Strona główna » Hobby » Fotografia » Ranking kamer » Ranking kamer 4k
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Fotografia » Ranking kamer » Ranking kamer 4k
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking kamer 4k – jaka kamera 4k jest najlepsza w 2022 roku?

Filmy, zdjęcia i przekaz na żywo. To wszystko zapewni Ci dobra kamera 4k. Sprawdź, jakie jeszcze funkcje  posiadają nowoczesne modele, które znalazły się w naszym rankingu kamer 4k. Najlepsze urządzenia nie są tanie, ale ich cena jest adekwatna do jakości. Łatwe w obsłudze najlepsze kamery 4k zapewnią Ci efektowne ujęcia, niczym z profesjonalnego studia filmowego. Warto więc sprawdzić, który z proponowanych modeli przyda się w Twojej pracy na co dzień, a także przy rejestrowaniu ważnych wspomnień.

Ranking kamer 4k – TOP 10 najlepszych kamer 4k

Miejsce Nazwa kamery 4k Cena Najtańsza oferta
1 Kamera GoPro Hero 7 Black (CHDHX701RW) 1329 zł Sprawdź teraz
2 Kamera GOPRO HERO8 Black + zestaw akcesoriów (CHDRB-801) 1999 zł Sprawdź teraz
3 Kamera DJI Osmo Action czarny 1499 zł Sprawdź teraz
4 Kamera Eken H9R Czarny 228 zł Sprawdź teraz
5 Kamera DJI Osmo Pocket czarny 1489 zł Sprawdź teraz
6 Kamera Lamax X9.1 czarny 489 zł Sprawdź teraz
7 Kamera Xblitz Reborn 4K 429 zł Sprawdź teraz
8 Kamera Olympus Stylus Tg-Tracker Czarny (V104180BE000) 799 zł Sprawdź teraz
9 Kamera XBLITZ Action 4K 248 zł Sprawdź teraz
10 Kamera Lamax X10.1 czarny 696 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych kamer 4k

1. Kamera GoPro Hero 7 Black (CHDHX701RW)

 Kamera GoPro Hero 7 Black (CHDHX701RW)

Cena: ok. 1329 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kamera GoPro Hero 7 Black (CHDHX701RW) to nowoczesna dobra kamera 4k wyposażona w funkcje pozwalające na tworzenie najlepszych ujęć. Wytrzymała, wodoodporną obudowa wytrzymuje zanurzenie w wodzie nawet na głębokość 10 metrów, dlatego nie straszne jest dla niej lekkie zachlapanie czy deszcz. Łatwy w obsłudze ekran jest sterowany za pomocą komend głosowych. Dostępne są tryby nagrywania, robienia zdjęć pojedynczych lub seryjnych. Model GoPro Hero 7 Black prezentowany przez nasz ranking kamer 4k nagrywa w rozdzielczościach w prędkości 60 klatek/sek., FullHD 1080p w 240 klatkach/sek., a także jest w stanie robić zdjęcia JPEG i RAW o rozdzielczości 12MP. Procesor obrazu GPI i pamięć operacyjna 2GB pozwala na sprawne nagrywanie i reakcję na różne warunki oświetlenia. Kamera GoPro Hero 7 zapewnia dobrą stabilizację obrazu i redukcję drgań podczas pracy urządzenia. Ujęcie może być przyspieszone 2,5,10,15 lub 30-krotnie. Istnieje możliwość prowadzenia streamingu na żywo na platformę Facebook Live. Nowością w kamerze HERO 7 Black jest samowyzwalacz, który umożliwia robienie zdjęć bez użycia aplikacji, pilota czy komend głosowych. Dzięki najlepszym mikrofonom i nowemu oprogramowaniu, kamera ma wyjątkowo czystą ścieżkę dźwiękową. Waga: 115g.

2. Kamera GOPRO HERO8 Black + zestaw akcesoriów (CHDRB-801)

 Kamera GOPRO HERO8 Black + zestaw akcesoriów (CHDRB-801)

Cena: ok. 1999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kamera GOPRO HERO8 Black + zestaw akcesoriów (CHDRB-801). To propozycja dla osób, które chętnie i często filmują obiekty w plenerze. Zaawansowana stabilizacja obrazu i wodoodporna obudowa umożliwiają pracę nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych i trudnym dla filmowca terenie. Urządzenie sterowane głosowo rozpoznaje 14 poleceń i jest kontrolowane jednym przyciskiem. Efekt TimeWarp nie wymaga specjalnej konfiguracji, wystarczy dwukrotnie kliknięcie, aby przyspieszyć lub zwolnić. Model GOPRO HERO8 Black prezentowany przez nasz ranking kamer 4k rejestruje obraz wyróżniający się wysokim kontrastem i ostrością. Dzięki trzem mikrofonom i ulepszonej redukcji szumu wiatru oraz innych zakłóceń, można uzyskać naturalną jakość dźwięku. Odporność obudowy na wodę przy zanurzeniu nawet do 10 metrów, zapewnia dobrą wytrzymałość. Zestaw zawiera osłonę, GoPro Shorty, baterię i kartę SD .

3. Kamera DJI Osmo Action czarny

 Kamera DJI Osmo Action czarny

Cena: ok. 1499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kamera DJI Osmo Action czarny to najlepsza kamera 4k zapewniająca stabilny obraz w każdej sytuacji. Mały ekran z przodu pozwoli odpowiednio wykadrować zdjęcie, a duży ekran z tyłu zapewnia czystą jakość obrazu. Model Osmo Action pozwala na zapisanie nagranego materiału w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę z bitrate 100 Mb/s. Wbudowany tryb 8x Slow Motion zachowuje każdy ruch i wszystkie szczegóły w rozdzielczości 1080p i 240kl/s. Funkcja timelapse przyspiesza ruch tak, pozwalając na uzyskanie kinowych efektów. Czas ekspozycji można wydłużyć nawet do 120 sekund. Obsługa kamery jest szybka i uproszczona, dzięki rozpoznawaniu przez urządzenie pięciu najważniejszych komend, takich jak: rozpoczęcie nagrywania, robienie zdjęć, czy włączanie i wyłączanie urządzenia. Obiektyw kamery posiada trzy soczewki asferyczne, redukujące odblaski oraz zniekształcenia, przez co obraz staje się krystalicznie czysty obraz. Odporna na zabrudzenie powłoka aparatu i wytrzymałe akumulatory zapewniają komfortową pracę nawet przy -10 stopniach Celsjusza. Wodoszczelna obudowa i konstrukcja kamery wytrzymuje zanurzenie do 11 metrów, a przy korzystaniu ze specjalnego wodoszczelnego etui możesz nagrywać nawet do 60 metrów pod wodą.

4. Kamera Eken H9R Czarny

 Kamera Eken H9R Czarny

Cena: ok. 228 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kamera Eken H9R Czarny to bardzo dobra kamera 4k zaliczana do sportowych, która nagrywa w jakości Ultra HD 4K przy 25 kl/s. Wydajna bateria pozwala na ciągła pracę przez około 80-90 minut. Umieszczony z tyłu urządzenia ekran LCD o przekątnej 2” zapewnia podgląd w czasie rzeczywistym, a obiektyw z kątem widzenia 170 stopni daje wiele możliwości uchwycenia obrazu. Model prezentowany w naszym rankingu ma wodoszczelną obudowę. Wbudowane Wi-Fi pozwala na szybkie i bezpośrednie przekazywanie zdjęć oraz filmów do urządzeń mobilnych lub komputerów. Wyjście HDMI zapewnia najwyższą jakość przesyłanego sygnału oraz możliwość przesłania obrazu i dźwięku o jakości HD. Kamerę można również podłączyć bezpośrednio do telewizora. Urządzenie rejestruje obraz w rozdzielczości 3840×2160 i obsługuje karty pamięci do 32GB. Waga kamery to zaledwie 64g. Produkt jest objęty 24-miesięczną gwarancją.

5. Kamera DJI Osmo Pocket czarny

 Kamera DJI Osmo Pocket czarny

Cena: ok. 1489 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kamera DJI Osmo Pocket czarny to  dobra kamera 4k z maksymalną rozdzielczością nagrywania filmów 3840×2160. Ważące tylko 116 gram urządzenie ma trzy tryby pracy i wymiary: 121,9x 28,6×36,9 mm. Funkcja Active Track pozwala śledzić poruszający się obiekt, Motionlapse zamieni kilkugodzinny film w krótkie ujęcie, a Panorama uchwyci piękno niezwykłego krajobrazu aż po daleki horyzont. Dostępne w urządzeniu różnorodne filtry, szablony i ścieżki dźwiękowe pozwolą stworzyć oryginalne video, które łatwo udostępnisz w sieci. Kamera polecana w naszym rankingu wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 12Mpix, co sprawia, że uchwycisz każdy detal Nagrywa filmy w rozdzielczości 4K 60kl/s z prędkością zapisu 100Mb/s i posiada matryce z polem widzenia 80° oraz przysłoną f/2.0. Dostępne akcesoria, pozwolą rozszerzyć możliwości modelu  DJI Osmo Pocket i tworzyć jeszcze lepsze nagrania. Producent udziela 24-miesięcznej gwarancji na użytkowanie.

6. Kamera Lamax X9.1 czarny

 Kamera Lamax X9.1 czarny

Cena: ok. 489 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kamera Lamax X9.1 czarny to najlepsza kamera 4k, polecana zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Funkcje TimeLaps czy SlowMotion pozwolą na świetną zabawę i tworzenie niezwykłych filmików. Zastosowanie specjalnej wodoodpornej nakładki pozwala na zanurzenie kamery nawet do 40 metrów głębokości. Urządzenie prezentowane przez nasz ranking kamer 4k, gwarantuje ujęcia w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę lub w rozdzielczości Full HD w 60 fps oraz zdjęcia o rozdzielczości do 12 MPx, Model posiada ekran LCD o przekątnej 2”. Wbudowany żyroskop i sześcioosiowa stabilizacja optyczna (OIS) zapewniają płynność rejestrowanych ujęć. Urządzenie wykonuje również filmy poklatkowe , które powstają bezpośrednio w kamerze z odpowiednio dobranym interwałem czasowym pomiędzy poszczególnymi ujęciami. Kamera wykonuje także zdjęcia seryjne – do 15 fotografii w krótkim czasie. Dostępne akcesoria takie, jak pilot czy uchwyt montażowy pozwalają na wygodne i proste użytkowanie kamery. Wytrzymała bateria pozwala na nagrywanie przez 90 minut.

7. Kamera Xblitz Reborn 4K

 Kamera Xblitz Reborn 4K

Cena: ok. 429 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kamera Xblitz Reborn 4K z dotykowym panelem i łącznością WiFi pozwoli Ci uchwycić najlepsze chwile i natychmiast przekazać je dalej! Wodoodporna kamera sportowa ma zaawansowaną 6 soczewkową optykę i funkcję stabilizacji Gyro, które ułatwiają nagrywanie w każdych warunkach. Dzięki wysokiej jakości obrazu i możliwości bezpośredniego połączenia z komputerem model prezentowany w naszym rankingu sprawdzi się doskonale jako kamera internetowa. Niewielkie i lekkie urządzenie można także zamontować na sportowym kasku albo kierownicy roweru, nagrywając niesamowite ujęcia podczas aktywnych zajęć w plenerze. Podobnie jak inne najlepsze kamery 4k, model  Xblitz Reborn 4K może połączyć się z urządzeniami mobilnymi, dzięki specjalnej aplikacji, co pozwoli zarówno oglądać materiał na żywo, jak i dowolnie zmienić ustawienia lub pobrać nagrania z archiwum. Urządzenie nagrywa 90klatek/sek w rozdzielczości FullHD. Standardowe lub spowolnione odtwarzanie pozwoli dokładnie przeglądać nagrany materiał. Żyroskopowa stabilizacja redukuje drgania i wstrząsy, które zakłócają odbiór sportowych relacji z szybkich przejazdów rowerowych czy snowboardowych. Wodoodporna obudowa i możliwość nagrywania do 10 metrów pod wodą to zaleta, którą docenią miłośnicy sportów wodnych.

8. Kamera Olympus Stylus Tg-Tracker Czarny (V104180BE000)

 Kamera Olympus Stylus Tg-Tracker Czarny (V104180BE000)

Cena: ok. 799 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kamera Olympus Stylus Tg-Tracker Czarny (V104180BE000) to najlepsza kamera 4k wyjątkowo odporna na trudne warunki zewnętrzne oraz uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymała konstrukcja sprawdzi się podczas mrozu, upadku czy zanurzenia w wodzie do głębokości 30m. Dzięki łączności WiFi nagrane filmy można błyskawicznie przesłać do sieci lub innych urządzeń mobilnych i stacjonarnych. Odporność na zgniatanie do 100kg oraz upadek z wysokości 2,1 m to cechy, które doceni każdy, kto nagrywa ujęcia sportów ekstremalnych, jak i rodzic małych dzieci. Wydajna 5-osiowa stabilizacja redukuje drgania i zapewnia płynne ujęcia, nawet w trudnych warunkach. Obiektyw o kącie widzenia 204 stopnie sprawdzi się doskonale przy filmach sportowych, jak i uchwyceniu panoramicznych scen. Ekran o przekątnej 1,4 cala można odchylać, sprawdzając nagrywane sceny podczas kręcenia filmu. Światło LED o mocy 60 lumenów odpowiednio doświetla scenerię. Model Stylus Tg-Tracker, który prezentuje nasz ranking kamer 4k ma także możliwość nagrywania „w pętli”. Waga urządzenia wynosi 180g.

9. Kamera XBLITZ Action 4K

 Kamera XBLITZ Action 4K

Cena: ok. 248 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kamera XBLITZ Action 4K to kamera sportowa renomowanej marki. Urządzenie umożliwia nagrywanie filmów z pełną prędkością 30kl/sek. Wysoką jakość obrazu możesz sprawdzić od razu na duży, wyraźnym wyświetlaczu. Obsługiwana intuicyjnie kamera łączy się z telefonem za pomocą aplikacji i WiFi. Polecana w naszym rankingu bardzo dobra kamera 4k sprawdzi się także jako aparat fotograficzny czy dyktafon.. Uniwersalne mocowanie i wodoodporna obudowa pozwala na pracę w różnych warunkach. Nowoczesny sensor poradzi kamery poradzi sobie zarówno przy słabym doświetleniu obiektów, jak i drganiach podczas nagrywania filmu. Szerokokątny obiektyw o zakresie 170 stopni daje możliwość ujęcia różnorodnych scen. Nagrywanie filmów w rozdzielczości HD, FullHD i 4K czy tworzenie filmów poklatkowych pozwalają na korzystanie z urządzenia przez użytkowników początkujących, jak i zaawansowanych. Urządzenie obsługuje karty o maksymalnej pojemności do 128GB. Model  XBLITZ Action 4K to bardzo dobra jakość obrazu i dźwięku oraz wytrzymałość i łatwość obsługi urządzenia w wyjątkowo korzystnej cenie.

10. Kamera Lamax X10.1 czarny

 Kamera Lamax X10.1 czarny

Cena: ok. 696 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kamera Lamax X10.1 czarny to  bardzo dobra kamera 4k ze stabilizacją obrazu i WiFi. Oferuje nagrywanie o prędkości: 2.7K – 30 kl/s, 4K – 30 kl/s, FullHD – 120 kl/s, HD – 240 kl/s . Tryby SlowMotion i TimeLapse oraz wodoodporność do 40 metrów daje najlepsze możliwości tworzenia wyjątkowych filmów w różnych warunkach. Żyroskop i optyczna stabilizacja optyczna (OIS) pomogą zredukować drgania i wstrząsy nawet w najbardziej nietypowych sytuacjach. Ekran LCD o przekątnej 2 cali pozwala na śledzenie nagrania, a połączenie WiFi błyskawicznie przekazuje Twoje dzieło gdziekolwiek chcesz, bez użycia kabli. Pilot zdalnego sterowania w formie bransoletki to ciekawa i wygodna opcja obsługi kamery. Nowoczesny kodek H.265 pozwala zaoszczędzić miejsce na karcie, przy zachowaniu najlepszej jakości nagrań. W  rozdzielczości FullHD Twój film możesz spowolnić aż czterokrotnie, a przy opcji HD aż do ośmiu razy. Wytrzymała dobra kamera 4K marki Lamax rejestruje również doskonałej jakości dźwięk i wykonuje do 15 zdjęć seryjnych w ciągu krótkiej chwili. Producent udziela 24-miesięcznej gwarancji.

Poradnik zakupowy kamery 4k

Jak kupić dobrą kamerę 4k? Najważniejsze parametry

Współczesna dobra kamera 4k to małe urządzenie o wielki możliwościach. Wytrzymała konstrukcja sprawdza się podczas trudnych warunków atmosferycznych, upadku czy zanurzenia w wodzie, nawet do głębokości 30m. Dzięki łączności WiFi, nagrane filmy można błyskawicznie przesłać do sieci lub innych urządzeń mobilnych czy stacjonarnych. Odporność na zgniatanie do 100kg oraz na upadek z wysokości kilku metrów sprawia, że praca w warunkach ekstremalnych nie jest już problemem. Wybierając nowy model, warto zwrócić uwagę na możliwości przybliżania filmowanych obiektów, czyli tzw. zoom. Optymalna wartość ogniskowa to około 35mm, które pozwoli zarejestrować zadowalającą szerokość panoramicznych kadrów. Istotną funkcją jest stabilizacja obrazu, która pozwoli na redukcję drgań podczas nagrywania filmów oraz możliwość doświetlenia scen. Zarówno dla amatorów, jak i osób wykorzystujących najlepsze kamery 4k w pracy zawodowej, ważną cechą urządzenia jest pojemność pamięci oraz baterii, pozwalających na swobodne filmowanie przez długi czas. Funkcje dodatkowe, umożliwiające przyspieszanie i zwalnianie, wykonywanie filmów poklatkowych czy robienie zdjęć dobrej jakości to z pewnością warte uwagi dodatki. Jaka kamera 4k przyda się w domu? Na pewno, jeśli mamy małe dzieci, to musimy wziąć pod uwagę dobrą wytrzymałość urządzenia na uszkodzenia mechaniczne czy wodoodporność. Do wspólnych rodzinnych zdjęć przyda się też dobry pilot, który umożliwi bezproblemowe samoczynne wykonanie ujęcia. Sterowanie głosem to kolejne ułatwienie obsługi, które proponują najlepsze kamery 4k. Czuły mikrofon umożliwi natomiast wyraźne uwiecznienie słów, które chcielibyśmy zapamiętać.

Najlepsze kamery 4k – rekomendowani producenci

Najlepsze kamery 4k mają różne funkcje, jakie warto dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Inne parametry będą niezbędne dla sportowca, który z małą sportową kamerą na kasku filmuje ekstremalne skoki lub jazdę na rowerze, a inne dla rodzica nagrywającego wspomnienia z dzieciństwa swoich dorastających pociech. To dlatego producenci przygotowali bardzo szeroką ofertę, a najlepsze modele dostępne na rynku elektornicznycm przedstawia nasz ranking kamer 4k. Popularne japońskie marki takie Sony czy JVC to od wielu dekad najlepsi wytwórcy elektroniki użytkowej. Kolejnym producentem z Dalekiego Wschodu jest firma Olympus, istniejąca już od 1919 roku i mająca w swojej ofercie najlepsze aparaty fotograficzne i rejestratory dźwięku. W sektorze kamer sportowych warto polecić markę Lamax, której produkty spodobają się wielu osobom aktywnie spędzającym czas. Wśród potentatów nie można pominąć firmy DJI, której ambitne osiągnięcia w dziedzinie projektowania dronów, dają również spektakularne efekty w produkcji najlepszych rejestratorów elektronicznych.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Fotografia mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *