Strona główna » Hobby » Fotografia » Ranking kamer » Ranking kamer IP
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Fotografia » Ranking kamer » Ranking kamer IP
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking kamer IP – jaka kamera IP jest najlepsza w 2023 / 2024 roku?

Dobra kamera ip to urządzenie, które pomoże Ci uniknąć utraty majątku. Jeśli obawiasz się włamania lub otrzymałeś informację, że w okolicy kręcą się podejrzane osoby, nie trać czasu, lecz jeszcze dziś kup najlepszą kamerę.

Ranking kamer IP – TOP 10 najlepszych kamer IP

Miejsce Nazwa kamery IP Cena Najtańsza oferta
1 ORLLO – Z12 359 zł Sprawdź teraz
2 ORLLO Z9 PRO 599 zł Sprawdź teraz
3 Zewnętrzna Kamera Ip 2 Mpx Wifi 8X Zoom Apk Polska 399 zł Sprawdź teraz
4 Xiaomi Mi Home Security Basic 1080P (QDJ4047GL) 107 zł Sprawdź teraz
5 OVERMAX CAMSPOT 4.7 KAMERA ZEWNĘTRZNA FHD IP WIFI 228 zł Sprawdź teraz
6 TP-Link Tapo C200 136 zł Sprawdź teraz
7 Hikvision Kamera Ip Ds-2Cd1043G0E-I(2.8Mm)3.7Mpx 313 zł Sprawdź teraz
8 IMOU DOME LITE IPC-D22 198 zł Sprawdź teraz
9 Kamera IP Blow Łezka (78-706#) 129 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych kamer IP

1. ORLLO – Z12

Cena: ok. 359 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

ORLLO Z12 to obrotowa kamera zewnętrzna WiFi IP do samodzielnego montażu. Jest to doskonały wybór dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo oraz prostotę w użytkowaniu. Dzięki zastosowaniu technologii AI kamera rozpozna ruch człowieka oraz zacznie podążać za człowiekiem. Kamera ORLLO wyposażona jest w alarm świetlny i dźwiękowy, aktywacja odbywa się po wykryciu ruchu. Ponadto kamera powiadomi nas o wykryciu powiadomieniem na nasz telefon. Kamera WiFi IP ORLLO przeznaczona jest do pracy na zewnątrz (wodoszczelna, odporna budowa). Urządzenie posiada tryb nocny w celu rejestracji wyraźnego obrazu w całkowitych ciemnościach. Nagrania z kamery zewnętrznej ORLLO Z12 zapisywane są na karcie pamięci oraz w chmurze (opcja), możemy je zdalnie przeglądać i pobierać na komputer i telefon. Rozdzielczość obrazu to SuperHD (2304x1296P). Łączność kamery z routerem jest możliwa poprzez połączenie bezprzewodowe WIFI lub przewodowe po przewodzie LAN. Dedykowana aplikacja w j. polskim oferuje dostęp do kamery z dowolnego miejsca na świecie.

2. ORLLO Z9 PRO

 

Cena: ok. 599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ORLLO Z9 PRO  to niezawodna kamera Wi-Fi zewnętrzna z rozbudowanymi funkcjami analizy obrazu. Dlatego musiała znaleźć się w naszym rankingu.

Zastosowanie sztucznej inteligencji umożliwia nie tylko wykrywanie ruchu, ale także płynne podążaniem za ruchem z zoomem 3D (jednoczesne przybliżenie). Kamera obrotowa ORLLO ma 10-krotny zoom optyczny i cyfrowy.

Jakość obrazu 4 Mpx, dwuzakresowe połączenie Wi-Fi (2.4 GHz i 5GHz), możliwość połączenia LAN oraz obrót 355 stopni gwarantuje skuteczny monitoring dużego obszaru – domu, posesji, biura, magazynu itp.

Łatwa polska na telefon pozwala na podgląd na żywo, zdalne sterowanie ustawieniami, robienie zdjęć, pobieranie nagrań i oczywiście odbieranie alarmów natychmiast po wykryciu ruchu.
ORLLO Z9 PRO oferuje również funkcję nocnego obrazu. Kamera wyposażona w diody podczerwieni oraz diody LED, zapewnia wyraźne nagrania nawet w kolorze! Dzięki diodom LED istnieje możliwość ustawienia także alarmów świetlnych. Mikrofon i głośnik służy dwustronnej komunikacji i alarmom dźwiękowym.
Ponadto w zestawie z kamerą otrzymujemy miesiąc usługi chmury i pakiet CyberBezpieczeństwa gratis. Producent oferuje także wersję tej kamery w zestawie z panelem solarnym lub kamerą wewnętrzną.

3. Zewnętrzna Kamera Ip 2 Mpx Wifi 8X Zoom Apk Polska

 Zewnętrzna Kamera Ip 2 Mpx Wifi 8X Zoom Apk Polska

Cena: ok. 399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking kamer ip to zestawienie, w którym nie mogło zabraknąć Zewnętrzna Kamera Ip 2 Mpx Wifi 8X Zoom Apk Polska. Jest to najlepsza kamera ip w tym przedziale cenowym. Nadaje się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i na zewnątrz. Ta rewelacyjnie skonstruowana kamera obrotowa jest w stanie zapewnić Ci bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Kamera posiada rozdzielczość 2Mpx oraz znakomicie “widzi” w nocy i podczas trudnych warunków pogodowych. Jest w stanie nagrać dobrej jakości obraz bez względu na porę dnia. Ta dobra kamera ip doświetla obraz do 50 metrów, więc można ją umieścić w sporej odległości od obserwowanego miejsca, tak by nie była zauważalna dla intruza. Kamera posiada również funkcję doświetlenia obrazu białym światłem, co pozwala na nagrywanie filmów w kolorze także po zmroku. Kamerka posiada 8X ZOOM przez aplikację mobilną – zoom optyczny 4x oraz zoom cyfrowy 4x. Nagrany obraz jest wyraźny nawet po przybliżeniu. Jest to zasługa przetwornika 1/4″ i obiektywu zmiennoogniskowego. Na uwagę zasługuje równie wbudowany mikrofon i głośnik, które pozwalają na nagrywanie obrazu razem z dźwiękiem.

4. Xiaomi Mi Home Security Basic 1080P (QDJ4047GL)

 Xiaomi Mi Home Security Basic 1080P (QDJ4047GL)

Cena: ok. 107 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przygotowane zestawienie to przede wszystkim tanie kamery ip. Wśród dobrych i niedrogich kamer wyróżnić należy Xiaomi Mi Home Security Basic 1080P (QDJ4047GL). Jest to inteligentna kamera niewielkich rozmiarów wyposażona w dwa ciche silniki. Polecana kamera potrafi objąć zasięgiem pomieszczenie w pełnym zakresie obrotu w poziomie oraz do 115° w pionie. Szeroki kąt widzenia obiektywu 100,4° oraz rozdzielczość 1080p gwarantują nagrania pełne najdrobniejszych szczegółów i pozbawione tzw. martwych punktów. Jest to idealna ochrona dla domu, działki letniskowej, garażu i innych obiektów, które mogą paść uwadze złodziei. Kamera włącza się na ruch i automatycznie uruchamia nagrywanie. Dziesięciosekundowy film zostaje natychmiast wysłany na wskazany numer smartfona wraz z komunikatem o wykryciu aktywności. Uzyskanie dłuższych nagrań wymaga użycia karty microSD (maks. 32 GB) lub pamięci dysku podłączonego do routera. Jeśli nie wiesz, jaka kamera ip zasługuje na Twoją uwagę, rekomendowany model z pewnością da Ci pełną satysfakcję z zakupu.

5. OVERMAX CAMSPOT 4.7 KAMERA ZEWNĘTRZNA FHD IP WIFI

 OVERMAX CAMSPOT 4.7 KAMERA ZEWNĘTRZNA FHD IP WIFI

Cena: ok. 228 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się, jaka kamera ip do domu nadaje się najbardziej, poznaj OVERMAX CAMSPOT 4.7 KAMERA ZEWNĘTRZNA FHD IP WIFI. Prezentowany model reprezentuje najlepsze kamery ip. Kamerę charakteryzuje odporność na warunki pogodowe (norma IP66), bezprzewodowa łączność Wi-Fi bardzo wysoka rozdzielczość nagrań – Full HD, funkcja szybkiego wykrywania ruchu oraz rozbudowany tryb nocny. Na uwagę zasługuje również innowacyjny system Dual IR Cut + 36 diod IR, możliwość automatycznego wysyłania zdjęć na e-mail i FTP, wbudowany adapter POE (Power over Ethernet) oraz łatwa obsługa za pomocą komputera, smartfona lub tabletu. Ta tania kamera ip korzysta z kompresji w formacie H.264, co przekłada się na mniejsze zużycie miejsca na dysku nawet o połowę w stosunku do standardowego zapisu przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Niemniej jednak kamera może obsługiwać kartę MicroSD o pojemności 128 GB, która będzie w stanie przyjąć nagrania z blisko trzech tygodni. Polecana kamerka została wyposażona w trwałą metalową obudowę, dzięki której jest odporna na uszkodzenia i stabilnie pracuje bez względu na warunki pogodowe.

6. TP-Link Tapo C200

 TP-Link Tapo C200

Cena: ok. 136 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobra kamera ip nie musi kosztować dużo. Dlatego, jeśli chcesz skutecznie chronić swoje mienie bez potrzeby wydawania dużych pieniędzy, śmiało możesz postawić na tanie kamery ip. Na szczególne wyróżnienie zasługuje obrotowa kamera TP-Link Tapo C200. Jest to wysokowydajna kamera nagrywająca obraz w rozdzielczości 1080P oraz w trybie nocnym w podczerwieni 850 nm – wszystkie nagrania są wyraźne, a szczegóły łatwo dostrzegalne. Kamera posiada niezawodny tryb nocny. Również w nocy jest w stanie wykryć każdy ruch w odległości do 9 metrów. Dodatkowo kamera posiada czujnik ruchu i przesyła powiadomienia na wskazany adres, kiedy wykryje podejrzany ruch. Użytkownik może skorzystać z funkcji alarmu dźwiękowego i świetlnego – jest to znakomity sposób na odstraszenie nieproszonych gości. W kamerze znajduje się wbudowany mikrofon i głośnik, które umożliwiają skuteczną komunikację z innymi. Kamera obsługuje kartę MicroSD o pojemności do 128 GB.

7. Hikvision Kamera Ip Ds-2Cd1043G0E-I(2.8Mm)3.7Mpx

 Hikvision Kamera Ip Ds-2Cd1043G0E-I(2.8Mm)3.7Mpx

Cena: ok. 313 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nadal nie wiesz, jaką kamerę ip wybrać, to spokojnie – jesteśmy dopiero w połowie rankingu. Jednak przyszedł już czas, by zaprezentować Hikvision Kamera Ip Ds-2Cd1043G0E-I(2.8Mm)3.7Mpx. Jest to znakomita kamera przemysłowa, która z powodzeniem może pomóc Ci zabezpieczyć dom i posesję przed nieproszonymi gośćmi. Ta dobra kamera ip została wyposażona w wydajny algorytm kompresji obrazu H.265 / H.264, co ma istotne znaczenie w jakości przesyłanego obrazu. W tym przypadku kamera gwarantuje czyste i bardziej płynne przesyłanie obrazu w maksymalnej rozdzielczości 4 MPx. Kamera posiada obiektyw 2.8 mm z 100 ° kątem widzenia. Na uwagę zasługuje zasięg oświetlacza sięgający 30 metrów oraz możliwość obsługi online. Użytkownik może korzystać z dostępu na odległość – z telefonu komórkowego (port 8000 lub dostęp przez chmurę (P2P) Android). Może również skorzystać z darmowej aplikacji iVMS-4500 lub Hik-Connect iOS (iPhone). Rekomendowana kamera została wyposażona w technologię eliminująca męczący oczy efekt migotania obrazu BLC/HLC – kompensacja światła tła / silnego światła. W dyspozycji użytkownika pozostaje możliwość zmiany rozdzielczości, jakości i przepustowości.

8. IMOU DOME LITE IPC-D22

 IMOU DOME LITE IPC-D22

Cena: ok. 198 zł
Znajdź najtańszą ofertę

IMOU DOME LITE IPC-D22 to najlepsza kamera ip w tym przedziale cenowym. Rekomendowaną kamerę cechuje rozdzielczość 1080P, najnowszy kodek H.265, tryb nocny, połączenie przez Wi-Fi oraz chmura Imou. Dzięki znakomitej rozdzielczości oraz kodekowi H.265 użytkownik zyskuje dostęp do wysokiej jakości nagrań – bez zakłóceń, szumów i rozmazów bez względu na porę dnia i warunki pogodowe. Super nocny tryb z wbudowanym czujnikiem i diodami IR gwarantuje wyraźny obraz w nocy z odległości do 20 metrów. Kamera po wykryciu ruchu natychmiast przesyła powiadomienie na ustawiony telefon. Nagrania mogą być zapisywane lokalnie lub w chmurze Imou. Korzystając z chmury, użytkownik ma pewność, że nagrania zostaną zachowane, nawet jeśli odłączy kamerę lub urządzenie ulegnie usterce. Na uwagę zasługuje również 1/2.7″ 2 Megapixel Progresywny CMOS, obiektyw stały 2,8 oraz kąty widzenia 114.6°(H), 62.3°(V), 135°(D). Jeśli nie wiesz, jaka kamera ip kosztuje niewiele, a przy tym będzie skuteczną ochroną, wybór rekomendowanego modelu, może okazać się strzałem w dziesiątkę.

9. Kamera IP Blow Łezka (78-706#)

 Kamera IP Blow Łezka (78-706#)

Cena: ok. 129 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Czy tanie kamery ip zasługują na uwagę? Oczywiście, że tak! Skuteczną ochronę mienia mogą zapewnić dobre i tanie kamery ip, które znalazły się w naszym rankingu kamer ip 2023. Dlatego, jeśli nadal nie znalazłeś odpowiedniej kamery dla siebie, poznaj Kamera IP Blow Łezka (78-706#). Jest to model, który pozwoli Ci mieć na oku mieszkanie, dom, podwórko, biuro, a nawet własny sklep bez względu na miejsce, w którym się znajdujesz. Użytkownik z kamerą łączy się przez Wi-fi i może obserwować co dzieje się w wybranym miejscu. Rekomendowana kamerka posiada rozdzielczość 720p, co przekłada się na najwyższą jakość nagrań – bez rozmazań i zanieczyszczeń. Wbudowany serwer sieciowy pozwala monitorować wybrany obiekt przy użyciu komputera, tabletu, smartfona oraz innych urządzeń mobilnych. Polecana kamera jest kompatybilna z systemami Android, iOS oraz Windows.

Poradnik zakupowy kamery IP

Co to jest kamera IP?

Dobra kamera ip to najlepsze urządzenie do monitoringu zarówno w środku pomieszczenia, jak i na zewnątrz. Najlepsze kamery ip pozwalają odbierać obraz bez względu na widoczność i warunki pogodowe. Dodatkowo posiadają czujniki ruchu oraz alarmy i rozpoczynają nagrywanie filmów zaraz po odebraniu sygnału o niepożądanych parametrach. Powyższe przekłada się na to, że najlepsze kamery ip wykorzystywane są obecnie nie tylko w przemyśle, ale również przez osoby prywatne, które chcą spać spokojnie, nie martwiąc się o swoje mienie. Kamery ip znakomicie odstraszają niepożądanych gości, dlatego ich obecności na posesji nie należy ukrywać.

Jak wybrać dobrą kamerę IP?

Najlepsza kamera ip posiada odpowiednie parametry, dzięki którym nagrany obraz jest znakomicie widoczny, posiada dźwięk, a nawet kolor (także podczas nagrań w nocy). Dlatego szukając odpowiedniej kamery ip, warto zadbać, by posiadała ona odpowiednią rozdzielczość, pojemną kartę pamięci lub zapisywała film w chmurze. Istotne znaczenie ma również zasięg czujnika ruchu. Najlepsze kamery odbierają sygnał nawet z 30 metrów, jednocześnie rozpoczynając nagrywanie filmu. Nowoczesne kamery przesyłają film i alarm na ustawiony numer telefonu, dając tym samym właścicielowi szansę na uniknięcie włamania. Wybierając dobrą kamerę ip należy również skupić się nad zasięgiem obiektywu. Najlepsze kamery nie pozostawiają tzw. martwych punktów i obejmują swym zasięgiem całą powierzchnię w pionie i poziomie.

Autor rankingu:
Michał Dzieleński
Autor rankingu:
Michał Dzieleński Kategoria: Akcesoria komputerowe michal.dz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *