem muzycznym, który służy do odtwarzania dźwięków w najlepszej jakości.

9. Tannoy Mercury 7.4 orzech

 Tannoy Mercury 7.4 orzech

Cena: ok. 1095 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze głośniki do telewizora, brytyjskiej firmy Tannoy, to sprzęt, który cieszy się ogromną popularnością wśród wielu klientów. Produkty tej marki zostały wielokrotnie nagrodzone na licznych konkursach konsumenckich, jak również wysoko ocenione w zestawieniu, jakim jest ranking głośników do telewizora. Sprzęt marki Tannoy wyróżnia się perfekcyjnym i dynamicznym odtwarzaniem różnego typu dźwięków. To kolumny wolnostojące z lekko przechylonymi głośnikami, które zapewniają doskonałe brzmienie. To jedne z nielicznych produktów na rynku, które skierowane są do profesjonalistów i osób, którym zależy na doskonałym brzmieniu muzyki, pozbawionym zniekształceń i szumów. Ten dobry głośnik do telewizora dostępny jest w zestawie lub też pojedynczo. Wyróżnia się  bardzo atrakcyjną ceną, jak również solidnie wykonanym subwooferem aktywnym i głośnikami wysokotonowymi, których kopułka jest nieco wyższa niż w standardowych modelach, oferowanych przez większość firm.

10. KEF Q950 czarny

 KEF Q950 czarny

Cena: ok. 3299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Oryginalny i tani głośnik do telewizora firmy Kef, to urządzenie, które warto kupić do posiadanego przez siebie zestawu kina domowego. Ta wysokiej jakości kolumna podłogowa, pozwala na cieszenie się z odtwarzania dźwięków bez zniekształceń i szumów. Nowoczesny, dobry głośnik  do telewizora Kef, został opracowany przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Posiada on wbudowane centrum akustyczne, które gwarantuje perfekcyjne odtwarzanie dźwięku nisko i średniotonowych. Jeden punkt promieniujący zapewnia doskonały odsłuch każdego gatunku muzycznego, również muzyki reggae, dyskotekowej, rockowej czy klasycznej. Trójwymiarowy obraz dźwiękowy, który posiada ten dobry głośnik do telewizora, jest rozprowadzany równomiernie po całym pomieszczeniu, co znacznie odróżnia to urządzenie od innych, dostępnych na rynku modeli. To produkt, który w pełni oddaje brzmienie instrumentów basowych. Zamontowane w jego obudowie przetworniki o niskim natężeniu częstotliwości, wychwytują niskie tony.

Poradnik zakupowy głośników do telewizora

Jakie są rodzaje głośników do telewizora?

Osoby, które są zdecydowane kupić dobry głośnik do telewizora, powinny bardzo dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją techniczną. Pozwoli ona nabyć wysokiej klasy urządzenie, które perfekcyjnie odtwarza dźwięk. Głośniki do telewizora mają zwykle moc znamionową od 120 do 300 W. Wyróżniają się one dość sporymi rozmiarami. Mogą to być kolumny wolnostojące podłogowe, służące do odtwarzania dźwięku przestrzennego. Tego typu sprzęt jest polecany dla systemów w kinach i kina domowego. Najlepsze głośniki do telewizora mogą także mieć bardziej kompaktowe wymiary. Dzięki temu doskonale sprawdzą się one w pomieszczeniach o bardzo małym metrażu. Pozwalają oglądać ulubione filmy i seriale w doskonałej jakości dźwiękowej, jak również odtwarzać pliki muzyczne. Tego typu sprzęt można ustawić obok urządzeń RTV.

Głośniki JBL – dla osób zainteresowanych głośnikami przenośnymi (na bluetooth).

Jak kupić dobry głośnik do telewizora?

Najlepsze głośniki do telewizora to urządzenia zaprojektowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Sprzęt ten gwarantuje lekko wyostrzone brzmienie w średnich i wysokich tonach, a także w wybranym zakresie częstotliwości. To urządzenia, które powinny mieć moc nominalną nie niższą niż 150 W. Warto zwrócić uwagę także na pasmo przenoszenia, które powinno zaczynać się od 20, a kończyć na 18 000 Hz. Dobre głośniki do telewizora muszą mieć efektywność na poziomie 91 do 100 decybeli, a także wagę nieprzekraczającą 40 do 50 kg, co ułatwia ich przenoszenie w dowolnie wybrane miejsce. Nowoczesne i tanie głośniki do telewizora świetnie sprawdzą się również do nagłaśniania małych dyskotek czy domowych imprez.

Głośniki do telewizora to urządzenia, które przydają się w każdym domu. To sprzęt zapewniający doskonałą jakość dźwięku, bez względu na to, czy odtwarzane są filmy, czy też utwory muzyczne.

Autor rankingu:
Jakub Szymura
Autor rankingu:
Jakub Szymura Kategoria: Audio kuba.sz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *